concrete5 9.1.3 - en to el_GR translation catalogue (6951 entries)

en: 
    
    Dear %s,
    
    You have requested a new password for the site %s 
    
    Your username is: %s
    
    You may change your password at the following address:
    
    %s
    
    Thanks for browsing the site!
el_GR: 
    ⏎
    ⏎
    Αγαπητ %s,⏎
    ⏎
    Έχετε ζητήσει έναν νέο κωδικό πρόσβασης για την τοποθεσία %s⏎
    ⏎
    Το όνομα χρήστη σας είναι: %s⏎
    ⏎
    Μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας στην ακόλουθη διεύθυνση:⏎
    ⏎
    %s⏎
    ⏎
    Ευχαριστώ για την περιήγηση στο site!⏎
    ⏎

en: 
    
    Someone has attempted to send you spam through your website. Details below:
    
    %s
el_GR: 
    ⏎
    ⏎
    Κάποιος προσπάθησε να σας στείλουμε spam μέσω της ιστοσελίδας σας. Λεπτομέρειες πιο κάτω: ⏎
    ⏎
    %s

en: 
    
    You must click the following URL in order to activate your account for %s:
    
    %s 
    
    Thanks for your interest in %s
el_GR: 
    ⏎
    ⏎
    Θα πρέπει να κάνετε κλικ στην ακόλουθη διεύθυνση URL για να ενεργοποιήσετε το λογαριασμό σας για %s: ⏎
    ⏎
    %s ⏎
    ⏎
    Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας για %s ⏎
    ⏎

en: 
    %s has posted a new message to the conversation "%s":
    
    %s
    
    You can view the whole conversation at
    
    %s
el_GR: 
    %s έχει δημοσιεύσει ένα νέο μήνυμα στη συνομιλία "%s":
    
    
    %s
    
    Μπορείτε να δείτε ολόκληρη την συνομιλία σε
    
    %s

en: "%1$s" does not represent a valid value for the Topics attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν αντιπροσωπεύει μια έγκυρη τιμή για το χαρακτηριστικό Θέματα με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is already the parent page of "%2$s".
el_GR: Η "%1$s" είναι ήδη η γονική σελίδα του "%2$s".

en: "%1$s" is not a valid Country code for the attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν αντιπροσωπεύει μια έγκυρη τιμή Κωδικού Χώρας για το χαρακτηριστικό με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid Social Link value for the attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν είναι έγκυρη τιμή Social Link για το χαρακτηριστικό με το δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid Social Service handle for the attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν είναι έγκυρος δείκτης Social Service για το χαρακτηριστικό με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid State/Province code for the Country %2$s (attribute with handle %3$s)
el_GR: Ο "%1$s" δεν είναι έγκυρος κωδικός Πολιτείας / Επαρχίας για τη Χώρα %2$s (χαρακτηριστικό με δείκτη %3$s)

en: "%1$s" is not a valid boolean value for the attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν αντιπροσωπεύει μια έγκυρη τιμή boolean για το χαρακτηριστικό  με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid date value for the attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν είναι έγκυρη τιμή ημερομηνίας για το χαρακτηριστικό με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid email address for the attribute with handle %2$s
el_GR: Η "%1$s" δεν είναι έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για το χαρακτηριστικό με τη δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid node identifier for the Topics attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν είναι έγκυρο αναγνωριστικό κόμβου για το χαρακτηριστικό Θέματα με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid number for the attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν είναι ένας έγκυρος αριθμός για το χαρακτηριστικό με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid option for the Select Attribute with handle "%2$s"
el_GR: Το "%1$s" δεν είναι έγκυρη επιλογή του Select Attribute με δείκτη "%2$s"

en: "%1$s" is not a valid rating value for the attribute with handle %2$s
el_GR: Το "%1$s" δεν είναι μια έγκυρη τιμή αξιολόγησης για το χαρακτηριστικό με δείκτη %2$s

en: "%1$s" is not a valid representation of a file for the attribute with handle %2$s
el_GR: "%1$s" δεν είναι έγκυρη αναπαράσταση ενός αρχείου για το χαρακτηριστικό με δείκτη %2$s

en: "%1$s" matches a deleted option the Select Attribute with handle "%2$s"
el_GR: Το "%1$s" αντιστοιχεί σε μια διαγραμμένη επιλογή του Select Attribute με δείκτη "%2$s"

en: "%1$s" was moved beneath "%2$s".
el_GR: Το "%1$s" μετακινήθηκε κάτω από "%2$s".

en: "%1$s" was successfully aliased beneath "%2$s".
el_GR: Η "%1$s" μετονομάστηκε με επιτυχία κάτω από τη "%2$s".

en: "%1$s" was successfully copied beneath "%2$s".
el_GR: Η "%1$s" αντιγράφηκε επιτυχώς κάτω από τη "%2$s".

en: "%s" has been marked for deletion.
el_GR: Η %s έχει επισημανθεί για διαγραφή.

en: "%s" has been marked for deletion. View the page here: %s.
el_GR: "%s" έχει επισημανθεί για διαγραφή. Δείτε τη σελίδα εδώ:  %s.

en: "%s" has pending changes and needs to be approved.
el_GR: Το "%s" έχει αλλαγές σε εκκρεμότητα και πρέπει να εγκριθεί.

en: "%s" has pending changes and needs to be approved.
    
    Version Comments: %s
    
    View the page here: %s.
el_GR: "%s" έχει αλλαγές σε εκκρεμότητα και πρέπει να εγκριθεί.
    
    Σχόλια Έκδοσης : %s
    
    Δείτε τη σελίδα εδώ: %s.

en: "%s" has pending permission changes. View the page here: %s.
el_GR: "%s" έχει επικείμενες αλλαγές αδείας. Δείτε τη σελίδα εδώ: %s.

en: "%s" has pending permission inheritance. View the page here: %s.
el_GR: "%s" είναι σε αναμονή δικαιωμάτων κληρονομικώς,  Δείτε τη σελίδα εδώ: %s.

en: "%s" has pending sub-page permission inhiterance changes. View the page here: %s.
el_GR: "%s" εκκρεμούν αλλαγές κληρονομικότητας δικαιωμάτων υπο-σελίδας.  Δείτε τη σελίδα εδώ: %s.

en: "%s" is pending a move to beneath "%s". Source Page: %s. Target Page: %s.
el_GR: "%s" εκκρεμεί μια κίνηση προς τα κάτω από "%s". Πηγή Σελίδας: %s. Σελίδα Στόχος: %s.

en: # Logins
el_GR: # Συνδέσεις

en: # of Children
el_GR: # Παιδιά

en: %1$s domain (Leave blank for %2$s)
el_GR: %1$s domain (Αφήστε κενό για %2$s)

en: %1$s of %2$s
el_GR: %1$s από %2$s

en: %1$s translated string out of %2$s | %1$s translated strings out of %2$s
el_GR[0]: %1$s Μεταφρασμένες συμβολοσειρές από %2$s
el_GR[1]: %1$s Μεταφρασμένες συμβολοσειρές από %2$s

en: %d Message | %d Messages
el_GR[0]: %d Μήνυμα
el_GR[1]: %d Μηνύματα

en: %d Vote | %d Votes
el_GR[0]: %d Ψήφος
el_GR[1]: %d Ψήφοι

en: %d Workflow | %d Workflows
el_GR[0]: %d Ροή εργασίας
el_GR[1]: %d Ροές εργασίας

en: %d day | %d days
el_GR[0]: %d ημέρα
el_GR[1]: %d ημέρες

en: %d day ago | %d days ago
el_GR[0]: %d μέρα πριν
el_GR[1]: %d μέρες πριν

en: %d hour | %d hours
el_GR[0]: %d ώρα
el_GR[1]: %d ώρες

en: %d hour ago | %d hours ago
el_GR[0]: %d ώρα πριν
el_GR[1]: %d ώρες πριν

en: %d item has been moved under the folder %s | %d items have been moved under the folder %s
el_GR[0]: %d στοιχείο μετακινήθηκε στο φάκελο %s
el_GR[1]: %d στοιχεία μετακινήθηκαν στο φάκελο %s

en: %d minute | %d minutes
el_GR[0]: %d λεπτό
el_GR[1]: %d λεπτά

en: %d minute ago | %d minutes ago
el_GR[0]: Πριν από %d λεπτό
el_GR[1]: Πριν από %d λεπτά

en: %d month ago | %d months ago
el_GR[0]: %d μήνα πριν
el_GR[1]: %d μήνες πριν

en: %d page | %d pages
el_GR[0]: %d σελίδα
el_GR[1]: %d σελίδες

en: %d review | %d reviews
el_GR[0]: %d κριτική
el_GR[1]: %d κριτικές

en: %d second | %d seconds
el_GR[0]: %d δευτερόλεπτο
el_GR[1]: %d δευτερόλεπτα

en: %d second ago | %d seconds ago
el_GR[0]: %d δευτερόλεπτο πριν
el_GR[1]: %d δευτερόλεπτα πριν

en: %d year ago | %d years ago
el_GR[0]: %d χρόνο
el_GR[1]: %d χρόνια

en: %s (default)
el_GR: %s (προεπιλογή)

en: %s (error code: %d)
el_GR: %s (κωδικός σφάλματος : %d)

en: %s (value: %s)
el_GR: %s (τιμή: %s)

en: %s Approval | %s Approvals
el_GR[0]: %s Έγκριση
el_GR[1]: %s Εγκρίσεις

en: %s Form | %s Forms
el_GR[0]: %s Φόρμα
el_GR[1]: %s Φόρμες

en: %s Form Submission
el_GR: %s Υποβολή Φόρμας

en: %s Message | %s Messages
el_GR[0]: %s Μήνυμα
el_GR[1]: %s Μηνύματα

en: %s Options
el_GR: %s Επιλογές

en: %s Screen Width
el_GR: %s Πλάτος Οθόνης

en: %s Theme
el_GR: %s Θέμα

en: %s User | %s Users
el_GR[0]: %s Χρήστης
el_GR[1]: %s Χρήστες

en: %s Vote | %s Votes
el_GR[0]: %s Ψήφος
el_GR[1]: %s Ψήφοι

en: %s attachment removed | %s attachments removed
el_GR[0]: Το συνημμένο %s καταργήθηκε
el_GR[1]: Τα συνημμένα %s καταργήθηκαν

en: %s automatically banned IP address has been deleted. | %s automatically banned IP addresses have been deleted.
el_GR[0]: %s απαγορευμένη αυτόματα διεύθυνση IP έχει διαγραφεί.
el_GR[1]: %s απαγορευμένες αυτόματα διευθύνσεις IP έχου διαγραφεί.

en: %s calendar found. | %s calendars found.
el_GR[0]: %s ημερολόγιο βρέθηκε.
el_GR[1]: %s ημερολόγια βρέθηκαν.

en: %s can fully clear your website of all existing content and install its own custom content in its place. If you're installing a theme for the first time you may want to do this. Clear all site content?
el_GR: %s μπορεί καθαρίσει εξ ολοκλήρου την ιστοσελίδα σας από όλο το υφιστάμενο περιεχόμενο και να εγκαταστήσει το δικό του προσαρμοσμένο περιεχόμενό στη θέση του. Αν εγκαταστήσετε ένα θέμα για πρώτη φορά, μπορεί να θέλετε να το κάνετε αυτό. Καθαρισμός όλου του περιεχομένου της ιστοσελίδας;

en: %s created by %s on %s
el_GR: Το %s δημιουργήθηκε από τον %s στις %s

en: %s deleted successfully.
el_GR: %s διαγράφηκαν με επιτυχία.

en: %s edited successfully.
el_GR: Το %s επεξεργάστηκε με επιτυχία.

en: %s failed login attempt has been deleted. | %s failed login attempts have been deleted.
el_GR[0]: %s αποτυχημένη προσπάθεια σύνδεσης έχει διαγραφεί.
el_GR[1]: %s αποτυχημένες προσπάθειες σύνδεσης έχουν διαγραφεί.

en: %s file deleted successfully. | %s files deleted successfully.
el_GR[0]: %s αρχείο διαγράφηκε επιτυχώς.
el_GR[1]: %s αρχεία διαγράφηκαν επιτυχώς.

en: %s file icon
el_GR: %s εικονίδιο αρχείου

en: %s file imported successfully. | %s files imported successfully
el_GR[0]: %s έγινε εισαγωγή αρχείου με επιτυχία
el_GR[1]: %s έγινε εισαγωγή αρχείων με επιτυχία

en: %s file uploaded | %s files uploaded
el_GR[0]: %s αρχείο ανέβηκε
el_GR[1]: %s αρχεία ανέβηκαν

en: %s group deleted | %s groups deleted
el_GR[0]: Η ομάδα %s διαγράφτηκε
el_GR[1]: Οι ομάδες %s διαγράφτηκαν

en: %s has been automatically deactivated.
el_GR: Ο χρήστης %s έχει απενεργοποιηθεί αυτόματα.

en: %s has been manually deactivated by %s
el_GR: Ο χρήστης %s έχει απενεργοποιηθεί από τον %s.

[ctx: %s is a block type name]
en: Edit %s
el_GR: Επεξεργασία %s

en: %s is currently editing this page.
el_GR: Ο/Η %s επεξεργάζεται επί του παρόντος αυτή τη σελίδα.

en: %s items returned from data source filterer.
el_GR: %s στοιχεία επιστράφηκαν από το φίλτρο πηγής δεδομένων.

en: %s items returned from item segmenter
el_GR: %s στοιχεία επιστράφηκαν από το segmenter αντικειμένων

en: %s language has been updated | %s languages have been updated
el_GR[0]: %s γλώσσα έχει ενημερωθεί
el_GR[1]: %s γλώσσες έχουν ενημερωθεί

en: %s method does not exist for the %s class
el_GR: η μέθοδος %s δεν υπάρχει για την κλάση %s

en: %s only validates string length
el_GR: %s επικυρώνει μόνο το μήκος της συμβολοσειράς

en: %s or %s
el_GR: %s ή %s

en: %s query found | %s queries found
el_GR[0]: βρέθηκε %s ερώτημα
el_GR[1]: βρέθηκαν %s ερωτήματα

en: %s submitted for Deletion.
el_GR: %s υποβλήθηκε για διαγραφή.

en: %s summary templates retrieved for object %s - %s
el_GR: Ανακτήθηκαν %s πρότυπα περίληψης για αντικείμενο %s - %s

en: %s updated successfully.
el_GR: %s ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: %s user activated | %s users activated
el_GR[0]: %s Χρήστης ενεργοποιήθηκε.
el_GR[1]: %s Χρήστες ενεργοποιήθηκαν.

en: %s user deactivated | %s users deactivated
el_GR[0]: %s χρήστης έχει απενεργοποιηθεί.
el_GR[1]: %s χρήστες έχουν απενεργοποιηθεί.

en: %s user deleted | %s users deleted
el_GR[0]: %s χρήστης διαγράφτηκε
el_GR[1]: %s χρήστες διαγράφτηκαν

en: %s user updated | %s users updated
el_GR[0]: %s χρήστης ενημερώθηκε
el_GR[1]: %s χρήστες ενημερώθηκαν

en: %s version deleted successfully | %s versions deleted successfully.
el_GR[0]: Η έκδοση %s διαγράφηκε επιτυχώς
el_GR[1]: οι εκδόσεις %s διαγράφηκαν επιτυχώς

en: %s x %s dimensions (%s)
el_GR: %s x %s διαστάσεις (%s)

en: %s: Basic Details
el_GR: %s: Βασικά Στοιχεία

en: %s: Configure IP blocking
el_GR: %s:  Διαμόρφωση μπλοκαρίσματος IP

en: &larr; Newer Versions
el_GR: &larr; Νεότερες εκδόσεις

en: (<strong>Note</strong>: You must create the "is_featured" page attribute first.)
el_GR: (<strong> Σημείωση </ strong>: Πρέπει να δημιουργήσετε πρώτα το χαρακτηριστικό σελίδας "is_featured" .)

en: (Choose Instance)
el_GR: (Επιλέξτε οντότητα)

en: (Deleted Group)
el_GR: (Διαγραμμένη Ομάδα)

en: (Deleted User)
el_GR: (Διαγραμμένος Χρήστης)

en: (No Description)
el_GR: (Χωρίς Περιγραφή)

en: (No Name)
el_GR: (Χωρίς όνομα)

en: (No Subject)
el_GR: (Χωρίς θέμα)

en: (No Title)
el_GR: (Χωρίς τίτλο)

en: (None Selected)
el_GR: (Δεν Επιλέχτηκε τίποτα)

en: (Optional)
el_GR: (Προαιρετικό)

en: (Separate multiple emails with a comma)
el_GR: (Διαχώρισε πολλαπλά emails με κόμμα)

en: (Text)
el_GR: (κείμενο)

en: (Unknown Group)
el_GR: (Άγνωστη Ομάδα)

en: (Unknown User)
el_GR: (Άγνωστος χρήστης)

en: (Unknown author)
el_GR: (Άγνωστος δημιουργός)

en: (Unknown)
el_GR: (Άγνωστο)

en: (Untitled Page)
el_GR: (Σελίδα χωρίς Τίτλο)

en: (Untitled)
el_GR: (Χωρίς τίτλο)

en: (currently working: %s)
el_GR: (Εργάζεται τώρα: %s)

en: * Scroll right to view full results
el_GR: * Μετακινηθείτε προς τα δεξιά για να δείτε τα πλήρη αποτελέσματα

en: ** All
el_GR: ** Όλα

en: ** Choose %s
el_GR: ** Επιλογή %s

en: ** Choose Attribute
el_GR: ** Επιλέξτε Χαρακτηριστικό

en: ** Choose Calendar
el_GR: ** Επιλέξτε Ημερολόγιο

en: ** Choose Entity
el_GR: ** Επιλέξτε Οντότητα

en: ** Choose Entity Form
el_GR: ** Επιλέξτε Φόρμα Entity

en: ** Choose Field
el_GR: ** Επιλέξτε Πεδίο

en: ** Choose Template
el_GR: ** Επιλέξτε Πρότυπο

en: ** Choose Theme
el_GR: ** Επιλέξτε Θέμα

en: ** Choose a Board
el_GR: ** Επιλέξτε έναν Πίνακα

en: ** Choose a Calendar
el_GR: ** Επιλέξτε ένα Ημερολόγιο

en: ** Choose a Calendar Event Attribute
el_GR: ** Επιλέξτε ένα Χαρακτηριστικό Συμβάντος Ημερολογίου

en: ** Choose a Page Template
el_GR: ** Επιλέξτε ένα πρότυπο σελίδας

en: ** Choose a Page Type
el_GR: ** Επιλέξτε έναν Τύπο Σελίδας

en: ** Choose a page type
el_GR: ** Επιλέξτε έναν Τύπο Σελίδας

en: ** Choose an Event
el_GR: ** Επιλέξτε ένα συμβάν

en: ** Executing migration: %s
el_GR: ** Εκτελώντας μετακίνηση: %s

en: ** File Extension
el_GR: ** Επέκταση Αρχείου

en: ** File type
el_GR: ** Τύπος Αρχείου

en: ** New
el_GR: ** Νέο

en: ** No Filtering
el_GR: ** Χωρίς Φιλτράρισμα

en: ** No Filtering/Current Site
el_GR: ** Χωρίς φιλτράρισμα / Τρέχων ιστότοπος

en: ** No Owner
el_GR: ** Δεν υπάρχει Ιδιοκτήτης

en: ** None
el_GR: **Κανένα

en: ** None Activated
el_GR: ** Κανένα ενεργοποιημένο

en: ** None Selected
el_GR: ** Δεν Επιλέχτηκε τίποτα

en: ** Options
el_GR: ** Επιλογές

en: ** Other Countries
el_GR: ** Άλλες χώρες

en: ** Please Select
el_GR: ** Παρακαλώ επιλέξτε

en: ** Please select
el_GR: ** Παρακαλώ επιλέξτε

en: ** Recommended Countries
el_GR: ** Προτείνεται Χώρες

en: ** Refreshing board instance: %s
el_GR: ** Ανανέωση παρουσίας πίνακα: %s

en: ** Regenerating board instance: %s
el_GR: ** Αναδημιουργία παρουσίας πίνακα: %s

en: ** Select Attribute
el_GR: ** Επιλέξτε Χαρακτηριστικό

en: ** Select Form
el_GR: ** Επιλέξτε φόρμα

en: ** Select Group
el_GR: ** Επιλέξτε Ομάδα

en: ** Select Page Attribute
el_GR: ** Επιλέξτε Χαρακτηριστικό σελίδας

en: ** Select Site
el_GR: ** Επιλέξτε Site

en: ** Select Thumbnail Attribute
el_GR: ** Επιλέξτε Χαρακτηριστικό Μικρογραφίας

en: ** Select Topic Attribute
el_GR: ** Επιλέξτε Χαρακτηριστικό Θέματος

en: ** Select Type
el_GR: ** Επιλογή τύπου

en: ** Select a Calendar
el_GR: ** Επιλέξτε ένα ημερολόγιο

en: ** Select a Template
el_GR: ** Επιλέξτε ένα Πρότυπο

en: ** Select an entry
el_GR: ** Επιλέξτε μια καταχώρηση

en: ** Show All
el_GR: ** Εμφάνιση Όλων

en: *** DO NOT REPLY TO THE MESSAGE BELOW. ***
el_GR: *** ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΗΝΥΜΑ. ***

en: *** Please Select
el_GR: *** Παρακαλώ επιλέξτε

en: *** Please select
el_GR: *** Παρακαλώ επιλέξτε

en: *** Undetermined country
el_GR: *** Απροσδιόριστη χώρα

en: *** Unknown or mixed language
el_GR: *** Άγνωστη ή μικτή γλώσσα

en: - converting table "%1$s": %2$s
el_GR: - μετατροπή πίνακα "%1$s": %2$s

en: - the foreign key '%1$s' (referencing table '%2$s') is well formed
el_GR: - το ξένο κλειδί  '%1$s' (πίνακας αναφοράς '%2$s') είναι καλά διαμορφωμένο

en: - the foreign key '%1$s' references an unknown table ('%2$s')
el_GR: - το ξένο κλειδί  ''%1$s' αναφέρετε σε έναν άγνωστο πίνακα ('%2$s')

en: - the foreign key '%1$s' referencing '%2$s' has been created
el_GR: - το ξένο κλειδί  '%1$s' με αναφορά '%2$s' έχει δημιουργηθεί

en: - the foreign key '%1$s' referencing '%2$s' has been dropped
el_GR: - το ξένο κλειδί  '%1$s' με αναφορά  '%2$s' έχει καταργηθεί

en: --- Reply ABOVE. Do not alter this line --- [
el_GR: --- Απαντήστε ΑΝΩΤΕΡΩ. Μην αλλάζετε αυτή τη γραμμή --- [

en: -------------------- Original Message --------------------
el_GR: -------------------- Αρχικό Μήνυμα --------------------

en: /\-\-\- Reply ABOVE\. Do not alter this line \-\-\- \[(.*)\] \-\-\-/i
el_GR: /\-\-\- Απαντήστε ΑΝΩΤΕΡΩ. Μην αλλάζετε αυτή τη γραμμή \-\-\- \[(.*)\] \-\-\-/i

en: 1.0 is very likely a good interaction, 0.0 is very likely a bot
el_GR: 1.0 είναι πολύ πιθανό μια καλή αλληλεπίδραση, 0.0 είναι πολύ πιθανό ένα bot

en: 16:9 (widescreen)
el_GR: 16:9 (ευρεία οθόνη)

en: 403 Error
el_GR: Σφάλμα 403

en: 404 Error
el_GR: Σφάλμα 404

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to obtain your access keys.
el_GR: <a href="%s" target="_blank">Πατήστε Εδώ</a> για να αποκτήσετε τα κλειδιά πρόσβασης σας.

en: <a href="%s" target="_blank">The forums</a> on concretecms.org are full of helpful community members that make Concrete so great.
el_GR: <a href="%s" target="_blank">Το φόρουμ</a> για concrete5.org είναι γεμάτο από χρήσιμα μέλη της κοινότητας που κάνουν το concrete5 τόσο υπέροχο.

en: <a href="%s">%s</a> has been marked for deletion.
el_GR: <a href="%s">%s</a> έχει επισημανθεί για διαγραφή.

en: <a href="%s">%s</a> has pending sub-page permission inhiterance changes.
el_GR: <a href="%s">%s</a> εκκρεμούν αλλαγές κληρονομικότητας δικαιωμάτων υπο-σελίδας

en: <a href="%s">%s</a> is pending a move beneath <strong><a href="%s">%s</a></strong>.
el_GR: <a href="%s">%s</a> εκκρεμεί για μια κίνηση προς τα κάτω  <strong><a href="%s">%s</a></strong>.

en: <a href="%s">%s</a> submitted for Permission Changes.
el_GR: <a href="%s">%s</a> υποβλήθηκε για αλλαγές δικαιωμάτων.

en: <a href="%s">%s</a> submitted to change permission inheritance to %s.
el_GR: <a href="%s">%s</a> υποβλήθηκε για Αλλαγή Κληρονομικότητας Δικαιωμάτων στο  %s.

en: <div><a href="%s" class="btn btn-primary">View Event</a></div>
el_GR: <div><a href="%s" class="btn btn-primary"></a>Προβολή Συμβάντος</a></div>

en: <p>You package could not be installed.  An unknown error occurred.</p>
el_GR: <p>Το Πακέτο σας δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί. Προέκυψε ένα άγνωστο σφάλμα.</p>

en: <p>Your package will now be downloaded and installed.</p>
el_GR: <p>Το πακέτο σας θα κατέβει τώρα και θα εγκατασταθεί.</p>

en: <strong>%s Block</strong> in <strong>%s</strong> Area.
el_GR: <strong>%s Μπλοκ</strong> στην Περιοχή <strong>%s</strong>.

en: <strong>%s</strong>, sent by %s on %s
el_GR: <strong>%s</strong>, απεστάλησαν από τον %s στις %s

en: <strong>Alias</strong> "%1$s" beneath "%2$s"
el_GR: <strong>Alias</strong> "%1$s" κάτω από "%2$s"$s"

en: <strong>Alias</strong> pages beneath "%s"
el_GR: <strong>Alias</strong> σελίδες κάτω από "%s"

en: <strong>Important</strong>: The page that you link to should contain a Calendar Event block or custom code that can render a specific calendar occurrence.
el_GR: <strong>Σημαντικό</strong>: Η σελίδα με την οποία συνδέεστε πρέπει να περιέχει ένα μπλοκ συμβάντος ημερολογίου ή έναν προσαρμοσμένο κώδικα που μπορεί να εμφανίσει ένα συγκεκριμένο γεγονός ημερολογίου.

en: <strong>Move</strong> "%1$s" beneath "%2$s"
el_GR: <strong>Μετακίνηση</strong>"%1$s"κάτω από "%2$s"

en: <strong>Move</strong> pages beneath "%s"
el_GR: <strong>Μετακίνηση</strong> σελίδων κάτω από το"%s"

en: <strong>Note:</strong> Enabling multisite support will create a top-level Sites group, and a top-level folder in the file manager named Shared Files. Once enabled, multisite mode cannot be turned off.
el_GR: <strong>Σημείωση:</strong> Η ενεργοποίηση της υποστήριξης πολλαπλών ιστοτόπων θα δημιουργήσει μια ομάδα ιστότοπων ανώτατου επιπέδου και ένα φάκελο ανώτατου επιπέδου στο διαχειριστή αρχείων που ονομάζεται Κοινόχρηστα Αρχεία. Αφού ενεργοποιηθεί, δεν είναι δυνατή η απενεργοποίηση της λειτουργίας πολλαπλών εντολών.

en: <strong>Note:</strong> Once enabled, advanced permissions cannot be turned off.
el_GR: <strong>Σημείωση:</strong> Αφού ενεργοποιηθεί, τα προηγμένα δικαιώματα δεν μπορούν να απενεργοποιηθούν.

en: <strong>Request Saved.</strong> You must complete the workflow before this change is active.
el_GR: <strong>Η Αίτηση Αποθηκεύτηκε.</strong>  Πρέπει να ολοκληρώσετε τη ροή εργασίας πριν αυτή η αλλαγή γίνει ενεργή.

en: <strong>Warning!</strong> Form submissions are not allowed to be stored in the database. You must set a valid email in the Options tab.
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</ strong> Οι καταχωρήσεις φόρμας δεν επιτρέπεται να αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων. Πρέπει να ορίσετε ένα έγκυρο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην καρτέλα Επιλογές.

en: <strong>Warning!</strong> If not checked submitted data will be only sent by email. You must set a valid email in the Options tab.
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</ strong> Εάν δεν έχει επιλεγεί, τα δεδομένα που υποβάλλονται θα αποστέλλονται μόνο μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Πρέπει να ορίσετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην καρτέλα Επιλογές.

en: A Beautiful Site Deserves a Beautiful Blog
el_GR: Ένα όμορφο Site αξίζει ένα όμορφο ιστολόγιο

en: A Concrete CMS theme built for version 9.
el_GR: Ένα θέμα Concrete CMS που έχει δημιουργηθεί για την έκδοση 9.

en: A PHP extension stopped the file upload.
el_GR: Μια επέκταση PHP σταμάτησε τη μεταφόρτωση του αρχείου.

en: A file exists in place of the proxy directory. Please remove the '%s' file to proceed with the proxy class generation.
el_GR: Ένα αρχείο υπάρχει στη θέση του καταλόγου μεσολάβησης. Παρακαλώ αφαιρέστε το αρχείο '%s' για να προχωρήσει με την παραγωγή κατηγορίας μεσολάβησης.

en: A job set with name "%s" was not found
el_GR: Ένα σετ εργασιών με το όνομα "%s" δεν βρέθηκε

en: A job with handle "%s" was not found
el_GR: Μια εργασία με δείκτη "%s" δεν βρέθηκε

en: A list of groups that the user is in.
el_GR: Λίστα με τις ομάδες στις οποίες βρίσκεται ο χρήστης.

en: A list of groups the user is allowed to assign.
el_GR: Μια λίστα με τις ομάδες που επιτρέπεται να εκχωρηθεί ο χρήστης.

en: A message has been sent to you by %s through your profile on %s
el_GR: Ένα μήνυμα έχει σταλεί σε σας από %s μέσω του προφίλ σας στο %s

en: A network error occurred during the geolocalization
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα δικτύου κατά τη διάρκεια του γεωγραφικού εντοπισμού

en: A new user has registered on your website.
el_GR: Ένας νέος χρήστης εγγράφηκε στην ιστοσελίδα σας.

en: A new user has registered on your website. This account must be approved before it is active and may login.
el_GR: Ένας νέος χρήστης εγγράφηκε στην ιστοσελίδα σας. Ο λογαριασμός αυτός πρέπει να εγκριθεί πριν γίνει ενεργός και μπορεί να συνδεθεί.

en: A password must be at least %s characters long.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να είναι τουλάχιστον %s χαρακτήρες καιρό.

en: A password must be at most %s characters long.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να έχει το πολύ %s χαρακτήρες.

en: A password must be between %s and %s characters long.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να είναι μεταξύ %s και %s χαρακτήρες μακρύ.

en: A review must be a rating between 1 and 5.
el_GR: Μια ανασκόπηση πρέπει να είναι βαθμολογία μεταξύ 1 και 5.

en: A site key and secret key must be provided. They can be obtained from the <a href="%s" target="_blank">reCAPTCHA website</a>.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται ένα κλειδί ιστότοπου και ένα μυστικό κλειδί. Μπορούν να ληφθούν από τον <a href="%s" target="_blank"> δικτυακό τόπο reCAPTCHA </a>.

en: A unique string consisting of lowercase letters and underscores only.
el_GR: Μια μοναδική αλληλουχία που αποτελείται από πεζά γράμματα και κάτω παύλες μόνο.

en: A username can be at most %s characters long.
el_GR: Το όνομα χρήστη μπορεί να είναι το πολύ %s χαρακτήρες.

en: A username may only contain letters, numbers, dots (not at the beginning/end), and underscores (not at the beginning/end).
el_GR: Ένα όνομα χρήστη μπορεί να περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς, τελείες (όχι στην αρχή ή το τέλος), kai κάτω παύλες (όχι στην αρχή ή το τέλος).

en: A username must be at least %s characters long.
el_GR: Ένα όνομα χρήστη πρέπει να είναι τουλάχιστον %s χαρακτήρες.

en: A username must be between %s and %s characters long.
el_GR: Το όνομα χρήστη πρέπει να είναι μεταξύ %s και %s χαρακτήρες.

en: A username must be unique.
el_GR: Ένα όνομα χρήστη πρέπει να είναι μοναδικό.

en: A valid handle must contain no punctuation or spaces.
el_GR: Ένας έγκυρος δείκτης δεν πρέπει να περιέχει σημεία στίξης ή κενά.

en: A valid page template for the home page of the site is required.
el_GR: Πρέπει να υπάρχει έγκυρο πρότυπο σελίδας για την αρχική σελίδα του ιστότοπου.

en: A valid site theme is required.
el_GR: Απαιτείται έγκυρο θέμα ιστότοπου.

en: API Integrations
el_GR: Ενσωματώσεις API

en: API Key
el_GR: Κλειδί API

en: API Settings
el_GR: Ρυθμίσεις API

en: API Settings updated successfully.
el_GR: Οι ρυθμίσεις API ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: API keys can be obtained in the Google Developers Console.
el_GR: Τα κλειδιά API μπορούν να ληφθούν στην Google Developers Console.

en: ASP Style Tags Disabled
el_GR: Οι Ετικέτες ASP Στυλ είναι απενεργοποιημές

en: About
el_GR: Σχετικά με

en: Accept and Close
el_GR: Αποθήκευση και Κλείσιμο

en: Accepted values are single addresses (IPv4 like %1$s, and IPv6 like %2$s) and ranges in subnet format (IPv4 like %3$s, and IPv6 like %4$s).
el_GR: Οι αποδεκτές τιμές είναι ενιαίες διευθύνσεις (IPv4 όπως %1$s και IPv6 όπως %2$s) και κυμαίνονται στη μορφή υποδικτύου (IPv4 όπως %3$s και IPv6 όπως %4$s).

en: Access
el_GR: Πρόσβαση

en: Access Denied
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Access Denied.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

en: Access Denied. You do not have access to that file.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση. Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτό το αρχείο.

en: Access Entities
el_GR: Οντότητες Πρόσβασης

en: Access Warning
el_GR: Ειδοποίηση πρόσβασης

en: Access Warnings
el_GR: Προειδοποιήσεις πρόσβασης

en: Access denied
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

en: Access denied to the requested file.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στο ζητούμενο αρχείο

en: Access or approve old versions of this file.
el_GR: Πρόσβαση ή έγκριση παλαιών εκδόσεων αυτού του αρχείου.

en: Access to API not allowed.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στο API.

en: Accessibility
el_GR: Προσβασιμότητα

en: Accessibility Help
el_GR: Βοήθεια Προσβασιμότητας

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Account Details
el_GR: Λεπτομέρειες Λογαριασμού

en: Account Menu
el_GR: Μενού Λογαριασμός

en: Account Options
el_GR: Επιλογές Λογαριασμού

en: Accounts expire after
el_GR: Ο λογαριασμός λήγει μετά από

en: Action
el_GR: Ενέργειες

en: Action is not available here.
el_GR: Η Ενέργεια δεν είναι διαθέσιμη εδώ.

en: Action to take
el_GR: Δράση για να

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activate User
el_GR: Ενεργοποίηση Χρήστη

en: Activate Users
el_GR: Ενεργοποίηση Χρηστών

en: Activated
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Activating a theme will apply it to every page in your site. Preview allows you to see how your content will look when the new theme is applied. Inspect lists the Page Types a theme uses. Customize allows you to change certain properties of your theme's styles, if allowed.
el_GR: Η ενεργοποίηση ενός θέματος θα το εφαρμόσει σε κάθε σελίδα του ιστότοπού σας. Η προεπισκόπηση σάς επιτρέπει να δείτε πώς θα φαίνεται το περιεχόμενό σας όταν εφαρμόζεται το νέο θέμα. Επιθεώρηση παραθέτει τους τύπους σελίδων που χρησιμοποιεί ένα θέμα. Η προσαρμογή σάς επιτρέπει να αλλάξετε ορισμένες ιδιότητες των στυλ του θέματος σας, εάν επιτρέπεται.

en: Activation
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: Active Captcha
el_GR: Ενεργή Captcha

en: Active Conversation Editor
el_GR: Επεξεργαστής Ενεργής Συνομιλίας

en: Active Editor
el_GR: Ενεργός επεξεργαστής

en: Active Library
el_GR: Ενεργός Βιβλιοθήκη

en: Active Users
el_GR: Ενεργοί Χρήστες

en: Activity
el_GR: Δραστηριότητα

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Add %s
el_GR: Προσθήκη %s

en: Add Access Entity
el_GR: Προσθήκη Οντότητας Πρόσβασης

en: Add Association
el_GR: Προσθήκη Σύνδεσης

en: Add Attribute
el_GR: Προσθήκη Χαρακτηριστικού

en: Add Attributes to Set
el_GR: Προσθήκη Χαρακτηριστικών στο Σετ

en: Add Block
el_GR: Προσθήκη μπλοκ

en: Add Blocks
el_GR: Προσθήκη μπλοκ

en: Add Board
el_GR: Προσθήκη Πίνακα

en: Add Calendar
el_GR: Προσθήκη Ημερολογίου

en: Add Category
el_GR: Προσθήκη Κατηγορίας

en: Add Column Left
el_GR: Προσθήκη στήλης αριστερά

en: Add Column Right
el_GR: Προσθήκη στήλης Δεξιά

en: Add Container
el_GR: Προσθήκη Κοντέινερ

en: Add Content
el_GR: Προσθήκη περιεχομένου

en: Add Content to The Page
el_GR: Προσθήκη Περιεχομένου στη Σελίδα

en: Add Control Set
el_GR: Προσθήκη Σετ Ελέγχου

en: Add Data Object
el_GR: Προσθήκη Αντικείμενων δεδομένων

en: Add Date/Time
el_GR: Προσθέστε Ημερομηνία / ώρα

en: Add Domain
el_GR: Προσθέστε Domain

en: Add Entry
el_GR: Προσθήκη καταχώρησης

en: Add Event
el_GR: Προσθήκη Συμβάντος

en: Add External File Provider
el_GR: Προσθήκη Εξωτερικού Παρόχου Αρχείων

en: Add External Link
el_GR: Προσθήκη Εξωτερικού Συνδέσμου

en: Add Feed
el_GR: Προσθέστε Τροφοδοσία

en: Add Field
el_GR: Προσθήκη Πεδίου

en: Add Field Set
el_GR: Προσθήκη Σετ Πεδίων

en: Add File Set
el_GR: Προσθήκη Σετ Αρχείων

en: Add Files
el_GR: Προσθήκη Αρχείων

en: Add Folder
el_GR: Προσθήκη φακέλου

en: Add Form
el_GR: Προσθήκη φόρμας

en: Add Form Control
el_GR: Προσθήκη ελέγχου φόρμας

en: Add Functionality
el_GR: Προσθέστε Λειτουργικότητα

en: Add Group
el_GR: Προσθήκη Ομάδας

en: Add Group Combination
el_GR: Προσθήκη Συνδυασμού Ομάδας

en: Add Group Set
el_GR: Προσθήκη Σετ Ομάδας

en: Add Group Type
el_GR: Προσθήκη Τύπου Ομάδας

en: Add Head
el_GR: Προσθήκη Κεφαλίδας

en: Add IP Range
el_GR: Προσθήκη εύρους IP

en: Add Integration
el_GR: Προσθήκη ενοποίησης

en: Add Item
el_GR: Πρόσθεσε είδος

en: Add Job Set
el_GR: Προσθήκη Σετ Εργασίας

en: Add Layout
el_GR: Προσθήκη Layout

en: Add Link
el_GR: Προσθήκη Συνδέσμου

en: Add Locale
el_GR: Προσθέστε εντοπιότητα

en: Add Location
el_GR: Προσθήκη Τοποθεσίας

en: Add Message
el_GR: Προσθήκη μηνύματος

en: Add Message Label
el_GR: Προσθήκη ετικέτας μηνύματος

en: Add Mode Active
el_GR: Ενεργοποιημένη η Λειτουργία Επεξεργασίας

en: Add OAuth2 Integration
el_GR: Προσθήκη ενοποίησης OAuth2

en: Add Object
el_GR: Προσθήκη Αντικείμενου

en: Add Option
el_GR: Προσθήκη Επιλογής

en: Add Page
el_GR: Προσθήκη Σελίδας

en: Add Page Template
el_GR: Προσθήκη Προτύπου Σελίδας

en: Add Page Type
el_GR: Προσθήκη Τύπου σελίδας

en: Add Pages and Navigate Your Site
el_GR: Προσθέστε Σελίδες και περιηγηθείτε το site σας

en: Add Panel
el_GR: Προσθήκη πίνακα

en: Add Question
el_GR: Προσθήκη Ερώτησης

en: Add Results Folder
el_GR: Προσθήκη φακέλου αποτελεσμάτων

en: Add Role
el_GR: Προσθήκη Ρόλου

en: Add Row Above
el_GR: Προσθήκη Γραμμής από Πάνω

en: Add Row Below
el_GR: Προσθήκη Γραμμής από Κάτω

en: Add Service
el_GR: Προσθήκη Υπηρεσίας

en: Add Set
el_GR: Προσθήκη Σετ

en: Add Single Page
el_GR: Προσθήκη Μεμονομένης Σελίδα

en: Add Site
el_GR: Προσθήκη ιστότοπου

en: Add Site Type
el_GR: Προσθήκη τύπου ιστότοπου

en: Add Slide
el_GR: Προσθήκη Διαφάνειας

en: Add Stack
el_GR: Προσθήκη Στοίβας

en: Add Template
el_GR: Προσθήκη Προτύπου

en: Add Topic
el_GR: Προσθήκη Θέματος

en: Add Topic Tree
el_GR: Προσθήκη Θεματικού Δένδρου

en: Add Type
el_GR: Προσθήκη Τύπου

en: Add URL
el_GR: Προσθήκη URL

en: Add Uploaded Files to Set
el_GR: Προσθήκη των ανεβασμένων αρχείων σε Σετ?

en: Add User
el_GR: Προσθήκη Χρήστη

en: Add Word
el_GR: Προσθήκη Λέξης

en: Add Workflow
el_GR: Προσθήκη Ροής Εργασίας

en: Add a %s tag to the site pages.
el_GR: Προσθέστε μια ετικέτα %s στις σελίδες του ιστότοπου.

en: Add a calendar using the form.
el_GR: Προσθέστε ένα ημερολόγιο χρησιμοποιώντας τη φόρμα.

en: Add a new instance of the block to the page.
el_GR: Προσθέστε μια νέα εμφάνιση του μπλοκ στη σελίδα.

en: Add a new page to your site, or quickly jump around your sitemap.
el_GR: Προσθέστε μια νέα σελίδα στο site σας, ή κάντε μια γρήγορη περιήγηση γύρω από τον χάρτη του site σας.

en: Add a search box to your site.
el_GR: Προσθέστε ένα πλαίσιο αναζήτησης στο δικτυακό σας τόπο.

en: Add a searchable Express entry list to a page.
el_GR: Προσθέστε μια λίστα καταχωρήσεων Express με δυνατότητα αναζήτησης σε μια σελίδα.

en: Add a searchable document library to a page.
el_GR: Προσθέστε μια βιβλιοθήκη εγγράφων με δυνατότητα αναζήτησης σε μια σελίδα.

en: Add an Express entry detail display to a page.
el_GR: Προσθέστε μια λεπτομέρεια καταχώρησης Express σε μια σελίδα.

en: Add and manage the user accounts and groups on your website.
el_GR: Προσθήκη και διαχείριση λογαριασμών χρηστών και ομάδων της ιστοσελίδας σας.

en: Add any HTML or Javascript code you need for analytics tracking to every page of your site, and pick whether it will go in pages' header or footer. This is where you would input code from Google Analytics, for example.
el_GR: Προσθέστε οποιοδήποτε κώδικα HTML ή Javascript χρειάζεστε για αναλυτική παρακολούθησης σε κάθε σελίδα του site σας, και  διαλέξτε αν θα προστεθεί στην κεφαλίδα ή το υποσέλιδο της σελίδας. Αυτό είναι το μέρος όπου μπορείτε να εισάγετε τον κώδικα από το Google Analytics, για παράδειγμα.

en: Add custom search fields based on your needs.
el_GR: Προσθέστε προσαρμοσμένα πεδία αναζήτησης με βάση τις ανάγκες σας.

en: Add individual images selected from the File Manager, or choose an existing file set. Playback options allow you to display images in order or randomly. concrete5 will render the images as an animated slideshow.
el_GR: Προσθέστε μεμονωμένες εικόνες επιλέγοντας από το Διαχειριστή Αρχείων, ή επιλέξτε ένα υπάρχον Σετ Αρχείων. Οι επιλογές αναπαραγωγής σας επιτρέπουν να προβάλετε εικόνες με τη σειρά ή τυχαία. Το concrete5 θα αποδώσει τις εικόνες ως κινούμενα slideshow.

en: Add page containers.
el_GR: Προσθήκη κοντέινερ σελίδας.

en: Add page templates to your site.
el_GR: Προσθήκη πρότυπων σελίδας στο site σας.

en: Add questions and specify whether or not unregistered users will be allowed to submit responses. Enter each response as its own option under Add Option. Results can be viewed by visiting Dashboard > Reports > Surveys.
el_GR: Προσθέστε ερωτήσεις και προσδιορίστε εάν ή όχι μη εγγεγραμμένοι χρήστες θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν τις απαντήσεις. Εισάγετε κάθε απάντηση ως μεμονωμένη επιλογή κάτω από επιλογή Προσθήκη. Τα αποτελέσματα μπορούν να εμφανιστούν στο Πίνακας Ελέγχου > Αναφορές > Έρευνες.

en: Add search fields below to limit the pages added.
el_GR: Προσθέστε τα παρακάτω πεδία αναζήτησης για να περιορίσετε τις σελίδες που προστέθηκαν.

en: Add social links %sin the dashboard%s
el_GR: Προσθήκη κοινωνικών συνδέσμων %sin the dashboard%s

en: Add text content and stylize it using the WYSIWYG editor toolbar. Create links to pages, files and other site assets by using the upper concrete5 toolbar.
el_GR: Προσθέστε κείμενο περιεχομένου και τροποποιήστε το στυλ του χρησιμοποιώντας τη γραμμή εργαλείων του επεξεργαστή WYSIWYG. Δημιουργήστε συνδέσμους για τις σελίδες, τα αρχεία και τα άλλα στοιχεία της ιστοσελίδα, χρησιμοποιώντας την πάνω γραμμή εργαλείων του concrete5.

en: Add the "Facebook Login" product to a Facebook app.
el_GR: Προσθέστε το προϊόν "Facebook Login" σε ένα app του Facebook.

en: Add the users below to Group(s)
el_GR: Προσθέστε τους παρακάτω χρήστες στην Ομάδα(ες)

en: Add to Group
el_GR: Προσθήκη στην Ομάδα

en: Add to current site.
el_GR: Προσθήκη στον τρέχοντα ιστότοπο.

en: Add uploaded files to a set?
el_GR: Προσθήκη των ανεβασμένων αρχείων σε Σετ?

en: Add uploaded files to folder
el_GR: Προσθήκη αρχείων που έχουν μεταφορτωθεί σε φάκελο

en: Add-On Compatibility
el_GR: Add-on Compatibility

en: Add-On updates are available!
el_GR: Υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις Add-On!

en: Add-Ons
el_GR: Προσθήκες

en: Add/Remove Sets
el_GR: Πρόσθεση / αφαίρεση Σετ

en: Added
el_GR: Προστέθηκε

en: Added On
el_GR: Προστέθηκε στο

en: Added by %1$s on %2$s
el_GR: Προστέθηκε από %1$s στο %2$s

en: Added by %s on %s
el_GR: Προστέθηκε από %s στις %s

en: Added to Page
el_GR: Προστέθηκε στη σελίδα

en: Adding Basic block types.
el_GR: Προσθήκη βασικών τύπων μπλοκ.

en: Adding Calendar block types.
el_GR: Προσθήκη τύπων μπλοκ ημερολογίου.

en: Adding Desktop block types.
el_GR: Προσθήκη τύπων κλειδώματος επιφάνειας εργασίας.

en: Adding Express block types.
el_GR: Προσθήκη τύπων Express Block.

en: Adding Form block types.
el_GR: Προσθήκη τύπων μπλοκ φόρμας.

en: Adding Multimedia block types.
el_GR: Προσθήκη τύπων μπλοκ πολυμέσων.

en: Adding Navigation block types.
el_GR: Προσθήκη τύπων μπλοκ πλοήγησης.

en: Adding Social block types.
el_GR: Προσθήκη τύπων Social μπλοκ.

en: Adding admin user.
el_GR: Προσθέτοντας τον χρήστη admin.

en: Adding block types...
el_GR: Προσθέτοντας Τύπους Μπλοκ.

en: Adding boards.
el_GR: Προσθέτουμε Πίνακες.

en: Adding desktops.
el_GR: Προσθέτοντας επιφάνειες εγασίας

en: Adding directory to ZIP archive: %s
el_GR: Προσθήκη αρχείου στο αρχείο ZIP: %s

en: Adding fields to workflow and select tables...
el_GR: Προσθέτοντας πεδία στη ροή εργασιών και επιλέξτε πίνακες...

en: Adding file to ZIP archive: %s
el_GR: Προσθήκη αρχείου στο αρχείο ZIP: %s

en: Adding guests to Express Form Blocks.
el_GR: Προσθήκη επισκεπτών στο Μπλοκ Φόρμας Express

en: Adding new posts is disabled for this conversation.
el_GR: Η Προσθήκη νέων δημοσιεύσεων είναι απενεργοποιημένη για αυτή τη συζήτηση.

en: Adding notifications...
el_GR: Προσθήκη ειδοποιήσεων ...

en: Adding other block types.
el_GR: Προσθήκη άλλων τύπων μπλοκ.

en: Adding pages and content.
el_GR: Προσθήκη σελίδων και περιεχόμενου.

en: Adding permissions...
el_GR: Προσθέτοντας δικαιώματα ...

en: Adding themes.
el_GR: Προσθήκη θεμάτων.

en: Adding tree node types...
el_GR: Προσθέτοντας τύπους tree node ....

en: Additional Domains
el_GR: Επιπλέον Domains

en: Address 1
el_GR: Διεύθυνση 1

en: Address 2
el_GR: Διεύθυνση 2

en: Address Options
el_GR: Επιλογές διεύθυνσης

en: Adds a front-end language switcher to your website.
el_GR: Προσθέτει έναν front-end μεταγωγέα γλώσσας στην ιστοσελίδα σας.

en: Adds a responsive navigation bar with a logo, menu and search.
el_GR: Προσθέτει μια responsive γραμμή πλοήγησης με λογότυπο, μενού και αναζήτηση.

en: Adds a thin hairline horizontal divider to the page.
el_GR: Προσθέτει μια λεπτή οριζόντια διαχωριστική γραμμή στη σελίδα.

en: Adds images and onstates from the library to pages.
el_GR: Προσθέτει εικόνες και ρολλόβερ από τη βιβλιοθήκη στις σελίδες.

en: Adjust the thumbnails for this image.
el_GR: Προσαρμόστε τις μικρογραφίες για αυτήν την εικόνα.

en: Administrator Email Address
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου Διαχειριστή

en: Administrator Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης Διαχειριστή

en: Advanced
el_GR: Για προχωρημένους

en: Advanced Block Settings
el_GR: Ρυθμίσεις για προχωρημένους του Μπλοκ

en: Advanced Options
el_GR: Επιλογές για προχωρημένους

en: Advanced Permissions
el_GR: Ειδικές άδειες

en: Advanced Search
el_GR: Σύνθετη Αναζήτηση

en: Advanced Search Options
el_GR: Επιλογές σύνθετης αναζήτησης

en: Advanced Search Properties
el_GR: Ιδιότητες προχωρημένης αναζήτησης

en: Advanced Tab for Dialogs
el_GR: Καρτέλα για προχωρημένους για διαλόγους

en: Advanced block settings saved successfully.
el_GR: Οι Προηγμένες ρυθμίσεις μπλοκ αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Advanced permissions are turned off. Enable them below.
el_GR: Τα προηγμένα δικαιώματα είναι απενεργοποιημένο. Ενεργοποιήστε το παρακάτω.

en: Advanced permissions are turned on.
el_GR: Τα Προηγμένα Δικαιώματα είναι ενεργοποιημένο.

en: Advanced permissions enabled.
el_GR: Τα Ειδικά δικαιώματα ενεργοποιήθηκαν.

en: Advanced settings for web developers.
el_GR: Ειδικές ρυθμίσεις για τους web developers.

en: After Today
el_GR: Μετεπειτα σήμερα

en: After login
el_GR: Μετά τη σύνδεση

en: Aggregate Ratings by Attribute
el_GR: Συνολικές Βαθμολογίες ανά Χαρακτηριστικό

en: Alert
el_GR: Συναγερμός

en: Alias deleted.
el_GR: Το Ψευδώνυμο ​​διαγράφηκε.

en: Alias updated.
el_GR: Το ψευδώνυμο ενημερώθηκε

en: Align text to the left
el_GR: Στοίχιση κειμένου στα αριστερά

en: Align text to the right
el_GR: Στοίχιση κειμένου στα δεξιά

en: Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση

en: All
el_GR: Όλα

en: All Attributes
el_GR: Όλα τα Χαρακτηριστικά

en: All Available Countries
el_GR: Όλες οι Διαθέσιμες Χώρες

en: All Block Types
el_GR: Όλοι οι Τύποι Μπλοκ

en: All Categories
el_GR: Όλες οι κατηγορίες

en: All Channels
el_GR: Όλα τα Κανάλια

en: All Day
el_GR: Ολη μέρα

en: All Done.
el_GR: Όλα έτοιμα.

en: All Entries were successfully cleared.
el_GR: Όλες οι Καταχωρήσεις εκκαθαρίστηκαν με επιτυχία.

en: All File Types
el_GR: Όλοι οι τύποι αρχείων

en: All Groups
el_GR: Όλες οι Ομάδες

en: All Items
el_GR: Όλα τα αντικείμενα

en: All Levels
el_GR: Όλα τα επίπεδα

en: All Page Types
el_GR: Όλοι οι Τύποι Σελίδων

en: All Pages
el_GR: Όλες οι σελίδες

en: All Sites
el_GR: Όλες οι Ιστοσελίδες

en: All Subscriptions
el_GR: Όλες οι συνδρομές

en: All Themes
el_GR: Όλα τα Θέματα

en: All blocks currently installed on your site are listed here. Custom blocks that you've developed will appear under Awaiting Installation' until you install them. Click any block to find information about usage and refreshing a block's database tables.
el_GR: Όλα τα Μπλοκ που είναι εγκατεστημένα στο site σας αναφέρονται εδώ. Τα Προσαρμοσμένα Μπλοκ που έχετε αναπτύξει, θα εμφανιστούν κάτω από το "Εν Αναμονή Εγκατάστασης" μέχρι να τα εγκαταστήσετε. Κάντε κλικ σε οποιαδήποτε Μπλοκ για να βρείτε πληροφορίες σχετικά με τη χρήση και ανανέωση πινάκων της βάσης δεδομένων ενός μπλοκ.

en: All blocks from the current page has been removed successfully.
el_GR: Όλα τα μπλοκ από την τρέχουσα σελίδα καταργήθηκαν με επιτυχία.

en: All documents and images.
el_GR: Ολα τα έγγραφα και οι εικόνες

en: All occurrences
el_GR: Όλα τα περιστατικά

en: All running jobs have been reset.
el_GR: Όλες οι τρέχουσες εργασίες έχουν μηδενιστεί.

en: All sessions have been invalidated. You must log back in to continue.
el_GR: Όλες οι συνεδρίες έχουν ακυρωθεί. Πρέπει να συνδεθείτε ξανά για να συνεχίσετε.

en: All versions of a file will be moved to the selected location.
el_GR: Όλες οι εκδόσεις του αρχείου θα μετακινηθούν στην επιλεγμένη τοποθεσία.

en: All versions of the event have been unapproved.
el_GR: Όλες οι εκδόσεις του συμβάντος απορρίφθηκαν.

en: Allow External Links
el_GR: Επιτρέψτε Εξωτερικές Συνδέσεις

en: Allow automatic registration
el_GR: Να επιτρέπεται η αυτόματη εγγραφή

en: Allow event export
el_GR: Να επιτρέπεται η εξαγωγή συμβάντων

en: Allow multiple nodes to be chosen.
el_GR: Επιτρέψτε να επιλέγονται πολλαπλολι κόμβοι.

en: Allow multiple options to be chosen.
el_GR: Επιτρέψτε να επιλέγονται πολλαπλές επιλογές.

en: Allow upscaling images smaller than the thumbnail size
el_GR: Επιτρέψτε την αναβάθμιση εικόνων μικρότερων από το μέγεθος μικρογραφιών

en: Allow user to select any group in the list.
el_GR: Επιτρέψτε στο χρήστη να επιλέξει οποιαδήποτε ομάδα στη λίστα.

en: Allow users to add to this list.
el_GR: Επιτρέπει στους χρήστες να προστίθενται στον κατάλογο αυτόν.

en: Allow users to choose search options
el_GR: Επιτρέψτε στους χρήστες να κάνουν μόνοι τους τις επιλογές αναζήτησης

en: Allow users to select items per page.
el_GR: Επιτρέψτε στους χρήστες να επιλέγουν στοιχεία ανά σελίδα.

en: Allow visitors to signup as site members?
el_GR: Επιτρέπετε στους επισκέπτες να εγγραφούν ως μέλη της ιστοσελίδας;

en: Allow your users to specify their time zone. This setting is editable in the user profile and in the dashboard users section.
el_GR: Επιτρέψτε στους χρήστες σας να καθορίζουν τη ζώνη ώρας τους. Αυτή η ρύθμιση είναι επεξεργάσιμη στο προφίλ του χρήστη και στον Πίνακα Ελέγχου στην ενότητα χρηστών .

en: Allowed File Extensions (Comma separated, no periods).
el_GR: Επιτρεπόμενες Επεκτάσεις Αρχείων (διαχωρισμένων με κόμμα, όχι περίοδος).

en: Allowed File Types
el_GR: Επιτρεπόμενοι Τύποι Αρχείων

en: Allowed Page Templates
el_GR: Επιτρεπόμενα Πρότυπα Σελίδων

en: Allowed file types saved.
el_GR: Οι επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων αποθηκεύτηκαν.

en: Allows other blocks like the topic list block to pass search criteria to this page list block.
el_GR: Επιτρέπει  ΆλλΑ Μπλοκ, όπως Η λίστα θεμάτων μπλοκ για να περάσει τα κριτήρια αναζήτησης σε αυτή τη λίστα μπλοκ της σελίδας.

en: Allows users to add social icons to their website
el_GR: Επιτρέπει στους χρήστες να προσθέτουν κοινωνικά εικονίδια στην ιστοσελίδα τους

en: Allows users to share this page with social networks.
el_GR: Επιτρέπει στους χρήστες να μοιράζονται αυτή τη σελίδα στα κοινωνικά δίκτυα.

en: Alphabetical
el_GR: Αλφαβητικά

en: Alphabetical order
el_GR: Με Αλφαβητική σειρά

en: Already Installed
el_GR: Ήδη εγκατεστημένο

en: Already Started.
el_GR: Ξεκίνησε ήδη.

en: Alt Text
el_GR: Εναλλακτικό κείμενο

en: Alternate Row Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου Αναπληρωματικής Σειράς

en: Alternative URL
el_GR: Εναλλακτική διεύθυνση URL

en: Alternative canonical URL
el_GR: Εναλλακτική κανονική διεύθυνση URL

en: Always create JPEG thumbnails (slightly smaller file size, transparency is not available)
el_GR: Δημιουργία πάντα μικρογραφιών JPEG (ελαφρώς μεγαλύτερο μέγεθος αρχείου, η διαφάνεια δεν διατηρείται)

en: Always create PNG thumbnails (slightly bigger file size, transparency is kept)
el_GR: Δημιουργία πάντα μικρογραφιών PNG (ελαφρώς μεγαλύτερο μέγεθος αρχείου, η διαφάνεια διατηρείται)

en: Always generate thumbnails
el_GR: Πάντα να δημιουργούνται μικρογραφίες

en: Always track user locale.
el_GR: Παρακολουθείτε πάντα την τοπική ρύθμιση του χρήστη.

en: An attribute with the handle %s already exists.
el_GR: Ένα Χαρακτηριστικό με Δείκτη %s  υπάρχει ήδη.

en: An email address must be unique.
el_GR: Μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πρέπει να είναι μοναδική.

en: An email has been sent to your email address. Click on the URL contained in the email to validate your email address.
el_GR: Ένα email έχει σταλεί στην ηλεκτρονική σας διεύθυνση. Κάντε κλικ στη διεύθυνση URL που περιέχεται στο email για να επικυρώσετε τη διεύθυνση email σας.

en: An entity cannot own itself.
el_GR: Μια οντότητα δεν μπορεί να κατέχει τον εαυτό της

en: An error occurred while attempting the copy operation.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια λειτουργίας αντιγραφής.

en: An error occurred while attempting to determine file permissions.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια να καθοριστούν τα δικαιώματα αρχείων.

en: An error occurred while deleting this item:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη διαγραφή αυτού του στοιχείου:

en: An error occurred while downloading the package.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά τη λήψη του πακέτου.

en: An error occurred while processing this request.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία αυτού του αιτήματός.

en: An error occurred while saving the search preset.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση της προεπιλεγμένης αναζήτησης.

en: An error occurred while trying to create the account.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια για τη δημιουργία του λογαριασμού.

en: An error occurred while trying to install the package.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια να εγκαταστήσετε το πακέτο.

en: An error occurred while trying to unzip the package.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια να αποσυμπιεστεί το πακέτο.

en: An error occurred.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα.

en: An express object with this handle already exists.
el_GR: Ένα αντικείμενο Express με αυτόν τον δείκτη υπάρχει ήδη.

en: An internal description. This is not publicly displayed.
el_GR: Είναι μια περιγραφή για εσωτερική χρήση. Αυτό δεν θα εμφανίζεται δημόσια.

en: An unexpected error occurred in the geolocation library
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα στη βιβλιοθήκη γεωλογικού εντοπισμού.

en: An unexpected error occurred.
el_GR: Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα.

en: An unknown error occurred while uploading the file. Please check that file uploads are enabled, and that your file does not exceed the size of the post_max_size or upload_max_filesize variables.
    
    File Uploads: %s
    Max Upload File Size: %s
    Post Max Size: %s
el_GR: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα κατά τη μεταφόρτωση του αρχείου. Παρακαλώ ελέγξτε ότι είναι ενεργοποιημένη η μεταφόρτωση αρχείων, και ότι το αρχείο σας δεν πρέπει να υπερβαίνει το μέγεθος των μεταβλητών στο post_max_size ή upload_max_filesize. 
    
    Μεταφόρτωση Αρχείων : %s 
    Μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης αρχείου: %s 
    Μέγιστο μέγεθος Δημοσίευσης: %s

en: An unknown login error occurred. Please try again.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα άγνωστο σφάλμα σύνδεσης. Δοκιμάστε ξανά.

en: An unspecified error occurred in the geolocation library
el_GR: Ένα αδιευκρίνιστο σφάλμα συνέβη στη βιβλιοθήκη γεωγραφικού εντοπισμού.

en: An unspecified error occurred.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα αδιευκρίνιστο σφάλμα.

en: Anchor
el_GR: Αγκύρωση

en: Anonymous
el_GR: Ανώνυμος

en: Another Blog Post
el_GR: Άλλη μια ανάρτηση ιστολογίου

en: Another Page
el_GR: Μια άλλη σελίδα

en: Another thumbnail type exists with the name "%s".
el_GR: Ένας άλλος τύπος μικρογραφίας υπάρχει με το όνομα "% s".

en: Answer Options
el_GR: Επιλογές Απάντησης

en: Answer Type
el_GR: Τύπος Απάντησης

en: Anti-spam settings saved.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις ανεπιθύμητων μηνυμάτων αποθηκεύτηκαν.

en: Antispam Libraries
el_GR: Βιβλιοθήκες Antispam

en: Any HTML you paste here will be inserted at either the bottom or top of every page in your website automatically.
el_GR: Κάθε επικόλληση HTML εδώ θα εισαχθεί είτε στο επάνω ή κάτω μέρος της κάθε σελίδας στην ιστοσελίδα σας αυτόματα.

en: Any Locale
el_GR: Οποιαδήποτε Εντοπιότητα

en: Any attributes or block areas you have enabled to be editable in Composer for this page type are available here. Add blocks to your page type's defaults. After adding the block, click it and choose the option to make it available in Composer.
el_GR: Οποιασδήποτε χαρακτηριστικά ή περιοχές μπλοκ έχετε ενεργοποιήσει για να είναι επεξεργάσιμα στον Composer για αυτόν τον τύπο της σελίδας είναι διαθέσιμα εδώ. Προσθέστε μπλοκ στον προεπιλεγμένο τύπο της σελίδας σας. Μετά την προσθήκη του μπλοκ, κάντε κλικ και επιλέξτε την επιλογή για να γίνει διαθέσιμο στον Συνθέτη.

en: Any email address in this box will be notified when spam is detected.
el_GR: Κάθε διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε αυτό το πλαίσιο θα ειδοποιηθεί όταν ανιχνευτεί spam.

en: Anyone may view the website.
el_GR: 'Oλοι μπορούν να δουν το site

en: Anything that isn't specific to this page happens here. Manage users, files, reporting data, and site-wide settings.
el_GR: Εδώ έχουμε οτιδήποτε που δεν έχει σχέση με αυτή τη σελίδα. Η διαχείριση χρηστών, τα αρχεία, τα δεδομένα αναφοράς και οι ρυθμίσεις κατά μήκος και πλάτος του site.

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: Append To Existing Permissions
el_GR: Προσάρτηση στα υπάρχοντα δικαιώματα

en: Application
el_GR: Εφαρμογή

en: Apply
el_GR: Εφαρμόστε

en: Apply Downloaded Update
el_GR: Εφαρμόστε την Ενημέρωση που Κατέβηκε

en: Apply Update
el_GR: Εφαρμόστε την ενημέρωση

en: Approvals
el_GR: Εγκρίσεις

en: Approve
el_GR: Έγκριση

en: Approve & Continue
el_GR: Εγκρίνετε & Συνέχεια

en: Approve Delete
el_GR: Έγκριση Διαγραφής

en: Approve Move
el_GR: Έγκριση Μετακίνησης

en: Approve Version
el_GR: Έγκριση Έκδοσης

en: Approve request saved. You must complete the approval workflow before these changes are publicly accessible.
el_GR: Tο αίτημα έγκρισης αποθηκεύτηκε. Πρέπει να ολοκληρώσετε τη ροή εργασίας έγκρισης πριν οι αλλαγές αυτές είναι προσβάσιμες στο κοινό.

en: Approved
el_GR: Επικυρωμένη

en: Approved by
el_GR: Εγκρίθηκε από

en: Approved by %s
el_GR: Εγκρίθηκε από %s

en: Approved on
el_GR: Εγκρίθηκε στις

en: Archives
el_GR: Αρχεία

en: Arctic
el_GR: Αρκτική

en: Are you sure that you want to close this dialog? All pending files will be removed.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κλείσετε αυτόν τον διάλογο; Όλα τα αρχεία σε εκκρεμότητα θα καταργηθούν.

en: Are you sure you want to cancel this upload?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να ακυρώσετε αυτήν τη μεταφόρτωση;

en: Are you sure you want to clear all entries?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε όλες τις καταχωρίσεις;

en: Are you sure you want to consider warnings as errors?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να θεωρήσετε τις προειδοποιήσεις ως σφάλματα;

en: Are you sure you want to delete the following files?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τα ακόλουθα αρχεία;

en: Are you sure you want to delete the following pages?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τις παρακάτω σελίδες;

en: Are you sure you want to delete this association? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την association; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this attribute? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το χαρακτηριστικό;  Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this control? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτέλεγχο? Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this credentials set ? This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το σύνολο διαπιστευτηρίων; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this custom style preset?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το προσαρμοσμένο στυλ;

en: Are you sure you want to delete this entity? All data entries and all its associations to other entities will be removed. This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την οντότητα; Όλες οι εγγραφές δεδομένων για αυτήν θα αφαιρεθούν. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this entry? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την καταχώρηση? Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this event? The entire event, all its data and all versions will be deleted.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το συμβάν; Το σύνολο του συμβάντος, όλα τα δεδομένα του και όλες οι εκδόσεις του θα διαγραφούν.

en: Are you sure you want to delete this field set? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το σετ πεδίων; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this form and its form submissions?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη φόρμα και τις υποβολές της;

en: Are you sure you want to delete this form submission?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την υποβολή φόρμας;

en: Are you sure you want to delete this form submissions?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την υποβολή φόρμας;

en: Are you sure you want to delete this form? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη φόρμα; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this group set? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το σετ ομάδων; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this layout preset?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό τo προρυθμισμένο layout;

en: Are you sure you want to delete this occurrence?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το περιστατικό;

en: Are you sure you want to delete this package?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το πακέτο;

en: Are you sure you want to delete this site type? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον τύπο ιστοσελίδας; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this site? This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον ιστότοπο; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this word?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη λέξη;

en: Are you sure you want to flag this message as spam?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επισημάνετε αυτό το μήνυμα ως spam;

en: Are you sure you want to permanently remove this file set?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε οριστικά αυτό το Σετ Αρχείων;

en: Are you sure you want to permanently remove this group?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε οριστικά αυτή την ομάδα;

en: Are you sure you want to permanently remove this user?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε οριστικά αυτόν το χρήστη;

en: Are you sure you want to proceed?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: Are you sure you want to remove "%s"?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε "%s"?

en: Are you sure you want to remove all of these custom styles?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε όλα αυτά τα προσαρμοσμένα στυλ;

en: Are you sure you want to remove the "%s" search preset?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τη προκαθορισμένη αναζήτηση "%s";

en: Are you sure you want to remove the Express entity results folder "%s"?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε το φάκελο αποτελεσμάτων οντότητας Express "%s"?;

en: Are you sure you want to remove this attribute?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε αυτό το χαρακτηριστικό;

en: Are you sure you want to remove this container? Content will be lost anywhere it is used on your site. This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτό το container; Το περιεχόμενο θα χαθεί οπουδήποτε χρησιμοποιείται στον ιστότοπό σας. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to remove this value?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτή την τιμή;

en: Are you sure you want to remove this workflow?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτή τη ροή εργασίας;

en: Are you sure you want to reset the reserved word list to the default value?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τη λίστα δεσμευμένων λέξεων στην προεπιλεγμένη τιμή;

en: Are you sure you want to restore to default values?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες τιμές;

en: Are you sure you want to uninstall this job?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να απεγκαταστήσετε αυτήν την εργασία;

en: Are you sure you want to unsubscribe from this conversation? You will no longer receive email updates when new messages are posted.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγραφείτε από αυτή τη συνομιλία; Δεν θα λαμβάνετε πλέον ενημερώσεις μέσω email όταν αποστέλλονται νέα μηνύματα.

en: Are you sure you wish to delete all selected entries?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε όλες τις επιλεγμένες εγγραφές;

en: Are you sure you wish to delete this %s block?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό %s το μπλοκ;

en: Are you sure you wish to delete this entry?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν την καταχώριση;

en: Are you sure you wish to delete this layout? It will remove the blocks that are contained within it.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη διάταξη; Θα αφαιρέσει τα μπλοκ που περιέχονται σε αυτήν.

en: Are you sure you wish to delete this page?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη σελίδα;

en: Are you sure you would like to activate the following users?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ενεργοποιήσετε τους παρακάτω χρήστες;

en: Are you sure you would like to deactivate the following users?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να απενεργοποιήσετε τους ακόλουθες χρήστες;

en: Are you sure you would like to delete the following groups?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τις ακόλουθες ομάδες;

en: Are you sure you would like to delete the following users?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τους παρακάτω χρήστες;

en: Are you sure?
el_GR: Είσαι σίγουρος;

en: Are you sure? This action cannot be undone.
el_GR: Είσαι σίγουρος; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure? This will remove all translations from all languages, in the database and in your site PO files. This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι; Αυτό θα αφαιρέσει όλες τις μεταφράσεις από όλες τις γλώσσες, στη βάση δεδομένων και στην ιστοσελίδα και τα αρχεία PO σας. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Area Layout
el_GR: Layout Περιοχής

en: Area Permissions
el_GR: Δικαιώματα Περιοχής

en: Area layout preset saved successfully.
el_GR: Η προρύθμιση layout Περιοχής αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Area layout preset updated successfully.
el_GR: Η προρύθμιση layout Περιοχής ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Area not received
el_GR: Η περιοχή δεν ελήφθη

[ctx: AreaName]
en: Main
el_GR: Κύριο

[ctx: AreaName]
en: Page Footer
el_GR: Υποσέλιδο

[ctx: AreaName]
en: Page Header
el_GR: Κεφαλίδα Σελίδας

[ctx: AreaName]
en: Resource Content
el_GR: Περιεχόμενο Πόρων

[ctx: AreaName]
en: Resource Data
el_GR: Δεδομένα Πόρων

[ctx: AreaName]
en: Resource Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία πόρων

[ctx: AreaName]
en: Resource Title
el_GR: Τίτλος Πόρων

[ctx: AreaName]
en: Sidebar
el_GR: Πλευρική Μπάρα

[ctx: AreaName]
en: Sidebar Footer
el_GR: Υποσέλιδο πλευρικής εργαλειοθήκης

en: Areas
el_GR: Περιοχές

en: Arrows
el_GR: Τα βέλη

en: Arrows & Bullets
el_GR: Βέλη & Σφαίρες

en: Ascending
el_GR: Αύξουσα

en: Ascending Date.
el_GR: Αύξουσα ημερομηνία.

en: Ask User For
el_GR: Ζητήστε από το χρήστη να

en: Ask for email & password
el_GR: Ζητήστε το email  και τον κωδικό πρόσβασης.

en: Ask for username & password
el_GR: Ζητήστε το όνομα χρήστη ή κωδικό πρόσβασης.

en: Assign Permissions
el_GR: Εκχώρηση Δικαιωμάτων

en: Assign Users
el_GR: Εκχώρηση Χρηστών

en: Assigned to <strong>%s</strong>.
el_GR: Ανατέθηκε σε <strong>%s</strong>.

en: Association
el_GR: Σύνδεση

en: Association Details
el_GR: Λεπτομέριες Συνδέσμου

en: Association Entity Display Format
el_GR: Μορφή εμφάνισης Οντότητας Συνδέσμου

en: Association Type
el_GR: Τύπος Σύνδεσης

en: Association added successfully.
el_GR: Ο Σύνδεσμος προστέθηκε με επιτυχία

en: Association deleted successfully.
el_GR: Ο Σύνδεσμος διεγράφη με επιτυχία

en: Association saved successfully.
el_GR: Ο Σύνδεσμος αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Associations
el_GR: Σύνδεση

en: At a loss? Try searching here. You can find anything from pages in your site to settings and how-to documentation.
el_GR: Χαθήκατε; Δοκιμάστε την αναζήτηση εδώ. Μπορείτε να βρείτε οτιδήποτε από σελίδες στο site σας μέχρι τις ρυθμίσεις και την τεκμηρίωση.

en: At least one job must be provided
el_GR: Πρέπει να παρέχετε τουλάχιστον μία εργασία

en: At the current level
el_GR: Στο τρέχον επίπεδο

en: At the level below
el_GR: Στο πιο κάτω επίπεδο

en: Atlantic Ocean
el_GR: Ατλαντικός Ωκεανός

en: Attach Files
el_GR: Επισύναψη Αρχείων

en: Attach Workflow to this Permission
el_GR: Συνδέστε τη Ροή εργασιών σε αυτή άδεια

en: Attach a %s account
el_GR: Συνδέστε ένα λογαριασμό %s

en: Attach a community account
el_GR: Συνδέστε ένα λογαριασμό κοινότητας

en: Attach a community.concretecms.com account
el_GR: Επισυνάψτε έναν λογαριασμό community.concretecms.com

en: Attach your %s account
el_GR: Συνδέστε το λογαριασμό σας %s

en: Attachment Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Συνημμένου

en: Attachments
el_GR: Συνημμένα

en: Attempt to use visitor's locale based on their browser information.
el_GR: Προσπάθεια να χρησιμοποιήσετε την εντοπιότητα των επισκεπτών με βάση τις πληροφορίες του browser των.

en: Attribute Categories
el_GR: Κατηγορίες Χαρακτηριστικών

en: Attribute Categories are used to group different types of sets.
el_GR: Οι Κατηγορίες Χαρακτηριστικών χρησιμοποιούνται για να συγκεντρώνουν διαφορετικούς Τύπους Σετ.

en: Attribute Key
el_GR: Κλειδί Χαρακτηριστικού

en: Attribute Keys
el_GR: Κλειδιά Χαρακτηριστικών

en: Attribute Sets
el_GR: Σετ Χαρακτηριστικών

en: Attribute Type Associations saved.
el_GR: Οι Σύνδεσμοι Τύπων Χαρακτηριστικών αποθηκεύτηκαν.

en: Attribute Type added.
el_GR: Ο Τύπος Χαρακτηριστικού πρόστεθηκε.

en: Attribute Types
el_GR: Τύποι Χαρακτηριστικών

en: Attribute cleared successfully.
el_GR: Το Χαρακτηριστικό εκκαθαρίστηκε επιτυχώς.

en: Attribute created successfully.
el_GR: Το Χαρακτηριστικό δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Attribute deleted successfully.
el_GR: Το Χαρακτηριστικό διαγράφτηκε επιτυχώς.

en: Attribute handles may only contain letters, numbers and underscore "_" characters
el_GR: Οι Δείκτες Χαρακτηριστικών μπορούν να περιέχουν μόνο χαρακτήρες με γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλα "_"

en: Attribute saved successfully.
el_GR: Το Χαρακτηριστικό αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Attribute set added.
el_GR: Το Σετ Χαρακτηριστικών προστέθηκε.

en: Attribute set deleted.
el_GR: Το Σετ Χαρακτηριστικών διαγράφτηκε.

en: Attribute set updated.
el_GR: Το Σετ Χαρακτηριστικών ενημερώθηκε.

en: Attribute updated successfully.
el_GR: Το Χαρακτηριστικό ενημερώθηκε επιτυχώς

[ctx: AttributeKeyName]
en: Blog Entry Topics
el_GR: Θέματων Καταχώρισεων Ιστολογίου

[ctx: AttributeKeyName]
en: Client
el_GR: Πελάτες

[ctx: AttributeKeyName]
en: Dashboard Icon
el_GR: Εικονίδιο Πίνακα Ελέγχου

[ctx: AttributeKeyName]
en: Department
el_GR: Τμήμα

[ctx: AttributeKeyName]
en: Desktop Priority
el_GR: Desktop Προτεραιότητα

[ctx: AttributeKeyName]
en: Duration
el_GR: Διάρκεια

[ctx: AttributeKeyName]
en: Event Categories
el_GR: Κατηγορίες Εκδηλώσεων

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Nav
el_GR: Εξαίρεση από το μενού πλοήγησης

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Page List
el_GR: Εξαίρεση από τη λίστα σελίδων

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Search Index
el_GR: Εξαίρεση από το ευρετήριο αναζήτησης

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From sitemap.xml
el_GR: Εξαίρεση από sitemap.xml

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude Sub-Pages From Nav
el_GR: Εξαίρεση Υπο-Σελίδων Από τη πλοήγηση

[ctx: AttributeKeyName]
en: Header Extra Content
el_GR: Επιπλέον Περιεχόμενο Κεφαλίδας

[ctx: AttributeKeyName]
en: Height
el_GR: Ύψος

[ctx: AttributeKeyName]
en: I would like to receive private messages.
el_GR: Θα ήθελα να λαμβάνω προσωπική αλληλογραφία.

[ctx: AttributeKeyName]
en: Is Featured
el_GR: Eίναι Προτεινόμενο

[ctx: AttributeKeyName]
en: Location
el_GR: Τοποθεσία

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Description
el_GR: Μετά-Περιγραφή

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Keywords
el_GR: Μετά-Λέξεις-κλειδιά

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Title
el_GR: Μετά-Τιτλος

[ctx: AttributeKeyName]
en: Personal Links
el_GR: Προσωπικοί Σύνδεσμοι

[ctx: AttributeKeyName]
en: Project Topics
el_GR: Θέματα Έργου

[ctx: AttributeKeyName]
en: Send me email notifications when I receive a private message.
el_GR: Στείλτε μου ειδοποιήσεις μέσω e-mail όταν λαμβάνω ένα προσωπικό μήνυμα.

[ctx: AttributeKeyName]
en: Skills
el_GR: Ικανότητες

[ctx: AttributeKeyName]
en: Tags
el_GR: Ετικέττες

[ctx: AttributeKeyName]
en: Task
el_GR: Εργασία

[ctx: AttributeKeyName]
en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

[ctx: AttributeKeyName]
en: Width
el_GR: Πλάτος

[ctx: AttributeSetName]
en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

[ctx: AttributeSetName]
en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

[ctx: AttributeSetName]
en: Jobs
el_GR: Εργασίες

[ctx: AttributeSetName]
en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

[ctx: AttributeSetName]
en: Navigation and Indexing
el_GR: Πλοήγηση και Δημιουργία Ευρετηρίου

[ctx: AttributeTypeName]
en: Address
el_GR: Διεύθυνση

[ctx: AttributeTypeName]
en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

[ctx: AttributeTypeName]
en: Calendar Event
el_GR: Συμβάν Ημερολογίου

[ctx: AttributeTypeName]
en: Date/Time
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα

[ctx: AttributeTypeName]
en: Duration
el_GR: Διάρκεια

[ctx: AttributeTypeName]
en: Image/File
el_GR: Εικόνα/Αρχείο

[ctx: AttributeTypeName]
en: Number
el_GR: Αριθμός

[ctx: AttributeTypeName]
en: Option List
el_GR: Λίστα Επιλογών

[ctx: AttributeTypeName]
en: Page Selector
el_GR: Επιλογέας Σελίδας

[ctx: AttributeTypeName]
en: Phone Number
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου

[ctx: AttributeTypeName]
en: Rating
el_GR: Βαθμολογία

[ctx: AttributeTypeName]
en: Social Links
el_GR: Σύνδεσμοι Κοινωνικής Δικτύωσης

[ctx: AttributeTypeName]
en: Text
el_GR: Κείμενο

[ctx: AttributeTypeName]
en: Text Area
el_GR: Περιοχή κειμένου

[ctx: AttributeTypeName]
en: Topics
el_GR: Θέματα

[ctx: AttributeTypeName]
en: User Group
el_GR: Ομάδα Χρηστών

[ctx: AttributeTypeName]
en: User Selector
el_GR: Επιλογέας χρήστη

en: Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Attributes are available to pages (aka Collections), users and files. If you want to add a new attribute to any of these objects, start here.
el_GR: Τα Χαρακτηριστικά είναι διαθέσιμα για σελίδες (γνωστά και ως Συλλογές), για χρήστες και γι αρχεία. Αν θέλετε να προσθέσετε ένα νέο χαρακτηριστικό σε κάποιο από αυτά τα αντικείμενα, ξεκινήστε από εδώ.

en: Attributes set here will automatically be applied to new pages of that type.
el_GR: Τα Σετ Χαρακτηριστικών εδώ θα εφαρμοστούν αυτόματα σε νέες σελίδες αυτού του τύπου.

en: Attributes updated successfully.
el_GR: Τα χαρακτηριστικά ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Audience Contribution
el_GR: Συνεισφορά κοινού

en: Audio
el_GR: Ήχος

[ctx: Australian State]
en: Australian Capital Territory
el_GR: Επικράτεια Αυστραλιανής Πρωτεύουσας

[ctx: Australian State]
en: New South Wales
el_GR: Νέα Νότια Ουαλία

[ctx: Australian State]
en: Northern Territory
el_GR: Βόρεια Επικράτεια

[ctx: Australian State]
en: South Australia
el_GR: Νότια Αυστραλία

[ctx: Australian State]
en: Tasmania
el_GR: Τασμανία

[ctx: Australian State]
en: Victoria
el_GR: Βικτώρια

[ctx: Australian State]
en: Western Australia
el_GR: Δυτική Αυστραλία

en: Authentication Type Display Name
el_GR: Όνομα Εμφάνισης Τύπου Ελέγχου Ταυτότητας

en: Authentication Types
el_GR: Τύποι Ελέγχου Ταυτότητας

en: Authentication type with handle %s already exists!
el_GR:  Ο Τύπος Ελέγχου Ταυτότητας  με Δείκτη %s υπάρχει ήδη!

[ctx: AuthenticationType]
en: Standard
el_GR: Κανονικός

en: Author
el_GR: Συντάκτης

[ctx: Authored]
en: By %s
el_GR: Από %s

en: Authorization Code
el_GR: Κωδικός Εξουσιοδότησης

en: Authorize
el_GR: Εξουσιοδότηση

en: Auto
el_GR: Αυτόματα

en: Auto Grow
el_GR: Αυτόματη αύξηση

en: Auto Link
el_GR: Αυτόματη σύνδεση

en: Auto-Nav
el_GR: Αυτόματη Πλοήγηση

en: Auto-rotate images accordingly to EXIF metadata.
el_GR: Αυτόματη περιστροφή εικόνων σύμφωνα με τα μεταδεδομένα EXIF.

en: Automate when users are logged out, or do it manually
el_GR: Αυτοματοποιήστε το όταν οι χρήστες αποσυνδέονται ή το κάνετε το μη αυτόματα.

en: Automated Groups aren't assigned by administrators. They are checked against code at certain times that determines whether users should enter them.
el_GR: Oi Αυτοματοποιημένη Ομάδες δεν εκχωρούνται από τους διαχειριστές. Έλέγχονται με βάση τον κώδικα ανά ορισμένα χρονικά διαστήματα που καθορίζεται από το αν οι χρήστες θα πρέπει να μπούνε σ' αυτές.

en: Automated Jobs
el_GR: Αυτοματοποιημένες Εργασίες

en: Automated Logout
el_GR: Αυτόματη Αποσύνδεση

en: Automatic
el_GR: Αυτόματα

en: Automatic User Deactivation
el_GR: Αυτόματη απενεργοποίηση χρήστη

en: Automatic: create a JPEG thumbnail if the source image is in JPEG format, otherwise create a PNG thumbnail
el_GR: Αυτόματα: δημιουργία μιας μικρογραφίας JPEG εάν η εικόνα προέλευσης είναι σε μορφή JPEG, αλλιώς να δημιουργήσει μια μικρογραφία PNG

en: Automatically add users to groups.
el_GR: Προσθέστε αυτόματα χρήστες σε ομάδες.

en: Automatically deactivate users after failed login attempts.
el_GR: Απενεργοποιήστε αυτόματα τους χρήστες μετά από αποτυχημένες προσπάθειες σύνδεσης.

en: Automatically deactivate users when they have not logged in for awhile. Users will need to be manually reactivated.
el_GR: Απενεργοποιεί αυτόματα τους χρήστες όταν δεν έχουν συνδεθεί για αρκετό καιρό. Οι χρήστες θα πρέπει να επανενεργοποιηθούν με μη αυτόματο τρόπο.

en: Automatically log out users who are inactive for %s seconds or more.
el_GR: Αποσυνδέει αυτόματα τους χρήστες που είναι ανενεργοί για %s δευτερόλεπτα ή περισσότερο.

en: Automatically play
el_GR: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Automatically regenerate thumbnails and attributes for all sizes of this file.
el_GR: Αυτόματη αναδημιουργία μικρογραφιών και χαρακτηριστικών για όλα τα μεγέθη αυτού του αρχείου.

en: Automatically remove users from this group
el_GR: Αφαιρεί αυτόματα χρήστες από αυτήν την ομάδα

en: Automatically remove users from this group.
el_GR: Αφαιρέστε αυτόματα τους χρήστες από αυτή την ομάδα.

en: Automation
el_GR: Αυτοματοποίηση

en: Automation Instructions
el_GR: Οδηγίες Αυτοματισμού

en: Automation Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Αυτοματισμού

en: Available Countries
el_GR: Διαθέσιμες Χώρες

en: Available Job Sets
el_GR: Διαθέσιμα σετ εργασιών

en: Available Jobs
el_GR: Διαθέσιμες εργασίες

en: Available Update for Download
el_GR: Διαθέσιμη ενημέρωση για λήψη

en: Avatar
el_GR: Άβαταρ

en: Awaiting Installation
el_GR: Αναμονή Εγκατάστασης

en: Back
el_GR: Πίσω

en: Back Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

en: Back to Account
el_GR: Επιστροφή στο λογαριασμό

en: Back to Add Functionality
el_GR: Επιστροφή στην Προσθεση Λειτουργικότητας

en: Back to Association
el_GR: Επιστροφή στην Σύνδεση

en: Back to Associations
el_GR: Επιστροφή στα Associations

en: Back to Block Types
el_GR: Επιστροφή στους Τύπους Μπλοκ

en: Back to Forms
el_GR: Επιστροφή στις φόρμες

en: Back to Global Areas
el_GR: Επιστροφή στις Παγκόσμιες Περιοχές

en: Back to Home
el_GR: Επιστροφή στην Αρχική σελίδα

en: Back to List
el_GR: Επιστροφή στη λίστα

en: Back to Message
el_GR: Πίσω στα Μηνύματα

en: Back to Messages
el_GR: Πίσω στα Μηνύματα

en: Back to Object
el_GR: Επιστροφή στο Αντικείμενο

en: Back to Page Types
el_GR: Επιστροφή στους Τύπους Σελίδας

en: Back to Profile
el_GR: Πίσω στο Προφίλ

en: Back to Sitemap
el_GR: Επιστροφή στο Χάρτη του Site.

en: Back to Sites
el_GR: Επιστροφή στους ιστότοπους

en: Back to Stacks
el_GR: Πίσω στις Στοίβες

en: Background
el_GR: Φόντο

en: Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

en: Background Color and Image
el_GR: Χρώμα Φόντου και Εικόνα

en: Backing up legacy calendar...
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας για το παλιό ημερολόγιο ...

en: Bad Signed JSON signature!
el_GR: Κακή υπογραφή της υπογραφής JSON!

en: Bad parameter: %s
el_GR: Μη έγκυρη παράμετρος: %s

en: Ban Duration:
el_GR: Διάρκεια Μπαν:

en: Ban Forever
el_GR: Απαγόρευση Για Πάντα

en: Ban IP for %1$s %2$s
el_GR: Απαγόρευση IP για %1$s %2$s

en: Banned Words
el_GR: Απαγορευμένες Λέξεις

en: Banned word already initialized.
el_GR: Οι Απαγορευμένες λέξεις έχουν ήδη ξεκινήσει

en: Banned words detected.
el_GR: Ανιχνεύτηκαν Απαγορευμένες λέξεις .

en: Base Font Size
el_GR: Βασικο Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Basic Details
el_GR: Βασικές λεπτομέριες

en: Basic Information
el_GR: Βασικές Πληροφορίες

en: Basic Styles
el_GR: Βασικά Στυλ

en: Basic Workflow
el_GR: Βασική Ροή Εργασιών

en: Basic information about your website.
el_GR: Βασικές πληροφορίες για το site σας

en: Basics
el_GR: Βασικά

en: Before Today
el_GR: Προηγούμενα σήμερα

en: Before updating, it is highly recommended to make a full site backup. A full site backup consists of site files and site database export. Please consult your hosting provider for guidance on backup processes.
el_GR: Πριν από την ενημέρωση, συνιστάται ιδιαίτερα η δημιουργία ενός πλήρους αντίγραφου ασφαλείας του ιστότοπου. Ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας ιστότοπου αποτελείται από τα αρχεία του ιστότοπου και την εξαγωγή της βάσης δεδομένων του ιστότοπου. Συμβουλευτείτε τον πάροχο φιλοξενίας σας για οδηγίες σχετικά με τις διαδικασίες δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας.

en: Before you can delete this page, you must delete all of its child pages.
el_GR: Για να μπορέσετε να διαγράψετε αυτή τη σελίδα, πρέπει να διαγράψετε όλες τις σελίδες παιδιά της.

en: Begin Auto Nav
el_GR: Ξεκινήστε Αυτόματη Περιήγηση

en: Beginner
el_GR: Αρχάριος

en: Beginning Installation
el_GR: Ξεκινώντας Εγκατάσταση

en: Beneath Another Page
el_GR: Κάτω από άλλη σελίδα

en: Beneath a particular page
el_GR: Κάτω από μια συγκεκριμένη σελίδα

en: Beneath another page
el_GR: Κάτω από μια άλλη σελίδα

en: Beneath the Current Page
el_GR: Κάτω από την τρέχουσα σελίδα

en: Beneath this page
el_GR: Κάτω από αυτή τη σελίδα

en: Between
el_GR: Μεταξύ

en: Between %1$s and %2$s Characters
el_GR: Μεταξύ %1$s και %2$s Χαρακτήρες

en: BiDi (Text Direction)
el_GR: BiDi (Κατεύθυνση κειμένου)

en: Bio/Quote
el_GR: Βιογραφικό / Απόσπασμα

en: Blank
el_GR: Κενή

en: Blank Page
el_GR: Κενή Σελίδα

en: Bleeding Edge/Developer
el_GR: Για μελλοντική Χρήση / Προγραμματιστές

en: Block & Stack Permissions
el_GR:  Δικαιώματα Μπλοκ & Στοίβας

en: Block Container Class
el_GR: Αποκλεισμός Container Class

en: Block Deleted
el_GR: Το Μπλοκ Διαγράφτηκε

en: Block Name
el_GR: Όνομα Μπλοκ

en: Block Permissions
el_GR: Μπλοκ Δικαιώματα

en: Block Template
el_GR: Μπλοκ Πρότυπο

en: Block Type Refreshed. Any database schema changes have been applied.
el_GR: Ο Τύπος Μπλοκ Ανανεώθηκε. Τυχόν αλλαγές σχήματος βάσης δεδομένων έχουν εφαρμοστεί.

en: Block Type Sets
el_GR: Σετ Τύποι Μπλοκ

en: Block Types
el_GR: Τύποι Μπλοκ

en: Block caching is currently disabled globally. These settings won't take affect until block caching is turned on. You can turn these settings on from the %s page in the Dashboard.
el_GR: Η προσωρινή αποθήκευση μπλοκ είναι απενεργοποιημένη παγκοσμίως. Αυτές οι ρυθμίσεις δεν θα επηρεαστούν έως ότου ενεργοποιηθεί η προσωρινή αποθήκευση μπλοκ. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτές τις ρυθμίσεις από τη σελίδα %s στον Πίνακα Ελέγχου.

en: Block deleted successfully.
el_GR: Το Μπλοκ διαγράφηκε με επιτυχία

en: Block not received
el_GR: Το Μπλοκ δεν ελήφθη

en: Block removed successfully
el_GR: Το Μπλοκ καταργήθηκε με επιτυχία

en: Block type installed successfully.
el_GR: Ο Τύπος Μπλοκ εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: Block type requested required feature '%s' but it was not registered.
el_GR: Το Απαιτούμενο είδος μπλοκ απαιτεί το χαρακτηριστικό '%s' αλλά δεν έχει καταχωρηθεί.

en: Block users at specific IP addresses from logging into your site. Blocked users can still view pages that are visible to guests.
el_GR: Αποκλεισμός σύνδεσης των στο site σας χρηστών από συγκεκριμένες διευθύνσεις IP. Οι αποκλεισμένοι χρήστες μπορούν να προβάλλουν σελίδες που είναι ορατά για τους απλούς επισκέπτες.

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Basic
el_GR: Βασική

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Calendar & Events
el_GR: Ημερολόγιο & Εκδηλώσεις

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Forms
el_GR: Φόρμες

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Multimedia
el_GR: Πολυμέσα

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Social Networking
el_GR: Κοινωνική Δικτύωση

en: Blockquote
el_GR: Τμήμα Παραθέσεων

en: Blocks
el_GR: Μπλοκ

en: Blocks arranged successfully.
el_GR: Τα Μπλοκ  ανατοποθετήθηκαν με επιτυχία.

en: Blocks removed successfully
el_GR: Τα μπλοκ καταργήθηκαν με επιτυχία

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Blog Entry
el_GR: Καταχώρηση Ιστολογίου

en: Blog Search
el_GR: Αναζήτηση στο Ιστολόγιο

en: Blog Sidebar
el_GR: Πλαϊνή γραμμή ιστολογίου

en: Blur
el_GR: Θολούρα

en: Board Appearance
el_GR: Εμφάνιση Πίνακα

en: Board Details
el_GR: Λεπτομέρειες Πίνακα

en: Board Instances
el_GR: Στιγμιότυπα Πινάκων

en: Board Permissions
el_GR: Δικαιώματα Πίνακα

en: Board Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Πίνακα

en: Board not received
el_GR: Ο πίνακας δεν ελήφθη

[ctx: BoardDataSourceName]
en: Calendar Event
el_GR: Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

[ctx: BoardDataSourceName]
en: Page
el_GR: Σελίδα

[ctx: BoardTemplateName]
en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Boards
el_GR: Πίνακες

en: Body
el_GR: Σώμα

en: Bold
el_GR: Έντονο

en: Bookmark Icons
el_GR: Εικονίδια σελιδοδεικτών

en: Bookmark icon and mobile home screen icon setup.
el_GR: Εγκατάσταση εικονιδίου σελιδοδείκτη και εικονιδίου οθόνης κινητού.

en: Border
el_GR: Όριο

en: Borders
el_GR: Περίγραμμα

en: Both Date and Time
el_GR: Και η Ημερομηνία και η Ώρα

en: Bottom
el_GR: Κάτω μέρος

en: Bottom Left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: Bottom Right
el_GR: Δεξιά Κάτω

en: Branding
el_GR: Επωνυμία

[ctx: Brazilian State]
en: Acre
el_GR: Έικρ

[ctx: Brazilian State]
en: Alagoas
el_GR: Αλαγκόας

[ctx: Brazilian State]
en: Amazonas
el_GR: Αμαζόνας

[ctx: Brazilian State]
en: Bahia
el_GR: Μπαΐα

[ctx: Brazilian State]
en: Ceará
el_GR: Τσεάρα

[ctx: Brazilian State]
en: Distrito Federal
el_GR: Ομοσπονδιακή Περιφέρεια

[ctx: Brazilian State]
en: Espirito Santo
el_GR: Εσπίριτο Σάντο

[ctx: Brazilian State]
en: Fernando de Noronha
el_GR: Φερνάντο ντε Νορόνια

[ctx: Brazilian State]
en: Goiás
el_GR: Γκοϊάς

[ctx: Brazilian State]
en: Maranhão
el_GR: Μαρανιάο

[ctx: Brazilian State]
en: Mato Grosso
el_GR: Μάτο Γκρόσο

[ctx: Brazilian State]
en: Mato Grosso do Sul
el_GR: Mάτο Γκρόσο δο Σουλ

[ctx: Brazilian State]
en: Minas Gerais
el_GR: Μίνας Ζεράις

[ctx: Brazilian State]
en: Paraná
el_GR: Παρανά

[ctx: Brazilian State]
en: Paraíba
el_GR: Παράιμπα

[ctx: Brazilian State]
en: Pará
el_GR: Πάρα

[ctx: Brazilian State]
en: Pernambuco
el_GR: Περναμπούκο

[ctx: Brazilian State]
en: Piauí
el_GR: Πιαούι

[ctx: Brazilian State]
en: Rio Grande do Norte
el_GR: Ρίο Γκράντε ντο Νόρτε

[ctx: Brazilian State]
en: Rio Grande do Sul
el_GR: Ρίο Γκράντε ντο Σουλ

[ctx: Brazilian State]
en: Rio de Janeiro
el_GR: Ρίο ντε Τζανέιρο

[ctx: Brazilian State]
en: Rondônia
el_GR: Ροντόνια

[ctx: Brazilian State]
en: Roraima
el_GR: Ροράιμα

[ctx: Brazilian State]
en: Santa Catarina
el_GR: Σάντα Καταρίνα

[ctx: Brazilian State]
en: Sergipe
el_GR: Σεργκίπ

[ctx: Brazilian State]
en: São Paulo
el_GR: Σάο Πάολο

[ctx: Brazilian State]
en: Tocantins
el_GR: Τόκαντινς

en: Breadcrumbs
el_GR: Αποσιωπητικά

en: Broken package (handle %s).
el_GR: Σπασμένο πακέτο (δείκτης %s).

en: Browse our marketplace of add-ons to extend your site!
el_GR: Περιήγηση στην  marketplace για Πρόσθετα για να επεκτείνετε το site σας!

en: Browser Toolbar Color
el_GR: Χρώμα γραμμής εργαλείων περιηγητή

en: Build simple forms and surveys.
el_GR: Κατασκευάζει απλές φόρμες και έρευνες.

en: Built with <a href="http://www.concrete5.org" class="concrete5" rel="nofollow">concrete5</a> CMS.
el_GR: Κατασκευασμένο με <a href="http://www.concrete5.org" class="concrete5" rel="nofollow">concrete5</a> CMS.

en: Built with <strong><a href="https://www.concretecms.org" title="Concrete CMS" rel="nofollow">Concrete CMS</a></strong>.
el_GR: Κατασκευάστηκε με <strong><a href="https://www.concretecms.org" title="Concrete CMS" rel="nofollow">Concrete CMS</a></strong>.

en: Bulk SEO Updater
el_GR: Μαζική ενημέρωση SEO

en: Bulk User Assignment
el_GR: Μαζική Εκχώρηση Χρηστών

en: Bullets
el_GR: Κουκίδες

en: Button
el_GR: Κουμπί

en: Button Color
el_GR: Χρώμα Κουμπιού

en: Button Link
el_GR: Σύνδεσμος κουμπιού

en: Button Size
el_GR: Μέγεθος Κουμπιού

en: Button Style
el_GR: Στυλ Κουμπιών

en: Button Text
el_GR: Κείμενο κουμπιού

en: By Area of Site (Hierarchy)
el_GR: Ανά Περιοχή του Site  (Ιεραρχία)

en: By Page Type
el_GR: Με βάση τον Τύπο Σελίδας

en: By Parent Page
el_GR: Με βάση τη Μητρική Σελίδα

en: By default, site name is displayed in the browser title bar. It is also the default name for your project on marketplace.concretecms.com
el_GR: Από προεπιλογή, το όνομα της τοποθεσίας εμφανίζεται στη γραμμή τίτλου του προγράμματος περιήγησης. Είναι επίσης το προεπιλεγμένο όνομα για το έργο σας στο marketplace.concretecms.com

en: CAPTCHA required
el_GR: Απαιτείται CAPTCHA

en: CRC error working with a ZIP archive.
el_GR: Σφάλμα CRC δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Cache & Speed Settings
el_GR: Ρυθμίσεις προσωρινής μνήμης και ταχύτητας

en: Cache Status
el_GR: Κατάσταση Cache

en: Cache and Speed Settings
el_GR: Ρυθμίσεις προσωρινής μνήμης και ταχύτητας

en: Cache block output even for logged in users.
el_GR: Έξοδος Μνήμης cache μπλοκ, ακόμη και για τους συνδεδεμένους χρήστες.

en: Cache block output on HTTP POST.
el_GR: Έξοδος Μνήμης cache μπλοκ για HTTP POST.

en: Cache block output.
el_GR: Έξοδος Μνήμης cache μπλοκ.

en: Cache for how long (in seconds)?
el_GR: Μνήμη cache για πόσο χρονικό διάστημα (σε δευτερόλεπτα);

en: Cache settings saved.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις Cache αποθηκεύτηκαν.

en: Cache this page.
el_GR: Αποθηκεύετε στην  cache αυτή η σελίδα.

en: Cached files removed.
el_GR: Τα Αποθηκευμένα αρχεία αφαιρέθηκαν.

en: Caches the output of customized theme stylesheets for faster loading. Turn off if you are editing LESS files in your theme directly.
el_GR: Αποθηκεύει την έξοδο των stylesheets του προσαρμοσμένου θέματος για ταχύτερη φόρτωση. Απενεργοποιήστε το αν επεξεργάζεστε αρχεία LESS κατευθείαν στο θέμα σας.

en: Caching
el_GR: Προσωρινή αποθήκευση Cach

en: Calendar & Events
el_GR: Ημερολόγιο & Εκδηλώσεις

en: Calendar Event
el_GR: Συμβάν Ημερολογίου

en: Calendar Event Attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό Συμβάντος Ημερολογίου

en: Calendar Events for Calendar: %s
el_GR: Συμβάντα Ημερολογίου για το Ημερολόγιο: %s

en: Calendar Name
el_GR: Όνομα Ημερολογίου

en: Calendar Permissions
el_GR: Δικαιώματα Ημερολογίου

en: Calendar Site Attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό Site Ημερολογίου

en: Calendar Topics Attribute
el_GR: Χαρακτηριστικά Θεμάτων Ημερολογίου

en: Calendar deleted successfully.
el_GR: Το ημερολόγιο διαγράφηκε επιτυχώς.

en: Calendar disabled in edit mode.
el_GR: Το Calendar είναι απενεργοποιημένο στη λειτουργία επεξεργασίας.

en: Calendar not received
el_GR: Το ημερολόγιο δεν ελήφθη

en: Can't Install!
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση!

en: Can't remove file working with a ZIP archive.
el_GR: Δεν μπορείτε να καταργήσετε το αρχείο δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

[ctx: Canadian Province]
en: Alberta
el_GR: Αλμπέρτα

[ctx: Canadian Province]
en: British Columbia
el_GR: Βρετανική Κολομβία

[ctx: Canadian Province]
en: Manitoba
el_GR: Μανιτόμπα

[ctx: Canadian Province]
en: New Brunswick
el_GR: Νιού Μπρουνσβικ

[ctx: Canadian Province]
en: Newfoundland
el_GR: Νιουφαουντλάντ

[ctx: Canadian Province]
en: Northwest Territories
el_GR: Βορειοδυτικά Εδάφη

[ctx: Canadian Province]
en: Nova Scotia
el_GR: Νέα Σκωτία

[ctx: Canadian Province]
en: Nunavut
el_GR: Νούναβουτ

[ctx: Canadian Province]
en: Ontario
el_GR: Οντάριο

[ctx: Canadian Province]
en: Prince Edward Island
el_GR: Νησί Πρίγκιπα Εδουάρδου

[ctx: Canadian Province]
en: Quebec
el_GR: Κεμπέκ

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Cancel Scheduled Publish
el_GR: Ακύρωση προγραμματισμένης δημοσίευσης

en: Cancel upload
el_GR: Ακύρωση μεταφόρτωσης

en: Canonical
el_GR: Κανονικού

en: Canonical URLs
el_GR: Η Canonical διευθύνσεις URL

en: Capitalize all words
el_GR: Κεφαλαιοποιήση όλων των λέξεων

en: Capitalize first word
el_GR: Κεφαλαιοποιήση της πρώτης λέξης

en: Captcha Code
el_GR: Κωδικός Captcha

en: Captcha Libraries
el_GR: Βιβλιοθήκες Captcha

en: Captcha Setup
el_GR: Ρυθμίσεις Captcha

en: Captcha settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις Captcha αποθηκεύτηκαν.

en: Caption
el_GR: Λεζάντα

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Categorize file attributes into sets to give greater organizational context to editors and enhance ease of use.
el_GR: Κατηγοριοποιεί τα χαρακτηριστικά αρχείων σε Σετ για να δώσει ένα καλύτερο οργανωτικό πλαίσιο για τους συντάκτες και να ενισχύσει την ευκολία χρήσης.

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Category %s must implement StandardSearchIndexerInterface.
el_GR: Η κατηγορία %s πρέπει να εφαρμόσει το Interface StandardSearchIndexer.

en: Category Colors
el_GR: Χρώματα Κατηγορίας

en: Center
el_GR: Κεντραρισμένο

en: Center Bottom
el_GR: Κέντρο Κάτω

en: Center Center
el_GR: κέντρο κέντρο

en: Center Top
el_GR: Κέντρο Κορυφή

en: Center text
el_GR: Κεντράρισμα  κειμένου

en: Certain add-ons require a secure SSL URL. Enter that URL here.
el_GR: Ορισμένα πρόσθετα απαιτούν ένα ασφαλές SSL URL. Εισάγετε τη συγκεκριμένη διεύθυνση URL εδώ.

en: Change Font Family
el_GR: Αλλαγή Οικογένειας γραμματοσειράς

en: Change Font Size
el_GR: Αλλάξτε το μέγεθος της γραμματοσειράς

en: Change Inheritance
el_GR: Αλλαγή Κληρονομικότητας

en: Change Locale
el_GR: Αλλάξτε την εντοπιότητα

en: Change Page Order
el_GR: Αλλαγή Ταξινόμησης Σελίδων

en: Change Password
el_GR: Αλλαγή κωδικού

en: Change Permissions
el_GR: Αλλαγή Δικαιωμάτων

en: Change Permissions - Add Access
el_GR: Αλλαγή Δικαιωμάτων - Προσθήκη Πρόσβασης

en: Change Permissions - Remove Access
el_GR: Αλλαγή Δικαιωμάτων - Κατάργηση Πρόσβασης

en: Change Settings
el_GR: Αλλαγή ρυθμίσεων

en: Change content, build new pages.
el_GR: Αλλάξτε περιεχόμενο, δημιουργήστε νέες σελίδες.

en: Change login behaviors and setup public profiles.
el_GR: Αλλάξτε συμπεριφορές κατά την σύνδεση και εγκατάσταση δημόσιου προφίλ.

en: Change password and sign in
el_GR: Αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης και συνδεθείτε

en: Change the general look and options like SEO and permissions. Delete the page or roll versions back from here as well.
el_GR: Αλλάξτε τη γενική εμφάνιση και τις επιλογές όπως το SEO και τα δικαιώματα. Διαγράψτε τη σελίδα ή επαναφέρετε παλιότερες εκδόσεις της από εδώ.

en: Change the picture attached to my posts.
el_GR: Αλλάξτε την εικόνα που συνοδεύει τις δημοσιεύσεις μου.

en: Changing page types of existing pages could result in unexpected behavior.
el_GR: Αλλάζοντας είδη σελίδων για τις υφιστάμενες σελίδες θα μπορούσε να οδηγήσει σε μη αναμενόμενη συμπεριφορά.

en: Changing the character set may require a lot of time. If the operation times out, you can re-apply the setting more times.
el_GR: Η αλλαγή του συνόλου χαρακτήρων ενδέχεται να απαιτεί πολύ χρόνο. Εάν η λειτουργία χρονοτριβεί, μπορείτε να εφαρμόσετε εκ νέου τη ρύθμιση περισσότερες φορές.

en: Changing these values can break your site.
el_GR: Η αλλαγή αυτών των τιμών μπορεί να καταστρέψει τον ιστότοπο. σας.

en: Changing these values may block users from accessing your site. Please change it at your own risk.
el_GR: Η αλλαγή αυτών των τιμών ενδέχεται να αποκλείσει την πρόσβαση των χρηστών στον ιστότοπό σας. Παρακαλούμε αλλάξτε το με δική σας ευθύνη.

en: Changing this setting will affect this page immediately. Are you sure?
el_GR: Η αλλαγή αυτής της ρύθμισης θα επηρεάσει αυτή τη σελίδα αμέσως. Είσαι σίγουρος;

en: Channel
el_GR: Κανάλι

en: Channel Logging
el_GR: Κανάλι Εγγραφής

en: Character set: %s
el_GR: Σετ χαρακτήρων: %s

en: Characters
el_GR: Χαρακτήρες

en: Characters: %s
el_GR: Χαρακτήρες: %s

en: Check
el_GR: Τσεκάρω

en: Check Automated Groups
el_GR: Έλεγχος Αυτοματοποιημένων Ομάδων

en: Check For Updates
el_GR: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: Check Group
el_GR: Έλεγχος Ομάδας

en: Check Page Permissions
el_GR: Ελέγξτε Δικαιώματα Σελίδων

en: Check any properties that you wish to display in a lightbox. Check none to disable the lightbox.
el_GR: Ελέγξτε τις ιδιότητες που θέλετε να εμφανίζονται σε ένα lightbox. Μην επιλέξτε κανένα για να απενεργοποιήσετε το lightbox.

en: Check only the XML validity.
el_GR: Ελέγξτε μόνο την εγκυρότητα XML.

en: Check out this article on %s:
    
    %s
    %s
el_GR: Ελέγξτε αυτό το άρθρο στο %s:
    
    %s
    %s

en: Check the box labeled "Allow this application to be used to Sign in with Twitter".
el_GR: Τσεκάρετε το πλαίσιο με την ένδειξη "Επιτρέψτε την εφαρμογή  να χρησιμοποιηθεί για να συνδεθείτε μέσω του Twitter".

en: Check this checkbox to remove index.php from your URLs.<br/>You will be given code to place in a file named .htaccess in your web root. Concrete will try and place this code in the file for you.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο ελέγχου για να καταργήσετε το index.php από τις διευθύνσεις URL σας.<br/>Θα σας δοθεί κώδικας για να τοποθετήσετε σε ένα αρχείο με το όνομα .htaccess στη ρίζα ιστού σας. Το Concrete θα προσπαθήσει να τοποθετήσει αυτόν τον κωδικό στο αρχείο για εσάς.

en: Checkbox List
el_GR: Λίστα Επιλογών

en: Checkbox Options
el_GR: Επιλογές Πλαισίου Επιλογής

en: Checking API Key...
el_GR: Έλεγχος κλειδιού API ...

en: Checking database table %s
el_GR: Έλεγχος Πίνακα Βάσης Δεδομένων %s

en: Checking...
el_GR: Έλεγχος ...

en: Child Pages
el_GR: Θυγατρικές Σελίδες

en: Choose
el_GR: Επιλογή

en: Choose Calendar
el_GR: Επιλέξτε Ημερολόγιο

en: Choose Columns
el_GR: Επιλέξτε Στήλες

en: Choose Country
el_GR: Επιλέξτε Χώρα

en: Choose Entity Form
el_GR: Επιλέξτε Φόρμα Entity

en: Choose Entry
el_GR: Επιλέξτε Καταχώρηση

en: Choose Event
el_GR: Επιλέξτε Εκδήλωση

en: Choose File
el_GR: Επιλογή Αρχείου

en: Choose File Storage Location
el_GR: Επιλέξτε Τοποθεσία Αποθήκευσης Αρχείου

en: Choose Font
el_GR: Επιλέξτε Γραμματοσειρά

en: Choose Groups to Move
el_GR: Επιλέξτε Ομάδες για Μετακίνηση

en: Choose Icon
el_GR: Επιλέξτε εικονίδιο

en: Choose Image
el_GR: Επιλέξτε Εικόνα

en: Choose Image On-State
el_GR: Επιλέξτε Εικόνα On-State

en: Choose Items
el_GR: Επιλέξτε αντικείμενα

en: Choose Language
el_GR: Επιλέξτε Γλώσσα

en: Choose Location
el_GR: Επιλέξτε Τοποθεσία

en: Choose Logo
el_GR: Επιλέξτε Λογότυπο

en: Choose MP4 Video File
el_GR: Επιλέξτε αρχείο βίντεο MP4

en: Choose New File
el_GR: Επιλέξτε Νέο Αρχείο

en: Choose New Parent Location
el_GR: Επιλέξτε Νέα Μητρική Τοποθεσία

en: Choose Ogg Video File
el_GR: Επιλέξτε αρχείο βίντεο OGG

en: Choose Page
el_GR: Επιλέξτε Σελίδα

en: Choose Page:
el_GR: Επιλέξτε Σελίδα:

en: Choose Repeat Event and choose a frequency to make this event recurring.
el_GR: Επιλέξτε Επανάληψη συμβάντος και επιλέξτε συχνότητα για να επαναφέρετε αυτό το συμβάν.

en: Choose Sharing Service
el_GR: Επιλέξτε Υπηρεσία Κοινής χρήσης

en: Choose Site Group
el_GR: Επιλέξτε ομάδα ιστότοπων

en: Choose Social Links to Show
el_GR: Επιλέξτε Κοινωνικούς Σύνδεσμους για Εμφάνιση

en: Choose Source
el_GR: Επιλέξτε Πηγή

en: Choose Targets
el_GR: Επιλέξτε Στόχους

en: Choose Template
el_GR: Επιλέξτε Πρότυπο

en: Choose Type
el_GR: Επιλέξτε Τύπο

en: Choose User
el_GR: Επιλέξτε Χρήστη

en: Choose Video Placeholder Image
el_GR: Επιλέξτε Εικόνα Θέσης λήψης βίντεο

en: Choose WebM Video File
el_GR: Επιλέξτε αρχείο WebM βίντεο

en: Choose a Calendar
el_GR: Επιλέξτε ένα ημερολόγιο

en: Choose a Page
el_GR: Επιλέξτε μια Σελίδα

en: Choose a Service
el_GR: Επιλέξτε μια Υπηρεσία

en: Choose a User
el_GR: Επιλέξτε  έναν Χρήστη

en: Choose a descriptive name for your calendar.
el_GR: Επιλέξτε ένα περιγραφικό όνομα για το ημερολόγιό σας.

en: Choose a file from the File Manager and the File block will create a hyperlink to it using the link text you specify.
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο από τον Διαχειριστή  Αρχείων και το μπλοκ αρχείου θα δημιουργήσει μια υπερ-σύνδεση σε αυτό χρησιμοποιώντας το κείμενο συνδέσμου που έχετε ορίσει.

en: Choose a new parent page from the sitemap.
el_GR: Επιλέξτε μια νέα μητρική σελίδα από το Χάρτη του site.

en: Choose an expiration date to remove users automatically.
el_GR: Επιλέξτε μια ημερομηνία λήξης για αυτόματη κατάργηση χρηστών.

en: Choose between having error messages appear on the page where they occur (as you might want to do while developing a site) and hiding them from site visitors by saving them in your log (as you might want to do if your site is active).
el_GR: Επιλέξτε ανάμεσα στο να εμφανίζονται τα μηνύματα λάθους στην σελίδα όπου προκύπτουν (όπως ίσως να θέλετε να κάνετε, κατά την ανάπτυξη ενός ιστοτόπου)  ή να τις κρύβονται από επισκέπτες του δικτυακού τόπου με αποθήκευσή τους στο ημερολόγιό σας (όπως ίσως να θέλετε να κάνετε αν το site σας είναι ενεργό).

en: Choose file | Choose files
el_GR[0]: Επιλέξτε αρχείο
el_GR[1]: Επιλέξτε αρχεία

en: Choose how far into the future and how far into the past to populate this board. This is a rolling window as the board is updated in the future.
el_GR: Επιλέξτε πόσο μακριά στο μέλλον και πόσο μακριά στο παρελθόν για να συμπληρώσετε αυτόν τον πίνακα. Αυτό είναι ένα κυλιόμενο παράθυρο καθώς ο πίνακας ενημερώνεται στο μέλλον.

en: Choose summary templates.
el_GR: Επιλέξτε πρότυπa σύνοψης.

en: Choose the language you want to run your website in.
el_GR: Επιλέξτε τη γλώσσα στην οποία θέλετε να εκτελείτε τον ιστότοπό σας.

en: Choose topics attribute.
el_GR: Επιλέξτε χαρακτηριστικό θέματος .

en: Choose which OAuth2 grant types you want to have access to the API for this site.
el_GR: Επιλέξτε ποιους OAuth2 τύπους Χορηγήσεων θέλετε να έχετε πρόσβαση στο API για αυτόν τον ιστότοπο.

en: Choose which attribute types are available for different items.
el_GR: Επιλέξτε ποιοι τύποι χαρακτηριστικών είναι διαθέσιμοι για διάφορα στοιχεία.

en: Choose which users and groups may edit your site. Note: These settings can be overridden on specific pages.
el_GR: Επιλέξτε ποιοι χρήστες και ομάδες μπορούν να επεξεργαστούν το site σας. Σημείωση: Αυτές οι ρυθμίσεις μπορεί να παρακαμφθούν για συγκεκριμένες σελίδες.

en: Chronological
el_GR: Χρονολογικά

en: City
el_GR: Πόλη

en: Cleaning old permissions...
el_GR: Απομάκρυνση παλαιών αδειών ...

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Clear Cache
el_GR: Απαλοιφή Cache

en: Clear Color Selection
el_GR: Απαλοιφή Επιλεγμένου χρώματος

en: Clear Entity Entries
el_GR: Εκκαθάριση Καταχωρήσεων Οντότητας

en: Clear Entries
el_GR: Εκκαθάριση Καταχωρήσεων

en: Clear Global Area
el_GR: Καθαρισμός Παγκόσμιας Περιοχής

en: Clear Global Area Contents
el_GR: Εκκαθάριση περιεχομένου Παγκόσμιας Περιοχής

en: Clear Index
el_GR: Εκκαθάριση ευρετηρίου

en: Clear Search Index
el_GR: Απαλοιφή Ευρετήριου Αναζήτησης

en: Clear Styles
el_GR: Απαλοιφή Στυλ

en: Clear area
el_GR: Απαλοιφή περιοχής

en: Clear cached thumbnails
el_GR: Διαγράψτε τις προσωρινά αποθηκευμένες μικρογραφίες

en: Clear log
el_GR: Εκκαθάριση αρχείου καταγραφής

en: Clear this Site?
el_GR: Καθαρισμός αυτής της Ιστοσελίδας;

en: Clearing cache thumbnails directory.
el_GR: Εκκαθάριση του καταλόγου μικρογραφιών της προσωρινής μνήμης.

en: Clearing index for express object: %s (%s)
el_GR: Εκκαθάριση ευρετηρίου για αντικείμενο express: %s (%s)

en: Clearing page index...
el_GR: Εκκαθάριση ευρετηρίου σελίδας ...

en: Click %s to manage the group types.
el_GR: Κάντε κλικ στο %s για να διαχειριστείτε τους τύπους ομάδων.

en: Click 'Import' to import this data into the core calendar system. This data will be added to any existing calendar data.
el_GR: Κάντε κλικ στην επιλογή "Εισαγωγή" για να εισαγάγετε αυτά τα δεδομένα στο κεντρικό σύστημα ημερολογίου. Αυτά τα δεδομένα θα προστεθούν σε όλα τα υπάρχοντα δεδομένα ημερολογίου.

en: Click a group to edit it. Groups are useful for organizing users and setting permissions for multiple users simultaneously.
el_GR: Κάντε κλικ σε μια ομάδα για να την επεξεργαστείτε. Οι ομάδες είναι χρήσιμες για την ταυτόχρονη οργάνωση χρηστών και τον καθορισμό δικαιωμάτων για πολλούς χρήστες ταυτόχρονα.

en: Click a page to see available actions; from this menu, you can control access to or delete a page. Click and drag a page to move it to a different place in your site.
el_GR: Κάντε κλικ σε μια σελίδα για να δείτε τις διαθέσιμες ενέργειες. Από αυτό το μενού, μπορείτε να ελέγξετε την πρόσβαση ή να διαγράψετε μια σελίδα. Κάντε κλικ και σύρετε μια σελίδα για να την μετακινήσετε σε διαφορετικό μέρος στον ιστότοπό σας.

en: Click and drag blocks from the add panel into the page to add them.
el_GR: Κάντε κλικ και σύρετε μπλοκ από τον πίνακα μπλοκ στο σημείο της σελίδας για να τα προσθέσετε.

en: Click and drag to change column order.
el_GR: Κάντε κλικ και σύρετε για να αλλάξετε τη σειρά της στήλης.

en: Click and drag to change view type order.
el_GR: Κάντε κλικ και σύρετε για να αλλάξετε τη σειρά τύπου προβολής.

en: Click and drag to reorder the files in this set. New files added to this set will automatically be appended to the end.
el_GR: Κάντε κλικ και σύρετε για να αλλάξετε τη σειρά των αρχείων σε αυτό το Σετ. Τα νέα αρχεία που προστίθενται σε αυτό το Σετ θα προστεθούν αυτόματα στο τέλος.

en: Click below to reset clipboard and edit mode for the entire site. Any users actively editing a page will be forced out of edit mode.
el_GR: Κάντε κλικ παρακάτω για να επαναφέρετε το πρόχειρο και να επεξεργαστείτε τη λειτουργία για ολόκληρο τον ιστότοπο. Όλοι οι χρήστες που επεξεργάζονται ενεργά μια σελίδα θα εξαναγκάζονται από τη λειτουργία επεξεργασίας

en: Click for history.
el_GR: Κάντε κλικ για το ιστορικό

en: Click here to choose between adding blocks, clipboard items, stacks and stack contents.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να διαλέξει μεταξύ της δημιουργίας μπλοκ, αντιγράφου πρόχειρου, στοίβες και περιεχόμενο στοίβας.

en: Click here to load the theme customizer for the page.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να φορτώσετε τον προσαρμοστή θέματος για τη σελίδα.

en: Click here to log in
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε

en: Click the "Add Content" button to enter edit mode, with the Add Content panel active.
el_GR: Κάντε κλικ στο "Προσθήκη περιεχομένου" για να εισέλθετε σε κατάσταση επεξεργασίας, με την ενεργοποίηση του πάνελ Προσθήκη περιεχομένου.

en: Click the Install button next to the package name.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί Εγκατάσταση δίπλα στο όνομα του πακέτου.

en: Click this button to choose the location of the page in your sitemap. If saved, the page will be moved to this location.
el_GR: Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για να επιλέξετε τη θέση της σελίδας στον χάρτης του site σας. Αν αποθηκεύτηκε, η σελίδα θα μετακινηθεί σε αυτήν την τοποθεσία.

en: Client Credentials
el_GR: Διαπιστευτήρια πελάτη

en: Client ID
el_GR: Αναγνωριστικό πελάτη

en: Client Secret
el_GR: Πελάτης Secret

en: Clipboard
el_GR: Πρόχειρο

en: Clipboard and Edit Mode successfully reset on all pages.
el_GR: Το Πρόχειρο και η Λειτουργία Επεξεργασίας επαναφέρθηκαν επιτυχώς σε όλες τις σελίδες.

en: Clone %s
el_GR: Κλωνοποίηση των %s

en: Clone Category
el_GR: Κλώνος Κατηγορίας

en: Clone Topic
el_GR: Κλώνος Θέματος

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Closing ZIP archive
el_GR: Κλείσιμο αρχείου ZIP

en: Closing ZIP archive failed.
el_GR: Το κλείσιμο του ZIP αρχείου απέτυχε.

en: Code
el_GR: Κώδικας

en: Collapse
el_GR: Σύμπτυξη

en: Collapse Entry
el_GR: Σύμπτυξη καταχώρισης

en: Collapse Slide
el_GR: Σύμπτυξη Slide

en: Collapsible content block.
el_GR: Μπλοκ με Πτυσσόμενο Περιεχόμενο.

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Color Button
el_GR: Κουμπί χρωμάτων

en: Color Dialog
el_GR: Διάλογος χρωμάτων

en: Color Settings
el_GR: Ρυθμίσεις χρωμάτων

en: Colors saved successfully.
el_GR: Τα χρώματα αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Column %s
el_GR: Στήλες %s

en: Column Order
el_GR: Ταξινόμηση ανά στήλη

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Columns:
el_GR: Στήλες:

en: Coming Back Soon
el_GR: Θα Επανέλθουμε σύντομα

en: Coming Soon.
el_GR: Σύντομα κοντά σας.

en: Coming soon.
el_GR: Σύντομα κοντά σας.

en: Comma (",")
el_GR: Κόμμα (",")

en: Comma With Space After (", ")
el_GR: Κόμμα Με διάστημα μετά (", ")

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Commonly Used
el_GR: που χρησιμοποιούνται συνήθως

en: Community Forums
el_GR: Φόρουμ Κοινότητας

en: Community Points
el_GR: Σημεία Κοινότητας

en: Company
el_GR: Εταιρία

en: Company URL
el_GR: URL Εταιρείας

en: Compare Versions
el_GR: Σύγκριση Εκδόσεων

en: Compiling the source language file %s
el_GR: Μεταγλώττιση του αρχείου μετάφρασης %s

en: Complete
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Complete required fields *
el_GR: Συμπληρώστε τα απαιτούμενα πεδία *

en: Completely removes a file and all its data.
el_GR: Καταργεί πλήρως ένα αρχείο και όλα τα δεδομένα του.

en: Completion
el_GR: Ολοκλήρωση

en: Compose Form
el_GR: Δημιουργία Φόρμας

en: Composer
el_GR: Συνθέτης

en: Composer - %s
el_GR: Συνθέτης - %s

en: Composer Control
el_GR: Έλεγχος Συνθέτη

en: Composer Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Συνθέτη

en: Composer lets you create and publish pages (such as blog posts) directly from your Dashboard. At least one Page Type must be enabled for use Composer, and at least one block needs to be included in Composer via Page Type Defaults.
el_GR: Ο Συνθέτης σας επιτρέπει να δημιουργήσετε και να δημοσιεύσετε σελίδες (όπως το blog posts) απευθείας από τον Πίνακα Ελέγχου σας. Τουλάχιστον ένας τύπος σελίδας πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να χρησιμοποιήσετε τον Συνθέτη, και τουλάχιστον ένα Μπλοκ πρέπει να συμπεριληφθούν στο Συνθέτης μέσω Προεπιλεγμένων Τύπων Σελίδας.

en: Compression method not supported working with a ZIP archive.
el_GR: Η μέθοδος συμπίεσης δεν υποστηρίζεται δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Concrete CMS collects some information about your website to assist in upgrading and checking add-on compatibility. This information can be disabled in configuration.
el_GR: Το Concrete CMS συλλέγει ορισμένες πληροφορίες σχετικά με τον ιστότοπό σας για να σας βοηθήσει στην αναβάθμιση και τον έλεγχο της συμβατότητας των πρόσθετων. Αυτές οι πληροφορίες μπορούν να απενεργοποιηθούν στη διαμόρφωση αργότερα.

en: Concrete Extensions
el_GR: Προεκτάσεις Concrete

en: Concrete Status Messages
el_GR: Μηνύματα Κατάστασης Concrete

en: Concrete was not able to save the package.
el_GR: Το Concrete5 δεν μπόρεσε να αποθηκεύσει το πακέτο.

en: Configuration:
el_GR: Διαμόρφωση:

en: Configure IP Blocking
el_GR: Ρύθμιση μπλοκαρίσματος IP

en: Configure who can view or edit this file.
el_GR: Διαμορφώστε ποιος μπορεί να δει ή να επεξεργαστεί αυτό το αρχείο.

en: Configuring site.
el_GR: Ρύθμιση ιστοσελίδας.

en: Confirm
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Confirm Change
el_GR: Επιβεβαιώστε την Αλλαγή

en: Confirm New Password
el_GR: Επιβεβαίωση Νέου Κωδικού Πρόσβασης

en: Confirm Password
el_GR: Επιβεβαίωση Κωδικού

en: Confirm Password required
el_GR: Επιβεβαίωση Κωδικού Πρόσβασης

en: Confirm Reset
el_GR: Επιβεβαίωση Επαναφοράς

en: Confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Connect to Community
el_GR: Συνδεθείτε με την κοινότητα

en: Connect to the Community
el_GR: Συνδεθείτε στην Κοινότητα

en: Connect to the Concrete community.
el_GR: Συνδεθείτε στην κοινότητα του concrete5.

en: Connection Method
el_GR: Μέθοδος Σύνδεσης

en: Consider warnings as errors
el_GR: Εξετάστε τις προειδοποιήσεις ως σφάλματα

en: Constrain Size
el_GR: Περιορισμός μεγέθους

en: Consumer Key (API Key)
el_GR: Κλειδί χρήστη (Κλειδί API)

en: Consumer Secret (API Secret)
el_GR: Μυστική λέξη χρήστη (API Secret)

en: Contact
el_GR: Επικοινωνία

en: Contact Us
el_GR: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Contain
el_GR: Περιέχει

en: Container
el_GR: Κοντέινερ

en: Container Templates for Areas.
el_GR: Πρότυπα κοντέινερ για Περιοχές.

en: Container added successfully.
el_GR: Το κοντέινερ προστέθηκε με επιτυχία.

en: Container removed successfully.
el_GR: Το κοντέινερ καταργήθηκε με επιτυχία.

en: Container saved successfully.
el_GR: Το κοντέινερ αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Container: %s – no container template file found.
el_GR: Κοντέινερ: %s – δεν βρέθηκε αρχείο προτύπου κοντέινερ.

en: Containers
el_GR: Κοντέινερ

en: Contains
el_GR: Περιέχει

en: Contains Block Type
el_GR: Περιέχει Τύπο Block

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Content %s (author %s, %s) flagged as spam by user %s
el_GR: Το περιεχόμενο %s (Δημιουργός  %s, %s) επισημάνθηκε ως spam από τον χρήστη %s

en: Content Editor Snippet
el_GR: Αποσπάσματα Επεξεργαστή περιεχομένου

en: Content Security Policy (CSP) helps mitigate some types of attacks like Cross-Site Scripting (XSS). Please separate policies on different lines if you want to set multiple policies.
el_GR: Η Πολιτική Ασφάλειας Περιεχομένου (CSP) Content Security Policy συμβάλλει στον μετριασμό ορισμένων τύπων επιθέσεων, όπως το Cross-Site Scripting (XSS). Διαχωρίστε τις πολιτικές σε διαφορετικές γραμμές εάν θέλετε να ορίσετε πολλές πολιτικές.
    Μετάφραση

en: Content Selector
el_GR: Επιλογέας περιεχομένου

en: Content disabled in edit mode.
el_GR: Το περιεχόμενο είναι απενεργοποιημένο σε Κατάσταση Επεξεργασίας.

en: Content included in "Keyword Search".
el_GR: Περιεχόμενο που περιλαμβάνονται στο "Αναζήτηση λέξης κλειδί".

en: Content included in file search index.
el_GR: Περιεχόμενο που περιλαμβάνεται στο ευρετήριο αναζήτησης αρχείων.

en: Content included in search index.
el_GR: Περιεχόμενο που περιλαμβάνεται στο ευρετήριο αναζήτησης αρχείων.

en: Content included in sitewide page search index.
el_GR: Περιεχόμενο που περιλαμβάνεται στο ευρετήριο αναζήτησης σελίδων για όλο το Ιστότοπο.

en: Content included in user keyword search.
el_GR: Περιεχόμενο που περιλαμβάνεται στην αναζήτηση λέξεων-κλειδιών του χρήστη.

en: Contents copied from %s
el_GR: Το περιεχόμενο αντιγράφτηκε από το %s.

en: Context
el_GR: Συμφραζόμενα

en: Context Menu
el_GR: Γενικό πλαίσιο μενού

en: Continue
el_GR: Συνέχεια

en: Continue to Installation
el_GR: Συνέχεια στην Εγκατάσταση

en: Control
el_GR: Έλεγχος

en: Control basic, general parameters for viewing and editing your site. Viewing Permissions makes your site's pages accessible to all users, registered-users-only or administrators-only. Edit Access controls which groups can edit pages, when logged in. For more granular control, set permissions on pages individually from Page Properties, or enable Advanced Permissions for even more granular control.
el_GR: Ελέγξετε τις βασικές, γενικές παραμέτρους για την προβολή και επεξεργασία του ιστότοπού σας. Τα Δικαιώματα προβολής κάνουν τις σελίδες του δικτυακού σας τόπου προσβάσιμες σε όλους τους χρήστες, εγγεγραμμένους χρήστες μόνο ή διαχειριστές μόνο. Επεξεργαστήτε τον ελέγχο πρόσβασης, το ποιες ομάδες μπορούν να επεξεργαστούν σελίδες, όταν έχουν εισέλθει Για πιο λεπτομερή έλεγχο, ορίσετε δικαιώματα στις σελίδες ξεχωριστά από τις ιδιότητες σελίδας, ή ενεργοποιήστε Ειδικές άδειες για ακόμη πιο λεπτομερή έλεγχο.

en: Control how emails get logged.
el_GR: Ελέγξτε τον τρόπο καταγραφής των email.

en: Control how users interact with your site's File Manager, allowing or disallowing actions like search, upload, replace and more.
el_GR: Ελέγχει το πώς οι χρήστες αλληλεπιδρούν με τον Διαχειριστή Αρχείων του δικτυακού σας τόπου, επιτρέποντας ή απαγορεύοντας ενέργειες όπως αναζήτηση, μεταφόρτωση, αντικατάσταση και άλλα.

en: Control how your site send and processes mail.
el_GR: Έλεγχος του πώς το site σας στέλνει και επεξεργάζεται το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

en: Control maximum dimensions for all images uploaded to your website. Ensures that enormous images will be resized.
el_GR: Ελέγχει τις μέγιστες διαστάσεις για όλες τις εικόνες που αποστέλλονται στο δικτυακό σας τόπο. Διασφαλίζει ότι τεράστιες εικόνες θα αλλάξουν το μέγεθός τους.

en: Control the URLs used to access your page here. Non-canonical URLs will redirect to your page; canonical URLs can be either generated or automatically or overridden. Sub-pages to this page start with canonical URLs by default.
el_GR: Εδώ γίνετε έλεγχος των διευθύνσεων URL που χρησιμοποιούνται για την πρόσβαση στη σελίδα σας. Οι Μη-Κανονικές διευθύνσεις URL θα ανακατευθύνονται στην σελίδα σας. Οι κανονικές διευθύνσεις URL μπορούν είτε να δημιουργούνται αυτόματα  είτε να παρακάμπτονται. Οι Υπο-σελίδες αυτής της σελίδας αναπαράγονται με κανονικές διευθύνσεις URL από προεπιλογή.

en: Control the types of information that can be saved about each page in your site.
el_GR: Ελέγξτε το είδος των πληροφοριών που μπορούν να αποθηκευτούν για κάθε σελίδα στην ιστοχώρο σας.

en: Control users' ability to do perform specific tasks, such as install packages, alter permissions, etc.
el_GR: Ελέγχει την δυνατότητα χρηστών ώστε να εκτελούν συγκεκριμένες εργασίες, όπως εγκατάσταση πακέτων, μεταβολή δικαιωμάτων, κλπ.

en: Control which set of tools the content-editor toolbar includes (e.g., Simple, Advanced, Office), and the toolbar's spatial dimensions.
el_GR: Ελέγχει ποια σύνολα εργαλείων περιλαμβάνονται στη γραμμή εργαλείων στον Επεξεργαστή περιεχόμενου  (π.χ., Simple, Advanced, Office), και τις χωρικές διαστάσεις της γραμμής εργαλείων.

en: Control who can add blocks and stacks on your site.
el_GR: Έλεγχος του ποιος μπορεί να προσθέτει μπλοκ και στοίβες στον ιστότοπό σας.

en: Control who sees and edits your site.
el_GR: Έλεγχος του ποιός βλέπει και επεξεργάζεται το site σας.

en: Conversation
el_GR: Συνομιλία

en: Conversation Messages
el_GR: Μηνύματα Συνομιλίας

en: Conversation Permissions
el_GR: Δικαιώματα Συνομιλίας

en: Conversation Rating Type
el_GR: Τύπος Βαθμολογίας Συνομιλίας

en: Conversation messages
el_GR: Μηνύματα Συνομιλίας

en: Conversation not found
el_GR: Η συνομιλία δεν βρέθηκε

[ctx: ConversationEditorName]
en: Markdown
el_GR: Μειωμένη Τιμή

[ctx: ConversationEditorName]
en: Plain Text
el_GR: Απλό Κείμενο

[ctx: ConversationEditorName]
en: Rich Text
el_GR: Εμπλουτισμένο Κείμενο

[ctx: ConversationRatingTypeName]
en: Down Vote
el_GR: Ψήφισε Κατά

[ctx: ConversationRatingTypeName]
en: Up Vote
el_GR: Ψήφισε Υπέρ

en: Conversations
el_GR: Συνομιλίες

en: Cookies Enabled
el_GR: Τα cookies είναι ενεργοποιημένα

en: Cookies must be enabled in your browser to install Concrete CMS.
el_GR: Τα cookies πρέπει να είναι ενεργοποιημένα στο browser σας για να εγκαταστήσετε το Concrete CMS.

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Copy "%1$s" and all its children beneath "%2$s"
el_GR: Αντιγράψτε το "%1$s" και όλες τις υποσελίδες του κάτω από to "%2$s".

en: Copy "%1$s" beneath "%2$s"
el_GR: Αντιγραφή του "%1$s" κάτω από "%2$s".

en: Copy File
el_GR: Αντιγραφή αρχείου

en: Copy From
el_GR: Αντιγραφή Από

en: Copy Languages
el_GR: Αντιγραφή Γλώσσας

en: Copy Locale Tree
el_GR: Αντιγραφή Δέντρου Εντοπιότητας

en: Copy Page
el_GR: Αντιγραφή Σελίδας

en: Copy Page Type
el_GR: Αντιγραφή Τύπου Σελίδας

en: Copy Pages
el_GR: Αντιγραφή Σελίδων

en: Copy Progress
el_GR: Πρόοδος Αντιγραφής

en: Copy Tree
el_GR: Αντιγραφή Δέντρου

en: Copy all pages from a locale to another section. This will only copy pages that have not been associated. It will not replace or remove any pages from the destination section.
el_GR: Αντιγράψτε όλες τις σελίδες από τη μια εντοπιότητα στην άλλη. Αυτό θα αντιγράψει μόνο τις σελίδες που δεν έχουν συνδεθεί. Δεν θα αντικαταστήσει ή αφαιρέσει σελίδες από το τμήμα προορισμού.

en: Copy of Version: %s
el_GR: Αντίγραφο της Έκδοσης: %s

en: Copy pages beneath "%s"
el_GR: Αντιγραφή σελίδων κάτω από "$s".

en: Copy to Clipboard
el_GR: Αντιγραφή στο Πρόχειρο

en: Copying file %s
el_GR: Αντιγραφή του αρχείου %s

en: Copying package files to %s
el_GR: Αντιγραφή πακέτου αρχείων στο %s

en: Copyright %s.
el_GR: Πνευματικά δικαιώματα %s.

en: Core Logging Level
el_GR: Βασικό επίπεδο καταγραφής

en: Core Properties
el_GR: Βασικές Ιδιότητες Πυρήνα

en: Core Property
el_GR: Βασική Ιδιότητα Πυρήνα

en: Could not create the proxies directory. Please check the file permissions of the proxy directory: %s.
el_GR: Δεν έγινε δυνατή η δημιουργία του καταλόγου διαμεσολάβησης. Παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα του αρχείου του καταλόγου μεσολάβησης: %s.

en: Could not delete a proxy file. Please check the permissions of the proxy directory: %s
el_GR: Δεν έγινε δυνατή η διαγραφή ενός αρχείου μεσολάβησης. Παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα του καταλόγου μεσολάβησης: %s

en: Could not determine the name of the file at %s
el_GR: Δεν έγινε δυνατόν να καθοριστεί το όνομα του αρχείου στο %s

en: Could not locate table %s, skipping...
el_GR: Δεν είναι δυνατόν να εντοπιστεί ο πίνακας %s, παραλείπετε....

en: Could not open with ZipArchive::CREATE
el_GR: Δεν είναι δυνατόν να ανοίξει με ZipArchive::CREATE

en: Could not transfer to temp directory - file not found.
el_GR: Δεν μπόρεσε να μεταφέρει στον κατάλογο temp - Το αρχείο δεν βρέθηκε.

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Country Code
el_GR: Κωδικός Χώρας

en: Country Name (in American English)
el_GR: Όνομα Χώρας (στην αμερικανική αγγλική γλώσσα)

en: Country Name (in current language)
el_GR: Όνομα Χώρας (Η ταυτότητα δεν δόθηκε)

en: Cover
el_GR: Εξώφυλλο

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Create Group Beneath
el_GR: Δημιουργία ομάδας προς τα κάτω

en: Create Job Set
el_GR: Δημιουργία Σετ Εργασίας

en: Create New Folder
el_GR: Δημιουργία Νέου Φακέλου

en: Create Page
el_GR: Δημιουργία σελίδας

en: Create Project Page
el_GR: Δημιουργία Σελίδας Έργου

en: Create Site Type
el_GR: Δημιουργία τύπου ιστότοπου

en: Create a block to allow users to search the content of your concrete5 site. Choose title, button text, and where concrete5 should search. To submit the form to another page, choose another page from the Sitemap. Place a second Search block on this page and the results will appear here.
el_GR: Δημιουργήστε ένα μπλοκ για να επιτρέψει στους χρήστες να αναζητούν το περιεχόμενο του concrete5 site σας. Επιλέξτε τον τίτλο, το κείμενο του κουμπιού, και που το concrete5 πρέπει να κάνει αναζήτηση. Για να υποβάλετε τη φόρμα σε μια άλλη σελίδα, επιλέξτε μια άλλη σελίδα από το Χάρτη Site. Τοποθετήστε ένα δεύτερο μπλοκ αναζήτησης σε αυτή τη σελίδα και τα αποτελέσματα θα εμφανίζονται εδώ.

en: Create a navigational menu that reflects the structure of your Sitemap. First, choose the order in which pages appear. Viewing Permissions checks a user's permissions before rendering the link for each page. Display Pages selects the level of the Sitemap where you'd like the menu to begin. Options for displaying sub-pages for each item are also available.
el_GR: Δημιουργήστε ένα μενού πλοήγησης που αντικατοπτρίζει τη δομή του Χάρτη του Site σας. Πρώτον, επιλέξτε τη σειρά με την οποία εμφανίζονται οι σελίδες: Η Επισκόπηση Δικαιωμάτων ελέγχει τα δικαιώματα ενός χρήστη πριν απεικονίσει τον σύνδεσμο για κάθε σελίδα. Η Εμφάνιση Σελίδων επιλέγει το επίπεδο του Χάρτη του Site όπου θα θέλατε να ξεκινήσει το μενού. Οι Επιλογές για την εμφάνιση υπο-σελίδων για κάθε στοιχείο είναι επίσης διαθέσιμες.

en: Create a new group to organize and classify users
el_GR: Δημιουργήστε μια νέα ομάδα για να οργανώσετε και να ταξινομήσετε χρήστες

en: Create a page attribute of type "%s" in order to aggregate ratings.
el_GR: Δημιουργήστε ένα χαρακτηριστικό σελίδας τύπου "%s" για να συγκεντρώσετε τις αξιολογήσεις.

en: Create a tag cloud that displays all the "Tag" custom attributes set on the current page, or on all pages throughout your site. Enter values into the "Tags" field to automatically add tags to the current page. Link the tags to a specific page by clicking the Advanced tab and using the page picker to select a page.
el_GR: Δημιουργήστε ένα σύννεφο ετικετών που εμφανίζει όλες τα προσαρμοσμένα Σετ Χαρακτηριστικών "Tag" στην τρέχουσα σελίδα ή σε όλες τις σελίδες στον ιστότοπό σας. Πληκτρολογήστε τιμές στο πεδίο "Tags" για να προστεθούν αυτόματα ετικέτες στην τρέχουσα σελίδα. Συνδέστε τις ετικέτες σε μια συγκεκριμένη σελίδα, κάνοντας κλικ στην καρτέλα Για Προχωρημένους και χρησιμοποιώντας τον επιλογέα σελίδας για να επιλέξετε μια σελίδα.

en: Create an alternate file-storage location (in addition to the standard file location) where you'll have the option of putting files after uploading them to the File Manager.
el_GR: Δημιουργία μιας εναλλακτικής θέσης αποθήκευσης αρχείων (εκτός από την τυπική θέση αποθήκευσης), όπου θα έχετε την επιλογή να τοποθετήσετε τα αρχεία μετά το ανέβασμά τους στο Διαχειριστή Αρχείων.

en: Create and link to a new "More Details" page.
el_GR: Δημιουργήστε και συνδεθείτε σε μια νέα σελίδα "Περισσότερες λεπτομέρειες".

en: Create animated thumbnails for animated images
el_GR: Δημιουργία Κινούμενων Μικρογραφιών για κινούμενες εικόνες

en: Create high DPI thumbnails
el_GR: Δημιουργήστε μικρογραφίες υψηλού DPI

en: Create localized global area version
el_GR: Δημιουργήστε μια μεταφρασμένη έκδοση της παγκόσμιας περιοχής

en: Create localized stack version
el_GR: Δημιουργήστε μια μεταφρασμένη έκδοση της στοίβας

en: Create new instance.
el_GR: Δημιουργία νέας οντότητας.

en: Create page template.
el_GR: Δημιουργία προτύπου σελίδας.

en: Create the parent page first.
el_GR: Δημιουργήστε τη μητρική σελίδα πρώτα.

en: Create the thumbnails asynchronously (users may not see thumbnails immediately)
el_GR: Δημιουργήστε μικρογραφίες ασύγχρονα (οι χρήστες ενδέχεται να μην βλέπουν αμέσως τις μικρογραφίες)

en: Create the thumbnails synchronously (may fail with out-of-memory errors)
el_GR: Δημιουργήστε ταυτόχρονα τις μικρογραφίες (μπορεί να αποτύχουν τα με σφάλμα out-of-memory)

en: Created By
el_GR: Δημιουργήθηκε Από

en: Created By
el_GR: Δημιουργήθηκε Από

en: Created Time
el_GR: Ώρα Δημιουργίας

en: Created on
el_GR: Δημιουργήθηκε στις

en: Creates a full services agency site using the new Atomik theme.
el_GR: Δημιουργεί ένα πλήρες services agency site  χρησιμοποιώντας το νέο θέμα Atomik

en: Creates a full website with the Elemental theme, including a home page, multiple page types, portfolio, contact forms, blogs and more..
el_GR: Δημιουργεί μια πλήρη ιστοσελίδα με το Elemental θέμα, συμπεριλαμβανομένων μιας αρχικής σελίδας, πολλαπλούς τύπους σελίδων, portfolio, φόρμες επικοινωνίας, ιστολόγιο και πολλά άλλα ..

en: Creates an Image Gallery in your web page.
el_GR: Δημιουργεί μια Γκάλερι εικόνων στην ιστοσελίδα σας.

en: Creates an empty site using the unstyled Elemental theme.
el_GR: Δημιουργεί ένα κενό site χρησιμοποιώντας το unstyled Elemental θέμα.

en: Creates navigation trees and sitemaps.
el_GR: Δημιουργεί δέντρα πλοήγησης και Χάρτες του site.

en: Creating ZIP archive: %s
el_GR: Δημιουργία αρχείου ZIP: %s

en: Creating animated thumbnails may require a lot of memory and may require more processing time.
el_GR: Η δημιουργία κινούμενων μικρογραφιών μπορεί να απαιτεί μεγάλη μνήμη και μπορεί να απαιτεί περισσότερο χρόνο επεξεργασίας.

en: Creating database tables.
el_GR: Δημιουργία πινάκων βάσης δεδομένων.

en: Creating directory %s
el_GR: Δημιουργία του καταλόγου %s

en: Creating home page.
el_GR: Δημιουργώντας αρχική σελίδα.

en: Creating single page at %s...
el_GR: Δημιουργία μεμονωμένης σελίδας στο %s...

en: Creating site.
el_GR: Δημιουργία ιστοσελίδας.

en: Creating summary content object for %s - %s with template %s and data %s
el_GR: Δημιουργία αντικειμένου σύνοψης περιεχομένου για %s - %s με πρότυπο %s και δεδομένα %s

en: Creator
el_GR: Δημιουργός

en: Critical
el_GR: Κρίσιμο

en: Crop Image
el_GR: Περικοπή Εικόνας

en: Cropping an image requires setting a max width and max height.
el_GR: Η περικοπή εικόνας απαιτεί ρύθμιση μέγιστου πλάτους και μέγιστου ύψους.

en: Curabitur sagittis elementum felis at sodales. Nullam fermentum at urna quis accumsan. Nam bibendum leo nisi, lacinia molestie arcu consequat quis. Morbi at suscipit risus. Sed consequat eleifend metus, vitae malesuada eros elementum sed. Fusce risus felis, viverra et dignissim at, lobortis non est. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam sit amet consectetur lacus.
el_GR: Curabitur sagittis Elementum felis ut sodales . Nullam fermentum se urna QUIS accumsan . Nam Bibendum leo nisi , lacinia molestie Arcu consequat QUIS . Morbi sto suscipit risus . Sed consequat eleifend Metus , si̱meío̱ma malesuada éro̱s Elementum sed . Fusce risus felis , génous Viverra et dignissim se , lobortis mi̱ est tou Lorem ipsum dolor káthontai amet , consectetur adipiscing elit . Nullam kathísei amet consectetur Lacus .

en: Current Canonical URL
el_GR: Τρέχουσα Canonical URL

en: Current Date/Time
el_GR: Τρέχουσα ημερομηνία / ώρα

en: Current Image
el_GR: Τρέχουσα Εικόνα

en: Current Page
el_GR: Τρέχουσα Σελίδα

en: Current Permission Set
el_GR: Τρέχον Σετ Αδειών

en: Current Site
el_GR: Τρέχουσα Ιστοσελίδα

en: Current Status
el_GR: Τρέχουσα Κατάσταση

en: Current Value:
el_GR: Τρέχουσα τιμή:

en: Current Version
el_GR: Τρέχουσα Έκδοση

en: Currently Installed
el_GR: Εγκατεστημένο Επί του παρόντος

en: Currently Selected
el_GR: Επιλεγμένο αυτήν τη στιγμή

en: Currently are no external file provider types available.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι εξωτερικού παρόχου αρχείων.

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Custom Attribute Types
el_GR: Προσαρμοσμένοι Τύποι Χαρακτηριστικών

en: Custom Attributes
el_GR: Προσαρμοσμένα Χαρακτηριστικά

en: Custom CSS
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom CSS Classes, Block Name, Block Templates and Reset Styles
el_GR: Προσαρμοσμένες κλάσεις CSS, Όνομα Μπλοκ, Πρότυπα Μπλοκ και Επαναφορά Στυλ

en: Custom Class
el_GR: Προσαρμοσμένη Κλάση

en: Custom Date Format
el_GR: Μορφή προσαρμοσμένης ημερομηνίας

en: Custom Display Order
el_GR: Προσαρμοσμένη Σειρά Εμφάνισης

en: Custom Element Attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό προσαρμοσμένου στοιχείου

en: Custom Element Attribute input: unclosed quote(s)
el_GR: Προσαρμοσμένη Στοιχείο Χαρακτηριστικό εισόδου: δεν έχει κλειστά εισαγωγικά

en: Custom Entry Locations
el_GR: Προσαρμοσμένες Τοποθεσίες  Εισόδου

en: Custom ID
el_GR: Προσαρμοσμένο αναγνωριστικό

en: Custom Label
el_GR: Προσαρμοσμένη Ετικέτα

en: Custom Message
el_GR: Προσαρμοσμένο Μήνυμα

en: Custom Options saved.
el_GR: Οι Προσαρμοσμένες επιλογές αποθηκεύτηκαν.

en: Custom Ordering
el_GR: Προσαρμοσμένη Ταξινόμηση

en: Custom Regular Expression Requirements
el_GR: Προσαρμοσμένες Απαιτήσεις Regular Expression

en: Custom Styles
el_GR: Προσαρμοσμένα Στυλ

en: Custom Template
el_GR: Προσαρμοσμένα Προτύπα

en: Custom Title
el_GR: Προσαρμοσμένος Τίτλος

en: Custom Title Text
el_GR: Κείμενο Προσαρμοσμένου Τίτλου

en: Custom Topic
el_GR: Προσαρμοσμένο θέμα

en: Custom date/time format
el_GR: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας / ώρας

en: Custom design reset.
el_GR: Επαναφορά Προσαρμοσμένου design.

en: Custom format
el_GR: Προσαρμοσμένη μορφή

en: Custom page class file.
el_GR: Προσαρμοσμένο αρχείο κλάσης σελίδας

en: Custom selection.
el_GR: Προσαρμοσμένη επιλογή.

en: Custom templates may only contain letters, numbers, dashes and underscores.
el_GR: Τα προσαρμοσμένα πρότυπα μπορούν να περιέχουν μόνο γράμματα, αριθμούς, παύλες και κάτω παύλες.

en: Custom weighting rules must add up to exactly 100.
el_GR: Οι κανόνες προσαρμοσμένης στάθμισης πρέπει να προσθέτουν έως και 100.

en: Customize
el_GR: Προσαρμόστε

en: Customize Results
el_GR: Προσαρμογή Αποτελεσμάτων

en: Customize Search
el_GR: Προσαρμοσμένη Αναζήτηση

en: Customize Search/Listing
el_GR: Προσαρμοσμένη Αναζήτηση /  Λίστα

en: Customize Slot
el_GR: Προσαρμογή Slot

en: Customize the columns, column order, sort and number of results for your search.
el_GR: Προσαρμόστε τις στήλες, τη σειρά στηλών, το είδος και τον αριθμό των αποτελεσμάτων για την αναζήτησή σας.

en: Customize this theme, or browse the marketplace.
el_GR: Προσαρμόστε αυτό το θέμα ή περιηγηθείτε στην marketplace.

en: DOM Extension Enabled
el_GR: Η Επέκταση DOM είναι Ενεργοποιημένη

en: Dark
el_GR: Σκοτεινό

en: Dash ("-")
el_GR: Παύλα ("-")

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Dashboard Featured Add-On
el_GR: Πίνακας Ελέγχου Προτεινόμενα Add-On

en: Dashboard Featured Theme
el_GR: Προτεινόμενο Θέμα Πίνακα Ελέγχου

en: Dashboard File Manager
el_GR: Διαχειριστής Αρχείων Πίνακα Ελέγχου

en: Dashboard Panel
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Dashboard – Change Site-wide Settings
el_GR: Πίνακας Ελέγχου - Αλλαγή Ρυθμίσεων για όλο τον Ιστότοπο.

en: Dashed
el_GR: Διακεκομμένη

en: Data Objects
el_GR: Αντικείμενα δεδομένων

en: Data Source
el_GR: Πηγή Δεδομένων

en: Data Sources
el_GR: Πηγές Δεδομένων

en: Data imported successfully.
el_GR: Τα δεδομένα εισήχθησαν με επιτυχία.

en: Database
el_GR: Βάση Δεδομένων

en: Database Character Set
el_GR: Βάση χαρακτήρων βάσης δεδομένων

en: Database Entities
el_GR: Οντότητες Βάσης Δεδομένων

en: Database Name
el_GR: Όνομα βάσης δεδομένων

en: Database Setting
el_GR: Ρύθμιση Βάσης Δεδομένων

en: Database should be empty
el_GR: Η βάση δεδομένων πρέπει να είναι κενή

en: Database should support the configured character set and collation
el_GR: Η βάση δεδομένων πρέπει να υποστηρίζει το καθορισμένο σετ χαρακτήρων και την collation

en: Database time zone
el_GR: Ζώνη ώρας βάσης δεδομένων

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

[ctx: Date]
en: On
el_GR: Ενεργό

en: Date / Time
el_GR: Ημερομηνία / ώρα

en: Date Added
el_GR: Ημερομηνία Προσθήκης

en: Date Created
el_GR: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Date Field
el_GR: Πεδίο Ημερομηνίας

en: Date Format
el_GR: Τύπος Ημερομηνίας

en: Date Modified
el_GR: Ημερομηνία Τροποποίησης

en: Date Navigation
el_GR: Ημερολογιακή Πλοήγηση

en: Date Only
el_GR: Μόνο Ημερομηνία

en: Date Posted
el_GR: Ημερομηνία Καταχώρησης

en: Date Text Formatting
el_GR: Μορφοποίηση Κειμένου Ημερομηνίας

en: Date Year and Month Format
el_GR: Μορφοποίηση Ημερομηνίας Έτους και Μήνα

en: Date/Time
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα

en: Date/Time Options
el_GR: Επιλογές Ημερομηνίας/Ώρας

[ctx: DateTime]
en: Updated: %s
el_GR: Ενημερώθηκε: %s

en: DateTime Field
el_GR: Πεδίο Ημερομηνίας και ώρας

en: Dates
el_GR: Ημερομηνίες

en: Day
el_GR: Ημέρα

en: Day Heading Links
el_GR: Σύνδεσμοι τίτλου ημέρας

en: Day of Month
el_GR: Ημέρα του Μήνα

en: Day of Week
el_GR: Ημέρα της εβδομάδας

en: Days
el_GR: Ημέρες

en: Days in the Future
el_GR: Ημέρες στο μέλλον

en: Days in the Past
el_GR: Ημέρες στο Παρελθόν

en: Days into Future
el_GR: Ημέρες στο Μέλλον

en: Days into Past
el_GR: Ημέρες στο Παρελθόν

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Deactivate User
el_GR: Απενεργοποίηση Χρήστη

en: Deactivate Users
el_GR: Απενεργοποίηση Χρηστών

en: Deactivate the user account
el_GR: Απενεργοποιήστε το λογαριασμό χρήστη

en: Deactivate users once they have failed %s login(s) within %s seconds
el_GR: Απενεργοποιήστε τους χρήστες αφού αποτύχουν τις συνδέσεις %s μέσα σε %s δευτερόλεπτα

en: Deactivate users when they have not logged in for %s days
el_GR: Απενεργοποιεί τους χρήστες όταν δεν έχουν συνδεθεί για %s ημέρες

en: Deactivates users who haven't logged in recently, if automatic user deactivation is active.
el_GR: Απενεργοποιεί τους χρήστες που δεν έχουν συνδεθεί πρόσφατα, εάν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη απενεργοποίηση χρήστη.

en: Deactivation
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Deactivation settings saved successfully.
el_GR: Οι ρυθμίσεις απενεργοποίησης αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Dear %s,
    
    %s
    
    You can review, approve or deny all pending actions from here:
    
    %s
el_GR: Αγαπητέ %s, ⏎
    ⏎
    %s ⏎
    ⏎
    Μπορείτε να ελέγξετε, να εγκρίνετε ή να απορρίψετε όλες τις εκκρεμείς δράσεις από εδώ: ⏎
    ⏎
    %s ⏎

en: Dear %s,
    
    You've just won the %s badge!
    
    View your profile here:
    %s
el_GR: Αγαπητέ %s, 
    
    Έχετε μόλις κερδίσει %s badge!
    
    Προβολή του προφίλ σας εδώ:
    %s

en: Deattach Error %s
el_GR: Σφάλμα Deattach %s

en: Debug
el_GR: Εντοπισμός σφαλμάτων

en: Debug Settings
el_GR: Ρυθμίσεις εντοπισμού σφαλμάτων

en: Debug configuration saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις Debug αποθηκεύτηκαν.

en: Decoding complex tokens for property %s is not supported
el_GR: Η αποκωδικοποίηση σύνθετων tokens για την ιδιότητα %s δεν υποστηρίζεται

en: Decoding string tokens for property %s is not supported
el_GR: Δεν υποστηρίζεται η αποκωδικοποίηση tokens συμβολοσειράς για την ιδιότητα %s

en: Default
el_GR: Προεπιλεγμένο

en: Default Colors
el_GR: Προεπιλεγμένα Χρώματα

en: Default Column
el_GR: Προεπιλεγμένη Στήλη

en: Default Country
el_GR: Προεπιλεγμένη Χώρα

en: Default Edit Form
el_GR: Προεπιλεγμένη Επεξεργασία Φόρμα

en: Default Groups
el_GR: Προεπιλεγμένες Ομάδες

en: Default Handler (Recommended)
el_GR: Προεπιλεγμένος διαχειριστής (Προτείνεται)

en: Default Language
el_GR: Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Default Locale
el_GR: Διαγραφή Εντοπιότητας

en: Default Location
el_GR: Προεπιλεγμένη Τοποθεσία

en: Default PHP Mail Function
el_GR: Προεπιλεγμένη Λειτουργία PHP Mail

en: Default Page Template
el_GR: Προτύπο Προεπιλεγμένης Σελίδας

en: Default Role
el_GR: Προεπιλεγμένος Ρόλος

en: Default Section settings updated.
el_GR: Οι ρυθμίσεις προεπιλεγμένου Τμήματος ενημερώθηκαν.

en: Default Setting
el_GR:  Προεπιλεγμένη Ρύθμιση

en: Default Site Type
el_GR: Προεπιλεγμένος Τύπος Site

en: Default Timezone
el_GR: Προεπιλεγμένη Ζώνη Ώρας

en: Default Value
el_GR: Προεπιλεγμένη Τιμή

en: Default Video Dimensions
el_GR: Προκαθορισμένες διαστάσεις βίντεο

en: Default View
el_GR: Προεπιλεγμένη προβολή

en: Default View Form
el_GR: Προεπιλεγμένη Εμφάνιση Φόρμας

en: Default application timezone has been updated.
el_GR: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας της Εφαρμογής έχει ενημερωθεί.

[ctx: Default locale]
en: ** Default
el_GR: ** Προεπιλογή

en: Default template.
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο.

en: Default value. Click to edit.
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή. Κάντε κλικ για να επεξεργαστείτε.

en: Defaults and Output
el_GR: Προεπιλογές και Εξόδος

en: Define where this page lives on your website. View and delegate what other pages are redirecting to this page.
el_GR: Ορίστε που ακριβώς στο website σας βρίσκετε αυτή η σελίδα. Προβάλετε και αναθέστε τι άλλες ανακατευθύνονται σε αυτή τη σελίδα

en: Defines whether the Doctrine proxy classes are created on the fly. On the fly generation is active when development mode is enabled.
el_GR: Καθορίζει αν οι τάξεις μεσολάβησης Doctrine δημιουργήθηκαν "on the fly". Η δημιουργία 'on the fly' είναι ενεργή όταν είναι ενεργοποιημένη η φάση ανάπτυξης.

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete %s
el_GR: Διαγραφή %s

en: Delete Association
el_GR: Διαγραφή Association

en: Delete Attachment
el_GR: Διαγραφή Συνημμένου

en: Delete Attribute
el_GR: Διαγραφή Χαρακτηριστικού

en: Delete Avatar
el_GR: Διαγράψτε το Avatar

en: Delete Block
el_GR: Διαγραφή Μπλοκ

en: Delete Blocks
el_GR: Διαγραφή Μπλοκ

en: Delete Calendar
el_GR: Διαγραφή ημερολογίου

en: Delete Category
el_GR: Διαγραφή Κατηγορίας

en: Delete Column
el_GR: Διαγραφή στήλης

en: Delete Container
el_GR: Διαγραφή Container

en: Delete Control
el_GR: Διαγραφή Ελέγχου

en: Delete Control Set
el_GR: Διαγραφή Σετ Ελέγχου

en: Delete Custom Slot
el_GR: Διαγραφή Προσαρμοσμένου Slot

en: Delete Draft
el_GR: Διαγραφή πρόχειρου

en: Delete Entity
el_GR: Διαγραφή Οντότητας

en: Delete Entry
el_GR: Διαγραφή καταχώρησης

en: Delete Event
el_GR: Διαγραφή συμβάντος

en: Delete External File Provider
el_GR: Διαγραφή Εξωτερικού Παρόχου Αρχείων

en: Delete Feed
el_GR: Διαγραφή Τροφοδοσίας

en: Delete File
el_GR: Διαγραφή Αρχείου

en: Delete Folder
el_GR: Διαγραφή φακέλου

en: Delete Forever
el_GR: Διαγραφή για πάντα

en: Delete Form
el_GR: Διαγραφή Φόρμας

en: Delete Group
el_GR: Διαγραφή Ομάδας

en: Delete Group Folder
el_GR: Διαγραφή Φακέλου Ομάδας

en: Delete Group Set
el_GR: Διαγραφή Σετ Ομάδας

en: Delete Head
el_GR: Διαγραφή Κεφαλίδας

en: Delete Job Set
el_GR: Διαγραφή Σετ Εργασίας

en: Delete Layout
el_GR: Διαγραφή Layout

en: Delete Link
el_GR: Διαγραφή Συνδέσμου

en: Delete Locale
el_GR: Διαγραφή Εντοπιότητας

en: Delete Localized Version
el_GR: Διαγράψτε τη  μεταφρασμένη έκδοση

en: Delete Location
el_GR: Διαγραφή Τοποθεσίας

en: Delete Message
el_GR: Διαγραφή Μηνύματος

en: Delete Occurrence
el_GR: Διαγραφή Περιστατικού

en: Delete Page
el_GR: Διαγραφή σελίδας

en: Delete Page Type
el_GR: Διαγραφή Τύπου Σελίδας

en: Delete Pages
el_GR: Διαγραφή Σελίδων

en: Delete Row
el_GR: Διαγραφή γραμμής

en: Delete Search Preset
el_GR: Διαγραφή προκαθορισμένης αναζήτησης

en: Delete Set
el_GR: Διαγραφή Σετ

en: Delete Site
el_GR: Διαγραφή ιστότοπου

en: Delete Site Type
el_GR: Διαγραφή Τύπου Ιστοσελίδας

en: Delete Social Link
el_GR: Διαγραφή Κοινωνικού Σύνδεσμου

en: Delete Stack
el_GR: Διαγραφή Στοίβας

en: Delete Submissions
el_GR: Διαγραφή Υποβολών

en: Delete Table
el_GR: Διαγραφή πίνακα

en: Delete Template
el_GR: Διαγραφή Προτύπου

en: Delete Topic
el_GR: Διαγραφή Θέματος

en: Delete Topic Tree
el_GR: Διαγραφή Θεματικού Δένδρου

en: Delete Type
el_GR: Διαγραφή Τύπου

en: Delete User
el_GR: Διαγραφή χρήστη

en: Delete Users
el_GR: Διαγραφή Χρηστών

en: Delete Workflow
el_GR: Διαγραφή Ροής εργασίας

en: Delete even forked instances on child pages.
el_GR: Διαγραφή ακόμη διακλαδισμένων περιπτώσεων στις θυγατρικές σελίδες.

en: Delete every automatic ban (including the current ones)
el_GR: Διαγράψτε κάθε αυτόματη απαγόρευση (συμπεριλαμβανομένων των σημερινών)

en: Delete expired automatic bans
el_GR: Διαγραφή αυτόματων απαγορεύσεων που έχουν λήξει

en: Delete failed login attempts older than %s days
el_GR: Διαγραφή αποτυχημένων προσπαθειών σύνδεσης παλιότερες από %s ημέρες

en: Delete only unforked instances on child pages.
el_GR: Διαγραφή μόνο unforked περιπτώσεις στις θυγατρικές σελίδες.

en: Delete request saved. You must complete the delete workflow before this stack can be deleted.
el_GR: Το αίτημα Διαγραφής αποθηκεύτηκε. Πρέπει να ολοκληρώσετε τη διαγραφή της ροή εργασίας πριν, για να μπορεί να διαγραφεί η στοίβα.

en: Delete request saved. You must complete the delete workflow before this stack folder can be deleted.
el_GR: Το αίτημα διαγραφής αποθηκεύτηκε. Πρέπει να ολοκληρώσετε τη ροή εργασίας διαγραφής πριν μπορεί να διαγραφεί αυτός ο φάκελος στοίβας

en: Delete request saved. You must complete the delete workflow before this version of the global area can be deleted.
el_GR: Το αίτημα διαγραφής αποθηκεύτηκε. Πρέπει να ολοκληρώσετε τη ροή εργασίας διαγραφής ώστε να μπορέσει να διαγραφεί αυτή η παγκόσμια περιοχή.

en: Delete request saved. You must complete the workflow before the page is fully removed.
el_GR: Το αίτημα διαγραφής αποθηκεύτηκε . Πρέπει να ολοκληρώσετε τη ροή εργασίας πριν η σελίδα αφαιρεθεί πλήρως.

en: Delete this control? This cannot be undone.
el_GR: Διαγράψτε αυτό το στοιχείο ελέγχου; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Delete this form layout set? This cannot be undone.
el_GR: Διαγράψτε αυτό σετ layout της φόρμας; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Delete this message?
el_GR: Διαγράψτε αυτό το μήνυμα;

en: Delete this multilingual section? This will remove the entire site tree and its content from your website.
el_GR: Διαγραφή αυτού του πολύγλωσσου τμήματος; Αυτό θα αφαιρέσει ολόκληρο το δέντρο στο site  και το περιεχόμενό του από την ιστοσελίδα σας.

en: Delete this page type? This cannot be undone.
el_GR: Να Διαγραφεί αυτός ο τύπος σελίδας; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Delete this storage location? All files using it will have their storage location reset to the default.
el_GR: Να Διαγραφεί αυτή την τοποθεσία αποθήκευσης; Όλα τα αρχεία που την χρησιμοποιούν σαν θέση αποθήκευσης τους θα επανέλθουν στην προεπιλογή.

en: Delete this thumbnail type?
el_GR: Θέλετε να Διαγράψτε αυτό το είδος μικρογραφίας;

en: Deleted
el_GR: Διεγράφη

en: Deleted User
el_GR: Διαγραμμένος Χρήστης

en: Deleted pages are moved to Trash in the System Pages section of the sitemap.
el_GR: Οι σελίδων που έχουν διαγραφεί μεταφέρονται στο δοχείο απορριμμάτων στο Χάρτη του site.

en: Deleted user (ID: %s)
el_GR: Διαγραμμένος χρήστης (ID: %s)

en: Deleting a preset will not affect any layouts that have used that preset in the past.
el_GR: Η διαγραφή μιας προρύθμισης  δεν θα επηρεάσει τα layout που έχουν χρησιμοποιήσει αυτή την προρύθμιση στο παρελθόν.

en: Deletion
el_GR: Διαγραφή

en: Delimiter for Multiple Items
el_GR: Διαχωριστικό για πολλαπλά στοιχεία

en: Denied by %s
el_GR: Άρνήθηκε από %s

en: Deny
el_GR: Αρνείται

en: Descending
el_GR: Φθίνουσα

en: Descending Date.
el_GR: Φθίνουσα ημερομηνία.

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description (optional)
el_GR: Περιγραφή (προαιρετική)

[ctx: Description of a set]
en: Set Description
el_GR: Ορίστε Περιγραφή

en: Design & Type
el_GR: Σχεδιασμός & Τύπος

en: Design &amp; Block Template
el_GR: Σχεδιασμός & Μπλοκ Πρότυπο

en: Design &amp; Type
el_GR: Σχεδιασμός &amp; Τύπος

en: Design updated.
el_GR: Το Design ενημερώθηκε.

en: Designer
el_GR: Σχεδιαστής

en: Desktop
el_GR: Επιτραπέζια

en: Desktop Latest News
el_GR: Τα Τελευταία Νέα

[ctx: Destination]
en: None
el_GR: Κανένα

[ctx: Destination]
en: To
el_GR: Προς

en: Detach Error %s
el_GR: Αφαιρέστε το Σφάλμα %s

en: Detach a %s account
el_GR: Αποσύνδεση ενός %s λογαριασμού

en: Detach your %s account
el_GR: Αποσύνδεση του %s λογαριασμού σας

en: Detail Image
el_GR: Λεπτομερής Εικόνα

en: Details
el_GR: Λεπτομέριες

en: Details of %s
el_GR: Λεπτομέρειες για το %s

en: Determine where users should be redirected to after they login.
el_GR: Καθορίστε που θα πρέπει να κατευθυνθούν οι χρήστες αφού συνδεθούν.

en: Determines whether compiled LESS stylesheets should output as compressed CSS. Uncompressed stylesheets are slightly larger but easier to read.
el_GR: Καθορίζει εάν τα μεταγλωτισμένα LESS stylesheets θα πρέπει να εξάγεται ως συμπιεσμένα CSS. Αποσυμπίεστα stylesheets είναι λίγο μεγαλύτερα, αλλά είναι πιο εύκολο να το διαβάζονται.

en: Determining items remaining...
el_GR: Προσδιορισμός αντικειμένων που απομένουν ...

en: Developer Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση για προγραμματιστές

en: Device Visibility
el_GR: Ορατότητα συσκευής

en: Devices
el_GR: Συσκευές

en: Direction
el_GR: Κατεύθυνση

en: Disable Automatic Slideshow
el_GR: Απενεργοποίηση του Αυτόματου slideshow

en: Disable Grid Container
el_GR: Απενεργοποίηση Grid Container

en: Disable to show a generic error message
el_GR: Απενεργοποίηση προβολής γενικού μηνύματος λάθους.

en: Disabled
el_GR: Ανενεργό

en: Disabled - results are shared across all sites.
el_GR: Απενεργοποιημένο - τα αποτελέσματα κοινοποιούνται σε όλους τους ιστότοπους.

en: Disallow posts that include banned words?
el_GR: Απαγόρευση μηνυμάτων που περιλαμβάνουν απαγορευμένες λέξεις;

en: Discard Changes
el_GR: Απόρριψη αλλαγών

en: Discard Draft
el_GR: Απορρίψτε το Πρόχειρο

en: Disconnect
el_GR: Αποσύνδεση

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: Display 1
el_GR: Προβολή 1

en: Display 2
el_GR: Προβολή 2

en: Display 3
el_GR: Προβολή 3

en: Display 4
el_GR: Προβολή 4

en: Display 5
el_GR: Προβολή 5

en: Display 6
el_GR: Προβολή 6

en: Display Data in Entity Form
el_GR: Εμφάνιση δεδομένων στην Οντότητα Φόρμας

en: Display Errors
el_GR: Εμφάνιση Λαθών

en: Display Featured Only?
el_GR: Εμφάνιση Προτεινόμενων Μόνο;

en: Display Mode
el_GR: Λειτουργία Εμφάνισης

en: Display Name
el_GR: Εμφάνιση Ονόματος

en: Display Options
el_GR: Επιλογές εμφάνισης

en: Display Order
el_GR: Σειρά Εμφάνισης

en: Display Ordering Option in Page
el_GR: Εμφανίζει Επιλογή Ταξινόμισης στην Σελίδα

en: Display Page Aliases?
el_GR: Εμφάνιση ψευδώνυμων σελίδας ;

en: Display Pages Beneath Page
el_GR: Εμφάνηση Σελίδων κάτω από αυτή τη Σελίδα

en: Display Posting Form
el_GR: Εμφάνιση Φόρμας Δημοσίευσης

en: Display Property with Formatting
el_GR: Εμφάνιση ιδιότητας με μορφοποίηση

en: Display Text
el_GR: Εμφάνιση Κειμένου

en: Display Thumbnail Image
el_GR: Εμφάνιση Εικόνας Μικρογραφιών

en: Display Truncated Description
el_GR: Απεικόνιση Περικομμένης Περιγραφής

en: Display a List of Tags From
el_GR: Εμφάνιση λίστας ετικετών από

en: Display a custom amount.
el_GR: Προβολή ενός συγκεκριμένου αριθμού

en: Display a list of pages created during a certain month, or months. Pages will be sorted by month.
el_GR: Εμφανίζει μια λίστα με σελίδες που δημιουργήθηκαν κατά τη διάρκεια ενός ορισμένου μηνός, ή μηνών. Οι Σελίδες θα ταξινομηθούν ανά μήνα.

en: Display a list of pages that use a certain page type. Return pages that exist throughout your site, or under only one specific section.
el_GR: Εμφανίζει μια λίστα με τις σελίδες που χρησιμοποιούν έναν ορισμένο Τύπο Σελίδας. Επιστρέφει τις σελίδες που υπάρχουν σε όλο το site σας, ή κάτω από ένα μόνο συγκεκριμένο τμήμα.

en: Display all groups in the list.
el_GR: Εμφάνιση όλων των ομάδων στη λίστα.

en: Display all.
el_GR: Eμφάνιση όλων.

en: Display breadcrumb trail.
el_GR: Εμφάνιση μονοπατιού διαδρομής.

en: Display featured events only.
el_GR: Εμφάνιση μόνο των προτεινόμενων συμβάντων.

en: Display full option list when selecting.
el_GR: Εμφάνιση πλήρη κατάλογου επιλογών όταν επιλεγεί.

en: Display groups beneath a specific parent.
el_GR: Εμφάνιση ομάδων κάτω από συγκεκριμένο γονέα.

en: Display in browser (if possible)
el_GR: Εμφάνιση στο πρόγραμμα περιήγησης (αν είναι δυνατόν)

en: Display information about your concrete5 site's users, on a public page.
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με τους χρήστες του concrete5 δικτυακού σας τόπου, σε μια δημόσια σελίδα.

en: Display links that may require login.
el_GR: Εμφάνιση Συνδέσμων που μπορεί να απαιτούν είσοδο.

en: Display order saved successfully.
el_GR: Η σειρά εμφάνισης αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Display order saved.
el_GR: Η αλλαγή στη Σειράς Εμφάνισης αποθηκεύτηκε.

en: Display order updated successfully.
el_GR: Η σειρά εμφάνισης ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Display page aliases.
el_GR: Εμφάνιση ψευδώνυμων σελίδας.

en: Display pagination interface if more items are available than are displayed.
el_GR: Εμφάνιση interface σελιδοποίησης, εάν είναι διαθέσιμα περισσότερα στοιχεία από ό, τι εμφανίζονται.

en: Display pagination interface in results.
el_GR: Εμφάνιση διεπαφής σελιδοποίησης στα αποτελέσματα.

en: Display search input within navigation bar.
el_GR: Εμφάνιση εισόδου αναζήτησης στη γραμμή πλοήγησης.

en: Display social sharing links
el_GR: Εμφάνιση συνδέσμων κοινής χρήσης κοινωνικής δικτύωσης

en: Display specific entry
el_GR: Εμφάνιση συγκεκριμένης καταχώρησης

en: Display sub pages to current +1.
el_GR: Προβολή αντίστοιχων υποσελίδων της παρούσας +1

en: Display sub pages to current.
el_GR: Προβολή αντίστοιχων υποσελίδων της παρούσας

en: Display system pages.
el_GR: Εμφάνηση Σελίδων του συστήματος.

en: Display your images and captions in an attractive slideshow format.
el_GR: Εμφανίζουν τις εικόνες και τις λεζάντες σας με μια ελκυστική μορφή slideshow.

en: Displayed & Sortable
el_GR: Εμφανίζεται & με ταξινόμηση

en: Displayed in Public Profile.
el_GR: Εμφανίζεται στο δημόσιο προφίλ.

en: Displayed on Member List.
el_GR: Εμφανίζεται στον κατάλογο μελών.

en: Displays a Page's Title
el_GR: Εμφανίζει τον Τίτλο μιας Σελίδας

en: Displays a calendar event on a page.
el_GR: Εμφανίζει ένα συμβάν ημερολογίου σε μια σελίδα.

en: Displays a graph of recent activity on your site.
el_GR: Εμφανίζει ένα γραάφημα των πρόσφατων  δραστηριοτήτων του ιστοτόπου σας.

en: Displays a list of all drafts.
el_GR: Εμφανίζει μια λίστα με όλα τα σχέδια.

en: Displays a list of events from a calendar.
el_GR: Εμφανίζει μια λίστα γεγονότων από ένα Ημερολόγιο.

en: Displays a list of months to filter a page list by.
el_GR: Εμφανίζει μια λίστα των μηνών για να φιλτράρετε από μια λίστα σελίδων.

en: Displays a list of your site's topics, allowing you to click on them to filter a page list.
el_GR: Εμφανίζει μια λίστα με τα θέματα του site's σας, επιτρέποντάς σας να κάνετε κλικ πάνω τους για να φιλτράρετε μια λίστα σελίδων.

en: Displays a month view calendar on a page.
el_GR: .Εμφανίζει ένα ημερολόγιο προβολής μηνών σε μια σελίδα

en: Displays a quote or paragraph next to biographical information and a person's picture.
el_GR: Εμφανίζει μια προσφορά ή παράγραφο δίπλα στα βιογραφικά στοιχεία και την εικόνα ενός ατόμου.

en: Displays alerts about your Concrete site and package updates.
el_GR: Εμφανίζει ειδοποιήσεις σχετικά με τον ιστότοπο Concrete και ενημερώσεις πακέτων.

en: Displays an icon, a title, and a short paragraph description.
el_GR: Εμφανίζει ένα εικονίδιο, έναν τίτλο και μια σύντομη περιγραφή της παραγράφου.

en: Displays conversations on a page.
el_GR: Εμφανίζει τις συνομιλίες σε μια σελίδα.

en: Displays the value of a page attribute for the current page.
el_GR: Εμφανίζει την τιμή ενός χαρακτηριστικού σελίδας για την τρέχουσα σελίδα.

en: Displays workflow actions waiting for you.
el_GR: Εμφανίζει τις ενέργειες ροής εργασίας που σας περιμένουν.

en: Div Container Manager
el_GR: Διαχειριστής Div κοντέινερ

en: Div Editing Area
el_GR: Περιοχή Επεξεργασίας Div

en: Do Not Display
el_GR: Να μην εμφανίζεται

en: Do not cache this page.
el_GR: Να μην αποθηκεύετε στην  cache αυτή η σελίδα.

en: Do not link to a "More Details" page.
el_GR: Μην συνδέετε με τη σελίδα "Περισσότερες λεπτομέρειες".

en: Do not perform any check.
el_GR: Μην εκτελέσετε κανένα έλεγχο.

en: Do you want to delete this block?
el_GR: Θέλετε να διαγράψετε αυτό το μπλοκ;

en: Do you want to delete this block? This item is an original. If you delete it, you will delete all blocks aliased to it
el_GR: Θέλετε να διαγράψετε αυτό το μπλοκ; Αυτό το στοιχείο είναι ένα πρωτότυπο. Αν το διαγράψετε, θα διαγράψετε όλα τα μπλοκ που το χρησιμοποιούν ως ψευδώνυμο.

en: Do you want to delete this layout? This will remove all blocks inside it.
el_GR: Μήπως θέλετε να διαγράψετε αυτό το layout; Αυτό θα αφαιρέσει όλα τα μπλοκ από το  εσωτερικό του.

en: Doctrine Development Mode
el_GR: Οι Ρυθμίσεις  Doctrine development

en: Doctrine cache cleared, proxy classes regenerated, entity database table schema updated.
el_GR: Η προσωρινή μνήμη Doctrine καθάρισε, οι κλάσεις πρόξι αναδημιουργήθηκαν, το σχέδιο πινάκων της βάσης δεδομένων ενημερώθηκε.

en: Doctrine development settings updated.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις  Doctrine development ενημερώθηκαν.

en: Document
el_GR: Έγγραφο

en: Document Library
el_GR: Βιβλιοθήκη Εγγράφων

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Documents
el_GR: Έγγραφα

en: Does not have custom summary templates, checking base array.
el_GR: Δεν διαθέτει προσαρμοσμένα πρότυπα σύνοψης, έλεγχος βασικού πίνακα.

en: Domain Allowlist regex
el_GR: Regex λίστας επιτρεπόμενων τομέων

en: Domain Filtering
el_GR: Φιλτράρισμα Domain

en: Domain added successfully.
el_GR: Το Domain προστέθηκε με επιτυχία.

en: Domain deleted successfully.
el_GR: Το Domain διαγράφτηκε με επιτυχία.

en: Don't delete any automatic ban
el_GR: Μην διαγράφετε καμία αυτόματη απαγόρευση

en: Don't have an account?
el_GR: Δεν έχετε λογαριασμό;

en: Done
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Done! %s user records are found in the given CSV file. %s users were added to the target group and %s users were removed from target group. For further details please check the logs.
el_GR: Έγινε! Οι εγγραφές χρήστη %s βρίσκονται στο δεδομένο αρχείο CSV. %s χρήστες προστέθηκαν στην ομάδα-στόχο και %s χρήστες καταργήθηκαν από την ομάδα-στόχο. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ελέγξτε τα αρχεία καταγραφής.

en: Dotted
el_GR: Διάστικτη

en: Double
el_GR: Διπλή

en: Download
el_GR: Κατέβασμα

en: Download File
el_GR: Λήψη αρχείου

en: Download File Method
el_GR: Μέθοδος Λήψης Αρχείου

en: Download Statistics
el_GR: Λήψη στατιστικών

en: Download add-ons from the marketplace.
el_GR: Κατεβάστε add-ons από το marketplace.

en: Download and Install
el_GR: Λήψη και εγκατάσταση

en: Download the latest version of concrete5 and upgrade your site.
el_GR: Κατεβάστε την τελευταία έκδοση του concrete5 και αναβαθμίστε την ιστοσελίδα σας.

en: Download the package from <a href="%s">here</a>.
el_GR: Κατεβάστε το πακέτο από<a href="%s">εδώ</a>.

en: Download themes from the marketplace.
el_GR: Κατεβάστε θέματα απο το marketplace.

en: Download v.%s
el_GR: Λήψη v.%s

en: Downloading add-ons and themes for your site starts with connecting your site to the Concrete Marketplace. If you haven't already, create a project page for your site by clicking the button below. Once your page is created, come back here and paste your connection information into the form below.
el_GR: Η λήψη πρόσθετων και θεμάτων για τον ιστότοπό σας ξεκινά με τη σύνδεση του ιστότοπού σας με το Concrete Marketplace. Εάν δεν το έχετε κάνει ήδη, δημιουργήστε μια σελίδα έργου για τον ιστότοπό σας κάνοντας κλικ στο παρακάτω κουμπί. Μόλις δημιουργηθεί η σελίδα σας, επιστρέψτε εδώ και επικολλήστε τα στοιχεία σύνδεσής σας στην παρακάτω φόρμα.

en: Downloading zipped files from the file manager, remote updating and marketplace integration requires the Zip extension.
el_GR: Λήψη συμπιεσμένου αρχείου από το διαχειριστή αρχείων, απομακρυσμένη ενημέρωση και ολοκλήρωση αγοράς απαιτούν την επέκταση Zip.

en: Draft List
el_GR: Λίστα πρόχειρων

en: Drafts
el_GR: Προσχέδια

en: Drag the entries into the desired order and click the save button below.
el_GR: Σύρετε τις καταχωρίσεις στην επιθυμητή σειρά και κάντε κλικ στο κουμπί αποθήκευσης παρακάτω.

en: Driver
el_GR: Οδηγός

en: Drop file here
el_GR: Ρίξτε το αρχείο εδώ

en: Drop file here or
el_GR: Ρίξε το αρχείο εδώ ή

en: Drop files here or click to upload
el_GR: Άφησε τα αρχεία σου εδώ, ή κάνε κλικ για ανέβασμα.

en: Drop files here or click to upload.
el_GR: Άφησε τα αρχεία σου εδώ, ή κάνε κλικ για ανέβασμα.

en: Duplicate
el_GR: Εις Διπλούν

en: Duplicate Event
el_GR: Διπλότυπο Συμβάν

en: Duplicate Stack
el_GR: Δημιουργία Διπλότυπου Στοίβας

en: Duplicate to Calendar
el_GR: Δημιουργία Διπλότυπου στο Ημερολόγιο

en: Duration
el_GR: Διάρκεια

en: Duration Options
el_GR: Επιλογές διάρκειας

[ctx: Dutch Province]
en: Drente
el_GR: Ντρέντε

[ctx: Dutch Province]
en: Flevoland
el_GR: Φλέβολαντ

[ctx: Dutch Province]
en: Fryslân
el_GR: Φρίσλαντ

[ctx: Dutch Province]
en: Gelderland
el_GR: Χέλντερλαντ

[ctx: Dutch Province]
en: Groningen
el_GR: Χρόνινγκεν

[ctx: Dutch Province]
en: Limburg
el_GR: Λιμβουργία

[ctx: Dutch Province]
en: North Brabant
el_GR: Βόρεια Βραβάντη

[ctx: Dutch Province]
en: North Holland
el_GR: Βόρεια Ολλανδία

[ctx: Dutch Province]
en: Overijssel
el_GR: Οφεράισσελ

[ctx: Dutch Province]
en: South Holland
el_GR: Νότια Ολλανδία

[ctx: Dutch Province]
en: Utrecht
el_GR: Ουτρέχτη

[ctx: Dutch Province]
en: Zeeland
el_GR: Ζηλανδία

en: EMAILS ARE DISABLED. THIS EMAIL WAS LOGGED BUT NOT SENT
el_GR: ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΕΣΤΑΛΗ.

en: EMAILS ARE ENABLED. THIS EMAIL HAS BEEN SENT
el_GR: ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡ. ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΊΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΑΛΘΗΚΕ

en: EMAILS ARE ENABLED. THIS EMAIL HAS NOT BEEN SENT
el_GR: ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡ. ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΊΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΣΤΑΛΘΗΚΕ

en: EXIF Tags
el_GR: Ετικέτες EXIF

en: Each separate calendar gets a complete separate list of events. Each front-end block can display content from one or multiple calendars.
el_GR: Κάθε ξεχωριστό ημερολόγιο λαμβάνει μια πλήρη ξεχωριστή λίστα γεγονότων. Κάθε μπλοκ front-end μπορεί να εμφανίσει περιεχόμενο από ένα ή περισσότερα ημερολόγια.

en: Earliest First
el_GR: Τα πιο παλιά Πρώτα

en: Earliest first
el_GR: Τα πιο παλιά πρώτα

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit %s
el_GR: Επεξεργασία %s

en: Edit %s Authentication Type
el_GR: Επεξεργασία %s Τύπου Ελέγχου Ταυτότητας

en: Edit %s Entry
el_GR: Επεξεργασία καταχώρησης %s

en: Edit %s Page Type
el_GR: Επεξεργασία %s Τύπου Σελίδας

en: Edit Access
el_GR: Επεξεργασία Πρόσβασης

en: Edit Account
el_GR: Επεξεργασία Λογαριασμού

en: Edit Alias
el_GR: Επεξεργασία ψευδωνύμου

en: Edit Area Design
el_GR: Επεξεργασία Σχεδιασμού Περιοχής

en: Edit Attribute
el_GR: Επεξεργασία Χαρακτηριστικού

en: Edit Attributes
el_GR: Επεξεργασία Χαρακτηριστικών

en: Edit Block
el_GR: Επεξεργασία Μπλοκ

en: Edit Board
el_GR: Επεξεργασία Πίνακα

en: Edit Category
el_GR: Επεξεργασία Κατηγορίας

en: Edit Container Layout
el_GR: Επεξεργασία Container Layout

en: Edit Control
el_GR: Επεξεργασία Ελέγχου

en: Edit Details
el_GR: Επεξεργασία λεπτομερειών

en: Edit Entity
el_GR: Επεξεργασία Οντότητας

en: Edit Entry
el_GR: Επεξεργασία καταχώρησης

en: Edit External Link
el_GR: Επεξεργασία Εξωτερικού Συνδέσμου

en: Edit Folder
el_GR: Επεξεργασία φακέλου

en: Edit Form
el_GR: Επεξεργασία Φόρμας

en: Edit Form Control
el_GR: Επεξεργασία Ελέγχου Φόρμας

en: Edit Group
el_GR: Επεξεργασία Ομάδας

en: Edit Group Access
el_GR: Επεξεργασία Πρόσβασης Ομάδας

en: Edit Group Folder
el_GR: Επεξεργασία Φακέλου Ομάδας

en: Edit Groups
el_GR: Επεξεργασία Ομάδων

en: Edit Layout
el_GR: Επεξεργασία Layout

en: Edit Layout Design
el_GR: Επεξεργασία Σχεδιασμού Layout

en: Edit Menu
el_GR: Επεξεργασία Μενού

en: Edit Mode
el_GR: Λειτουργία Επεξεργασίας

en: Edit Mode Active
el_GR: Ενεργοποιημένη η Λειτουργία Επεξεργασίας

en: Edit Permissions
el_GR: Επεξεργασία Δικαιωμάτων

en: Edit Profile
el_GR: Επεξεργασία Προφίλ

en: Edit Properties
el_GR: Επεξεργασία Χαρακτηριστικών

en: Edit Question
el_GR: Επεξεργασία Ερώτησης

en: Edit Results Folder
el_GR: Επεξεργασία  φακέλου αποτελεσμάτων

en: Edit Search Preset
el_GR: Επεξεργασία προκαθορισμένης αναζήτησης

en: Edit Site Type
el_GR: Επεξεργασία τύπου ιστότοπου

en: Edit Slide
el_GR: Επεξεργασία Διαφάνειας

en: Edit Survey
el_GR: Eπεξεργασία Έρευνας

en: Edit This Page
el_GR: Επεξεργασία αυτής της σελίδας

en: Edit Thumbnail
el_GR: Επεξεργασία μικρογραφίας

en: Edit Thumbnail Images
el_GR: Επεξεργασία Εικόνων μικρογραφιών

en: Edit Topic
el_GR: Επεξεργασία Θέματος

en: Edit Topic Tree
el_GR: Επεξεργασία Θεματικού Δένδρου

en: Edit Your Site
el_GR: Επεξεργαστείτε το site σας

en: Edit anything on this page by clicking the pencil icon.
el_GR: Επεξεργαστείτε οτιδήποτε σε αυτή τη σελίδα κάνοντας κλικ στο εικονίδιο με το μολύβι.

en: Edit by
el_GR: Επεξεργασία από

en: Edit in Composer
el_GR: Επεξεργασία στο Συνθέτη

en: Edit link
el_GR: Επεξεργασία συνδέσμου

en: Edit message
el_GR: Επεξεργασία μηνύματος

en: Edit the Block
el_GR: Επεξεργαστείτε το μπλοκ

en: Edit this file.
el_GR: Επεξεργαστείτε αυτό το αρχείο.

en: Edit your user profile and change password.
el_GR: Επεξεργασία του προφίλ χρήστη σας και αλλάξτε τον κωδικό πρόσβασης.

en: Editable and Required in Profile.
el_GR: Επεξεργάσιμο και προαπαιτούμενο στο Profile.

en: Editable in Profile.
el_GR: Επεξεργάσιμο στο Προφίλ.

en: Editing Unavailable.
el_GR: Η Επεξεργασία δεν είναι διαθέσιμη.

en: Editor
el_GR: Επεξεργαστής

en: Editor Preview
el_GR: Προεπισκόπηση Επεξεργαστή

en: Editor Resize
el_GR: Επεξεργαστής Αλλαγής μεγέθους

en: Editor Toolbar
el_GR: Γραμμή εργαλείων Επεξεργαστή

en: Elegant, spacious theme with support for blogs, portfolios, layouts and more.
el_GR: Κομψό, ευρύχωρο θέμα με υποστήριξη για blogs, portfolios, layouts και πολλά άλλα.

en: Element {elementName} scheduled for {slot} in instance {instanceID} successfully with start date {startDate} and lock type {lockType}
el_GR: Το Στοιχείο {elementName} έχει προγραμματιστεί για {slot} στην παρουσία {instanceID} με επιτυχία με την ημερομηνία έναρξης {startDate} και τον τύπο κλειδώματος {lockType}

en: Elements Path
el_GR: Διαδρομή στοιχείου

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση email

en: Email Address to Route Emails To
el_GR: Η Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για αναδρομολόγηση μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email From Name
el_GR: Όνομα Email Από

en: Email Importers
el_GR: Εισαγωγές Email

en: Email Logging
el_GR: Καταγραφή email

en: Email Notification
el_GR: Ειδοποίηση e-mail

en: Email Sending
el_GR: Αποστολή email

en: Email Sending Method
el_GR: Μέθοδος Αποστολής Email

en: Email Validated
el_GR: Το Email Επικυρώθηκε

en: Email address for recipient "%s" is invalid
el_GR: Η διεύθυνση email για τον παραλήπτη "%s" δεν είναι έγκυρη

en: Email marked as valid.
el_GR: Το e-mail χαρακτηρίζεται ως έγκυρο.

en: Email validation sent.
el_GR: Η επικύρωση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εστάλη.

en: Embeds a YouTube Video in your web page.
el_GR: Ενσωματώνει ένα βίντεο YouTube στην ιστοσελίδα σας.

en: Embeds uploaded video into a web page. Supports WebM, Ogg, and Quicktime/MPEG4 formats.
el_GR: Ενσωματώνει βίντεο που φορτώθηκε, σε μια ιστοσελίδα. Υποστηρίζει φορμάτ WebM, Ogg και Quicktime / MPEG4.

en: Emergency
el_GR: Επείγον

en: Empty %s Area
el_GR: Κενή Περιοχή %s

en: Empty Auto-Nav Block.
el_GR: Κενό  Auto-Nav Μπλοκ

en: Empty Container Block.
el_GR: Κενό μπλοκ κοντέινερ.

en: Empty Content Block.
el_GR: Μπλοκ Κενό περιεχομένου.

en: Empty File Block.
el_GR: Κενό Μπλοκ Αρχείου

en: Empty Gallery Block.
el_GR: Άδειο Μπλοκ Γκαλερί.

en: Empty Image Block.
el_GR: Αδειάστε το Μπλοκ Εικόνας.

en: Empty Page
el_GR: Κενή Σελίδα

en: Empty Page List Block.
el_GR: Μπλοκ Λίστας Σελίδων Κενό.

en: Empty Site (Elemental)
el_GR: Κενό Site (Elemental)

en: Empty Trash
el_GR: Άδειασμα Κάδου απορριμμάτων

en: Empty: use name of aliased page
el_GR: Κενό: χρησιμοποιήστε το όνομα της σελίδας με ψευδώνυμο

en: Enable %s
el_GR: Ενεργοποίηση %s

en: Enable API
el_GR: Ενεργοποίηση API

en: Enable Additional Event Details
el_GR: Ενεργοποιήστε Πρόσθετες Λεπτομέρειες Συμβάντος

en: Enable Advanced Permissions
el_GR: Ενεργοποίηση Προχωρημένων Δικαιωμάτων

en: Enable Attachment Overrides
el_GR: Ενεργοποίηση Παράκαμψης Συνημμένων

en: Enable Attachments
el_GR: Ενεργοποίηση Συνημμένων

en: Enable Cache
el_GR: Ενεργοποίηση Cache

en: Enable Comment Rating
el_GR: Επιτρέπει Σχόλιο Αξιολόγησης

en: Enable Dashboard Logs Report
el_GR: Ενεργοποιήστε την αναφορά "Αρχεία καταγραφής πίνακα ελέγχου"

en: Enable File Attachments
el_GR: Ενεργοποίηση Συνημμένων Αρχείων.

en: Enable File Property Editing.
el_GR: Ενεργοποιήστε την επεξεργασία ιδιοτήτων αρχείου.

en: Enable Full Size Image Thumbnails
el_GR: Ενεργοποίηση μικρογραφιών εικόνας πλήρους μεγέθους

en: Enable Grid Container
el_GR: Ενεργοποίηση του Grid Container

en: Enable Multiple Sites
el_GR: Ενεργοποίηση πολλαπλών ιστότοπων.

en: Enable Other Blocks to Filter This Page List.
el_GR: Ενεργοποίηση Άλλων Μπλοκ για φιλτράρισμα αυτής της Λίστας Σελίδων.

en: Enable Posting
el_GR: Επιτρέπει Δημοσίευση

en: Enable Preview Image Popover
el_GR: Ενεργοποιήστε την εικόνα προεπισκόπησης Popove

en: Enable Prominent Toolbar Tooltips
el_GR: Ενεργοποίηση Ευδιάκριτων Tooltips της γραμμής εργαλείων

en: Enable Public Registration to let visitors create new user accounts.
el_GR: Ενεργοποίηση Δημόσιας Εγγραφής για να αφήσετε τους επισκέπτες να δημιουργούν νέους λογαριασμούς χρηστών.

en: Enable Scroll Wheel
el_GR: Ενεργοποίηση Scroll Wheel

en: Enable Search
el_GR: Ενεργοποίηση Αναζήτησης

en: Enable Searching by Associations
el_GR: Ενεργοποίηση Αναζήτησης κατά Ενώσεις

en: Enable Searching by Attributes
el_GR: Ενεργοποίηση Αναζήτησης κατά Χαρακτηριστικό

en: Enable Toolbar Titles
el_GR: Ενεργοποίηση Τίτλων της Γραμμής Εργαλείων

en: Enable Uploads.
el_GR: Ενεργοποιήστε τις μεταφορτώσεις.

en: Enable authentication type
el_GR: Ενεργοποίηση Τύπου Ελέγχου Ταυτότητας

en: Enable custom reordering of association entries.
el_GR: Ενεργοποιήστε την προσαρμοσμένη αναδιάταξη καταχωρήσεων σύνδεσης.

en: Enable file selection from file manager.
el_GR: Ενεργοποίηση επιλογής αρχείων από τη διαχείριση αρχείων.

en: Enable or disable maintenance mode, in which your site is only visible to the admin user. Maintenance Mode is useful for developing, testing or temporarily disabling a site.
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της λειτουργίας συντήρησης, στην οποία το site σας είναι ορατό μόνο στον χρήστη admin. Η λειτουργία συντήρησης είναι χρήσιμη για την ανάπτυξη, τη δοκιμή ή να απενεργοποιεί προσωρινά ένα site.

en: Enable other blocks to filter this page title
el_GR: Ενεργοποίηση άλλων μπλοκ για φιλτράρισμα αυτού του  τίτλου σελίδας

en: Enable page selection from sitemap.
el_GR: Ενεργοποίηση επιλογής της σελίδας από τον χάρτη ιστοτόπου.

en: Enable pretty URLs and tracking codes.
el_GR: Ενεργοποίηση  pretty URLs και κώδικα tracking

en: Enable public profiles.
el_GR: Ενεργοποίηση δημόσιων προφίλ.

en: Enable sticky navigation bar on scroll if theme supports it.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη sticky navigation bar στην κύλιση, εάν το θέμα το υποστηρίζει.

en: Enable transparent functionality if the theme supports it.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη διαφανή λειτουργικότητα εάν το θέμα την υποστηρίζει.

en: Enable user defined time zones.
el_GR: Ενεργοποίηση ζώνες ώρας να ορίζονται από το χρήστη .

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Enabled - for emergencies
el_GR: Ενεργοποίηση - για έκτακτες ανάγκες

en: Enabled - results are split and not shared between sites.
el_GR: Ενεργοποίηση - τα αποτελέσματα χωρίζονται και δεν κοινοποιούνται μεταξύ ιστότοπων

en: Enabled Grant Types
el_GR: Ενεργοποιημένοι τύποι Χορηγήσεων

en: Enables or disables the Dashboard Logs Page – useful if your logging configuration no longer uses database logging.
el_GR: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί τη σελίδα "Αρχεία καταγραφής πίνακα Ελέγχου" - είναι χρήσιμη εάν η διαμόρφωση καταγραφής δεν χρησιμοποιεί πια την καταγραφή της βάσης δεδομένων.

en: Enabling this will typically display the list with radio buttons.
el_GR: Αν ενεργοποιήσετε αυτό, εμφανίζεται συνήθως η λίστα με τα κουμπιά επιλογής.

en: Encryption
el_GR: Κρυπτογράφηση

en: End Tour
el_GR: Τέλος περιήγησης

en: End address
el_GR: Τελική διεύθυνση

[ctx: End date]
en: To
el_GR: Προς

en: Ends
el_GR: Λήξη

en: Ends %s.
el_GR: Τελειώνει %s.

[ctx: English County]
en: Bath and North East Somerset
el_GR: Bath και North East Somerset

[ctx: English County]
en: Bedfordshire
el_GR: Μπέντφορντσαϊρ

[ctx: English County]
en: Berkshire
el_GR: Μπέρκσαϊρ

[ctx: English County]
en: Bristol
el_GR: Μπρίστολ

[ctx: English County]
en: Buckinghamshire
el_GR: Μπάκιγχαμσιρ

[ctx: English County]
en: Cambridgeshire
el_GR: Κεϊμπριτζσάιρ

[ctx: English County]
en: Cheshire
el_GR: Τσεσάιρ

[ctx: English County]
en: Cornwall
el_GR: Κορνουάλη

[ctx: English County]
en: County Durham
el_GR: Επαρχία του Ντάρχαμ

[ctx: English County]
en: Cumbria
el_GR: Κούμπρια

[ctx: English County]
en: Derbyshire
el_GR: Ντέρμπισαϊρ

[ctx: English County]
en: Devon
el_GR: Ντέβον

[ctx: English County]
en: East Riding of Yorkshire
el_GR: Ανατολικό Ρίντιν και Γιορσάιρ

[ctx: English County]
en: East Sussex
el_GR: Ανατολικό Έσσεξ

[ctx: English County]
en: Essex
el_GR: Έσσεξ

[ctx: English County]
en: Gloucestershire
el_GR: Γκλόστερσαιρ

[ctx: English County]
en: Greater London
el_GR: Μείζον Λονδίνο

[ctx: English County]
en: Greater Manchester
el_GR: Μείζον Μάντσεστερ

[ctx: English County]
en: Hampshire
el_GR: Χαμσάιρ

[ctx: English County]
en: Herefordshire
el_GR: Χερεφορντσάιρ

[ctx: English County]
en: Hertfordshire
el_GR: Χερτφορντσάιρ

[ctx: English County]
en: Isle of Wight
el_GR: Νησί του Γουάιτ

[ctx: English County]
en: Isles of Scilly
el_GR: Νησιά Σκίλι

[ctx: English County]
en: Kent
el_GR: Κεντ

[ctx: English County]
en: Lancashire
el_GR: Λάνκασιρ

[ctx: English County]
en: Leicestershire
el_GR: Λέστερσιρ

[ctx: English County]
en: Lincolnshire
el_GR: Λινκολνσάιρ

[ctx: English County]
en: Merseyside
el_GR: Μέρσεϊσαϊντ

[ctx: English County]
en: Norfolk
el_GR: Νόρφολκ

[ctx: English County]
en: North Somerset
el_GR: Βόρειο Σόμερσετ

[ctx: English County]
en: North Yorkshire
el_GR: Βόρειο Γιορκσάιρ

[ctx: English County]
en: Northamptonshire
el_GR: Νορθχαμπτονσάιρ

[ctx: English County]
en: Northumberland
el_GR: Νορθάμπερλαντ

[ctx: English County]
en: Nottinghamshire
el_GR: Νοτινχαμσάιρ

[ctx: English County]
en: Oxfordshire
el_GR: Οξφορντσάιρ

[ctx: English County]
en: Rutland
el_GR: Ράτλαντ

[ctx: English County]
en: Shropshire
el_GR: Σροπσάιρ

[ctx: English County]
en: Somerset
el_GR: Σόμερσετ

[ctx: English County]
en: South Gloucestershire
el_GR: Νότιο Γκλούστερσαϊρ

[ctx: English County]
en: South Yorkshire
el_GR: Νότιο Γιορκσάιρ

[ctx: English County]
en: Staffordshire
el_GR: Στράτφορντσαιρ

[ctx: English County]
en: Suffolk
el_GR: Σάφολκ

[ctx: English County]
en: Surrey
el_GR: Σάρρεϋ

[ctx: English County]
en: Warwickshire
el_GR: Γουόργουικσαϊρ

[ctx: English County]
en: West Midlands
el_GR: Δυτικά Μίντλαντς

[ctx: English County]
en: West Sussex
el_GR: Δυτικό Σάσεξ

[ctx: English County]
en: West Yorkshire
el_GR: Δυτικό Γιορκσάιρ

[ctx: English County]
en: Wiltshire
el_GR: Γουιλτσάιρ

[ctx: English County]
en: Worcestershire
el_GR: Γουέρτσερσάιρ

en: Enhanced Image
el_GR: Βελτιωμένη Εικόνα

en: Ensure that your site ONLY renders at the canonical URL or the alternative URL.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας εμφανίζεται ΜΟΝΟ στην κανονική διεύθυνση URL ή στην εναλλακτική διεύθυνση URL.

en: Ensure that your site is viewable at the URL(s) above before you check this checkbox. If not, doing so may render your site unviewable until you can manually undo this change.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι ορατός στις παραπάνω διευθύνσεις URL πριν επιλέξετε αυτό το checkbox. Εάν όχι, κάτι τέτοιο μπορεί να καταστήσει τον ιστότοπό σας μη ορατό έως ότου μπορείτε να αναιρέσετε χειροκίνητα αυτήν την αλλαγή.

en: Enter Edit Mode
el_GR: Εισάγωγή στην Λειτουργία Επεξεργασίας

en: Enter Key
el_GR: Εισάγετε κλειδί

en: Enter URL to valid file
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL του έγκυρου αρχείου

en: Enter URL to valid file(s), one URL per line
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL σε έγκυρα αρχεία, μία διεύθυνση URL ανά γραμμή

en: Enter a single address<br />(example: %s) or a range<br />(example: %s or %s).<br />Accept both IPv4 and IPv6 ranges.
el_GR: Εισαγάγετε μια μοναδική διεύθυνση <br/ > (παράδειγμα: %s) ή ένα εύρος<br/> (Παράδειγμα: %s ή %s).<br/> Αποδεχτείτε περιοχές IPv4 και IPv6.

en: Enter a title for your guestbook, and adjust the date format to your liking. Choose whether or not to enable comments, moderation and CAPTCHA. Enter an email address if you'd like to be notified of each new guestbook submission.
el_GR: Πληκτρολογήστε έναν τίτλο για το Βιβλίο Επισκεπτών σας, και προσαρμόστε τη μορφή της ημερομηνίας κατά τις προτιμήσεις σας. Επιλέξτε αν θα ενεργοποιήσετε ή όχι σχόλια, συντονισμό και CAPTCHA. Πληκτρολογήστε μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εάν θέλετε να ενημερώνεστε για κάθε νέα υποβολή στο Βιβλίο Επισκεπτών.

en: Enter a title for your map, then the address of the location you'd like to display on your map. Finally, specify the zoom level of the map to render. Google will try to locate the address automatically when you add the block.
el_GR: Πληκτρολογήστε έναν τίτλο για το χάρτη σας, μετά τη διεύθυνση της τοποθεσίας που θέλετε να εμφανίζονται στο χάρτη σας. Τέλος, καθορίστε το επίπεδο ζουμ του χάρτη. Η Google θα προσπαθήσει να εντοπίσει τη διεύθυνση αυτόματα όταν προσθέτετε το Μπλοκ.

en: Enter an address and a Google Map of that location will be placed in your page.
el_GR: Πληκτρολογήστε μια διεύθυνση και ένας χάρτης της Google από αυτή τη θέση θα τοποθετηθεί στη σελίδα σας.

en: Enter the IP address to be used to test the selected library.
el_GR: Καταχωρίστε τη διεύθυνση IP που θα χρησιμοποιηθεί για τη δοκιμή της επιλεγμένης βιβλιοθήκης.

en: Enter your email address below. We will send you instructions to reset your password.
el_GR: Εισάγετε παρακάτω τη διεύθυνση email σας. Θα σας στείλουμε οδηγίες για την επαναφορά του κωδικού πρόσβασής σας.

en: Enter your new password below.
el_GR: Πληκτρολογήστε το νέο κωδικό πρόσβασης σας παρακάτω.

en: Entire Page
el_GR: Ολόκληρη η σελίδα

en: Entire Site
el_GR: Όλο το Site

en: Entities
el_GR: Οντότητες

en: Entity
el_GR: Οντότητα

en: Entity deleted successfully.
el_GR: Η Οντότητα διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Entity rescanned successfully.
el_GR: Η Οντότητα επανασαρώθηκε με  επιτυχία.

en: Entries
el_GR: Καταχωρήσεις

en: Entries not found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν οι εγγραφές

[ctx: EntriesOfEntityName]
en: %s Entries
el_GR: %s Οντότητες

en: Entry
el_GR: Καταχώρηση

en: Entry Selector
el_GR: Επιλογέας Καταχώρησης

en: Entry deleted successfully.
el_GR: Η Καταχώρηση διαγράγηκε με επιτυχία.

en: Entry has been changed working with a ZIP archive.
el_GR: Η Καταχώρηση άλλαξε δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Entry has been deleted working with a ZIP archive.
el_GR: Οι καταχωρήσεις διαγράφτηκαν δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Environment
el_GR: Περιβάλλον

en: Environment Information
el_GR: Πληροφορίες για το Περιβάλλον

en: Equal To
el_GR: Ίσον Με

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Error Detail
el_GR: Λεπτομέρεια Σφάλματος

en: Error Level
el_GR: Επίπεδο Σφάλματος

en: Error Message
el_GR: Μήνυμα Λάθους

en: Error Processing Importer Mail
el_GR: Σφάλμα κατά την Επεξεργασία του Εισαγωγέα Mail

en: Error detaching account
el_GR: Σφάλμα κατάργησης λογαριασμού

en: Error detaching account : %s
el_GR: Σφάλμα κατάργησης λογαριασμού: %s

en: Error invoking inkscape to rasterize an image: %s
el_GR: Σφάλμα κλήσης inkscape για να ραστάρετε μια εικόνα: %s

en: Error loading reCAPTCHA: %s
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση του reCAPTCHA: %s

en: Error loading the destination page.
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση της σελίδας προορισμού.

en: Error loading the original page.
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση της αρχικής σελίδας.

en: Error reading a file working with a ZIP archive.
el_GR: Σφάλμα κατά την ανάγνωση ενός αρχείου δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Error rendering board slot template on page %s - Unable to locate file for template: %s
el_GR: Σφάλμα απόδοσης προτύπου υποδοχής πίνακα στη σελίδα %s - Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός του αρχείου για το πρότυπο: %s

en: Error rendering summary template - Unable to locate file for summary template: %s
el_GR: Σφάλμα απόδοσης προτύπου σύνοψης - Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός αρχείου για το πρότυπο σύνοψης: %s

en: Error rendering summary template on page %s - Unable to locate file for summary template: %s
el_GR: Σφάλμα απόδοσης προτύπου σύνοψης στη σελίδα %s - Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός του αρχείου για το πρότυπο σύνοψης: %s

en: Error updating order
el_GR: Σφάλμα ενημέρωσης ταξινόμησης

en: Error while adding the editor.
el_GR: Σφάλμα κατά την προσθήκη του επεξεργαστή.

en: Error while clearing the clipboard.
el_GR: Σφάλμα κατά την εκκαθάριση του πρόχειρου.

en: Error while removing orphaned block.
el_GR: Σφάλμα κατά την κατάργηση ορφανών μπλοκ.

en: Error while removing the editor.
el_GR: Σφάλμα κατά την κατάργηση του επεξεργαστή.

en: Error while saving the image data.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση των δεδομένων εικόνας

en: Error while uploading file.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την μεταφόρτωση αρχείου.

en: Error writing a file working with a ZIP archive.
el_GR: Σφάλμα κατά την εγγραφή ενός αρχείου δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Error: %s
el_GR: Σφάλμα: %s

en: Error: General Connection Failure
el_GR: Σφάλμα: Γενική αποτυχία σύνδεσης

en: Error: Invalid Base URL
el_GR: Σφάλμα: Μη έγκυρη διεύθυνση URL βάσης

en: Error: Project Page Deleted
el_GR: Σφάλμα: Η Σελίδα του Έργου Διαγράφηκε

en: Error: The required page attribute with the handle of: "%s" doesn't exist
el_GR: Σφάλμα: Το απαιτούμενο χαρακτηριστικό σελίδας με δείκτη: "%s" δεν υπάρχει

en: Error: Unrecognized Site Token
el_GR: Σφάλμα: Μη αναγνωρισμένο διακριτικό ιστότοπου

en: Errors in reCAPTCHA validation: %s
el_GR: Σφάλμα κατά την επικύρωση του reCAPTCHA: %s

en: Escape HTML Entities
el_GR: Απογεύγεται οντότητες HTML

en: Even if you change your website's logo, the Site Name is used in some emails.
el_GR: Ακόμα κι αν αλλάξετε το λογότυπο της ιστοσελίδας σας, το όνομα της ιστοσελίδας που χρησιμοποιείται σε ορισμένα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Event
el_GR: Εκδήλωση

en: Event %s Submitted for Deletion.
el_GR: Το Συμβάν %s υποβλήθηκε για διαγραφή.

en: Event %s submitted for unapproval.
el_GR: Εκδήλωση: %s υποβλήθηκε για Απόρριψη

en: Event Data to Display
el_GR: Δεδομένα συμβάντος για εμφάνιση

en: Event Limit
el_GR: Όριο συμβάντος

en: Event List
el_GR: Λίστα συμβάντων

en: Event Unapproval
el_GR: Απόρριψη Συμβάντος

en: Event Updated
el_GR: Το Συμβάν ενημερώθηκε

en: Event Version %s Submitted for Approval.
el_GR: Το Συμβάν με Έκδοση %s Υποβλήθηκε για έγκριση.

en: Event added successfully. It is published and live.
el_GR: Το Συμβάν προστέθηκε με επιτυχία. Δημοσιεύτηκε και είναι ζωντανό.

en: Event added successfully. The event is not yet published.
el_GR: Το Συμβάν προστέθηκε με επιτυχία. Το συμβάν δεν έχει ακόμη δημοσιευθεί.

en: Event added successfully. This event must be approved before it will be posted.
el_GR: Το Συμβάν προστέθηκε με επιτυχία. Αυτό το συμβάν πρέπει να εγκριθεί πριν το συμβάν να αναρτηθεί.

en: Event approval updated requested. This event must be approved before it will be posted.
el_GR: Ζητήθηκε έγκριση ενημέρωσης  Συμβάντος. Αυτό πρέπει να εγκριθεί πριν το συμβάν να ενημερωθεί.

en: Event attributes must be added to an attribute set. The attribute set name will be displayed as a tab in the add/edit event modal.
el_GR: Τα χαρακτηριστικά συμβάντων πρέπει να προστεθούν σε ένα σύνολο χαρακτηριστικών. Το όνομα του συνόλου των χαρακτηριστικών θα εμφανίζεται ως καρτέλα στη λειτουργία προσθήκης / επεξεργασίας συμβάντων.

en: Event deleted successfully.
el_GR: Το Συμβάν διαγράφηκε επιτυχώς

en: Event deletion pending. This request must be approved before the event is fully removed.
el_GR: Εκκρεμεί η διαγραφή συμβάντος. Αυτό το αίτημα πρέπει να εγκριθεί πριν από την πλήρη κατάργηση του συμβάντος.

en: Event duplicated. The new event has been saved but has not yet been approved.
el_GR: Το συμβάν αντιγράφτηκε. Το νέο συμβάν έχει αποθηκευτεί αλλά δεν έχει ακόμη εγκριθεί.

en: Event occurrence removal requested. This must be approved before it is fully removed.
el_GR: Ζητήθηκε κατάργηση εμφάνισης συμβάντων. Αυτό πρέπει να εγκριθεί προτού αφαιρεθεί πλήρως.

en: Event occurrence removed.
el_GR: Το Περιστατικό Συμβάντος καταργήθηκε.

en: Event unapproval requested for event "%s".
el_GR: Απόρριψη έγκρισης συμβάντος για το συμβάν "%s".

en: Event unapproval requested. This must be approved before the event is unapproved.
el_GR: Ζητήθηκε απόρριψη Συμβάντος. Αυτό πρέπει να εγκριθεί πριν το συμβάν να απορριφθεί.

en: Event updated successfully. It is published and live.
el_GR: Το Συμβάν ενημερώθηκε με επιτυχία. Δημοσιεύτηκε και είναι ζωντανό.

en: Event updated successfully. This event must be approved before it will be posted.
el_GR: Το Συμβάν ενημερώθηκε με επιτυχία. Αυτό το συμβάν πρέπει να εγκριθεί πριν το συμβάν να αναρτηθεί.

en: Event updated successfully. This version of the event is not yet published.
el_GR: Το συμβάν ενημερώθηκε με επιτυχία. Αυτή η έκδοση του συμβάντος δεν έχει ακόμη δημοσιευθεί.

en: Event version updated successfully. It is published and live.
el_GR: Η έκδοση συμβάντος ενημερώθηκε με επιτυχία. Δημοσιεύτηκε και είναι ζωντανή.

en: Event: %s
el_GR: Εκδήλωση: %s

en: Events to Display Per Page
el_GR: Συμβάντα για προβολή ανά σελίδα

en: Every %s (default setting).
el_GR: Κάθε %s (προεπιλεγμένη ρύθμιση).

en: Every %s minutes
el_GR: Κάθε %s λεπτά

en: Every Day
el_GR: Κάθε Ημέρα

en: Every Month
el_GR: Κάθε Μήνα

en: Every Week
el_GR: Κάθε Εβδομάδα

en: Everything But Selected
el_GR: Όλα εκτός από τα Επιλεγμένα

en: Everything about using Concrete CMS to manage content on the web.
el_GR: Τα πάντα σχετικά με τη χρήση του Concrete CMS για διαχείριση περιεχομένου στο web.

en: Everywhere
el_GR: Παντού

en: Exact
el_GR: Ακριβής

en: Example
el_GR: Παράδειγμα

en: Example <code>Entry %name%</code> or <code>Complaint %date% at %hotel%</code>
el_GR: Παράδειγμα <code>Καταχώρηση %name% </code> ή <code>Complaint %date% at %hotel%</code>

en: Example: %first_name% %last_name%
el_GR: Παράδειγμα: %first_name% %last_name%

en: Example: %s
el_GR: Παράδειγμα: %s

en: Example: %ssome/path
el_GR: Παράδειγμα: %ssome/path

en: Exclude Current Page
el_GR: Εξαίρεση Τρέχουσας Σελίδας

en: Excluded
el_GR: Αποκλείεται

en: Excluded URL Word List
el_GR: Λίστα Αποκλεισμένων λέξεων URL

en: Excluded Users/Groups
el_GR: Εξαιρούμενοι Χρήστες / Ομάδες

en: Excluded Users/Groups with timed permissions
el_GR: Εξαιρούμενοι Χρήστες / Ομάδες με περιορισμένα δικαιώματα

en: Excluding %1$s: %2$s
el_GR: Εξαιρουμένης της %1$s: %2$s

en: Executing delayed queries...
el_GR: Εκτελώντας καθυστερημένες ερωτήσεις...

en: Existing Form
el_GR: Υπάρχουσα Φόρμα

en: Existing page template.
el_GR: Υφιστάμενο πρότυπο σελίδας.

en: Exit Edit Mode
el_GR: Έξοδος από τη Λειτουργία Επεξεργασίας

en: Exit Preview
el_GR: Έχοδος Προεπισκόπησης

en: Expand
el_GR: Αναπτύξτε

en: Expandable Properties
el_GR: Επεκτάσιμες ιδιότητες

en: Expiration
el_GR: Λήξη

en: Expiration Action
el_GR: Λήξη ισχύος Δράσης

en: Expiration Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης

en: Expire Pages from the Cache
el_GR: Λήξη Σελίδων από την Cache

en: Expires
el_GR: Λήγει

en: Export CSV
el_GR: Εξαγωγή ως CSV

en: Export Event
el_GR: Εξαγωγή συμβάντος

en: Export Options
el_GR: Επιλογές Εξαγωγής

en: Export as CSV
el_GR: Εξαγωγή σε CSV

en: Export as CSV (including expired)
el_GR: Εξαγωγή σε CSV (Συμπεριλαμβανομένων των ληγμένων)

en: Export to CSV
el_GR: Εξαγωγή σε CSV

[ctx: Express]
en: New record %s added successfully.
el_GR: Καινούργια εγγραφή %s προστέθηκε με επιτυχία.

[ctx: Express]
en: View %s Entries
el_GR: Προβολή %s καταχωρήσεων

en: Express Entry Detail
el_GR: Λεπτομέρειες καταχώρησης Express

en: Express Entry List
el_GR: Λιστα καταχωρήσεων Express

en: Express Folder to Receive Form Results
el_GR: Express Folder για να λαμβάνετε τα αποτελέσματα φόρμας

en: Express Options
el_GR: Επιλογές Express

en: Extend Concrete
el_GR: Επεκτείνετε το concrete

en: Extension
el_GR: Επέκταση

en: External File Providers
el_GR: Εξωτερικοί Πάροχοι αρχείων

en: External Form
el_GR: Εξωτερική Φόρμα

en: External Form to Include
el_GR: Εξωτερική φόρμα που συμπεριλαμβάνεται

en: External Link deleted.
el_GR: Ο Εξωτερικός σύνδεσμος διαγράφηκε.

en: External Link updated.
el_GR: Ο Εξωτερικός σύνδεσμος ενημερώθηκε

en: External SMTP Server
el_GR: Εξωτερικός διακομιστής SMTP

en: External URL
el_GR: Εξωτερική URL

en: External file provider added.
el_GR: Προστέθηκε Εξωτερικός Πάροχος Αρχείων.

en: External file provider removed.
el_GR: Ο Εξωτερικός Πάροχος Αρχείων καταργήθηκε.

en: External file provider saved.
el_GR: Ο Εξωτερικός Πάροχος Αρχείων αποθηκεύτηκε.

en: External forms may only contain letters, numbers, dashes and underscores.
el_GR: Οι εξωτερικές φόρμες μπορούν να περιέχουν μόνο γράμματα, αριθμούς, παύλες και κάτω παύλε

en: Extra Large
el_GR: Πολύ μεγάλο

en: Extra Small
el_GR: Πολύ μικρό

en: FAQ
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

en: Failed Registration
el_GR: Η Εγγραφή Απέτυχε

en: Failed authentication: %s
el_GR: Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας: %s

en: Failed to add a directory to the ZIP archive %1$s: %2$s
el_GR: Αποτυχία προσθήκης ενός καταλόγου στο αρχείο ZIP %1$s: %2$s

en: Failed to add the file %1$s to the ZIP archive %2$s: %3$s
el_GR: Αποτυχία προσθήκης του αρχείου %1$s στο αρχείο ZIP %2$s: %3$s

en: Failed to complete authentication.
el_GR: Απέτυχε να ολοκληρώσει τον έλεγχο ταυτότητας.

en: Failed to copy the file %1$s to %2$s
el_GR: Αποτυχία αντιγραφής του αρχείου %1$s στο %2$s

en: Failed to create the directory %s.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας του καταλόγου %s.

en: Failed to create the directory for the language file. Please be sure that the %s directory is writable
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας του καταλόγου για το αρχείο γλώσσας. Βεβαιωθείτε ότι ο κατάλογος %s είναι εγγράψιμος

en: Failed to create the file %1$s: %2$s
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας του αρχείου %1$s: %2$s

en: Failed to create the sitemap file.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας του αρχείου Sitemap.

en: Failed to create zip file as "%s": %s
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας αρχείου zip ως "%s": %s

en: Failed to delete file %s
el_GR: Αποτυχία διαγραφής αρχείου %s

en: Failed to delete the file %s
el_GR: Αποτυχία διαγραφής αρχείου %s

en: Failed to determine current directory
el_GR: Αποτυχία να καθοριστεί ο τρέχων κατάλογος

en: Failed to enter directory
el_GR: Αποτυχία να εισέλθει στον κατάλογο

en: Failed to find the attribute category.
el_GR: Αποτυχία εύρεσης κατηγορίας χαρακτηριστικού.

en: Failed to find the board requested.
el_GR: Αποτυχία εύρεσης του ζητούμενου πίνακα.

en: Failed to find the file/directory %s
el_GR: Δεν βρέθηκε το αρχείο / κατάλογος %s

en: Failed to find the requested workflow progress.
el_GR: Αποτυχία εύρεσης της ζητούμενης προόδου ροής εργασίας.

en: Failed to generate the XML of the SVG file.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας αρχείου XML από το SVG.

en: Failed to get the value of the %s MySQL variable
el_GR: Απέτυχε να πάρει την τιμή της μεταβλητής %s MySQL

en: Failed to move a temporary file.
el_GR: Αποτυχία μετακίνησης ενός προσωρινού αρχείου.

en: Failed to open a file working with a ZIP archive.
el_GR: Απέτυχε το άνοιγμα ενός αρχείου δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Failed to open a local file
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος τοπικού αρχείου

en: Failed to open a temporary file working with a ZIP archive.
el_GR: Απέτυχε να ανοίξει ένα προσωρινό αρχείο δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Failed to parse the SVG file.
el_GR: Απέτυχε η ανάλυση του αρχείου SVG.

en: Failed to read from file %s
el_GR: Αποτυχία ανάγνωσης από το αρχείο %s

en: Failed to read the SVG file.
el_GR: Απέτυχε η ανάγνωση του αρχείου SVG.

en: Failed to read the file contents
el_GR: Αποτυχία ανάγνωσης των περιεχομένων του αρχείου

en: Failed to resolve the database character set and collation: %s
el_GR: Απέτυχε η ανάλυση του σετ χαρακτήρων της βάσης δεδομένων και της ταξινόμησης: %s

en: Failed to retrieve the details of a ZIP archive entry.
el_GR: Απέτυχε η ανάκτηση λεπτομερειών στοιχείων ενός αρχείου ZIP.

en: Failed to retrieve the table collation.
el_GR: Αποτυχία ανάκτησης της ταξινόμησης του πίνακα.

en: Failed to save the language file: please be sure that PHP can write files in the directory %s
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας του καταλόγου για το αρχείο γλώσσας. Βεβαιωθείτε ότι η PHP μπορεί να εγγράψει αρχεία στον κατάλογο %s

en: Failed to set character sets: %s
el_GR: Αποτυχία ορισμού συνόλων χαρακτήρων: %s

en: Failed to write compiled translations file to %s
el_GR: Αποτυχία εγγραφής μεταγλωττισμένου αρχείου μετάφρασης στο %s

en: Failed to write file to disk.
el_GR: Αποτυχία εγγραφής αρχείου στο δίσκο.

en: Failed to write the SVG file.
el_GR: Απέτυχε η εγγραφή στο αρχείο SVG.

en: Failed to write to a local file
el_GR: Αποτυχία εγγραφής σε τοπικό αρχείο

en: Failed to write to a temporary file.
el_GR: Αποτυχία εγγραφής σε προσωρινό αρχείο.

en: Failed to write to file %s
el_GR: Αποτυχία εγγραφής στο αρχείο %s

en: Fall Back To Gravatar
el_GR: Επιστροφή πίσω στο Gravatar

en: Favicon
el_GR: Το Favicon

en: Favorite Folders
el_GR: Αγαπημένοι Φάκελοι

en: Favorites
el_GR: Τα αγαπημένα

en: Feature
el_GR: Xαρακτηριστικό

en: Feature Link
el_GR: Σύνδεσμος Δυνατοτήτων

en: Featured Add-On
el_GR: Προτεινόμενο Πρόσθετο Add-On

en: Featured Events
el_GR: Προτεινόμενα Συμβάντα

en: Featured Items
el_GR: Προτεινόμενα Είδη

en: Featured Theme
el_GR: Προτεινόμενο Θέμα

en: Featured pages only.
el_GR: Μονο οι προτεινόμενες σελίδες

en: Features a theme from marketplace.concretecms.com.
el_GR: Διαθέτει ένα Θέμα από το marketplace.concretecms.com..

en: Features an add-on from marketplace.concretecms.com.
el_GR: Διαθέτει πρόσθετο από το marketplace.concretecms.com..

en: Feed Added.
el_GR: Η Τροφοδοσία προστέθηκε.

en: Feed Deleted.
el_GR: Η Τροφοδοσία διεγράφη.

en: Feed Title
el_GR: Τίτλος Τροφοδοσίας

en: Feed URL
el_GR: URL Feed

en: Feed Updated.
el_GR: H Τροφοδοσία ενημερώθηκε.

[ctx: FeedDescription]
en: Site Blog
el_GR: Ιστολόγιο Ιστότοπου

[ctx: FeedDescription]
en: concrete5 Blog
el_GR: Ιστολόγιο concrete5

[ctx: FeedTitle]
en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Fetch, parse and display the contents of an RSS or Atom feed.
el_GR: Φέρτε, αναλύστε και εμφανίστε τα περιεχόμενα μιας Τροφοδοσίας RSS ή Atom.

en: Fewer Than
el_GR: Λιγότερο Από

en: Field "%s" is invalid
el_GR: Το πεδίο "%s" δεν είναι επιτρεπτό

en: Field "%s" is required.
el_GR: Το πεδίο "%s" είναι υποχρεωτικό.

en: Field added successfully.
el_GR: Το πεδίο προστέθηκε με επιτυχία.

en: Field available in "Advanced Search".
el_GR: Πεδίο διαθέσιμο στη "Προχωρημένη Αναζήτηση".

en: Field available in Dashboard Page Search.
el_GR: Το πεδίο είναι διαθέσιμο στη Σελίδα Αναζήτησης του Πίνακα Ελέγχου.

en: Field available in Dashboard User Search.
el_GR: Πεδίο διαθέσιμο στην αναζήτηση χρήστη στον Πίνακα Ελέγχου.

en: Field available in File Manager Search.
el_GR: Πεδίο διαθέσιμο στην αναζήτηση του Διαχειριστή Αρχείων.

en: Field available in advanced search.
el_GR: Πεδίο διαθέσιμο στη "Προχωρημένη Αναζήτηση".

en: Field set control deleted successfully.
el_GR: Το Σετ Πεδίων έχει διαγραφεί επιτυχώς.

en: Field set deleted successfully.
el_GR: Το Σετ Πεδίων έχει διαγραφεί επιτυχώς.

en: Field set updated successfully.
el_GR: Το Σετ Πεδίων ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Field updated successfully.
el_GR: Το πεδίο ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Fields
el_GR: Πεδία

en: Fields usage
el_GR: Χρήση Πεδίων

en: File
el_GR: Αρχείο

en: File %s could not be found.
el_GR: Το Αρχείο %s δεν μπόρεσε να βρεθεί.

en: File %s does not exist
el_GR: Το αρχείο %s δεν υπάρχει

en: File %s successfully deleted.
el_GR: Το αρχείο %s διαγράφηκε επιτυχώς.

en: File %s successfully imported.
el_GR: Το αρχείο %s εισήχθη με επιτυχία.

en: File Attachment Management
el_GR: Διαχείριση Συνημμένων Αρχείων

en: File Content
el_GR: Περιεχόμενο Αρχείου

en: File Details
el_GR: Λεπτομέρειες αρχείου

en: File Extension
el_GR: Επέκταση Αρχείου

en: File Extensions to Accept
el_GR: Επεκτάσεις αρχείων που γίνονται αποδεκτά

en: File Folder
el_GR: Φάκελος αρχείων

en: File Manager
el_GR: Διαχειριστής Αρχείων

en: File Manager Permissions
el_GR: Δικαιώματα διαχειριστή αρχείων

en: File Manager Selector
el_GR: Διαχείριση αρχείων Επιλογέα

en: File Name
el_GR: Όνομα Αρχείου

en: File Not Found.
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε.

en: File Set
el_GR: Σετ Αρχείων

en: File Set not found
el_GR: Το Σετ Αρχείων δεν βρέθηκε

en: File Sets
el_GR: Σετ Αρχείων

en: File Storage Locations
el_GR: Τοποθεσίες Αποθήκευσης Αρχείων

en: File Type
el_GR: Τύπος Αρχείου

en: File Upload
el_GR: Φόρτωση Αρχείου

en: File Uploader
el_GR: Μεταφορτωτής αρχείων

en: File Usage
el_GR: Χρήση του αρχείου

en: File Version Not Found.
el_GR: Η έκδοση αρχείου δεν βρέθηκε.

en: File added successfully | Files added successfully
el_GR[0]: Το αρχείο προστέθηκε με επιτυχία
el_GR[1]: Τα αρχεία προστέθηκαν με επιτυχία

en: File already exists working with a ZIP archive.
el_GR: Το αρχείο υπάρχει ήδη δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: File deleted successfully.
el_GR: Το αρχείο διαγράφηκε επιτυχώς.

en: File extension not allowed.
el_GR: Η επέκταση αρχείου δεν επιτρέπεται

en: File is too big ({{filesize}}MiB). Max filesize: {{maxFilesize}}MiB.
el_GR: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο ({{sizeize}} MiB). Μέγιστο μέγεθος αρχείου: {{maxFilesize}} MiB.

en: File moved to folder successfully.
el_GR: Το αρχείο μετακινήθηκε στο φάκελο επιτυχώς

en: File name
el_GR: Όνομα Αρχείου

en: File not found
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: File not found working with a ZIP archive.
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: File not found.
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε.

en: File not received
el_GR: Το αρχείο δεν ελήφθη

en: File password saved successfully.
el_GR: Ο Κωδικός πρόσβασης του αρχείου αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: File passwords are stored in the database in plain text, they are not to be used for serious security concerns. Instead use a private storage location and user permissions.
el_GR: Οι κωδικοί πρόσβασης αρχείων αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων σε απλό κείμενο, δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται για σοβαρά ζητήματα ασφαλείας. Αντ 'αυτού, χρησιμοποιήστε μια ιδιωτική τοποθεσία αποθήκευσης και δικαιώματα χρήστη.

en: File path
el_GR: Διαδρομή αρχείου

en: File replaced successfully.
el_GR: Το Αρχείο αντικαταστάθηκε επιτυχώς.

en: File rescanned successfully.
el_GR: Το αρχείο επανασαρώθηκε με επιτυχία.

en: File set deleted successfully.
el_GR: Το Σετ αρχείων διαγράφηκε με επιτυχία.

en: File set updated successfully.
el_GR: Το Σετ Αρχείων ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: File sets provide a flexible way to organize and group your site's assets.
el_GR: Τα Σετ αρχείων παρέχουν έναν ευέλικτο τρόπο για οργάνωση και ομαδοποίηση των στοιχείων του δικτυακού σας τόπου.

en: File sets updated successfully.
el_GR: Το Σετ αρχείων ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: File size exceeds limit
el_GR: Το Μέγεθος Αρχείου υπερβαίνει το όριο

en: File storage location added.
el_GR: Η Τοποθεσία αποθήκευσης Αρχείων προστέθηκε.

en: File storage location removed.
el_GR: Η Τοποθεσία αποθήκευσης αρχείων αφαιρέθηκε.

en: File storage location saved successfully.
el_GR: Η θέση αποθήκευσης του αρχείου αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: File storage location saved.
el_GR: Η Τοποθεσία Αποθήκευσης Αρχείων αποθηκεύτηκε.

en: File updated successfully.
el_GR: Το Αρχείο ενημερώθηκε επιτυχώς.

en: File without approved version.
el_GR: Αρχείο χωρίς εγκεκριμένη έκδοση.

en: Fileinfo Extension Enabled
el_GR: Η Επέκταση Fileinfo είναι  Ενεργοποιημένη

en: Filename
el_GR: Όνομα Αρχείου

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Files in the theme were activated successfully.
el_GR: Τα αρχεία στο Θέμα ενεργοποιήθηκαν με επιτυχία.

en: Files moved to folder successfully.
el_GR: Τα αρχεία μετακινήθηκαν στο φάκελο επιτυχώς

en: Files must be
el_GR: Τα αρχεία πρέπει να είναι

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Filter By Page Type
el_GR: Φιλτράρισμα βάση τον Τύπο Σελίδας

en: Filter By Tag (optional)
el_GR: Φίλτρο Με βάση την ετικέτα (προαιρετικά)

en: Filter By Topic
el_GR: Φίλτρο με θέμα.

en: Filter By:
el_GR: Φιλτράρισμα από:

en: Filter Pages
el_GR: Φιλτράρισμα σελίδων

en: Filter Sets
el_GR: Σετ Φίλτρων

en: Filter by Parent Page
el_GR: Φίλτρο Με βάση τη Μητρική Σελίδα

en: Filter by Public Date
el_GR: Φίλτρο ως προς την δημόσια Ημερομηνία

en: Filter by Topic Attribute
el_GR: Φιλτράρισμα βάσει χαρακτηριστικού θέματος

en: Filtering
el_GR: Φιλτράρισμα

en: Filters
el_GR: Φίλτρα

en: Find / Replace
el_GR: Εύρεση / Αντικατάσταση

en: Find jobs by set instead of job handle
el_GR: Βρείτε εργασίες κατά σετ αντί του δείκτη εργασίας

en: Finding Your Look
el_GR: Βρίσκοντας την Εμφάνιση

en: Finishing.
el_GR: Τελειώνοντας.

en: First Item Open
el_GR: Πρώτο Ανοιχτό Αντικείμενο

en: First Level
el_GR: Πρώτο Επίπεδο

en: First, click the "Edit Page" button. This will enter edit mode for this page.
el_GR: Πρώτα, κάντε κλικ στο κουμπί "Επεξεργασία Σελίδας". Έτσι θα εισέλθετε σε κατάσταση επεξεργασίας για αυτή τη σελίδα.

en: Fix PHP timezone
el_GR: Επιδιόρθωση ζώνης ώρας PHP

en: Fixed
el_GR: Καθορισμένο

en: Fixed Height Size
el_GR: Σταθερό μέγεθος ύψους

en: Fixed Size (non-responsive)
el_GR: Σταθερού μεγέθους (non-responsive)

en: Fixing file folder permissions
el_GR: Καθορισμός δικαιωμάτων φακέλου αρχείων

en: Fixing records with invalid foreign keys...
el_GR: Καθαρισμός εγγραφών με μη έγκυρα foreign keys...

en: Flag As Spam
el_GR: Επισήμανση ως Σπαμ

en: Flag as Spam
el_GR: Επισήμανση ως Spam

en: Flag type already initialized.
el_GR: Ο τύπος σήμανσης έχει ήδη ξεκινήσει

en: Flash Dialog
el_GR: Διάλογος Flash

en: Flat
el_GR: Επίπεδο

en: Flat Sitemap
el_GR: Επίπεδος χάρτης ιστοτόπου

en: Flat View
el_GR: Επίπεδη Προβολή

en: Floating Space
el_GR: Επιπλέοντας Χώρος

en: Folder
el_GR: Φάκελος

en: Folder Location
el_GR: Τοποθεσία Φακέλου

en: Folder Name
el_GR: Όνομα Φακέλου

en: Folder Name cannot be empty.
el_GR: Το όνομα φακέλου δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Folder added successfully.
el_GR: Ο φάκελος προστέθηκε με επιτυχία

en: Folder added.
el_GR: Ο φάκελος προστέθηκε

en: Folder deleted successfully.
el_GR: Ο φάκελος διαγράφηκε με επιτυχία

en: Folder successfully added
el_GR: Ο φάκελος προστέθηκε με επιτυχία

en: Folder successfully removed
el_GR: Ο φάκελος καταργήθηκε με επιτυχία

en: Folders
el_GR: Φάκελοι

en: Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Font Family
el_GR: Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Font Size
el_GR: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Font Size and Family
el_GR: Μέγεθος Γραμματοσειράς και Οικογένεια

en: Font Weight
el_GR: Βάρος γραμματοσειράς

en: Footer Column 1
el_GR: Στήλη 1 Υποσέλιδου

en: Footer Column 2
el_GR: Στήλη 2 Υποσέλιδου

en: Footer Column 3
el_GR: Στήλη 3 Υποσέλιδου

en: Footer Column 4
el_GR: Στήλη 4 Υποσέλιδου

en: Footer Contact
el_GR: Υποσέλιδο Επικοινωνία

en: Footer Legal
el_GR: Τίτλοι Υποσέλιδου

en: Footer Navigation
el_GR: Πλοήγηση Υποσέλιδου

en: Footer Site Title
el_GR: Τίτλος Ιστοχώρου Υποσέλιδου

en: Footer Social
el_GR: Κοινωνική Δικτύωση Υποσέλιδου

en: Footer Tracking Codes
el_GR: Κώδικες Παρακολούθησης υποσέλιδου

en: For adding HTML by hand.
el_GR: Για προσθήκη HTML με το χέρι.

en: For custom automated group actions, make sure an automation group controller exists at %s
el_GR: Για προσαρμοσμένες αυτοματοποιημένες ενέργειες ομάδας, βεβαιωθείτε ότι υπάρχει ένας ελεγκτής αυτοματισμών ομάδας στο %s.

en: For custom automated group actions, make sure an automation group controller exists.
el_GR: Για προσαρμοσμένες αυτοματοποιημένες ενέργειες ομάδας, βεβαιωθείτε ότι υπάρχει ένας ελεγκτής αυτοματισμών ομάδας.

en: For extra checks you can send the clients IP address to reCaptcha (this will effect your GDPR compliance).
el_GR: Για επιπλέον ελέγχους, μπορείτε να στείλετε τη διεύθυνση IP των πελατών στο reCaptcha (αυτό θα επηρεάσει τη συμμόρφωσή σας με το GDPR).

[ctx: For server]
en: For %s
el_GR: Για %s

en: Force Download
el_GR: Εξαναγκασμένη Λήψη

en: Force Exit Edit Mode
el_GR: Εξαναγκασμένη έξοδος από τη λειτουργία επεξεργασίας

en: Force file to download
el_GR: Εξαναγκασμός κατεβάσματος αρχείου

en: Forgot Password
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό σας

en: Forgot Your Password?
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Form
el_GR: Φόρμα

en: Form Block
el_GR: Μπλοκ φόρμας

en: Form Captcha
el_GR: Captcha Φόρμας

en: Form Details
el_GR: Λεπτομέριες Φόρμας

en: Form Name
el_GR: Όνομα Φόρμας

en: Form Results
el_GR: Αποτελέσματα Φόρμας

en: Form Submissions
el_GR: Υποβολές φόρμας

en: Form added successfully.
el_GR: Η Φόρμα προστέθηκε με επιτυχία

en: Form block on page %s (ID: %s) could not be loaded. Its express object or express form no longer exists.
el_GR: Το μπλοκ φόρμας στη σελίδα %s (ID: %s) δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί. Το αντικείμενο express ή η φόρμα express του δεν υπάρχει πλέον.

en: Form deleted successfully.
el_GR: Η Φόρμα διεγράφει με επιτυχία.

en: Form factors for pages in your site.
el_GR: Συντελεστές μορφής για τις σελίδες στην ιστοσελίδα σας.

en: Form field set added successfully.
el_GR: Το Σετ Πεδίων προστέθηκε επιτυχώς.

en: Form layout set added.
el_GR: Το σετ φόρμας layout προστέθηκε.

en: Form layout set deleted.
el_GR: Το σετ φόρμας layout διαγράφηκε.

en: Form layout set updated.
el_GR: Το σετ φόρμας layout ενημερώθηκε.

en: Form submissions
el_GR: Υποβολές φόρμας

en: Form updated successfully.
el_GR: Η Φόρμα ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Format of Date Properties
el_GR: Ιδιότητες Μορφής Ημερομηνίας

en: Format: %s.
el_GR: Μορφοποίηση: %s.

en: Formatting
el_GR: Μορφοποίηση

en: Formatting Style
el_GR: Στυλ μορφοποίησης

en: Forms
el_GR: Φόρμες

en: Found on Page
el_GR: Βρέθηκε στη Σελίδα

en: Frame Options
el_GR: Επιλογές πλαισίου

en: Free
el_GR: Δωρεάν

[ctx: French Department]
en: Ain
el_GR: Αΐν

[ctx: French Department]
en: Allier
el_GR: Αλιέ

[ctx: French Department]
en: Alpes-Maritimes
el_GR: Αλπ-Μαριτίμ

[ctx: French Department]
en: Alpes-de-Haute-Provence
el_GR: Άλπ-ντε-Οτ-Προβάνς

[ctx: French Department]
en: Ardennes
el_GR: Αρδένες

[ctx: French Department]
en: Ardèche
el_GR: Αρντές

[ctx: French Department]
en: Ariège
el_GR: Αριέγε

[ctx: French Department]
en: Aude
el_GR: Οντέ

[ctx: French Department]
en: Aveyron
el_GR: Αβεϊρόν

[ctx: French Department]
en: Bas-Rhin
el_GR: Κάτω Ρήνος

[ctx: French Department]
en: Bouches-du-Rhône
el_GR: Μπους-ντυ-Ρον

[ctx: French Department]
en: Calvados
el_GR: Καλβαντός

[ctx: French Department]
en: Cantal
el_GR: Καντάλ

[ctx: French Department]
en: Charente
el_GR: Σαράντ

[ctx: French Department]
en: Charente-Maritime
el_GR: Σαρέντ Μαριτίμ

[ctx: French Department]
en: Corrèze
el_GR: Κορέζ

[ctx: French Department]
en: Corse-du-Sud
el_GR: Κόρσε ντυ Σουντ

[ctx: French Department]
en: Creuse
el_GR: Κρυούσε

[ctx: French Department]
en: Côte-d'Or
el_GR: Κοτ-ντ'Ορ

[ctx: French Department]
en: Côtes-d'Armor
el_GR: Κοτ ντ’ Αρμόρ

[ctx: French Department]
en: Deux-Sèvres
el_GR: Ντε-Σέβρ

[ctx: French Department]
en: Dordogne
el_GR: Δορδόνη

[ctx: French Department]
en: Doubs
el_GR: Ντουμπς

[ctx: French Department]
en: Drôme
el_GR: Ντρόμε

[ctx: French Department]
en: Essonne
el_GR: Εσόν

[ctx: French Department]
en: Eure
el_GR: Ερ

[ctx: French Department]
en: Eure-et-Loir
el_GR: Έουρ-ε-Λουάρ

[ctx: French Department]
en: Finistère
el_GR: Φινέστρε

[ctx: French Department]
en: Gard
el_GR: Γκαρντ

[ctx: French Department]
en: Gers
el_GR: Γκερς

[ctx: French Department]
en: Gironde
el_GR: Τζιρόντι

[ctx: French Department]
en: Guadeloupe
el_GR: Γουαδελούπη

[ctx: French Department]
en: Guyane
el_GR: Γαλλική Γουιάνα

[ctx: French Department]
en: Haut-Rhin
el_GR: Άνω Ρήνος

[ctx: French Department]
en: Haute-Corse
el_GR: Οτ-Κορς

[ctx: French Department]
en: Haute-Garonne
el_GR: Οτ Γκαρόν

[ctx: French Department]
en: Haute-Loire
el_GR: Άνω Λίγηρας

[ctx: French Department]
en: Haute-Marne
el_GR: Άνω Μάρνη

[ctx: French Department]
en: Haute-Savoie
el_GR: Άνω Σαβοΐα

[ctx: French Department]
en: Haute-Vienne
el_GR: Ωτ - Βιέν

[ctx: French Department]
en: Hautes-Alpes
el_GR: Οτ-Αλπ

[ctx: French Department]
en: Hauts-de-Seine
el_GR: Οτ-ντε-Σεν

[ctx: French Department]
en: Hérault
el_GR: Ερώ

[ctx: French Department]
en: Ille-et-Vilaine
el_GR: Ιλ-ε-Βιλαίν

[ctx: French Department]
en: Indre
el_GR: Ίντρε

[ctx: French Department]
en: Indre-et-Loire
el_GR: Ιντρ-ε-Λουάρ

[ctx: French Department]
en: Isère
el_GR: Ισερέ

[ctx: French Department]
en: Jura
el_GR: Γιούρα

[ctx: French Department]
en: La Réunion
el_GR: Ρεουνιόν

[ctx: French Department]
en: Landes
el_GR: Λαντ

[ctx: French Department]
en: Loir-et-Cher
el_GR: Λουάρ-ε-Σερ

[ctx: French Department]
en: Loire
el_GR: Λίγηρας

[ctx: French Department]
en: Loire-Atlantique
el_GR: Λουάρ Ατλαντίκ

[ctx: French Department]
en: Loiret
el_GR: Λουαρέ

[ctx: French Department]
en: Lot
el_GR: Λοτ

[ctx: French Department]
en: Lozère
el_GR: Λοζέρ

[ctx: French Department]
en: Manche
el_GR: Μάνχε

[ctx: French Department]
en: Marne
el_GR: Μάρνη

[ctx: French Department]
en: Martinique
el_GR: Μαρτινίκα

[ctx: French Department]
en: Mayenne
el_GR: Μαγιέν

[ctx: French Department]
en: Mayotte
el_GR: Μαγιότ

[ctx: French Department]
en: Metropolis of Lyon
el_GR: Μητροπολιτική Λιόν

[ctx: French Department]
en: Meurthe-et-Moselle
el_GR: Μέρτ ε Μοσέλ

[ctx: French Department]
en: Meuse
el_GR: Μόσας

[ctx: French Department]
en: Morbihan
el_GR: Μόρμπιχαν

[ctx: French Department]
en: Moselle
el_GR: Μοζέλλας

[ctx: French Department]
en: Nièvre
el_GR: Νιέβρ

[ctx: French Department]
en: Nord
el_GR: Νορντ

[ctx: French Department]
en: Oise
el_GR: Ουαζί

[ctx: French Department]
en: Orne
el_GR: Ορνέ

[ctx: French Department]
en: Paris
el_GR: Παρίσι
    Γαλλία

[ctx: French Department]
en: Pas-de-Calais
el_GR: Πα-ντε-Καλαί

[ctx: French Department]
en: Puy-de-Dôme
el_GR: Πουί-ντε-Ντομ

[ctx: French Department]
en: Pyrénées-Orientales
el_GR: Ανατολικά Πυρηναία

[ctx: French Department]
en: Rhône
el_GR: Ρον

[ctx: French Department]
en: Sarthe
el_GR: Σάρτ

[ctx: French Department]
en: Savoie
el_GR: Σαβοΐα

[ctx: French Department]
en: Saône-et-Loire
el_GR: Σαόν-ε-Λουάρ

[ctx: French Department]
en: Seine-Maritime
el_GR: Σεν-Μαριτίμ

[ctx: French Department]
en: Seine-Saint-Denis
el_GR: Σεν Σαν Ντενί

[ctx: French Department]
en: Seine-et-Marne
el_GR: Σεν-ε-Μαρν

[ctx: French Department]
en: Somme
el_GR: Σομέ

[ctx: French Department]
en: Tarn
el_GR: Ταρν

[ctx: French Department]
en: Tarn-et-Garonne
el_GR: Ταρν-ε-Γκαρόν

[ctx: French Department]
en: Territoire de Belfort
el_GR: Τεριτουάρ ντε Μπελφόρ

[ctx: French Department]
en: Val-d'Oise
el_GR: Βαλ ντ’ Ουαζί

[ctx: French Department]
en: Val-de-Marne
el_GR: Βαλ-ντε-Μαρν

[ctx: French Department]
en: Vaucluse
el_GR: Βακλούς

[ctx: French Department]
en: Vendée
el_GR: Βαντέ

[ctx: French Department]
en: Vienne
el_GR: Βιέννη

[ctx: French Department]
en: Vosges
el_GR: Βόσγια όρη

[ctx: French Department]
en: Yonne
el_GR: Γιον

[ctx: French Department]
en: Yvelines
el_GR: Ιβελίν

en: Frequently Asked Questions
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

en: Frequently Asked Questions Block
el_GR: Μπλοκ Συχνές Ερωτήσεις

en: Frequently Used
el_GR: Χρησιμοποιούνται Συχνά

en: Frequently added page types are always visible in the Pages panel.
el_GR: Οι τύπους σελίδων που προστίθενται συχνά είναι πάντα ορατές στον πίνακα σελίδων.

en: From
el_GR: Από

en: From Page Type Defaults
el_GR: Από τους Προεπιλεγμένους Τύπους Σελίδας

en: From here you can change your page template and customize your page's styles.
el_GR: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε το πρότυπο σελίδας σας και να προσαρμόσετε τα στυλ της σελίδας σας.

en: From: %s
    Date Sent: %s
    Subject: %s
el_GR: Από: %s
    Ημερομηνία αποστολής: %s
    Θέμα: %s

en: Full Name
el_GR: Πλήρες Όνομα

en: Full Page Caching
el_GR: Caching Πλήρους Σελίδας

en: Full Registration Record
el_GR: Πλήρες αρχείο εγγραφής

en: Full Site (Atomik)
el_GR: Πλήρες Site (Atomik)

en: Full Site (Elemental)
el_GR: Πλήρες Site (Elemental)

en: Full Sitemap
el_GR: Πλήρης Χάρτης Site

en: Full Size
el_GR: Πλήρες Site

en: Full Width
el_GR: Πλήρης Πλάτος

en: Full page caching can dramatically improve page speed for pages that don't need to have absolutely up-to-the-minute content.
el_GR: Η cache πλήρης σελίδας μπορεί να βελτιώσει δραματικά την ταχύτητα της σελίδας για τις σελίδες που δεν χρειάζεται να διατηρούν περιεχόμενο που ενημερώνεται ανά λεπτό.

en: Full page caching settings saved.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις caching Πλήρους Σελίδας αποθηκεύτηκαν.

en: GD Library: faster, available in almost any environment, but less powerful
el_GR: GD Library: πιο γρήγορα, διαθέσιμη σχεδόν σε οποιοδήποτε περιβάλλον, αλλά λιγότερο ισχυρό

en: GZip Archive
el_GR: Αρχείο GZip

en: Gallery
el_GR: Γκάλερι

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: General options
el_GR: Γενικές Επιλογές

en: General user account information
el_GR: Γενικές πληροφορίες λογαριασμού χρήστη

en: Generate
el_GR: Δημιουργήστε

en: Generate thumbnails for images that are NOT in the following file sets
el_GR: Δημιουργήστε μικρογραφίες για εικόνες που δεν περιλαμβάνονται στα ακόλουθα σύνολα αρχείων

en: Generate thumbnails for images that are in the following file sets
el_GR: Δημιουργήστε μικρογραφίες για εικόνες που βρίσκονται στα ακόλουθα σετ αρχείων

en: Generating the bitmap icon from the vector file %s
el_GR: Δημιουργία του εικονιδίου bitmap από το vector αρχείο %s

[ctx: GenericTimezonesGroupName]
en: Others
el_GR: Άλλα

en: Geolocation
el_GR: Γεωγραφική θέση

en: Geolocator library updated successfully
el_GR: Η βιβλιοθήκη του Geolocator ενημερώθηκε με επιτυχία

[ctx: German State]
en: Baden-Württemberg
el_GR: Βάδι Βιτεμβέργη

[ctx: German State]
en: Bavaria
el_GR: Βαυαρία

[ctx: German State]
en: Berlin
el_GR: Βερολίνο

[ctx: German State]
en: Brandenburg
el_GR: Βραδεμβούργο

[ctx: German State]
en: Bremen
el_GR: Βρέμη

[ctx: German State]
en: Hamburg
el_GR: Αμβούργο

[ctx: German State]
en: Lower Saxony
el_GR: Κάτω Σαξονία

[ctx: German State]
en: Mecklenburg-Vorpommern
el_GR: Μεκλεμβούργο-Δυτική Πομερανία

[ctx: German State]
en: North Rhine-Westphalia
el_GR: Βόρεια Ρηνανία-Βεστφαλία

[ctx: German State]
en: Rhineland-Palatinate
el_GR: Ρηνανία-Παλατινάτο

[ctx: German State]
en: Saarland
el_GR: Σάαρλαντ

[ctx: German State]
en: Saxony
el_GR: Σαξονία

[ctx: German State]
en: Saxony-Anhalt
el_GR: Σαξωνία-Άνχαλτ

[ctx: German State]
en: Schleswig-Holstein
el_GR: Σλέσβιχ-Χόλσταϊν

[ctx: German State]
en: Thuringia
el_GR: Θουριγγία

en: Get Content From
el_GR: Λήψη Περιεχομένου Από

en: Get Help
el_GR: Λάβετε Βοήθεια

en: Get More Add-Ons
el_GR: Βρές περισσότερα Add-Ons

en: Get More Blocks
el_GR: Λάβετε περισσότερα Μπλοκ

en: Get More Themes
el_GR: Βρές περισσότερα Θέματα

en: Get data from forms and logs.
el_GR: Πάρτε τα δεδομένα από τις φόρμες και τα αρχεία καταγραφής.

en: Get entry from custom attribute on this page
el_GR: Πάρτε μια καταχώρηση από προσαρμοσμένο χαρακτηριστικό σε αυτή τη σελίδα

en: Get entry from list block on another page
el_GR: Βάλτε μια καταχώρηση από τη λίστα μπλοκ από μια άλλη σελίδα

en: Get message URL.
el_GR: Πάρτε το URL του μηνύματος.

en: Get submission data.
el_GR: Λήψη δεδομένων υποβολής.

en: Global
el_GR: Παγκόσμια

en: Global Areas
el_GR: Παγκόσμιες Περιοχές

en: Global Password Reset
el_GR: Γενική Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Global Password Reset allows Administrators to force reset all user passwords.
el_GR: Η Παγκόσμια Επαναφορά Κωδικού επιτρέπει στους διαχειριστές να αναγκάσει  σε επαναφορά όλους τους κωδικούς πρόσβασης του χρήστη.

en: Global area approved successfully
el_GR: Η Παγκόσμια Στοίβα εγκρίθηκε με επιτυχία.

en: Global area cleared successfully
el_GR: Η Παγκόσμια περιοχή εκκαθαρίστικε με επιτυχία

en: Global mail settings saved.
el_GR: Οι Παγκόσμιες ρυθμίσεις αλληλογραφίας αποθηκεύτηκαν.

[ctx: GlobalPasswordReset]
en: RESET
el_GR: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ

en: Go
el_GR: Συνέχεια

en: Go Back
el_GR: Επιστροφή

en: Go back
el_GR: Πηγαίνετε πίσω

en: Go to the <a href="%s">Add Functionality</a> page in your concrete5 Dashboard.
el_GR: Πηγαίνετε στη σελίδα <a href="%s">Προσθήκη Λειτουργικότητας</a>στον Πίνακα Ελέγχου του concrete5.

en: Google Map
el_GR: Χάρτης της Google

en: Google Map disabled in edit mode.
el_GR: Το Google Map είναι απενεργοποιημένο σε Κατάσταση Επεξεργασίας.

en: Google allows accounts be created against custom domains like "example.com". These lists allow you to use standard PHP regular expressions to filter against the domain name or email address. For example user@example.com would filter against "example.com".
el_GR: Η Google επιτρέπει τη δημιουργία λογαριασμών κατά έθιμο domains όπως "example.com". Αυτές οι λίστες σας επιτρέπουν να χρησιμοποιήτε συνήθεις εκφράσεις PHP για να φιλτράρετε κατά το όνομα του domain ή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Για παράδειγμα user@example.com θα φιλτράρει κατά το "example.com".

en: Grabs the latest information about Concrete from concretecms.com.
el_GR: Παίρνει τις πιο πρόσφατες πληροφορίες από το concretecms.com.

en: Gravatar Image Set
el_GR:  Σετ εικόνας Gravatar

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: a generated 'monster' with different colors, faces, etc
el_GR: %s: ένα αναπαραγόμενο «τέρας» με διαφορετικά χρώματα, πρόσωπα κ.λπ.

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: a generated robot with different colors, faces, etc
el_GR: %s: ένα δημιουργημένο ρομπότ με διαφορετικά χρώματα, πρόσωπα κ.λπ.

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: a geometric pattern based on an email hash
el_GR: %s: ένα γεωμετρικό μοτίβο που βασίζεται στο email hash

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: a simple, cartoon-style silhouetted outline of a person (does not vary by email hash)
el_GR: %s: ένα απλό, σκιαγραφημένο περίγραμμα ενός ατόμου σε στυλ κινουμένων σχεδίων (δεν διαφέρει  με το email hash)

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: a transparent PNG image
el_GR: %s: μια διαφανής εικόνα PNG

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: awesome generated, 8-bit arcade-style pixelated faces
el_GR: %s: καταπληκτικά δημιουργημένα πρόσωπα με στιλ 8-bit arcade

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: do not load any image if none is associated with the email hash, instead return an HTTP 404 (File Not Found) response
el_GR: %s: μην φορτώσετε καμία εικόνα εάν καμία δεν σχετίζεται με το email hash, αντ' αυτού να επιστρέφει μια απόκριση HTTP 404 (Το αρχείο δεν βρέθηκε)

[ctx: GravatarImageSets]
en: %s: generated faces with differing features and backgrounds
el_GR: %s: δημιουργημένα πρόσωπα με διαφορετικά χαρακτηριστικά και φόντα

[ctx: GravatarRating]
en: %s: may contain hardcore sexual imagery or extremely disturbing violence
el_GR: %s: μπορεί να περιέχει σκληρές σεξουαλικές εικόνες ή εξαιρετικά ενοχλητική βία

[ctx: GravatarRating]
en: %s: may contain rude gestures, provocatively dressed individuals, the lesser swear words, or mild violence
el_GR: %s: μπορεί να περιέχει αγενείς χειρονομίες, προκλητικά ντυμένα άτομα, λιγότερες λέξεις υβριστικές ή ήπια βία

[ctx: GravatarRating]
en: %s: may contain such things as harsh profanity, intense violence, nudity, or hard drug use
el_GR: %s: μπορεί να περιέχει πράγματα όπως σκληρή βλασφημία, έντονη βία, γυμνό ή σκληρή χρήση ναρκωτικών

[ctx: GravatarRating]
en: %s: suitable for display on all websites with any audience type
el_GR: %s: κατάλληλο για προβολή σε όλους τους ιστότοπους με οποιονδήποτε τύπο κοινού

en: Greenwich Mean Time (%s)
el_GR: Ώρα Γκρίνουιτς (%s)

en: Grid:
el_GR: Πλέγμα:

en: Grids
el_GR: Πλέγματα

en: Groove
el_GR: Ράβδωση

en: Group
el_GR: Ομάδα

[ctx: Group]
en: None
el_GR: Κανένα

en: Group %1$s (ID %2$s) was created by an automated process.
el_GR: Η ομάδα %1$s (ID %2$s) δημιουργήθηκε από μια αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: Group %1$s (ID %2$s) was deleted by an automated process.
el_GR: Η ομάδα %1$s (ID %2$s) διαγράφηκε από μια αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: Group %1$s (ID %2$s) was updated by an automated process.
el_GR: Η ομάδα %1$s (ID %2$s) ενημερώθηκε με μια αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: Group Details
el_GR: Στοιχεία Ομάδας

en: Group Folders
el_GR: Φάκελοι Ομάδας

en: Group Folders and Groups
el_GR: Φάκελοι Ομάδας και Ομάδες

en: Group Name
el_GR: Όνομα Ομάδας

en: Group Selection
el_GR: Επιλογή Ομάδας

en: Group Set
el_GR: Σετ Ομάδων

en: Group Sets
el_GR: Σετ Ομάδων

en: Group Type
el_GR: Τύπος Ομάδας

en: Group Type Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Τύπου Ομάδας

en: Group Types
el_GR: Τύποι Ομάδων

en: Group accepted signup requests
el_GR: Αποδεκτά αιτήματα εγγραφής ομάδας

en: Group added successfully
el_GR: Η Ομάδα προστέθηκε με επιτυχία.

en: Group added successfully.
el_GR: Η Ομάδα προστέθηκε με επιτυχία.

en: Group attributes into sets for easier organization
el_GR: Ομαδοποιήστε τα χαρακτηριστικά σε σύνολα για πιο εύκολη οργάνωση

en: Group creations
el_GR: Δημιουργίες Ομάδας

en: Group declined signup requests
el_GR: Απορριφθέντα Αιτήματα εγγραφής Ομάδας

en: Group deleted successfully.
el_GR: Η Ομάδα διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Group not found.
el_GR: Δεν βρέθηκε η ομάδα.

en: Group role changes
el_GR: Αλλαγές Ρόλου Ομάδας

en: Group set added successfully.
el_GR: Το Σετ Ομάδας προστέθηκε με επιτυχία.

en: Group set deleted successfully.
el_GR: Το Σετ Ομάδας έχει διαγραφεί επιτυχώς.

en: Group set updated successfully.
el_GR: Το Σετ Ομάδας ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Group signup requests
el_GR: Αιτήματα εγγραφής Ομάδας

en: Group signups
el_GR: Εγγραφές Ομάδας

en: Group to enter on registration
el_GR: Υπαγωγή σε Ομάδα κατα την καταχώρηση

en: Group update successfully
el_GR: Η Ομάδα ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Group updated successfully.
el_GR: Η Ομάδα ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Group with child groups
el_GR: Ομάδα με θυγατρικές ομάδες

[ctx: GroupDescription]
en: The guest group represents unregistered visitors to your site.
el_GR: Η ομάδα επισκεπτών αντιπροσωπεύει μη εγγεγραμμένους επισκέπτες στο site σας.

[ctx: GroupDescription]
en: The registered users group represents all user accounts.
el_GR: Η ομάδα εγγεγραμμένων χρηστών αντιπροσωπεύει όλους τους λογαριασμούς χρηστών.

[ctx: GroupName]
en: Administrators
el_GR: Διαχειριστές

[ctx: GroupName]
en: Guest
el_GR: Επισκέπτης

[ctx: GroupName]
en: Registered Users
el_GR: Εγγεγραμμένοι χρήστες

en: Grouped by Set
el_GR: Ομαδοποιημένα ανά Σετ

en: Groups
el_GR: Ομάδες

en: Groups Deleted
el_GR: Οι Ομάδες Διαγράφτηκαν

en: Groups moved successfully.
el_GR: Οι Ομάδες μετακινήθηκαν με επιτυχία.

en: Groups to Display
el_GR: Ομάδες προς προβολή

en: Guest
el_GR: Επισκέπτης

en: H1 (Heading 1)
el_GR: H1 (Επικεφαλίδα 1)

en: H2 (Heading 2)
el_GR: H2 (Επικεφαλίδα 2)

en: H3 (Heading 3)
el_GR: H3 (Επικεφαλίδα 3)

en: HTML Input
el_GR: Εισαγωγή HTML

en: HTML Output Writer
el_GR: Εγγραφέας εξόδου HTML

en: HTML/WYSIWYG Editor Content.
el_GR: Επεξεργαστής Περιεχομένου HTML/WYSIWYG

en: Handle
el_GR: Δείκτης

en: Handle required.
el_GR: Απαιτείται Δείκτης..

en: Handler
el_GR: Δείκτης

en: Handles must contain only letters, numbers or the underscore symbol.
el_GR: Οι Δείκτες πρέπει να περιέχουν μόνο γράμματα, αριθμούς ή το σύμβολο υπογράμμισης.

en: Has custom summary templates, checking custom array.
el_GR: Έχει προσαρμοσμένα πρότυπα σύνοψης, ελέγχοντας τον προσαρμοσμένο πίνακα.

en: Has data?
el_GR: Έχει δεδομένα;

en: Have concrete5 perform various tasks to help your site running in top condition, process email posts, and update search engine indexing maps. Click the triangle icon next to the job to start it. A success message will be displayed once the job has been completed.
el_GR: Βάλτε το concrete5 να εκτελεί διάφορες εργασίες για να βοηθήσει το site σας λειτουργεί σε άριστη κατάσταση, να διεκπεραιώνει τα email και να ενημερώνει τους χάρτες ευρετηρίων για τις μηχανές αναζήτησης. Κάντε κλικ στο τρίγωνο εικονίδιο δίπλα στην εργασία για να ξεκινήσει. Ένα μήνυμα επιτυχίας θα εμφανιστεί όταν η εργασία έχει ολοκληρωθεί.

en: Having trouble? Check the <a href="%s">installation help forums</a>, or <a href="%s">have us host a copy</a> for you.
el_GR: Αντιμετωπίζετε πρόβλημα; Ελέγξτε τα <a href="%s">φόρουμ βοήθειας εγκατάστασης </a>, ή <a href="%s">αφήστε ένα μήνυμα να το ανεβάσουμε</a>.

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Header 1
el_GR: Επικεφαλίδα 1

en: Header 2
el_GR: Επικεφαλίδα 2

en: Header 3
el_GR: Επικεφαλίδα 3

en: Header 4
el_GR: Επικεφαλίδα 4

en: Header 5
el_GR: Επικεφαλίδα 5

en: Header Background
el_GR: Φόντο κεφαλίδας

en: Header Background (Active Sort)
el_GR: Φόντο κεφαλίδας  (Ενεργή Ταξινόμηση)

en: Header Navigation
el_GR: Επικεφαλίδα πλοήγησης

en: Header Search
el_GR: Αναζήτηση Κεφαλίδας

en: Header Site Title
el_GR: Κεφαλίδας Τίτλου Ιστοχώρου

en: Header Text Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς Κεφαλίδας

en: Header Tracking Codes
el_GR: Κώδικες Παρακολούθησης Κεφαλίδας

en: Headline
el_GR: Επικεφαλίδα

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Height Mode
el_GR: Λειτουργία ύψους

en: Hello World!
el_GR: Γεια σου Κόσμε!

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Here you can set the maximum height of uploaded images: images taller that this value will be scaled down. Leave empty to allow any image height.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε το μέγιστο ύψος των εικόνων που έχουν μεταφορτωθεί: Αφήσετε το κενό για να επιτρέπετε οποιοδήποτε ύψος εικόνας.

en: Here you can set the maximum width of uploaded images: images wider that this value will be scaled down. Leave empty to allow any image width.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε το μέγιστο πλάτος των εικόνων που έχουν μεταφορτωθεί: Αφήσετε το κενό για να επιτρέπετε οποιοδήποτε πλάτος εικόνας .

en: Here you can specify an optional custom format for text inputs (click to see the PHP manual for the %s function)
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε μια προαιρετική προσαρμοσμένη μορφή για τις εισόδους κειμένου (κάντε κλικ για να δείτε το εγχειρίδιο PHP για τη συνάρτηση %s)

en: Here's a Tip You Might Not Know
el_GR: Ακολουθεί μια συμβουλή που ίσως δεν γνωρίζετε

en: Here's the configuration section for every supported server: please manually add the applicable one to your server configuration.
el_GR: Ακολουθεί η ενότητα διαμόρφωσης για κάθε υποστηριζόμενο διακομιστή: προσθέστε με μη αυτόματο τρόπο το ισχύον στη διαμόρφωση του διακομιστή σας.

en: Here's the configuration section for every supported server: please manually remove the applicable one from your server configuration.
el_GR: Ακολουθεί η ενότητα διαμόρφωσης για κάθε υποστηριζόμενο διακομιστή: καταργήστε με μη αυτόματο τρόπο το ισχύον από τη διαμόρφωση του διακομιστή σας

en: Hide None Option
el_GR: Απόκρυψη καμία επιλογή

en: Hide Survey Results and Show Custom Message
el_GR: Απόκρυψη αποτελεσμάτων έρευνας και προβολή προσαρμοσμένου μηνύματος

en: Hide YouTube Logo
el_GR: Απόκρυψη Λογότυπου YouTube

en: Hide annotations by default
el_GR: Απόκρυψη σχολιασμών από προεπιλογή

en: Hide none option from the list.
el_GR: Απόκρυψη καμιάς επιλογής από τη λίστα.

en: Hide secret key
el_GR: Απόκρυψη μυστικού κλειδιού

en: High number of board planner verification checks on board instance generation for instance {instance}. Current check: {checkNumber}
el_GR: Υψηλός αριθμός ελέγχων επαλήθευσης προγραμματιστή πίνακα για τη δημιουργία παρουσιών πίνακα  για την παρουσία {instance}. Τρέχουσα επαλήθευσης: {checkNumber}

en: Highest Rated
el_GR: Υψηλότερη βαθμολογία

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Home Page
el_GR: Κεντρική Σελίδα

en: Horizontal Position
el_GR: Οριζόντια Θέση

en: Horizontal Rule
el_GR: Οριζόντια μπάρα

en: Horizontally
el_GR: Οριζόντια

en: Horizontally & Vertically
el_GR: Οριζόντια και κατακόρυφα

en: Hours
el_GR: Ώρες

en: How Many Levels Below Parent?
el_GR: Πόσα επίπεδα κάτω από το γονέα;

en: I understand
el_GR: Καταλαβαίνω

en: IFrame Editing Area
el_GR: Περιοχή Επεξεργασίας IFrame

en: IP Access Control Categories
el_GR: Κατηγορίες ελέγχου πρόσβασης IP

en: IP Address
el_GR: Η διεύθυνση IP

en: IP Deny List
el_GR: Λίστα άρνησης IP

en: IP Geolocation by <a href="%s" target="_blank">geoPlugin</a>.
el_GR: IP Geolocation με <a href="%s"target="_blank"> geoPlugin </a>.

en: IP Range
el_GR: Εύρος IP

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

[ctx: Icon]
en: ** None Selected
el_GR: ** Δεν Επιλέχτηκε τίποτα

en: Icon required.
el_GR: Απαιτείται εικονίδιο.

en: Icons updated successfully.
el_GR: Τα Εικονίδια ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: If checked, this site will only be available at the host, port and SSL combination chosen above.
el_GR: Αν είναι τσεκαρισμένο, η ιστοσελίδα θα είναι διαθέσιμη μόνο σε συνδυασμό host, port και SSLπου έχει επιλεγεί παραπάνω.

en: If there is an account associated with this email, instructions for resetting your password have been sent.
el_GR: Αν υπάρχει ένας λογαριασμός που σχετίζεται με αυτό το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, έχουν αποσταλεί οδηγίες για την επαναφορά του κωδικού πρόσβασής σας.

en: If this block does not appear on a page of this type
el_GR: Αν αυτό το μπλοκ δεν εμφανίζεται σε μια σελίδα αυτού του τύπου

en: If this file is downloaded through the File Block we track it here.
el_GR: Εάν γίνει λήψη αυτού του αρχείου μέσω του Μπλοκ Αρχείων, το παρακολουθούμε εδώ.

en: If you are creating a completely new form, choose New Form. If you have already created an express entity in the Dashboard and would like to embed its form on this page, choose Existing Express Entity Form.
el_GR: Αν δημιουργείται μια εντελώς καινούργια φόρμα, επιλέξτε Δημιουργία Φόρμας. Αν έχετε ήδη δημιουργήσει μια express entity στο Πίνακα Ελέγχου και θα θέλατε να ενσωματώσετε τη φόρμα σε αυτή τη σελίδα, επιλέξτε Υφιστάμενες Φόρμες Express Entity.

en: If you are running a site at multiple domains, enter the canonical domain here. This will be used for sitemap generation, any other purposes that require a specific domain. You can usually leave this blank.
el_GR: Εάν τρέχετε ένα site σε πολλά domains, εισάγετε το κανονικό domain εδώ. Αυτό θα χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία χάρτη site, για οποιουσδήποτε άλλους σκοπούς που απαιτούν ένα συγκεκριμένο domain. Μπορείτε να αφήσετε συνήθως αυτό το κενό.

en: If you want to unblock these extensions, you have to manually set the %s configuration key.
el_GR: Εάν θέλετε να ξεμπλοκάρετε αυτές τις επεκτάσεις, πρέπει να ρυθμίσετε χειροκίνητα το κλειδί διαμόρφωσης %s.

en: If your site is behaving oddly or displaying out-of-date content, it's a good idea to clear the cache. If you're having to clear the cache a lot, you might want to just turn off caching in Cache & Speed Settings.
el_GR: Αν το site σας συμπεριφέρεται παράξενα ή εμφάνιση περιεχόμενου δεν είναι ενημερωμένη, είναι μια καλή ιδέα να καθαρίσετε την cache. Αν χρειάζεται να καθαρίζετε την cache πολύ, ίσως να θέλετε απλά να απενεργοποιήσετε την προσωρινή αποθήκευση στο Ρυθμίσεις Cache & Ταχύτητας.

en: If your site is displaying out-dated information, or behaving unexpectedly, it may help to clear your cache.
el_GR: Αν το site σας εμφανίζει ξεπερασμένες πληροφορίες, ή συμπεριφέρεται απροσδόκητα, μπορεί να βοηθήσει να καθαρίσετε τη μνήμη cache.

en: If your website uses a reverse proxy (like <a href="%s" target="_blank">Cloudflare</a>), you have to specify here the list of the IP addresses of the proxy, so that concrete5 can detect the actual IP address of the visitors.
el_GR: Εάν ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί έναν αντίστροφο διακομιστή μεσολάβησης (όπως <a href = "% s"  target = "_ blank"> Cloudflare </a>), πρέπει να καθορίσετε εδώ τη λίστα των διευθύνσεων IP του διακομιστή μεσολάβησης, έτσι ώστε το concrete5 να εντοπίζει την πραγματική διεύθυνση IP των επισκεπτών.

en: Ignore
el_GR: Αγνοήστε

en: Ignore Page Permissions
el_GR: Αγνοήστε τα δικαιώματα της σελίδας.

en: Ignore page permissions.
el_GR: Αγνοήστε τα δικαιώματα της σελίδας.

en: Ignore warnings
el_GR: Αγνοήστε τις προειδοποιήσεις

en: Ignored
el_GR: Αγνόησε

en: Illegal variable name '%1$s' in %2$s args.
el_GR: Μη επιτρεπτό όνομα μεταβλητής  '%1$s' in %2$s args.

en: Illegal variable name '%s' in element args.
el_GR: Μη επιτρεπτό όνομα μεταβλητής '%s' στα args του στοιχείου.

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Image Caption
el_GR: Λεζάντα Εικόνας

en: Image Editor
el_GR: Πρόγραμμα Επεξεργασίας Εικόνων

en: Image Editors
el_GR: Προγράμματα Επεξεργασίας εικόνας

en: Image Hover
el_GR: Αιώρηση Εικόνας

en: Image Link
el_GR: Σύνδεσμος Εικόνας

en: Image Manipulation Available
el_GR: Η Δυνατότητα Επεξεργασίας Εικόνων είναι Διαθέσιμη

en: Image Options
el_GR: Επιλογές Εικόνας

en: Image Resizing
el_GR: Αλλαγή μεγέθους εικόνας

en: Image Slider
el_GR: Slider Εικόνων

en: Image Slider disabled in edit mode.
el_GR: Το Image Slider είναι απενεργοποιημένο σε Κατάσταση Επεξεργασίας.

en: Image Web Link
el_GR: Σύνδεσμος εικόνας στο Web

en: Image data is missing or invalid.
el_GR: Τα δεδομένα εικόνας λείπουν ή δεν είναι έγκυρα.

en: Image options saved.
el_GR: Οι επιλογές εικόνας αποθηκεύτηκαν.

en: Image saved.
el_GR: Η εικόνα αποθηκεύτηκε.

en: Image/File Options
el_GR: Επιλογές Εικόνα/Αρχείο

en: ImageMagick Library: much more powerful, but often not available or misconfigured
el_GR: ImageMagick Βιβλιοθήκη: πολύ πιο ισχυρή, αλλά συχνά δεν είναι διαθέσιμη ή εσφαλμένες

en: Images
el_GR: Φωτογραφίες

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import Calendar Data
el_GR: Εισαγωγή δεδομένων ημερολογίου

en: Import Files
el_GR: Εισαγωγή αρχείων

en: Import error: Unable to locate attribute for handle: %s
el_GR: Σφάλμα εισαγωγής: Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός χαρακτηριστικών για τον δείκτη: %s

en: Important Notices
el_GR: Σημαντικές Σημειώσεις

en: Importer saved.
el_GR: Ο Εισαγωγέας αποθηκεύτηκε.

en: Importing attribute key settings %s...
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων κλειδιού χαρακτηριστικού %s..

en: Importing files.
el_GR: Εισαγωγή αρχείων

en: In One List
el_GR: Σε μια Λίστα

en: In all Sites
el_GR: Σε όλους τους ιστότοπους

en: In the Current Site
el_GR: Στον τρέχοντα Ιστότοπο

en: In the current request, the following headers are present (you may want to select them - and only them):
el_GR: Στο τρέχον αίτημα υπάρχουν οι ακόλουθες κεφαλίδες (ενδεχομένως να θέλετε να τις επιλέξετε - και μόνο αυτές):

en: In this case you'll have to manually delete the %s configuration key.
el_GR: Σε αυτήν την περίπτωση, θα πρέπει να διαγράψετε με μη αυτόματο τρόπο το κλειδί διαμόρφωσης %s.

en: In-Page Sitemap
el_GR: Προβολή στη Σελίδα στο Χάρτη του Site

en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

en: Inactive User Error Message
el_GR: Απενεργοποίηση μηνύματος σφάλματος χρήστη

en: Inactive Users
el_GR: Ανενεργοί Χρήστες

en: Inbox
el_GR: Εισερχόμενα

en: Inbox for site-specific messages.
el_GR: Εισερχόμενα μηνύματα για το συγκεκριμένο χώρο.

en: Include All Sub-Pages of Parent?
el_GR: Συμπεριλάβετε Όλες τις υπο-σελίδες της Μητρικής;

en: Include Logo.
el_GR: Συμπεριλάβετε το λογότυπο.

en: Include Page Aliases
el_GR: Συμπεριλάβετε τα ψευδώνυμα σελίδας

en: Include Page Description
el_GR: Συμπεριλάβετε τη Σελίδα Περιγραφής

en: Include Page Name
el_GR: Συμπεριλάβετε το Όνομα Σελίδας

en: Include Public Page Date
el_GR: Συμπεριλάβετε την Ημερομηνία Δημόσιας Σελίδας

en: Include Summary
el_GR: Συμπεριλάβετε Περίληψη

en: Include System Pages in Sitemap
el_GR: Συμπεριλάβετε τις Σελίδες  Συστήματος στον Χάρτη του Site

en: Include Text Branding.
el_GR: Συμπεριλάβετε την επωνυμία κειμένου.

en: Include Text and Logo.
el_GR: Συμπεριλάβετε Κείμενο και Λογότυπο.

en: Include all child pages
el_GR: Συμπεριλάβετε όλες τις υπο-σελίδες

en: Include child pages in dropdown menus.
el_GR: Συμπεριλάβετε θυγατρικές σελίδες στα αναπτυσσόμενα μενού.

en: Include external forms in the filesystem and place them on pages.
el_GR: Περιέχει εξωτερικές φόρμες στο σύστημα αρχείων και τις τοποθετεί σε σελίδες.

en: Include the BOM (Byte-Order Mark) in generated CSV files
el_GR: Συμπεριλάβετε το BOM (Byte-Order Mark) στα παραγόμενα αρχεία CSV

en: Included
el_GR: Περιλαμβάνεται

en: Included Users/Groups
el_GR: Συμπεριλαμβάνονται Χρήστες / Ομάδες

en: Included Users/Groups with timed permissions
el_GR: Συμπεριλαμβάνονται Χρήστες / Ομάδες με περιορισμένα δικαιώματα

en: Incoming Directory
el_GR: Κατάλογος Εισερχομένων

en: Incorrect captcha code
el_GR: Λάθος κωδικός επαλήθευσης captcha

en: Incorrect captcha code.
el_GR: Λάθος κωδικός επαλήθευσης captcha

en: Incorrect image validation code. Please check the image and re-enter the letters or numbers as necessary.
el_GR: Εσφαλμένος κωδικός επικύρωσης εικόνας. Παρακαλούμε ελέγξτε την εικόνα και εισάγετε τα γράμματα ή τους αριθμούς, όπως απαιτείται.

en: Increase Toolbar Font Size
el_GR: Αύξηση Μεγέθους Γραμματοσειράς της Γραμμής Εργαλείων

en: Indent
el_GR: Εσοχή

en: Indent Block
el_GR: Εσοχή μπλοκ

en: Indent List
el_GR: Εσοχή λίστας

en: Index Search Engine - All
el_GR: Ευρετήριο Μηχανής Αναζήτησης - Όλα

en: Index cleared. You must now reindex your site from the Automated Jobs page.
el_GR: Ο Δείκτης Αναζήτησης εκκαθαρίστηκε. Θα πρέπει να αναδημιουργήσετε το site σας τώρα από τις σελίδες Αυτοματοποιημένων Εργασιών.

en: Indexing Method
el_GR: Μέθοδος Ευρετηρίου

en: Indian Ocean
el_GR: Ινδικός Ωκεανός

en: Info
el_GR: Πληροφορίες

en: Inherit page type default permissions.
el_GR: Κληρονομούν τα προεπιλεγμένα δικαιώματα του τύπου Σελίδας .

en: Inherit settings from group type
el_GR: Κληρονομεί τις ρυθμίσεις από τον τύπο ομάδας

en: Inherit the permissions of this page.
el_GR: Κληρονομούν τα δικαιώματα αυτής της σελίδας.

en: Initial State
el_GR: Αρχική Κατάσταση

en: Initial Version
el_GR: Αρχική Έκδοση

en: Inline
el_GR: Στη γραμμή

en: Input Field Types
el_GR: Τύποι πεδίου εισαγωγής

en: Input Format
el_GR: Μορφή Εισόδου

en: Insert
el_GR: Εισαγωγή

en: Insert Character
el_GR: Εισαγωγή χαρακτήρων

en: Insert File
el_GR: Εισαγωγή Αρχείου

en: Insert Horizontal Rule
el_GR: Εισάγετε Οριζόντια Γραμμή

en: Insert Image
el_GR: Εισαγωγή Εικόνας

en: Insert Link to File
el_GR: Εισάγετε τον Σύνδεσμο σε Αρχείου

en: Insert Smiley
el_GR: Εισαγωγή Smiley

en: Insert Table
el_GR: Εισαγωγή Πίνακα

en: Insert Video
el_GR: Εισαγωγή βίντεο

en: Insert link
el_GR: Εισαγωγή συνδέσμου

en: Inset
el_GR: Ένθετο

en: Inspect
el_GR: Επιθεωρήστε

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: Install %s
el_GR: Εγκατάσταση %s

en: Install Concrete CMS
el_GR: Εγκατάσταση Concrete CMS

en: Install Update
el_GR: Εγκαταστήστε την Ενημέρωση

en: Install add-ons & themes.
el_GR: Εγκαταστήστε add-ons και θέματα.

en: Install new language files and update the outdated ones.<br />You can contribute to translations on %s
el_GR: Εγκαταστήστε νέα αρχεία γλώσσας και ενημερώστε τα ξεπερασμένα. <br/> Μπορείτε να συνεισφέρετε στις μεταφράσεις στο %s

en: Install v%s
el_GR: Εγκατάσταση v%s

en: Install/Update Languages
el_GR: Εγκατάσταση / Ενημέρωση Γλωσσών

[ctx: InstallError]
en: %s.<br><br>Trace:<br>%s
el_GR: %s.<br><br>Ίχνος:<br>%s

en: Installable languages
el_GR: Εγκατεστημένες γλώσσες

en: Installation Complete
el_GR: Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε

en: Installation Complete.
el_GR: Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε.

en: Installation Failed.
el_GR: Η εγκατάσταση απέτυχε.

en: Installation Notes
el_GR: Σημειώσεις Εγκατάστασης

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένη

en: Installed Block Types
el_GR: Εγκατεστημένοι Τύποι Block

en: Installed Rating Types
el_GR: Εγκατεστημένοι Τύποι Βαθμολογίας

en: Installing API.
el_GR: Εγκατάσταση API.

en: Installing Custom Data Objects.
el_GR: Εγκατάσταση Αντικείμενα προσαρμοσμένων δεδομένων.

en: Installing Desktops...
el_GR: Προσθέτοντας επιφάνειες εγασίας

en: Installing Site object...
el_GR: Εγκατάσταση Αντικειμένων. Site...

en: Installing attributes.
el_GR: Εγκατάσταση χαρακτηριστικών.

en: Installing boards and containers upgrade XML...
el_GR: Εγκατάσταση αναβάθμισης πινάκων και κοντέινερ

en: Installing calendar XML...
el_GR: Εγκατάσταση XML ημερολογίου ...

en: Installing calendar attribute category table...
el_GR: Εγκατάσταση calendar κατηγοριών χαρακτηριστικών πίνακα ...

en: Installing calendar entities...
el_GR: Εγκατάσταση καταχωρήσεων ημερολογίου ...

en: Installing core boards and summaries XML...
el_GR: Εγκατάσταση πινάκων πυρήνα και XML περιλήψεων...

en: Installing dashboard.
el_GR: Εγκατάσταση του Πίνακα Ελέγχου.

en: Installing entity %s...
el_GR: Εγκατάσταση οντότητας %s ...

en: Installing log permissions upgrade XML...
el_GR: Εγκατάσταση δικαιωμάτων καταγραφής αναβάθμισης XML ...

en: Installing login and registration pages.
el_GR: Εγκατάσταση των σελίδων σύνδεσης και εγγραφής.

en: Installing permissions & workflow.
el_GR: Εγκατάσταση δικαιωμάτων και ροής εργασίας.

en: Installing...
el_GR: Εγκατάσταση ...

en: Instance Details
el_GR: Λεπτομέρειες Παρουσίας

en: Instance Slot Rule {ruleID} for instance {instanceID} deleted from admin interface.
el_GR: Το Instance Slot Rule {ruleID} για παρουσία {instanceID} διαγράφηκε από το interface διαχειριστή.

en: Instance rule for slot {slot} in instance {instanceID} successfully created with start date {startDate} and end date {endDate}. Rule Type: {ruleType} Block ID: {bID}
el_GR: Ο κανόνας παρουσίας για την slot {slot} στην παρουσία {instanceID} δημιουργήθηκε με επιτυχία με την ημερομηνία έναρξης {startDate} και την ημερομηνία λήξης {endDate}. Τύπος κανόνα: {ruleType} Αναγνωριστικό αποκλεισμού: {bID}

en: Instances
el_GR: Παρουσίες

en: Instances on Child Pages
el_GR: Περιπτώσεις στις Θυγατρικές Σελίδες

en: Integration Details
el_GR: Λεπτομέρειες Ενοποίησης

en: Integration deleted successfully.
el_GR: Η ενσωμάτωση διαγράφτηκε με επιτυχία.

en: Integration saved successfully.
el_GR: Η ενσωμάτωση αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Intelligent Search
el_GR: Ευφυής Αναζήτηση

en: Interface settings saved. Please log out and in again to update all backend messages.
el_GR: Ρυθμίσεις Interface αποθηκεύτηκαν. Παρακαλούμε αποσυνδεθείτε και πάλι για να ενημερώσετε όλα τα μηνύματα backend.

en: Intermediate
el_GR: Ενδιάμεσος

en: Internal
el_GR: Εσωτερικές

en: Internal Block Types
el_GR: Εσωτερικοί Τύποι Μπλοκ

en: Internal content exporter no longer supported. Use the Migration Tool instead.
el_GR: Eξαγωγέας  Εσωτερικού περιεχομένου δεν υποστηρίζεται πλέον. Χρησιμοποιήστε το εργαλείο Migration Tool αντ 'αυτού.

en: Internal error working with a ZIP archive.
el_GR: Εσωτερικό σφάλμα δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Internationalization Support
el_GR: Υποστήριξη Διεθνοποίησης

en: Invalid Attachment.
el_GR: Μη έγκυρο συνημμένο.

en: Invalid Authentication Type
el_GR: Άκυρος Τύπος ελέγχου ταυτότητας

en: Invalid Authentication Type Handle
el_GR: Μη έγκυρος Δείκτης Τύπου Ελέγχου Ταυτότητας

en: Invalid Authentication Type ID
el_GR: Μη έγκυρο ID Τύπου Ελέγχου Ταυτότητας

en: Invalid CSRF token. Please refresh and try again.
el_GR: Μη έγκυρο σύμβολο  CSRF. Παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Invalid Conversation.
el_GR: Μη έγκυρη συνομιλία.

en: Invalid File Extension
el_GR: Άκυρη Επέκταση Αρχείου

en: Invalid File.
el_GR: Μη έγκυρο αρχείο.

en: Invalid Group Type.
el_GR: Μη Έγκυρος Τύπος Ομάδας.

en: Invalid ID
el_GR: Μη έγκυρο ID

en: Invalid JPEG quality level
el_GR: Μη έγκυρο επίπεδο ποιότητας JPEG

en: Invalid Job set.
el_GR: Άκυρο Σετ Εργασιών.

en: Invalid Locale
el_GR: Μη έγκυρη Τοπική ρύθμιση

en: Invalid Method on class %s: %s.
el_GR: Μη έγκυρη μέθοδος για την κλάση %s: %s.

en: Invalid PNG compression level
el_GR: Μη έγκυρο επίπεδο συμπίεσης PNG

en: Invalid Package.
el_GR: Μη έγκυρο πακέτο.

en: Invalid Password.
el_GR: Λανθασμένος κωδικός.

en: Invalid Request, please attempt login again.
el_GR: Μη έγκυρη Αίτηση, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά είσοδο.

en: Invalid Request.
el_GR: Άκυρη Αίτηση.

en: Invalid Token
el_GR: Άκυρο σύμβολο

en: Invalid Token.
el_GR: Άκυρο σύμβολο.

en: Invalid Workflow Type.
el_GR: Άκυρος Τύπος Ροής Εργασιών.

en: Invalid anti-spam library.
el_GR: Άκυρη βιβλιοθήκη ανεπιθύμητων μηνυμάτων.

en: Invalid argument working with a ZIP archive.
el_GR: Μη έγκυρο όρισμα δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Invalid arguments.
el_GR: Μη έγκυρη επιχειρήματα

en: Invalid association object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο συνδέσμου.

en: Invalid attribute set.
el_GR: Μη έγκυρο Σετ χαρακτηριστικών.

en: Invalid authentication type.
el_GR: Άκυρος Τύπος ελέγχου ταυτότητας

en: Invalid block
el_GR: Μη Έκυρο Μπλοκ

en: Invalid block type handle: %s
el_GR: Άκυρος Δε΄κτης τύπου μπλοκ: %s

en: Invalid board ID.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό πίνακα.

en: Invalid board instance.
el_GR: Μή έγκυρη οντότητα πίνακα.

en: Invalid board.
el_GR: Μή έγκυρος πίνακας.

en: Invalid calendar.
el_GR: Μη έγκυρο ημερολόγιο.

en: Invalid captcha library.
el_GR: Άκυρη βιβλιοθήκη captcha.

en: Invalid characters in group set name.
el_GR: Μη έγκυροι χαρακτήρες στο όνομα του σετ ομάδας

en: Invalid characters in icon template name.
el_GR: Μη έγκυροι χαρακτήρες στο όνομα του προτύπου εικονιδίου.

en: Invalid characters in page template name.
el_GR: Μη έγκυροι χαρακτήρες στο όνομα του προτύπου σελίδας.

en: Invalid characters in workflow name.
el_GR: Μη έγκυροι χαρακτήρες στο όνομα της ροής εργασίας.

en: Invalid choice provided: %s %s
el_GR: Δώθηκε μια μη έγκυρη επιλογή: %s %s

en: Invalid choice type: %s
el_GR: Μη έγκυρος τύπος επιλογής: %s

en: Invalid column definition: %s in table %s
el_GR: Άκυρος ορισμός στήλης: %s στον πίνακα %s

en: Invalid container.
el_GR: Μη έγκυρο κοντέινερ.

en: Invalid control
el_GR: Μη έγκυρος Έλεγχος

en: Invalid data received.
el_GR: Λήφθηκαν μη έγκυρα δεδομένα.

en: Invalid dimensions.
el_GR: Μη έγκυρες διαστάσεις.

en: Invalid domain.
el_GR: Μη έγκυρο domain.

en: Invalid editor handle.
el_GR: Μη έγκυρος δείκτης επεξεργαστή.

en: Invalid email address or password.
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή  κωδικός πρόσβασης.

en: Invalid email address.
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Invalid event type provided. Event type must be "UserInfoWithPassword".
el_GR: Ένας μη έγκυρος τύπος συμβάντος παρέχεται. Ο τύπος συμβάντος πρέπει να είναι "UserInfoWithPassword".

en: Invalid event.
el_GR: Μη έγκυρο συμβάν.

en: Invalid existing password provided.
el_GR: Παρέχεται μη έγκυρος υπάρχων κωδικός πρόσβασης.

en: Invalid express entity ID.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό οντότητας express.

en: Invalid express entity.
el_GR: Μη έγκυρη Express Entity

en: Invalid external file provider object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο εξωτερικού παροχέα αρχείων.

en: Invalid feed.
el_GR: Μη έγκυρη τροφοδοσία

en: Invalid field set control object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο ελέγχου σετ πεδίων

en: Invalid field set object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο σετ πεδίων

en: Invalid file
el_GR: Μη έγκυρο αρχείο.

en: Invalid file dimensions, please rescan this file.
el_GR: Άκυρες διαστάσεις αρχείου, παρακαλώ σαρώστε ξανά αυτό το αρχείο.

en: Invalid file extension
el_GR: Μη έγκυρη επέκταση αρχείου

en: Invalid file extension.
el_GR: Μη έγκυρη επέκταση αρχείου.

en: Invalid file object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο αρχείου.

en: Invalid file specified.
el_GR: Καθορίστηκε μη έγκυρο αρχείο.

en: Invalid file storage location object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο τοποθεσίας αποθήκευσης αρχείου.

en: Invalid file storage location.
el_GR: Μη έγκυρη τοποθεσία αποθήκευσης αρχείου.

en: Invalid file version
el_GR: Μη έγκυρη έκδοση αρχείου.

en: Invalid file version.
el_GR: Μη έγκυρη έκδοση αρχείου.

en: Invalid file.
el_GR: Μη έγκυρο αρχείο.

en: Invalid flag type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος σήμανσης.

en: Invalid form entry node.
el_GR: Μή έγκυρη καταχώρηση κόμβου φόρμας.

en: Invalid form object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο φόρμας.

en: Invalid form token. Please reload this form and submit again.
el_GR: Άκυρο σύμβολο φόρμας. Παρακαλώ να τη και υποβάλετε την εκ νέου.

en: Invalid form.
el_GR: Μη έγκυρη μορφή.

en: Invalid group ID.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό ομάδας.

en: Invalid group set.
el_GR: Άκυρο Σετ Ομάδας.

en: Invalid group.
el_GR: Μη έγκυρη Ομάδα

en: Invalid image data
el_GR: Μη έγκυρα δεδομένα εικόνας

en: Invalid image manipulation library
el_GR: Άκυρη βιβλιοθήκη χειραγώγησης εικόνας

en: Invalid initial migration criteria.
el_GR: Μη έγκυρα κριτήρια αρχικής μετανάστευσης.

en: Invalid initial migration reference.
el_GR: Μη έγκυρη αναφορά μετεγκατάστασης.

en: Invalid input passed to RouteGroupBuilder::routes
el_GR: Μη έγκυρη είσοδος πέρασε στις RouteGroupBuilder::routes

en: Invalid language identifier
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό γλώσσας

en: Invalid layout object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο layout.

en: Invalid layout preset object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο προρυθμισμένου layout.

en: Invalid link.
el_GR: Άκυρος σύνδεσμος.

en: Invalid locale object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο τοπικής ρύθμισης.

en: Invalid marketplace item ID.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό στοιχείο ID αγοράς.

en: Invalid marketplace item object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο στοιχείο marketplace .

en: Invalid message
el_GR: Μη έγκυρο μήνυμα

en: Invalid message object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο μηνύματος.

en: Invalid mixed value provided. Must be a string.
el_GR: Μη έγκυρη ανάμεικτη τιμή. Πρέπει να είναι μια συμβολοσειρά.

en: Invalid node type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος κόμβου.

en: Invalid node.
el_GR: Μη έγκυρος κόμβος.

en: Invalid occurrence.
el_GR: Μη έγκυρο Περιστατικό

en: Invalid package.
el_GR: Μη έγκυρο πακέτο.

en: Invalid page template
el_GR: Μη έγκυρο πρότυπο σελίδας

en: Invalid page template object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο προτύπου σελίδας.

en: Invalid page template.
el_GR: Μη έγκυρο πρότυπο σελίδας.

en: Invalid page type id.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό id τύπου σελίδας.

en: Invalid page type object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο τύπου σελίδας.

en: Invalid page type publish target type.
el_GR: Άκυρος τύπος σελίδας δημοσίευσης τύπου στόχου.

en: Invalid page type target type.
el_GR: Άκυρος τύπος σελίδας τύπου στόχου.

en: Invalid page type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος σελίδας.

en: Invalid parameter received: %s
el_GR: Μη έγκυρη παράμετρος ελήφθη: %s

en: Invalid parameters received.
el_GR: Λήφθηκαν μη έγκυρες παράμετροι.

en: Invalid parameters.
el_GR: Μη έγκυρη παράμετρος

en: Invalid parent category
el_GR: Μη Έγκυρη μητρική κατηγορία

en: Invalid parent message.
el_GR: Μη έγκυρο μητρικό μήνυμα.

en: Invalid parent page.
el_GR: Μη έγκυρη γονική σελίδα.

en: Invalid path to file storage location.
el_GR: Μη έγκυρη διαδρομή προς τη θέση αποθήκευσης αρχείων

en: Invalid path to file storage location. You may not choose the root directory.
el_GR: Μη έγκυρη διαδρομή προς το αρχείο αποθήκευσης. Δεν μπορείτε να επιλέξετε τον κατάλογο ρίζας.

en: Invalid path traversal. Please make this request with a valid HTTP client.
el_GR: Μη έγκυρη πέρασμα διαδρομής. Παρακαλείστε να κάνετε αυτό το αίτημα με έγκυρο πελάτη HTTP.

en: Invalid permission access entity.
el_GR: Μη έγκυρη οντότητα πρόσβασης άδειας.

en: Invalid permission category.
el_GR: Μη έγκυρη κατηγορία δικαιωμάτων.

en: Invalid permission duration.
el_GR: Μη έγκυρη διάρκεια άδειας.

en: Invalid permission key category.
el_GR: Μη έγκυρη κατηγορία κλειδιού άδειας.

en: Invalid rating type handle.
el_GR: Μη έγκυρος δείκτης τύπου αξιολόγησης.

en: Invalid request data.
el_GR: Μη έγκυρα δεδομένα αιτήματος.

en: Invalid schema version found. Expecting 0.3
el_GR: Μη έγκυρη έκδοση schema βρέθηκε. Αναμενόταν 0.3

en: Invalid search preset.
el_GR: Μη έγκυρη προκαθορισμένη αναζήτηση.

en: Invalid server time zone: %s
el_GR: Μη έγκυρη ζώνη ώρας Server:%s

en: Invalid set
el_GR: Μη έγκυρο Σετ

en: Invalid site type id.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό τύπου ιστότοπου.

en: Invalid source file object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο πηγαίου αρχείου.

en: Invalid stack
el_GR: Μη έγκυρη στοίβα

en: Invalid stack.
el_GR: Μη έγκυρη Στοίβα.

en: Invalid starting point: %s
el_GR: Μη έγκυρο starting point: %s

en: Invalid state token provided, please try again.
el_GR: Δόθηκε μη έγκυρο διακριτικό κατάστασης, δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid storage location.
el_GR: Μη έγκυρη τοποθεσία αποθήκευσης.

en: Invalid subject type supplied to validator.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος αντικειμένου μπήκε στο validator.

en: Invalid target entity.
el_GR: Μη έγκυρη οντότητα-στόχος.

en: Invalid target page.
el_GR: Μη έγκυρη σελίδα στόχος.

en: Invalid target parent group.
el_GR: Μη έγκυρη μητρική ομάδα στόχου.

en: Invalid theme.
el_GR: Μη έγκυρο θέμα.

en: Invalid thumbnail format
el_GR: Μη έγκυρη μορφή μικρογραφίας

en: Invalid thumbnail generation strategy
el_GR: Μη έγκυρη στρατηγική δημιουργίας μικρογραφιών

en: Invalid thumbnail handle
el_GR: Άκυρος δείκτης εικονιδίου

en: Invalid thumbnail type object.
el_GR: Μη έγκυρο αντικείμενο τύπου μικρογραφίας.

en: Invalid time zone specified.
el_GR: Ορίσατε μια μη έγκυρη ζώνη ώρας.

en: Invalid title for category
el_GR: Μη έγκυρος τίτλος για την κατηγορία

en: Invalid title for folder
el_GR: Μη έγκυρος τίτλος για φάκελο

en: Invalid title for topic
el_GR: Μη έγκυρος τίτλος για θέμα

en: Invalid title for topic.
el_GR: Μη έγκυρος τίτλος θέματος.

en: Invalid token, please refresh and try again.
el_GR: Άκυρη φράση, παρακαλώ ανανεώστε και δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid token.
el_GR: Άκυρο σύμβολο.

en: Invalid token. Please reload the page and retry.
el_GR: Μη έγκυρο διακριτικό. Επαναλάβετε τη φόρτωση της σελίδας και προσπαθήστε ξανά.

en: Invalid tree type.
el_GR: Άκυρος τύπος δέντρου.

en: Invalid type
el_GR: Μη έγκυρος τύπος

en: Invalid type object.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος αντικειμένου.

en: Invalid type supplied to validator.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος μπήκε στο validator.

en: Invalid user id.
el_GR: Μη έγκυρο ID χρήστη

en: Invalid user.
el_GR: Μη έγκυρος χρήστης

en: Invalid username or password.
el_GR: Μη έγκυρο όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης.

en: Invalid username.
el_GR: Μη έγκυρο Όνομα Χρήστη

en: Invalid version
el_GR: Μη έγκυρη έκδοση

en: Invalid version ID.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό έκδοσης.

en: Invalid version specified (%s).
el_GR: Έχει οριστεί μη έγκυρη έκδοση (%s).

en: Invalid workflow ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID ροής εργασιών.

en: Invalid workflow page
el_GR: Μη έγκυρη σελίδα ροής εργασίας

en: Invalid workflow.
el_GR: Μη έγκυρη ροής εργασίας

en: Invalidate Active Sessions
el_GR: Ακύρωση ενεργών περιόδων σύνδεσης

en: Inversed Property Name
el_GR: Αντίστροφο Όνομα Ιδιότητας

[ctx: IpAccessControlCategory]
en: Failed Login Attempts
el_GR: Aποτυχημένες Προσπάθειες Σύνδεσης

[ctx: IpAccessControlCategory]
en: Forgot Password Attempts
el_GR: Προσπάθειες που ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης

[ctx: Irish County]
en: County Cavan
el_GR: Επαρχία  Κάβαν

[ctx: Irish County]
en: County Clare
el_GR: Επαρχία Κλερ

[ctx: Irish County]
en: County Cork
el_GR: Επαρχία Κορκ

[ctx: Irish County]
en: County Donegal
el_GR: Κομητεία Ντόνεγκαλ

[ctx: Irish County]
en: County Dublin
el_GR: Κομητεία Δουβλίνου

[ctx: Irish County]
en: County Galway
el_GR: Κομητεία Γκάλγουεϊ

[ctx: Irish County]
en: County Kerry
el_GR: Κομητεία Κέρρι

[ctx: Irish County]
en: County Kildare
el_GR: Κομητεία Κίλντερ

[ctx: Irish County]
en: County Kilkenny
el_GR: Κομητεία Κίλκενι

[ctx: Irish County]
en: County Laois
el_GR: Κομητεία Λαόις

[ctx: Irish County]
en: County Leitrim
el_GR: Κομητεία Λέιτριμ

[ctx: Irish County]
en: County Limerick
el_GR: Κομητεία Λίμερικ

[ctx: Irish County]
en: County Longford
el_GR: Λόνγκφορντ

[ctx: Irish County]
en: County Louth
el_GR: Κομητεία  Λουθ

[ctx: Irish County]
en: County Mayo
el_GR: Κομητεία  Μάιο

[ctx: Irish County]
en: County Meath
el_GR: Κομητεία  Μέαθ

[ctx: Irish County]
en: County Monaghan
el_GR: Κομητεία  Μόναχαν

[ctx: Irish County]
en: County Offaly
el_GR: Κομητεία  Όφαλυ

[ctx: Irish County]
en: County Roscommon
el_GR: Κομητεία Ροσκόμον

[ctx: Irish County]
en: County Sligo
el_GR: Κομητεία Σλίγκο

[ctx: Irish County]
en: County Tipperary
el_GR: Κομητεία Τιπερέρυ

[ctx: Irish County]
en: County Waterford
el_GR: Κομητεία Γουότερφορντ

[ctx: Irish County]
en: County Westmeath
el_GR: Κομητεία Γουέστμιθ

[ctx: Irish County]
en: County Wexford
el_GR: Κομητεία Γουέξφορντ

[ctx: Irish County]
en: County Wicklow
el_GR: Κομητεία Γουίκλοου

en: Is this page type frequently added?
el_GR: Είναι αυτός ο τύπος σελίδας που προστίθενται συχνά;

en: It seems that this file isn't used anywhere.
el_GR: Φαίνεται ότι αυτό το αρχείο δεν χρησιμοποιείται πουθενά.

en: It was not possible read your server configuration.
el_GR: Δεν ήταν δυνατό να διαβαστεί το είδος του server σας.

en: It was not possible to detect your server kind.
el_GR: Δεν ήταν δυνατό να ανιχνευτεί το είδος του server σας.

en: It was not possible write your server configuration.
el_GR: Δεν ήταν δυνατό να καταχωρηθεί το είδος του server σας.

en: It's not possible to copy the page "%s" and its child pages under one of its child pages.
el_GR: Δεν είναι δυνατό να αντιγράψετε τη σελίδα "%s" και τις θυγατρικές σελίδες της σε μία από τις θυγατρικές της σελίδες.

en: It's not possible to copy the page "%s" and its child pages under the page itself.
el_GR: Δεν είναι δυνατό να αντιγράψετε τη σελίδα "%s" και τις θυγατρικές σελίδες της κάτω από την ίδια τη σελίδα.

en: It's not possible to copy the page version of a page to the page itself.
el_GR: Δεν είναι δυνατό να αντιγράψετε την έκδοση σελίδας μιας σελίδας στη ιδια τη σελίδα αυτή καθεαυτή.

en: It's not possible to copy the page version of aliases.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αντιγραφή της Έκδοσης σελίδας από aliases.

en: It's not possible to copy the page version of an external URL.
el_GR: δεν είναι δυνατή η αντιγραφή της έκδοσης σελίδας μιας εξωτερικής διεύθυνσης URL.

en: It's not possible to create aliases of aliases.
el_GR: Δεν είναι δυνατό να δημιουργηθούν aliases των aliases.

en: It's not possible to move a node under itself
el_GR: Δεν ήταν δυνατό να μετακινηθεί ένα κόμβος κάτω από τον εαυτόν του..

en: It's not possible to move a node under one of its descending nodes
el_GR: Δεν ήταν δυνατό να μετακινηθεί ένα κόμβος κάτω από τον υποκείμενό  του.

en: It's not possible to move the page "%s" under itself.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση της σελίδας "%s" κάτω από την ίδια.

en: It's not possible to move the page "%s" under one of its child pages.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση της σελίδας "%s" κάτω από μια από τις θυγατρικές σελίδες της.

en: It's not possible to test the settings since the mail system is disabled (the setting %1$s is set to %2$s in the configuration).
el_GR: Δεν είναι δυνατόν να δοκιμάσετε τις ρυθμίσεις δεδομένου ότι το σύστημα αλληλογραφίας είναι απενεργοποιημένο (η ρύθμιση%1$s έχει οριστεί σε %2$s στην διαμόρφωση).

en: It's possible to copy just one page version at a time.
el_GR: Είναι δυνατό να αντιγράψετε μόνο μία έκδοση σελίδας κάθε φορά.

[ctx: Italian Provinces]
en: Agrigento
el_GR: Αγκριτζέντο

[ctx: Italian Provinces]
en: Alessandria
el_GR: Αλεξάνδρεια

[ctx: Italian Provinces]
en: Ancona
el_GR: Ανκόνα

[ctx: Italian Provinces]
en: Aosta
el_GR: Αόστα

[ctx: Italian Provinces]
en: Arezzo
el_GR: Αρέτσο

[ctx: Italian Provinces]
en: Ascoli Piceno
el_GR: Άσκολι Πιτσένο

[ctx: Italian Provinces]
en: Asti
el_GR: Άστι

[ctx: Italian Provinces]
en: Avellino
el_GR: Αβελλίνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Bari
el_GR: Μπάρι

[ctx: Italian Provinces]
en: Barletta-Andria-Trani
el_GR: Μπαρλέττα-Άντρια-Τράνι

[ctx: Italian Provinces]
en: Belluno
el_GR: Μπελούνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Benevento
el_GR: Μπενεβέντο

[ctx: Italian Provinces]
en: Bergamo
el_GR: Μπέργκαμο

[ctx: Italian Provinces]
en: Biella
el_GR:  Μπιέλα

[ctx: Italian Provinces]
en: Bologna
el_GR: Μπολόνια

[ctx: Italian Provinces]
en: Brescia
el_GR: Μπρέσκια

[ctx: Italian Provinces]
en: Brindisi
el_GR: Μπρίντεσι

[ctx: Italian Provinces]
en: Cagliari
el_GR: Κάλιαρι

[ctx: Italian Provinces]
en: Caltanissetta
el_GR: Καλτανισέτα

[ctx: Italian Provinces]
en: Campobasso
el_GR: Καμπομπάσο

[ctx: Italian Provinces]
en: Carbonia-Iglesias
el_GR: Καρμπόνια-Ιγκλέσιας

[ctx: Italian Provinces]
en: Caserta
el_GR: Καζέρτα

[ctx: Italian Provinces]
en: Catania
el_GR: Κατάνια

[ctx: Italian Provinces]
en: Catanzaro
el_GR: Καταντζάρο

[ctx: Italian Provinces]
en: Chieti
el_GR: Κιέτι

[ctx: Italian Provinces]
en: Como
el_GR: Κόμο

[ctx: Italian Provinces]
en: Cosenza
el_GR: Kοζέντσα

[ctx: Italian Provinces]
en: Cremona
el_GR: Κρεμόνα

[ctx: Italian Provinces]
en: Crotone
el_GR: Κρότωνας

[ctx: Italian Provinces]
en: Cuneo
el_GR: Κούνεο

[ctx: Italian Provinces]
en: Enna
el_GR: Έννα

[ctx: Italian Provinces]
en: Fermo
el_GR: Φέρμο

[ctx: Italian Provinces]
en: Ferrara
el_GR: Φερράρα

[ctx: Italian Provinces]
en: Florence
el_GR: Φλωρεντία

[ctx: Italian Provinces]
en: Foggia
el_GR: Φότζα

[ctx: Italian Provinces]
en: Forlì-Cesena
el_GR: Φορλί-Τσεζένα

[ctx: Italian Provinces]
en: Frosinone
el_GR: Φροζινόνε

[ctx: Italian Provinces]
en: Genoa
el_GR: Γένοβα

[ctx: Italian Provinces]
en: Gorizia
el_GR: Γκορίτσια

[ctx: Italian Provinces]
en: Grosseto
el_GR: Γκροσέτο

[ctx: Italian Provinces]
en: Imperia
el_GR: Ιμπέρια

[ctx: Italian Provinces]
en: Isernia
el_GR: Ισέρνια

[ctx: Italian Provinces]
en: L'Aquila
el_GR: Λ' Άκουιλα

[ctx: Italian Provinces]
en: La Spezia
el_GR: Λα Σπέτσια

[ctx: Italian Provinces]
en: Latina
el_GR: Λατίνα

[ctx: Italian Provinces]
en: Lecce
el_GR: Λέτσε

[ctx: Italian Provinces]
en: Lecco
el_GR: Λέτσο

[ctx: Italian Provinces]
en: Livorno
el_GR: Λιβόρνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Lodi
el_GR: Λόντι

[ctx: Italian Provinces]
en: Lucca
el_GR: Λούκκα

[ctx: Italian Provinces]
en: Macerata
el_GR: Ματσεράτα

[ctx: Italian Provinces]
en: Mantua
el_GR: Μάντοβα

[ctx: Italian Provinces]
en: Massa and Carrara
el_GR: Μάσσα-Καρράρα

[ctx: Italian Provinces]
en: Matera
el_GR: Ματέρα

[ctx: Italian Provinces]
en: Medio Campidano
el_GR: Μέντιο Καμπιντάνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Messina
el_GR: Μεσίνα

[ctx: Italian Provinces]
en: Milan
el_GR: Μιλάνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Modena
el_GR: Μόντενα

[ctx: Italian Provinces]
en: Monza and Brianza
el_GR: Μόντσα-Μπριάντσα

[ctx: Italian Provinces]
en: Naples
el_GR: Νάπολη

[ctx: Italian Provinces]
en: Novara
el_GR: Νοβάρα

[ctx: Italian Provinces]
en: Nuoro
el_GR: Νουόρο

[ctx: Italian Provinces]
en: Ogliastra
el_GR: Ολιάστρα

[ctx: Italian Provinces]
en: Olbia-Tempio
el_GR: Όλμπια-Τέμπιο

[ctx: Italian Provinces]
en: Oristano
el_GR: Οριστάνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Padua
el_GR: Πάντοβα

[ctx: Italian Provinces]
en: Palermo
el_GR: Παλέρμο

[ctx: Italian Provinces]
en: Parma
el_GR: Πάρμα

[ctx: Italian Provinces]
en: Pavia
el_GR: Παβία

[ctx: Italian Provinces]
en: Perugia
el_GR: Περούτζια

[ctx: Italian Provinces]
en: Pesaro and Urbino
el_GR: Πέζαρο-Ουρμπίνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Pescara
el_GR: Πεσκάρα

[ctx: Italian Provinces]
en: Piacenza
el_GR: Πιατσέντσα

[ctx: Italian Provinces]
en: Pisa
el_GR: Πίζα

[ctx: Italian Provinces]
en: Pistoia
el_GR: Πιστόια

[ctx: Italian Provinces]
en: Pordenone
el_GR: Πορντενόνε

[ctx: Italian Provinces]
en: Potenza
el_GR: Ποτέντσα

[ctx: Italian Provinces]
en: Prato
el_GR: Πράτο

[ctx: Italian Provinces]
en: Ragusa
el_GR: Ραγκούζα

[ctx: Italian Provinces]
en: Ravenna
el_GR: Ραβέννα

[ctx: Italian Provinces]
en: Reggio Calabria
el_GR: Ρέτζο-Καλάμπρια

[ctx: Italian Provinces]
en: Reggio Emilia
el_GR: Ρέτζο-Εμίλια

[ctx: Italian Provinces]
en: Rieti
el_GR: Ριέτι

[ctx: Italian Provinces]
en: Rimini
el_GR: Ρίμινι

[ctx: Italian Provinces]
en: Rome
el_GR: Ρώμη

[ctx: Italian Provinces]
en: Rovigo
el_GR: Ροβίγκο

[ctx: Italian Provinces]
en: Salerno
el_GR: Σαλέρνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Sassari
el_GR: Σάσσαρι

[ctx: Italian Provinces]
en: Savona
el_GR: Σαβόνα

[ctx: Italian Provinces]
en: Siena
el_GR: Σιένα

[ctx: Italian Provinces]
en: Sondrio
el_GR: Σόντριο

[ctx: Italian Provinces]
en: South Tyrol
el_GR: Νότιο Τυρόλο

[ctx: Italian Provinces]
en: Syracuse
el_GR: Συρακούσες

[ctx: Italian Provinces]
en: Taranto
el_GR: Τάραντας

[ctx: Italian Provinces]
en: Teramo
el_GR: Τέραμο

[ctx: Italian Provinces]
en: Terni
el_GR: Τέρνι

[ctx: Italian Provinces]
en: Trapani
el_GR: Τράπανι

[ctx: Italian Provinces]
en: Trento
el_GR: Τρέντο

[ctx: Italian Provinces]
en: Treviso
el_GR: Τρεβίζο

[ctx: Italian Provinces]
en: Trieste
el_GR: Τεργέστη

[ctx: Italian Provinces]
en: Turin
el_GR: Τορίνο

[ctx: Italian Provinces]
en: Udine
el_GR: Ούντινε

[ctx: Italian Provinces]
en: Varese
el_GR: Βαρέζε

[ctx: Italian Provinces]
en: Venice
el_GR: Βενετία

[ctx: Italian Provinces]
en: Verbano-Cusio-Ossola
el_GR: Βερμπάνο-Κούζιο-Όσολα

[ctx: Italian Provinces]
en: Vercelli
el_GR: Βερτσέλλι

[ctx: Italian Provinces]
en: Verona
el_GR: Βερόνα

[ctx: Italian Provinces]
en: Vibo Valentia
el_GR: Βίμπο Βαλέντια

[ctx: Italian Provinces]
en: Vicenza
el_GR: Βιτσέντσα

[ctx: Italian Provinces]
en: Viterbo
el_GR: Βιτέρμπο

en: Italic
el_GR: Πλάγια

en: Item
el_GR: Στοιχείο

en: Item ID %s was transformed into content data %s
el_GR: Το αναγνωριστικό στοιχείου %s μετατράπηκε σε δεδομένα περιεχομένου %s

en: Item copied successfully.
el_GR: Το στοιχείο αντιγράφηκε επιτυχώς.

en: Item moved successfully.
el_GR: Τα Αντικείμενα μετακινήθηκαν με επιτυχία.

en: Items Per Page
el_GR: Αντικείμενα ανά σελίδα

en: Items Selected
el_GR: Επιλεγμένα Είδη

en: Items per page
el_GR: Αντικείμενα ανά σελίδα

en: Items returned by getPresets() must implement the PresetInterface
el_GR: Τα στοιχεία που επιστρέφονται από το getPresets() πρέπει να εφαρμόζουν το PresetInterface

en: Items to Show
el_GR: Αντικείμενα για Εμφάνιση

en: Itself (Override)
el_GR: Μόνη της (Παράκαμψη)

en: JPEG quality
el_GR: Ποιότητα JPEG

en: JPEG quality ranges from 0 (worst quality, smaller file) to 100 (best quality, biggest file)
el_GR: Η ποιότητα JPEG κυμαίνεται από 0 (χειρότερη ποιότητα, μικρότερο αρχείο) έως 100 (καλύτερη ποιότητα, μεγαλύτερο αρχείο)

en: JSON Extension Enabled
el_GR: Η Επέκταση JSON είναι Ενεργοποιημένη

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Aichi
el_GR: Αϊκί

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Akita
el_GR: Ακίτα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Aomori
el_GR: Αομόρι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Chiba
el_GR: Τσίμπα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Ehime
el_GR: Εχιμέ

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Fukui
el_GR: Φουκούι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Fukuoka
el_GR: Φουκουόκα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Fukushima
el_GR: Φουκουσίμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Gifu
el_GR: Τζίφου

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Gunma
el_GR: Γκούνμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Hiroshima
el_GR: Χιροσίμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Hokkaido
el_GR: Χοκκάιντο

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Hyogo
el_GR: Χιόγκο

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Ibaraki
el_GR: Ιμπαράκι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Ishikawa
el_GR: Ισχικάουα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Iwate
el_GR: Ιουάτε

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Kagawa
el_GR: Καγκάουα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Kagoshima
el_GR: Καγκοσίμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Kanagawa
el_GR: Καναγκάουα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Kochi
el_GR: Κότσι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Kumamoto
el_GR: Κουμαμότο

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Kyoto
el_GR: Κιότο

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Mie
el_GR: Μιέ

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Miyagi
el_GR: Μιγιάγκι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Miyazaki
el_GR: Μιγιαζάκι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Nagano
el_GR: Ναγκάνο

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Nagasaki
el_GR: Ναγκασάκι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Nara
el_GR: Νάρα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Niigata
el_GR: Νιιγκάτα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Oita
el_GR: Οΐτα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Okayama
el_GR: Οκαγιάμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Okinawa
el_GR: Οκινάουα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Osaka
el_GR: Οσάκα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Saga
el_GR: Σάγκα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Saitama
el_GR: Σαϊτάμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Shiga
el_GR: Σίγκα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Shimane
el_GR: Σιμάνε

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Shizuoka
el_GR: Σιζουόκα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Tochigi
el_GR: Τοτσίγκι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Tokushima
el_GR: Τοκουσίμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Tokyo
el_GR: Τόκιο

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Tottori
el_GR: Τοτόρι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Toyama
el_GR: Τογιάμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Wakayama
el_GR: Γουακαγιάμα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Yamagata
el_GR: Γιαμαγκάτα

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Yamaguchi
el_GR: Γιαμαγκούτσι

[ctx: Japanese Prefecture]
en: Yamanashi
el_GR: Γιαμανάσι

en: JavaScript Enabled
el_GR: Η Javascript είναι Ενεργοποιημένη

en: Job Failed: %s
el_GR: Η εργασία απέτυχε: %s

en: Job Handle
el_GR: Δείκτης Εργασίας

en: Job Name
el_GR: Όνομα εργασίας

en: Job Posting
el_GR: Προσφορά Εργασίας

en: Job Set updated successfully.
el_GR: Το Σετ Εργασιών ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Job Sets
el_GR: Σετ Εργασιών

en: Job not found.
el_GR: Η Εργασία δεν βρέθηκε.

en: Job schedule updated successfully.
el_GR: Το Πρόγραμμα Εργασιών ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Job set added.
el_GR: Το Σετ Εργασιών προστέθηκε.

en: Job set deleted successfully.
el_GR: Το σετ εργασιών διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Job successfully installed.
el_GR: Η Εργασία εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: Job successfully uninstalled.
el_GR: Η Εργασία απεγκαταστάθει με επιτυχία.

en: Jobs
el_GR: Εργασία

en: Jobs to run (separate multiple jobs with a space)
el_GR: Εργασίες για να τρέξετε (ξεχωρίστε πολλαπλές εργασίες με διάστημα)

en: Join the Concrete community to setup multiple websites, shop for extensions, and get support.
el_GR: Γίνετε μέλος της κοινότητας Concrete για να διαχειριστείτε πολλαπλούς ιστότοπους, να αγοράσετε πρόσθετα και να λάβετε υποστήριξη.

en: Joined on %s
el_GR: Εγγεγραμμένος από τις %s

en: Jump to Folder
el_GR: Μετάβαση στο φάκελο

en: Just roll over any content on the page. Click or tap to get the edit menu for that block.
el_GR: Απλά ακουμπήστε πάνω από  οποιοδήποτε περιεχόμενο της σελίδας. Κάντε κλικ ή πατήστε για να παρουσιαστεί το μενού επεξεργασίας για το εν λόγω μπλοκ.

en: Just this occurrence
el_GR: Αυτό το περιστατικό μόνο

en: Justify
el_GR: Πλήρης στοίχιση

en: Justify text
el_GR: Πλήρης στοίχιση κειμένου

en: KB
el_GR: Kb

en: Keep existing file (%s)
el_GR: Διατήρηση υπάρχοντος αρχείου (%s)

en: Keep live version approved.
el_GR: Διατηρήστε την live έκδοση εγκεκριμένη.

en: Keep this block off that page.
el_GR: Κρατήσει αυτό to μπλοκ εκτός σελίδας.

en: Keep your site running well.
el_GR: Διατηρήστε την καλή λειτουργία του site σας.

en: Keyword Search
el_GR: Αναζήτηση με Λέξεις κλειδιά

en: Keywords
el_GR: Λέξεις κλειδιά

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Language Details
el_GR: Λεπτομέρειες γλώσσας

en: Languages
el_GR: Γλώσσες

en: Languages refreshed.
el_GR: Οι Γλώσσες ανανεώθηκαν.

en: Languages reset.
el_GR: Έγινε επαναφορά Γλωσσών.

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Last Action
el_GR: Τελευταία Ενέργεια

en: Last IP Address
el_GR: Η Τελευταία διεύθυνση IP

en: Last Login
el_GR: Τελευταία σύνδεση

en: Last Modified
el_GR: Τελευταία Τροποποίηση

en: Last Response
el_GR: Τελευταία Απάντηση

en: Last Run
el_GR: Τελευταία Εκτέλεση

en: Last Updated
el_GR: Τελευταία Ενημέρωση

en: Latest
el_GR: Νεώτατος

en: Latest Form
el_GR: Τελευταία Φόρμα

en: Latest Message
el_GR: Τελευταίο Μήνυμα

en: Latitude
el_GR: Γεωγραφικό πλάτος

en: Latitude: %s
el_GR: Γεωγραφικό Πλάτος: %s

en: Launch
el_GR: Εκκίνηση

en: Launch Guide
el_GR: Οδηγός Εκκίνησης

en: Launch in Composer?
el_GR: Εκκίνηση στον Συνθέτη;

en: Layout Presets
el_GR: Layout Προρυθμίσεις

en: Lazy load video
el_GR: Lazy load φόρτωση βίντεο

en: Learn More
el_GR: Μάθε Περισσότερα

en: Leave 0 to show all future dated pages
el_GR: Αφήστε το 0 για να δείξει όλες τις σελίδες με μελλοντικές ημερομηνίες

en: Leave 0 to show all past dated pages
el_GR: Αφήστε το 0 για να δείξει όλες τις σελίδες από προηγούμενες ημερομηνίες

en: Leave blank to keep current password.
el_GR: Αφήστε το κενό για να διατηρήσετε τον τρέχοντα κωδικό πρόσβασης.

en: Leave blank to leave the password unchanged.
el_GR: Αφήστε το κενό για να αφήσετε αμετάβλητο τον κωδικό πρόσβασης.

en: Leave blank to omit the button.
el_GR: Αφήστε το κενό για να παραλείψετε το κουμπί.

en: Leave empty for unlimited messages per connection
el_GR: Αφήστε κενό για απεριόριστα μηνύματα ανά σύνδεση

en: Leave empty to use current domain...
el_GR: Αφήστε κενό για χρήση του τρέχοντος τομέα...

en: Leave the following form field blank in order to allow everyone to download this file.
el_GR: Αφήστε το παρακάτω πεδίο φόρμας κενό, ώστε να μπορεί ο καθένας να κατεβάσει αυτό το αρχείο.

en: Leave this empty to use a transparent background.
el_GR: Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε ένα διαφανές φόντο.

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Left Bottom
el_GR: Αριστερά Κάτω

en: Left Center
el_GR: Κέντρο Αριστερά

en: Left Top
el_GR: Κορυφή Αριστερα

en: Legacy Form
el_GR: Φόρμα παλιού τύπου

en: Legacy Forms
el_GR: Φόρμες παλιού τύπου

en: Let's start editing a page.
el_GR: Ας αρχίσουμε την επεξεργασία μιας σελίδας.

en: Letter spacing
el_GR: Απόσταση Γραμμάτων

en: Level
el_GR: Επίπεδο

en: Light
el_GR: Φωτεινό

en: Limit
el_GR: Οριο

en: Limit the number of events displayed on a day.
el_GR: Περιορίστε τον αριθμό των συμβάντων που εμφανίζονται σε μια ημέρα.

en: Line #%s: %s
el_GR: Γραμμή #%s: %s

en: Line Height
el_GR: Ύψος Γραμμής

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Link Color
el_GR: Χρώμα Συνδέσμου

en: Link Deleted.
el_GR: Ο Σύνδεσμος Διεγράφη

en: Link Event Name to Detail Page
el_GR: Σύνδεση Ονόματος Συμβάντος με τη Σελίδα Λεπτομερειών

en: Link Tags to Filtered Page List
el_GR: Συνδέστε Ετικέτες με τη Λίστα Σελίδων

en: Link Text
el_GR: Σύνδεσμος Κειμένου

en: Link To More Events Calendar/Page
el_GR: Σύνδεση σε περισσότερα Συμβάντα ημερολόγια / σελίδα συμβάντων

en: Link Type
el_GR: Τύπος Συνδέσμου

en: Link Updated.
el_GR: Ο Σύνδεσμος Ενημερώθηκε

en: Link to Detail Page
el_GR: Σύνδεσμος προς τη σελίδα Λεπτομερειών

en: Link to Page
el_GR: Σύνδεσμος προς τη σελίδα

en: Link to an existing page
el_GR: Σύνδεση με μια υφιστάμενη σελίδα

en: Link to files stored in the asset library.
el_GR: Σύνδεση με αρχεία που είναι αποθηκευμένα στη βιβλιοθήκη βοηθημάτων.

en: Linking
el_GR: Σύνδεση

en: List
el_GR: Λίστα

en: List Day
el_GR: Λίστα Ημέρα

en: List Month
el_GR: Λίστα μήνα

en: List Style
el_GR: Στυλ Λίστας

en: List Week
el_GR: Λίστα εβδομάδων

en: List Year
el_GR: Λίστα έτους

en: List available jobs
el_GR: Λίστα με τις διαθέσιμες εργασίες

en: List of IP address/ranges of your proxy
el_GR: Λίστα διευθύνσεων IP / περιοχών IP του proxy σας

en: List of headers that should be trusted
el_GR: Λίστα κεφαλίδων που πρέπει να είναι αξιόπιστοι

en: List pages based on type, area.
el_GR: Κατάλογος σελίδων με βάση τον τύπο, περιοχή.

en: Listing database tables
el_GR: Καταλογοποίηση Πινάκων Βάσης Δεδομένων

en: Live
el_GR: Απευθείας

en: Live Example
el_GR: Ζωντανό Παράδειγμα

en: Live Version
el_GR: Ζωντανή Έκδοση

en: Load More
el_GR: Φορτώστε Περισσότερα

en: Load error!
el_GR: Σφάλμα φόρτωσης!

en: Load more
el_GR: Φόρτωσε περισσότερα

en: Loading
el_GR: Φόρτωση

en: Loading Components...
el_GR: Φόρτωση Components ...

en: Loading Control Sets...
el_GR: Φόρτωση Σετ ελέγχου ...

en: Loading Conversation
el_GR: Φόρτωση Συνομιλίας

en: Loading Filters...
el_GR: Φόρτωση  Φίλτρα...

en: Loading Image...
el_GR: Φόρτωση εικόνας ...

en: Loading Options
el_GR: Φόρτωση Επιλογών

en: Loading...
el_GR: Φόρτωση ...

en: Loading...
el_GR: Φόρτωση ...

en: Loads a custom configuration array from %1$s. Define your PHP array in the <a href="%2$s" target="_blank">Monolog Cascade</a> format. <b>Note:</b> unless you specify %3$s within your advanced configuration array, simple configuration will be used.
el_GR: Φορτώνει έναν προσαρμοσμένο πίνακα διαμόρφωσης από το %1$s. Καθορίστε τον πίνακα PHP σας στη μορφή <a href="%2$s" target="_blank">Monolog Cascade</a>. <b> Σημείωση: </ b> εκτός αν καθορίσετε το %3$s στο προηγμένο παράθυρο διαμόρφωσής σας, θα χρησιμοποιηθεί η απλή ρύθμιση παραμέτρων.

en: Local
el_GR: Τοπικά

en: Local translations file
el_GR: Τοπικό αρχείο μεταφράσεων

en: Locale
el_GR: Εντοπιότητα

[ctx: Locale]
en: Default Content
el_GR: Προεπιλεγμένο περιεχόμενο

en: Locale added successfully.
el_GR: Η Τοπική ρύθμιση προστέθηκε με επιτυχία.

en: Locales
el_GR: Εντοπιότητες

en: Localized version of global area added successfully.
el_GR: Η μεταφρασμένη έκδοση της παγκόσμιας περιοχής προστέθηκε με επιτυχία.

en: Localized version of global area deleted successfully
el_GR: Η μεταφρασμένη έκδοση της παγκόσμιας περιοχής διαγράφτηκε με επιτυχία

en: Localized version of stack added successfully.
el_GR: Η μεταφρασμένη έκδοση της στοίβας προστέθηκε με επιτυχία.

en: Localized version of stack deleted successfully
el_GR: Η μεταφρασμένη έκδοση της στοίβας διαγράφηκε με επιτυχία

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Location: %s
el_GR: Τοποθεσία: %s

en: Locations
el_GR: Τοποθεσίες

en: Lock IP after %1$s events in %2$s %3$s
el_GR: Κλείδωμα IP μετά από %1$s συμβάντα στο %2$s %3$s

en: Lock Layout
el_GR: Κλείδωμα Layout

en: Log Application Exceptions
el_GR: Εξαιρέσεις για Αρχεία Καταγραφής Εφαρμογών

en: Log Emails Sent
el_GR: Αρχεία Καταγραφής Απεσταλμένων Emails

en: Log Mode
el_GR: Λειτουργία Καταγραφής

en: Log Search Results
el_GR: Καταγραφή Αποτελεσμάτων Αναζήτησης

en: Log Settings
el_GR: Ρυθμίσεις καταγραφής

[ctx: Log channel]
en: Application
el_GR: Εφαρμογή

[ctx: Log channel]
en: Authentication
el_GR: Έλεγχος ταυτότητας

[ctx: Log channel]
en: Exceptions
el_GR: Εξαιρέσεις

[ctx: Log channel]
en: Files
el_GR: Αρχεία

[ctx: Log channel]
en: Packages
el_GR: Πακέτα

[ctx: Log channel]
en: Security
el_GR: Ασφάλεια

[ctx: Log channel]
en: Sent Emails
el_GR: Απεσταλμένα Emails

[ctx: Log channel]
en: Site Organization
el_GR: Οργάνωση Ιστοσελίδας

[ctx: Log channel]
en: Spam
el_GR: Ανεπιθύμητη αλληλογραφία

[ctx: Log channel]
en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Log entries marked as spam.
el_GR: Καταγραφές καταχωρήσεων που επισημάνθηκαν ως Ανεπιθύμητα.

en: Log entries successfully deleted.
el_GR: Οι καταχωρήσεις καταγραφής διαγράφηκαν επιτυχώς.

en: Log entry successfully deleted.
el_GR: Η καταχώριση καταγραφής διαγράφηκε επιτυχώς.

en: Log failed score interactions
el_GR: Αποτυχία καταγραφής βαθμολογίας αλληλεπιδράσεων

en: Log file does not exist on the server. The directory of the file provided must exist and be writable on the web server.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής δεν υπάρχει στο διακομιστή. Ο κατάλογος του παρεχόμενου αρχείου πρέπει να υπάρχει και να είναι εγγράψιμος στον εξυπηρετητή ιστού.

en: Log file exists but doesn't appear to be a file.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής υπάρχει αλλά δεν φαίνεται να είναι αρχείο.

en: Log file exists but is not writable by the web server.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής υπάρχει αλλά δεν είναι εγγράψιμο από το διακομιστή ιστού.

en: Log in
el_GR: Είσοδος

en: Log in with %s
el_GR: Συνδεθείτε με %s

[ctx: Log level]
en: Alert
el_GR: Συναγερμός

[ctx: Log level]
en: Critical
el_GR: Κρίσιμο

[ctx: Log level]
en: Debug
el_GR: Εντοπισμός σφαλμάτων

[ctx: Log level]
en: Emergency
el_GR: Έκτακτης Ανάγκης

[ctx: Log level]
en: Error
el_GR: Σφάλμα

[ctx: Log level]
en: Info
el_GR: Πληροφορίες

[ctx: Log level]
en: Notice
el_GR: Ειδοποίηση

[ctx: Log level]
en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Log out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Log out all active users
el_GR: Αποσύνδεση όλων των ενεργών χρηστών

en: Log users out if their IP changes
el_GR: Αποσυνδέστε τους χρήστες εάν αλλάξει η IP τους

en: Log users out if their browser's user agent changes
el_GR: Αποσυνδέστε τους χρήστες εάν δείτε  αλλαγή του προγράμματος περιήγησης

en: Logged entries can be found in <a href="%s" style="color: #bfbfbf; text-decoration: underline">Dashboard > Reports > Logs</a>
el_GR: Καταγεγραμμένες εγγραφές μπορούν να βρεθούν στο <a href="%s" style="color: #bfbfbf; text-decoration: underline"> Πίνακας Ελέγχου .> Αναφορές > Καταγραφές </a>

en: Logged in as <a href="%s">%s</a>
el_GR: Συνδέθηκε ως <a href="%s">%s</a>

en: Logging
el_GR: Καταγραφή

en: Logging Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Καταγραφής

en: Logging configuration saved.
el_GR: Η διαμόρφωση καταγραφής αποθηκεύτηκε.

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Login & Registration
el_GR: Είσοδος & Εγγραφή

en: Login Destination
el_GR: Προορισμός Εισόδου

en: Login form
el_GR: Φόρμα εισόδου

en: Login from user {user} (ID {id}) succeeded
el_GR: Είσοδος από το χρήστη {user} (ID {id}) πέτυχε

en: Login redirection saved.
el_GR: Η Ανακατεύθυνση Login αποθηκεύτηκε.

en: Logo
el_GR: Λογότυπο

en: Logout from user {user} (ID {id}) requested
el_GR: Αποσύνδεση από το χρήστη {user} (ID{id}) ζητήθηκε

en: Logs
el_GR: Αρχεία Καταγραφής

en: Logs to the database (accessible via the <a href="%s">Logs Dashboard Page</a>) or to a file. All custom logging that uses the "application" channel is saved, but any core logs below the threshold level below are discarded.
el_GR: Καταγράφει στη βάση δεδομένων (προσβάσιμη μέσω της σελίδας του <a href="%s">Logs Dashboard Page</a>) ή σε ένα αρχείο. Όλες οι προσαρμοσμένες καταγραφές που χρησιμοποιούν το κανάλι "application" αποθηκεύονται, αλλά όλα τα βασικά αρχεία καταγραφής κάτω από το κατώτατο επίπεδο κατωφλίου απορρίπτονται.

en: Longitude
el_GR: Γεωγραφικό μήκος

en: Longitude: %s
el_GR: Γεωγραφικό Μήκος: %s

en: Looking for other image options? You can find them <a href="%s">here</a>.
el_GR: Ψάχνετε για άλλες επιλογές εικόνας; Μπορείτε να τα βρείτε <a href="%s"> εδώ </a>.

en: Looking for thumbnail options? You can find them <a href="%s">here</a>.
el_GR: Ψάχνετε για άλλες επιλογές μικρογραφιών; Μπορείτε να τα βρείτε <a href="%s"> εδώ </a>.

en: Loop Navigation
el_GR: Βρόχος Πλοήγησης

en: Loop video
el_GR: Loop βίντεο

en: Lowercase
el_GR: Με πεζούς χαρακτήρες

en: Mail Details: %s
el_GR: Λεπτομέρειες αλληλογραφίας: %s

en: Mail Exception Occurred. Unable to send mail:
el_GR: Προέκυψε Εξαίρεση Mail. Το mail δεν μπορεί να σταλεί:

en: Mail Importers
el_GR: Εισαγωγείς Ταχυδρομείου

en: Mail Server
el_GR: Διακομιστής Αλληλογραφίας

en: Mailbox
el_GR: Γραμματοκιβώτιο

en: Main
el_GR: Κύριο

en: Maintenance
el_GR: Συντήρηση

en: Maintenance Mode
el_GR: Λειτουργία Συντήρησης

en: Maintenance Mode turned off. Your site is public.
el_GR: Η Λειτουργία Συντήρησης είναι απενεργοποιημένη. Η ιστοσελίδα σας είναι δημόσια.

en: Maintenance Mode turned on. Your site is now private.
el_GR: Η Λειτουργία Συντήρησης είναι ενεργοποιημένη. Η ιστοσελίδα σας είναι πλέον ιδιωτική.

en: Make day headings into links.
el_GR: Κάντε τους τίτλους ημέρας σε συνδέσμους.

en: Make permament
el_GR: Κάντε μόνιμη

en: Make sure to copy this API secret, this is the last time it will be displayed.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε αντιγράψει αυτό το απόρρητο API, αυτή είναι η τελευταία φορά που θα εμφανιστεί.

en: Malformed data received from geoPlugin (%s)
el_GR: Ελαττωματικά δεδομένα ελήφθησαν από το geoPlugin (%s)

en: Malformed string: %s
el_GR: Κακά Διατυπωμένη συμβολοσειρά: %s

en: Manage
el_GR: Διαχείριση

en: Manage Attributes
el_GR: Διαχείριση χαρακτηριστικών

en: Manage Data Object
el_GR: Διαχείρηση Αντικείμενων δεδομένων

en: Manage Presets
el_GR: Διαχείριση Προρυθμίσεων

en: Manage Sets
el_GR: Διαχείριση Σετ

en: Manage Stack Contents
el_GR: Διαχειριστείτε Περιεχόμενα Στοίβας

en: Manage global board settings
el_GR: Διαχείριση καθολικών ρυθμίσεων Πίνακα

en: Manage sitewide content and administer block types.
el_GR: Διαχείριση του περιεχομένου όλου του ιστοχώρου και διαχείριση τύπων μπλοκ.

en: Manage the installed block types in your site.
el_GR: Διαχειριστείτε τους εγκατεστημένους τύπους μπλοκ στον ιστότοπό σας.

en: Manage the page attributes. To associate an attribute to the page click it in the left panel.
el_GR: Διαχειριστείτε τα χαρακτηριστικά της σελίδας. Για να συσχετίσετε ένα χαρακτηριστικό στην σελίδα κάντε κλικ στο αριστερό πάνελ.

en: Manage your calendar settings
el_GR: Διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις του ημερολογίου σας

en: Manage your conversations settings
el_GR: Διαχειριστείτε τις Ρυθμίσεις Συνομιλίας σας

en: Manager
el_GR: Υπεύθυνος

en: Managing nginx configuration is not implemented
el_GR: Διαχείριση της διαμόρφωσης του nginx δεν εφαρμόζεται ακόμα

en: Manually
el_GR: Χειροκίνητα

en: Manually create new user accounts for your concrete5 site.
el_GR: Δημιουργήστε χειροκίνητα λογαριασμούς νέων χρηστών για το concrete5 site σας.

en: Many
el_GR: Πολλά

en: Many to Many
el_GR: Πολλοί προς πολλούς

en: Many to One
el_GR: Πολλοί προς Έναν

en: Many-To-Many
el_GR: Πολλοί-προς-πολλούς

en: Many-To-One
el_GR: Πολλοί-προς-Έναν

en: Map
el_GR: Αντιστοίχηση

en: Map Existing Page
el_GR: Αντιστοιχίσετε υπάρχουσα σελίδα

en: Map Height
el_GR: Ύψος Χάρτη

en: Map Title (optional)
el_GR: Τίτλος Χάρτη (μη υποχρεωτικό)

en: Map Width
el_GR: Πλάτος Χάρτη

en: Margin
el_GR: Περιθώριο

en: Margin and Padding
el_GR: Περιθώριο και Εσοχή

en: Mark Email As Valid
el_GR: Μαρκάρετε το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ως έγκυρο

en: Marketplace Connection Error
el_GR: Σφάλμα σύνδεσης Marketplace

en: Marketplace Error
el_GR: Σφάλμα Marketplace

en: Marketplace configuration saved successfully.
el_GR: Η διαμόρφωση του Marketplace αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Marketplace integration disabled in configuration file.
el_GR: Η Ολοκλήρωση με την Marketplace απενεργοποιήθηκε στο αρχείο ρυθμίσεων.

en: Marketplace item %s downloaded successfully.
el_GR: Το Στοιχείο Αγοράς %s κατεβηκε με επιτυχία.

en: Max Attachment Size for Guest Users. (MB)
el_GR: Μέγιστο Μέγεθος Συνημμένων για Επισκέπτες. (MB)

en: Max Attachment Size for Registered Users. (MB)
el_GR: Μέγιστο Μέγεθος Συνημμένων για εγγεγραμένους Χρήστες. (MB)

en: Max Attachments Per Message for Guest Users.
el_GR: Μέγιστος αριθμός Συνημμένων ανά Μήνυμα για επισκέπτες.

en: Max Attachments Per Message for Registered Users
el_GR: Μέγιστος αριθμός Συνημμένων ανά Μήνυμα για εγγεγραμένους Χρήστες.

en: Max Attachments Per Message for Registered Users.
el_GR: Μέγιστα Συνημμένα ανά Μήνυμα για Εγγεγραμμένους Χρήστες.

en: Max Height
el_GR: Μέγιστο Ύψος

en: Max Width
el_GR: Μέγιστο Μήκος

en: Max file size exceeded
el_GR: Υπέρβαση μέγιστου μεγέθους αρχείου

en: Max verification checks limit of %s reached while generating board instance %s
el_GR: Το μέγιστο όριο ελέγχων επαλήθευσης έφτασε το %s κατά τη δημιουργία της παρουσίας πίνακα %s

en: Maximize
el_GR: Μεγιστοποιήση

en: Maximum Gravatar Rating
el_GR: Μέγιστη Βαθμολογία Gravatar

en: Maximum Occurrences of Same Event
el_GR: Μέγιστες εμφανίσεις του Ίδιου Συμβάντος

en: Maximum Slide Width (0 means no limit)
el_GR: Μέγιστο Πλάτος Διαφάνειας (0 σημαίνει χωρίς περιορισμό)

en: Maximum height of uploaded images
el_GR: Μέγιστο ύψος των εικόνων που ανεβάσατε

en: Maximum width of uploaded images
el_GR: Μέγιστο πλάτος των εικόνων που έχουν μεταφορτωθεί

en: May disclose sensitive information, use only for development.
el_GR: Μπορεί να αποκαλύψετε ευαίσθητες πληροφορίες, χρησιμοποιήστε το μόνο για ανάπτυξη.

en: Medium
el_GR: Μέτριο

en: Meet Our New Hires!
el_GR: Γνωρίστε τους νέους συνεργάτες μας!

en: Member
el_GR: Μέλος

en: Members
el_GR: Μέλη

en: Memory limit %s.
el_GR: Όριο μνήμης %s.

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Message Author
el_GR: Συντάκτης Μηνύματος

en: Message List
el_GR: Λίστα μηνυμάτων

en: Message Sent.
el_GR: Το Μήνυμα Στάλθηκε

en: Message Successfully sent.
el_GR: Το μήνυμα εστάλει με επιτυχία.

en: Message approved.
el_GR: Το μήνυμα εγκρίθηκε.

en: Message cannot be empty.
el_GR: Το μήνυμά σας δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Message deleted successfully.
el_GR: Το μήνυμα διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Message flagged successfully.
el_GR: Το μήνυμα σημάνθηκε με επιτυχία.

en: Message has not been approved.
el_GR: Το μήνυμα δεν έχει εγκριθεί.

en: Message is approved.
el_GR: Το μήνυμα εγκρίθηκε.

en: Message is deleted.
el_GR: Το μήνυμα διαγράφτηκε.

en: Message is flagged as spam.
el_GR: Το μήνυμα επισημαίνεται ως spam.

en: Message not found.
el_GR: Το μήνυμα δε βρέθηκε.

en: Message not sent. Group has no members.
el_GR: Μήνυμα δεν στάλθηκε. Η ομάδα δεν έχει μέλη.

[ctx: Message posted date]
en: Posted on %s
el_GR: Δημοσιεύτηκε στις %s

en: Message restored.
el_GR: Το μήνυμα αποκαταστάθηκε.

en: Message to display when completed
el_GR: Μήνυμα για προβολή μετά την ολοκλήρωση

en: Message unflagged.
el_GR: Το μήνυμα αποσημάνθηκε

en: Message:
    %s
el_GR: Μήνυμα: ⏎
    %s

en: Message: %s
el_GR: Μήνυμα: %s

en: Messages
el_GR: Μηνύματα

en: Messages Per Page
el_GR: Μηνύματα Ανά Σελίδα

en: Messages per connection
el_GR: Μηνύματα ανά σύνδεση

en: Meta Description
el_GR: Μετά-Περιγραφή

en: Meta Title
el_GR: Μετά-Τιτλος

en: Metadata and Body
el_GR: Μεταδεδομένα και Σώμα

en: Method %s does not exist for CalendarEventOccurrence class.
el_GR: Η μέθοδος %s δεν υπάρχει για την κλάση CalendarEventOccurrence.

en: Method %s does not exist for CalendarEventVersion class.
el_GR: Η μέθοδος %s δεν υπάρχει για την κλάση CalendarEventVersion.

en: Migrating attribute key %s
el_GR: Μετεγκατάσταση κλειδίου χαρακτηριστικού %s

en: Migrating file manager permissions...
el_GR: Μετεγκατάσταση δικαιωμάτων διαχειριστή αρχείων ...

en: Migrating file set permissions...
el_GR: Μετεγκατάσταση δικαιωμάτων σετ αρχείων ...

en: Migrating multilingual section: %s...
el_GR: Μετεγκατάσταση πολυγλωσσικής ενότητας: %s...

en: Migrating old permissions...
el_GR: Μετεγκατάσταση παλαιών αδειών ...

en: Migrating to new file manager...
el_GR: Μετεγκατάσταση στο νέο διαχειριστή αρχείων ...

en: Minutes
el_GR: Λεπτά

en: Missing CSV headers: %s
el_GR: Δεν υπάρχουν κεφαλίδες CSV: %s

en: Missing a temporary folder.
el_GR: Λείπει ένας προσωρινός φάκελος.

en: Missing body of the %s controller method
el_GR: Λείπει το σώμα της μεθόδου ελεγκτή %s

en: Missing list of attributes.
el_GR: Έλλειψη λίστας χαρακτηριστικών.

en: Missing locale identifier
el_GR: Λείπει αναγνωριστικό τοπικής ρύθμισης

en: Missing semicolon after property %s
el_GR: Λείπει ερωτηματικό μετά την ιδιότητα %s

en: Mobile Preview
el_GR: Προεπισκόπηση Για κινητά

en: Mode
el_GR: Κατάσταση

en: Modified
el_GR: Τροποποιημένο

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Months
el_GR: Μήνες

en: More
el_GR: Περισσότερα

en: More Add-ons
el_GR: Περισσότερα Πρόσθετα

en: More Details
el_GR: Περισσότερες Λεπτομέρειες

en: More Details Link Destination
el_GR: Περισσότερες λεπτομέρειες Σύνδεσμος προορισμού

en: More Fine Posts Here
el_GR: Περισσότερες ωραίες αναρτήσεις εδώ

en: More Help
el_GR: Περισσότερη Βοήθεια

en: More Information
el_GR: Περισσότερες Πληροφορίες

en: More Pages to Display. <strong>Next Page &gt;</strong>
el_GR: Περισσότερες σελίδες για προβολή. <strong>Next Page &gt;</strong>

en: More Pages to Display. <strong>Use the Flat View</strong>
el_GR: Περισσότερες σελίδες εμφάνιση.<strong>Χρησιμοποιήστε την επίπεδη προβολή</strong>

en: More Than
el_GR: Περισσότερες Από

en: Most Popular First
el_GR: Πρώτα τα πιο δημοφιλή

en: Most Recent Downloads
el_GR: Οι Πιο Πρόσφατες Λήψεις

en: Most Recent First
el_GR: Τα πιο πρόσφατα πρώτα

en: Most Recent Version
el_GR: Η Πιο Πρόσφατη Έκδοση

en: Most recent first
el_GR: Τα πιο πρόσφατα πρώτα

en: Most recently modified first
el_GR: Τα τροποποιημένα πιο πρόσφατα πρώτα

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

en: Move Block
el_GR: Μετακίνηση Μπλοκ

en: Move Down
el_GR: Μετακίνηση κάτω

en: Move Groups
el_GR: Μετακίνηση Ομάδων

en: Move Location
el_GR: Μετακίνηση Τοποθεσίας

en: Move Multiple Groups
el_GR: Μετακίνηση Πολλών Ομάδων

en: Move Up
el_GR: Μετακίνηση πάνω

en: Move or reorder pages by dragging their icons.
el_GR: Μετακίνηση ή αναδιάταξη των σελίδων σύροντας τα εικονίδιά τους.

en: Move package to trash directory on server?
el_GR: Μετακινήστε το πακέτο στον κατάλογο trash στον server;

en: Move selected groups (left column) beneath selected group (right column)
el_GR: Μετακίνηση των επιλεγμένων ομάδων (αριστερή στήλη) κάτω από την επιλεγμένη ομάδα (δεξιά στήλη)

en: Move the following group(s) <strong>to the top level of groups</strong>.
el_GR: Μετακινείστε την ακόλουθη ομάδα (ες) <strong>στο κορυφαίο επίπεδο των ομάδων</strong>.

en: Move the following group(s) beneath <strong>%s</strong>.
el_GR: Μετακινείστε την ακόλουθη ομάδα(ες) προς τα κάτω <strong>%s</strong>.

en: Move to Folder
el_GR: Μετακίνηση σε φάκελο

en: Move/Copy
el_GR: Μετακίνηση/Αντιγραφή

en: Moving a group underneath another group will cause all users in the moved group to gain the permissions of the parent group.
el_GR: Η μετακίνηση μιας ομάδας κάτω από μια άλλη ομάδα θα έχει ως αποτέλεσμα όλοι οι χρήστες στη μεταφερθείσα ομάδα να αποκτήσουν τα δικαιώματα της γονικής ομάδας.

en: Moving home page to outside of site trees...
el_GR: Μετακίνηση της αρχικής σελίδας έξω από τα δέντρα του site.

en: Multi-disk ZIP archives are not supported.
el_GR: Δεν υποστηρίζονται ZIP αρχεία πολλαπλών δίσκων.

en: Multilingual
el_GR: Πολύγλωσσο

en: Multilingual Relations
el_GR: Πολυγλωσσικά Σχέσεις

en: Multilingual Setup
el_GR: Εγκατάσταση του Multilingual

en: Multilingual tree copied. You might consider rescanning links in the section you copied to.
el_GR: Το Πολύγλωσσο δέντρο αντιγράφτηκε. Θα έπρεπε ίσως να επαναλάβετε τη σάρωση των συνδέσμων στην ενότητα που αντιγράψατε.

en: Multilingual tree links rescanned.
el_GR: Οι σύνδεσμοι στο Πολύγλωσσο  δέντρο σαρώθηκαν .

en: Multiple Values
el_GR: Πολλαπλές Τιμές

en: Multiple controller classes found
el_GR: Βρέθηκαν Πολλαπλές κατηγορίες κλάσεων controller

en: Multiple parsers found
el_GR: Έχουν βρεθεί πολλοί parsers

en: Multiple site hosting is already enabled.
el_GR: Η φιλοξενία πολλαπλών site είναι ήδη ενεργοποιημένη.

en: Multiple sites are enabled.
el_GR: Έχουν ενεργοποιηθεί πολλαπλοί ιστότοποι.

en: Multiple sites are not currently enabled. Enable them below.
el_GR: Πολλαπλοί Ιστότοποι δεν είναι ενεργοποιημένο. Ενεργοποιήστε το παρακάτω.

en: Multiple sites enabled.
el_GR: Έχουν ενεργοποιηθεί πολλαπλοί ιστότοποι.

en: Multisite Settings
el_GR: Ρυθμίσεις πολλαπλών Site

en: Must be at least %s characters long.
el_GR: Πρέπει να είναι τουλάχιστον %s χαρακτήρες μακρύ.

en: Must be at most %s characters long.
el_GR: Πρέπει να είναι το πού %s χαρακτήρες μακρύ.

en: Must be between %s and %s characters long.
el_GR: Πρέπει να είναι μεταξύ %s και %s χαρακτήρες μακρύ.

en: Must contain at least %d lowercase character. | Must contain at least %d lowercase characters.
el_GR[0]: Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %d πεζό χαρακτήρα.
el_GR[1]: Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %d πεζούς χαρακτήρες.

en: Must contain at least %d special character. | Must contain at least %d special characters.
el_GR[0]: Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %d ειδικό χαρακτήρα.
el_GR[1]: Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %d ειδικούς χαρακτήρες..

en: Must contain at least %d uppercase character. | Must contain at least %d uppercase characters.
el_GR[0]: Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %d χαρακτήρα με κεφαλαία.
el_GR[1]: Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %d χαρακτήρες με κεφαλαία.

en: Must match pattern.
el_GR: Πρέπει να ταιριάζει με το μοτίβο.

en: Must not have been recently used by this account.
el_GR: Δεν πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί πρόσφατα από αυτόν τον λογαριασμό.

en: My Account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

en: My Sets
el_GR: Τα Σετ μου

en: MySQL InnoDB engine
el_GR: MySQL InnoDB κινητήρας

en: MySQL PDO Extension Enabled
el_GR: Η Επέκταση MySQL PDO είναι Ενεργοποιημένη

en: MySQL Password
el_GR: Κωδικός MySQL

en: MySQL Username
el_GR: Όνομα Χρήστη MySQL

en: N/A
el_GR: Δ/Δ

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name & Attributes
el_GR: Ονόματα & Χαρακτηριστικά

en: Name (optional)
el_GR: Όνομα (προαιρετικό)

en: Name Mask
el_GR: Μάσκα Ονόματος

en: Name cannot contain the characters: %s
el_GR: Το όνομα δεν μπορεί να περιέχει τους χαρακτήρες: %s

[ctx: Name of a set]
en: Set Name
el_GR: Όνομα Σετ

en: Name or keywords
el_GR: Όνομα ή λέξεις-κλειδιά

en: Name required.
el_GR: Το Όνομα είναι υποχρεωτικό.

en: Navigate through sibling pages.
el_GR: Περιηγηθείτε μέσα από τις αδερφικές σελίδες.

en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

en: Navigation Link Text
el_GR: Κείμενο Συνδέσμου Πλοήγησης

en: Neither the character set nor the collation are defined.
el_GR: Ούτε το σύνολο χαρακτήρων ούτε η collation καθορίζονται.

en: Never
el_GR: Ποτέ

en: New
el_GR: Νέα

en: New %s
el_GR: Νέο %s

en: New Event
el_GR: Νέο Συμβάν

en: New Event %s submitted for approval.
el_GR: Νέο Συμβάν %s υποβλήθηκε για έγκριση.

en: New Event: %s
el_GR: Νέο Συμβάν: %s

en: New Folder
el_GR: Νέος Φάκελος

en: New Form
el_GR: Nέα Φόρμα

en: New Form Submission
el_GR: Υποβολή νέας φόρμας

en: New Job Set
el_GR: Νέο Σετ Εργασίας

en: New Message Approval
el_GR: Νέα Έγκριση μηνύματος

en: New Message on Conversation: %s
el_GR: Νέο μήνυμα σε Συνομιλία: %s

en: New Page
el_GR: Νέα Σελίδα

en: New Page %s submitted for approval.
el_GR: Η Νέα σελίδα %s Υποβλήθηκε για Έγκριση.

en: New Page Created From Version
el_GR: Νέα Σελίδα Δημιουργήθηκε Από την Έκδοση

en: New Page: <a target="_blank" href="%s">%s</a>
el_GR: Νέα σελίδα: <a target="_blank" href="%s">%s</a>

en: New Password
el_GR: Νέος Κωδικός Πρόσβασης

en: New Private Message
el_GR: Νέο Προσωπικό Μήνυμα

en: New Product Launch
el_GR: Παρουσίαση νέου προϊόντος

en: New Question
el_GR: Νέα Ερώτηση

en: New Stack
el_GR: Νέα Στοίβα

en: New User Registration
el_GR: Εγγραφή νέου χρήστη

en: New Users
el_GR: Νέοι Χρήστες

en: New Version %s
el_GR: Νέα έκδοση %s

en: New Version: %s. Upgrading from: %s.
el_GR: Νέα Έκδοση: %s. Αναβάθμιση από: %s.

en: New draft created.
el_GR: Νέο πρόχειρο δημιουργήθηκε.

en: New event created: "%s". This event requires approval.
el_GR: Δημιουργήθηκε νέο συμβάν: "%s". Αυτό το συμβάν απαιτεί έγκριση.

en: New file set added successfully.
el_GR: Νέο Σετ Αρχείων προστέθηκε με επιτυχία.

en: New form submission: <a href="%s"><strong>%s</strong></a>.
el_GR: Νέα ποβολή νέας φόρμας: <a href="%s"><strong>%s</strong></a>.

en: New page created: "%s". This page requires approval.
    
    Author Comments: %s
    
    View the page here: %s.
el_GR: Νέα σελίδα δημιουργήθηκε: "%s". Αυτή η σελίδα απαιτεί έγκριση.
    
    Σχόλια Δημιουργού: %s
    
    Δείτε τη σελίδα εδώ: %s.

en: New private message: <a href="%s"><strong>%s</strong></a>.
el_GR: Νέο προσωπικό μήνυμα: <a href="%s"><strong>%s</strong></a>.

en: New template.
el_GR: Νέο πρότυπο.

en: New user <a href="%s">%s</a> created.
el_GR: Νέος Χρήστης <a href="%s">%s</a> δημιουργήθηκε.

en: New user <a href="%s">%s</a> registered for site.
el_GR: Νέος Χρήστης <a href="%s">%s</a> έκανε εγγραφή στο site.

en: Newline
el_GR: καινούργια γραμμή

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Next & Previous Nav
el_GR: Περιήγηση Επόμενο & Προηγούμενο

en: Next Label
el_GR: Επόμενη Ετικέτα

en: No
el_GR: Όχι

en: No "%s" entries can be found
el_GR: Δεν βρέθηκαν καταχωρήσεις "%s".

en: No Attributes
el_GR: Κανένα Χαρακτηριστικό

en: No Block Types
el_GR: Δεν υπάρχουν τύποι μπλοκ

en: No Color Selected
el_GR: Δεν έχει επιλεχθεί χρώμα

en: No Content.
el_GR: Άνευ Περιεχομένου.

en: No Data
el_GR: δεν υπάρχουν δεδομένα

en: No Default Description
el_GR: Δεν υπάρχει προεπιλεγμένη περιγραφή

en: No End Date.
el_GR: Δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης.

en: No Faq Entries Entered.
el_GR: Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις στις Συχνές Ερωτήσεις.

en: No File Types
el_GR: Δεν υπάρχουν Τύποι Αρχείων

en: No Groups
el_GR: Δεν υπάρχουν Ομάδες

en: No IP Access Control Category defined.
el_GR: Δεν έχει οριστεί καμία κατηγορία ελέγχου πρόσβασης IP.

en: No Jobs found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν Εργασίες.

en: No Locale
el_GR: Δεν υπάρχει Εντοπιότητα

en: No Meta Description
el_GR: Όχι Περιγραφή Μεταδεδομένων

en: No Name
el_GR: Χωρίς Όνομα

en: No Page Attributes
el_GR: Δεν υπάρχουν Χαρακτηριστικά Σελίδας

en: No Page Types
el_GR: Δεν υπάρχουν Τύποι σελίδας

en: No Repeat
el_GR: Όχι Επανάληψη

en: No Results
el_GR: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: No Slides Entered.
el_GR: Δεν επιλέχτηκαν σλαιτς

en: No Subscriptions
el_GR: Δεν Υπάρχουν Συνδρομές

en: No Suggestions
el_GR: Δεν υπάρχουν Προτάσεις

en: No Themes
el_GR: Κανένα Θέμα

en: No Video Files Selected.
el_GR: Δεν επιλέχτηκαν αρχεία βίντεο .

en: No access entities selected.
el_GR: Δεν έχουν επιλεγεί φορείς πρόσβασης.

en: No add-ons found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν πρόσθετα.

en: No add-ons installed.
el_GR: Δεν υπάρχουν εγκατεστημένα add-ons

en: No approved version.
el_GR: Μη εγκεκριμένη έκδοση.

en: No attribute categories currently defined.
el_GR: Δεν έχουν ορισθεί για την ώρα Κατηγορίες Χαρακτηριστικών

en: No attribute sets currently defined.
el_GR: Δεν έχουν ορισθεί Σετ Χαρακτηριστικών για την ώρα.

en: No attributes defined.
el_GR: Δεν έχουν οριστεί  Χαρακτηριστικά.

en: No attributes found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν χαρακτηριστικά.

en: No available entries found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν διαθέσιμες καταχωρήσεις.

en: No available templates found for selected items.
el_GR: Δεν βρέθηκαν διαθέσιμα πρότυπα για τα επιλεγμένα στοιχεία.

en: No containers found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν κοντέινερ.

en: No cookie
el_GR: Όχι Cookie

en: No custom block types are awaiting installation.
el_GR: Δεν αναμένουν εγκατάσταση προσαρμοσμένοι τύποι μπλοκ.

en: No data is available yet.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα στοιχεία ακόμα.

en: No default file storage location could be found to store this file.
el_GR: Δεν βρέθηκε προεπιλεγμένη τοποθεσία αποθήκευσης αρχείων για να αποθηκεύσετε αυτό το αρχείο.

en: No description
el_GR: Χωρίς περιγραφή

en: No differences found between schema and database.
el_GR: Δεν βρέθηκαν διαφορές μεταξύ σχήματος και δεδομένων της βάσης.

en: No downloads
el_GR: Δεν υπάρχουν λήψεις

en: No entities created yet. First, create an Express object, then you can add entries to it.
el_GR: Οι οντότητες δεν δημιουργήθηκαν ακόμα. Κατ 'αρχάς, δημιουργήστε ένα αντικείμενο Express, τότε μπορείτε να προσθέσετε καταχωρήσεις σε αυτό.

en: No file set
el_GR: Δεν έχει οριστεί σετ αρχείων

en: No file sets found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν Σύνολα Αρχείων

en: No file sets have been created.
el_GR: Δεν έχουν δημιουργηθεί σετ αρχείων.

en: No file specified
el_GR: Δεν έχει οριστεί αρχείο

en: No files found in %s for the storage location "%s".
el_GR: Δεν βρέθηκαν αρχεία στο %s για την τοποθεσία αποθήκευσης  "%s".

en: No files found in {0} for the storage location "{1}".
el_GR: Δεν βρέθηκαν αρχεία στο {0} για την τοποθεσία αποθήκευσης "{1}".

en: No files found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αρχεία.

en: No forwarded header has been detected. This may mean that you are not using a proxy and that all the following options should be empty.
el_GR: Δεν έχει ανιχνευθεί κεφαλίδα προώθησης. Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιείτε διακομιστής μεσολάβησης και ότι όλες οι ακόλουθες επιλογές πρέπει να είναι κενές.

en: No global areas have been added.
el_GR: Δεν έχουν προστεθεί παγκόσμιες περιοχές.

en: No grid framework found. Grid area methods require a valid grid framework defined in a PageTheme class.
el_GR: Δεν βρέθηκαν grid framework. Μέθοδοι Περιοχής Grid απαιτούν ένα έγκυρο grid framework που ορίζονται σε μια κλάση PageTheme.

en: No group sets found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν σετ ομάδων.

en: No groups are eligible for this operation
el_GR: Καμία ομάδα δεν είναι κατάλληλη για αυτήν τη λειτουργία

en: No groups found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν ομάδες.

en: No groups selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκαν ομάδες

en: No information about this add-on available.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες σχετικά με αυτό το πρόσθετο .

en: No job specified.
el_GR: Δεν έχει οριστεί εργασία.

en: No local user account associated with this user, please log in with a local account and connect your account from your user profile.
el_GR: Δεν υπάρχει τοπικός λογαριασμός χρήστη που σχετίζεται με αυτόν το χρήστη, παρακαλώ συνδεθείτε με έναν τοπικό λογαριασμό και συνδέστε στο λογαριασμό σας με το προφίλ χρήστη σας.

en: No messages found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν μηνύματα.

en: No messages in this conversation.
el_GR: Δεν υπάρχουν μηνύματα σε αυτή τη συνομιλία.

en: No notification recipient specified.
el_GR: Δεν έχει καθοριστεί παραλήπτης ειδοποίησης.

en: No one has yet submitted this form.
el_GR: Κανείς δεν έχει υποβάλει ακόμη αυτή τη φόρμα.

en: No original page specified.
el_GR: Δεν έχει οριστεί αρχική σελίδα.

en: No packages have been installed.
el_GR: Δεν έχουν εγκατασταθεί Πακέτα.

en: No page could be found at this address.
el_GR: Καμία σελίδα δεν θα μπόρεσε να βρεθεί σε αυτή τη διεύθυνση.

en: No page types found.
el_GR: Δεν βρέθηκε τύπος σελίδων .

en: No pages found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν σελίδες.

en: No pages received
el_GR: Δεν ελήφθησαν σελίδες

en: No parsers found
el_GR: Δεν βρέθηκαν parsers

en: No result for %s. Add it?
el_GR: Κανένα αποτέλεσμα για %s. Προσθήκη;

en: No results found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: No results match
el_GR: Κανένα αποτέλεσμα δεν ταιριάζει

en: No results node found for entity %s during entity rescan.
el_GR: Δεν βρέθηκε κόμβος αποτελεσμάτων για την οντότητα %s κατά την εκ νέου σάρωση της  οντότητας.

en: No roles available yet. Click on the Add Role button above to create one.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι ρόλοι ακόμη. Κάντε κλικ στο κουμπί Προσθήκη Ρόλου παραπάνω για να δημιουργήσετε ένα.

en: No search presets found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν προεπιλογές αναζήτησης.

en: No site type is currently defined.
el_GR: Δεν έχει καθοριστεί κανένας τύπος ιστότοπου.

en: No stacks found in this folder.
el_GR: Δεν βρέθηκαν στοίβες σε αυτόν τον φάκελο.

en: No tags
el_GR: Χωρίς ετικέτες

en: No template was able to be selected for slot {slot} on board instance {instance}. Total content objects remaining: {remaining}
el_GR: Κανένα πρότυπο δεν μπόρεσε να επιλεγεί για το slot {slot} επί της παρουσίας πίνακα {instance}. Συνολικά αντικείμενα περιεχομένου που απομένουν: {remaining}

en: No themes are installed.
el_GR: Δεν έχουν εγκατασταθεί θέματα.

en: No themes found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν θέματα.

en: No timed permission assignments
el_GR: Δεν υπάρχουν αναθέσεις Προσωρινών δικαιωμάτων

en: No title
el_GR: Χωρίς τίτλο

en: No topic filtering
el_GR: Χωρίς φιλτράρισμα θέματος

en: No topics.
el_GR: Κανένα Θέμα.

en: No upcoming events found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν προσεχή συμβάντα.

en: No updates are ready to be installed.
el_GR: Δεν υπάρχουν ενημερωμένες εκδόσεις έτοιμες να εγκατασταθούν.

en: No updates for your add-ons are available.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για τα add-ons σας.

en: No upgrade notices found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν ανακοινώσεις αναβάθμισης.

en: No user id found
el_GR: Δεν βρέθηκε χρήστης

en: No users are eligible for this operation
el_GR: Κανένας χρήστης δεν είναι κατάλληλος για αυτήν την ενέργεια

en: No users found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν χρήστες

en: No users or groups added.
el_GR: Δεν προστέθηκαν χρήστες ή ομάδες.

en: No users or groups selected.
el_GR: Δεν επιλέχτηκαν Χρήστες ή ομάδες

en: No users selected.
el_GR: Δεν έγινε επιλογή Χρηστών.

en: No valid editor found for file ID %s.
el_GR: Δεν βρέθηκε έγκυρο πρόγραμμα επεξεργασίας για το αρχείο ID %s.

en: No, display all messages.
el_GR: Όχι, εμφανίστε όλα τα μηνύματα.

en: No, posting is disabled.
el_GR: Όχι, οι απαντήσεις είναι απενεργοποιημένες.

en: No, this is not the default storage location.
el_GR: Όχι, αυτή δεν είναι η προεπιλεγμένη θέση αποθήκευσης.

en: No. Do <strong>not</strong> remove any content or files from this website.
el_GR: Όχι. Να <strong>μην</strong> αφαιρεθεί οποιοδήποτε περιεχόμενο ή αρχεία από αυτή την ιστοσελίδα.

en: Nobody
el_GR: Kανένας

en: None
el_GR: Κανένα

en: None Created
el_GR: Τίποτα δεν Δημιουργήθηκε

en: None Created.
el_GR: Τίποτα δεν Δημιουργήθηκε

en: None Selected
el_GR: Δεν έγινε καμία επιλογή

en: None of the CSV columns have been recognized.
el_GR: Καμία από τις στήλες CSV δεν έχει αναγνωριστεί.

en: None provided
el_GR: Δεν παρέχεται

en: None selected
el_GR: Δεν Επιλέχτηκε τίποτα

en: None.
el_GR: Τίποτα.

en: None. Pages do not have canonical URLs until they are published.
el_GR: Κανένα. Οι σελίδες δεν έχουν canonical URL μέχρι να δημοσιευτούν.

en: None. This file will automatically be used by the <strong>%s</strong> page.
el_GR: Κανένα. Αυτό το αρχείο θα χρησιμοποιηθεί αυτόματα από τη σελίδα <strong>%s</strong>.

en: None. This file will automatically be used for pages without a template.
el_GR: Κανένα. Αυτό το αρχείο θα χρησιμοποιηθεί αυτόματα για σελίδες χωρίς πρότυπο.

en: None. This file will automatically be used.
el_GR: Κανένα. Αυτό το αρχείο θα χρησιμοποιηθεί αυτόματα.

en: None. This file will be used by pages with the <strong>%s</strong> template.
el_GR: Τίποτα. Αυτό το αρχείο θα χρησιμοποιηθεί από τις σελίδες με το <strong>%s</ strong> πρότυπο.

en: Normal text
el_GR: Κανονικό κείμενο

en: Normalize On Change
el_GR: Κανονικοποίηση στην Αλλαγή

[ctx: Northern Irish County]
en: Antrim
el_GR: Άντριμ

[ctx: Northern Irish County]
en: Armagh
el_GR: Αρμάγκ

[ctx: Northern Irish County]
en: Down
el_GR: Ντάουν

[ctx: Northern Irish County]
en: Londonderry
el_GR: Λόντοντέρυ

[ctx: Northern Irish County]
en: Tyrone
el_GR: Τιρόνη

en: Not a ZIP archive.
el_GR: Δεν είναι ένα αρχείο ZIP.

en: Not a member? Register
el_GR: Δεν είστε μέλος; Εγγραφή

en: Note
el_GR: Σημείωση

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Note: Additional page paths are not versioned.<br> They will be available immediately.
el_GR: Σημείωση: Οι πρόσθετες διαδρομές σελίδας δεν έχουν εκδοθεί. <br> Θα είναι άμεσα διαθέσιμες.

en: Note: Any person can attempt to log into any account, causing account deactivation
el_GR: Σημείωση: Οποιοδήποτε άτομο μπορεί να επιχειρήσει να συνδεθεί σε οποιονδήποτε λογαριασμό, προκαλώντας απενεργοποίηση του λογαριασμού

en: Note: Downloading an update will NOT automatically install it.
el_GR: Σημείωση: Η λήψη μιας ενημερωμένης έκδοσης ΔΕΝ θα την εγκαταστήσει αυτόματα.

en: Note: Entering values here will override global conversations file attachment settings for this block if you enable Attachment Overrides for this Conversation.
el_GR: Σημείωση: Εισάγοντας τιμές εδώ θα υπερισχύσουν των παγκόσμιων ρυθμίσεων για την επισύναψη αρχείων στις συνομιλίες για αυτό το μπλοκ αν ενεργοποιήσετε την Παράκαμψη  Συνημμένων για αυτή τη Συνομιλία.

en: Note: These settings can be overridden in the block edit form for individual conversations.
el_GR: Σημείωση: Αυτές οι ρυθμίσεις μπορεί να παρακαμφθούν στη φόρμα επεξεργασίας στο μπλοκ για ιδιωτικές συνομιλίες.

en: Note: You can enable site-wide caching from the System & Settings area of the Dashboard.
el_GR: Σημείωση: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε caching για όλο τον Ιστότοπο από την περιοχή System & Ρυθμίσεις του ταμπλό.

en: Note: You will need to run the "Deactivate Users" job in order for these deactivations to actually occur.
el_GR: Σημείωση: Θα χρειαστεί να εκτελέσετε την εργασία "Απενεργοποίηση χρηστών", για να πραγματοποιηθούν πραγματικά αυτές οι απενεργοποιήσεις.

en: Note: the above options are dependent on %s.
el_GR: Σημείωση: οι παραπάνω επιλογές εξαρτώνται από το %s.

en: Note: this will override the selected preset with the new preset. It will not update any layouts already in use.
el_GR: Σημείωση: αυτό θα αντικαταστήσει την επιλεγμένη προρύθμιση με τη νέα προρύθμιση. Δεν θα ενημερώσει τυχόν layouts που την χρησιμοποιούν ήδη.

en: Nothing
el_GR: Τίποτα

en: Nothing currently available to install.
el_GR: Δεν διατίθενται τίποτα προς το παρών για εγκατάσταση.

en: Notice
el_GR: Ειδοποίηση

en: Notification
el_GR: Ειδοποίηση

en: Notification - Spam Detected
el_GR: Γνωστοποίηση - Εντοπίστηκε Spam

en: Notification settings.
el_GR: Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Number of Pages to Display
el_GR: Αριθμός Σελίδων για εμφάνιση

en: Number of Responses
el_GR: Αριθμός Απαντήσεων

en: Number of Results
el_GR: Αριθμός αποτελεσμάτων

en: Number of drafts per page
el_GR: Αριθμός προχείρων ανά σελίδα

en: Number of messages to send
el_GR: Αριθμός μηνυμάτων για αποστολή

en: Number to Display
el_GR: Αριθμός προς εμφάνιση

en: OAuth Error: %s
el_GR: Σφάλμα OAuth: %s

en: OGG Video
el_GR: Βίντεο OGG

en: Object Details
el_GR: Λεπτομέριες Αντικειμένου

en: Object added successfully.
el_GR: Το Αντικείμενο προστέθηκε με επιτυχία

en: Object updated successfully.
el_GR: Το Αντικείμενο ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Occurrence Date and Time
el_GR: Ημερομηνία και ώρα Περιστατικού

en: Off (all rows the same color)
el_GR: απενεργοποίηση  (όλες τις γραμμές το ίδιο χρώμα)

en: Off - Good for active theme development when using LESS files.
el_GR: Off - Καλό για ενεργό ανάπτυξη θέματος όταν χρησιμοποιούνται αρχεία LESS.

en: Off - Good for debugging generated CSS output.
el_GR: Off - Καλό για τον εντοπισμό σφαλμάτων που δημιουργούνται από το CSS.

en: Off - Good for development of custom blocks.
el_GR: Off - Καλό για ανάπτυξη προσαρμοσμένων μπλοκ.

en: Off - Good for development.
el_GR: Off - Καλό για ανάπτυξη λογισμικού.

en: Off - Proxy classes need to be manually generated. Helps speed up a live site.
el_GR: Απενεργοποιημένο  - Οι κλάσεις διαμεσολάβησης πρέπει να δημιουργούνται χειροκίνητα. Βοηθά στο να γίνει ένας ενεργός ιστότοπος γρήγορος.

en: Off - Turn it on by hand for specific pages.
el_GR: Off - Ενεργοποιήστε χειροκίνητα για συγκεκριμένες σελίδες.

en: Off - only admins can create accounts from Dashboard
el_GR: Off - μόνο διαχειριστές μπορούν να δημιουργήσουν λογαριασμούς από τον Πίνακα Ελέγχου

en: Offer choice of language on login.
el_GR: Προσφορά επιλογής γλώσσας κατά την Σύνδεση.

en: Ogg
el_GR: OGG

en: Ok
el_GR: Εντάξει

en: Older Versions &rarr;
el_GR: Παλαιότερες εκδόσεις &rarr;

en: On
el_GR: Σε

en: On %s, user %s approved the following request: 
    
    ---
    %s
    ---
el_GR: Σε %s, ο χρήστης %s ενέκρινε το ακόλουθο αίτημα:
    
    ---
    %s
    ---

en: On %s, user %s cancelled the following request: 
    
    ---
    %s
    ---
el_GR: Στις %s, ο χρήστης %s ακύρωσε το ακόλουθο αίτημα: 
    
    ---
    %s
    ---

en: On %s, user %s submitted the following request: %s
el_GR: Στο %s, ο χρήστης %s υπέβαλε το ακόλουθο αίτημα: %s

en: On (change color of alternate rows)
el_GR: Ενεργοποίηση (εναλλαγή χρώματος κάθε δεύτερη σειρά)

en: On - Helps speed up a live site.
el_GR: On - συμβάλλει στην επιτάχυνση ενός εν ενεργεία ιστότοπου.

en: On - If blocks on the particular page allow it.
el_GR: On - Αν τα μπλοκ στη συγκεκριμένη σελίδα το επιτρέπουν.

en: On - In all cases.
el_GR: On - Σε όλες τις περιπτώσεις.

en: On - Proxy classes will be generated on the fly. Good for development.
el_GR: Ενεργοποιημένο - Οι Κλασεις διαμεσολάβησης θα δημιουργούνται on the fly. Καλό για τη φάση ανάπτυξης.

en: On - anyone can create an account from Login page
el_GR: On - ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει ένα λογαριασμό από τη σελίδα Εισόδου

en: Once the index is clear, you must reindex your site from the Automated Jobs page.
el_GR: Όταν το ευρετήριο καθαρίσει, θα πρέπει να να δημιουργήσετε ευρετήριο ξανά για το site σας από το από τη Σελίδα Αυτοματοποιημένων Εργασιών

en: One
el_GR: Ένα

en: One or more custom regular expressions which the password must match in order for it to be valid. The password will be tested against each regular expression in order.
el_GR: Μία ή περισσότερες προσαρμοσμένες Regular Expression τις οποίες ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να αντιστοιχεί για να είναι έγκυρος. Ο κωδικός πρόσβασης θα δοκιμαστεί με κάθε Regular Expression με τη σειρά.

en: One per line
el_GR: Μία ανά γραμμή

en: One per line, to allowlist all %s domains: %s
el_GR: Μία ανά γραμμή, για βάλετε στη στη Λίστα allowlist όλα τα  %s domains: %s

en: One summary template available for this page. | %s summary templates available for this page.
el_GR[0]: Ένα πρότυπο σύνοψης είναι διαθέσιμο για αυτήν τη σελίδα.
el_GR[1]: %s πρότυπa σύνοψης διαθέσιμα για αυτήν τη σελίδα.

en: One to Many
el_GR: Ένα προς Πολλά

en: One to One
el_GR: Ένα προς ένα

en: One-To-Many
el_GR: Ένα-προς-Πολλά

en: One-To-One
el_GR: Ένα-προς-ένα

en: Online Languages
el_GR: Γλώσσες Συνδεδεμένες Online

en: Only Dashboard Works
el_GR: Μόνο ο Πίνακας ελέγχου λειτουργεί.

en: Only Metadata
el_GR: Μόνο Μεταδεδομένα

en: Only Missing Pages
el_GR: Μόνο σελίδες που λείπουν

en: Only Registered Users
el_GR: Μόνο Εγγεγραμμένοι χρήστες

en: Only disable user consent if you trust this integration fully. By disabling user consent, you remove the user's ability to deny access.
el_GR: Απενεργοποιήστε μόνο τη συγκατάθεση του χρήστη εάν εμπιστεύεστε πλήρως αυτή την ολοκλήρωση. Με την απενεργοποίηση της συγκατάθεσης του χρήστη, καταργείτε τη δυνατότητα του χρήστη να αρνηθεί την πρόσβαση.

en: Only files with the following extensions will be allowed. Separate extensions with commas. Periods and spaces will be ignored.
el_GR: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις θα πρέπει να επιτρέπεται. Ξεχωρίστε τις επεκτάσεις με κόμματα. Τελείες και διαστήματα θα αγνοηθούν.

en: Only local languages
el_GR: Μόνο Τοπικές γλώσσες

en: Only one file should be uploaded when replacing a file.
el_GR: Θα πρέπει να μεταφορτώσετε μόνο ένα αρχείο κατά την αντικατάσταση ενός αρχείου.

en: Only registered users may view the website.
el_GR: Μόνο εγγεγραμένοι χρήστες μπορούν να δουν το site

en: Only render at canonical URLs.
el_GR: Μόνο καθιστούν σε κανονικές διευθύνσεις URL.

en: Only show files owned by current logged-in user.
el_GR: Εμφάνιση μόνο αρχείων που ανήκουν στον τρέχοντα συνδεδεμένο χρήστη.

en: Only the %s user may reset the site's content.
el_GR: Μόνο ο χρήστη %s μπορεί να επαναφέρει το περιεχόμενο του site.

en: Only the Super User is allowed to reset all passwords.
el_GR: Μόνο ο Super User επιτρέπεται να επαναφέρει όλους τους κωδικούς πρόσβασης.

en: Only the admin user may reset all languages.
el_GR: Μόνο ο Διαχειριστής μπορεί να επαναφέρει όλες τις γλώσσες.

en: Only the admin user may reset all strings.
el_GR: Μόνο ο Διαχειριστής μπορεί να επαναφέρει όλες τις συμβολοσειρές.

en: Only the administrative group may view the website.
el_GR: Μόνο οι διαχειριστές μπορούν να δουν το site

en: Only the administrator can copy aliased pages.
el_GR: Μόνο ο διαχειριστής μπορεί να αντιγράψει  σελίδες.

en: Only the super user may copy locale trees.
el_GR: Μόνο ο υπερ-χρήστης μπορεί να αντιγράψει δέντρα εντοπιότητας.

en: Only the super user may remove a multilingual section.
el_GR: Μόνο ο υπερ-χρήστης μπορεί να αφαιρέσει ένα πολύγλωσσο τμήμα.

en: Only the super user may remove block types.
el_GR: Μόνο ο υπερ-χρήστης μπορεί να αφαιρέσει τους τύπους μπλοκ.

en: Only the super user may rescan the links inside a multilingual tree.
el_GR: Μόνο ο υπερ-χρήστης μπορεί να σκανάρει δέντρα εντοπιότητας.

en: Only users who are members of ALL selected groups will be eligible for this permission.
el_GR: Μόνο χρήστες που είναι μέλη όλων των επιλεγμένων ομάδων θα είναι κατάλληλοι για αυτή την άδεια.

en: Only when manually removed or the cache is cleared.
el_GR: Μόνο όταν αφαιρεθεί χειροκίνητα ή όταν καθαρίζετε η μνήμη cache.

en: Oops, something is wrong with the form you posted (it doesn't have a question set id).
el_GR: Ωχ, κάτι δεν πήγε καλά με τη φόρμα που δημοσιεύσατε (δεν έχει id σετ ερώτησης).

en: Oops, something is wrong with the form you posted (it doesn't have any questions).
el_GR: Ωχ, κάτι δεν πήγε καλά με τη μορφή που δημοσιεύτηκε (δεν έχει οποιεσδήποτε ερωτήσεις).

en: Open Link
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου

en: Open Link in New Window
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Open Page
el_GR: Άνοιγμα σελίδας

en: Open link in Lightbox
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε Lightbox

en: Open link in new tab
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα

en: Open link in new window
el_GR: Ανοίξτε το σύνδεσμο στο νέο παράθυρο

en: Open link in same window
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου στο ίδιο παράθυρο

en: Open links in a new window
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμων σε νέο παράθυρο

en: Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση

en: Option
el_GR: Επιλογή

en: Option Order
el_GR: Ταξινόμηση επιλογής

en: Optional Items
el_GR: Προαιρετικά Στοιχεία

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Options %s External File Provider Type
el_GR: Επιλογές %s Τύπος Εξωτερικού  Παροχέα Αρχείων

en: Options %s Storage Type
el_GR: Επιλογές %s Τύπος Αποθήκευσης

en: Options saved successfully.
el_GR: Οι επιλογές αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Or choose
el_GR: ή επιλέξτε

en: Order &amp; Group
el_GR: Ταξινόμηση &amp? Ομάδα

en: Order Pages
el_GR: Ταξινόμηση Σελίδων

en: Order Saved.
el_GR: Η Ταξινόμηση Αποθηκεύτηκε.

en: Order Updated
el_GR: Η Ταξινόμηση Ενημεώθηκε

[ctx: Order of a set]
en: Set Order
el_GR: Ορισμός Ταξινόμησης

en: Ordered List
el_GR: Διατεταγμένη Λίστα

en: Ordering
el_GR: Ταξινόμηση

en: Organize Page Type Order
el_GR: Οργανώστε την Ταξινόμηση Τύπων Σελίδας

en: Original Page
el_GR: Σελίδα Πρωτότυπο

en: Original String
el_GR: Αρχική Συμβολοσειρά

en: Originally requested by %s.
el_GR: Αρχικά ζητήθηκε από  %s.

en: Orphaned Blocks
el_GR: Ορφανά μπλοκ

en: Other
el_GR: Άλλα

en: Other Attributes
el_GR: Άλλα Χαρακτηριστικά

en: Other Fields
el_GR: Άλλα Πεδία

en: Other Filters
el_GR: άλλα φίλτρα

en: Other Options
el_GR: Αλλες επιλογές

en: Other countries
el_GR: Άλλες χώρες

en: Others
el_GR: Άλλοι

en: Out of memory problems working with a ZIP archive.
el_GR: Προβλήματα διαθέσιμης μνήμης δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Outdent
el_GR: Προεξοχή

en: Outline
el_GR: Περίγραμμα

en: Output
el_GR: Έξοδος

en: Output error information to site users
el_GR: Έξοδος πληροφοριών σφαλμάτων για τους χρήστες του site

en: Override
el_GR: Παράκαμψη

en: Override Block Type
el_GR: Παράκαμψη Τύπου Μπλοκ

en: Override Default Permissions
el_GR: Παράκαμψη Προεπιλεγμένων Δικαιωμάτων

en: Override Global Settings
el_GR: Παράκαμψη καθολικών ρυθμίσεων

en: Override Permissions
el_GR: Υπέρβαση Δικαιωμάτων

en: Override block type cache settings.
el_GR: Παράκαμψη ρυθμίσεων της μνήμης cache Τύπου Μπλοκ

en: Override page name with custom title?
el_GR: Παράκαμψη ονόματος σελίδας με προσαρμοσμένο τίτλο;

en: Override settings from group type
el_GR: Παράκαμψη ρυθμίσεων από τον τύπο ομάδας

en: Overrides Cache
el_GR: Παρακάμπτει τη Μνήμη Cache

en: Owned By
el_GR: Ανήκει στον

en: Owned By Association
el_GR: Που ανήκει από Σύνδεση

en: Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης

en: Owning
el_GR: Ιδιοκτησία

en: Owning Association
el_GR: Ιδιοκτησία Σύνδεσης

en: Owning Type
el_GR: Τύπος Ιδιοκτησίας

en: PHP Comments Preserved
el_GR: Τα PHP σχόλια διατηρήθηκαν

en: PHP Setting
el_GR: Ρύθμιση PHP

en: PNG compression quality
el_GR: Επίπεδο συμπίεσης PNG

en: PNG compression quality ranges from 0 (no compression) to 9 (maximum compression)
el_GR: Το επίπεδο συμπίεσης PNG κυμαίνεται από 0 (χαμηλή συμπίεση) έως 9 (μέγιστη συμπίεση)

en: POP Mail Server Authentication Settings
el_GR: Ρυθμίσεις ελέγχου ταυτότητας διακομιστή αλληλογραφίας POP

en: Pacific Ocean
el_GR: Ειρηνικός Ωκεανός

en: Package
el_GR: Πακέτο

en: Package Not Found.
el_GR: Το πακέτο δεν βρέθηκε.

en: Package controller file not found.
el_GR: Το αρχείο ελεγκτή του Πακέτου δεν βρέθηκε.

en: Padding
el_GR: Γέμισμα

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Page "%s" at path "%s" Moved to trash
el_GR: Η Σελίδα "%s" στη διαδρομή "%s" Μεταφέρθηκε στο κάδο απορριμμάτων.

en: Page "%s" at path "%s" deleted
el_GR: Η Σελίδα "%s" στη διαδρομή "%s" διαγράφτηκε.

en: Page %s submitted for unapproval.
el_GR: Η σελίδα %s υποβλήθηκε για απόρριψη

en: Page Added Successfully.
el_GR: Η Σελίδας προστέθηκε με επιτυχία.

en: Page Added To
el_GR: Σελίδα Προστέθηκε στο

en: Page Alias.
el_GR: Ψευδώνυμο Σελίδας​​.

en: Page Attribute Display
el_GR: Εμφάνιση Χαρακτηριστικού Σελίδας

en: Page Attributes
el_GR: Τα Χαρακτηριστικά της Σελίδας

en: Page Attributes have been saved.
el_GR: Τα Χαρακτηριστικά Σελίδας αποθηκεύτηκαν.

en: Page Break
el_GR: Αλλαγή σελίδας

en: Page Caching
el_GR: Προσωρινή Αποθήκευση Σελίδας

en: Page Changes
el_GR: Αλλαγές Σελίδας

en: Page Date Created
el_GR:  Ημερομηνία Δημιουργίας Σελίδας

en: Page Date Modified
el_GR:  Ημερομηνία Τροποποίησης της Σελίδας

en: Page Date Published
el_GR:  Ημερομηνία δημοσίευσης της Σελίδας

en: Page Description
el_GR: Περιγραφή Σελίδας

en: Page Design
el_GR: Σχεδιασμός Σελίδας

en: Page Design, Location, Attributes and Settings
el_GR: Σχεδιασμός Σελίδας, Τοποθεσία, Χαρακτηριστικά και Ρυθμίσεις

en: Page Draft.
el_GR: Προσχέδιο Σελίδας.

en: Page Drafts
el_GR: Πρόχειρα Σελίδας

en: Page Forbidden
el_GR: Απαγορευμένη Σελίδα

en: Page ID
el_GR: ID Σελίδας

en: Page ID: %s
el_GR: ID Σελίδας: %s

en: Page Levels
el_GR: Επίπεδα Σελίδων

en: Page List
el_GR: Κατάλογος Σελίδων

en: Page Name
el_GR: Όνομα Σελίδας

en: Page Not Found
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Page Order
el_GR: Σειρά Σελίδων

en: Page Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης της σελίδας

en: Page Permissions
el_GR: Δικαιώματα Σελίδας

en: Page Properties
el_GR: Ιδιότητες Σελίδας

en: Page Properties saved.
el_GR: Οι Ιδιότητες Σελίδας αποθηκεύτηκαν.

en: Page Report
el_GR: Αναφορά Σελίδας

en: Page Saved
el_GR: Η Σελίδα Αποθηκεύτηκε

en: Page Search
el_GR: Αναζήτηση Σελίδας

en: Page Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Σελίδας

en: Page Submitted for Permission Changes.
el_GR: Η Σελίδα Υποβλήθηκε για αλλαγές δικαιωμάτων.

en: Page Submitted to Change Permission Inheritance to %s.
el_GR: Η Σελίδα υποβλήθηκε για Αλλαγή Κληρονομικότητας Δικαιωμάτων στο %s.

en: Page Successfully Added.
el_GR: Η Σελίδα προστέθηκε με επιτυχία

en: Page Successfully Refreshed.
el_GR: Η Σελίδα Ανανεώθηκε με επιτυχία .

en: Page Template
el_GR: Πρότυπο Σελίδας

en: Page Templates
el_GR: Πρότυπα Σελίδας

en: Page Templates in Theme
el_GR: Πρότυπα Σελίδας στο Θέμα

en: Page Title
el_GR: Τίτλος Σελίδας

en: Page Title Filtering
el_GR: Φιλτράρισμα Τίτλου Σελίδας

en: Page Type
el_GR: Τύπος Σελίδας

en: Page Type Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά Τύπων Σελίδας

en: Page Type Composer Control Types
el_GR: Τύποι Ελέγχου Συνθέτη τύπου σελίδας

en: Page Type Handle
el_GR: Δείκτης Τύπου Σελίδας

en: Page Type Name
el_GR: Όνομα  Τύπου Σελίδας

en: Page Type Permissions
el_GR: Δικαιώματα Τύπου Σελίδας

en: Page Type Publish Target Types
el_GR: είδη των στόχων τύπου σελίδας δημοσίευσης

en: Page Type added successfully.
el_GR: Ο Τύπος Σελίδας προστέθηκε με επιτυχία.

en: Page Type not found
el_GR: Ο Τύπος Σελίδας δεν βρέθηκε

en: Page Types
el_GR: Τύποι Σελίδας

en: Page URLs
el_GR: Διευθύνσεις URL της Σελίδας

en: Page Unsuccessfully Refreshed.
el_GR: Η Σελίδα Ανανεώθηκε ανεπιτυχώς .

en: Page Updated
el_GR: Η Σελίδα Ενημερώθηκε

en: Page Values
el_GR: Τιμές Σελίδας

en: Page Version %s Submitted for Approval.
el_GR: Η Έκδοση της Σελίδας %s Υποβλήθηκε για Έγκριση.

en: Page Version Unapproval
el_GR: Απόρριψη έκδοσης σελίδας

en: Page assigned.
el_GR: Η Σελίδα ανατέθηκε.

en: Page deleted successfully.
el_GR: Η Σελίδα διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Page deletion request saved. This action will have to be approved before the page is deleted.
el_GR: Το αίτημα διαγραφής έχει αποθηκευτεί. Η δράση αυτή θα πρέπει να εγκριθεί πριν η σελίδα διαγραφεί.

en: Page ignored.
el_GR: Η Σελίδα αγνοείται.

en: Page is Pending Approval.
el_GR: Η Έγκριση αυτής της Σελίδας είναι σε εκκρεμότητα.

en: Page location information saved successfully.
el_GR: Η Πληροφορία για τη θέση της σελίδας έχει αποθηκευτεί με επιτυχία.

en: Page not found
el_GR: Η Σελίδα δεν βρέθηκε.

en: Page not found.
el_GR: Η Σελίδα δεν βρέθηκε.

en: Page permissions have been saved.
el_GR: Οι άδειες της σελίδας έχουν αποθηκευτεί.

en: Page permissions request saved successfully. You must approve this workflow request before the permissions are changed.
el_GR: Το αίτημα δικαιωμάτων της σελίδας αποθηκεύτηκε με επιτυχία. Πρέπει να εγκρίνετε το αίτημα της ροής εργασίας πριν αλλάξετε τα δικαιώματα .

en: Page permissions saved successfully.
el_GR: Τα Δικαιώματα Σελίδας αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Page permissions updated successfully.
el_GR: Τα Δικαιώματα Σελίδας ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Page saved on %s
el_GR: Η Σελίδα αποθηκεύτηκε στο %s

en: Page template added successfully.
el_GR: Το πρότυπο σελίδας προστέθηκε με επιτυχία.

en: Page template deleted successfully.
el_GR: Το πρότυπο σελίδας διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Page template updated successfully.
el_GR: Το πρότυπο σελίδας ενημερώθηκε επιτυχώς.

en: Page type basic setup.
el_GR: Βασική ρύθμιση Τύπου Σελίδας

en: Page type copied successfully. Important! You will need to re-add any blocks into output areas that you had set on the original page type.
el_GR: Ο Τύπος σελίδας αντιγραφηκε επιτυχώς. Σημαντικό! Θα πρέπει να προσθέσετε εκ νέου κάθε μπλοκ σε περιοχές παραγωγής που είχατε οριστεί στον αρχικό τύπο σελίδας.

en: Page type deleted successfully.
el_GR: Ο Τύπος Σελίδας διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Page type not found.
el_GR: Ο τύπος σελίδας δεν βρέθηκε.

en: Page type updated successfully.
el_GR: Ο Τύπος Σελίδας ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Page unapproval requested for page: "%s".
    
    View the page here: %s.
el_GR: Απαιτείται απόρριψη σελίδας για τη σελίδα:  "%s".
    
    Προβολή της σελίδας εδώ: %s.

en: Page unmapped.
el_GR: Η Σελίδα δεν έχει αντιστοίχισή.

en: Page updated successfully.
el_GR: Η Σελίδα ενημερώθηκε επιτυχώς.

en: Page – Display a list of topics for the current page.
el_GR: Σελίδα - Εμφανίζει μια λίστα με θέματα για την τρέχουσα σελίδα.

en: Page – Display details about the event attached to a custom attribute.
el_GR: Σελίδα - Προβολή λεπτομερειών σχετικά με το συμβάν προσαρτημένο σε ένα προσαρμοσμένο χαρακτηριστικό.

[ctx: PageTemplateName]
en: Blank
el_GR: Κενή

[ctx: PageTemplateName]
en: Desktop
el_GR: Επιτραπέζια

[ctx: PageTemplateName]
en: Full
el_GR: Πλήρης

[ctx: PageTemplateName]
en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή Πλευρική Μπάρα

[ctx: PageTemplateName]
en: Resource Detail
el_GR: Λεπτομέρεια πόρων

[ctx: PageTemplateName]
en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά Πλευρική Μπάρα

[ctx: PageTemplateName]
en: Stack
el_GR: Στοίβα

[ctx: PageTemplateName]
en: Theme Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση Θεμάτων

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Description
el_GR: Περιγραφή

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Location
el_GR: Τοποθεσία Σελίδας

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Name
el_GR: Όνομα Σελίδας

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Template
el_GR: Πρότυπο Σελίδας

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Public Date/Time
el_GR: Δημόσια Ημερομηνία / Ώρα

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: User
el_GR: Χρήστης

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Block
el_GR: Μπλοκ

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Built-In Property
el_GR: Ενσωματωμένη Ιδιότητα

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Custom Attribute
el_GR: Προσαρμοσμένα Χαρακτηριστικά

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Body
el_GR: Σώμα

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Brief Description
el_GR: Σύντομη Περιγραφή

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Date Completed
el_GR: Ημερομηνία που ολοκληρώθηκε

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Date Posted
el_GR: Ημερομηνία Αποστολής

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Entry Name
el_GR: Όνομα Καταχώρησης

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Job Details
el_GR: Λεπτομέρειες εργασίας

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Job Name
el_GR: Όνομα εργασίας

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Name
el_GR: Όνομα

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Page Name
el_GR: Όνομα Σελίδας

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Posting Date
el_GR: Ημερομηνία Αποστολής

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Short Description
el_GR: Σύντομη Περιγραφή

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Topics
el_GR: Θέματα

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: About This Job
el_GR: Σχετικά με την θέση αυτή

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Basics
el_GR: Βασικά

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Body
el_GR: Σώμα

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Details
el_GR: Λεπτομέριες

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Image Slider
el_GR: Slider Εικόνων

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Page
el_GR: Σελίδα

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Post Details
el_GR: Λεπτομέρειες Δημοσίευσης

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Project Data
el_GR: Δεδομένα χαρτοφυλακίου

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Always publish below a certain page
el_GR: Πάντα δημοσίευση κάτω από μια συγκεκριμένη σελίδα

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Choose from all pages when publishing
el_GR: Επιλέξτε από όλες τις σελίδες κατά τη δημοσίευση

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Choose from pages of a certain type
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο από τις σελίδες ενός τύπου

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Pages & Themes
el_GR: Σελίδες και Θέματα

en: Pages Panel
el_GR: Πίνακας Σελίδων

en: Pages appear in both locations; all edits to originals will be reflected in their alias.
el_GR: Οι Σελίδες εμφανίζονται και στις δύο θέσεις. Όλες οι αλλαγές σε πρωτότυπα θα αντικατοπτρίζεται στα ψευδώνυμά τους.

en: Pages deleted successfully.
el_GR: Οι Σελίδες διαγράφτηκαν με επιτυχία.

en: Paginate Message List
el_GR: Σελιδοποίηση Λίστας μηνυμάτων

en: Pagination
el_GR: Σελιδοποίηση

[ctx: Pagination]
en: &larr; Previous
el_GR: &larr; Προηγούμενο

[ctx: Pagination]
en: (current)
el_GR: (τρέχουσα)

[ctx: Pagination]
en: Next &rarr;
el_GR: Επόμενο &rarr;

en: Paragraph:
el_GR: Παράγραφος:

en: Parent Page
el_GR: Μητρική Σελίδα

en: Parent page does not exist. Create the parent page in this tree first.
el_GR: Η Μητρική σελίδα δεν υπάρχει. Δημιουργήστε τη μητρική σελίδα πρώτο σε αυτό το δέντρο.

en: Password
el_GR: Κωδικός Πρόσβασης

[ctx: Password]
en: <hidden>
el_GR: <κρυφό>

en: Password Credentials
el_GR: Πιστοποιητικά κωδικού πρόσβασης

en: Password Options successfully reset to default values.
el_GR: Οι επιλογές κωδικού πρόσβασης επαναφέρθηκαν με επιτυχία στις προεπιλεγμένες τιμές.

en: Password Options successfully saved.
el_GR: Οι επιλογές κωδικού πρόσβασης αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Password Requirements
el_GR: Απαιτήσεις Κωδικού Χρήστη

en: Password changed successfully.
el_GR: Επιτυχής αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Password for user %1$s (ID %2$s) was changed by %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης για τον χρήστη %1$s (ID %2$s) άλλαξε από τον %3$s (ID %4$s).

en: Password for user %1$s (ID %2$s) was changed by code or an automated process.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης για τον χρήστη %1$s (ID %2$s) άλλαξε με κώδικα ή με αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: Password for user %1$s (ID %2$s) was reset by %3$s (ID %4$s).
el_GR: Έγινε επαναφορά κωδικού πρόσβασης για τον χρήστη %1$s (ID %2$s) από τον %3$s (ID %4$s).

en: Password for user %1$s (ID %2$s) was reset by code or an automated process.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης για τον χρήστη %1$s (ID %2$s) επαναφέρθηκε με κώδικα ή με αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: Password incorrect. Please try again.
el_GR: Ο Κωδικός πρόσβασης είναι λανθασμένος. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Paste
el_GR: Επικόληση

en: Paste As Plain Text
el_GR: Επικόλληση ως απλό κείμενο

en: Paste From Clipboard
el_GR: Επικόλληση από το πρόχειρο

en: Paste a link to an external RSS feed located on another site, and concrete5 will render it on your page. Select date formatting, feed title, number of items to display at once and choose whether to show or hide article summaries.
el_GR: Επικολλήστε έναν σύνδεσμο προς μια εξωτερική τροφοδοσία RSS που βρίσκεται σε άλλο site, και το concrete5 θα το τρέξει στη σελίδα σας. Επιλέξτε μορφοποίηση ημερομηνίας, τίτλο τροφοδοσίας, τον αριθμό των στοιχείων που θα εμφανίζονται ταυτόχρονα και επιλέξτε εαν θα γίνει εμφάνιση ή απόκρυψη για τις περιλήψεις άρθρων.

en: Paste a short or long-form YouTube link into the YouTube URL field and concrete5 will embed the video on your page. Playlist URLs and comma separated lists of video IDs are also supported.
el_GR: Επικολλήστε ένα σύνδεσμο YouTube μικρής ή μεγάλλης μορφής στο πεδίο YouTube URL και το concrete5 θα ενσωματώσει το βίντεο στη σελίδα σας. Υποστηρίζονται επίσης Playlist URL και  λίστες βίντεο διαχωρισμένες με κόμμα.

en: Paste from Clipboard
el_GR: Επικόλληση από το Πρόχειρο

en: Paste from Word
el_GR: Επικόλληση από το Word

en: Paste your HTML code into this field, and it will be rendered by your web browser.
el_GR: Επικολλήστε τον κώδικα HTML σε αυτό το πεδίο, και θα αποδοθεί από το web browser σας.

en: Path
el_GR: Διαδρομή

en: Paths
el_GR: Διαδρομές

en: Pause
el_GR: Παύση

en: Pause Slideshow on Hover
el_GR: Παύση Παρουσίασης από πέρασμα του ποντικιού

en: Pending
el_GR: Εκκρεμεί

en: Pending Approval
el_GR: Έγκριση σε εκκρεμότητα

en: Pending Delete
el_GR: Εν αναμονή Διαγραφής

en: Pending Move
el_GR: Εν αναμονή Μετακίνησης

en: Pending Permissions
el_GR: Εν αναμονή Δικαιωμάτων

en: Perform actions on multiple pages simultaneously by checking the boxes next to the pages you want to perform the action on, then selecting the action you want to perform from the drop-down menu.
el_GR: Εκτελέστε ενέργειες σε πολλές σελίδες ταυτόχρονα, επιλέγοντας τα πλαίσια δίπλα στις σελίδες στις οποίες θέλετε να εκτελέσετε την ενέργεια και, στη συνέχεια, επιλέγοντας την ενέργεια που θέλετε να εκτελέσετε από το αναπτυσσόμενο (drop-down) μενού.

en: Perform actions on multiple users simultaneously by checking the boxes next to the users you want to perform the action on, then selecting the action you want to perform from the drop-down menu.
el_GR: Εκτελέστε ενέργειες σε πολλούς χρήστες ταυτόχρονα, επιλέγοντας τα πλαίσια δίπλα στους χρήστες στους οποίους θέλετε να εκτελέσετε την ενέργεια και, στη συνέχεια, επιλέγοντας την ενέργεια που θέλετε να εκτελέσετε από το αναπτυσσόμενο (drop-down) μενού.

en: Permission Access Entity Types
el_GR: Δικαιώματα πρόσβασης  Τύπων οντοτήτων

en: Permission Categories
el_GR: Κατηγορίες Δικαιωμάτων πρόσβασης

en: Permission Changes
el_GR:  Αλλαγές Δικαιωμάτων

en: Permission Inheritance Changes
el_GR: Αλλαγές Κληρονομικότητας Δικαιωμάτων

en: Permission Key
el_GR: Κλειδί Άδειας

en: Permission Keys
el_GR: Κλειδιά Δικαιωμάτων

en: Permission assignment applied for permission %1$s by user %2$s
el_GR: Η εκχώρηση δικαιωμάτων εφαρμόζεται για την άδεια %1$s  που ζητήθηκε από το χρήστη %2$s.

en: Permission assignment applied for permission %1$s on object %2$s by user %3$s
el_GR: Εκχώρηση δικαιωμάτων εφαρμόστηκε για την άδεια %1$s στο αντικείμενο %2$s από τον χρήστη %3$s

en: Permission on
el_GR: Άδεια για

en: Permission setting saved. You must complete the workflow before this change is active.
el_GR: Η Ρύθμιση δικαιωμάτων έχει αποθηκευτεί. Πρέπει να ολοκληρώσετε τη ροή εργασίας πριν αυτή η αλλαγή είναι ενεργή.

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: File Uploader
el_GR: Μεταφορτωτής αρχείων

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group
el_GR: Ομάδα

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group Combination
el_GR: Συνδυασμός Ομάδας

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group Set
el_GR: Σετ Ομάδας

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Message Author
el_GR: Συντάκτης Μηνύματος

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Page Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης της σελίδας

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Site Group
el_GR: Ομάδα ιστοτόπων

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: User
el_GR: Χρήστης

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change anything in the Page Properties menu.
el_GR: Η δυνατότητα να αλλάξει κάτι στο μενού Ιδιότητες Σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change caching settings.
el_GR: Δυνατότητα να αλλάξετε τις ρυθμίσεις caching.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change just the page template for this page.
el_GR: Δυνατότητα να αλλάξετε το πρότυπο σελίδας μόνο για αυτή τη σελίδα.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change just the theme for this page.
el_GR: Δυνατότητα να αλλάξει μόνο το θέμα για αυτή τη σελίδα.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change permissions for this page. Warning: by granting this a user could give themselves more access.
el_GR: Δυνατότητα να αλλάξετε τα δικαιώματα για αυτή τη σελίδα. Προσοχή: Με τη χορήγηση της ένας χρήστης θα μπορούσε να δώσει μεγαλύτερη πρόσβαση στον εαυτό του.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to make edits to at least some of the content in the page. You can lock down different block areas and specific blocks by clicking Permissions on them as well.
el_GR: Η Δυνατότητα να κάνει αλλαγές σε ορισμένο τουλάχιστον από το περιεχόμενο της σελίδας. Μπορείτε να κλειδώσετε διάφορες περιοχές μπλοκ και συγκεκριμένα μπλοκ κάνοντας κλικ Δικαιώματα πάνω σε αυτά.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to move this page to the site's Trash.
el_GR: Δυνατότητα να μετακινήσετε αυτή τη σελίδα στο Trash του site.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to remove old versions of this page.
el_GR: Δυνατότητα για την απομάκρυνση παλαιών εκδόσεων αυτής της σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to see and use the website when Concrete is in maintenance mode.
el_GR: Δυνατότητα προβολής και χρήσης του ιστότοπου όταν το Concrete βρίσκεται σε λειτουργία συντήρησης.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to see what this page will look like at a specific time in the future as a specific user.
el_GR: Δυνατότητα να δούμε πως αυτή η σελίδα θα φαίνεται σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή στο μέλλον, ως ένας συγκεκριμένος χρήστης.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can access the File Manager.
el_GR: Μπορεί να έχει πρόσβαση στον Διαχειριστή Αρχείων.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a block to any area on the site. If someone is added here they can add blocks to any area (unless that area has permissions that override these global permissions.)
el_GR: Μπορεί να προσθέσει ένα μπλοκ σε κάθε περιοχή του site. Αν κάποιος έχει προστεθεί εδώ μπορεί να προσθέσει μπλοκ σε οποιαδήποτε περιοχή (εκτός αν η περιοχή έχει δικαιώματα που παρακάμπτουν αυτά τα παγκόσμια δικαιώματα.)

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a page beneath the current page.
el_GR: Μπορεί να προσθέσει μια σελίδα κάτω από την τρέχουσα σελίδα.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a stack or block from a stack to any area on the site. If someone is added here they can add stacks to any area (unless that area has permissions that override these global permissions.)
el_GR: Μπορεί να προσθέσει μια στοίβα ή μπλοκ από μια στοίβα σε οποιαδήποτε περιοχή στο site. Αν κάποιος έχει προστεθεί εδώ μπορούν να προσθέσουν στοίβες σε κάθε περιοχή (εκτός αν η περιοχή έχει δικαιώματα που παρακάμπτουν αυτά τα παγκόσμια δικαιώματα.)

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add blocks to this area. This setting overrides the global Add Block permission for this area.
el_GR: Μπορεί να προσθέσει μπλοκ σε αυτή την περιοχή. Η ρύθμιση αυτή παρακάμπτει το παγκόσμιο δικαίωμα  Πρόσθεση Μπλοκ για την περιοχή αυτή.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add files to folder.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε αρχεία στο φάκελο.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add folders.
el_GR: Μπορεί να προσθέσει φακέλους.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add groups to folder.
el_GR: Μπορεί να προσθέσει ομάδες στο φάκελο.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add stacks to this area. This setting overrides the global Add Stack permission for this area.
el_GR: Μπορεί να προσθέσει στοίβες σε αυτή την περιοχή. Η ρύθμιση αυτή παρακάμπτει το παγκόσμιο δικαίωμα Προσθήκη Στοίβας για την περιοχή αυτή.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can assign the groups within this folder.
el_GR: Μπορεί να εκχωρήσει αυτόν τον φάκελο στις ομάδες.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can control scheduled guest access to this page.
el_GR: Μπορεί να ελέγξει επιλεκτικά την πρόσβαση επισκεπτών σε αυτή τη σελίδα.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can copy file.
el_GR: Μπορεί να αντιγράψει αρχείο.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can copy files in file folder.
el_GR: Μπορείτε να αντιγράφετε τα αρχεία σ' αυτό φάκελο αρχείων.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete file folder.
el_GR: Μπορείτε να διαγράψετε αυτό το φάκελο αρχείων.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete file.
el_GR: Μπορεί να διαγράψει το αρχείο.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete files in folder.
el_GR: Μπορείτε να διαγράψετε τα αρχεία στο φάκελο.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete group folder.
el_GR: Δυνατότητα διαγραφής φακέλου ομάδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit a file's properties.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε τις ιδιότητες ενός αρχείου.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit access to file folder.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε την πρόσβαση σ' αυτό φάκελο αρχείων.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit access to file.
el_GR: Μπορεί να επεξεργαστεί την πρόσβαση στο αρχείο.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit access to group folder.
el_GR: Δυνατότητα επεξεργασίας πρόσβασης στο φάκελο ομάδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit blocks within this area.
el_GR: Μπορεί να επεξεργαστεί μπλοκ εντός της περιοχής αυτής.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit or replace files in folder.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε ή να αντικαταστήσετε τα αρχεία στο φάκελο.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit or replace files.
el_GR: Μπορεί να επεξεργαστεί ή να αντικαταστήσει αρχεία.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can move or copy this page to another location.
el_GR: Μπορεί να μετακινήσει ή να αντιγράψει την σελίδα σε άλλη θέση.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can publish an unapproved version of the page.
el_GR: Μπορεί να δημοσιεύσει μια μη εγκεκριμένη έκδοση της σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can see a page exists and read its content.
el_GR: Μπορεί να δει αν μια σελίδα υπάρχει και να διαβάσετε το περιεχόμενό της.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view and download files.
el_GR: Μπορεί να δει και να κατεβάσει αρχεία.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view the area and its contents.
el_GR: Μπορεί να δει την περιοχή και το περιεχόμενό της.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view the page versions dialog and read past versions of a page.
el_GR: Μπορεί να δει τη σελίδα διαλόγου εκδόσεων και να διαβάσετε προηγούμενες εκδόσεις μιας σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Change the type of an existing page.
el_GR: Αλλάξτε τον τύπο μιας υπάρχουσας σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can export site users or not
el_GR: Ελέγχει αν ένας χρήστης μπορεί να εξάγει τους χρήστες του site ή όχι

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can see a page in the sitemap or intelligent search.
el_GR: Ελέγχει αν ο χρήστης μπορεί να δει μια σελίδα στο χάρτη του site ή στην έξυπνη αναζήτηση.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can see the multilingual settings menu, re-map a page or set a page as ignored in multilingual settings.
el_GR: Ελέγχει αν ο χρήστης μπορεί να δει τις ρυθμίσεις του πολύγλωσσου μενού , να επανατοποθετεί μια σελίδα ή να ορίζει να αγνοηθει μια σελίδα σε πολύγλωσσα περιβάλλοντα.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can view the search user interface.
el_GR: Ελέγχει αν ο χρήστης μπορεί να δει το interface αναζήτησης χρήστη.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can access the permissions on an area. Custom area permissions could override those of the page.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να έχουν πρόσβαση στα δικαιώματα μιας περιοχής. Ειδικές άδειες περιοχής θα μπορούσαν να υπερισχύουν αυτές της σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change permissions on this block, potentially granting themselves or others greater access.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να αλλάξουν δικαιώματα σε αυτό το μπλοκ, ενδεχομένως χορηγώντας στον εαυτό τους ή σε άλλους ανώτερα δικαιώματα πρόσβασης.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the block cache settings for this block instance.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να αλλάξουν τις ρυθμίσεις της μνήμης cache για αυτή την περίπτωση μπλοκ.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the block template on this block. This overrides any area or page permissions.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να αλλάξουν το πρότυπο μπλοκ σε αυτό το μπλοκ. Αυτό αγνοεί τις άδειες περιοχής ή σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the block's name (rarely used.)
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να αλλάξουν το όνομα του μπλοκ (χρησιμοποιείται σπάνια).

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can delete blocks from this area.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να διαγράψουν μπλοκ από την περιοχή αυτή.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can delete this block. This overrides any area or page permissions.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να διαγράψουν αυτό το μπλοκ.Αυτό αντικαθιστά οποιαδήποτε δικαιώματα της περιοχή ή της σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can edit this block. This overrides any area or page permissions.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να επεξεργαστούν αυτό το μπλοκ. Αυτό αντικαθιστά οποιαδήποτε δικαιώματα περιοχής ή σελίδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can schedule guest access permissions on blocks in this area. Guest Access is a shortcut for granting permissions just to the Guest Group.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να προγραμματίσουν τα δικαιώματα πρόσβασης επισκεπτών στο μπλοκ σε αυτή την περιοχή. Πρόσβαση πελατών είναι μια συντόμευση για τη χορήγηση αδειών μόνο στην ομάδα επισκεπτών.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can schedule guest access permissions on this block. Guest Access is a shortcut for granting permissions just to the Guest Group.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να προγραμματίσουν τα δικαιώματα πρόσβασης επισκεπτών σε αυτό το μπλοκ. Πρόσβαση Επισκεπτών είναι μια συντόμευση για τη χορήγηση δικαιωμάτων μόνο στην ομάδα επισκεπτών.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can set custom design properties or CSS on this block.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να ορίσετε προσαρμοσμένες ιδιότητες ντιζάιν ή CSS σε αυτό το μπλοκ.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can view this block in the page.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες μπορούν να δουν αυτό το μπλοκ στη σελίδα.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users get the ability to add layouts to a particular area.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες έχουν την δυνατότητα να προσθέτουν layouts σε μια συγκεκριμένη περιοχή.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users see design controls and can modify an area's custom CSS.
el_GR: Ελέγχει αν οι χρήστες βλέπουν εργαλεία ελέγχου του σχεδιασμού και μπορεί να τροποποιήσει το προσαρμοσμένο CSS μιας περιοχής.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls who receives updates in the notification center.
el_GR: Έλεγχοι που λαμβάνει ενημερώσεις στο κέντρο κοινοποίηση.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Edit a file folder.
el_GR: Φάκελος Επεξεργασίας Αρχείων.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Edit a group folder.
el_GR: Επεξεργασία φακέλου ομάδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Grant ability to approve workflow.
el_GR: Χορηγεί τη δυνατότητα να εγκρίνει τη ροή εργασίας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has been approved.
el_GR: Ειδοποιεί τους επικυρωτές ότι η αλλαγή έχει εγκριθεί.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has been denied.
el_GR: Ειδοποιεί τους επικυρωτές ότι η αλλαγή έχει απορριφθεί.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has entered the workflow.
el_GR: Ειδοποιεί τους επικυρωτές ότι έχει εισέλθει μια  αλλαγή  στη ροή εργασίας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: See this file folder in the file manager
el_GR: Δείτε αυτό το φάκελο αρχείων στον διαχειριστή αρχείων

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: See this group folder in the group search.
el_GR: Δείτε αυτόν τον φάκελο ομάδας στην αναζήτηση ομάδας.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: View files within folder in the site.
el_GR: Δείτε τα αρχεία μέσα σε φάκελο σ' αυτό το χώρο.

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Group Search
el_GR: Πρόσβαση στην Αναζήτηση Ομάδων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Page Type Defaults
el_GR: Πρόσβαση στους προεπιλεγμένους Τύπους Σελίδων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Page Type Permissions
el_GR: Δικαιώματα Πρόσβασης Τύπου Σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access RSS Feed
el_GR: Πρόσβαση σε RSS Feeds

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access RSS Feeds
el_GR: Πρόσβαση σε RSS Feeds

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Sitemap
el_GR: Πρόσβαση στο Χάρτη του Site

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Task Permissions
el_GR: Πρόσβαση στα Δικαιώματα Εργασιών

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access User Search
el_GR: Πρόσβαση στην Αναζήτηση Χρηστών

[ctx: PermissionKeyName]
en: Activate/Deactivate User
el_GR: Ενεργοποίηση / Απενεργοποίηση Χρήστη

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Block
el_GR: Προσθήκη μπλοκ

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Block to Area
el_GR: Προσθήκη Μπλοκ στη Περιοχή

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Board
el_GR: Προσθήκη Πίνακα

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Calendar
el_GR: Προσθήκη Ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Calendar Event
el_GR: Προσθήκη εκδήλωσης ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Calendar Events
el_GR: Προσθήκη συμβάντων ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Child Group
el_GR: Προσθήκη Θυγατρικής Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Entry
el_GR: Προσθήκη καταχώρησης

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add File
el_GR: Προσθήκη αρχείου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Group
el_GR: Προσθήκη Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Group Folder
el_GR: Προσθήκη Φακέλου Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Layouts to Area
el_GR: Προσθήκη Layouts στην Περιοχή

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Message Attachments
el_GR: Προσθέστε Συνημμένα στο Μήνυμα

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Message to Conversation
el_GR: Προσθέστε Μήνυμα στη Συνομιλία

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Pages of This Type
el_GR: Προσθήκη Σελίδας αυτού του Τυπου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Stack
el_GR: Προσθήκη Στοίβας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Stack to Area
el_GR: Προσθήκη Στοίβας στην Περιοχή

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Sub-Page
el_GR: Προσθήκη Υποσελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Topic Tree
el_GR: Προσθήκη Θεματικού Δένδρου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Calendar Event
el_GR: Εγκρίνετε εκδήλωση ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Calendar Events
el_GR: Εγκρίνετε εκδηλώσεις ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Changes
el_GR: Επιβεβαίωση Αλλαγών

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Message
el_GR: Έγκριση Μηνύματος

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve or Deny
el_GR: Έγκριση ή απόρριψη

[ctx: PermissionKeyName]
en: Assign Group
el_GR: Εκχώρηση Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Assign Groups
el_GR: Εκχώρηση Ομάδων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Block Template
el_GR: Αλλαγή προτύπου σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Page Template
el_GR: Αλλαγή Προτύπου Σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Theme
el_GR: Αλλαγή θέματος

[ctx: PermissionKeyName]
en: Copy File
el_GR: Αντιγραφή αρχείου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Customize Themes
el_GR: Προσαρμογή Θεμάτων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete
el_GR: Διαγραφή

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Area Contents
el_GR: Διαγραφή περιεχομένων Περιοχής

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Block
el_GR: Διαγραφή Μπλοκ

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Board
el_GR: Διαγραφή Πίνακα

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Boards
el_GR: Διαγραφή Πινάκων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Calendar
el_GR: Διαγραφή ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Calendars
el_GR: Διαγραφή ημερολογίων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Entry
el_GR: Διαγραφή καταχώρησης

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete File
el_GR: Διαγραφή αρχείου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete File Folder
el_GR: Διαγραφή φακέλου αρχείων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Group Folder
el_GR: Διαγραφή φακέλου ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Log Entries
el_GR: Διαγραφή καταγραφών καταχωρίσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Message
el_GR: Διαγραφή Μηνύματος

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Page Type
el_GR: Διαγραφή Τύπου Σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete User
el_GR: Διαγραφή χρήστη

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Versions
el_GR: Διαγραφή Εκδόσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Contents
el_GR: Επεξεργασία Περιεχόμενων Περιοχής

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Design
el_GR: Επεξεργασία Σχεδιασμού Περιοχής

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Permissions
el_GR: Επεξεργασία Δικαιώματα Περιοχής

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Block
el_GR: Επεξεργασία Μπλοκ

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Board Content
el_GR: Επεξεργασία Περιεχομένου Πίνακα

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Board Settings
el_GR: Επεξεργασία Ρυθμίσεων Πίνακα

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Cache Settings
el_GR: Επεξεργασία Ρυθμίσεων Προσωρινής Μνήμης

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Calendar
el_GR: Επεξεργασία ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Calendar Events
el_GR: Επεξεργασία συμβάντων ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Calendars
el_GR: Επεξεργασία ημερολογίων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Contents
el_GR: Επεξεργασία περιεχομένων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Conversation Permissions
el_GR: Επεξεργασία  Δικαιωμάτων Συνομιλίας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Design
el_GR: Επεξεργασία Ντιζάιν

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Entry
el_GR: Επεξεργασία καταχώρησης

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Access
el_GR: Επεξεργασία Πρόσβασης στο Αρχείο

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Contents
el_GR: Επεξεργασία Περιεχομένων Αρχείου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Folder
el_GR: Φάκελος Επεξεργασίας Αρχείων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Properties
el_GR: Επεξεργασία Ιδιοτήτων Αρχείου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group
el_GR: Επεξεργασία Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group Access
el_GR: Επεξεργασία πρόσβασης ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group Folder
el_GR: Επεξεργασία Φακέλου Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group Permissions
el_GR: Επεξεργασία Δικαιωμάτων Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Locked Rules
el_GR: Επεξεργασία Κανόνων Κλειδώματος

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Message
el_GR: Επεξεργασία Μηνύματος

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Multilingual Settings
el_GR: Επεξεργασία Ρυθμίσεων Πολύγλωσσου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Name
el_GR: Επεξεργασία Ονόματος

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type
el_GR: Επεξεργασία Τύπου Σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type Drafts
el_GR: Επεξεργασία Προσωρινών Τύπων Σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type Permissions
el_GR: Επεξεργασία Αδειών Τύπου Σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Permissions
el_GR: Επεξεργασία Δικαιωμάτων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Properties
el_GR: Επεξεργασία ιδιοτήτων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Settings
el_GR: Επεξεργασία ρυθμίσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Speed Settings
el_GR: Επεξεργασία Ρυθμίσεων Ταχύτητας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Topic Tree
el_GR: Επεξεργασία Θεματικού Δένδρου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit User Details
el_GR: Επεξεργασία Στοιχείων Χρήστη

[ctx: PermissionKeyName]
en: Empty Trash
el_GR: Άδειασμα Κάδου απορριμμάτων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Export Log Entries
el_GR: Εξαγωγή καταγραφών καταχωρίσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Export Site Users
el_GR: Εξαγωγή χρηστών του site

[ctx: PermissionKeyName]
en: Flag Message
el_GR: Επισημάνατε το Μήνυμα

[ctx: PermissionKeyName]
en: Install Packages
el_GR: Εγκατάσταση Πακέτων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Manage Layout Presets
el_GR: Διαχειριστείτε τις Προρυθμίσεις Layout

[ctx: PermissionKeyName]
en: Modify More Details Location
el_GR: Τροποποίηση περισσότερων λεπτομερειών Τοποθεσίας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Move or Copy Page
el_GR: Μετακίνηση ή Αντιγραφή Σελίδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify in Notification Center
el_GR: Γνωστοποίηση στο Κέντρο Ειδοποιήσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Approve
el_GR: Ειδοποίηση για Έγκριση

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Deny
el_GR: Ειδοποίηση για Απόρριψη

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Entry
el_GR: Ειδοποίηση κατά την είσοδο

[ctx: PermissionKeyName]
en: Preview Page As User
el_GR: Προεπισκόπηση Σελίδας ως χρήστης

[ctx: PermissionKeyName]
en: Rate Message
el_GR: Αξιολογήστε το Μήνυμα

[ctx: PermissionKeyName]
en: Remove Topic Tree
el_GR: Κατάργηση Θεματικού Δένδρου

[ctx: PermissionKeyName]
en: Schedule Guest Access
el_GR: Προγραμματίστε πρόσβαση επισκεπτών

[ctx: PermissionKeyName]
en: Search File Folder
el_GR: Φάκελος αναζήτησης αρχείων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Search Group Folder
el_GR: Φάκελος Αναζήτησης Ομάδας

[ctx: PermissionKeyName]
en: Search User Group
el_GR: Αναζήτηση Ομάδας Χρηστών

[ctx: PermissionKeyName]
en: Sign in as User
el_GR: Συνδεθείτε ως χρήστης

[ctx: PermissionKeyName]
en: Uninstall Packages
el_GR: Κατάργηση Εγκατάστασης Πακέτων

[ctx: PermissionKeyName]
en: Upgrade Concrete
el_GR: Αναβάθμιση Concrete

[ctx: PermissionKeyName]
en: View
el_GR: Προβολή

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Area
el_GR: Προβολή περιοχής

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Block
el_GR: Εμφάνιση Μπλοκ

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Board
el_GR: Προβολή Πίνακα

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Boards
el_GR: Προβολή Πινάκων

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Calendar
el_GR: Προβολή Ημερολογίου

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Calendars
el_GR: Προβολή ημερολογίων

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Category Tree Node
el_GR: Προβολή Κατηγορίας Δέντρο Κόμβου

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Entries
el_GR: Προβολή καταχωρήσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: View File in File Manager
el_GR: Δείτε το αρχείο στον Διαχειριστή Αρχείων

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Files
el_GR: Προβολή αρχείων

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Log Entries
el_GR: Προβολή καταγραφών καταχωρίσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Page in Sitemap
el_GR: Προβολή της Σελίδας στο Χάρτη του Site

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Site in Maintenance Mode
el_GR: Προβολή του site σε λειτουργία συντήρησης

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Topic Tree Node
el_GR: Προβολή Κόμβου Θεματικού Δένδρου

[ctx: PermissionKeyName]
en: View User Attributes
el_GR: Προβολή Χαρακτηριστικών Χρήστη

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Versions
el_GR: Προβολή εκδόσεων

[ctx: PermissionKeyName]
en: View in Edit Interface
el_GR: Προβολή σε Interface επεξεργασίας

en: Permissions
el_GR: Δικαιώματα

en: Permissions & Access
el_GR: Δικαιώματα & Πρόσβαση

en: Permissions Inheritance
el_GR: Δικαιώματα Κληρονομικά

en: Permissions Updated
el_GR: Τα δικαιώματα ενημερώθηκαν

en: Permissions and Storage
el_GR: Άδειες και αποθηκευτικός χώρος

en: Permissions for All Pages Created Of This Type
el_GR: Δικαιώματα για όλες τις Σελίδες που δημιουργούνται με αυτόν τον Τύπο

en: Permissions for This Page Type
el_GR: Δικαιώματα για αυτόν τον Τύπο Σελίδας

en: Permissions for this area currently override those of the page.
el_GR: Τα Δικαιώματα για την περιοχή αυτή υπερισχύουν αυτών της σελίδας.

en: Permissions for this block are currently dependent on the area containing this block.
el_GR: Τα Δικαιώματα για αυτό το μπλοκ εξαρτώνται από την περιοχή που περιέχει αυτό το μπλοκ.

en: Permissions for this block currently override those of the area and page.
el_GR: Τα Δικαιώματα για αυτό το μπλοκ υπερισχύουν τώρα αυτών που υπάρχουν για την περιοχή και τη σελίδα.

en: Permissions for this file are currently dependent on its folder and global file permissions.
el_GR: Τα Δικαιώματα για αυτό το αρχείο εξαρτώνται  από τoν φάκελό τους και τα παγκόσμια δικαιώματα αρχείων.

en: Permissions for this file currently override its sets and the global file permissions.
el_GR: Τα Δικαιώματα για αυτό το αρχείο υπερισχύουν τώρα των συνόλων του και των παγκόσμιων δικαιωμάτων αρχείων.

en: Permissions for this node are currently inherited from <strong>%s</strong>.
el_GR: Τα Δικαιώματα για αυτόν τον κόμβο κληρονομούνται επί του παρόντος από <strong>%s</strong>.

en: Permissions for this node currently override its parents' permissions.
el_GR: Τα Δικαιώματα για αυτόν τον κόμβο  παρακάμπτουν επί του παρόντος  τα μητρικά του δικαιώματα.

en: Permissions saved
el_GR: Τα Δικαιώματα αποθηκεύτηκαν.

en: Permissions saved successfully.
el_GR: Τα Δικαιώματα αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Permissions updated successfully.
el_GR: Τα δικαιώματα ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Petition For Public Entry
el_GR: Αναφορά για Δημόσια Εγγραφή

en: Petition for public entry
el_GR: Αναφορά για δημόσια εγγραφή

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Picture
el_GR: Εικόνα

en: Pin To Board
el_GR: Καρφίτσωμα στον Πίνακα

en: Place a new block on the page. Copy one using the clipboard, or try a reusable stack.
el_GR: Τοποθετήστε ένα νέο μπλοκ στη σελίδα. Αντιγράψτε κάποιο χρησιμοποιώντας το πρόχειρο, ή δοκιμάστε μια επαναχρησιμοποιήσιμη στοίβα.

en: Place this user into groups
el_GR: Τοποθετήστε αυτόν τον χρήστη σε ομάδες

en: Placeholder
el_GR: κράτησης θέσης

en: Placeholder Text
el_GR: Κείμενο Συμβόλου κράτησης θέσης

en: Places a large image on top of a page, with an optional title, description and call to action button.
el_GR: Τοποθετεί μια μεγάλη εικόνα στην κορυφή μιας σελίδας, με προαιρετικό τίτλο, περιγραφή και κουμπί παρότρυνσης για δράση.

en: Plain Text
el_GR: Απλό Κείμενο

en: Playback Options
el_GR: Επιλογές Αναπαραγωγής

en: Please Enter a Name
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα

en: Please Login to Vote
el_GR: Παρακαλούμε συνδεθείτε για να ψηφήσετε

en: Please add this configuration section to your server configuration:
el_GR: Προσθέστε παρακαλώ αυτό το τμήμα διαμόρφωσης για τη διαμόρφωση του server σας:

en: Please be sure that the %s directory is writable
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι ο κατάλογος %s είναι εγγράψιμος

en: Please complete or cancel the current message editing session before editing this message.
el_GR: Παρακαλούμε ολοκληρώστε ή ακυρώστε, την τρέχουσα περίοδο λειτουργίας επεξεργασίας του μηνύματος,  πριν από την επεξεργασία του.

en: Please confirm you really want to invalidate all sessions.
el_GR: Επιβεβαιώστε ότι θέλετε πραγματικά να ακυρώσετε όλες τις περιόδους σύνδεσης.

en: Please correct the following errors:
el_GR: Παρακαλώ διορθώστε τα παρακάτω λάθη:

en: Please don't use new lines in translations (there's no new line in the source string)
el_GR: Παρακαλούμε να μην χρησιμοποιείτε νέες γραμμές στις μεταφράσεις (δεν υπάρχει νέα γραμμή στο string προέλευσης)

en: Please enable JavaScript in your browser.
el_GR: Παρακαλούμε ενεργοποιήστε την JavaScript στον browser σας.

en: Please enter a name...
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα...

en: Please enter a role name...
el_GR: Εισαγάγετε ένα όνομα ρόλου...

en: Please enter a valid API key.
el_GR: Πρέπει να εισάγετε ένα έγκυρο API key

en: Please enter a zoom number from 0 to 21.
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε έναν αριθμό zoom από 0 μέχρι 21.

en: Please enter more characters
el_GR: Εισαγάγετε περισσότερους χαρακτήρες

en: Please fill-in all plural forms
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε όλα τις μορφές πληθυντικού

en: Please provide both email address and password.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και τον κωδικό πρόσβασης.

en: Please provide both username and password.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης.

en: Please remove all storage locations using this storage type.
el_GR: Παρακαλώ αφαιρέστε όλες τις τοποθεσίες αποθήκευσης, χρησιμοποιώντας αυτόν τον τύπο αποθήκευσης.

en: Please remove this configuration section from your server configuration
el_GR: Αφαιρέστε παρακαλώ αυτό το τμήμα διαμόρφωσης από τη διαμόρφωση του server σας:

en: Please select
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Please select a storage location
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τοποθεσία αποθήκευσης αρχείων.

en: Please select a valid CSV file which only has one column containing the users mail address. A header line, multiple columns or any other formatting is not supported yet.
el_GR: Επιλέξτε ένα έγκυρο αρχείο CSV το οποίο έχει μόνο μία στήλη που περιέχει τη διεύθυνση αλληλογραφίας των χρηστών. Δεν υποστηρίζεται ακόμη μια γραμμή κεφαλίδας, πολλές στήλες ή οποιαδήποτε άλλη μορφοποίηση.

en: Please select a valid storage location
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε μια έγκυρη τοποθεσία αποθήκευσης αρχείων.

en: Please select a value for %s
el_GR: Επιλέξτε μια τιμή για το %s

en: Please select an image.
el_GR: Παρακαλώ Επιλέξτε μια εικόνα.

en: Please select if the new access entity should replace or append to the selected page permission key.
el_GR: Παρακαλώ, επιλέξτε εάν η νέα οντότητα πρόσβασης πρέπει να αντικαταστήσει ή να προσαρτήσει το επιλεγμένο κλειδί άδειας σελίδας.

en: Please select valid file storage location.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε έγκυρη τοποθεσία αποθήκευσης αρχείων.

en: Please sign in here.
el_GR: Συνδεθείτε εδώ.

en: Please specify a number greater than zero for the ban duration
el_GR: Προσδιορίστε έναν αριθμό μεγαλύτερο από το μηδέν για τη διάρκεια της απαγόρευσης

en: Please specify a number greater than zero for the maximum number of events
el_GR: Προσδιορίστε έναν αριθμό μεγαλύτερο από το μηδέν για το μέγιστο αριθμό συμβάντων

en: Please specify a number greater than zero for the time window
el_GR: Προσδιορίστε έναν αριθμό μεγαλύτερο από το μηδέν για το χρονικό παράθυρο

en: Please specify a positive integer for the number of days.
el_GR: Προσδιορίστε έναν θετικό ακέραιο αριθμό για τον αριθμό των ημερών.

en: Please specify a positive integer for the number of failed logins.
el_GR: Προσδιορίστε έναν θετικό ακέραιο αριθμό για τον αριθμό των αποτυχημένων συνδέσεων.

en: Please specify a valid URL
el_GR: Προσδιορίστε μια έγκυρη διεύθυνση URL

en: Please specify a valid email address
el_GR: Παρακαλείστε  να αναφέρετε μια έγκυρη διεύθυνση email

en: Please specify a valid email address for %s.
el_GR: Προσδιορίστε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για το %s.

en: Please specify a valid number of days.
el_GR: Προσδιορίστε έναν έγκυρο αριθμό ημερών.

en: Please specify an integer greater than zero for the number of the emails to be sent
el_GR: Προσδιορίστε έναν ακέραιο αριθμό μεγαλύτερο από μηδέν για τον αριθμό των μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προς αποστολή

en: Please specify the Conditional Thumbnails criteria.
el_GR: Προσδιορίστε τα κριτήρια των υπό όρους μικρογραφιών.

en: Please specify the Gravatar image set.
el_GR: Προσδιορίστε το σετ εικόνων Gravatar.

en: Please specify the custom login destination.
el_GR: Προσδιορίστε τον προσαρμοσμένο προορισμό σύνδεσης.

en: Please specify the custom value of the full page cache.
el_GR: Προσδιορίστε την προσαρμοσμένη τιμή της πλήρους προσωρινής μνήμης σελίδας.

en: Please specify the domain
el_GR: Προσδιορίστε το domain

en: Please specify the file sets for the Conditional Thumbnails criteria.
el_GR: Παρακαλώ, προσδιορίστε τα σετ αρχείων για τα κριτήρια των υπό όρους μικρογραφιών.

en: Please specify the group name.
el_GR: Καθορίστε ένα όνομα ομάδας.

en: Please specify the inactive timeout.
el_GR: Προσδιορίστε το ανενεργό χρονικό όριο.

en: Please specify the indexing method.
el_GR: Προσδιορίστε τη μέθοδο ευρετηρίου.

en: Please specify the interval unit.
el_GR: Παρακαλείστε να προσδιορίσετε τη μονάδα του διαστήματος.

en: Please specify the interval value.
el_GR: Παρακαλείστε να προσδιορίσετε την τιμή διαστήματος.

en: Please specify the login destination.
el_GR: Προσδιορίστε τον προορισμό σύνδεσης.

en: Please specify the maximum Gravatar rating.
el_GR: Προσδιορίστε τη μέγιστη βαθμολογία Gravatar.

en: Please specify the registration type.
el_GR: Προσδιορίστε τον τύπο εγγραφής.

en: Please specify the sizing mode.
el_GR: Παρακαλώ, προσδιορίστε τη λειτουργία μεγέθυνσης.

en: Please specify the version comments
el_GR: Παρακαλείστε να διευκρινίσετε τα σχόλια έκδοσης

en: Please specify what you would like to delete.
el_GR: Προσδιορίστε τι θέλετε να διαγράψετε.

en: Please specify your site's name
el_GR: Παρακαλείστε να αναφέρετε το όνομα της ιστοσελίδας σας

en: Please type the letters and numbers shown in the image. Click the image to see another captcha.
el_GR: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τα γράμματα και τους αριθμούς που εμφανίζονται στην εικόνα. Κάντε κλικ στην εικόνα για να δείτε ένα άλλο captcha.

en: Please use the fallback form below to upload your files like in the olden days.
el_GR: Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την παρακάτω εφεδρική  φόρμα για να μεταφορτώσετε τα αρχεία σας, όπως στις παλιές ημέρες

en: Please wait, operation in progress.
el_GR: Περιμένετε, λειτουργία σε εξέλιξη.

en: Plural Handle
el_GR: Δείκτης Πληθυντικού

en: Plural Original String
el_GR: Πρωτότυπη φράση Πληθυντικός

[ctx: PluralCase]
en: Few
el_GR: Λίγα

[ctx: PluralCase]
en: Many
el_GR: Πολλά

[ctx: PluralCase]
en: One
el_GR: Ένα

[ctx: PluralCase]
en: Other
el_GR: Άλλα

[ctx: PluralCase]
en: Two
el_GR: Δύο

[ctx: PluralCase]
en: Zero
el_GR: Μηδέν

en: Point Value
el_GR: Τιμή Πόντου

en: Populate group list with:
el_GR: Συμπλήρωση λίστας ομάδων με:

en: Port (Leave blank for default)
el_GR: Θύρα (αφήστε κενό για προεπιλογή)

en: Portfolio Project
el_GR: Έργο Χαρτοφυλακίου

en: Position
el_GR: Θέση

en: Position of the reCAPTCHA badge
el_GR: Θέση του σήματος reCAPTCHA

en: Post Results to a Different Page
el_GR: Δημοσίευση αποτελεσμάτων σε διαφορετική Σελίδα

en: Post results to another URL
el_GR: Δημοσίευση αποτελεσμάτων σε άλλη URL

en: Post results to another page
el_GR: Δημοσίευση αποτελεσμάτων σε άλλη σελίδα

en: Post results to this page
el_GR: Δημοσίευση αποτελεσμάτων σε αυτήν τη σελίδα

en: Postal Code
el_GR: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Posted
el_GR: Δημοσιεύτηκε

en: Posting
el_GR: Δημοσίευση

en: Power Tricks to Save Time
el_GR: Δυναμικά κόλπα για εξοικονόμηση χρόνου

en: Premature end of file working with a ZIP archive.
el_GR: Πρόωρο τέλος αρχείου δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Preparing problematic entity database tables...
el_GR: Προετοιμασία προβληματικών πινάκων της βάσης δεδομένων της οντότητας...

en: Preset
el_GR: Προρύθμιση

en: Presets
el_GR: Προρυθμίσεις

en: Prev
el_GR: Προηγ,

en: Prevent password reuse
el_GR: Αποτρέψτε την επαναχρησιμοποίηση του κωδικού πρόσβασης

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Preview Survey
el_GR: Προεπισκόπηση Έρευνας

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Previous Label
el_GR: Προηγούμενη Ετικέτα

en: Primary
el_GR: Κύρια

en: Primary Button
el_GR: Κυρίως  Κουμπί

en: Print
el_GR: Εκτύπωση

en: Privacy Options
el_GR: Επιλογές απορρήτου

en: Privacy Policy
el_GR: Πολιτική Απορρήτου

en: Private
el_GR: Ιδιωτικό

en: Private Messages
el_GR: Προσωπικά Μηνύματα

en: Private message from %s
el_GR: Προσωπικό μήνυμα από %s

en: Private message limit exceeded for user: %s on %s
el_GR: Υπέρβαση ορίου Ιδιωτικών μηνυμάτων για το χρήστη:  %s στο %s

en: Private messages
el_GR: Προσωπικά Μηνύματα

en: Proceed
el_GR: Συνεχίστε

en: Profile Information
el_GR: Στοιχεία Προφίλ

en: Profile Options
el_GR: Επιλογές Προφίλ

en: Profile Picture
el_GR: Εικόνα Προφίλ

en: Profile updated successfully.
el_GR: Το προφίλ ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Progress Bar Color
el_GR: Χρώμα Μπάρας Προόδου

en: Project Page
el_GR: Σελίδα Έργου

en: Project Title
el_GR: Τίτλος Έργου

en: Project Title 2
el_GR: Τίτλος Έργου 2

en: Project Title 3
el_GR: Τίτλος Έργου 3

en: Project Title 4
el_GR: Τίτλος Έργου 4

en: Project Title 5
el_GR: Τίτλος Έργου 5

en: Project Title 6
el_GR: Τίτλος Έργου 6

en: Properties
el_GR: Ιδιότητες

en: Properties Panel
el_GR: Πίνακας Ιδιότητων

en: Properties like name, description and tags are unavailable when uploading multiple files.
el_GR: Ιδιότητες όπως το όνομα, περιγραφή και ετικέτες δεν είναι διαθέσιμες κατά τη μεταφόρτωση πολλαπλών αρχείων.

en: Properties to Display
el_GR: Ιδιότητες που εμφανίζονται

en: Property to Display
el_GR: Ιδιότητα προς εμφάνιση

en: Proportional
el_GR: Αναλογικά

en: Protect with Password
el_GR: Προστασία με κωδικό πρόσβασης

en: Protocol
el_GR: Πρωτόκολλο

en: Protocol version
el_GR: Έκδοση Πρωτοκόλλου

en: Provide RSS Feed
el_GR: Παροχή RSS Feed

en: Provide a simple survey, along with results in a pie chart format.
el_GR: Παρέχει μια απλή έρευνα, μαζί με αποτελέσματα σε μορφή γραφήματος πίτας.

en: Proxy Host
el_GR: Διακομιστής Διαμεσολάβησης

en: Proxy Password
el_GR: Κωδικός Εξυπηρετητής Proxy

en: Proxy Port
el_GR: Διακομιστής Διαμεσολάβησης

en: Proxy Server
el_GR: Διακομιστής Διαμεσολάβησης

en: Proxy User
el_GR: Χρήστης Εξυπηρετητή Proxy

en: Proxy block for area layouts.
el_GR: Μπλοκ Μεσολάβησης για τα λαιουτ περιοχής.

en: Proxy block for blocks pasted through the scrapbook.
el_GR: Μπλοκ Μεσολάβησης για τα μπλοκ που έχουν επικολληθεί μέσα από το πρόχειρο.

en: Proxy block for blocks that need to be output through composer.
el_GR: Μπλοκ Μεσολάβησης για Μπλοκ που πρέπει να εξαχθούν μέσω συνθέτη.

en: Proxy block for stacks added through the UI.
el_GR: Μπλοκ Μεσολάβησης για στοίβες που προστέθηκαν μέσω Γραφικού Περιβάλλοντος (UI)

en: Proxy block for theme containers added through the UI.
el_GR: Μπλοκ Μεσολάβησης για τα containers του θέματος προστέθηκαν μέσω του UI.

en: Proxy configuration saved.
el_GR: Η διαμόρφωση Proxy αποθηκεύτηκε.

en: Public
el_GR: Δημόσιο

en: Public Date
el_GR: Δημόσια Ημερομηνία

en: Public Date/Time
el_GR: Δημόσια Ημερομηνία / Ώρα

en: Public Display
el_GR: Δημόσια εμφάνιση

en: Public Profiles
el_GR: Δημόσια Προφίλ

en: Public Set.
el_GR: Δημόσιο Σετ

en: Public Sets
el_GR: Δημόσια Σετ

en: Public profiles have been disabled. Public profile and directory single pages removed from the sitemap
el_GR: Τα δημόσια προφίλ απενεργοποιήθηκαν. Τα δημόσια προφίλ και η κατάλογος μεμονωμένων σελίδων αφαιρέθηκαν από τον Χάρτη του Ιστοτόπου.

en: Public profiles have been enabled. Public profile and directory single pages added to the sitemap.
el_GR: Τα δημόσια προφίλ ενεργοποιήθηκαν. Τα δημόσια προφίλ και η κατάλογος μεμονωμένων σελίδων προστέθηκαν στον Χάρτη του Ιστοτόπου.

en: Public profiles settings have been updated.
el_GR: Οι ρυθμίσεις δημόσιων προφίλ έχουν ενημερωθεί.

en: Publish
el_GR: Δημοσιεύστε

en: Publish Beneath Page
el_GR: Δημοσίευση κάτω από τη Σελίδα

en: Publish Beneath Pages of Type
el_GR: Δημοσιεύστε Προς τα Κάτω Σελίδες Τύπου

en: Publish Changes
el_GR: Δημοσίευση αλλαγών

en: Publish Event
el_GR: Δημοσίευση συμβάντος

en: Publish Method
el_GR: Μέθοδος Δημοσίευσης

en: Publish Now
el_GR: Δημοσίευση τώρα

en: Publish Page
el_GR: Δημοσίευση σελίδας

en: Publish Pending.
el_GR: Η Δημοσίευση Εκκρεμεί

en: Pull Content from Area
el_GR: Λήψη Περιεχομένου από Περιοχή

en: Purchase
el_GR: Αγορά

en: Purge
el_GR: Εκκαθάριση

en: Put each answer options on a new line
el_GR: Βάλτε κάθε επιλογή απάντησης σε νέα γραμμή

en: Question
el_GR: Ερώτηση

en: Question added. To view it click the preview tab.
el_GR: Η Ερώτηση προστέθηκε. Για να το δείτε κάντε κλικ στην καρτέλα προεπισκόπηση.

en: Question must not be blank.
el_GR: Η Ερώτηση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Quote
el_GR: Παράθεση

en: RSS Displayer
el_GR: Προβολέας RSS

en: RSS Feed Location
el_GR: Η Τοποθεσία RSS Feed

en: RSS Feed Title
el_GR: Τίτλος RSS Feed

en: RSS Feed can be found here: %s
el_GR: Το RSS Feed μπορείτε να το βρείτε εδώ: %s

en: RSS Feeds
el_GR: RSS Τροφοδοσίες

en: Radio Buttons
el_GR: Κουμπιά Επιλογής

en: Radius
el_GR: Ακτίνια

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Range
el_GR: Εύρος

en: Rating
el_GR: Βαθμολογία

en: Rating types updated.
el_GR: Οι Τύποι Βαθμολογίας ενημερώθηκαν.

en: Re-Map
el_GR: Επαναπροσδιορισμός

en: Re-Order Entries
el_GR: Επαναταξηνόμηση Καταχωρήσεων

en: Re-Send Email Validation
el_GR: Επανάληψη αποστολής επικύρωσης email

en: Read
el_GR: Ανάγνωση

en: Read the <a href="%s" target="_blank">User Documentation</a> to learn editing and site management with Concrete CMS.
el_GR: Read the <a href="%s" target="_blank">Τεκμηρίωση Xρήστη</a> για να μάθετε την επεξεργασία και τη διαχείριση ιστότοπου με Concrete CMS.

en: Reading nginx configuration is not implemented
el_GR: Η ανάγνωση ρυθμίσεων nginx δεν εφαρμόζεται ακόμα

en: Ready to Publish
el_GR: Έτοιμο για δημοσίευση

en: Recent Uploads
el_GR: Πρόσφατες μεταφορτώσεις

en: Recipient email address
el_GR: Διεύθυνση Παραλήπτη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Recipient email addresses
el_GR: Διευθύνσεις email παραλήπτη

en: Red
el_GR: Κόκκινο

en: Redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση

en: Redirect URI
el_GR: Ανακατεύθυνση URL

en: Redirect home page to default locale.
el_GR: Ανακατεύθυνση αρχικής σελίδας στην προεπιλεγμένη εντοπιότητα.

en: Redirect to Different Page on Click
el_GR: Ανακατεύθυνση σε άλλη σελίδα κάνοντας κλικ

en: Redirect to Home
el_GR: Ανακατεύθυνση στην Αρχική σελίδα.

en: Redirect to a specific page
el_GR: Ανακατεύθυνση σε μια συγκεκριμένη σελίδα

en: Redirect to another page after form submission?
el_GR: Ανακατεύθυνση σε άλλη σελίδα μετά την υποβολή της φόρμας;

en: Redirect to user's Desktop
el_GR: Ανακατεύθυνση στην επιφάνεια εργασίας του χρήστη

en: Redo
el_GR: Επανάληψη

en: References
el_GR: Αναφορές

en: Refresh
el_GR: Ανανέωση

en: Refresh Entities
el_GR: Ανανέωση Οντοτήτων

en: Refresh Token
el_GR: Ανανέωση του Token

en: Refreshes the page, rebuilding its permissions and its name.
el_GR: Ανανεώστε τη σελίδα, αναδομήστε τα δικαιώματά της και το όνομά της.

en: Refreshing block type %s
el_GR: Ανανέωση τύπων μπλοκ %s

en: Refreshing schema for %s...
el_GR: Ανανέωση σχήματος για %s...

en: Refreshing table FileImageThumbnailPaths...
el_GR: Ανανέωση πίνακα FileImageThumbnailPaths...

en: Regenerate
el_GR: Αναδημιουργία

en: Regex
el_GR: Κανόνες

en: RegexError: String "%s" does not match expected pattern.
el_GR: RegexError: Η συμβολοσειρά "% s" δεν ταιριάζει με το αναμενόμενο μοτίβο.

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: Register an account for "%s"
el_GR: Καταχωρήσετε ένα λογαριασμό για το "%s"

en: Registration
el_GR: Εγγραφή

en: Registration - A New User Has Registered
el_GR: Εγγραφή - Ένας νέος χρήστης εγγράφηκε

en: Registration - Approval Required
el_GR: Εγγραφή - Απαιτείται έγκριση

en: Registration - Validate Email Address
el_GR: Εγγραφή - Επικύρωση Διεύθυνσης Email

en: Registration Approval Required
el_GR: Απαιτήται Έγκριση Εγγραφής

en: Registration Approved
el_GR: Η Εγγραφή Εγκρίθηκε

en: Registration Data
el_GR: Πληροφορίες Εγγραφής

en: Registration form
el_GR: Φόρμα εγγραφής

en: Registration settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις εγγραφής έχουν αποθηκευτεί.

en: Regular
el_GR: Κανονικός

en: Reindexing express entry ID %s
el_GR: Αναδημιουργία ευρετηρίου οντότητας express ID %s

en: Reindexing page ID %s
el_GR: Αναδημιουργία ευρετηρίου σελίδα ID %s

en: Reject files containing potentially harmful elements.
el_GR: Απόρριψη αρχείων που περιέχουν δυνητικά επιβλαβή στοιχεία.

en: Related Pages
el_GR: Σχετικές Σελίδες

en: Related Topic
el_GR: Σχετικό θέμα

en: Relative Path
el_GR: Σχετική Διαδρομή

en: Release Date
el_GR: Ημερομηνία Κυκλοφορίας

en: Release Notes
el_GR: Σημειώσεις έκδοσης

en: Release Notes not available.
el_GR: Οι σημειώσεις έκδοσης δεν είναι διαθέσιμες.

en: Release notes not available.
el_GR: Οι σημειώσεις έκδοσης δεν είναι διαθέσιμες.

en: Relevant sub pages.
el_GR: Σχετικές υποσελίδες.

en: Reload
el_GR: Επαναφόρτωση

en: Reload Strings
el_GR: Επαναφόρτωση Συμβολοσειρών

en: Reload the page to refresh the events.
el_GR: Επαναφόρτωση της σελίδας για ανανέωση των συμβάντων.

en: Remember Me
el_GR: Θυμήσου με

en: Remember my choice on this computer.
el_GR: Απομνημόνευση της επιλογής μου σε αυτόν τον υπολογιστή.

en: Remote File Importing
el_GR: Απομακρυσμένη Εισαγωγή Αρχείου

en: Remote Files
el_GR: Απομακρυσμένα Αρχεία

en: Remote file importing through the file manager requires the iconv PHP extension.
el_GR: Η Εισαγωγή Απομακρυσμένων Αρχείων μέσω του Διαχειριστή Αρχείων απαιτεί την PHP επέκταση iconv.

en: Remote translations file
el_GR: Απομακρυσμένο αρχείο μεταφράσεων

en: Removal confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση κατάργησης

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove Access Entity
el_GR: Κατάργηση Οντότητας Πρόσβασης

en: Remove Alias
el_GR: Κατάργηση Ψευδωνύμου

en: Remove Custom Permissions
el_GR: Κατάργηση Προσαρμοσμένων Δικαιωμάτων

en: Remove Font Family
el_GR: Αφαιρέστε Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Remove Font Size
el_GR: Αφαιρέστε το μέγεθος της γραμματοσειράς

en: Remove Format
el_GR: Κατάργηση μορφής

en: Remove From Group
el_GR: Αφαίρεση από την Ομάδα

en: Remove Old File Attachments
el_GR: Κατάργηση Παλαιών Επισυνάψεων Αρχείων

en: Remove Old Page Versions
el_GR: Κατάργηση Παλαιών Εκδόσεων της Σελίδας

en: Remove Role
el_GR: Κατάργηση Ρόλου

en: Remove Style
el_GR: Κατάργηση Style

en: Remove all orphaned blocks
el_GR: Αφαιρέστε όλα τα ορφανά μπλοκ

en: Remove current file
el_GR: Κατάργηση του τρέχοντος αρχείου

en: Remove file
el_GR: Κατάργηση αρχείου

en: Remove files from %1$s directory of "%2$s" storage location.
el_GR: Κατάργηση αρχείων από τον κατάλογο %1$s της τοποθεσίας αποθήκευσης "%2$s".

en: Remove files from {0} directory of {1} storage location.
el_GR: Κατάργηση αρχείων από τον {0} κατάλογο της {1} τοποθεσίας αποθήκευσης.

en: Remove font
el_GR: Κατάργηση της γραμματοσειράς

en: Remove index.php from URLs
el_GR: Αφαιρέστε το index.php από τα URL

en: Remove index.php from your URLs with pretty URLs, and ensure canonical URLs if you're running a site at multiple domains.
el_GR: Αφαιρέστε το index.php από τις διευθύνσεις URL σας με pretty URLs, και εξασφαλίστε τα κανονικά URLs, αν τρέχετε ένα site σε πολλά domains.

en: Remove pending files
el_GR: Κατάργηση αρχείων σε εκκρεμότητα

en: Remove potentially harmful elements.
el_GR: Αφαιρέστε δυνητικά επιβλαβή στοιχεία.

en: Remove the user from the group and deactivate the account
el_GR: Αφαιρέστε το χρήστη από την ομάδα και να απενεργοποιήσετε το λογαριασμό

en: Remove the user from this group
el_GR: Αφαιρέστε τον χρήστη από αυτή την ομάδα

en: Remove the users below from Group(s)
el_GR: Αφαιρέστε τους παρακάτω χρήστες από την Ομάδα (-ες)

en: Remove this Job
el_GR: Κατάργηση αυτής της Εργασίας

en: Remove this alias?
el_GR: Αφαιρέστε αυτό το ψευδώνυμο;

en: Remove this attachment?
el_GR: Θέλετε να αφαιρέστε αυτό το συνημμένο;

en: Remove this external link?
el_GR: Αφαιρέστε αυτό τον εξωτερικό σύνδεσμο;

en: Remove this message? Replies to it will not be removed
el_GR: Κατάργηση αυτού του μηνύματος; Οι απαντήσεις σε αυτό το μήνυμα  δεν θα καταργηθούν.

en: Remove this message? Replies to it will not be removed.
el_GR: Αφαιρέστε αυτό το μήνυμα; Απαντήσεις σε αυτό δεν θα αφαιρεθούν.

en: Remove users from this group if they don't appear in the CSV file.
el_GR: Καταργήστε τους χρήστες από αυτήν την ομάδα, εάν δεν εμφανίζονται στο αρχείο CSV.

en: Removes all except the 10 most recent page versions for each page.
el_GR: Αφαιρεί όλες τις εκδόσεις σελίδων, εκτός από τις 10 πιο πρόσφατες, για κάθε σελίδα.

en: Removes all expired file attachments from private messages.
el_GR: Καταργεί όλα τα συνημμένα αρχεία που έχουν λήξει από ιδιωτικά μηνύματα.

en: Removing records with invalid foreign keys...
el_GR: Απομακρύνοντας εγγραφές με μη έγκυρα foreign keys...

en: Rename
el_GR: Μετονομασία

en: Rename Folder
el_GR: Μετονομασία φακέλου

en: Rename Stack
el_GR: Μετονομασία Στοίβας

en: Rename Stack Folder
el_GR: Μετονομασία φακέλου Στοίβας

en: Rename request saved. You must complete the approval workflow before the name will be updated.
el_GR: Το αίτημα μετονομασίας αποθηκεύτηκε. Πρέπει να ολοκληρώσετε τη ροή εργασίας επικύρωσης ώστε να μπορέσει να γίνει αυτή η μετονομασία.

en: Renaming a temporary file failed working with a ZIP archive.
el_GR: Η μετονομασία ενός προσωρινού αρχείου απέτυχε δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Renaming problematic tables...
el_GR: Μετονομασία προβληματικών πινάκων ...

en: Reorder Entries
el_GR: Αναδιάταξη καταχωρήσεων

en: Repeat By
el_GR: Επανάληψη κάθε

en: Repeat Event
el_GR: Επανάληψη συμβάντος

en: Repeat every
el_GR: Επανάληψη κάθε

en: Repeat...
el_GR: Επανάληψη...

en: Repeats
el_GR: Επαναλήψεις

en: Repeats Daily until %s.
el_GR: Επανάληψη καθημερινά έως: %s.

en: Repeats Monthly until %s.
el_GR: Επανάληψη κάθε μήνα έως: %s.

en: Repeats Weekly until %s.
el_GR: Επανάληψη κάθε βδομάδα έως: %s.

en: Repeats every %s %s.
el_GR: Επανάληψη καθε %s %s.

en: Replace
el_GR: Αντικαταστήστε

en: Replace "%1$s" with a copy of "%2$s"
el_GR: Αντικαταστήστε το "%1$s" με ένα αντίγραφο του "%2$s"

en: Replace Permissions
el_GR: Αντικατάσταση Δικαιωμάτων

en: Replace Slot
el_GR: Αντικαταστήστε Slot

en: Replace with
el_GR: Αντικατέστησε με

en: Replied
el_GR: Απαντημένα

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en: Reply Sent.
el_GR: Η Απάντηση Στάλθηκε.

en: Reply to this email address
el_GR: Κάντε απάντηση σε αυτή τη διεύθυνση email

en: Reply-To
el_GR: Απάντηση-Προς

en: Reporting
el_GR: Αναφορά

en: Reports
el_GR: Αναφορές

en: Request Type
el_GR: Τύπος αιτήματος

en: Request failed: unable to verify support for request URLs
el_GR: Το αίτημα απέτυχε: δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της υποστήριξης για τις ζητούμενες διευθύνσεις URL

en: Request to geoPlugin failed with return code %s
el_GR: Αίτηση για την geoPlugin απέτυχε με κωδικό επιστροφής %s

en: Request to geoPlugin failed: %s
el_GR: Αίτηση για geoPlugin απέτυχε: %s

en: Request – Display details about an event occurrence passed through the URL request.
el_GR: Αίτημα - Εμφάνιση λεπτομερειών σχετικά με την εμφάνιση ενός συμβάντος μέσω της αίτησης διεύθυνσης URL.

en: Requested By
el_GR: Ζητήθηκε από

en: Requested Version: %s
el_GR: Η Ζητούμενη Έκδοση: %s

en: Require at least %s lowercase characters
el_GR: Απαιτούνται τουλάχιστον %s χαρακτήρες με πεζά.

en: Require at least %s maximum characters
el_GR: Απαιτούνται το πολύ %s χαρακτήρες.

en: Require at least %s minimum characters
el_GR: Απαιτούνται τουλάχιστον %s χαρακτήρες.

en: Require at least %s special characters
el_GR: Απαιτούνται τουλάχιστον %s ειδικοί χαρακτήρες.

en: Require at least %s uppercase characters
el_GR: Απαιτούνται τουλάχιστον %s χαρακτήρες με κεφαλαία.

en: Require on Registration Form.
el_GR: Προαπαιτούμενο στη Φόρμα Εγγραφής.

en: Required
el_GR: Υποχρεωτικό

en: Required Attributes
el_GR: Απαιτούμενα Χαρακτηριστικά

en: Required Items
el_GR: Απαιτούμενα Στοιχεία

en: Required password upgrade
el_GR: Απαιτείται αναβάθμιση κωδικού

en: Requires Password to Access
el_GR: Απαιτεί έναν κωδικό για πρόσβαση

en: Rescan
el_GR: Επανάληψη Σάρωσης

en: Rescan Entries
el_GR: Επανάληψη Σάρωσης καταχωρίσεων

en: Rescan Files
el_GR: Επανάληψη Σάρωσης Αρχείων

en: Rescan Links
el_GR: Επανάληψη Σάρωσης συνδέσμων

en: Rescan Locale
el_GR: Επανασάρωση των Τοπικών ρυθμίσεων

en: Rescan Multilingual Tree
el_GR: Επανασάρωση πολύγλωσσου Δέντρου

en: Reserved Words
el_GR: Δεσμευμένες λέξεις

en: Reserved words reset.
el_GR: Έγινε επαναφορά Δεσμευμένων λέξεων .

en: Reserved words updated.
el_GR: Οι Δεσμευμένες λέξεις ενημερώθηκαν.

en: Reset
el_GR: Επαναφέρετε

en: Reset All
el_GR: Επαναφορά όλων

en: Reset All Jobs
el_GR: Επαναφορά όλων των Εργασιών

en: Reset Clipboard and Edit Mode
el_GR: Επαναφορά Προχείρου και Λειτουργίας Επεξεργασίας

en: Reset Instructions Sent
el_GR: Η Επαναφορά εντολών απεστάλη

en: Reset Languages
el_GR: Επαναφορά Γλωσσών

en: Reset Password
el_GR: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Reset Search
el_GR: Επαναφορά Αναζήτησης

en: Reset To Default
el_GR: Επαναφορά στην Προεπιλογή

en: Reset all passwords
el_GR: Επαναφορά όλων των κωδικών πρόσβασης

en: Reset and Email Password
el_GR: Επαναφορά Κωδικού μέσω Email

en: Resize Proportionally
el_GR: Αλλαγή μεγέθους αναλογικά

en: Resize and Crop to the Exact Size
el_GR: Αλλαγή μεγέθους και περικοπή στο ακριβές μέγεθος

en: Resize, crop or apply filters to this image.
el_GR: Αλλαγή μεγέθους, περικοπή ή εφαρμογή φίλτρων σε αυτήν την εικόνα.

en: Reskin your site.
el_GR: Αλλάξτε την οψη του site σας.

en: Resource
el_GR: Πόρος

en: Resource Five
el_GR: Πηγή νούμερο Πέντε

en: Resource Four
el_GR: Πηγή νούμερο τέσσερα

en: Resource One
el_GR: Πηγή νούμερο Ένα

en: Resource Six
el_GR: Πηγή νούμερο Έξη

en: Resource Three
el_GR: Πηγή νούμερο τρία

en: Resource Two
el_GR: Πηγή νούμερο δύο

en: Resources
el_GR: Πόροι

en: Responsive breakpoints are not defined in your theme. To use Thumbnails please define Breakpoints in your theme settings.
el_GR: Τα Responsive breakpoints δεν ορίστηκαν στο θέμα σας. Για να χρησιμοποιήσετε τις Μικρογραφίες, ορίστε  Breakpoints στις ρυθμίσεις του θέματός σας.

en: Restore Defaults
el_GR: Επαναφέρετε τις προεπιλογές

en: Restore Page
el_GR: Επαναφορά Σελίδας

en: Restore to Default Values
el_GR: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές

en: Result(s)
el_GR: Αποτέλεσμα(τα)

en: Results
el_GR: Αποτελέσματα

en: Results Page
el_GR: Σελίδα Αποτελεσμάτων

en: Results Summary
el_GR: Σύνοψη Αποτελεσμάτων

en: Results of Last Run
el_GR: Αποτελέσματα Τελευταίας Εκτέλεσης

en: Resume
el_GR: ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

en: Resume Editing
el_GR: Συνέχιση Επεξεργασίας

en: Retrieve Event from Attribute
el_GR: Ανάκτηση συμβάντος από το χαρακτηριστικό

en: Retrieved %1$s objects from %2$s data source
el_GR: Ανακτήθηκαν %1$s αντικείμενα από την πηγή δεδομένων %2$s

en: Retrieving instances from board: %s
el_GR: Ανάκτηση παρουσιών από τον board: %s

en: Return to Home
el_GR: Επιστροφή στην Αρχική

en: Return to Previous Page.
el_GR: Επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα

en: Return to Themes
el_GR: Επιστροφή στα Θέματα

en: Return to previous page.
el_GR: Επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα

en: Reverse Chronological
el_GR: αντίστροφη χρονολογική

en: Reverse Sitemap
el_GR: Αναστροφή Sitemap

en: Reverse alphabetical order
el_GR: Αντίστροφη αλφαβητική σειρά

en: Reverse sitemap order
el_GR: με την αντίστροφη σειρά που εμφανίζονται στο χάρτη του site

en: Revert to Area Permissions
el_GR: Επαναφορά στα Δικαιώματα Περιοχής

en: Revert to Folder and Global Permissions
el_GR: Επαναφορά στα Δικαιώματα Φακέλου και Παγκόσμια Δικαιώματα

en: Revert to Page Permissions
el_GR: Επαναφορά στα Δικαιώματα Σελίδας

en: Revert to Parent Permissions
el_GR: Επαναφορά στα Μητρικά δικαιώματα

en: Review
el_GR: Αξιολόγηση

en: Review your summary templates to make sure they look good at different sizes of the browser window.
el_GR: Ελέγξτε τα πρότυπα σύνοψης για να βεβαιωθείτε ότι έχουν καλή εμφάνιση σε διαφορετικά μεγέθη παραθύρου του προγράμματος περιήγησης.

en: Reviews have not been enabled for this discussion.
el_GR: Οι ανασκοπήσεις δεν έχουν ενεργοποιηθεί για αυτή τη συζήτηση.

en: Rich Text
el_GR: Εμπλουτισμένο Κείμενο

en: Rich Text - Default Setting
el_GR: Rich Text - Προεπιλεγμένη ρύθμιση

en: Rich Text Editor
el_GR: Επεξεργαστής εμπλουτισμένου κειμένου

en: Ridge
el_GR: Ράχη

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Right Bottom
el_GR: Δεξιά Κάτω

en: Right Center
el_GR: Δεξιά Κέντρο

en: Right Top
el_GR: Κορυφή δεξιά

en: Roles
el_GR: Ρόλοι

en: Root Path
el_GR: Διαδρομή Ρίζας

en: Rotate
el_GR: Περιστροφή

en: Rotation (in degrees)
el_GR: Περιστροφή (σε μοίρες)

en: Rows
el_GR: Σειρές

en: Rules
el_GR: Κανόνες

en: Run
el_GR: Εκτέλεση

en: Run Guide
el_GR: Τρέξτε τον Οδηγό

en: Run Tests Again
el_GR: Εκτελέστε τις Δοκιμές πάλι

en: Run and automate commands.
el_GR: Εκτέλεση και αυτοματοποίηση εντολών.

en: Run job set through cron
el_GR: Εκτελέστε το σετ εργασίας μέσω του cron

en: Run job set when people browse a page
el_GR: Εκτελέστε το σύνολο εργασιών όταν οι χρήστες περιηγούνται σε μια σελίδα

en: Run this Job Set Every
el_GR: Εκτελέστε αυτό το Σετ Εργασιών Κάθε

en: Run your site in multiple languages.
el_GR: Τρέξτε το site σας σε πολλαπλές γλώσσες.

en: Running API method: %s
el_GR: Μέθοδος API που Τρέχει: %s

en: Running since %s
el_GR: Λειτουργεί από το %s

en: SEO & Statistics
el_GR: Βελτιστοποίηση Μηχανών Αναζήτησης & Στατιστικά

en: SEO and Search
el_GR: SEO και Αναζήτηση

en: SMTP Authentication: none
el_GR: Ταυτοποίηση SMTP: καμία

[ctx: SMTP Encryption]
en: none
el_GR: κανένα

en: SMTP Encryption: %s
el_GR: Κρυπτογράφηση SMTP: %s

en: SMTP Method
el_GR: Μέθοδος SMTP

en: SMTP Password: %s
el_GR: Κωδικός πρόσβασης SMTP: %s

[ctx: SMTP Port]
en: default
el_GR: προεπιλογή

en: SMTP Settings
el_GR: Ρυθμίσεις SMTP

en: SMTP Username: %s
el_GR: Όνομα Χρήστη SMTP: %s

en: SVG Processing
el_GR: Επεξεργασία SVG

en: SVG images cannot be cropped.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η περικοπή των εικόνων SVG.

en: SVG images may contain interactive contents. Albeit this feature may be useful, it can be used by an attacker to store malicious code in the images. Disable the SVG checks only if you trust the users that will upload images to the site.
el_GR: Οι εικόνες SVG ενδέχεται να περιέχουν διαδραστικά περιεχόμενα. Αν και αυτή η λειτουργία μπορεί να είναι χρήσιμη, μπορεί να χρησιμοποιηθεί από έναν εισβολέα για την αποθήκευση κακόβουλου κώδικα στις εικόνες. Απενεργοποιήστε τους ελέγχους SVG μόνο αν εμπιστεύεστε τους χρήστες που θα μεταφορτώσουν εικόνες στον ιστότοπο.

en: Sales Associate
el_GR: Ομάδα Πωλήσεων

en: Same Site
el_GR: Ίδιο Site

en: Same date.
el_GR: Την ίδια ημερομηνία.

en: Same type of day from start of the month.
el_GR: Ίδιος τύπος ημέρας από την αρχή του μήνα.

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save %s
el_GR: Αποθήκευση %s

en: Save & Continue
el_GR: Αποθήκευση & Συνέχεια

en: Save &amp; Close
el_GR: Αποθήκευση &amp; Κλείσιμο

en: Save All
el_GR: Αποθήκευση Όλων

en: Save Calendar
el_GR: Αποθήκευση Ημερολογίου

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save Layout as Preset
el_GR: Αποθήκευση του Layout ως Προρύθμιση

en: Save Location
el_GR: Αποθήκευση Τοποθεσίας

en: Save Ordering
el_GR: Αποθήκευση ταξινόμησης

en: Save Password
el_GR: Αποθήκευση κωδικού

en: Save Preset
el_GR: Αποθήκευση Προρύθμισης

en: Save Question
el_GR: Αποθήκευση Ερώτησης

en: Save Search
el_GR: Αποθήκευση αναζήτησης

en: Save Search Preset
el_GR: Αποθήκευση προκαθορισμένης αναζήτησης

en: Save Settings
el_GR: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Save and Exit
el_GR: Αποθήκευση και Έξοδος

en: Save old page path
el_GR: Αποθήκευση της παλιάς διαδρομής της σελίδας

en: Save to file
el_GR: Αποθήκευση σε αρχείο

en: Saved Presets
el_GR: Αποθηκευμένες Προεπιλογές

en: Saved Search
el_GR: Αποθηκευμένες Αναζητήσεις

en: Saved Searches
el_GR: Αποθηκευμένες αναζητήσεις

en: Saving connection configuration.
el_GR: Αποθήκευση διαμόρφωσης σύνδεσης.

en: Scans all blocks within the selected section. Any links to pages within another multilingual section will be updated to link to the pages within the selected tree. Any blocks within the scanned section that reference pages in another multilingual section will be updated to point to the page within the selected tree.
el_GR: Σαρώνει όλα τα μπλοκ εντός του επιλεγμένου τμήματος. Όλες οι συνδέσεις με τις σελίδες μέσα σε ένα άλλο πολύγλωσσου τμήματος θα ενημερωθούν ώστε να συνδέουν τις σελίδες εντός του επιλεγμένου δέντρου. Τα μπλοκ εντός της σαρωμένου τμήματος που αναφέρονται σε σελίδες σε ένα άλλο πολύγλωσσο τμήμα θα ενημερωθούν, να δείχνουν τη σελίδα μέσα στο επιλεγμένο δέντρο.

en: Schedule
el_GR: Πρόγραμμα

en: Schedule Guest Access
el_GR: Προγραμματίστε την Πρόσβαση Επισκεπτών

en: Schedule Publishing
el_GR: Προγραμματισμένη δημοσίευση

en: Scheduled
el_GR: Προγραμματισμένο

en: Scheduled by
el_GR: Προγραμματισμένο από

en: Score
el_GR: Βαθμός

[ctx: Scottish County]
en: Aberdeenshire
el_GR: Αμπερντινσάιρ

[ctx: Scottish County]
en: Angus
el_GR: Άνγκους

[ctx: Scottish County]
en: Ayrshire
el_GR: Άιρσιρ

[ctx: Scottish County]
en: Banffshire
el_GR: Μπανφσιρ

[ctx: Scottish County]
en: Berwickshire
el_GR: Μπέργουικσαιρ

[ctx: Scottish County]
en: Borders
el_GR: Μπόρντερς

[ctx: Scottish County]
en: Caithness
el_GR: Κάιθνες

[ctx: Scottish County]
en: Clackmannanshire
el_GR: Κλακμάνασιρ

[ctx: Scottish County]
en: Dumfries & Galloway
el_GR: Ντάμφαϊρ και Γκαλογουέϊ

[ctx: Scottish County]
en: Dunbartonshire
el_GR: Ντανμπάρτοσάιρ

[ctx: Scottish County]
en: East Ayrshire
el_GR: Ανατολικό Άϊρτονσιρ

[ctx: Scottish County]
en: East Dunbartonshire
el_GR: Ανατολικό Ντανμπάρτοσιρ

[ctx: Scottish County]
en: East Lothian
el_GR: Ανατολικό Λόδιαν

[ctx: Scottish County]
en: East Renfrewshire
el_GR: Ανατολικό Ρένφριουσαιρ

[ctx: Scottish County]
en: Fife
el_GR: Φίφε

[ctx: Scottish County]
en: Highland
el_GR: Χάϊλαντ

[ctx: Scottish County]
en: Inverclyde
el_GR: Ίνβερκλάϊντ

[ctx: Scottish County]
en: Kincardineshire
el_GR: Κίνκαρντνεσάϊρ

[ctx: Scottish County]
en: Midlothian
el_GR: Μιντλόδιαν

[ctx: Scottish County]
en: Moray
el_GR: Μώρεϋ

[ctx: Scottish County]
en: North Ayrshire
el_GR: Βόρειο Άϊρσάιρ

[ctx: Scottish County]
en: North Lanarkshire
el_GR: Βόρειο Λάνκανσιρ

[ctx: Scottish County]
en: Orkney
el_GR: Όρκνεϊ

[ctx: Scottish County]
en: Perth & Kinross
el_GR: Πέρθ και Κίνρος

[ctx: Scottish County]
en: Renfrewshire
el_GR: Ρένφριουσαιρ

[ctx: Scottish County]
en: Shetland
el_GR: Σέτλαντ

[ctx: Scottish County]
en: South Ayrshire
el_GR: Νότιο Άϊρτονσιρ

[ctx: Scottish County]
en: South Lanarkshire
el_GR: Νότιο Λάνκανσιρ

[ctx: Scottish County]
en: Stirlingshire
el_GR: Στίρλινγκσιρ

[ctx: Scottish County]
en: West Dunbartonshire
el_GR: Δυτικό Ντανμπάρτοσιρ

[ctx: Scottish County]
en: West Lothian
el_GR: Δυτικό Λόθιαν

[ctx: Scottish County]
en: Western Isles
el_GR: Δυτικά Νησιά

en: Scrapbook Display
el_GR: Προβολή Πρόχειρου

en: Screenshots
el_GR: Στιγμιότυπα Οθόνης

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search All Children?
el_GR: Αναζήτηση σε όλες τις θυγατρικές;

en: Search All Sites
el_GR: Αναζήτηση όλων των ιστότοπων

en: Search Blocks
el_GR: Αναζήτηση μπλοκ

en: Search Current Site
el_GR: Αναζήτηση τρέχουσας ιστοσελίδας

en: Search Group Folder
el_GR: Αναζήτηση στο Φάκελο Ομάδας

en: Search Index
el_GR: Ευρετήριο Αναζήτησης

en: Search Index Preferences Updated
el_GR: Οι Προτιμήσεις Δείκτη Αναζήτησης Ενημερώθηκαν

en: Search Pages
el_GR: Αναζήτηση Σελίδων

en: Search Presets
el_GR: Προεπιλογές αναζήτησης

en: Search Results
el_GR: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Search Results Page
el_GR: Σελίδα Αποτελεσμάτων Αναζήτησης

en: Search Users
el_GR: Αναζήτηση Χρηστών

en: Search attributes
el_GR: Αναζήτηση Χαρακτηριστικών

en: Search by Keywords
el_GR: Αναζήτηση κατά Λέξεις κλειδιά

en: Search for Groups to Move
el_GR: Αναζήτηση Ομάδων για Μετακίνηση

en: Search for Pages
el_GR: Αναζήτηση Σελίδων

en: Search for pages by name and type
el_GR: Αναζήτηση σελίδων κατά όνομα και τύπο

en: Search for users by name, email, and group
el_GR: Αναζήτηση χρηστών ανά όνομα, email και ομάδα

en: Search for users in group(s)
el_GR: Αναζήτηση χρηστών σε ομάδα(ες)

en: Search for users not included in group(s)
el_GR: Αναζήτηση χρηστών που δεν ανήκουν σε ομάδα(ες)

en: Search for...
el_GR: Αναζήτηση για ...

en: Search in contexts
el_GR: Αναζήτηση στα συμφραζόμενα

en: Search in originals
el_GR: Αναζήτηση στα πρωτότυπα

en: Search in translations
el_GR: Αναζήτηση σε μεταφράσεις

en: Search items
el_GR: Αναζήτηση αντικειμένων

en: Search preferences saved successfully.
el_GR: Οι προτιμήσεις αναζήτησης αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Search – Display a list of all topics for use on a search sidebar.
el_GR: Αναζήτηση - Εμφανίζει μια λίστα όλων των θεμάτων για χρήση σε μια μπάρα αναζήτησης.

en: Search...
el_GR: Ψάξιμο...

en: Searchable
el_GR: Αναζητήσιμο

en: Searching...
el_GR: Αναζήτηση ...

en: Seconds
el_GR: Δευτερόλεπτα

en: Section removed.
el_GR: Το τμήμα αφαιρέθηκε.

en: SecurImage (Default)
el_GR: Εικόνα Ασφαλείας (Προεπιλογή)

en: Secure and setup your site.
el_GR: Ασφαλίστε και ρυθμίστε το site σας

en: Security Policy
el_GR: Πολιτική Ασφαλείας

en: See also:
el_GR: Δείτε επίσης:

en: See the formatting options for date at %s.
el_GR: Δείτε τις επιλογές μορφοποίησης για την ημερομηνία στο %s.

en: See the formatting options for year and month at %s.
el_GR: Δείτε τις επιλογές μορφοποίησης για το έτος και το μήνα στο %s.

en: Seek error working with a ZIP archive.
el_GR: Αναζήτηση σφάλματος δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select All
el_GR: Επιλέξτε Όλες

en: Select Area
el_GR: Επιλέξτε Περιοχή

en: Select Box
el_GR: Πλαίσιο Επιλογών

en: Select Instance
el_GR: Επιλέξτε οντότητα

en: Select Menu
el_GR: Επιλέξτε Μενού

en: Select Mode
el_GR: Επιλέξτε Λειτουργία

en: Select Options
el_GR: Επιλέξτε επιλογές

en: Select Some Options
el_GR: Επιλέξτε Μερικές Επιλογές

en: Select a Group
el_GR: Επιλέξτε μια Ομάδα

en: Select a custom-coded form to display as a block on your page.
el_GR: Επιλέξτε μια προσαρμοσμένη-κωδικοποιημένη μορφή για να εμφανιστεί ως ένα μπλοκ στη σελίδα σας.

en: Select a form
el_GR: Επιλέξτε μια φόρμα

en: Select a video file from the File Manager and specify a width and height at which to display it on your page. AVI, WMV, QuickTime/MPEG4 and FLV formats are supported.
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο βίντεο από το Διαχειριστή Αρχείων και να καθορίσετε το πλάτος και το ύψος στο οποίο θα εμφανιστεί η σελίδα σας. Υποστηρίζονται AVI, WMV, QuickTime / MPEG4 και μορφές FLV.

en: Select an Option
el_GR: Επιλέξτε Μια Επιλογή

en: Select an image from the File Manager, and optionally select a rollover image. Choose where to link the image, if desired, and enter alt text. Use Constrain Image Dimensions to force the image to be displayed at a different size than the actual image file.
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα από τον Διαχειριστή Αρχείων, και προαιρετικά επιλέξτε μια εικόνα για ρολ όβερ. Επιλέξτε που θέλετε να συνδεθεί η εικόνα, αν θέλετε, και πληκτρολογήστε το κείμενο alt. Χρησιμοποιήστε τις Περιορισμένες Διαστάσεις Εικόνας για να αναγκάσετε την εικόνα να εμφανιστεί σε διαφορετικό μέγεθος από το πραγματικό αρχείο εικόνας.

en: Select and begin typing
el_GR: Επιλέξτε και ξεκινήστε να πληκτρολογείτε

en: Select time zone
el_GR: Επιλέξτε ζώνη ώρας

en: Select which types of attributes to make available to pages, users, and files.
el_GR: Επιλέξτε ποιοι Τύποι χαρακτηριστικών θα είναι διαθέσιμοι για σελίδες, χρήστες, και αρχεία.

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Architecture
el_GR: Αρχιτεκτονική

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Database
el_GR: Βάση Δεδομένων

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Development
el_GR: Ανάπτυξη

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Finance
el_GR: Οικονομία

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Human Resources
el_GR: Ανθρώπινο Δυναμικό

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Management
el_GR: Διαχείριση

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Marketing and Sales
el_GR: Μάρκετινγκ και Πωλήσεις

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Multimedia
el_GR: Πολυμέσα

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Production
el_GR: Παραγωγή

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Quality Assurance
el_GR: Διασφάλιση Ποιότητας

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Technical and Operations
el_GR: Τεχνικοί και Λειτουργία

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Writing
el_GR: Συγγραφή

[ctx: SelectAttributeValue]
en: iOS/Android/App Development
el_GR: Ανάπτυξη εφαρμογών iOS/Android/App

en: Selected Attributes
el_GR: Επιλεγμένα Χαρακτηριστικά

en: Selected Countries
el_GR: Επιλεγμένες Χώρες

en: Selected Groups
el_GR: Επιλεγμένες Ομάδες

en: Selected Page Templates
el_GR: Επιλεγμένα Πρότυπα Σελίδας

en: Selector Form Factor
el_GR: Επιλογέας Συντελεστή μορφής

en: Semicolon (";")
el_GR: Ελληνικό (";")

en: Semicolon With Space After ("; ")
el_GR: Ελληνικό ερωτηματικό Με διάστημα μετά ("; ")

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Send IP
el_GR: Αποστολή IP

en: Send Message
el_GR: Αποστολή μηνύματος

en: Send Message to Group
el_GR: Αποστολή μηνύματος στην ομάδα

en: Send Private Message
el_GR: Αποστολή προσωπικού μηνύματος

en: Send To Bottom
el_GR: Αποστολή  στο Κάτω Μέρος

en: Send To Top
el_GR: Αποστολή στην κορυφή

en: Send a Private Message
el_GR: Αποστολή προσωπικού μηνύματος

en: Send admin an email when new user registers.
el_GR: Να σταλεί στον Διαχειριστή  το ένα email όταν γίνετε καταχώρηση νέων χρηστών.

en: Send form submissions to email addresses
el_GR: Αποστολή φόρμας σε αυτές τις διευθύνσεις Email

en: Send mail method: %s
el_GR: Μέθοδος  Αποστολής mail: %s

en: Sending multiple messages per connection can speed up sending many emails at once, but this feature must be supported by the SMTP server
el_GR: Η αποστολή πολλών μηνυμάτων ανά σύνδεση μπορεί να επιταχύνει την αποστολή πολλών μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ταυτόχρονα, αλλά αυτή η λειτουργία πρέπει να υποστηρίζεται από το διακομιστή SMTP

en: Sent
el_GR: Απεσταλμένα

en: Sent At
el_GR: Εστάλη στις

en: Sent By
el_GR: Εστάλη από τον/την

en: Sent Messages
el_GR: Απεσταλμένα Μηνύματα

en: Separate IP addresses with spaces or new lines.
el_GR: Ξεχωρίστε τις διευθύνσεις IP με διαστήματα ή νέες γραμμές.

en: Separate multiple redirect urls using %s (pipe) characters
el_GR: Διαχωρίστε πολλές διευθύνσεις URL ανακατεύθυνσης χρησιμοποιώντας %s χαρακτήρες  (pipe)

en: Separate reserved words with a comma. These words will be automatically removed from URL slugs. To remove no words from URLs, delete all the words above.
el_GR: Ξεχωρίστε τις δεσμευμένες λέξεις με κόμμα. Αυτές οι λέξεις θα αφαιρείται αυτόματα από τις συντμήσεις URL. Για να μην αφαιρείτε καμία λέξη από τις διευθύνσεις URL, διαγράψτε όλες τις λέξεις παραπάνω.

en: Server
el_GR: Ο διακομιστής

en: Server Configuration
el_GR: Διαμόρφωση διακομιστή

en: Server responded with {{statusCode}} code.
el_GR: Ο διακομιστής απάντησε με τον κωδικό {{statusCode}}.

en: Server-Sent Events
el_GR: Γεγονότα που απεστάλησαν από διακομιστή

en: Service
el_GR: Υπηρεσία

en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

en: Session Handler
el_GR: Διαχειριστής Συνεδρίας

en: Session Invalidated. Session was inactive for more than %s seconds
el_GR: Η περίοδος σύνδεσης ακυρώθηκε. Η περίοδος λειτουργίας ήταν ανενεργή για περισσότερο από %s δευτερόλεπτα

en: Session Options
el_GR: Επιλογές Συνεδρίας

en: Session Security
el_GR: Ασφάλεια Συνεδρίας

en: Session made it to login_complete but was not attached to an authenticated session.
el_GR: Η περίοδος σύνδεσης έκανε login_complete αλλά δεν ήταν συνδεδεμένη με μια επικυρωμένη περίοδο σύνδεσης.

en: Set
el_GR: Σετ

en: Set Block Styles
el_GR: Ορισμός Στυλ Μπλοκ

en: Set Max Width
el_GR: Ορίστε το μέγιστο πλάτος

en: Set Name
el_GR: Όνομα Σετ

en: Set PNG and JPEG compression options.
el_GR: Ορίστε επιλογές συμπίεσης PNG και JPEG.

en: Set Permissions
el_GR: Ορισμός δικαιωμάτων

en: Set alternative canonical URL
el_GR: Ορίστε εναλακτική κανονική διεύθυνση URL

en: Set concrete5 to use an external SMTP server, instead of the default PHP Mail function, for sending email.
el_GR: Ρυθμίστε το concrete5 έτσι ώστε να χρησιμοποιεί έναν εξωτερικό διακομιστή SMTP, αντί της προεπιλεγμένης λειτουργίας PHP Mail, για την αποστολή email.

en: Set main canonical URL
el_GR: Ορίστε κύρια κανονική διεύθυνση URL

en: Set password rule and regulations.
el_GR: Ορίστε τον κανόνα και τους κανονισμούς κωδικού πρόσβασης.

en: Set the "Callback URI" to: %s
el_GR: Ορίστε το "Callback URI" σε: %s

en: Set the "Callback URL" to: %s
el_GR: Ρυθμίστε το "Callback URL" στο: %s.

en: Set the "Deauthorize Callback URL" to: %s
el_GR: Ορίστε τη διεύθυνση "Deauthorize Callback URL" σε: %s

en: Set the "Redirect URI" to: %s
el_GR: Ρυθμίστε το «Ανακατεύθυνση URI» για: %s

en: Set the "Valid OAuth redirect URIs" to: %s
el_GR: Ρυθμίστε το "Valid OAuth redirect URIs" στο:  %s

en: Set value of Reply-To to Email Field
el_GR: Ορίστε την τιμή των Reply-To σε email πεδίο

en: Sets
el_GR: Σετ

en: Setting character set "%1$s" and collation "%2$s"
el_GR: Ρύθμιση σετ χαρακτήρων "%1$s" και collation "%2$s"

en: Setting character set "%1$s" and collation "%2$s" for connection "%3$s"
el_GR: Ο ορισμός σετ χαρακτήρων "%1$s" και της ταξινόμησης "%2$s"  για τη σύνδεση "%3$s".

en: Setting pages for section %s to site tree %s...
el_GR: Ρυθμίσεις σελίδων της ενότητας %s σε δέντρο του site %s...

en: Setting site permissions.
el_GR: Ρυθμίσεις δικαιωμάτων ιστοσελίδας.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings saved successfully.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Setup attributes for pages, users, files and more.
el_GR: Ρυθμίσεις Χαρακτηριστικών για τις σελίδες, τους χρήστες, τα αρχεία και πολλά άλλα.

en: Setup on Child Pages
el_GR: Ρύθμιση στις Θυγατρικές Σελίδες

en: Several updates are available. Please choose the desired update from the list below.
el_GR: Πολλές ενημερώσεις είναι διαθέσιμες. Παρακαλώ επιλέξτε την επιθυμητή ενημέρωση από την παρακάτω λίστα.

en: Shadow
el_GR: Σκιά

en: Shadow and Rotation (CSS3)
el_GR: Σκιά και Περιστροφή (CSS3)

en: Share This Article
el_GR: Μοιραστείτε αυτό το άρθρο

en: Share This Page
el_GR: Μοιραστείτε αυτή τη σελίδα

en: Share content across your site.
el_GR: Μοιραστείτε το περιεχόμενο σε όλο τον ιστότοπό σας.

en: Share message URL on Facebook.
el_GR: Μοιραστείτε το URL μηνύματος στο Facebook.

en: Share message URL on Twitter.
el_GR: Μοιραστείτε το URL μηνύματος στο Twitter.

en: Share results across all sites
el_GR: Μοιραστείτε τα αποτελέσματα με όλους τους άλλους ιστότοπους

en: Shared Files
el_GR: Κοινόχρηστα Αρχεία

en: Short Description
el_GR: Σύντομη Περιγραφή

en: Short Description of Page
el_GR: Σύντομη περιγραφή σελίδας

en: Short PHP tags expanded in file %s
el_GR: Σύντομα PHP tags επεκτάθηκαν στο αρχείο %s

en: Show All
el_GR: Προβολή όλα

en: Show Blocks
el_GR: Εμφάνιση μπλοκ

en: Show Folders
el_GR: Εμφάνιση Φακέλων

en: Show Table Borders
el_GR: Εμφάνιση ορίων πίνακα

en: Show all pages in the RSS Feed even if the guest can not view the pages.
el_GR: Προβολή όλων των σελίδων στο RSS Feed ακόμα και αν ο επισκέπτης δεν μπορεί να δει τις σελίδες.

en: Show approved
el_GR: Εμφάνιση των εγκεκριμένων

en: Show captions
el_GR: Προβολή λεζάντων

en: Show controls
el_GR: Εμφάνιση εργαλείων ελέγχου

en: Show on Registration Form.
el_GR: Προβολή στη Φόρμα Εγγραφής.

en: Show pages in the navigation bar.
el_GR: Εμφάνιση σελίδων στη γραμμή πλοήγησης.

en: Show related videos from different channels when playback ends
el_GR: Εμφάνιση σχετικών βίντεο από διάφορα κανάλια μετά το τέλος της αναπαραγωγής.

en: Show secret key
el_GR: Εμφάνιση μυστικού κλειδιού

en: Show the account menu when logged in.
el_GR: Εμφάνιση του μενού λογαριασμού, όταν είστε συνδεδεμένοι

en: Show the debug error output
el_GR: Δείτε το μήνυμα εντοπισμού σφαλμάτων

en: Show the error message but nothing else
el_GR: Δείτε το μήνυμα λάθους, αλλά τίποτα άλλο

en: Show translated
el_GR: Εμφάνιση μεταφρασμένου

en: Show unapproved
el_GR: Εμφάνιση μη εγκεκριμένων

en: Show untranslated
el_GR: Εμφάνιση αμετάφραστων

en: Showing %1$s records out of %2$s
el_GR: Εμφάνιση %1$s εγγραφών από %2$s

en: Shows the latest form submission.
el_GR: Εμφανίζει την τελευταία υποβολή της φόρμας.

en: Sibling Pages
el_GR: Αδελφικές Σελίδες

en: Sign In
el_GR: Είσοδος

en: Sign In As User
el_GR: Συνδεθείτε ως χρήστης

en: Sign Out
el_GR: Aποσύνδεση

en: Sign Out.
el_GR: Αποσύνδεση

en: Sign in As User
el_GR: Συνδεθείτε ως χρήστης

en: Sign in to %s
el_GR: Σύνδεση στο %s

en: Sign up
el_GR: Εγγραφείτε

en: Signs out all users, resets all passwords and forces users to choose a new one
el_GR: Αποσυνδέει όλους τους χρήστες, επαναφέρει όλους τους κωδικούς πρόσβασης και αναγκάζει τους χρήστες να επιλέξουν ένα νέο κωδικό

en: Signup Date
el_GR: Ημερομηνία Εγγραφής

en: Signups
el_GR: Εγγραφές

en: Simple
el_GR: Απλό

en: Single Page
el_GR: Μεμονομένη Σελίδα

en: Single Pages
el_GR: Μεμονωμένες Σελίδες

en: Single Pages are used when you want to run custom code in the concrete5 environment. Each Single Page is available in only one location in your sitemap, and this location must be registered from this Dashboard page. This location corresponds to a PHP file placed in your single_pages/ override directory. Below is a list of Single Pages currently installed.
el_GR: Οι Μεμονωμένες Σελίδες χρησιμοποιούνται όταν θέλετε να εκτελέσετε προσαρμοσμένο κώδικα στο περιβάλλον του concrete5. Κάθε Μεμονωμένη Σελίδα είναι διαθέσιμη μόνο σε μια θέση στο sitemap σας, και αυτή η θέση πρέπει να καταχωρηθεί από τη σελίδα του Πίνακα Ελέγχου. Η θέση αυτή αντιστοιχεί σε ένα αρχείο PHP τοποθετημένο στον κατάλογο single_pages/ . Παρακάτω είναι μια λίστα των Μεμονωμένων Σελίδων που είναι εγκατεστημένες.

en: Single Value
el_GR: Απλή Τιμή

en: Singular Original String
el_GR: Πρωτότυπη φράση Ενικού

en: Site Access
el_GR: Πρόσβαση Ιστοσελίδας

en: Site Activity
el_GR: Δραστηριότητες Ιστοσελίδας

en: Site Activity disabled in edit mode.
el_GR: Οι δραστηριότητες του Site είναι απενεργοποιημένο σε Κατάσταση Επεξεργασίας.

en: Site Information
el_GR: Πληροφορίες Ιστοσελίδας

en: Site Name
el_GR: Όνομα site

en: Site Registration
el_GR: Εγγραφή Ιστοσελίδας

en: Site Type
el_GR: Τύπος Ιστοτόπου

en: Site Types
el_GR: Τύποι Ιστοτόπων

en: Site User
el_GR: Χρήστης Ιστοσελίδας

en: Site configuration
el_GR: Διαμόρφωση Ιστοτόπου

en: Site created successfully.
el_GR: Η Ιστοσελίδα δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Site interface source locale
el_GR: Διεπαφή πηγής εντοπιότητας της Ιστοσελίδας

en: Site removed successfully.
el_GR: Ιστοσελίδα αφαιρεθεί με επιτυχία.

en: Site themes may override this value.
el_GR: Τα θεμάτων του site μπορεί να αντικαταστήσουν αυτήν την τιμή.

en: Site type created successfully.
el_GR: Ο Τύπος Ιστοσελίδας δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Site type removed successfully.
el_GR: Ο Τύπος Ιστοσελίδας έχει αφαιρεθεί με επιτυχία.

en: Site type updated successfully.
el_GR: Ο Τύπος Ιστοσελίδας ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Site-wide Calendar
el_GR: Ημερολόγιο σε ολόκληρο τον ιστότοπο

en: Sitemap
el_GR: Χάρτης Site

en: Sitemap Pop-Up
el_GR: Αναδυόμενη σελίδα Sitemap

en: Sitemap footers can't be omitted.
el_GR: Το υποσέλιδο χάρτη ιστοτόπου δεν μπορεί να παραληφθεί.

en: Sitemap headers can't be omitted.
el_GR: Οι κεφαλίδες του χάρτη ιστοτόπου δεν μπορούν να παραληφθούν.

en: Sitemap order
el_GR: Με τη σειρά όπως στο Χάρτη του Site

en: Sitewide %s
el_GR: Όλος ο Ιστότοπος %s

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Sizing
el_GR: Ταξινόμηση κατά μέγεθος

en: Sizing Mode
el_GR: Λειτουργία μεγέθους

en: Sizing Option
el_GR: Επιλογή μεγέθους

en: Skipping compilation of language file %s because it's older than the compiled language file
el_GR: Παράλειψη της μεταγλώττισης του αρχείου γλώσσας %s επειδή είναι παλαιότερο από το μεταγλωττισμένο αρχείο γλώσσας

en: Skipping generation of bitmap icon for file %s because it's newer than the vector icon
el_GR: Παράκαμψη της δημιουργίας bitmap εικονιδίου για το αρχείο %s επειδή είναι νεότερο από το vector εικονίδιο.

en: Slide Duration
el_GR: Διάρκεια διαφάνειας

en: Slide Duration must be at least 100 ms greater than the Slide Transition Speed.
el_GR: Διάρκεια διαφάνειας πρέπει να είναι τουλάχιστον 100 ms μεγαλύτερη από την  ταχύτητα μετάβασης της διαφάνειας .

en: Slide Duration must be greater than 0.
el_GR: Η διάρκεια παιξίματος διαφάνειας πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 0.

en: Slide Transition Speed
el_GR: Ταχύτητα μετάβασης της διαφάνειας

en: Slide Transition Speed must be greater than 0.
el_GR: Η  ταχύτητα μετάβασης της διαφάνειας πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 0.

en: Slides
el_GR: Διαφάνειες

en: Slot
el_GR: Σχισμή

en: Slot {slot} in instance {instanceID} was cleared.
el_GR: Το Slot {slot} στην παρουσία {instanceID} εκκαθαρίστηκε.

en: Slug
el_GR: Σύντμηση

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Social Link Added.
el_GR: Ο Κοινωνικός Σύνδεσμος προστέθηκε.

en: Social Links
el_GR: Σύνδεσμοι Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Social Sharing Links
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικής δικτύωσης κοινής χρήσης

en: Solid
el_GR: Συμπαγής

en: Solving a <a href="%s" target="_blank">CAPTCHA</a> Required to Post?
el_GR: Λύνοντας μια <a href="%s" target="_blank">CAPTCHA</a> Απαιτείται για Αποστολή?

en: Someone has already checked out this page for editing.
el_GR: Καποιος επεξεργάζεται ήδη αυτή τη σελίδα.

en: Something about your user account has changed. You have been logged out. Please refresh this page to continue.
el_GR: Κάτι σχετικά με το λογαριασμό σας έχει αλλάξει. Έχετε αποσυνδεθεί. Παρακαλούμε ανανεώστε αυτή τη σελίδα για να συνεχίσετε.

en: Something went wrong while deleting this attachment, please refresh and try again.
el_GR: Κάτι δεν πήγε καλά κατά την διαγραφή του επισυναπτόμενου αρχείου, παρακαλώ ανανεώστε και προσπαθήστε ξανά.

en: Something went wrong while deleting this message, please refresh and try again.
el_GR: Κάτι δεν πήγε καλά κατά την διαγραφή αυτού του μηνύματος, παρακαλούμε ανανεώστε και προσπαθήστε ξανά.

en: Something went wrong while flagging this message, please refresh and try again.
el_GR: Κάτι δεν πήγε καλά κατά την επισήμανση αυτού του μηνύματος, παρακαλούμε ανανεώστε και προσπαθήστε ξανά.

en: Sort
el_GR: Ταξινόμηση

en: Sort By
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Sort order saved
el_GR: Η Σειρά ταξινόμησης αποθηκεύτηκε

en: Source & Search
el_GR: Πηγή & Αναζήτηση

en: Source CSV File
el_GR: Αρχείο CSV Πηγής

en: Source Dialog
el_GR: Διάλογος πηγής

en: Source Editing Area
el_GR: Περιοχή Επεξεργασία Πηγής

en: Sources
el_GR: Πηγές

en: Spacing:
el_GR: Διάστημα:

en: Spam Control
el_GR: Έλεγχος Ανεπιθύμητης Αλληλογραφίας

en: Spam Notification
el_GR: Κοινοποίηση ανεπιθύμητων μηνυμάτων

en: Special Characters
el_GR: Ειδικοί χαρακτήρες

en: Specific Calendar
el_GR: Ειδικό ημερολόγιο

en: Specific Groups
el_GR: Ειδικές Ομάδες

en: Specific Topic
el_GR: Ειδικό Θέμα

en: Specific – Display details about a specific calendar event.
el_GR: Συγκεκριμένα - Εμφάνιση λεπτομερειών σχετικά με ένα συγκεκριμένο συμβάν ημερολογίου.

en: Specify a handle for your attribute set.
el_GR: Καθορίστε έναν δείκτη για το Σετ Χαρακτηριστικών σας.

en: Specify a name for your Job set.
el_GR: Καθορίστε ένα όνομα για το Σετ Εργασιών σας.

en: Specify a name for your attribute set.
el_GR: Καθορίστε ένα όνομα για το Σετ Χαρακτηριστικών σας.

en: Specify a name for your group set.
el_GR: Καθορίστε ένα όνομα για το σετ της ομάδας σας.

en: Specify a new image attached to posts or edits.
el_GR: Καθορίστε μια νέα εικόνα που θα επισυνάπτεται στις δημοσιεύσεις και στις επεξεργασίες.

en: Spread
el_GR: Εξάπλωση

en: Stack
el_GR: Στοίβα

en: Stack Category
el_GR: Κατηγορία στοίβας

en: Stack Display
el_GR: Προβολή Στοίβας

en: Stack Folder renamed successfully
el_GR: Ο φάκελος της Στοίβας μετονομάστηκε με επιτυχία

en: Stack List
el_GR: Λίστα Στοίβας

en: Stack Name
el_GR: Όνομα Στοίβας

en: Stack Permissions
el_GR: Δικαιώματα Στοίβας

en: Stack Usage
el_GR: Χρήση Στοίβας

en: Stack added successfully.
el_GR: Η Στοίβα προστέθηκε με επιτυχία.

en: Stack approved successfully
el_GR: Η Στοίβα εγκρίθηκε με επιτυχία.

en: Stack deleted successfully
el_GR: Η Στοίβα διαγράφηκε με επιτυχία

en: Stack duplicated successfully
el_GR: Το διπλότυπο στοίβας δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Stack renamed successfully
el_GR: Η Στοίβα μετονομάστηκε με επιτυχία

en: Stacks
el_GR: Στοίβες

en: Stacks & Blocks
el_GR: Στοίβες & Μπλοκ

en: Stacks & Global Areas
el_GR: Στοίβες & Παγκόσμιες Περιοχές

en: Stacks are groups of blocks, and make it easier to recycle content places on many pages of your site. Stacks are edited and administered from the Dashboard, then placed on individual pages or deployed as Page Type Defaults. Block content and display order can be controlled, as well as the ability to roll-back to previous versions of the stack.
el_GR: Οι Στοίβες είναι ομάδες μπλοκ, και διευκολύνουν να ανακυκλώνονται θέσεις περιεχόμενου σε πολλές σελίδες του site σας. Οι Στοίβες επεξεργάζονται και διαχειρίζονται από τον Πίνακα Ελεγχου, στη συνέχεια τοποθετούνται σε μεμονωμένες σελίδες ή να υλοποιούνται ως Προεπιλεγμένοι Τύποι Σελίδας. Το περιεχόμενο του Μπλοκ και η σειρά εμφάνισης μπορεί να ελεγχθεί, καθώς και η ικανότητα επαναφοράς στις προηγούμενες εκδόσεις της Στοίβας.

en: Standard
el_GR: Κανονικός

en: Standard Button
el_GR: Στάνταρ Κουμπί

en: Standard Details
el_GR: Τυπικές λεπτομέρειες

en: Standard Properties
el_GR: Τυπικές Ιδιότητες

en: Start address
el_GR: Αρχική διεύθυνση

[ctx: Start date]
en: From
el_GR: Από

en: Start typing a location (e.g. Apple Store or 235 W 3rd, New York) then click on the correct entry on the list.
el_GR: Ξεκινήστε να πληκτρολογείτε μια τοποθεσία (π.χ. Apple Store ή 235 W 3rd, New York) και στη συνέχεια κάντε κλικ στη σωστή εγγραφή στον κατάλογο.

en: Start typing a search query
el_GR: Ξεκινήστε να πληκτρολογείτε ένα ερώτημα αναζήτησης

en: Start video at:
el_GR: Ξεκινήστε το βίντεο από:

en: Starting Point
el_GR: Αφετηρία

en: Starting installation and creating directories.
el_GR: Εκκίνηση της εγκατάστασης και δημιουργία καταλόγων.

en: Starts %s.
el_GR: Ξεκινάει %s.

en: Starts On
el_GR: Εναρξή σε

en: State/Province
el_GR: Πολιτεία / Επαρχία

en: State/Province code
el_GR: Κωδικός Πολιτείας / Επαρχίας

en: State/Province name
el_GR: Όνομα Πολιτείας / Επαρχίας

en: Statistics
el_GR: Στατιστικά

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Step 1: Create a Project Page
el_GR: Βήμα 1: Δημιουργήστε μια Σελίδα Έργου

en: Step 2: Provide Connection Information
el_GR: Βήμα 2: Παροχή πληροφοριών σύνδεσης

en: Storage
el_GR: Αποθήκευση

en: Storage Location
el_GR: Τοποθεσία αποθήκευσης

en: Storage Locations
el_GR: Τοποθεσίες Αποθήκευσης

en: Store data about your users-- like site preferences, birthdays, bios and more. Control which elements are available for users to update themselves.
el_GR: Αποθήκευση δεδομένων για τους χρήστες σας - όπως και οι προτιμήσεις site, γενέθλια, βιογραφικά και άλλα. Ελέγχει το ποια στοιχεία είναι διαθέσιμα για τους χρήστες για να ενημερώνονται από μόνα τους.

en: Store submitted results of form.
el_GR: Αποθηκεύστε τα αποτελέσματα της φόρμας.

en: Stores the location and existence of source code files.
el_GR: Αποθηκεύει την τοποθεσία και την ύπαρξη αρχείων πηγαίου κώδικα

en: Stores the output of an entire page.
el_GR: Αποθηκεύει την έξοδο ολόκληρης της σελίδας

en: Stores the output of blocks which support block caching
el_GR: Αποθηκεύει την έξοδο του μπλοκ που υποστηρίζει προσωρινή αποθήκευση μπλοκ

en: Strict-Transport-Security (HSTS)
el_GR: Αυστηρή ασφάλεια μεταφορών (HSTS) Strict-Transport-Security

en: Strict-Transport-Security (HSTS) header informs browsers this site should only be loaded using HTTPS to prevent man-in-the-middle attacks.
el_GR: Η κεφαλίδα Strict-Transport-Security (HSTS) ενημερώνει τα προγράμματα περιήγησης ότι αυτός ο ιστότοπος πρέπει να φορτώνεται μόνο με χρήση HTTPS για την αποτροπή επιθέσεων man-in-the-middle.

en: String "%s" must be at least %s characters long.
el_GR: Η συμβολοσειρά "%s" πρέπει να έχει το λιγότερο %s χαρακτήρες.

en: String "%s" must be at most %s characters long.
el_GR: Η συμβολοσειρά "%s" πρέπει να έχει το πολύ %s χαρακτήρες.

en: Style
el_GR: Το στυλ

[ctx: StyleName]
en: Accent Background
el_GR: Φόντο Έμφασης

[ctx: StyleName]
en: Accent Header Color
el_GR: Χρώμα Κεφαλίδας Εμφασης

[ctx: StyleName]
en: Active Navigation
el_GR: Ενεργή Πλοήγηση

[ctx: StyleName]
en: Background
el_GR: Φόντο

[ctx: StyleName]
en: Background Image
el_GR: Εικόνα Φόντου

[ctx: StyleName]
en: Border Color
el_GR: Χρώμα Περιγράμματος

[ctx: StyleName]
en: Bottom Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου υποσέλιδου

[ctx: StyleName]
en: Content Divider Color
el_GR: Χρώμα Διαχωριστικού Περιεχομένου

[ctx: StyleName]
en: Default Button Border
el_GR: Προεπιλεγμένο Περίγραμμα Κουμπιού

[ctx: StyleName]
en: Footer Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Υποσέλιδου

[ctx: StyleName]
en: Footer Link Color
el_GR: Χρώμα Συνδέσμου Υποσέλιδου

[ctx: StyleName]
en: Heading 1
el_GR: Επικεφαλίδα 1

[ctx: StyleName]
en: Heading 2
el_GR: Επικεφαλίδα 2

[ctx: StyleName]
en: Heading 3
el_GR: Επικεφαλίδα 3

[ctx: StyleName]
en: Heading 4
el_GR: Επικεφαλίδα 4

[ctx: StyleName]
en: Heading 5
el_GR: Επικεφαλίδα 5

[ctx: StyleName]
en: Heading 6
el_GR: Επικεφαλίδα 6

[ctx: StyleName]
en: Home Feature Icon
el_GR: Χαρακτηριστικό Εικονίδιο Αρχικής Σελίδας

[ctx: StyleName]
en: Home Feature Title
el_GR: Χαρακτηριστικός Τίτλος Αρχικής Σελίδας

[ctx: StyleName]
en: Image Caption
el_GR: Λεζάντα Εικόνας

[ctx: StyleName]
en: Left Padding
el_GR: Αριστερό Διάστημα

[ctx: StyleName]
en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

[ctx: StyleName]
en: Link Color
el_GR: Χρώμα Συνδέσμου

[ctx: StyleName]
en: Link Hover
el_GR: Σύνδεσμος Hover

[ctx: StyleName]
en: Link Hover Color
el_GR: Χρώμα Hover  Συνδέσμου

[ctx: StyleName]
en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

[ctx: StyleName]
en: Navigation Hover
el_GR: Hover Πλοήγηση

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Background
el_GR: Υπόβαθρο μενού Πλοήγησης

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Background Hover
el_GR: Hover Υπόβαθρου μενού Πλοήγησης

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Border
el_GR: Περίγραμμα Μενού Πλοήγησης

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Text
el_GR: Κείμενο Μενού Πλοήγησης

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Text Hover
el_GR: Hover Κειμένου Μενού Πλοήγησης

[ctx: StyleName]
en: Page Background
el_GR: Φόντο Σελίδας

[ctx: StyleName]
en: Page Titles
el_GR: Τίτλοι Σελίδων

[ctx: StyleName]
en: Paragraph
el_GR: Παράγραφος

[ctx: StyleName]
en: Search Field Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Πεδίου Αναζήτησης

[ctx: StyleName]
en: Search Field Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος Πεδίου Αναζήτησης

[ctx: StyleName]
en: Search Field Icon Color
el_GR: Χρώμα Εικονιδίου Πεδίου Αναζήτησης

[ctx: StyleName]
en: Section Divider Color
el_GR: Χρώμα Διαχωριστικού Τμήματος

[ctx: StyleName]
en: Site Title
el_GR: Τίτλος Ιστοσελίδας

[ctx: StyleName]
en: Social Icons
el_GR: Εικονίδια Κοινωνικής Δικτύωσης

[ctx: StyleName]
en: Social Icons Hover
el_GR: Hover Εικονιδίων Κοινωνικής Δικτύωσης

[ctx: StyleName]
en: Text
el_GR: Κείμενο

[ctx: StyleName]
en: Title
el_GR: Τίτλος

[ctx: StyleName]
en: Title Caps
el_GR: Τίτλος Κεφαλαία

[ctx: StyleName]
en: Title Color
el_GR: Χρώμα τίτλου

[ctx: StyleName]
en: Title Thin
el_GR: Τίτλος Λεπτός

[ctx: StyleName]
en: Top Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Κορυφής

[ctx: StyleSetName]
en: Blockquote
el_GR: Παραθέσεις

[ctx: StyleSetName]
en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

[ctx: StyleSetName]
en: Full Page
el_GR: Πλήρης Σελίδα

[ctx: StyleSetName]
en: Headings
el_GR: Επικεφαλίδες

[ctx: StyleSetName]
en: Miscellaneous
el_GR: Διάφορα

[ctx: StyleSetName]
en: Spacing
el_GR: Διάστιχο

en: Styles Combo
el_GR: Συνδυασμός στυλ

en: Stylesheet
el_GR: Φύλλα Stylesheet

en: Sub-Page Inheritance Changes
el_GR: Αλλαγές Κληρονομικότητας Υπο-σελίδας

en: Sub-pages pending change to inherit permissions from page type.
el_GR: Εκκρεμούν Αλλαγές στην κληρονομικότητα δικαιωμάτων της υπο-σελίδας από τον Τύπο Σελίδας.

en: Sub-pages pending change to inherit permissions from parent.
el_GR: Εκκρεμούν Αλλαγές στην κληρονομικότητα δικαιωμάτων της υπο-σελίδας από τη μητρική.

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: Subject cannot be empty.
el_GR: Το θέμα σας δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Subject: %s
el_GR: Θέμα: %s

en: Submissions
el_GR: Υποβολές

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Submit Button Label
el_GR: Ετικέτα κουμπιού Υποβολής

en: Submit Text
el_GR: Υποβολή Κειμένου

en: Submit to Workflow
el_GR: Υποβολή στην Ροή εργασιών

en: Submitted By
el_GR: Υποβλήθηκε από

en: Submitted Date
el_GR: Ημερομηνία Υποβολής

en: Submitted by %1$s on %2$s
el_GR: Υποβλήθηκε από %1$s στις %2$s

en: Submitted form data is collected here.
el_GR: Τα δεδομένα φόρμας που υποβλήθηκαν συλλέγονται εδώ.

en: Subpage Permissions
el_GR: Δικαιώματα Υπο-σελίδας

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφή

en: Subscribe Option
el_GR: Επιλογές Εγγραφής

en: Subscribe to Conversation
el_GR: Εγγραφή στη συνομιλία

en: Subscribe to receive email updates when new messages are posted.
el_GR: Εγγραφείτε για να λαμβάνετε ενημερώσεις μέσω email όταν αποστέλλονται νέα μηνύματα.

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Success Button
el_GR: Κουμπί Επιτυχίας

en: Success. These time zone values match.
el_GR: Επιτυχία. Αυτές οι τιμές ταιριάζουν με τη ζώνη ώρας.

en: Successfully attached.
el_GR: Επιτυχής επισύναψη.

en: Successfully changed password
el_GR: Επιτυχής αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Successfully detached.
el_GR: Αποχωρήθηκε με επιτυχία.

en: Successfully saved Session Security settings
el_GR: Επιτυχής αποθήκευση των ρυθμίσεων ασφαλείας περιόδου λειτουργίας

en: Successfully saved accessibility settings.
el_GR: Επιτυχής αποθήκευση ρυθμίσεων προσβασιμότητας.

en: Successfully saved system email addresses.
el_GR: Αποθηκεύσατε με Επιτυχία τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Suggest the Country from the user IP address
el_GR: Προτείνετε τη χώρα από τη διεύθυνση IP του χρήστη

en: Suggest the current date/time if empty
el_GR: Προτείνετε την τρέχουσα ημερομηνία / ώρα, αν είναι άδειο

en: Suggested countries
el_GR: Προτεινόμενες χώρες

en: Summary
el_GR: Περίληψη

en: Summary Templates
el_GR: Περίληψη Πρότυπα

en: Summary templates settings saved.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις Περίληψης Προτύπων αποθηκεύτηκαν.

[ctx: SummaryCategoryName]
en: Calendar Event
el_GR: Συμβάν Ημερολογίου

[ctx: SummaryCategoryName]
en: Page
el_GR: Σελίδα

[ctx: SummaryFieldName]
en: Author
el_GR: Συντάκτης

[ctx: SummaryFieldName]
en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

[ctx: SummaryFieldName]
en: Date
el_GR: Ημερομηνία

[ctx: SummaryFieldName]
en: Description
el_GR: Περιγραφή

[ctx: SummaryFieldName]
en: End Date
el_GR: Ημερομηνία λήξης

[ctx: SummaryFieldName]
en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

[ctx: SummaryFieldName]
en: Start Date
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης

[ctx: SummaryFieldName]
en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

[ctx: SummaryFieldName]
en: Title
el_GR: Τίτλος

[ctx: SummaryTemplateName]
en: Blog Entry Card
el_GR: Κάρτα εισόδου στο ιστολόγιο

[ctx: SummaryTemplateName]
en: Blog Image Left
el_GR: Εικόνα ιστολογίου αριστερά

[ctx: SummaryTemplateName]
en: Blog Image Right
el_GR: Εικόνα ιστολογίου δεξιά

[ctx: SummaryTemplateName]
en: Blog Image Top
el_GR: Εικόνα Ιστολογίου Κορυφή

[ctx: SummaryTemplateName]
en: Default Summary Template
el_GR: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Σύνοψης

[ctx: SummaryTemplateName]
en: Resource Page Entry
el_GR: Καταχώρηση σελίδας πόρων

en: Survey
el_GR: Έρευνα

en: Survey Options
el_GR: Επιλογές έρευνας

en: Survey Results
el_GR: Αποτελέσματα έρευνας

en: Survey must have at least 1 answer.
el_GR: Η Έρευνα πρέπει να έχει τουλάχιστον 1 απάντηση.

en: Surveys
el_GR: Έρευνες

en: Swap
el_GR: Ανταλλαγή

en: Swap Site Contents
el_GR: Εναλλαγή Περιεχόμενου Ιστοσελίδας

[ctx: Swiss Canton]
en: Aargau
el_GR: Ααργκάου

[ctx: Swiss Canton]
en: Appenzell A. Rh.
el_GR: Απένζελ Αουσερχόντεν

[ctx: Swiss Canton]
en: Appenzell I. Rh.
el_GR: Απενζέλ Ινερχόντεν

[ctx: Swiss Canton]
en: Basel-Landschaft
el_GR: Κομητεία της Βασιλείας

[ctx: Swiss Canton]
en: Basel-Stadt
el_GR: Μπάσελ-Στάντ

[ctx: Swiss Canton]
en: Bern
el_GR: Βέρνη

[ctx: Swiss Canton]
en: Fribourg
el_GR: Φρίμπουργκ

[ctx: Swiss Canton]
en: Geneva
el_GR: Γενεύη

[ctx: Swiss Canton]
en: Glarus
el_GR: Γκλάρους

[ctx: Swiss Canton]
en: Graubünden
el_GR: Γκριζόν

[ctx: Swiss Canton]
en: Jura
el_GR: Γιούρα

[ctx: Swiss Canton]
en: Lucerne
el_GR: Λουκέρνη

[ctx: Swiss Canton]
en: Neuchâtel
el_GR: Νεσατέλ

[ctx: Swiss Canton]
en: Nidwalden
el_GR: Νιντβάλντεν

[ctx: Swiss Canton]
en: Obwalden
el_GR: Όμπβαλντεν

[ctx: Swiss Canton]
en: Schaffhausen
el_GR: Σάφχαουζεν

[ctx: Swiss Canton]
en: Schwyz
el_GR: Σβιτς

[ctx: Swiss Canton]
en: Solothurn
el_GR: Σολοθούρν

[ctx: Swiss Canton]
en: St. Gallen
el_GR: Σεντ Γκαλέν

[ctx: Swiss Canton]
en: Thurgau
el_GR: Θουργκάου

[ctx: Swiss Canton]
en: Ticino
el_GR: Τιτσίνο

[ctx: Swiss Canton]
en: Uri
el_GR: Ούρι

[ctx: Swiss Canton]
en: Valais
el_GR: Βαλαί

[ctx: Swiss Canton]
en: Vaud
el_GR: Βω

[ctx: Swiss Canton]
en: Zug
el_GR: Τζουγκ

[ctx: Swiss Canton]
en: Zurich
el_GR: Ζυρίχη

en: Switch Language
el_GR: Αλλαγή γλώσσας

en: System & Settings
el_GR: Σύστημα & Ρυθμίσεις

en: System Email Addresses
el_GR: Διεύθυνση E-mail του συστήματος

en: System Time Zone
el_GR: Ζώνη ώρας συστήματος

en: System configuration
el_GR: Διαμόρφωση Συστήματος

[ctx: SystemContentEditorSnippetName]
en: Page Name
el_GR: Όνομα Σελίδας

[ctx: SystemContentEditorSnippetName]
en: User Name
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: TAR Archive
el_GR: Αρχείο TAR

en: Tab Key Handling
el_GR: Χειρισμός πλήκτρου Tab

en: Table
el_GR: Πίνακας

en: Table Description
el_GR: Περιγραφή Πίνακα

en: Table Name
el_GR: Όνομα Πίνακα

en: Table Resize
el_GR: Αλλαγή μεγέθους πίνακα

en: Table Selection
el_GR: Επιλογή Πίνακα

en: Table Striping
el_GR: Διαγράμμιση Πίνακα

en: Table Tools
el_GR: Εργαλεία Πίνακα

en: Table names are stored in the lowercase: you may have problems if you plan to move this installation to another server (hint: you should set the %1$s MySQL variable to %2$s)
el_GR: Τα ονόματα των πινάκων αποθηκεύονται σε πεζά:  ενδέχεται να έχετε προβλήματα εάν σκοπεύετε να μετακινήσετε αυτήν την εγκατάσταση σε άλλο διακομιστή (υπαινιγμός: θα πρέπει να ορίσετε τη μεταβλητή%1$s MySQL σε %2$s)

en: Table names are stored in the specified lettercase (lookups are performed in a case-insensitive way).
el_GR: Τα ονόματα των πινάκων αποθηκεύονται στην καθορισμένη περίπτωση γραμμάτων (οι αναζητήσεις εκτελούνται χωρίς διάκριση πεζών-κεφαλαίων).

en: Table names are stored in the specified lettercase (lookups are performed in a case-sensitive way).
el_GR: Τα ονόματα των πινάκων αποθηκεύονται στην καθορισμένη περίπτωση γραμμάτων (οι αναζητήσεις εκτελούνται με διάκριση πεζών-κεφαλαίων).

en: Tablet
el_GR: Ταμπλέτα

en: Tag
el_GR: Ετικέττες

en: Tag Text Formatting
el_GR: Μορφοποίηση Κειμένου Ετικέτας

en: Tags
el_GR: Ετικέττες

en: Target Audience
el_GR: Σε ποιους απευθύνεται

en: Target Group
el_GR: Ομάδα-Στόχος

en: Target Property Name
el_GR: Όνομα  Ιδιότητας Στόχου

en: Task Permissions
el_GR: Δικαιώματα εργασίας

en: Task not specified
el_GR: Η εργασία δεν έχει καθοριστεί

en: Tasks
el_GR: Εργασίες

en: Team
el_GR: Ομάδα

en: Telephone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Template
el_GR: Πρότυπο

en: Template Name:
el_GR: Όνομα προτύπου:

en: Template Used
el_GR: Το Πρότυπο που χρησιμοποιείται

en: Template for Home Page
el_GR: Πρότυπο για την Αρχική Σελίδα

[ctx: TemplateFileName]
en: Archive
el_GR: Αρχείο

[ctx: TemplateFileName]
en: Basic List
el_GR: Βασική Λίστα

[ctx: TemplateFileName]
en: Breadcrumb
el_GR: Διακεκομμένη

[ctx: TemplateFileName]
en: Date Time
el_GR: Ημερομηνία / ώρα

[ctx: TemplateFileName]
en: Flags
el_GR: Σημαίες

[ctx: TemplateFileName]
en: Flags Set Default
el_GR: Προεπιλεγμένο Σετ Σημαίων

[ctx: TemplateFileName]
en: Flat Filter
el_GR: Flat Φίλτρο

[ctx: TemplateFileName]
en: Hover Description
el_GR: Περιγραφή Hover

[ctx: TemplateFileName]
en: Icon Grid
el_GR: IconGrid

[ctx: TemplateFileName]
en: Resource List
el_GR: Λίστα Πόρων

[ctx: TemplateFileName]
en: Responsive Header Navigation
el_GR: Επικεφαλίδα πλοήγησης Responsive

[ctx: TemplateFileName]
en: Tag Cloud
el_GR: Σύννεφο Ετικετών

[ctx: TemplateFileName]
en: Thumbnail Grid
el_GR: Πλέγμα Μικρογραφιών

[ctx: Territory]
en: Astrakhan
el_GR: Άστραχαν

[ctx: Territory]
en: Atyrau
el_GR: Aτιράου

[ctx: Territory]
en: Barnaul
el_GR: Barnaul, Russia

[ctx: Territory]
en: Famagusta
el_GR: Αμμόχωστος

[ctx: Territory]
en: Kirov
el_GR: Κίροφ

[ctx: Territory]
en: Montreal
el_GR: Μόντρεαλ

[ctx: Territory]
en: Saratov
el_GR: Σαράτοφ

[ctx: Territory]
en: South Pole
el_GR: Νότιος Πόλος

[ctx: Territory]
en: Tomsk
el_GR: Τομσκ

[ctx: Territory]
en: Ulyanovsk
el_GR: Ουλιάνοφσκ

[ctx: Territory]
en: Yangon
el_GR: Yangon (Myanmar)

en: Test
el_GR: Τεστ

en: Test Mail Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Δοκιμαστικού email

en: Test Settings
el_GR: Δοκιμή Ρυθμίσεων

en: Test message from %s
el_GR: Δοκιμαστικό μήνυμα από %s

en: Test this IP address
el_GR: Δοκιμάστε αυτή τη διεύθυνση IP

en: Testimonial
el_GR: Μαρτυρία

en: Testing Environment
el_GR: Περιβάλλον δοκιμών

en: Testing System...
el_GR: Έλεγχος του συστήματος ...

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Text Area
el_GR: Περιοχή Κειμένου

en: Text Area Height
el_GR: Ύψος Περιοχής Κειμένου

en: Text Area Options
el_GR: Επιλογές Περιοχής Κειμένου

en: Text Area Width
el_GR: Πλάτος Περιοχής Κειμένου

en: Text Branding
el_GR: κειμένο Επωνυμίας

en: Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου

en: Text Field
el_GR: Πεδίο Κειμένου

en: Text Input Field with Date
el_GR: Πεδίο εισαγωγής κειμένου με ημερομηνία

en: Text Input Field with Date and Time
el_GR: Πεδίο εισαγωγής κειμένου με ημερομηνία και ώρα

en: Text Options
el_GR: Επιλογές Κειμένου

en: Text Size and Color
el_GR: Μέγεθος κειμένου και Χρώμα

en: Thanks for Subscribing
el_GR: Ευχαριστούμε για την Εγγραφή

en: Thanks!
el_GR: Ευχαριστώ!

en: That doesn't look like a valid URL.
el_GR: Αυτό δεν μοιάζει με έγκυρο URL.

en: That handle is in use.
el_GR: Αυτός ο δείκτης είναι σε χρήση.

en: That page has already been added.
el_GR: Αυτή η σελίδα έχει ήδη προστεθεί.

en: That specified path doesn't appear to be a valid static page.
el_GR: Αυτή η καθορισμένη διαδρομή δεν φαίνεται να είναι μια έγκυρη στατική σελίδα.

en: The "%s" block type set must be the last one.
el_GR: Ο τύπος μπλοκ "%s" πρέπει να είναι ο τελευταίος.

en: The %s authentication type has been disabled.
el_GR: Ο τύπος ελέγχου ταυτότητας %s έχει απενεργοποιηθεί.

en: The %s authentication type has been enabled.
el_GR: Ο τύπος ελέγχου ταυτότητας %s έχει ενεργοποιηθεί.

en: The %s authentication type has been saved.
el_GR: Ο τύπος ελέγχου ταυτότητας %s έχει αποθηκευτεί.

en: The %s header should be selected when using RFC 7239.
el_GR: Η κεφαλίδα %s πρέπει να επιλεγεί όταν γίνεται χρήση του RFC 7239.

en: The %s page type composer form element will output its contents here (Block ID %s)
el_GR: Ο %s συνθέτης τύπου σελίδας στοιχείων φόρμας θα εξάγει το περιεχόμενό του εδώ  (Block ID %s)

en: The <a href="%s" target="_blank">Developer Documentation</a> covers theming, building add-ons and custom Concrete development.
el_GR: Η <a href="%s" target="_blank">Τεκμηρίωση προγραμματισμού </a> καλύπτει τη κατασκευή θεμάτων, την οικοδόμηση add-ons και την ανάπτυξη εφαρμογών Concrete.

en: The API Key is NOT valid for Google Places or not linked to billing account.
el_GR: Το κλειδί API ΔΕΝ είναι έγκυρο για το Google Places ή δεν είναι συνδεδεμένο με λογαριασμό χρέωσης.

en: The API Key is NOT valid.
el_GR: Το κλειδί API δεν είναι έγκυρο.

en: The API Key is valid.
el_GR: Το κλειδί API είναι έγκυρο.

en: The API Key must be enabled for Google Maps and Google Places.
el_GR: Το κλειδί API πρέπει να είναι ενεργοποιημένο για τους Χάρτες Google και το Google Places.

en: The Basics of Editing
el_GR: Τα βασικά της επεξεργασίας

en: The CSV schema has not been read.
el_GR: Το σχήμα CSV δεν έχει διαβαστεί.

en: The Concrete <a href="%s" target="_blank">YouTube Channel</a> is full of useful videos covering how to use Concrete CMS.
el_GR: Το Concrete  <a href="%s" target="_blank">YouTube Channel</a> είναι γεμάτο χρήσιμα βίντεο που καλύπτουν τον τρόπο χρήσης του Concrete CMS.

en: The Current Page.
el_GR: Η Παρούσα Σελίδα.

en: The Dashboard allows you to perform administrative tasks for your site.
el_GR: Ο Πίνακας Ελέγχου σας επιτρέπει να εκτελείτε εργασίες διαχείρισης για τον ιστότοπό σας.

en: The Entire Site.
el_GR: Ολόκληρος ο Ιστοχώρος

en: The IP address is not in the public IP address ranges
el_GR: Η διεύθυνση IP δεν βρίσκεται στο εύρος των δημόσιων διευθύνσεων IP

en: The IP address of the current client is not available
el_GR: Η διεύθυνση IP του τρέχοντος πελάτη δεν είναι διαθέσιμη

en: The Job was run successfully.
el_GR: Η εργασία εκτελέστηκε με επιτυχία.

en: The PDO extension is not loaded.
el_GR: Η επέκταση PDO δεν έχει φορτωθεί.

en: The PHP Tokenizer extension has been disabled intentionally on this server and must be enabled.
el_GR: Η επέκταση του PHP Tokenizer έχει απενεργοποιηθεί σκόπιμα σε αυτόν τον διακομιστή και πρέπει να είναι ενεργοποιημένη.

en: The Page List creates a navigation menu that shows one particular level of the Sitemap. Select the Sitemap location that you'd like to display and set Sorting Options to define the order in which pages will be displayed. Truncate Summaries will shorten Page Description text to a specified number of characters.
el_GR: Η Page List δημιουργεί ένα μενού που δείχνει ένα συγκεκριμένο επίπεδο του ιστοτόπου. Επιλέξτε την τοποθεσία του Sitemap που θέλετε να εμφανίσετε και να ορίστε επιλογές ταξινόμησης για να καθοριστεί η σειρά με την οποία θα εμφανιστούν οι σελίδες. Η Περικοπή Περιλήψεων θα συντομεύσει το κείμενο Περιγραφής Σελίδας σε ένα συγκεκριμένο αριθμό χαρακτήρων.

en: The SEO information has been saved.
el_GR: Οι πληροφορίες SEO έχουν αποθηκευτεί.

en: The SVG file contains elements that could be potentially harmful.
el_GR: Το αρχείο SVG περιέχει στοιχεία που θα μπορούσαν να είναι δυνητικά επιβλαβή.

en: The SVG file is malformed.
el_GR: Το αρχείο SVG είναι αλλοιωμένο.

en: The Select Attribute with handle "%s" does not support multiple options: only the first one will be imported
el_GR: Το Χαρακτηριστικό Επιλογής με δείκτη "%s" δεν υποστηρίζει πολλαπλές επιλογές: μόνο η πρώτη θα εισαχθεί.

en: The Topic node with ID "%1$s" is not a child of the root node of the Topics attribute with handle %2$s
el_GR: Ο κόμβος Θεμάτων με αναγνωριστικό "%1$s" δεν είναι παιδί του ριζικού κόμβου του χαρακτηριστικού Θέματα με δείκτη %2$s

en: The URL "%s" is not valid.
el_GR: Η διεύθυνση URL "%s" δεν είναι έγκυρη.

en: The URL "%s" is not valid: %s
el_GR: Η διεύθυνση URL "%s" δεν είναι έγκυρη: %s

en: The URL %1$s is not valid (it must start with %2$s or %3$s)
el_GR: Η διεύθυνση URL %1$s δεν είναι έγκυρη (πρέπει να ξεκινά με %2$s ή %3$s)

en: The URL %s is not valid.
el_GR: Το URL %s δεν είναι έγκυρο.

en: The URL must contain the %s placeholder
el_GR: Η διεύθυνση URL πρέπει να περιέχει το %s κράτησης θέσης

en: The URL of this site has not been registered as a valid location in the Concrete marketplace. Please sign in to the project page for this site and add the following URL as a site instance:
el_GR: Η διεύθυνση URL αυτού του ιστότοπου δεν έχει εγγραφεί ως έγκυρη τοποθεσία στην Concrete5 marketplace. Συνδεθείτε στη σελίδα του έργου για αυτόν τον ιστότοπο και προσθέστε την ακόλουθη διεύθυνση URL ως παράδειγμα τοποθεσίας:

en: The active editor has been updated.
el_GR: O ενεργός επεξεργαστής ενημερώθηκε.

en: The administrators group can't be moved.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση της ομάδας διαχειριστών.

en: The alternative canonical URL must have the http:// scheme or the https:// scheme
el_GR: Η εναλλακτική διεύθυνση URL πρέπει να έχει το σχήμα http:// ή το πρόγραμμα https://

en: The base URL of your site does not match a registered instance of the site. Please click below to authenticate your site again.
el_GR: Η Βασική URL του ιστοχώρου σας δεν ταιριάζει με το καταχωρημένο site. Παρακαλώ κάντε κλικ παρακάτω για να επικυρώσετε το site σας ξανά.

en: The black list line "%s" is not valid.
el_GR: Η γραμμή μαύρης λίστας "%s" δεν είναι έγκυρη.

en: The block has been added successfully.
el_GR: Το μπλοκ έχει προστεθεί με επιτυχία.

en: The block has been added to your clipboard.
el_GR: Το μπλοκ έχει προστεθεί στο πρόχειρο σας.

en: The block has been removed successfully.
el_GR: Το μπλόκ αφαιρέθηκε επιτυχώς

en: The block has been saved successfully.
el_GR: Το μπλοκ έχει αποθηκευτεί με επιτυχία.

en: The block type has been removed.
el_GR: Ο τύπος μπλοκ έχει αφαιρεθεί.

en: The block type set "%1$s" already contains the block type "%2$s".
el_GR: Ο τύπος μπλοκ που έχει οριστεί "%1$s" περιέχει ήδη τον τύπο μπλοκ "%2$s".

en: The body of the %s controller method is too complex
el_GR: Το σώμα της μεθόδου ελεγκτή %s είναι πολύ περίπλοκη

en: The canonical URL must have the http:// scheme or the https:// scheme
el_GR: Η κανονική διεύθυνση URL πρέπει να έχει το σχήμα http:// ή το πρόγραμμα https://

en: The canonical url "%1$s" should be specified as "%2$s"
el_GR: Η κανονική διεύθυνση URL "%1$s" πρέπει να οριστεί ως "%2$s"

en: The character set "%s" is not supported.
el_GR: Το σετ χαρακτήρων "%s" δεν υποστηρίζεται.

en: The character set and the collation of the connection and all the tables have been updated.
el_GR: Το σετ χαρακτήρων και η ταξινόμηση της σύνδεσης και όλοι οι πίνακες έχουν ενημερωθεί.

en: The character set and the collation of the connection and have been updated, but the following warnings occurred while updating the database tables
el_GR: Το σύνολο χαρακτήρων και η ταξινόμηση της σύνδεσης και έχουν ενημερωθεί, αλλά προέκυψαν οι ακόλουθες προειδοποιήσεις κατά την ενημέρωση των πινάκων βάσης δεδομένων

en: The checkbox will be checked by default.
el_GR: Το Πλαίσιο Επιλογής θα πρέπει να είναι τσεκαρισμένο από προεπιλογή.

en: The checked headers will be trusted only when PHP detects that the connection is made via a trusted proxy.
el_GR: Οι ελεγχόμενες headers θα είναι αξιόπιστες μόνο όταν η PHP εντοπίσει ότι η σύνδεση γίνεται μέσω αξιόπιστου διακομιστή μεσολάβησης.

en: The class %1$s does not implement the interface %2$s
el_GR: Η κλάση %1$s δεν εφαρμόσει το Interface %2$s

en: The collation "%1$s" is associated to the character set "%2$s" and not to the character set "%3$s".
el_GR: Η collation "%1$s" συσχετίζεται με το σετ χαρακτήρων "%2$s" και όχι με το σετ χαρακτήρων "%3$s".

en: The collation "%s" is not supported.
el_GR: Το collation "%s" δεν υποστηρίζεται.

en: The configuration has been updated.
el_GR: Η διαμόρφωση έχει ενημερωθεί.

en: The configuration is auto-attached
el_GR: Η διαμόρφωση είναι αυτόματη

en: The configuration is missing the required database connection parameters.
el_GR: Στη διαμόρφωση δεν υπάρχουν οι απαιτούμενες παράμετροι σύνδεσης για τη βάση δεδομένων.

en: The container has been added successfully.
el_GR: Το κοντέινερ προστέθηκε με επιτυχία.

en: The contents of "%1$s" has been copied to "%2$s".
el_GR: Τα περιεχόμενα του "%1$s" έχουν αντιγραφεί στο "%2$s".

en: The current item has changed.
    If you proceed you will lose your changes.
    
    Do you want to proceed anyway?
el_GR: Το τρέχον στοιχείο έχει αλλάξει.
    Αν συνεχίσετε θα χάσετε τις αλλαγές σας
    
    Θέλετε να συνεχίσετε έτσι κι αλλιώς;

en: The dashboard is where you go to manage aspects of your site that have to do with more than the content on just one page. Click the sliders icon.
el_GR: Ο Πίνακας Ελέγχου είναι εκεί όπου πηγαίνετε για να διαχειριστείτε τη μορφή του site σας που έχει να κάνει όχι μόνο με το περιεχόμενο μιας σελίδας. Κάντε κλικ στο εικονίδιο.

en: The database does not have a complete support for all the Unicode characters.
el_GR: Η βάση δεδομένων δεν έχει πλήρη υποστήριξη για όλους τους χαρακτήρες Unicode.

en: The database does not support index fields with a length up to %1$s characters when using the collation "%2$s".
el_GR: Η βάση δεδομένων δεν υποστηρίζει πεδία ευρετηρίου μήκους μέχρι και %1$s χαρακτήρες κατά τη χρήση της collation "% 2 $ s".

en: The database supports the "%1$s" character set and the "%2$s" collation.
el_GR: Η βάση δεδομένων πρέπει να υποστηρίζει το "%1$s" σετ χαρακτήρων και την "%1$s" collation

en: The database table '%s' does not exist.
el_GR: Ο Πίνακας της Βάσης Δεδομένων %s δεν υπάρχει.

en: The database timezone has times greater by %s compared to the PHP timezone.
el_GR: Η ζώνης ώρας της βάσης δεδομένων  έχει μεγαλύτερη διαφορά %s σε σύγκριση με την ζώνη ώρας PHP.

en: The database timezone has times smaller by %s compared to the PHP timezone.
el_GR: Η ζώνης ώρας της βάσης δεδομένων  έχει μικρότερη διαφορά %s σε σύγκριση με την ζώνη ώρας PHP.

en: The default country must be in the list of custom countries.
el_GR: Η προεπιλεγμένη χώρα πρέπει να είναι στη λίστα των προσαρμοσμένων χωρών.

en: The default editor has been successfully changed.
el_GR: Ο προεπιλεγμένος επεξεργαστής εικόνας άλλαξε με επιτυχία.

en: The default multilingual section can't be removed.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η κατάργηση της προεπιλεγμένης πολυγλωσσικής ενότητας.

en: The destination %s is a file, not a directory.
el_GR: Ο προορισμός %s είναι ένα αρχείο και όχι ένας κατάλογος.

en: The destination is an alias page.
el_GR: Ο προορισμός είναι μια σελίδα ψευδώνυμο.

en: The destination is an external link.
el_GR: Ο προορισμός είναι ένας εξωτερικός σύνδεσμος.

en: The destination page doesn't appear to be in a valid multilingual section.
el_GR: Η σελίδα προορισμού δεν φαίνεται να είναι ένα έγκυρο πολύγλωσσο τμήμα.

en: The destination picker with handle "%s" is not registered.
el_GR: Ο επιλογέας προορισμού με δείκτη  "%s" δεν έχει καταχωριστεί.

en: The directory "%s" is not writable
el_GR: Ο φάκελος  "%s" δεν είναι εγγράψιμος

en: The directory %s already exists.
el_GR: Ο κατάλογος %s υπάρχει ήδη.

en: The directory %s already exists. Perhaps this item has already been installed.
el_GR: Ο κατάλογος %s υπάρχει ήδη. Ίσως αυτό το στοιχείο έχει ήδη εγκατασταθεί.

en: The directory %s does not exist.
el_GR: Ο φάκελος %s δεν υπάρχει.

en: The directory %s must be writable by the web server.
el_GR: Ο φάκελος %s πρέπει να είναι εγγράψιμος από τον web server.

en: The directory containing %s does not exist
el_GR: Ο κατάλογος που περιέχει το % s δεν υπάρχει

en: The directory containing %s is not writable
el_GR: Ο κατάλογος που περιέχει το % s δεν είναι εγγράψιμος

en: The domain specified does not exist.
el_GR: Το καθορισμένο domain δεν υπάρχει.

en: The editor will automatically expand and shrink vertically depending on its content.
el_GR: Ο επεξεργαστής κειμένου θα επεκταθεί και θα συρρικνωθεί αυτόματα κατακόρυφα ανάλογα με το περιεχόμενό του.

en: The email address "%s" is already in use.
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου "%s" χρησιμοποιείται ήδη.

en: The email address <b>%s</b> has been verified. Your account is currently pending for activation. After your account has been activated, you become a member of this website and are able to login.
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου <b>%s</b> έχει επαληθευτεί. Ο λογαριασμός σας εκκρεμεί επί του παρόντος για ενεργοποίηση. Μετά την ενεργοποίηση του λογαριασμού σας, θα γίνετε μέλος αυτής της ιστοσελίδας και θα μπορείτε να συνδεθείτε.

en: The email address must be valid.
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πρέπει να είναι έγκυρη.

en: The field %s is required.
el_GR: Το πεδίο %s  είναι  υποχρεωτικό.

en: The file "%s" can't be found in the incoming directory.
el_GR: Το αρχείο "%s" δεν μπορεί να βρεθεί στον εισερχόμενο κατάλογο.

en: The file %s contains invalid data.
el_GR: Το αρχείο %s περιέχει μη έγκυρα δεδομένα.

en: The file %s is not writable
el_GR: Το αρχείο %s δεν είναι εγγράψιμο

en: The file extension "%s" is not valid.
el_GR: Η επέκταση αρχείου "%s" δεν είναι έγκυρη.

en: The file extension is invalid.
el_GR: H επέκταση αρχείου δεν είναι έγκυρη.

en: The file is a composer.json file.
el_GR: Το αρχείο είναι ένα composer .json

en: The file is a composer.lock file.
el_GR: Το αρχείο είναι ένα composer .lock

en: The file is a source .po translation file.
el_GR: Το αρχείο είναι ένα πηγαίο μεταφραστικό αρχείο τύπου .po

en: The file is a source .pot translation file.
el_GR: Το αρχείο είναι ένα πηγαίο μεταφραστικό αρχείο τύπου .pot

en: The file is a source .svg icon file.
el_GR: Το αρχείο είναι ένα πηγαίο αρχείο εικονιδίου τύπου .svg

en: The file was only partially uploaded.
el_GR: Το αρχείο ανέβηκε μόνο εν μέρει.

en: The file with ID %1$s has not been found for the attribute with handle %2$s
el_GR: Δεν βρέθηκε το αρχείο με ID %1$s για το χαρακτηριστικό με δείκτη %2$s

en: The filename provided must be a valid filename and end with .log
el_GR: Το όνομα του αρχείου που παρέχεται πρέπει να είναι έγκυρο όνομα αρχείου και να τερματίζεται με .log

en: The filename provided must be a valid filename.
el_GR: Το όνομα αρχείου που παρέχεται πρέπει να είναι έγκυρο όνομα αρχείου.

en: The folder has been successfully added to your favorite list.
el_GR: Ο φάκελος προστέθηκε με επιτυχία στη λίστα αγαπημένων σας.

en: The folder has been successfully removed from the your favorite list.
el_GR: Ο φάκελος καταργήθηκε με επιτυχία από τη λίστα αγαπημένων σας.

en: The folder is already part of the favorite list.
el_GR: Ο φάκελος είναι ήδη μέρος της λίστας αγαπημένων.

en: The following area permissions are inherited from a parent area.
el_GR: Τα ακόλουθα δικαιώματα περιοχής κληρονομούνται από μια μητρική περιοχή.

en: The following area permissions are inherited from an area set in <strong>%s</strong> defaults.
el_GR: Τα ακόλουθα δικαιώματα Περιοχής κληρονομήθηκαν από μια άλλη περιοχή που ορίζεται στις προεπιλογές του <strong>%s</strong>.

en: The following area permissions are inherited from an area set on %s.
el_GR: Τα ακόλουθα δικαιώματα περιοχής κληρονομήθηκαν από τα set περιοχής στο %s

en: The following area permissions are inherited from the page's permissions.
el_GR: Τα ακόλουθα δικαιώματα περιοχής κληρονομήθηκαν από τα δικαιώματα της σελίδας

en: The following error was found while trying to send the test email:
el_GR: Το ακόλουθο μήνυμα λάθους βρέθηκε, στη προσπάθεια να στείλει το δοκιμαστικό email:

en: The following rule has been added to the server configuration
el_GR: Ο ακόλουθος κανόνας έχει προστεθεί στην διαμόρφωση του server

en: The following rule has been removed from the server configuration
el_GR: Ο ακόλουθος κανόνας έχει αφαιρεθεί από την διαμόρφωση του server

en: The following rule was already in your server configuration
el_GR: Ο ακόλουθος κανόνας υπάρχει ήδη στην διαμόρφωση του server

en: The following rule was already missing in your server configuration
el_GR: Ο ακόλουθος κανόνας ήδη λείπει από τη διαμόρφωση του server

en: The forced migration is later than the one to be executed (%s)
el_GR: Η αναγκαστική μετεγκατάσταση είναι αργότερη από την εκτέλεση (%s)

en: The full URL at which this site will live. e.g. http://www.my-website.com
el_GR: Η πλήρης διεύθυνση URL στην οποία θα διαμείνει αυτός ο ιστότοπος. π.χ. http://www.my-website.com

en: The function %s requires a string
el_GR: Η συνάρτηση %s απαιτεί μια string

en: The geolocation library is misconfigured
el_GR: Η τρέχουσα βιβλιοθήκη γεωγραφικού εντοπισμού είναι εσφαλμένη.

en: The geolocator controller must implement the %s method
el_GR: Ο ελεγκτής του geolocator πρέπει να εφαρμόζει τη μέθοδο %s

en: The given CSV file contains invalid mail addresses.
el_GR: Το δεδομένο αρχείο CSV περιέχει μη έγκυρες διευθύνσεις αλληλογραφίας.

en: The given CSV file contains more than one column.
el_GR: Το δεδομένο αρχείο CSV περιέχει περισσότερες από μία στήλες.

en: The given block is not orphaned.
el_GR: Το συγκεκριμένο μπλοκ δεν είναι ορφανό.

en: The given file has no approved version.
el_GR: Το δεδομένο αρχείο δεν έχει εγκεκριμένη έκδοση.

en: The given file id is invalid.
el_GR: Το δεδομένο αναγνωριστικό αρχείου δεν είναι έγκυρο.

en: The given file provider id is invalid.
el_GR: Το συγκεκριμένο αναγνωριστικό id παρόχου αρχείου δεν είναι έγκυρο.

en: The given folder is invalid.
el_GR: Ο δεδομένος φάκελος δεν είναι έγκυρος.

en: The given folder is not part of your favorite list.
el_GR: Ο συγκεκριμένος φάκελος δεν αποτελεί μέρος της λίστας αγαπημένων σας.

en: The group specified does not exist.
el_GR: Η καθορισμένη ομάδα δεν υπάρχει.

en: The group type has been successfully added.
el_GR: Ο τύπος ομάδας προστέθηκε με επιτυχία.

en: The group type has been successfully removed.
el_GR: Ο τύπος ομάδας καταργήθηκε με επιτυχία.

en: The group type has been successfully updated.
el_GR: Ο τύπος ομάδας ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: The guest users group can't be moved.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση της ομάδας χρηστών guest.

en: The handle can not be empty.
el_GR: Ο Δείκτης δεν μπορεί να είναι κενός

en: The handle is already in use.
el_GR: Ο Δείκτης χρησιμοποιείται ήδη.

en: The highlighted button makes it obvious you're in Add Content mode.
el_GR: Το τονισμένο κουμπί καθιστά προφανές ότι είστε σε λειτουργία Προσθήκη Περιεχομένου.

en: The highlighted button makes it obvious you're in edit mode.
el_GR: Το υπογραμμισμένο κουμπί καθιστά προφανές ότι είστε σε κατάσταση επεξεργασίας.

en: The image has been successfully saved.
el_GR: Η εικόνα αποθηκεύτηκε με επιτυχία

en: The image hover effect requires constraining the image size.
el_GR: Η επίδραση αιώρησης εικόνας απαιτεί περιορισμό στο μεγέθος της εικόνας.

en: The initial date/time must be before the final date/time.
el_GR: Η αρχική ημερομηνία / ώρα πρέπει να είναι πριν από την τελική ημερομηνία / ώρα.

en: The installation precondition failed.
el_GR: Η προεπιλογή εγκατάστασης απέτυχε.

en: The installation precondition passed with warnings.
el_GR: Η προϋπόθεση εγκατάστασης ολοκληρώθηκε με προειδοποιήσεις.

en: The last type of day in the month.
el_GR: Ο τελευταίος τύπος ημέρας του μήνα.

en: The latest version of Concrete is <strong>%s</strong>. You are currently running Concrete version <strong>%s</strong>.
el_GR: Η πιο πρόσφατη έκδοση του Concrete είναι <strong>%s</strong>. Αυτήν τη στιγμή εκτελείτε την έκδοση Concrete <strong>%s</strong>.

en: The locale has been changed.
el_GR: Η Εντοπιότητα έχει αλλάξει.

en: The log settings are invalid.
el_GR: Οι ρυθμίσεις καταγραφής δεν είναι έγκυρες.

en: The logging level needs to be set to the value: Debug
el_GR: Το επίπεδο καταγραφής χρειάζεται να ρυθμιστεί στο επίπεδο: Debug

en: The mail logging settings were updated successfully.
el_GR: Οι ρυθμίσεις καταγραφής αλληλογραφίας ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: The mail system is disabled.
el_GR: Το σύστημα αλληλογραφίας είναι απενεργοποιημένο.

en: The maximum length of %1$s is %2$s characters.
el_GR: Το μέγιστο μήκος του %1$s είναι %2$s χαρακτήρες.

en: The maximum length of the email address is %s characters.
el_GR: Το μέγιστο μήκος της διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι %s χαρακτήρες.

en: The maximum length of the external URL is %s characters.
el_GR: Το μέγιστο μήκος της εξωτερικής διεύθυνσης URL είναι %s χαρακτήρες.

en: The message can not be empty.
el_GR: Το μήνυμα δεν μπορεί να είναι κενό.

en: The migration %s has already been executed, and can't be executed again.
el_GR: Η μετεγκατάσταση %s έχει ήδη εκτελεστεί και δεν μπορεί να εκτελεστεί ξανά.

en: The mutex with key "%s" is busy.
el_GR: Το mutex με το κλειδί "%s" είναι απασχολημένο.

en: The mutex with key "%s" is not valid.
el_GR: Το mutex με το κλειδί "%s" δεν είναι έγκυρο.

en: The name can not be empty.
el_GR: Το όνομα δεν μπορεί να είναι κενό.

en: The name cannot be empty.
el_GR: Το όνομα δεν μπορεί να είναι κενό.

en: The name is how your entity will appear in the Dashboard.
el_GR: Το όνομα είναι το πώς θα εμφανιστεί η οντότητα σας στον Πίνακα Ελέγχου.

en: The name starts with a dot
el_GR: Το όνομα ξεκινά με μια τελεία

en: The namespace "%s" is not valid
el_GR: Το namespace "%s" δεν είναι έγκυρο

en: The original image will be scaled down so it is fully contained within the thumbnail dimensions. The specified width and height will be considered maximum limits. Unless the given dimensions are equal to the original image's aspect ratio, one dimension in the resulting thumbnail will be smaller than the given limit.
el_GR: Η αρχική εικόνα θα κλιμακωθεί έτσι ώστε να βρίσκεται πλήρως μέσα στις διαστάσεις των μικρογραφιών. Το καθορισμένο πλάτος και ύψος θα θεωρούνται μέγιστα όρια. Εκτός αν οι δεδομένες διαστάσεις είναι ίσες με την αναλογία διαστάσεων της αρχικής εικόνας, μία διάσταση στην προκύπτουσα μικρογραφία θα είναι μικρότερη από το δεδομένο όριο.

en: The orphaned block has been removed successfully.
el_GR: Το ορφανό μπλοκ καταργήθηκε με επιτυχία.

en: The other headers starting with %1$s are not standard but are widely used by popular reverse proxies (like %2$s).
el_GR: Οι άλλες κεφαλίδες που αρχίζουν με το %1$s δεν είναι στάνταρ αλλά χρησιμοποιούνται ευρέως από δημοφιλείς αντίστροφους proxies (όπως %2$s).

en: The package "%1$s" can't be installed if the package "%2$s" is installed.
el_GR: Το πακέτο "%1$s" δεν μπορεί να εγκατασταθεί εάν είναι εγκατεστημένο το πακέτο "%2$s".

en: The package "%1$s" can't be uninstalled since the package "%2$s" requires it.
el_GR: Το πακέτο "%1$s" δεν μπορεί να απεγκατασταθεί αφού το πακέτο "%2$s" το απαιτεί.

en: The package "%1$s" requires that package "%2$s" has a version %3$s or greater
el_GR: Το πακέτο "%1$s" απαιτεί ότι το πακέτο "%2$s" έχει έκδοση %3$s ή μεγαλύτερη

en: The package "%1$s" requires that package "%2$s" has a version between %3$s and %4$s
el_GR: Το πακέτο "%1$s" απαιτεί ότι το πακέτο "%2$s" έχει έκδοση μεταξύ %3$s και  %4$s

en: The package "%1$s" requires the package with handle "%2$s"
el_GR: Το πακέτο "%1$s" απαιτεί το πακέτο με τη δείκτη "%2$s"

en: The package "%1$s" requires the package with handle "%2$s" (version %3$s or greater)
el_GR: Το πακέτο "%1$s" απαιτεί το πακέτο με τη δείκτη "%2$s" (έκδοση %3$s ή μεγαλύτερη)

en: The package "%1$s" requires the package with handle "%2$s" (version between %3$s and %4$s)
el_GR: Το πακέτο "%1$s" απαιτεί το πακέτο με τη δείκτη "%2$s" (έκδοση μεταξύ %3$s και %4$s)

en: The package controller lacks both the %1$s property and the %2$s method
el_GR: Ο ελεγκτής του πακέτου δεν διαθέτει τόσο την ιδιότητα  %1$s όσο και τη μέθοδο %2$s

en: The package controller lacks the %s property
el_GR: Ο controller πακέτου δεν διαθέτει την ιδιότητα %s

en: The package could not be installed:
el_GR: Το πακέτο δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί:

en: The package handle "%s" is not valid
el_GR: Ο δείκτης του πακέτου "%s" δεν είναι έγκυρος

en: The package handle defined by the class name (%1$s) differs from the one defined by the %2$s property (%3$s)
el_GR: Το χειριστήριο πακέτου που ορίζεται από το όνομα της κατηγορίας (%1$s) διαφέρει από το καθορισμένο από την ιδιότητα %2$s (%3$s)

en: The package has been deleted.
el_GR: Το πακέτο έχει διαγραφεί.

en: The package has been installed.
el_GR: Το πακέτο έχει εγκατασταθεί.

en: The package has been uninstalled.
el_GR: Το Πακέτο έχει απεγκατασταθεί.

en: The package has been updated successfully.
el_GR: Το πακέτο έχει ενημερωθεί με επιτυχία.

en: The package version "%s" is not valid
el_GR: Η έκδοση του πακέτου "%s" δεν είναι έγκυρη

en: The package was successfully installed.
el_GR: Το πακέτο εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: The page doesn't have any child pages.
el_GR: Αυτή η σελίδα δεν έχει θυγατρικές σελίδες.

en: The page has been removed successfully.
el_GR: Η σελίδα αυτή έχει αφαιρεθεί με επιτυχία.

en: The pages don't have any child pages.
el_GR: Αυτές οι σελίδες δεν έχουν θυγατρικές σελίδες..

en: The pages is where you go to add a new page to your site, or jump between existing pages. To open the pages panel, click the icon.
el_GR: Οι Σελίδες είναι εκεί όπου πηγαίνετε για να προσθέσετε μια νέα σελίδα στο site σας, ή να περιηγηθείτε  μεταξύ των υφιστάμενων σελίδων. Για να ανοίξετε τον Πίνακα Σελίδων, κάντε κλικ στο εικονίδιο.

en: The permissions has been successfully updated.
el_GR: Τα δικαιώματα ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: The place you entered could not be found.
el_GR: Ο τόπος που εισάγατε δεν βρέθηκε.

en: The plugin replaces the browser's native menu with the editor's one.
el_GR: Το plugin αντικαθιστά το εγγενές μενού του προγράμματος περιήγησης με το πρόγραμμα επεξεργαστή κειμένου του.

en: The plural representation of the handle above. Used to retrieve this entity if it is used in associations.
el_GR: Ο αναπαράσταση πληθυντικού του παραπάνω δείκτη. Χρησιμοποιείται για την ανάκτηση αυτής της οντότητας, εφόσον χρησιμοποιείται σε συνδέσμους.

en: The previous request is still waiting for a response.
el_GR: Το προηγούμενο αίτημα εξακολουθεί να περιμένει μια απάντηση.

en: The properties panel controls data and details about the current page including design customizations. To open the properties panel, click the gear icon.
el_GR: Ο Πίνακας Ιδιοτήτων ελέγχει τα δεδομένα και τα στοιχεία σχετικά με την τρέχουσα σελίδα, συμπεριλαμβανομένων των προσαρμογών του σχεδιασμού . Για να ανοίξετε το παράθυρο των ιδιοτήτων, κάντε κλικ στο εικονίδιο με το γρανάζι.

en: The rating value of the attribute with handle %2$s must range from 0 to 5 (value received: %1$s)
el_GR: Η τιμή αξιολόγησης του χαρακτηριστικού με το δείκτη %2$s πρέπει να κυμαίνεται από 0 έως 5 (τιμή που ελήφθη: %1$s)

en: The recipient address of the test email has not been specified.
el_GR: Η διεύθυνση του παραλήπτη της δοκιμής ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν έχει καθοριστεί.

en: The registered users group can't be moved.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση της ομάδας εγγεγραμμένων χρηστών.

en: The regular expression "%s" is not valid.
el_GR: Η regular expression "%s" δεν είναι έγκυρη.

en: The results of completed survey blocks are logged here. Find out what your users have submitted.
el_GR: Τα αποτελέσματα των συμπληρωμένων μπλοκ έρευνας καταγράφονται εδώ. Μάθετε τι  έχουν υποβάλει οι χρήστες σας.

en: The root folder does not exist.
el_GR: Ο κατάλογος ρίζας δεν υπάρχει.

en: The search index does not appear to exist. This block will not function until the reindex job has been run at least once in the dashboard.
el_GR: Το ευρετήριο αναζήτησης δεν φαίνεται να υπάρχει. Αυτό το μπλοκ δεν θα λειτουργήσει μέχρι η εργασία Αναδημιουργίας Ευρετηρίου τρέξει τουλάχιστον μία φορά από τον Πίνακα Ελέγχου.

en: The server time zone has not been defined.
el_GR: Η ζώνη ώρας του Server δεν έχει καθοριστεί.

en: The settings has been successfully updated.
el_GR: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: The site has been disconnected from the marketplace.
el_GR: Ο ιστότοπος έχει αποσυνδεθεί από την marketplace.

en: The site specified does not exist.
el_GR: Ο καθορισμένος ιστότοπος δεν υπάρχει.

en: The site type specified does not exist.
el_GR: Ο καθορισμένος τύπος ιστοτόπου δεν υπάρχει.

en: The sitemap XML header should be the first element.
el_GR: Η κεφαλίδα XML Sitemap πρέπει να είναι το πρώτο στοιχείο.

en: The sitemap XML link should not be the first element.
el_GR: Ο σύνδεσμος XML Sitemap δεν πρέπει να είναι το πρώτο στοιχείο.

en: The sitemap XML page should not be the first element.
el_GR: Η σελίδα XML sitemap δεν πρέπει να είναι το πρώτο στοιχείο.

en: The sitemap lets manage the structure of your website. You can delete pages you don't need, or drag them around the tree to suit your needs.
el_GR: Ο Χάρτης Site σας δίνει τη δυνατότητα να διαχειρίζεστε τη δομή της ιστοσελίδας σας. Μπορείτε να διαγράψετε τις σελίδες που δεν χρειάζεστε, ή να σύρετε γύρω στο δέντρο όπως ταιριάζει στις ανάγκες σας.

en: The specified IP address is not valid.
el_GR: Η καθορισμένη διεύθυνση IP δεν είναι έγκυρη.

en: The specified IP address is the one you are currently using.
el_GR: Η καθορισμένη διεύθυνση IP είναι αυτή που χρησιμοποιείτε ήδη αυτήν τη στιγμή.

en: The specified IP range contains the IP address you are currently using.
el_GR: Η καθορισμένη περιοχή IP περιέχει τη διεύθυνση IP που χρησιμοποιείτε αυτήν τη στιγμή.

en: The specified IP range is invalid
el_GR: Το καθορισμένο εύρος IP δεν είναι έγκυρο

en: The specified email address is not valid.
el_GR: Η συγκεκριμένη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν είναι έγκυρη.

en: The specified path of the ZIP archive (%s) is a directory, not a file
el_GR: Η καθορισμένη διαδρομή του ZIP αρχείου (%s) είναι ένας κατάλογος, όχι ένα αρχείο

en: The specified root path does not exist.
el_GR: Η συγκεκριμένη διαδρομή ρίζας δεν υπάρχει.

en: The stack contains invalid block types.
el_GR: Η Στοίβα περιέχει μη έγκυρους Τύπους Μπλοκ.

en: The stack has been added successfully
el_GR: Η Στοίβα προστέθηκε επιτυχώς

en: The starting point has not been defined.
el_GR: Το σημείο εκκίνησης δεν έχει καθοριστεί.

en: The starting point has not been defined: if you proceed the default one will be used.
el_GR: Το σημείο εκκίνησης δεν έχει οριστεί: αν προχωρήσετε θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο.

en: The system PHP time zone has been updated.
el_GR: Η ζώνη ώρας PHP του συστήματος έχει ενημερωθεί.

en: The system signs out all users, resets their passwords and forces them to choose a new one.
el_GR: Το σύστημα αποσυνδέει όλους τους χρήστες, επαναφέρει όλους τους κωδικούς πρόσβασης και αναγκάζει τους χρήστες να επιλέξουν ένα νέο κωδικό

en: The task handler did't return a Response and doesn't implement a view
el_GR: Ο χειριστής εργασιών δεν επέστρεψε μια απάντηση και δεν εφάρμοσε μια προβολή

en: The template locator for this control has no file.
el_GR: Ο εντοπιστής πρότυπο για τον έλεγχο αυτό δεν έχει κανένα αρχείο.

en: The temporary directory is not writable.
el_GR: Ο προσωρινός κατάλογος δεν είναι εγγράψιμος.

en: The test email has been successfully sent to %s.
el_GR: Το δοκιμαστικό email έχει σταλεί επιτυχώς στο %s.

en: The theme file %1$s does not define the class %2$s
el_GR: Το αρχείο θέματος %1$s δεν ορίζει την κλάση %2$s

en: The theme file %1$s should define a %2$s class that extends the class %3$s
el_GR: Το αρχείο θέματος %1$s θα πρέπει να καθορίζει μια %2$s κλάση που επεκτείνει την κλάση %3$s

en: The thumbnail will be scaled so that its smallest side will equal the length of the corresponding side in the original image. Any excess outside of the scaled thumbnail's area will be cropped, and the returned thumbnail will have the exact width and height specified. Both width and height must be specified.
el_GR: Η μικρογραφία θα κλιμακωθεί έτσι ώστε η μικρότερη πλευρά της να ισούται με το μήκος της αντίστοιχης πλευράς στην αρχική εικόνα. Οποιαδήποτε υπέρβαση έξω από την περιοχή των μικρών εικονιδίων θα κλιμακωθεί, και εδώ η μικρογραφία θα έχει το ακριβές πλάτος και ύψος που καθορίζονται. Τόσο το πλάτος όσο και το μέγεθος πρέπει να προσδιορίζονται.

en: The token you provided doesn't appear to be valid. Please paste the url exactly as it appears in the email or visit the forgot password page again to have a new token generated.
el_GR: Το διακριτικό που δώσατε δεν φαίνεται να είναι έγκυρο. Παρακαλούμε επικολλήστε τη διεύθυνση URL ακριβώς όπως εμφανίζεται στο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή επισκεφθείτε ξανά τη σελίδα κωδικού πρόσβασης που ξέρετε για να δημιουργήσετε ένα νέο διακριτικό.

en: The translations have been exported to file and will be used by the website.
el_GR: Οι μεταφράσεις έχουν εξαχθεί σε αρχείο και θα χρησιμοποιηθούν από την ιστοσελίδα.

en: The two passwords provided do not match.
el_GR: Οι δύο κωδικοί που δώσατε δεν ταιριάζουν.

en: The upgrade process is incomplete (migrations performed: %1$s, migrations remaining: %2$s). Please execute the upgrade process again.
el_GR: Η διαδικασία αναβάθμισης είναι ελλιπής (πραγματοποιήθηκαν μεταφορές: %1$s, μεταναστεύσεις παραμένουν: %2$s). Εκτελέστε ξανά τη διαδικασία αναβάθμισης.

en: The username "%s" is already taken.
el_GR: Το όνομα χρήστη "%s" χρησιμοποιείτε  ήδη.

en: The username "%s" is already used by another user.
el_GR: Το όνομα χρήστη "%s" χρησιμοποιείται ήδη από άλλον χρήστη.

en: The way PHP and database handle daylight saving times differs by %s.
el_GR: Ο τρόπος διαχείρισης καλοκαιρινής ώρας της PHP και της βάσης δεδομένων διαφέρει κατά %s.

en: Theme
el_GR: Θέμα

en: Theme CSS Cache
el_GR: CSS Cache Θέματος

en: Theme Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση Θεμάτων

en: Theme Documentation Category
el_GR: Κατηγορία θεματικής τεκμηρίωσης

en: Theme Documentation TOC
el_GR: Ευρετήριο Τεκμηρίωσης Θέματος

en: Theme activated. You may automatically create page templates from template files contained in your theme using the form below.
el_GR: Το Θέμα ενεργοποιήθηκε. Μπορείτε να δημιουργήσετε αυτόματα πρότυπα σελίδας από τα αρχεία προτύπων που περιέχονται στο θέμα σας, χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα.

en: Theme and page type updated successfully.
el_GR: Το Θέμα και ο τύπος σελίδας ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Theme installed. You may automatically create page templates from template files contained in your theme using the form below.
el_GR: Το θέμα εγκαταστάθηκε . Μπορείτε να δημιουργήσετε αυτόματα πρότυπα σελίδας από τα αρχεία προτύπων που περιέχονται στο θέμα σας, χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα.

en: Theme uninstalled.
el_GR: Το Θέμα απεγκαταστάθηκε.

en: Themes
el_GR: Θέματα

en: Themes Available to Install
el_GR: Θέματα που είναι διαθέσιμα για την εγκατάσταση

en: Themes change the overall design of your site's pages
el_GR: Τα Θέματα αλλάζουν τη συνολική σχεδίαση των σελίδων του ιστότοπού σας

en: Theming, building add-ons and custom development information that programmers need.
el_GR: Δημιουργία Θεμάτων, πρόσθετων και προσαρμοσμένες πληροφορίες ανάπτυξης που χρειάζονται οι προγραμματιστές.

en: There are currently <strong>%s</strong> updates available.
el_GR: Υπάρχουν προς το παρών <strong>%s</strong> νέες ενημερώσεις διαθέσιμες.

en: There are no Community Points Rating Types installed.
el_GR: Δεν έχουν εγκατασταθεί Τύποι Βαθμολογίας Πόντων Κοινότητας.

en: There are no available attribute types awaiting installation.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι Τύποι Χαρακτηριστικών για εγκατάσταση.

en: There are no available forms in your site.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες φόμες στην ιστοσελίδα σας.

en: There are no blocks to remove.
el_GR: Δεν υπάρχουν μπλοκ για κατάργηση.

en: There are no drafts.
el_GR: Δεν υπάρχουν Πρόχειρα.

en: There are no drafts. <a href="%s">Visit Composer &gt;</a>
el_GR: Δεν υπάρχουν πρόχειρα. <a href="%s">Επισκεφτείτε τον Συνθέτη &gt;</a>

en: There are no express entity page attributes defined.
el_GR: Δεν υπάρχει σελίδα που να ορίζει το χαρακτηριστικό του express entity.

en: There are no files in this set.
el_GR: Δεν υπάρχουν αρχεία σε αυτό το Σετ.

en: There are no items that currently need your attention.
el_GR: Δεν κάτι σήμερα που χρειάζεται την προσοχή σας.

en: There are no mail importers. Mail importers poll email accounts for new messages and run actions on those messages.
el_GR: Δεν υπάρχουν Εισαγωγείς Ταχυδρομείου. Οι Εισαγωγείς Ταχυδρομείου ελέγχουν λογαριασμούς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για νέα μηνύματα και εκτελούν κάποιες ενέργειες σε αυτά τα μηνύματα.

en: There are no pages of this type added to your website.
el_GR: Δεν υπάρχουν σελίδες αυτού του τύπου που προστεθηκαν στην ιστοσελίδα σας.

en: There are no pages selected.
el_GR: Δεν έχουν επιλεγεί σελίδες.

en: There are no templates in this file.
el_GR: Δεν υπάρχουν πρότυπα σε αυτό το αρχείο.

en: There are no upcoming events.
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς εκδηλώσεις.

en: There are problems with your installation environment. Please correct them and click the button below to re-run the pre-installation tests.
el_GR: Υπάρχει πρόβλημα με το περιβάλλον εγκατάστασης. Παρακαλώ διορθώστε τα και κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω για να εκτελέσετε ξανά το πρόγραμμα δοκιμών προ-εγκατάστασης.

en: There is currently %d add-on update available. | There are currently %d add-on updates available.
el_GR[0]: Υπάρχει για την ώρα %d add-on ενημέρωση διαθέσιμη.
el_GR[1]: Υπάρχει για την ώρα %d add-on ενημέρωσεις διαθέσιμες.

en: There is currently <strong>1</strong> update available.
el_GR: Υπάρχει προς το παρών <strong>1</strong> νέα ενημέρωση διαθέσιμη.

en: There is no public user information available.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες δημόσιες πληροφορίες για τον χρήστη.

en: There is nothing currently waiting for you.
el_GR: Δεν υπάρχει προς το παρόν κάτι να σας περιμένει.

en: There was a database error, try again.
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα στη βάση δεδομένων, δοκιμάστε ξανά.

en: There was a problem processing your email.
el_GR: Υπήρξε ένα πρόβλημα κατά την επεξεργασία του e-mail σας.

en: There was an error downloading "%1$s": %2$s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη του "%1$s": %2$s

en: There was an error while importing the file.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη εισαγωγή του αρχείου

en: There were no results found. Please try another keyword or phrase.
el_GR: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα. Παρακαλώ δοκιμάστε μια άλλη λέξη ή φράση.

en: There's already a version of this global area in %s
el_GR: Υπάρχει ήδη μια έκδοση αυτής της παγκόσμιας περιοχής στο %s

en: There's already a version of this stack in %s
el_GR: Υπάρχει ήδη μια έκδοση αυτής της στοίβας στο %s

en: There's no available mutex class.
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμη mutex class

en: There's no current geolocation library
el_GR: Δεν υπάρχει τρέχουσα βιβλιοθήκη γεωγραφικού εντοπισμού.

en: There's no row in the CSV.
el_GR: Δεν υπάρχει καμιά σειρά στο CSV.

en: These are the time zones compatible with the database one: %s
el_GR: Αυτές είναι οι ζώνες ώρας που είναι συμβατές με την βάση δεδομένων One: %s

en: These errors are most likely related to incompatible add-ons, please upgrade any add-ons and re-run to this script to complete the conversion of your data.
el_GR: Αυτά τα σφάλματα σχετίζονται πιθανότατα με ασύμβατο add-on, παρακαλούμε αναβαθμίσετε τα add-ons και εκτελέστε ξανά αυτό το script για να ολοκληρωθεί η μετατροπή των δεδομένων σας.

en: These file extensions will always be blocked: %s
el_GR: Αυτές οι επεκτάσεις αρχείων θα αποκλείωνται πάντα: %s.

en: These files can't be found in the incoming directory: %s
el_GR: Αυτά τα αρχεία δεν μπορούν να βρεθούν στον εισερχόμενο κατάλογο: %s

en: These scripts look for incoming mail to your site. Add-ons like the concrete5 Discussion Forum will attach emails to posts if they match, creating a new page containing the message as reply text.
el_GR: Αυτά τα  scripts κοιτάζουν για εισερχόμενα μηνύματα στο δικτυακό σας τόπο. Πρόσθετα όπως το Discussion Forum του concrete5 θα επισυνάψει μηνύματα σε δημοσιεύσεις εάν ταιριάζουν, δημιουργώντας μια νέα σελίδα που περιέχει το μήνυμα ως κείμενο απάντησης.

en: These settings help prevent a user from stealing other logged in user sessions. You may want to configure %s"Trusted Proxies"%s instead
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις συμβάλλουν στην αποτροπή ενός χρήστη να κλέβει άλλες συνδεδεμένες συνεδρίες χρήστη. Ενδεχομένως να θέλετε να ρυθμίσετε τις παραμέτρους του %s "Trusted Proxies" %s

en: These two values must match, otherwise there will be date inconsistencies.
el_GR: Αυτές οι δύο τιμές πρέπει να ταιριάζουν, αλλιώς θα υπάρξουν ασυνέπειες στο χρόνο.

en: This %s has been marked for deletion.
el_GR: Αυτή η %s έχει επισημανθεί για διαγραφή.

en: This API secret was displayed when this client was first created. It can no longer be displayed.
el_GR: Αυτό το μυστικό API εμφανίστηκε όταν δημιουργήθηκε για πρώτη φορά αυτός ο πελάτης. Δεν μπορεί πλέον να εμφανίζεται.

en: This IP address is not valid: %2$s | These IP addresses are not valid: %2$s
el_GR[0]: Αυτή η διεύθυνση IP δεν είναι έγκυρη: %2$s
el_GR[1]: Αυτές οι διευθύνσεις IP δεν είναι έγκυρες: %2$s

en: This Page
el_GR: Αυτή η Σελίδα

en: This Permission key has no access entities.
el_GR: Αυτό το Κλειδί Αδείας δεν έχει Οντότητες Πρόσβασης.

en: This account has not yet been validated. Please check the email associated with this account and follow the link it contains.
el_GR: Αυτός ο λογαριασμός δεν έχει ακόμη επικυρωθεί. Παρακαλώ ελέγξτε το email που σχετίζεται με αυτόν τον λογαριασμό και ακολουθήστε το link που περιέχει.

en: This account may be managed directly at
el_GR: Αυτός ο λογαριασμός μπορεί να διαχειρηστεί απευθείας στο

en: This action cannot be undone.
el_GR: Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: This action will automatically log out all users (including yourself!)
el_GR: Αυτή η ενέργεια θα αποσυνδέσει αυτόματα όλους τους χρήστες (συμπεριλαμβανομένου και εσάς!)

en: This action will automatically log out all users (including yourself) and reset their passwords.
el_GR: Με αυτή την ενέργεια θα αποσυνδεθούν αυτόματα όλοι οι χρήστες (συμπεριλαμβανομένου του εαυτού σας) και θα επαναφέρετε τους κωδικούς πρόσβασης.

en: This adds a button to paste clipboard contents as plain text.
el_GR: Αυτό προσθέτει ένα κουμπί για την επικόλληση των περιεχομένων του προχείρου ως απλού κειμένου.

en: This adds a button to paste content from Microsoft Word and maintain original formatting.
el_GR: Αυτό προσθέτει ένα κουμπί για να επικολλήσετε περιεχόμενο από το Microsoft Word και να διατηρήσετε την αρχική μορφοποίηση.

en: This area is full!
el_GR: Αυτή η Περιοχή είναι πλήρης!!

en: This attribute set is locked. It cannot be deleted, and its handle cannot be changed.
el_GR: Αυτό το Χαρακτηριστικό είναι κλειδωμένο. Δεν μπορεί να διαγραφεί, και ο δείκτης του δεν μπορεί να αλλάξει.

en: This attribute set is locked. That means it was added by a package and cannot be manually removed.
el_GR: Αυτό το Σετ Χαρακτηριστικών είναι κλειδωμένο. Αυτό σημαίνει ότι προστέθηκε μαζί με ένα Πακέτο και γι αυτό δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This authentication type does not require any customization.
el_GR: Αυτός ο Τύπος Ελέγχου Ταυτότητας δεν απαιτεί καμία προσαρμογή.

en: This behavior is typically an indication of someone spamming your site, you may want to take a closer look at this users activity and possibly disable or delete this user account.
el_GR: Αυτή η συμπεριφορά είναι συνήθως μια ένδειξη spamming από κάποιον στο site σας, μπορεί να θέλετε να ρίξουμε μια πιο προσεκτική ματιά σε αυτή τη δραστηριότητα των χρηστών και, ενδεχομένως, να απενεργοποιήσετε ή να διαγράψετε αυτόν το λογαριασμό χρήστη.

en: This block contains %s breakpoint that is not included in your theme.
el_GR: Αυτό το μπλοκ περιέχει %s breakpoint που δεν περιλαμβάνεται στο θέμα σας.

en: This block creates links to adjacent pages on the same level of the Sitemap as the current page. Define custom label text for each link, and choose whether or not to display arrows. The Loop option will display the first page again when a user reaches the last page in the nav.
el_GR: Αυτό το μπλοκ δημιουργεί συνδέσμους προς γειτονικές σελίδες του ίδιου επίπεδου στο χάρτη του site όπως και η τρέχουσα σελίδα. Ορίστε προσαρμοσμένο κείμενο ετικέτας για κάθε σύνδεσμο και να επιλέξετε εάν θα εμφανίζονται ή όχι βέλη. Η επιλογή Loop θα εμφανίζει την πρώτη σελίδα και πάλι, όταν ο χρήστης φτάσει στην τελευταία σελίδα  της πλοήγησης.

en: This block is an alias of Page Defaults. Editing it here will "disconnect" it so changes to Page Defaults will no longer affect this block.
el_GR: Το μπλοκ αυτό είναι ένα ψευδώνυμο της Προεπιλεγμένης Σελίδας. Η επεξεργασία εδώ θα το "αποσυνδέσει" έτσι ώστε οι αλλαγές στη Προεπιλεγμένη σελίδα δεν θα επηρεάσουν αυτό το μπλοκ.

en: This block is contained within a global area. Changing its content will change it everywhere that global area is referenced.
el_GR: Αυτό το μπλοκ περιέχεται εντός μιας παγκόσμιας περιοχής. Η αλλαγή του περιεχομένου της, θα αλλάξει παντού όπου η παγκόσμια περιοχή έχει αναφορές.

en: This block type is internal. It cannot be uninstalled.
el_GR: Αυτός ο τύπος μπλοκ είναι εσωτερικός. Δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

en: This block was copied from another location. Editing it will create a new instance of it.
el_GR: Αυτό το μπλοκ έχει αντιγραφεί από άλλη θέση. Η Επεξεργασία θα δημιουργήσει μια νέα παρουσία του.

en: This block will be added to all pages of this type. If it has been previously added it will be updated.
el_GR: Αυτό το μπλοκ θα προστεθεί σε όλες τις σελίδες αυτού του τύπου. Αν έχει προστεθεί προηγουμένως, θα ενημερωθεί.

en: This can be found in your project page on marketplace.concretecms.com in the ID field.
el_GR: Αυτό μπορεί να βρεθεί στη σελίδα του έργου σας στο marketplace.concretecms.com στο πεδίο ID.

en: This can be useful when working with a block programmatically. This is rarely used or needed.
el_GR: Αυτό μπορεί να είναι χρήσιμο όταν εργάζεστε με ένα μπλοκ προγραμματισμού. Αυτό χρησιμοποιείται σπάνια ή δεν χρειάζεται.

en: This cannot be undone.
el_GR: Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: This client would like to access the following data:
el_GR: Ο πελάτης θα ήθελε να έχει πρόσβαση στα ακόλουθα δεδομένα:

en: This conversation does not allow file attachments.
el_GR: Αυτή η συζήτηση δεν επιτρέπει συνημμένα αρχεία.

en: This directory must exist and it must be writable by your web server: | These directories must exist and they must be writable by your web server:
el_GR[0]: Αυτός ο κατάλογος πρέπει να υπάρχει και πρέπει να είναι εγγράψιμος από τον διακομιστή του ιστού σας:
el_GR[1]: Αυτοί οι κατάλογοι πρέπει να υπάρχουν και πρέπει να είναι εγγράψιμοι από τον διακομιστή του ιστού σας:

en: This domain is automatically constructred from the site's canonical URL.
el_GR: Αυτός ο τομέας κατασκευάζεται αυτόματα από την κανονική διεύθυνση URL του ιστότοπου.

en: This email address has been validated! You may now access the features of this site.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχει επικυρωθεί! Τώρα μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στις λειτουργίες αυτού του ιστοτόπου.

en: This entity supports custom display ordering via Dashboard interfaces.
el_GR: Αυτή η οντότητα υποστηρίζει Προσαρμοσμένη Σειρά Εμφάνισης μέσω διεπαφών του Πίνακα Ελέγχου.

en: This event has unpublished versions.
el_GR: Αυτό το συμβάν έχει αδημοσίευτες εκδόσεις

en: This feature requires the %s PHP extension, which is not currently enabled.
el_GR: Αυτή η λειτουργία απαιτεί την επέκταση PHP %s, η οποία δεν είναι αυτή τη στιγμή ενεργοποιημένη.

en: This file requires a password to download.
el_GR: Αυτό το αρχείο απαιτεί έναν κωδικό πρόσβασης για να to κατεβάσετε.

en: This form is unavailable.
el_GR: Αυτή η φόρμα δεν είναι διαθέσιμη.

en: This form is used as the default view or edit form for its entity. It may not be deleted until another form is selected.
el_GR: Αυτή η φόρμα χρησιμοποιείται ως η  προεπιλεγμένη προβολή ή φόρμα επεξεργασίας για αυτήν. Δεν μπορεί να διαγραφεί μέχρι να επιλεγεί άλλη φόρμα.

en: This global area inherits its permissions from the drafts area, as well as its edit page type drafts permission.
el_GR: Αυτή η παγκόσμια περιοχή κληρονομεί τις άδειές της από την περιοχή των προχείρων, καθώς και την άδεια επεξεργασίας του τύπου σελίδας επεξεργασίας.

en: This global area inherits its permissions from:
el_GR: Αυτή η παγκόσμια περιοχή κληροδοτεί τα δικαιώματά της από:

en: This group can't be deleted
el_GR: Αυτή η ομάδα δεν μπορεί να διαγραφεί

en: This group is automatically entered.
el_GR: Αυτή η ομάδα καταχωρεί αυτόματα.

en: This implies, for example, that you may not be able to save emoticons (it's the same behavior as concrete5 versions older than 8.5.0).
el_GR: Αυτό σημαίνει, για παράδειγμα, ότι μπορεί να μην είστε σε θέση να αποθηκεύσετε emoticons (το ίδιο συμβαίνει με εκδόσεις concrete5 παλαιότερες από 8.5.0).

en: This is a global block.  Editing it here will change all instances of this block throughout the site.
el_GR: Αυτό είναι ένα παγκόσμιο μπλοκ. Η επεξεργασία εδώ θα αλλάξει όλες τις εμφανίσεις αυτού του μπλοκ σε όλο το site.

en: This is a list of forms found in your external forms directory:
el_GR: Αυτή είναι μια λίστα με φόρμες  που βρέθηκαν στον εξωτερική κατάλογο με τις φόρμες σας:

en: This is a single page. It does not have a page template.
el_GR: Αυτή είναι μια μεμονωμένη σελίδα. Δεν είναι ένα πρότυπο σελίδας.

en: This is a single page. It does not have a page type.
el_GR: Αυτή είναι μια μεμονωμένη σελίδα. Δεν έχει ένα πρότυπο σελίδας.

en: This is a test message.
el_GR: Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό μήνυμα.

en: This is an enhanced version of the Image plugin that introduces the image widget.
el_GR: Αυτή είναι μια βελτιωμένη έκδοση του πρόσθετου εικόνας που εισάγει το γραφικό στοιχείο εικόνας.

en: This is an internal block type.
el_GR: Αυτό είναι ένας εσωτερικός τύπος μπλοκ.

en: This is an un-published draft.
el_GR: Αυτό είναι ένα προσχέδιο αδημοσίευτο.

en: This is just an example of how a custom form works.
el_GR: Αυτό είναι ένα παράδειγμα για το πώς δουλεύει μια προσαρμοσμένη φόρμα

en: This is the Add Content Panel.
el_GR: Αυτό είναι το πάνελ Προσθήκης Περιεχομένου.

en: This is usually the date the page is created. It can be changed from the page attributes panel.
el_GR: Αυτή είναι συνήθως η ημερομηνία που η σελίδα έχει δημιουργηθεί. Μπορεί να αλλάξει από τον πίνακα χαρακτηριστικά σελίδας.

en: This is your list of page types. Click any of them to add a page.
el_GR: Αυτή είναι η λίστα των τύπων σελίδας. Κάντε κλικ σε οποιοδήποτε από αυτούς για να προσθέσετε μια σελίδα.

en: This is your sitemap. Use it to easily navigate your site.
el_GR: Αυτός είναι ο χάρτης του site σας. Χρησιμοποιήστε τον για να περιηγηθείτε εύκολα το site σας.

en: This job cannot be uninstalled.
el_GR: Αυτή η εργασία δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

en: This language/region combination already exists.
el_GR: Αυτός ο συνδυασμός γλώσσας / περιοχής υπάρχει ήδη.

en: This layout section can not be moved further in this direction.
el_GR: Αυτή η ενότητα layout δεν μπορεί να μετακινηθεί περισσότερο προς αυτή την κατεύθυνση.

en: This message has been deleted.
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει διαγραφεί.

en: This message has been flagged as spam.
el_GR: Αυτό το μήνυμα έχει επισημανθεί ως spam.

en: This message is pending approval by a moderator.
el_GR: Σ' αυτό το μήνυμα εκκρεμεί η έγκριση από έναν επόπτη.

en: This message is queued for approval.
el_GR: Αυτό το μήνυμα είναι στην ουρά για έγκριση.

en: This message will be shown to inactive users when they attempt to login.
el_GR: Αυτό το μήνυμα θα εμφανίζεται στους ανενεργούς χρήστες την επόμενη φορά που θα συνδεθούν.

en: This message will be shown to users the next time they log in.
el_GR: Αυτό το μήνυμα θα εμφανίζεται στους χρήστες την επόμενη φορά που θα συνδεθούν.

en: This must be alpha-numeric. Underscores are allowed. It should match a template file that ends in .php
el_GR: Αυτό πρέπει να είναι αλφαριθμητικό. Επιτρέπονται κάτω παύλες. Θα πρέπει να ταιριάζει με ένα αρχείο προτύπου που τελειώνει σε .php

en: This occurrence belongs to an event version that is not yet approved.
el_GR: Αυτό το περιστατικό ανήκει σε μια έκδοση συμβάντος που δεν έχει ακόμη εγκριθεί.

en: This option should only be enabled by developers: it could brick your site.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα πρέπει να ενεργοποιείται μόνο από προγραμματιστές: θα μπορούσε να σπάσει τον ιστότοπό σας.

en: This package contains the active site theme, please change the theme before uninstalling.
el_GR: Αυτό το πακέτο περιέχει το ενεργό θέμα του site, παρακαλείστε όπως αλλάξτε το θέμα σας για να μπορέστε να το απεγκαταστήσετε

en: This package isn't currently available for this version of Concrete . Please contact the maintainer of this package for assistance.
el_GR: Αυτό το πακέτο δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμο για αυτήν την έκδοση του Concrete5 Επικοινωνήστε με τον συντηρητή αυτού του πακέτου για βοήθεια.

en: This page <strong>may</strong> exist in the page cache.
el_GR: Αυτή η σελίδα ίσως <strong>υπάρχει</strong> τώρα στην cache πλήρους σελίδας.

en: This page currently exists in the full page cache. It expires %s.
el_GR: Αυτή η σελίδα υπάρχει τώρα στην cache πλήρους σελίδας. Λήγει στις %s.

en: This page has been purged from the full page cache.
el_GR: Αυτή η σελίδα έχει εκκαθαριστεί από την cache πλήρους σελίδας.

en: This page inherits its permissions from the drafts area, as well as its edit page type drafts permission.
el_GR: Αυτή η σελίδα κληρονομεί δικαιώματα της από την περιοχή του προχείρου, καθώς και τα δικαιώματα να επεξεργαστείτε τον τύπο σελίδα της.

en: This page inherits its permissions from:
el_GR: Αυτή η σελίδα κληρονομεί τα δικαιώματα της από:

en: This page is an alias of one that actually appears elsewhere.
el_GR: Αυτή η σελίδα είναι ένα ψευδώνυμο αυτής που πραγματικά εμφανίζεται κάπου αλλού.

en: This page is newer than what appears to visitors on your live site.
el_GR: Αυτή η σελίδα είναι νεότερη από ό, τι εμφανίζεται στους επισκέπτες του ζωντανού ιστοτόπου σας.

en: This page is not currently in the full page cache.
el_GR: Αυτή η σελίδα δεν υπάρχει στην cache της πλήρους σελίδας.

en: This page is pending a move beneath <strong><a href="%s">%s</a></strong>.
el_GR: Αυτή η σελίδα εκκρεμεί για μια κίνηση προς τα κάτω <strong><a href="%s">%s</a></strong>.

en: This page must always be available from at least one URL. This is that URL.
el_GR: Αυτή η σελίδα θα πρέπει να είναι πάντα διαθέσιμη από τουλάχιστον μία διεύθυνση URL. Αυτή είναι η διεύθυνση URL.

en: This page template is not a valid template for this page type.
el_GR: Αυτό το πρότυπο σελίδας δεν είναι έγκυρο πρότυπο για αυτόν τον τύπο σελίδας.

en: This page type is in use on %d page. | This page type is in use on %d pages.
el_GR[0]: Αυτός ο τύπος σελίδας είναι σε χρήση σε %d σελίδα.
el_GR[1]: Αυτός ο τύπος σελίδας είναι σε χρήση σε %d σελίδες.

en: This page will be published beneath "%s."
el_GR: Αυτή η σελίδα θα δημοσιευθεί κάτω από το  "%s."

en: This page will be published beneath <a href="%s">%s</a>.
el_GR: Αυτή η σελίδα θα δημοσιευθεί κάτω από <a href="%s">%s</a>.

en: This password has been reset.
el_GR: Έγινε επαναφορά αυτού του κωδικού..

en: This permission key cannot start a workflow.
el_GR: Αυτό το κλειδί άδειας δεν μπορεί να ξεκινήσει μια ροή εργασίας.

en: This plugin adds a Select all button.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί Επιλογή όλων.

en: This plugin adds a button to clears the editor content.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για να καταργήσετε το περιεχόμενο του προγράμματος επεξεργασίας.

en: This plugin adds a button to edit the HTML source in a dialog window.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για να επεξεργαστείτε την πηγή HTML σε ένα παράθυρο διαλόγου.

en: This plugin adds a button to insert Horizontal Rules (<hr>).
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για την εισαγωγή οριζόντιων γραμμών (<hr>).

en: This plugin adds a button to insert characters.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για την εισαγωγή χαρακτήρων.

en: This plugin adds a button to insert emoticons.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για την εισαγωγή εικονιδίων emoticons.

en: This plugin adds a button to insert quotations (HTML <blockquote> tag).
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για να εισαγάγετε εισαγωγικά (HTML <blockquote> tag).

en: This plugin adds a button to maximize the editor.
el_GR: Αυτή το plugin προσθέτει ένα κουμπί για να μεγιστοποιήσει τον επεξεργαστή.

en: This plugin adds a button to outline all block-level elements.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για να περιγράψει όλα τα στοιχεία σε επίπεδο μπλοκ.

en: This plugin adds a button to switch to the HTML source editing mode.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί για να μεταβείτε στη λειτουργία επεξεργασίας πηγής HTML.

en: This plugin adds a button which inserts horizontal page breaks (useful for document printing).
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί το οποίο εισάγει οριζόντια διαστήματα σελίδας (χρήσιμο για την εκτύπωση εγγράφων).

en: This plugin adds a button which shows a preview of the document as it will be displayed to end users or printed.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα κουμπί το οποίο εμφανίζει μια προεπισκόπηση του εγγράφου καθώς θα εμφανίζεται στους τελικούς χρήστες ή θα εκτυπώνεται.

en: This plugin adds a command that allows grouping content blocks under a container <div> element, with styles and attributes support.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει μια εντολή που επιτρέπει την ομαδοποίηση μπλοκ περιεχομένου κάτω από ένα στοιχείο <div> κοντέινερ, με υποστήριξη στυλ και χαρακτηριστικών.

en: This plugin adds a handle that allows resizing the classic editor instances.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα δείκτη που επιτρέπει την αλλαγή μεγέθους των κλασσικών επεξεργαστών κειμένου.

en: This plugin adds a more advanced context menu for table items and the Cell Properties dialog window.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα πιο προηγμένο μενού περιβάλλοντος για τα στοιχεία πίνακα και το παράθυρο διαλόγου "Ιδιότητες κελιού".

en: This plugin adds autocomplete for inserting Unicode emoji characters. Typing a colon ( : ) followed by at least two additional characters will list available emojis.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει αυτόματη συμπλήρωση για την εισαγωγή χαρακτήρων Unicode emoji. Πληκτρολογώντας εισαγωγικά (:) ακολουθούμενο από τουλάχιστον δύο επιπλέον χαρακτήρες θα εμφανιστούν τα διαθέσιμα emojis.

en: This plugin adds buttons to add/remove numbered and bulleted lists.
el_GR: Αυτό το plugin προσθέτει κουμπιά για να προσθέσετε / αφαιρέσετε λίστες με αριθμούς και κουκκίδες.

en: This plugin adds buttons to change the text direction.
el_GR: Αυτό το plugin προσθέτει κουμπιά για να αλλάξετε την κατεύθυνση κειμένου.

en: This plugin adds buttons to manage the lists (<ul> and <ol> elements) indentation.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει κουμπιά για τη διαχείριση των (στοιχεία <ul> και <ol>) εσοχών λιστών.

en: This plugin adds buttons to manage the text & background colors.
el_GR: Αυτό το plugin προσθέτει κουμπιά για να διαχειριστείτε τα χρώματα φόντου κειμένου.

en: This plugin adds buttons to manage the text indentation.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει κουμπιά για τη διαχείριση της εσοχής κειμένου.

en: This plugin adds features to manage embedded Flash files.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει λειτουργίες για τη διαχείριση ενσωματωμένων αρχείων Flash.

en: This plugin adds numbered list and ordered list properties dialogs (available in context menu).
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ιδιότητες αριθμημένων και διατεταγμένων λιστών (διαθέσιμες στο μενού περιβάλλοντος).

en: This plugin adds support for table column resizing with the mouse.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει υποστήριξη για αλλαγή μεγέθους στήλης πινάκων με το ποντίκι.

en: This plugin adds text justification buttons.
el_GR: Αυτό το plugin προσθέτει κουμπιά για την ισορύθμιση του κειμένου

en: This plugin adds the Find and Replace dialog.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει το παράθυρο διαλόγου Εύρεση και αντικατάσταση.

en: This plugin adds the Font Size and Font Family dropdowns.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει τα πτυσσόμενα μενού Font Size και Font Family.

en: This plugin adds the Format dropdown.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει το πτυσσόμενο μενού "Μορφή".

en: This plugin adds the Language button.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει το κουμπί Γλώσσα.

en: This plugin adds the Remove Format button to remove all styles from the selected part of the document.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει το κουμπί Κατάργηση μορφής για να καταργήσετε όλα τα στυλ από το επιλεγμένο τμήμα του εγγράφου.

en: This plugin adds the Styles dropdown.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει το αναπτυσσόμενο μενού Στυλ.

en: This plugin adds the Table Properties dialog window to create and edit tables.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει το παράθυρο διαλόγου Ιδιότητες πίνακα για να δημιουργήσετε και να επεξεργαστείτε πίνακες.

en: This plugin adds the basic formatting buttons: bold, italic, underline, strikethrough, subscript, superscript.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει τα βασικά κουμπιά μορφοποίησης: έντονους χαρακτήρες, πλάγια γραφή, υπογράμμιση, διάσχιση, υποκείμενο., υπερκείμενο..

en: This plugin adds the image-related features.
el_GR: Αυτό το plugin προσθέτει τις λειτουργίες που σχετίζονται με την εικόνα.

en: This plugin allows selecting arbitrary rectangular table fragments, applying formatting or adding links to all selected cells, cut/copy/paste entire rows or columns.
el_GR: Αυτό το plugin επιτρέπει την επιλογή αυθαίρετων θραυσμάτων ορθογώνιου πίνακα, την εφαρμογή μορφοποίησης ή την προσθήκη συνδέσμων σε όλα τα επιλεγμένα κελιά, την περικοπή / αντιγραφή / επικόλληση ολόκληρων γραμμών ή στηλών.

en: This plugin brings Spell Check As You Type (SCAYT) functionality.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο φέρνει τη λειτουργία ορθογραφικού ελέγχου Spell Check As You Type (SCAYT).

en: This plugin defines the Enter key (line breaking) behavior.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο ορίζει τη συμπεριφορά του κλειδιού Enter (αλλαγή γραμμής).

en: This plugin displays information about the keyboard usage using the ALT+0 combination.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με τη χρήση του πληκτρολογίου χρησιμοποιώντας τον συνδυασμό ALT + 0.

en: This plugin displays the editor version, online documentation links, and licensing information.
el_GR: Αυτό το προσθετο εμφανίζει την έκδοση του προγράμματος επεξεργασίας, τους συνδέσμους ηλεκτρονικής τεκμηρίωσης και τις πληροφορίες αδειοδότησης.

en: This plugin displays the list of HTML elements at the current cursor position.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο εμφανίζει τη λίστα των στοιχείων HTML στην τρέχουσα θέση δρομέα.

en: This plugin displays visible outlines around all table elements.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο εμφανίζει ορατές γραμμές γύρω από όλα τα στοιχεία πίνακα.

en: This plugin escapes entities in the generated HTML.
el_GR: Αυτό το plugin αποφεύγει οντότητες στο παραγόμενο HTML.

en: This plugin handles the Cut/Copy/Paste operations.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χειρίζεται τις λειτουργίες Αποκοπή / Αντιγραφή / Επικόλληση.

en: This plugin improves the Color Button feature by providing an advanced color selection window.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο βελτιώνει τη λειτουργία του κουμπιού χρώματος παρέχοντας ένα προηγμένο παράθυρο επιλογής χρωμάτων.

en: This plugin lets you create and edit placeholders (non-editable text fragments).
el_GR: Αυτό το πρόσθετο σάς επιτρέπει να δημιουργείτε και να επεξεργάζεστε τοποθεσίες κράτησης (μη επεξεργάσιμα αποσπάσματα κειμένου).

en: This plugin makes it easier to place cursor and add content near some problematic document elements.
el_GR: Αυτό το plugin σας διευκολύνει να τοποθετήσετε τον δρομέα και να προσθέσετε περιεχόμενο κοντά σε κάποια προβληματικά στοιχεία του εγγράφου.

en: This plugin places the editor toolbar in the best position.
el_GR: Αυτό το plugin τοποθετεί τη γραμμή εργαλείων επεξεργαστών στην καλύτερη θέση.

en: This plugin provides basic TAB/SHIFT-TAB key handling (move to next/previous table cell, move to next editor instance in page).
el_GR: Αυτό το πρόσθετο παρέχει βασικό χειρισμό πλήκτρων TAB / SHIFT - TAB (μετακίνηση στο επόμενο / προηγούμενο κύτταρο πίνακα, μετακίνηση στην επόμενη παρουσία του προγράμματος επεξεργασίας στη σελίδα).

en: This plugin provides flexible HTML output formatting.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο παρέχει ευέλικτη μορφοποίηση εξόδου HTML.

en: This plugin provides the Advanced tab to extend some dialog windows.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο παρέχει την καρτέλα Για προχωρημένους για να επεκτείνει ορισμένα παράθυρα διαλόγου

en: This plugin provides the classical experience to access editor commands, including items like buttons and drop-down lists.
el_GR: Αυτό το plugin παρέχει την κλασική εμπειρία για την πρόσβαση στις εντολές editor, συμπεριλαμβανομένων στοιχείων όπως κουμπιά και αναπτυσσόμενες λίστες.

en: This plugin provides the undo and redo features.
el_GR: Αυτό το plugin παρέχει τις δυνατότητες αναίρεσης και επαναφοράς.

en: This plugin represents an editing area that stores the editor content inside of an embedded iframe.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο αντιπροσωπεύει μια περιοχή επεξεργασίας που αποθηκεύει το περιεχόμενο του επεξεργαστή μέσα σε ένα ενσωματωμένο iframe.

en: This plugin turns pasted URL text into links. The URL text must include the protocol type such as HTTP and HTTPS.
el_GR: Αυτό το plugin μετατρέπει επικολλημένο κείμενο URL σε σύνδεσμο. Το κείμενο της διεύθυνσης URL πρέπει να περιλαμβάνει τον τύπο πρωτοκόλλου όπως HTTP και HTTPS.

en: This plugin uses a <div> element (instead of the <iframe> element) as the editable area. Much similar to inline editing, it allows the content to inherit styles from host page.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο χρησιμοποιεί ένα στοιχείο <div> (αντί του στοιχείου <iframe>) ως επεξεργάσιμη περιοχή. Πολύ παρόμοια με την επιτόπια επεξεργασία, επιτρέπει στο περιεχόμενο να κληρονομήσει στυλ από τη σελίδα υποδοχής.

en: This process cannot be undone.
el_GR: Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: This request took too long.
el_GR: Το αίτημα αυτό πήρε πάρα πολύ χρόνο.

en: This requires that Concrete is configured to use the ImageMagick manipulation library.
el_GR: Αυτό απαιτεί το ότι η διαμόρφωση του Concrete να χρησιμοποιεί τη βιβλιοθήκη χειρισμού ImageMagick.

en: This results folder contains one or more results folders. You may not remove it until it is empty.
el_GR: Αυτός ο φάκελος αποτελεσμάτων περιέχει έναν ή περισσότερους φακέλους αποτελεσμάτων. Δεν μπορείτε να τον καταργήσετε μέχρι να είναι κενός.

en: This results folder is currently active. You can not remove it.
el_GR: Αυτός ο φάκελος αποτελεσμάτων είναι επί του παρόντος ενεργός. Δεν μπορείτε να το αφαιρέσετε.

en: This site cannot connect to the Concrete marketplace. Ensure curl is enabled on your web server.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος δεν μπορεί να συνδεθεί με την Concrete marketplace. Βεβαιωθείτε ότι το curl είναι ενεργοποιημένο στον διακομιστή Site σας.

en: This site contains a marketplace token and client ID, but they don't match the ones stored on marketplace.concretecms.com. Please re-enter proper credentials below.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος περιέχει ένα marketplace και ένα αναγνωριστικό πελάτη, αλλά δεν ταιριάζουν με αυτά που είναι αποθηκευμένα στο marketplace.concretecms.com. Εισαγάγετε ξανά τα κατάλληλα διαπιστευτήρια παρακάτω.

en: This site is connected to a marketplace page that has been deleted. Please reconnect it to another project page or disconnect it using the button below.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος είναι συνδεδεμένος με μια σελίδα marketplace που έχει διαγραφεί. Συνδέστε το ξανά σε άλλη σελίδα έργου ή αποσυνδέστε το χρησιμοποιώντας το παρακάτω κουμπί.

en: This site is connected to a project page that has been removed. Please reconnect in order to continue using the marketplace.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος συνδέεται με μια σελίδα έργου που έχει καταργηθεί. Συνδεθείτε ξανά για να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το marketplace.

en: This site is currently down for maintenance.
el_GR: Αυτή η ιστοσελίδα δεν λειτουργεί για λόγους συντήρησης.

en: This site type does not have a home page template assigned to it.
el_GR: Αυτός ο τύπος ιστότοπου δεν του έχει εκχωρηθεί πρότυπο αρχικής σελίδας.

en: This site type does not have a theme assigned to it.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος δεν του έχει εκχωρηθεί Θέμα.

en: This social link already exists.
el_GR: Ο κοινωνικός σύνδεσμος υπάρχει ήδη.

en: This stack inherits its permissions from the drafts area, as well as its edit page type drafts permission.
el_GR: Αυτή η στοίβα κληρονομεί τις άδειές της από την περιοχή των προχείρων, καθώς και την άδεια επεξεργασίας του τύπου σελίδας επεξεργασίας.

en: This stack inherits its permissions from:
el_GR: Αυτή η στοίβα κληροδοτεί τα δικαιώματά της από:

en: This stack is not defined for %1$s (%2$s): the default version will be used.
el_GR: Αυτή η στοίβα δεν έχει οριστεί για το %1$s (%2$s):  θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη έκδοση.

en: This translation is approved: your changes will need approval.
el_GR: Αυτή η μετάφραση είναι επικυρωμένη: Οι αλλαγές σας θα χρειαστούν επικύρωση

en: This translation is not approved.
el_GR: Αυτή η μετάφραση δεν είναι επικυρωμένη.

en: This user is inactive. Please contact us regarding this account.
el_GR: Αυτός ο χρήστης είναι ανενεργός. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας σχετικά με αυτό το λογαριασμό.

en: This value may be used by some browsers (for example Chrome and Opera on Android) to set the toolbar color.
el_GR: Αυτή η τιμή μπορεί να χρησιμοποιηθεί από ορισμένα προγράμματα περιήγησης (για παράδειγμα Chrome και Opera στο Android) για να ορίσετε το χρώμα της γραμμής εργαλείων.

en: This version of the page is scheduled to be published on %1$s at %2$s.
el_GR: Αυτή η έκδοση της σελίδας έχει προγραμματιστεί να δημοσιευθεί στις %1$s at %2$s.

en: This will be displayed next to the checkbox. If it is blank, the name of the attribute will be displayed.
el_GR: Αυτό θα εμφανιστεί δίπλα στο πλαίσιο ελέγχου. Αν μείνει κενό, θα εμφανιστεί το όνομα του χαρακτηριστικού.

en: This will clear your home page, uploaded files and any content pages out of your site completely. It will completely reset your site and any content you have added will be lost.
el_GR: Αυτό θα καθαρίσει την αρχική σας σελίδα, τα αποθηκευμένα αρχεία και τις οποιεσδήποτε σελίδες περιεχομένου από το site σας εντελώς. Θα επαναφέρει πλήρως το site σας και οποιοδήποτε περιεχόμενο που έχετε προσθέσει θα χαθεί.

en: This will control the default timezone that will be used to display date/times.
el_GR: Αυτό θα ελέγχει την προεπιλεγμένη ζώνη ώρας που θα χρησιμοποιηθεί για την εμφάνιση της ημερομηνίας / ώρας.

en: This will end your current session and sign you in as %s
el_GR: Αυτό θα τελειώσει την τρέχουσα περίοδο σύνδεσης και θα συνδεθείτε ως %s

en: This will remove %s child page. | This will remove %s child pages.
el_GR[0]: Αυτό θα αφαιρέσει %s θυγατρική σελίδα
el_GR[1]: Αυτό θα αφαιρέσει %s θυγατρικές σελίδες

en: This will remove all elements associated with the %s package. While you can reinstall the package, this may result in data loss.
el_GR: Αυτό θα αφαιρέσει όλα τα στοιχεία που σχετίζονται με το πακέτο %s. Ενώ μπορείτε να εγκαταστήσετε εκ νέου το πακέτο, αυτό μπορεί να οδηγήσει σε απώλεια δεδομένων.

en: This will remove all instances of the %s block type. This cannot be undone. Are you sure?
el_GR: Αυτό θα αφαιρέσει όλες τις εμφανίσεις του τύπου μπλοκ %s. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί. Είσαι σίγουρος;

en: This will remove this draft and it cannot be undone. Are you sure?
el_GR: Αυτό θα αφαιρέσει όλες τις εμφανίσεις του πρόχειρου και αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί. Είσαι σίγουρος;

en: This will reset all blocks and their positions on child pages to those that are set in the defaults.
el_GR: Με αυτόν τον τρόπο θα επαναρυθμιστούν όλα τα μπλοκ και οι θέσεις τους στις θυγατρικές σελίδες με αυτές που έχουν οριστεί στις προεπιλογές.

en: Thought you'd enjoy this article.
el_GR: Ελπίζουμε ότι απολαύσετε αυτό το άρθρο.

en: Threaded
el_GR: Θεματικά

en: Threshold
el_GR: Κατώφλι

en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

en: Thumbnail Generation Strategy
el_GR: Στρατηγική δημιουργίας μικρογραφιών

en: Thumbnail Height must be a number.
el_GR: Το ύψος μικρογραφίας πρέπει να είναι αριθμός

en: Thumbnail Image
el_GR: Εικόνα μικρογραφίας

en: Thumbnail Images
el_GR: Εικόνες Μικρογραφίας

en: Thumbnail Options
el_GR: Επιλογές Μικρογραφιών

en: Thumbnail Settings
el_GR: Ρυθμίσεις μικρογραφίας

en: Thumbnail Width must be a number.
el_GR: Το πλάτος μικρογραφιών.πρέπει να είναι αριθμός

en: Thumbnail not to be generated for this file.
el_GR: Δεν μπορεί να δημιουργηθεί μικρογραφία για αυτό το αρχείο.

en: Thumbnail options have been successfully saved.
el_GR: Οι επιλογές μικρογραφίας αποθηκεύτηκαν επιτυχώς.

en: Thumbnail type added.
el_GR: Ο τύπος εικονιδίου προστέθηκε.

en: Thumbnail type handles can't end with "%s".
el_GR: Οι δείκτες τύπου μικρογραφίας δεν μπορούν να τελειώνουν σε "% s".

en: Thumbnail type handles can't start with "%s".
el_GR: Οι δείκτες τύπου μικρογραφίας δεν μπορούν να αρχίζουν με "% s".

en: Thumbnail type removed.
el_GR: Ο τύπος εικονιδίου αφαιρέθηκε.

en: Thumbnail type updated.
el_GR: Ο τύπος εικονιδίου ενημερώθηκε.

en: Thumbnail types can be managed in Dashboard > System > Files > Thumbnails.
el_GR: Μπορείτε να διαχειριστείτε τους τύπους μικρογραφιών στο Dashboard > System > Files > Thumbnails.

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Blog Entry Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία καταχώρισης ιστολογίου

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: File Manager Detail Thumbnails
el_GR: Λεπτομέρειες Μικρογραφίας Διαχείρισης αρχείων

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: File Manager Thumbnails
el_GR: Μικρογραφίες Διαχείρισης αρχείων

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Gallery
el_GR: Γκάλερι

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Large Image
el_GR: Μεγάλη Εικόνα

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Medium Image
el_GR: Μεσαία Εικόνα

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Resource List Entry
el_GR: Καταχώριση λίστας πόρων

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Small Image
el_GR: Εικόνα μικρού μεγέθους

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Stripe Column Image
el_GR: Εικόνα στήλης λωρίδας

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Testimonial Circle
el_GR: Κύκλος μαρτυριών

en: Thumbnails
el_GR: Μικρογραφίες

en: Thumbnails - Configurable
el_GR: Μικρογραφίες - Με δυνατότητα διαμόρφωσης

en: Thumbnails - Default
el_GR: Μικρογραφίες - Προεπιλογή

en: Thumbnails Format
el_GR: Μορφές Μικρογραφιών

en: Time
el_GR: Ώρα

en: Time Resolution
el_GR: Ανάλυση χρόνου

en: Time Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Χρόνου

en: Time Zone
el_GR: Ζώνες ώρας

en: Time Zone: %s
el_GR: Ζώνh ώρας: %s

en: Time elapsed since post.
el_GR: Χρόνος που παρήλθε από τη δημοσίευση.

en: Time to Freshen Up Your Website
el_GR: Ώρα να ανανεώσετε τον ιστότοπό σας

en: Timed Access for Guest Users Updated Successfully.
el_GR: Η Παροδική Πρόσβαση για Επισκέπτες Χρήστες ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Timezone
el_GR: Ζώνη Ώρας

en: Tips to Build a Beautiful Blog
el_GR: Συμβουλές για να φτιάξετε ένα όμορφο ιστολόγιο

en: Tips to make your site easier to manage.
el_GR: Συμβουλές για να διευκολύνετε τη διαχείριση του ιστότοπού σας.

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title Caps
el_GR: Τίτλος Κεφαλαία

en: Title Caps Bold
el_GR: Έντονα Κεφαλαία Τίτλου

en: Title Text
el_GR: Κείμενο Τίτλου

en: Title Thin
el_GR: Τίτλος Λεπτός

en: Title of Page List
el_GR: Τίτλος της Λίστας Σελίδων

en: To
el_GR: Προς

en: To My Website
el_GR: Στην ιστοσελίδα μου

en: To begin creating a form, type your question text into the text field, choose the type of answer you need, and whether or not a question response is required when submitting the form. Click Add, then repeat for subsequent questions.
el_GR: Για να ξεκινήσετε τη δημιουργία μιας φόρμας, πληκτρολογήστε το κείμενο της ερώτησης σας στο πεδίο κειμένου, επιλέξτε τον τύπο της απάντησης που χρειάζεστε, και κατά πόσον ή όχι μια απάντηση ερώτησης απαιτείται κατά την υποβολή της φόρμας. Κάντε κλικ στο κουμπί Προσθήκη και, στη συνέχεια, επαναλάβετε για τις επόμενες ερωτήσεις.

en: To disable any future messages, change your profile preferences at: %s
el_GR: Για να απενεργοποιήσετε τυχόν μελλοντικά μηνύματα, αλλάξτε τις προτιμήσεις προφίλ σας στο: %s

en: To disallow everything other than allowlist: %s.
el_GR: Για να απαγορεύσετε οτιδήποτε άλλο εκτός από τη λίστα επιτρεπόμενων: %s.

en: To install the package manually:
el_GR: Για να εγκαταστήσετε το πακέτο με μη αυτόματο τρόπο:

en: To proceed with the upgrade, click below.
el_GR: Για να συνεχίσετε με την αναβάθμιση, πατήστε παρακάτω.

en: To reply to this message, visit: %s
el_GR: Για να απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα, επισκεφτείτε: %s

en: To run all the jobs in the <a href="%s">%s</a> Job Set, schedule this URL using cron or a similar system:
el_GR: Για να εκτελέσετε όλες τις εργασίες στο <a href="%s">%s</a> Σετ Εργασίας, προγραμματίστε αυτή τη URL μέσω cron ή παρόμοιου συστήματος

en: To run all the jobs in this Job Set, once created you'll be provided an URL to be scheduled using cron or a similar system.
el_GR: Για να εκτελέσετε όλες τις εργασίες σε αυτό το Σετ Εργασιών, μόλις δημιουργηθεί, θα σας δοθεί μια διεύθυνση URL που θα προγραμματιστεί χρησιμοποιώντας cron ή παρόμοιο σύστημα.

en: To run all the jobs in this Job Set, schedule this URL using cron or a similar system:
el_GR: Για να εκτελέσετε όλες τις εργασίες σε αυτό το σετ εργασίας, προγραμματίστε αυτή τη URL με cron ή ένα παρόμοιο σύστημα:

en: To view this user's profile, visit: %s
el_GR: Για να δείτε το προφίλ του χρήστη, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: %s

en: To view your private messages, visit: %s
el_GR: Για να δείτε τα προσωπικά σας μηνύματα, επισκεφτείτε: %s

en: Toast Image Editor
el_GR: Toast Πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Today at %s
el_GR: Σήμερα στις %s

en: Toggle Dropdown
el_GR: Εναλλαγή Αναδυόμενης λίστας

en: Toggle Navigation
el_GR: Εναλλαγή Πλοήγησης

en: Toggle navigation
el_GR: Εναλλαγή πλοήγησης

en: Tokenizer Extension Enabled
el_GR: H Επέκταση Tokenizer ενεργοποιήθηκε

en: Tomorrow
el_GR: Αύριο

en: Tomorrow at %s
el_GR: Αύριο στις %s

en: Too many files
el_GR: Πάρα πολλά αρχεία

en: Top
el_GR: Κορυφή

en: Top Navigation Bar
el_GR: Κορυφαία Μπάρα Πλοήγησης

en: Topic
el_GR: Θέμα

en: Topic Archives: %s
el_GR: Αρχεία Θέματος: %s

en: Topic Attribute To Display
el_GR: Χαρακτηριστικό  Θέματος για εμφάνιση

en: Topic Default Parent Node
el_GR: Προεπιλεγμένος Θεματικός Μητρικός κόμβος

en: Topic List
el_GR: Λίστα θεμάτων

en: Topic Text Formatting
el_GR: Μορφοποίηση Κειμένου Θέματος

en: Topic Tree
el_GR: Θεματικό Δένδρο

[ctx: TopicName]
en: Activities
el_GR: Δραστηριότητες

[ctx: TopicName]
en: Books
el_GR: Βιβλία

[ctx: TopicName]
en: Company News
el_GR: Εταιρικά Νέα

[ctx: TopicName]
en: Crafts
el_GR: Χειροτεχνία

[ctx: TopicName]
en: Holidays
el_GR: Αργίες

[ctx: TopicName]
en: Homework
el_GR: Εργασία για το σπίτι

[ctx: TopicName]
en: Humor
el_GR: Χιούμορ

[ctx: TopicName]
en: Marketing
el_GR: Μάρκετινγκ

[ctx: TopicName]
en: Meetings
el_GR: Συναντήσεις

[ctx: TopicName]
en: Movies
el_GR: Ταινίες

[ctx: TopicName]
en: Music
el_GR:  Μουσική

[ctx: TopicName]
en: Products
el_GR: Προϊόντα

[ctx: TopicName]
en: Projects
el_GR: Έργα

[ctx: TopicName]
en: Sales
el_GR: Πωλήσεις

[ctx: TopicName]
en: Security
el_GR: Ασφάλεια

[ctx: TopicName]
en: Sports
el_GR: Σπορ

[ctx: TopicName]
en: Supplies
el_GR: Προμήθειες

en: Topics
el_GR: Θέματα

en: Total Downloads
el_GR: Συνολικές Λήψεις

en: Total Entries
el_GR: Σύνολο Καταχωρήσεων

en: Total Number of Events to Retrieve
el_GR: Συνολικός αριθμός συμβάντων προς ανάκτηση.

en: Total strings
el_GR: Σύνολο συμβολοσειρών

en: Track previous %s passwords
el_GR: Παρακολούθηση προηγούμενων κωδικών πρόσβασης %s

en: Tracking Codes
el_GR: Κώδικες Παρακολούθησης

en: Tracking code settings updated successfully.
el_GR: Οι ρυθμίσεις  κώδικα Παρακολούθησης ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Tracking user locales requires the creation of session cookies. Disable this option to avoid tracking user locale in case the session cookie is not yet set.
el_GR: Η παρακολούθηση τοπικών ρυθμίσεων χρήστη απαιτεί τη δημιουργία περιόδου  cookies λειτουργίας. Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να αποφύγετε την παρακολούθηση της τοπικής ρύθμισης χρήστη σε περίπτωση που το cookie περιόδου λειτουργίας δεν έχει οριστεί ακόμα.

en: Translate
el_GR: Μεταφράστε

en: Translate Site Interface
el_GR: Μετάφραση διεπαφής Site

en: Translated strings
el_GR: Μεταφρασμένες Συμβολοσειρές

en: Translation
el_GR: Μετάφραση

[ctx: Translation]
en: Approved
el_GR: Επικυρωμένη

en: Translation progress
el_GR: Πρόοδος Μετάφρασης

en: Transparent Logo
el_GR: Διαφανές Λογότυπο

en: Trash
el_GR: Άχρηστα

en: Tree Name
el_GR: Όνομα Δένδρου

en: Tree added successfully.
el_GR: Το Δέντρο προστέθηκε με επιτυχία.

en: Tree deleted successfully.
el_GR: Το Δέντρο διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Tree node not found
el_GR: Δεν βρέθηκε ο κόμβος δέντρου

en: Tree node not received
el_GR: Δεν ελήφθη κόμβος δέντρου

[ctx: TreeName]
en: Blog Entries
el_GR: Καταχώρισεις Ιστολογίου

[ctx: TreeName]
en: Event Categories
el_GR: Κατηγορίες Εκδηλώσεων

[ctx: TreeName]
en: Express Entries Tree
el_GR: Γρήγορο Δέντρο Καταχωρήσεων

[ctx: TreeName]
en: File Manager
el_GR: Διαχειριστής Αρχείων

[ctx: TreeName]
en: Groups Tree
el_GR: Δένδρο Ομάδων

[ctx: TreeName]
en: Projects
el_GR: Έργα

[ctx: TreeNodeCategoryName]
en: Reviews
el_GR: Αξιολογήσεις

en: Troubleshoot Connection
el_GR: Αντιμετώπιση προβλημάτων σύνδεσης

en: Trusted Proxies
el_GR: Αξιόπιστες Proxies

en: Turn Top-Level Posts into Reviews
el_GR: Μετατρέψτε τις Δημοσιεύσεις Top-Level σε Κριτικές

en: Turns tracking of page views, file downloads and user registrations on or off. These are displayed on your site's Dashboard > Reports > Statistics page. If your high-traffic site experiences performance issues, you might consider disabling statistics tracking and investigate the use of an alternate, third-party solution for tracking site stats.
el_GR: Ενεργοποιήστε η απενεργοποιήστε την παρακολούθηση των προβολών σελίδων, downloads αρχείων και εγγραφές χρηστών. Αυτά εμφανίζονται στον Πίνακα Ελέγχου του δικτυακού σας τόπου  στη σελίδα Αναφορές > Στατιστικές. Εάν επισκεψιμότητα της ιστοσελίδας σας είναι υψηλή και έχει ζητήματα απόδοσης, θα μπορούσε να εξετάσετε την απενεργοποίηση των στατιστικών στοιχείων παρακολούθησης και να κάνετε χρήση ενός αναπληρωματικού, από τρίτους λύση για την παρακολούθηση των στατιστικών του site.

en: Tutorials
el_GR: Εκπαιδευτικά

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Type "%s" in the above box to proceed.
el_GR: Πληκτρολογήστε "%s" στο παραπάνω πλαίσιο για να συνεχίσετε.

en: Type %s in the above box to proceed.
el_GR: Πληκτρολογήστε %s στο παραπάνω πλαίσιο για να συνεχίσετε.

en: Type Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Τύπων

en: Type required.
el_GR: Ο Τύπος είναι Απαιτούμενος.

en: Type: %s
el_GR: Τύπος: %s

en: Types
el_GR: Τύποι

en: Types to Display
el_GR: Τύποι προς προβολή

en: URL to File
el_GR: URL για το Αρχείο

en: URLs & Session
el_GR: URLs & Συνεδρίες

en: URLs and Redirection
el_GR: URL και Ανακατεύθυνση

en: URLs to this Page
el_GR: Διευθύνσεις URL αυτής της σελίδας

[ctx: US State]
en: Alabama
el_GR: Αλαμπάμα

[ctx: US State]
en: Alaska
el_GR: Αλάσκα

[ctx: US State]
en: Arizona
el_GR: Αριζόνα

[ctx: US State]
en: Arkansas
el_GR: Αρκάνσας

[ctx: US State]
en: California
el_GR: Καλιφόρνια

[ctx: US State]
en: Colorado
el_GR: Κολοράντο

[ctx: US State]
en: Connecticut
el_GR: Κοννέκτικατ

[ctx: US State]
en: Delaware
el_GR: Ντειλαυοέρ

[ctx: US State]
en: Florida
el_GR: Φλόριντα

[ctx: US State]
en: Georgia
el_GR: Γεωργία

[ctx: US State]
en: Hawaii
el_GR: Χαβάϊ

[ctx: US State]
en: Idaho
el_GR: Αϊντάχο

[ctx: US State]
en: Illinois
el_GR: Ιλλινόϊς

[ctx: US State]
en: Indiana
el_GR: Ιντιάνα

[ctx: US State]
en: Iowa
el_GR: Αϊόβα

[ctx: US State]
en: Kansas
el_GR: Κάνσας

[ctx: US State]
en: Kentucky
el_GR: Κεντάκυ

[ctx: US State]
en: Louisiana
el_GR: Λουϊζιάνα

[ctx: US State]
en: Maine
el_GR: Μέϊν

[ctx: US State]
en: Maryland
el_GR: Μαίρυλαντ

[ctx: US State]
en: Massachusetts
el_GR: Μασαχουσέτη

[ctx: US State]
en: Michigan
el_GR: Μίτσιγκαν

[ctx: US State]
en: Minnesota
el_GR: Μιννεσότα

[ctx: US State]
en: Mississippi
el_GR: Μισσισσιπί

[ctx: US State]
en: Missouri
el_GR: Μιζούρι

[ctx: US State]
en: Montana
el_GR: Μοντάνα

[ctx: US State]
en: Nebraska
el_GR: Νεμπράσκα

[ctx: US State]
en: Nevada
el_GR: Νεβάδα

[ctx: US State]
en: New Hampshire
el_GR: Νέο Χαμσαϊρ

[ctx: US State]
en: New Jersey
el_GR: Νιού Τζέρσυ

[ctx: US State]
en: New Mexico
el_GR: Νιού Μέξικο

[ctx: US State]
en: New York
el_GR: Νέα Υόρκη

[ctx: US State]
en: North Carolina
el_GR: Βόρεια Καρολίνα

[ctx: US State]
en: North Dakota
el_GR: Βόρεια Ντακότα

[ctx: US State]
en: Ohio
el_GR: Οχάιο

[ctx: US State]
en: Oklahoma
el_GR: Οκλαχόμα

[ctx: US State]
en: Oregon
el_GR: Όρεγκον

[ctx: US State]
en: Pennsylvania
el_GR: Πεννσυλβάνια

[ctx: US State]
en: Rhode Island
el_GR: Ρόουντ Αιλάντ

[ctx: US State]
en: South Carolina
el_GR: Νότια Καρολίνα

[ctx: US State]
en: South Dakota
el_GR: Νότια Ντακότα

[ctx: US State]
en: Tennessee
el_GR: Τεννεσσυ

[ctx: US State]
en: Texas
el_GR: Τέξας

[ctx: US State]
en: Utah
el_GR: Γιούτα

[ctx: US State]
en: Vermont
el_GR: Βερμοντ

[ctx: US State]
en: Virginia
el_GR: Βιρτζίνια

[ctx: US State]
en: Washington
el_GR: Ουάσιγκτον

[ctx: US State]
en: Washington, DC
el_GR: Ουάσινγκτον

[ctx: US State]
en: West Virginia
el_GR: Δυτική Βιρτζίνια

[ctx: US State]
en: Wisconsin
el_GR: Ουισκόνσιν

[ctx: US State]
en: Wyoming
el_GR: Ουαϊόμινγ

en: Un-Delete Message
el_GR: Αναστολή διαγραφής μηνύματος

en: Un-Flag As Spam
el_GR: Αποσημάνθηκε ως spam

en: Un-Map
el_GR: Αναντιστοίχιση

en: Un-Pin From Board
el_GR: Κατάργηση καρφιτσώματος από τον Πίνακα

en: Un-Subscribe
el_GR: Διαγραφή

en: Unable to attach user.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση του χρήστη.

en: Unable to backup old package directory to %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας του παλιού καταλόγου του πακέτου στο %s

en: Unable to build association control for target property name '%s'
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία ελέγχου σύνδεσης για το όνομα της ιδιότητας-στόχου '%s'

en: Unable to complete action: your IP address has been banned. Please contact the administrator of this site for more information.
el_GR: Αδύνατον να ολοκληρωθεί η δράση: Η διεύθυνση IP σας έχει απαγορευτεί. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή του site για περισσότερες πληροφορίες.

en: Unable to connect to marketplace to retrieve item
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το marketplace για να ανακτηθεί το στοιχείο.

en: Unable to connect to your project page. Your database contains a marketplace token which Concrete cannot verify.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στη σελίδα του έργου σας. Η βάση δεδομένων σας περιέχει ένα διακριτικό marketplace το οποίο η Concrete δεν μπορεί να επαληθεύσει.

en: Unable to copy directory %s to %s. Perhaps permissions are set incorrectly or the target directory does not exist.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αντιγραφή του κατάλογου %s στον %s. Ίσως τα δικαιώματα δεν έχουν ρυθμιστεί σωστά ή ο κατάλογος στόχος δεν υπάρχει.

en: Unable to copy file to storage location. This file already exists in your site, or there is insufficient disk space for this operation.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αντιγραφή αρχείου στη θέση αποθήκευσης. Αυτό το αρχείο υπάρχει ήδη στον ιστότοπό σας ή δεν υπάρχει αρκετός χώρος στο δίσκο για αυτήν τη λειτουργία.

en: Unable to copy file to the storage location. Please check the settings for the storage location.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αντιγραφή αρχείου στη θέση αποθήκευσης. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις για τη θέση αποθήκευσης.

en: Unable to create a temporary file.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία προσωρινού αρχείου.

en: Unable to create log file. Please create the file manually and try again.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αρχείου καταγραφής. Δημιουργήστε το αρχείο με μη αυτόματο τρόπο και δοκιμάστε ξανά.

en: Unable to delete one or more files.
el_GR: Αδύνατον να διαγραφούν ένα ή περισσότερα αρχεία.

en: Unable to detach account.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αποσύνδεση του λογαριασμού.

en: Unable to determine the current sort column. When using PagerPagination you must explicitly sort by a search column.
el_GR: Δεν είναι δυνατός ο προσδιορισμός της τρέχουσας στήλης ταξινόμησης. Όταν χρησιμοποιείτε το PagerPagination, πρέπει να ταξινομήσετε ρητά ως προς τη στήλη αναζήτησης.

en: Unable to determine the temporary directory.
el_GR: Δεν είναι δυνατός ο προσδιορισμός του προσωρινού καταλόγου.

en: Unable to find a migration with identifier %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση μετεγκατάστασης με αναγνωριστικό %s

en: Unable to find and deactivate given user
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση και απενεργοποίηση του δεδομένου χρήστη

en: Unable to find attribute %s
el_GR: Αδύνατη η εύρεση χαρακτηριστικού '%s'

en: Unable to find site results folder. Please rescan folders below.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του φακέλου αποτελεσμάτων ιστότοπου. Επαναλάβατε αναζήτηση στους παρακάτω φακέλους.

en: Unable to find the IP range specified
el_GR: Αδύνατη η εύρεση του καθορισμένου  εύρους IP

en: Unable to find the ZIP file %s
el_GR: Αδύνατη η εύρεση αρχείου ZIP '%s'

en: Unable to find the area specified.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της καθορισμένης περιοχής.

en: Unable to find the block specified.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του καθορισμένου μπλοκ.

en: Unable to find the block to be moved.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εξακρίβωση του μπλοκ που είναι προς μετακίνηση.

en: Unable to find the block type specified.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εξακρίβωση του τύπου μπλοκ.

en: Unable to find the class %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της κλάσης %s

en: Unable to find the closing of the controller class
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της closing και controller κλάσης

en: Unable to find the controller class
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της κλάσης controller

en: Unable to find the destination area.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της περιοχής προορισμού.

en: Unable to find the directory %s
el_GR: Αδύνατη η εύρεση του φακέλου %s

en: Unable to find the file %s
el_GR: Αδύνατη η εύρεση αρχείου %s

en: Unable to find the file specified for %s.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του αρχείου που έχει οριστεί για το %s.

en: Unable to find the forced migration with version %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της αναγκαστικής μετεγκατάστασης με την έκδοση %s

en: Unable to find the geolocator library specified.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της συγκεκριμένης βιβλιοθήκης geolocator.

en: Unable to find the name of the controller class
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του ονόματος της κλάσης του controller

en: Unable to find the namespace name
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του ονόματος χώρου ονομάτων

en: Unable to find the opening of the controller class
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του ανοίγματος του ελεγκτή

en: Unable to find the page specified
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της καθορισμένης σελίδας

en: Unable to find the page specified for %s.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της σελίδας που έχει οριστεί για το %s.

en: Unable to find the page version specified
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της καθορισμένης έκδοσης της σελίδας

en: Unable to find the requested RSS feed.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της αιτούμενης ροής RSS.

en: Unable to find the requested area
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της ζητούμενης περιοχής

en: Unable to find the requested category
el_GR: Αδύνατον να βρεθεί η  ζητούμενη κατηγορία.

en: Unable to find the requested file.
el_GR: Αδύνατον να βρεθεί το ζητούμενο αρχείο

en: Unable to find the requested stack
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της ζητούμενης στοίβας

en: Unable to find the requested version.
el_GR: Αδύνατον να βρεθεί η  ζητούμενη έκδοση

en: Unable to find the source area.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της περιοχής πηγής

en: Unable to find the specified area.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της καθορισμένης περιοχής.

en: Unable to find the specified block
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του καθορισμένου μπλοκ

en: Unable to find the specified block type
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του καθορισμένου τύπου μπλοκ

en: Unable to find the specified composer control
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του καθορισμένου στοιχείου composer control

en: Unable to find the specified file.
el_GR: Αδύνατη η εύρεση του καθορισμένου  αρχείου

en: Unable to find the specified folder.
el_GR: Αδύνατη η εύρεση του συγκεκριμένου φακέλου

en: Unable to find the specified language
el_GR: Αδύνατη η εύρεση της συγκεκριμένης γλώσσας

en: Unable to find the specified package
el_GR: Αδύνατη η εύρεση του συγκεκριμένου πακέτου

en: Unable to find the specified page
el_GR: Αδύνατη η εύρεση της συγκεκριμένης σελίδας

en: Unable to find the specified page.
el_GR: Αδύνατη η εύρεση της συγκεκριμένης σελίδας.

en: Unable to find the specified stack
el_GR: Αδύνατη η εύρεση της συγκεκριμένης στοίβας.

en: Unable to find the specified stack folder
el_GR: Αδύνατη η εύρεση της συγκεκριμένης φακέλου στοίβας.

en: Unable to find the specified stack folder.
el_GR: Αδύνατη η εύρεση της συγκεκριμένης φακέλου στοίβας.

en: Unable to find the specified stack or folder
el_GR: Αδύνατη η εύρεση της συγκεκριμένης στοίβας ή φακέλου.

en: Unable to find the specified stack.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της καθορισμένης στοίβας.

en: Unable to find the stack specified.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της καθορισμένης στοίβας.

en: Unable to generate a marketplace token. Request timed out.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία συμβόλου marketplace. Το χρονικό όριο αίτησης έληξε.

en: Unable to get category for permission %s
el_GR: Αδυναμία λήψης κατηγορίας για την άδεια %s

en: Unable to get class for node type: %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση κλάσης για τον τύπο κόμβου: %s

en: Unable to get information about this product.
el_GR: Αδύνατον να βρεθούν πληροφορίες σχετικά με αυτό το προϊόν.

en: Unable to get permission key for %s
el_GR: Αδυναμία λήψης του κλειδιού  άδειας για το %s

en: Unable to install %s. Please check that this package has been updated for 5.7.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του %s. Παρακαλώ ελέγξτε ότι αυτό το πακέτο έχει ενημερωθεί για 5.7.

en: Unable to install database: %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση της βάσης δεδομένων: %s

en: Unable to load block into composer. You must edit this content from within the context of the page.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση μπλοκ στον Συνθέτη. Θα πρέπει να επεξεργαστείτε αυτό το περιεχόμενο στα πλαίσια της σελίδας.

en: Unable to load selected version for event %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση επιλεγμένης έκδοσης για το συμβάν %s

en: Unable to load sitemap data.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση δεδομένων του Χάρτη του site.

en: Unable to load sitemap data. Response received:
el_GR: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση δεδομένων του χάρτη του site. Η Απάντηση που λαμβάνουμε:

en: Unable to load the controller for this block type. Perhaps it has been moved or removed.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση του ελεγκτή για αυτόν τον τύπο μπλοκ. Ίσως να έχει μετακινηθεί ή αφαιρεθεί.

en: Unable to process email. Check that your email contains the validation hash present in the original message.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία e-mail. Ελέγξτε ότι το e-mail σας περιέχει το hash επικύρωσης στο αρχικό μήνυμα.

en: Unable to process private message email. Check that your email contains the validation hash present in the original message. Your private message was NOT delivered.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία ιδιωτικού μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Ελέγξτε ότι το e-mail σας περιέχει την επικύρωση hash στο αρχικό μήνυμα. Το ιδιωτικό μήνυμά σας ΔΕΝ παραδόθηκε.

en: Unable to read the file %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του αρχείου %s

en: Unable to request password reset: too many attempts. Please try again later.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αίτηση επαναφοράς κωδικού πρόσβασης: πάρα πολλές προσπάθειες. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.

en: Unable to retrieve block object. If this block has been moved please reload the page.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση του αντικείμενου του μπλοκ. Αν αυτό το μπλοκ έχει μετακινηθεί ξαναφορτώστε τη σελίδα.

en: Unable to retrieve file object from uploaded completion.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση αντικειμένου αρχείου από την ολοκλήρωση της μεταφόρτωσης.

en: Unable to retrieve information about this update from the Concrete community. You may upgrade but do so with caution.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση πληροφοριών σχετικά με αυτήν την ενημέρωση από την κοινότητα του Concrete. Μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση, αλλά να το κάνετε με προσοχή.

en: Unable to retrieve legacy attribute key for method: %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση κλειδιού παλαιού τύπου χαρακτηριστικών για τη μέθοδο: %s

en: Unable to retrieve node ID for permission assignment.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση του node ID για την εκχώρηση δικαιωμάτων.

en: Unable to retrieve release notes.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση σημειώσεων έκδοσης.

en: Unable to retrieve results
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση αποτελεσμάτων

en: Unable to retrieve skeleton object. You cannot set attributes on the default site type.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση αντικειμένου σκελετού. Δεν μπορείτε να ορίσετε χαρακτηριστικά στον προεπιλεγμένο τύπο ιστότοπου.

en: Unable to retrieve software from update server.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση λογισμικού από το διακομιστή ενημέρωσης.

en: Unable to retrieve the permissions of the file %s
el_GR: Δεν είμαστε σε θέση να ανακτήσουμαι τα δικαιώματα του αρχείου %s

en: Unable to retrieve the temporary directory.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση του προσωρινού καταλόγου.

en: Unable to retrieve upgrade notices.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση ειδοποιήσεων αναβάθμισης.

en: Unable to set the permissions of the file %s
el_GR: Δεν είμαστε σε θέση να ρυθμίσουμαι τα δικαιώματα του αρχείου %s

en: Unable to validate token
el_GR: Δεν είναι δυνατή η επικύρωση του αναγνωριστικού

en: Unable to write to %1$s. You must make %1$s writable in order to upgrade in this manner.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή στο %1$s. Πρέπει να κάνετε το %1$s με δυνατότητα εγγραφής με στόχο την αναβάθμιση με αυτόν τον τρόπο.

en: Unapprove
el_GR: Απορρίψτε

en: Unapproved
el_GR: Μη Εγκεκριμένη

en: Unapproved page created. You must publish this page before it is live.
el_GR: Μια μη εγκεκριμένη σελίδα δημιουργήθηκε. Θα πρέπει να δημοσιεύσετε αυτή τη σελίδα πριν να είναι ζωντανή.

en: Unassigned
el_GR: Χωρίς ανάθεση

en: Underline
el_GR: Υπογραμμισμένο

en: Undo
el_GR: Αναίρεση

en: Unexpected User Error
el_GR: Απροσδόκητο Σφάλμα Χρήστη

en: Uninstall
el_GR: Απεγκατάσταση

en: Uninstall Package
el_GR: Απεγκατάσταση Πακέτου

en: Uninstalling calendar package (ID %s)
el_GR: Κατάργηση εγκατάστασης του πακέτου ημερολογίου (ID% s)

en: Unit Type
el_GR: Τύπος μονάδας

en: Unknown
el_GR: Άγνωστος

en: Unknown Job
el_GR: Άγνωστος Εργασία

en: Unknown Package
el_GR: Άγνωστο Πακέτο

en: Unknown SVG error (%s)
el_GR: Άγνωστο σφάλμα SVG (%s)

en: Unknown User
el_GR: Άγνωστος Χρήστης

en: Unknown ZIP-related problem
el_GR: Άγνωστο ZIP σχετiζόμενο πρόβλημα

en: Unknown ZIP-related problem (code: %s).
el_GR: Άγνωστο πρόβλημα που σχετίζεται με το ZIP (κωδικος: %s).

en: Unknown error
el_GR: Άγνωστο Σφάλμα

en: Unknown error compressing a directory
el_GR: Άγνωστο σφάλμα συμπίεσης ενός καταλόγου

en: Unknown error decompressing a ZIP archive
el_GR: Άγνωστο σφάλμα αποσυμπίεση ενός αρχείου ZIP

en: Unknown error retrieving thumbnails, please rescan this file.
el_GR: Άγνωστο σφάλμα κατά την ανάκτηση μικρογραφιών, παρακαλούμε να σαρώστε ξανά αυτό το αρχείο.

en: Unknown geoPlugin status code: %s
el_GR: Άγνωστος κωδικός κατάστασης geoPlugin: %s

en: Unknown login error occurred. Please try again.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα άγνωστο σφάλμα σύνδεσης. Δοκιμάστε ξανά.

en: Unknown mime-type: %s
el_GR: Άγνωστος mime-type: %s

en: Unknown permission task: %s
el_GR: Άγνωστη εργασία άδειας: %s

en: Unknown value (%1$s) of the %2$s MySQL variable
el_GR: Άγνωστη τιμή (%1$s) της μεταβλητής MySQL %2$s

en: Unlink
el_GR: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Unlock Layout
el_GR: Ξεκλείδωμα Layout

en: Unmapped
el_GR: Δεν έχει αντιστοίχιση

en: Unordered List
el_GR: Μη διατεταγμένη Λίστα

en: Unread
el_GR: Μη Αναγνωσμένα

en: Unrecognized CSV headers: %s
el_GR: Μη αναγνωρισμένες κεφαλίδες CSV: %s

en: Unrecognized result of the "%s" database query.
el_GR: Μη αναγνωρισμένο αποτέλεσμα του ερωτήματος βάσης δεδομένων "%s".

en: Unsubscribe
el_GR: Διαγραφή

en: Unsupported area key: %s
el_GR: Μη υποστηριζόμενο κλειδί Περιοχής: %s

en: Unsupported subject provided. Subject must be a User, UserInfo, or User Entity object.
el_GR: Μη υποστηριζόμενο θέμα παρέχεται. Το θέμα πρέπει να είναι ένα αντικείμενο Χρήστης, Λεπτομέρειες Χρήστη ή Οντότητα Χρήστη.

en: Unsupported value %1$s for %2$s
el_GR: Μη υποστηριζόμενη τιμή %1$s για %2$s

en: Until manually cleared
el_GR: Μέχρι να εκκαθαριστεί χειροκίνητα

en: Untranslated strings
el_GR: Αμετάφραστες Συμβολοσειρές

en: Unvalidated
el_GR: Μη επαληθευμένος

en: Unvalidated Users
el_GR: Μη επαληθευμένοι χρήστες

en: Up
el_GR: Επάνω

en: Up Label
el_GR: Πάνω Ετικέτα

en: Up-to-date languages
el_GR: Ενημερωμένες Γλώσσες

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Update Add-On
el_GR: Ενημέρωση Add-On

en: Update Add-Ons
el_GR: Ανανεώστε τα add-ons σας

en: Update Attributes
el_GR: Ενημέρωση Χαρακτηριστικών

en: Update Block
el_GR: Ενημέρωση Μπλοκ

en: Update Concrete
el_GR: Ενημέρωση Concrete

en: Update Control Set
el_GR: Ενημέρωση  Σετ Ελέγχου

en: Update Defaults
el_GR: Ενημέρωση προεπιλογών

en: Update Entry Display Order
el_GR: Ενημέρωση ταξινόμησης Εμφάνισης καταχώρησης

en: Update Group
el_GR: Ενημέρωση Ομάδας

en: Update Job Set
el_GR: Ενημέρωση Σετ Εργασιών

en: Update Languages
el_GR: Ενημέρωση γλωσσών

en: Update Layout
el_GR: Ενημέρωση Layout

en: Update OAuth2 Integration
el_GR: Ενημέρωση ενοποίησης OAuth2

en: Update Ready
el_GR: Ενημέρωση είναι έτοιμη

en: Update Set
el_GR: Ενημέρωση Σετ

en: Update Set Details
el_GR: Ενημέρωση Λεπτομερειών Σετ

en: Update Statistics Trackers
el_GR: Ενημέρωση Στατιστικών των Trackers

en: Update Topic Tree
el_GR: Ενημέρωση Θεματικού Δένδρου

en: Update all outdated languages
el_GR: Ενημερώστε όλες τις ξεπερασμένες γλώσσες

en: Update your installed packages.
el_GR: Ενημέρωση των εγκατεστημένων πακέτων σας.

en: Updated
el_GR: Ενημερωμένη

en: Updated
el_GR: Ενημέρωση

en: Updated Banned Words.
el_GR: Ενημερωμένες Αναγορευμένες Λέξεις

en: Updated conversations settings.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις Συνομιλίας ενημερώθηκαν.

en: Updated on
el_GR: Ενημερώθηκε την

en: Updates to installed languages
el_GR: Ενημερώσεις εγκατεστημένων γλωσσών

en: Updating Category Names...
el_GR: Ενημέρωση Ονομάτων Κατηγορίας

en: Updating Dashboard...
el_GR: Ενημέρωση  Πίνακα Ελέγχου.

en: Updating Stacks and Global Areas...
el_GR: Ενημέρωση Στοιβών και Παγκόσμιων Περιοχών...

en: Updating Workflows...
el_GR: Ενημέρωση Ροής Εργασίας

en: Updating attribute keys from legacy to 8.3.
el_GR: Ενημέρωση κλειδιών χαρακτηριστικών από το παλιό σε 8.3.

en: Updating cvID of PageTypeComposerOutputBlocks...
el_GR: Ενημέρωση του cvID του PageTypeComposerOutputBlocks ...

en: Updating database tables found in doctrine xml...
el_GR: Επικαιροποίηση πίνακες που βρέθηκαν στο doctrine xml...

en: Updating entries to add multisite support for entity: %s
el_GR: Ενημέρωση καταχωρίσεων για να προστεθεί υποστήριξη για πολλαπλούς ιστότοπους για την οντότητα: %s

en: Updating file %s
el_GR: Ενημέρωση του αρχείου %s

en: Updating jobs...
el_GR: Ενημέρωση Εργασιών

en: Updating locales and multilingual sections...
el_GR: Ενημέρωση τοπικών ρυθμίσεων και πολυγλωσσικών τμημάτων

en: Updating old empty file attributes.
el_GR: Ενημέρωση χαρακτηριστικών παλαιών άδειων αρχείων.

en: Updating permission keys to trigger workflows
el_GR: Ενημέρωση κλειδιών αδείας για να προκαλέσει ροές εργασίας

en: Updating single pages...
el_GR: Ενημέρωση Μεμονωμένων Σελίδων

en: Updating source directory: %s
el_GR: Ενημέρωση πηγαίου κατάλογου: %s

en: Updating tables found in doctrine xml...
el_GR: Επικαιροποίηση πίνακες που βρέθηκαν στο doctrine xml...

en: Updating topics...
el_GR: Ενημέρωση  θεμάτων...

en: Updating tracking code.
el_GR: Ενημέρωση του κώδικα παρακολούθησης.

en: Updating tracking code...
el_GR: Ενημέρωση του κώδικα παρακολούθησης ...

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Upgrade Notices
el_GR: Πληροφορίες Αναβάθμισης

en: Upgrade to <b>%s</b> complete!
el_GR: Η Αναβάθμιση σε <b>%s</b> ολοκληρώθηκε!

en: Upgrading from <b>%s</b>
el_GR: Αναβάθμιση από <b>%s</b>

en: Upgrading to <b>%s</b>
el_GR: Αναβάθμιση σε <b>%s</b>

en: Upload
el_GR: Ανέβασμα

en: Upload Complete
el_GR: Η Μεταφόρτωση Ολοκληρώθηκε

en: Upload Failed
el_GR: Το ανέβασμα αρχείου απέτυχε

en: Upload Files
el_GR: Ανεβάστε Αρχεία

en: Upload Progress
el_GR: Η Πρόοδος Μεταφόρτωσης

en: Upload Settings
el_GR: Μεταφόρτωση Ρυθμίσεων

en: Upload a new file to be used everywhere this current file is referenced.
el_GR: Ανεβάστε ένα νέο αρχείο για χρήση παντού όπου το τρέχον αρχείο αναφέρεται.

en: Upload an image that will appear in the address bar when visitors go to your site and in the bookmark list if they bookmark it.
el_GR: Ανεβάστε μια εικόνα που θα εμφανίζεται στη γραμμή διευθύνσεων όταν οι επισκέπτες πηγαίνουν στο site σας και στη λίστα σελιδοδεικτών, εφόσον το αποθηκεύουν στα αγαπημένα τους.

en: Upload and unpack the package on your web server. Place the unpacked files in the packages directory of the root of your concrete5 installation.
el_GR: Ανεβάστε και αποσυμπιέστε το πακέτο στον web server σας. Τοποθετήστε τα αποσυμπιεσμένα αρχεία στον κατάλογο πακέτων στη ρίζας της εγκατάστασης του concrete5 σας.

en: Upload complete.
el_GR: Η μεταφόρτωση ολοκληρώθηκε.

en: Upload files to
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείων σε

en: Upload, search, replace, and change files you're using on your site. Change properties and perform basic image editing tasks.
el_GR: Ανεβάστε, αναζητήσετε, αντικαταστήστε, και αλλάξετε τα αρχεία που χρησιμοποιείτε στο site σας. Αλλάξτε τις ιδιότητες και την εκτέλεση βασικών εργασιών επεξεργασίας εικόνας.

en: Uploaded file is too large. The current value of post_max_filesize is %s
el_GR: Το αρχείο για ανέβασμα είναι πολύ μεγάλο. Η τρέχουσα τιμή  post_max_filesize είναι %s

en: Uploaded file is too large. The current value of upload_max_filesize is %s
el_GR: Το αρχείο για ανέβασμα είναι πολύ μεγάλο. Η τρέχουσα τιμή  upload_max_filesize είναι %s

en: Uploading
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Uppercase
el_GR: Κεφαλαία

en: Usage
el_GR: Χρήση

en: Usage Count
el_GR: Μετρητής Χρήσης

en: Usage Count on Active Pages
el_GR: Καταμέτρηση Χρήσης σε Ενεργές Σελίδες

en: Use Different Link than Page Name
el_GR: Χρήση Διαφορετικού Συνδέσμου από το Όνομα Σελίδας

en: Use EXIF metadata to auto-rotate images uploaded images.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα μεταδεδομένα EXIF για αυτόματη περιστροφή εικόνων που έχουν μεταφορτωθεί.

en: Use EXIF metadata to populate additional data if available.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα μεταδεδομένα EXIF για να συμπληρώσετε επιπλέον δεδομένα, εάν είναι διαθέσιμα.

en: Use EXIF metadata to populate the description.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα μεταδεδομένα EXIF για να συμπληρώσετε την περιγραφή.

en: Use EXIF metadata to populate the file name.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα μεταδεδομένα EXIF για να συμπληρώσετε το όνομα του αρχείου.

en: Use EXIF metadata to populate the keywords.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα μεταδεδομένα EXIF για να συμπληρώσετε τις λέξεις-κλειδιά.

en: Use Site Default.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τις Προεπιλογές της  Ιστοσελίδας.

en: Use existing instance.
el_GR: Χρήση υπάρχουσας οντότητας.

en: Use global setting - %s
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη καθολική ρύθμιση - %s

en: Use image from <a href="https://gravatar.com" target="_blank">gravatar.com</a> if the user has not uploaded one.
el_GR: Χρήση εικόνας από <a href="http://gravatar.com" target="_blank">gravatar.com</a> αν ο χρήστης δεν έχει ανεβάσει.

en: Use only specific templates.
el_GR: Χρησιμοποιήστε μόνο συγκεκριμένα πρότυπα.

en: Use the Country
el_GR: Κάντε χρήση της Χώρας

en: Use the State/Province
el_GR: Κάντε χρήση της Πολιτείας / Επαρχίας

en: Use the city
el_GR: Κάντε χρήση της Πόλης

en: Use the editing toolbar at the top of the page to put your page in edit mode, add content to the page, change page settings, and navigate your site.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη γραμμή εργαλείων επεξεργασίας στο πάνω μέρος της σελίδας για να βάλει τη σελίδα σας σε λειτουργία επεξεργασίας, να προσθέσετε περιεχόμενο στη σελίδα, να αλλάξετε τις ρυθμίσεις της σελίδας, και να περιηγηθείτε το site σας.

en: Use the form below to create your page. You can also preview your page in edit mode at any time.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την παρακάτω φόρμα για να δημιουργήσετε τη σελίδα σας. Μπορείτε επίσης να κάνετε προεπισκόπηση της σελίδας σας, στην Κατάσταση Επεξεργασίας, ανά πάσα στιγμή.

en: Use the latitude/longitude
el_GR: Χρησιμοποιήστε το γεωγραφικό πλάτος / γεωγραφικό μήκος

en: Use this geolocator library.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτή τη βιβλιοθήκη geolocator.

en: Use this menu to edit a block's contents, change its display, or remove it entirely.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτό το μενού για να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο του μπλοκ, να αλλάξετε την εμφάνισή του, ή να το αφαιρέσετε εντελώς.

en: Useful for working with large sites and complex tree structures.
el_GR: Χρήσιμο για εργασία με μεγάλα sites και περίπλοκες δομές.

en: User
el_GR: Χρήστης

en: User %1$s (ID %2$s) created group %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) δημιούργησε την ομάδα %3$s (ID %4$s).

en: User %1$s (ID %2$s) deleted group %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) διέγραψε την ομάδα %3$s (ID %4$s).

en: User %1$s (ID %2$s) updated group %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) ενημέρωσε την ομάδα %3$s (ID %3$s).

en: User %1$s (ID %2$s) was activated by %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) ενεργοποιήθηκε από τον %3$s%4$s (ID %4$s).

en: User %1$s (ID %2$s) was activated by code or an automated process.
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) ενεργοποιήθηκε με κώδικα ή με αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: User %1$s (ID %2$s) was added to group %3$s (ID %4$s) by %5$s (ID %6$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) προστέθηκε στην ομάδα %3$s (ID %4$s) από τον %5$s (ID %6$s).

en: User %1$s (ID %2$s) was added to group %3$s (ID %4$s) by an automated process.
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) προστέθηκε στην ομάδα %3$s (ID %4$s) από μια αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: User %1$s (ID %2$s) was deactivated by %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) έχει απενεργοποιηθεί από τον %3$s (ID %4$s).

en: User %1$s (ID %2$s) was deactivated by code or an automated process.
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) απενεργοποιήθηκε με κώδικα ή με αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: User %1$s (ID %2$s) was deleted by %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) διαγράφηκε από το %3$s (ID% 4$s).

en: User %1$s (ID %2$s) was deleted by code or an automated process.
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) διαγράφηκε από κώδικα ή από αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: User %1$s (ID %2$s) was removed from group %3$s (ID %4$s) by %5$s (ID %6$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) καταργήθηκε από την ομάδα %3$s (ID %4$s) από τον %5$s (ID %6$s).

en: User %1$s (ID %2$s) was removed from group %3$s (ID %4$s) by an automated process.
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) καταργήθηκε από την ομάδα %3$s (ID %4$s) με μια αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: User %1$s (ID %2$s) was updated by %3$s (ID %4$s).
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) ενημερώθηκε από τον %3$s (ID %4$s)

en: User %1$s (ID %2$s) was updated by code or an automated process.
el_GR: Ο χρήστης %1$s (ID %2$s) ενημερώθηκε με κώδικα ή με αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: User %s (ID %s) updated user avatar to filename %s
el_GR: Ο χρήστης %s (ID %s) ενημέρωσε το avatar χρήστη σε όνομα αρχείου %s

en: User %s (ID %s) was added by %s (ID %s).
el_GR: Ο χρήστης %s (ID %s) προστέθηκε από τον %s (ID %s).

en: User %s (ID %s) was added by code or an automated process.
el_GR: Ο χρήστης %s (ID %s) προστέθηκε με κώδικα ή με αυτοματοποιημένη διαδικασία.

en: User %s Submitted for Deletion.
el_GR: Ο Χρήστης %s Υποβλήθηκεγια διαγραφή.

en: User %s has been activated.
el_GR: Ο χρήστης %s έχει ενεργοποιηθεί.

en: User %s has been deactivated.
el_GR: Ο χρήστης %s έχει απενεργοποιηθεί.

en: User %s has been deleted.
el_GR: Ο χρήστης %s  έχει διαγραφεί.

en: User %s used the dashboard to sign in as user %s
el_GR: Ο χρήστης %s χρησιμοποίησε τον πίνακα ελέγχου για να συνδεθεί ως χρήστης %s

en: User <a href="%s">%s</a> accepted the request to signup the group %s from user <a href="%s">%s</a>.
el_GR: Ο χρήστης <a href="%s">%s</a> αποδέχθηκε το αίτημα εγγραφής της ομάδας %s από τον χρήστη <a href="%s">%s</a>.

en: User <a href="%s">%s</a> created group %s.
el_GR: Ο χρήστης <a href="%s">%s</a> δημιούργησε την ομάδα %s.

en: User <a href="%s">%s</a> declined the request to signup the group %s from user <a href="%s">%s</a>.
el_GR: Ο χρήστης <a href="%s">%s</a> απέρριψε το αίτημα εγγραφής της ομάδας %s από τον χρήστη <a href="%s">%s</a>.

en: User <a href="%s">%s</a> of group %s changed role to %s.
el_GR: Ο χρήστης <a href="%s">%s</a>της ομάδας %s άλλαξε ρόλο σε %s.

en: User <a href="%s">%s</a> send request to signup group %s.
el_GR: Ο χρήστης <a href="%s">%s</a> απέστειλε αίτημα εγγραφής στην ομάδα %s.

en: User <a href="%s">%s</a> signup to group %s.
el_GR: Εγγραφή χρήστη <a href="%s">%s</a> στην ομάδα %s.

en: User <a target="_blank" href="%s">%s</a> submitted for Approval.
el_GR: Ο χρήστης <a target="_blank"href="%s">%s</a> υποβλήθηκε για έγκριση.

en: User <a target="_blank" href="%s">%s</a> submitted for Deactivation.
el_GR: Ο χρήστης <a target="_blank"href="%s">%s</a> υποβλήθηκε για απενεργοποίηση.

en: User Attribute Options
el_GR: Επιλογές Χαρακτηριστικού χρήστη

en: User Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά Χρηστών

en: User Consent Level
el_GR: Επίπεδο Συγκατάθεσης Χρηστών

en: User Deactivated
el_GR: Ο χρήστης έχει απενεργοποιηθεί.

en: User Deactivation Settings
el_GR: Ρυθμίσεις απενεργοποίησης χρήστη

en: User Details
el_GR: Λεπτομέρειες χρήστη

en: User Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση χρήστη

en: User Group
el_GR: Ομάδα Χρηστών

en: User Groups
el_GR: Ομάδες Χρηστών

en: User Groups Updated
el_GR: Οι ομάδες χρηστών ενημερώθηκαν

en: User Name
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: User Options
el_GR: Επιλογές Χρήστη

en: User Password Requirements
el_GR: Απαιτήσεις Κωδικού Χρήστη

en: User Permissions
el_GR: Δικαιώματα χρηστών

en: User Selector
el_GR: Επιλογέας χρήστη

en: User Settings saved.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις Χρήστη αποθηκεύτηκαν.

en: User Signup
el_GR: Εγγραφή Χρήστη

en: User Submissions
el_GR: Υποβολές Χρηστών

en: User Submitted for Deletion.
el_GR: Ο Χρήστης υποβλήθηκεγια διαγραφή.

en: User account "%s" has been marked for deletion. The deletion request needs to be approved.
el_GR: Ο λογαριασμού χρήστη "%s" χει επισημανθεί για διαγραφή. Η αίτηση διαγραφής πρέπει να εγκριθεί.

en: User account "%s" has pending activation request which needs to be approved.
el_GR: Ο λογαριασμού χρήστη "%s" έχει σε εκκρεμότητα αίτηση ενεργοποίησης που θα πρέπει να εγκριθεί.

en: User account "%s" has pending deactivation request which needs to be approved.
el_GR: Ο λογαριασμού χρήστη "%s" έχει σε εκκρεμότητα αίτηση απενεργοποίησης που θα χρειάζετε να εγκριθεί.

en: User activated successfully.
el_GR: Ο Χρήστης Ενεργοποιήθηκε με επιτυχία.

en: User activation request has been cancelled.
el_GR: Η αίτηση ενεργοποίησης χρήστης έχει ακυρωθεί.

en: User activation workflow initiated.
el_GR: Η ροή εργασιών ενεργοποίησης χρήστη ξεκίνησε.

en: User created successfully.
el_GR: Ο Χρήστης δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: User deactivated successfully.
el_GR: Ο Χρήστης απενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

en: User deactivation request has been cancelled.
el_GR: Η αίτηση απενεργοποίησης χρήστη έχει ακυρωθεί.

en: User deactivation workflow initiated.
el_GR: Η ροή εργασιών απενεργοποίησης χρήστη ξεκίνησε.

en: User deleted successfully
el_GR: Ο Χρήστης διαγράφηκε με επιτυχία.

en: User deletion request has been cancelled.
el_GR: Η αίτηση διαγραφής χρήστη έχει ακυρωθεί.

en: User deletion workflow initiated.
el_GR: Η ροή εργασιών διαγραφής χρήστη ξεκίνησε.

en: User is not registered. Check your authentication controller.
el_GR: Ο χρήστης δεν έχει καταχωρηθεί. Ελέγξτε τον ελεγκτή ταυτότητας.

en: User profile information for authentication
el_GR: Πληροφορίες προφίλ χρήστη για έλεγχο ταυτότητας

en: User signups
el_GR: Εγγραφές Χρήστη

en: User submitted for Approval.
el_GR: Ο χρήστης υποβλήθηκε για έγκριση.

en: User submitted for Deactivation.
el_GR: Ο χρήστης υποβλήθηκε για απενεργοποίηση.

en: User time zones have been disabled.
el_GR: Οι ζώνες ώρας χρήστη έχουν απενεργοποιηθεί.

en: User time zones have been enabled
el_GR: Οι ζώνες ώρας χρήστη έχουν ενεργοποιηθεί

en: User updated successfully.
el_GR: Ο Χρήστης ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: User-Specific Timezones
el_GR: Ζώνες ώρας επιλεγμένες από τον χρήστη

en: User/Group Added
el_GR: Ο Χρήστης / Ομάδα Προστέθηκε

en: User/Group Options
el_GR: Επιλογές Χρήστη / Ομάδας

en: User/Group Removed
el_GR: Ο Χρήστης / Ομάδα Αφαιρέθηκε

en: User: %s (ID %s)
el_GR: ΧΡΗΣΤΗΣ: %s  (ID %s)

en: User: %s has tried to send more than %s private messages within %s minutes
el_GR: Χρήστης: %s προσπάθησε να στείλει πάνω από %s προσωπικά μηνύματα μέσα σε %s λεπτά.

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Username required
el_GR: Απαιτείτε Όνομα Χρήστη

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Users Activated
el_GR: Οι χρήστες ενεργοποήθηκαν

en: Users Deactivated
el_GR: Οι χρήστες απενεργοποιήθηκαν

en: Users Deleted
el_GR: Οι χρήστες διαγράγτηκαν

en: Users To Receive Conversation Notifications
el_GR: Οι χρήστες ποτ θα λαμβάνουν ειδοποιήσεις συνομιλίας

en: Users and Groups
el_GR: Χρήστες και Ομάδες

en: Users who access files through the file manager will not be prompted for a password.
el_GR: Οι χρήστες που έχουν πρόσβαση σε αρχεία μέσω του διαχειριστή αρχείων, δεν θα τους ζητηθεί κωδικός πρόσβασης.

en: Users with this permission can manage aspects of all users including elevating their own permissions.
el_GR: Οι χρήστες με αυτήν την άδεια μπορούν να διαχειριστούν πτυχές όλων των χρηστών, συμπεριλαμβανομένης της αύξησης των δικών τους δικαιωμάτων.

en: Users you don't have permission to assign groups to have been removed from this list.
el_GR: Οι χρήστες που δεν έχετε άδεια να αντιστοιχίσετε ομάδες έχουν καταργηθεί από αυτήν τη λίστα.

en: Users you don't have permission to bulk activate have been removed from this list.
el_GR: Οι χρήστες που δεν έχετε άδεια μαζικής ενεργοποίησης έχουν καταργηθεί από αυτήν τη λίστα.

en: Users you don't have permission to bulk-delete have been removed from this list.
el_GR: Οι χρήστες που δεν έχουν άδεια για μαζική διαγραφή έχουν αφαιρεθεί από αυτή τη λίστα.

en: Users/Groups Excluded from Notifications
el_GR: Οι χρήστες / οι ομάδες που θα αποκλείονται από τις ειδοποιήσεις

en: Users/Groups Receiving Notifications
el_GR: Οι χρήστες / οι ομάδες που θα λαμβάνουν ειδοποιήσεις

en: Using Proxy
el_GR: Χρησιμοποιώντας Proxy

en: Valid form entry category cannot be found. If you have removed or renamed this element you must reinstate it.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εύρεση έγκυρης κατηγορίας καταχώρησης φόρμας. Εάν έχετε αφαιρέσει ή μετονομάσει αυτό το στοιχείο, πρέπει να το επαναφέρετε.

en: Validate
el_GR: Επικυρώνω

en: Validate - anyone can create an account from Login page, once validated by email
el_GR: Επικύρωση - ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει ένα λογαριασμό από τη σελίδα Εισόδου, αφού επικυρωθεί μέσω e-mail

en: Validate Email Address
el_GR: Επικύρωση Διεύθυνσης Email

en: Validate Registration
el_GR: Επικύρωση εγγραφής

en: Validated
el_GR: Επικυρώθηκε

en: Validated Users
el_GR: Επαληθευμένοι χρήστες

en: Validation token did not match
el_GR: Το Token επικύρωσης δεν ταιριάζει

en: Values
el_GR: Τιμές

[ctx: Verb]
en: Archive
el_GR: Αρχείο

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Version %1$s of Event %2$s submitted for Approval.
el_GR: Η Έκδοση %1$s του Συμβάντος %2$s υποβλήθηκε για έγκριση.

en: Version %1$s of file %2$s successfully deleted.
el_GR: Η έκδοση %1$s του αρχείου %2$s διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Version %d
el_GR: Έκδοση %d

en: Version %s
el_GR: Έκδοση %s

en: Version %s approved successfully
el_GR: Η Έκδοση %s έχει εγκριθεί με επιτυχία

en: Version %s copied successfully. New version is %s.
el_GR: Η Έκδοση %s αντιγράφτηκε με επιτυχία. Η Νέα έκδοση είναι %s.

en: Version %s has been succesfully downloaded.
el_GR: Η έκδοση %s κατεβάστηκε με επιτυχία.

en: Version %s of Page <a target="_blank" href="%s">%s</a> submitted for Approval.
el_GR: Η Έκδοση %s της σελίδας <a target="_blank" href="%s">%s</a>  έχει υποβληθεί για έγκριση.

en: Version %s unapproved successfully
el_GR: Η έκδοση %s επαναφέρθηκε με επιτυχία

en: Version Comments
el_GR: Σχόλια Έκδοσης

en: Version History
el_GR: Ιστορικό Εκδόσεων

en: Version Status
el_GR: Κατάσταση Έκδοσης

en: Version deleted successfully.
el_GR: Η έκδοση διαγράφηκε επιτυχώς

en: Versions
el_GR: Εκδόσεις

en: Vertical Position
el_GR: Κατακόρυφη θέση

en: Vertically
el_GR: Κάθετα

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: Video Embed Code or Youtube/Vimeo Link
el_GR: Σύνδεσμος Video Embed Code ή Youtube/Vimeo

en: Video Files
el_GR: Αρχεία Βίντεο

en: Video Placeholder Image (Optional)
el_GR: Εικόνα Θέσης λήψης βίντεο (Προαιρετικά)

en: Video Player
el_GR: Αναπαραγωγή Βίντεο

en: Video Size
el_GR: Μέγεθος βίντεο

en: View
el_GR: Προβολή

en: View %s Entry
el_GR: Προβολή καταχώρησης %s

en: View 2-Up Sitemap
el_GR: Προβολή χάρτη ιστότοπου 2-Up

en: View All
el_GR: Προβολή Όλων

en: View As
el_GR: Προβολή ως

en: View Boards
el_GR: Προβολή Πινάκων

en: View Calendar
el_GR: Προβολή Ημερολογίου

en: View Conversation
el_GR: Προβολή Συζήτησης

en: View Entries
el_GR: Προβολή καταχωρήσεων

en: View Event
el_GR: Προβολή συμβάντος

en: View Event Page
el_GR: Προβολή σελίδας συμβάντος

en: View Express Entities
el_GR: Προβολή Express Entities

en: View Full Calendar
el_GR: Πλήρης Προβολή Ημερολογίου

en: View Full Release Notes
el_GR: Εμφάνιση Σημειώσεων έκδοσης

en: View Full Results
el_GR: Πλήρης Προβολή αποτελεσμάτων

en: View Options
el_GR: Προβολή επιλογών

en: View Pending Permissions
el_GR: Δείτε τις Εκκρεμότητες στα Δικαιώματα

en: View Privacy Policy
el_GR: Βλέπε Πολιτική Απορρήτου

en: View Public Profile
el_GR: Εμφάνιση Δημόσιου Προφίλ

en: View Record Here
el_GR: Προβολή εγγραφής εδώ

en: View Requested Version
el_GR: Προβολή της ζητούμενης έκδοσης

en: View Responses
el_GR: Δείτε τις Απαντήσεις

en: View Site
el_GR: Προβολή ιστότοπου

en: View Site Type
el_GR: Προβολή Τύπου Site

en: View Type Order
el_GR: Δείτε Τύπος Ταξινόμηση

en: View Types
el_GR: Δείτε Τύπους

en: View User
el_GR: Προβολή χρήστη

en: View a record of errors your site has encountered, and a log of outgoing email messages sent by your site.
el_GR: Δείτε την καταγραφή των λαθών του site σας και μια καταγραφή των εξερχόμενων μηνυμάτων email που αποστέλλονται από το site σας.

en: View a single branch of your Sitemap
el_GR: Δείτε έναν μόνο κλάδο του Χάρτη ιστοτόπου σας

en: View and change which file types you permit users to upload to your File Manager.
el_GR: Επιθεωρήστε και αλλάξτε ποιους τύπους αρχείων να επιτρέπεται στους χρήστες να ανεβάσουν στον Διαχειριστή Αρχείων σας.

en: View and change your site's structure
el_GR: Δείτε και αλλάξτε τη δομή του ιστότοπού σας

en: View as User
el_GR: Προβολή ως Χρήστης

en: View available language packs installed for the concrete5 Dashboard and editing interface.
el_GR: Δείτε τα διαθέσιμα πακέτα των εγκατεστημένων γλωσσών  για το Πίνακα Ελέγχου του concrete5 και την διεπαφή επεξεργασίας.

en: View content created using Composer, but have not yet published.
el_GR: Προβολή περιεχομένου που έχει δημιουργηθεί χρησιμοποιώντας τον Συνθέτη, αλλά δεν έχουν ακόμη δημοσιευθεί.

en: View details of your board instance.
el_GR: Δείτε τις λεπτομ΄ρειες της παρουσίας του πίνακα

en: View emails your site sends, as well as error messages PHP and MySQL errors returned as your site runs.
el_GR: Δείτε τα emails που σας στέλνει το site σας, καθώς και τα μηνύματα λάθους για PHP και MySQL καθώς το site σας τρέχει.

en: View help about the CMS.
el_GR: Δείτε βοήθεια σχετικά με το CMS.

en: View information about your concrete5 site's configuration, as well as details about the hosting environment you're using.
el_GR: Προβολή πληροφοριών σχετικά με τη διαμόρφωση του concrete5 δικτυακού σας τόπου, καθώς και λεπτομέρειες σχετικά με το περιβάλλον φιλοξενίας που χρησιμοποιείτε.

en: View instances of your board.
el_GR: Δείτε τις παρουσίες του πίνακα.

en: View override rules for your instance.
el_GR: Δείτε κανόνες παράκαμψης για την παρουσία σας.

en: View related pages
el_GR: Βλέπε Σχετικές Σελίδες

en: View responses to your site's forms
el_GR: Δείτε απαντήσεις στις φόρμες του ιστότοπού σας

en: View your community.concretecms.com account
el_GR: Δείτε τον λογαριασμό σας στο community.concretecms.com

en: View your public user profile and the information you are sharing.
el_GR: Θα πρέπει να καθορίσετε μια εξωτερική φόρμα

en: View, search for, add, and edit groups
el_GR: Προβολή, αναζήτηση, προσθήκη και επεξεργασία ομάδων

en: View/Edit Original
el_GR: Προβολή / Επεξεργασία Πρωτότυπου

en: Viewing
el_GR: Επισκόπηση

en: Viewing <b>%s</b> to <b>%s</b> (<b>%s</b> Total)
el_GR: Επισκόπηση <b>%s</b> μέχρι <b>%s</b> (<b>%s</b> Σύνολο)

en: Viewing Permissions
el_GR: Εμφάνιση Δικαιωμάτων

en: Views
el_GR: Εμφανίσεις

en: Visit
el_GR: Επίσκεψη

en: Visit Page
el_GR: Επισκεφθείτε τη σελίδα

en: Vote
el_GR: Ψήφος

en: WARNING: there's no active library.
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: δεν υπάρχει ενεργή βιβλιοθήκη.

en: WARNING: you will need to re-run the %s automated job if you uncheck this value, save the attribute, and then re-check this value
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: θα χρειαστεί να εκτελέσετε εκ νέου την αυτοματοποιημένη εργασία %s αν καταργήσετε την επιλογή αυτής της τιμής, αποθηκεύστε το χαρακτηριστικό και, στη συνέχεια, ελέγξτε ξανά αυτήν την τιμή

en: Waiting For Me
el_GR: Εργασίες σε Αναμονή για Μένα

en: Waiting for Me
el_GR: Εργασίες σε Αναμονή για Μένα

en: Want more themes?
el_GR: Θέλετε περισσότερα θέματα;

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Warning! This block is contained in the page type defaults. Any blocks aliased from this block in the site will be deleted. This cannot be undone.
el_GR: Προειδοποίηση! Αυτό το μπλοκ περιέχεται στον προεπιλεγμένο τύπο σελίδας. Τα ψευδώνυμα μπλοκ από αυτό το μπλοκ στο site θα διαγραφούν. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Warning! This is a system page. Deleting it could potentially break your site. Please proceed with caution.
el_GR: Προσοχή! Αυτή είναι μια σελίδα του συστήματος. Η διαγραφή της μπορεί να διασπάσει ενδεχομένως το site σας. Παρακαλούμε προχωρήστε με προσοχή.

en: Warning! This layout is contained in the page type defaults. Anywhere this layout is used may have content deleted. This cannot be undone.
el_GR: Προειδοποίηση! Αυτή η διάταξη περιλαμβάνεται στις προεπιλογές τύπου σελίδας. Οποιαδήποτε περίπτωση χρήσης αυτής της διάταξης ενδέχεται να διαγραφεί το περιεχόμενο της. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Warning, this cannot be undone. No attributes will be deleted but they will no longer be grouped together.
el_GR: Προσοχή, αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί. Κανένα Χαρακτηριστικό δεν θα διαγραφεί, αλλά δεν θα μπορούν πλέον να ομαδοποιηθούν.

en: Warning, this cannot be undone. No jobs will be deleted but they will no longer be grouped together.
el_GR: Προσοχή, αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί. Δεν θα διαγραφούν εργασίες, αλλά δεν θα μπορούν πλέον να ομαδοποιηθούν.

en: Warning:
el_GR: Προειδοποίηση:

en: Warning: changing the character set may result in data loss!
el_GR: Προειδοποίηση: η αλλαγή του συνόλου χαρακτήρων ενδέχεται να προκαλέσει απώλεια δεδομένων!

en: Watch Video
el_GR: Δείτε το βίντεο

en: Web Address
el_GR: Διεύθυνση Ιστοσελίδας

en: Web Page
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Website
el_GR: Δικτυακός Τόπος

en: Website Form Submission – %s
el_GR: Υποβολή φόρμας - %s

en: Website Registration Notification
el_GR: Γνωστοποίηση Εγγραφής στο Website

en: Week
el_GR: Εβδομάδα

en: Weeks
el_GR: Εβδομάδες

en: Weighting
el_GR: Στάθμιση

en: Welcome
el_GR: Καλώς ήλθατε

en: Welcome Back
el_GR: Καλως ήρθατε

en: Welcome back!
el_GR: Καλώς ήρθατε!

en: Welcome page updated
el_GR: Η σελίδα υποδοχής ενημερώθηκε

en: Welcome to
el_GR: Καλώς ήρθατε στο

[ctx: Welsh County]
en: Bridgend
el_GR: Μπρίντζεντ

[ctx: Welsh County]
en: Caerphilly
el_GR: Καέρφιλι

[ctx: Welsh County]
en: Cardiff
el_GR: Κάρντιφ

[ctx: Welsh County]
en: Carmarthenshire
el_GR: Κάρμαρθενσάιρ

[ctx: Welsh County]
en: Ceredigion
el_GR: Σερεντίτζιον

[ctx: Welsh County]
en: Conwy
el_GR: Κόνγουϋ

[ctx: Welsh County]
en: Denbighshire
el_GR: Ντενμπιγκσάιρ

[ctx: Welsh County]
en: Flintshire
el_GR: Φλιντσάιρ

[ctx: Welsh County]
en: Gwynedd
el_GR: Γκουίνεντ

[ctx: Welsh County]
en: Isle of Anglesey
el_GR: Νησί του Άνγγλεσέϋ

[ctx: Welsh County]
en: Monmouthshire
el_GR: Μονμουθσάιρ

[ctx: Welsh County]
en: Newport
el_GR: Νιούπορτ

[ctx: Welsh County]
en: Pembrokeshire
el_GR: Πεμπρόκσιρ

[ctx: Welsh County]
en: Powy
el_GR: Πάου

[ctx: Welsh County]
en: Swansea
el_GR: Σουόνσι

[ctx: Welsh County]
en: Torfaen
el_GR: Τόρφαεν

[ctx: Welsh County]
en: Vale of Glamorgan
el_GR: Κοιλάδα του Glamorgan

[ctx: Welsh County]
en: Wrexham
el_GR: Ρέξαμ

en: What do you wish to do?
el_GR: Τι θέλετε να κάνετε;

en: What would you like to write?
el_GR: Τι θα θέλατε να γράψετε;

en: When a user registers.
el_GR: Όταν ένας χρήστης καταχωρείται

en: When a user signs in.
el_GR: Όταν ένας χρήστης κάνει είσοδο.

en: When clicked, day heading links go to the view that represents the day.
el_GR: Όταν κάνετε κλικ, οι σύνδεσμοι τίτλου ημέρας πηγαίνουν στην προβολή που αντιπροσωπεύει την ημέρα.

en: When executed from the command line, you need to specify the %s option
el_GR: Όταν εκτελείται από τη γραμμή εντολών, θα πρέπει να καθορίσετε την επιλογή %s

en: When should guests be able to view this block?
el_GR: Πότε οι επισκέπτες θα είναι σε θέση να δουν αυτό το μπλοκ;

en: When the "Check Automated Groups" Job runs.
el_GR: Όταν η Εργασία "Έλεγχος Αυτοματοποιημένων Ομάδων" εκτελείται.

en: When there are too many events, an "+X more" link is displayed.
el_GR: Όταν υπάρχουν πάρα πολλά συμβάντα, εμφανίζεται ένας σύνδεσμος "+ X".

en: When you add an Oauth2 integration, the client key and secret will automatically be generated.
el_GR: Όταν προσθέσετε μια ενοποίηση Oauth2, το κλειδί πελάτη και το μυστικό θα δημιουργηθούν αυτόματα.

en: When you're done editing you can Save Changes for other editors to see, or Publish Changes to make your changes live immediately.
el_GR: Όταν τελειώσετε την επεξεργασία μπορείτε να κάνετε Αποθήκευση Αλλαγών για τους άλλους συντάκτες για να τις δουν ή να κάνετε Δημοσίευση Αλλαγών  προκειμένου να κάνει τις αλλαγές σας αμέσως ζωντανά.

en: While You Wait
el_GR: Ενώ περιμένετε

en: While planning slot {slot} on board instance {instance}, no valid template choices were returned.
el_GR: Κατά τον προγραμματισμό του slot {slot} επί της παρουσίας πίνακα {instance}, δεν επιστράφηκαν έγκυρες επιλογές προτύπου.

en: White
el_GR: Άσπρο

en: Who can add what?
el_GR: Ποιος μπορεί να προσθέσει τι;

en: Who can assign what?
el_GR: Ποιος μπορεί να εκχωρήσει τι;

en: Who can edit this page?
el_GR: Ποιος μπορεί να επεξεργαστείτε αυτή τη σελίδα;

en: Who can edit what?
el_GR: Ποιος μπορεί να επεξεργαστεί τι;

en: Who can set what?
el_GR: Ποιος μπορεί να ορίσει τι;

en: Who can view this page?
el_GR: Ποιος μπορεί να δεί αυτή τη σελίδα;

en: Who can view what?
el_GR: Ποιος μπορεί να δει τι;

en: Who can't add what?
el_GR: Ποιος δεν μπορείτε να προσθέσετε τι;

en: Who can't assign what?
el_GR: Ποιος δεν μπορεί να εκχωρήσει τι;

en: Who can't edit what?
el_GR: Ποιος δεν μπορεί να επεξεργαστείτε τι;

en: Who can't set what?
el_GR: Ποιος δεν μπορεί να ορίσει τι;

en: Who can't view what?
el_GR: Ποιος δεν μπορεί να δει τι;

en: Who gets access to this permission?
el_GR: Ποιος έχει πρόσβαση σε αυτό το δικαίωμα;

en: Whole world at a glance.
el_GR: Όλος ο κόσμος με μια ματιά.

en: Wide
el_GR: Ευρύς

en: Width
el_GR: Μήκος

en: Width and height can't both be empty or less than zero.
el_GR: Το πλάτος και το ύψος δεν μπορούν να είναι είτε κενά είτε λιγότερο από μηδέν.

en: Windows 8 Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία Windows 8

en: Windows 8 start screen tiles should be 144x144 and be in the .png format.
el_GR: Η οθόνη εκκίνησης σε στυλ Windows 8 θα πρέπει να είναι 144 x 144 και να είναι σε μορφή .png.

en: Windows Video
el_GR: Windows Βίντεο

en: With the 'Exact' sizing mode (with cropping), both width and height must be specified and greater than zero.
el_GR: Με τη λειτουργία μεγέθους "Exact" (με περικοπή), πρέπει να καθοριστεί το πλάτος και το ύψος και να είναι μεγαλύτερο από το μηδέν.

en: With the currently configured IPs and headers, PHP detected these values:
el_GR: Με τις τρέχουσες διαμορφωμένες διευθύνσεις IP και κεφαλίδες, η PHP ανίχνευσε αυτές τις τιμές:

en: With this setting enabled, users may specify their own time zone in their user profile, and content timestamps will be adjusted accordingly. Without this setting enabled, content timestamps appear in server time.
el_GR: Με ενεργοποιημένη αυτήν τη ρύθμιση, οι χρήστες μπορούν να ορίσουν τη δική τους ζώνη ώρας στο προφίλ τους, καθώς και οι χρονοσημάνσεις περιεχομένου θα προσαρμοστούν αναλόγως. Χωρίς αυτή τη ρύθμιση ενεργοποιημένη, οι χρονοσημάνσεις περιεχόμενου θα λαμβάνουν την ώρα του διακομιστή.

en: Woops!
el_GR: Ουπς

en: Word
el_GR: Λέξη

en: Workflow
el_GR: Ροή Εργασίας

en: Workflow Access
el_GR: Πρόσβαση Ροής Εργασιών

en: Workflow Approvals
el_GR: Εγκρίσεις ροής εργασίας

en: Workflow Basics
el_GR: Ροή εργασίας τα Βασικά

en: Workflow Notification
el_GR: Κοινοποίηση Ροής Εργασιών

en: Workflow Options saved.
el_GR: Οι επιλογές Ροής Εργασιών αποθηκεύτηκαν.

en: Workflow Progress
el_GR: Πρόοδος Ροής εργασιών

en: Workflow Progress Categories
el_GR: Κατηγορίες Πρόοδου Ροής εργασιών

en: Workflow Types
el_GR: Τύποι Ροής εργασιών

en: Workflow created successfully. You may now modify its properties.
el_GR: Η Ροή Εργασιών δημιουργήθηκε με επιτυχία. Μπορείτε να τροποποιήσετε τώρα τις ιδιότητές της.

en: Workflow deleted successfully.
el_GR: Η Ροή Εργασιών διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Workflow not found
el_GR: Η ροή εργασίας δεν βρέθηκε

en: Workflow not found.
el_GR: Η ροή εργασίας δεν βρέθηκε.

en: Workflow notifications
el_GR: Κοινοποιήσεις Ροής Εργασιών

en: Workflow progress not found
el_GR: Η πρόοδος της ροής εργασίας δεν βρέθηκε

en: Workflow request is canceled.
el_GR: Το αίτημα ροής εργασίας ακυρώθηκε.

en: Workflow updated.
el_GR: Η Ροή Εργασιών ενημερώθηκε.

en: Workflow with that name already exists.
el_GR:  Υπάρχει ήδη Ροή Εργασιών με αυτό το όνομα.

en: Workflow: %s
el_GR: Ροή εργασίας: %s

en: Workflows
el_GR: Ροή εργασιών

en: Would you like to update forked blocks?
el_GR: Θα θέλατε να ενημερώσετε τα forked μπλοκ;

en: Wrapper for static pages.
el_GR: Ενδιάμεσο κάλυμμα για στατικές σελίδες.

en: Writable Files and Configuration Directories
el_GR: Εγγράψιμα Αρχεία και Κατάλογοι Διαμόρφωσης

en: Writing nginx configuration is not implemented
el_GR: Η εγγραφή διαμόρφωσης nginx δεν εφαρμόζεται ακόμα

en: X-Frame-Options
el_GR: Επιλογές X-Frame

en: X-Frame-Options header informs browsers this site allows or denies to be loaded in a frame, iframe, embed, or object to avoid click-jacking attacks.
el_GR: Οι επιλογές X-Frame ενημερώνει τα προγράμματα περιήγησης ότι αυτός ο ιστότοπος επιτρέπει ή απορρίπτει τη φόρτωση σε πλαίσιο, iframe, ενσωμάτωση ή αντικείμενο για να αποφευχθούν επιθέσεις κλικ-jacking.

en: XML Support
el_GR: Υποστήριξη XML

en: Years
el_GR: Χρόνια

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yes, I understand and agree to the <a target="_blank" href="%s">Privacy Policy</a>.
el_GR: Ναι, κατανοώ και συμφωνώ με την <a target="_blank" href="%s">Πολιτική απορρήτου</a>.

en: Yes, allow registered users to choose to subscribe to conversations.
el_GR: Ναι, να επιτρέπεται στους εγγεγραμμένους χρήστες να επιλέξουν να εγγραφούν σε συνομιλίες.

en: Yes, display only a sub-set of messages at a time.
el_GR: Ναι, να εμφανίζετε μόνο ένα υποσύνολο μηνυμάτων κάθε φορά.

en: Yes, make this the default storage location for new files.
el_GR: Ναι, κάντε την προεπιλεγμένη θέση αποθήκευσης για νέα αρχεία.

en: Yes, remove the package's directory from the installation directory.
el_GR: Ναι, αφαιρέστε τον κατάλογο του πακέτου από τον κατάλογο της εγκατάστασης.

en: Yes, require this form element
el_GR: Ναι, αυτό το στοιχείο της φόρμας είναι υποχρεωτικό

en: Yes, this conversation accepts messages and replies.
el_GR: Ναι, αυτή η συζήτηση αποδέχεται μηνύματα και απαντήσεις.

en: Yes. Reset site content with the content found in this package
el_GR: Ναι. Επαναφέρετε το περιεχόμενο του ιστοτόπου με το περιεχόμενο που βρέθηκε σε αυτό το πακέτο

en: Yesterday
el_GR: Χθές

en: Yesterday at %s
el_GR: Χθες στις %s

en: You Won a Badge!
el_GR: Κερδίσατε ένα Badge!

en: You are already logged in.
el_GR: Είστε ήδη συνδεδεμένος.

en: You are currently logged in as <strong>%s</strong>
el_GR: Έχετε συνδεθεί επί του παρόντος ως  <strong>%s</strong>

en: You are currently previewing file version %s.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή κάνετε προεπισκόπηση της έκδοσης του αρχείου %s.

en: You are currently running Concrete version %s
el_GR: Αυτήν τη στιγμή εκτελείτε την έκδοση Concrete %s

en: You are not allowed to access this page.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: You are not allowed to create folders at this location.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται η δημιουργία φακέλων σε αυτήν την τοποθεσία.

en: You are not allowed to move files to this location.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η μετακίνηση αρχείων σε αυτή τη τοποθεσία.

en: You are not allowed to move this file.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η μετακίνηση αυτού του αρχείου.

en: You are not allowed to perform any operation with the selected pages.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται η εκτέλεση οποιασδήποτε ενέργειας με τις επιλεγμένες σελίδες.

en: You are not authorized to access this page.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: You are not logged in.
el_GR: Δεν είσαι συνδεδεμένος.

en: You are registered but a site administrator must review your account, you will not be able to login until your account has been approved.
el_GR: Έχετε εγγραφεί, αλλά ο διαχειριστής του ιστοτόπου πρέπει να εγκρίνει τον λογαριασμό σας, δεν θα είστε σε θέση να συνδεθείτε μέχρι να εγκριθεί ο λογαριασμός σας.

en: You are registered but you need to validate your email address. Some or all functionality on this site will be limited until you do so.
el_GR: Η Εγγραφή σας έγινε, αλλά θα πρέπει να επικυρώσετε τη διεύθυνση email σας. Ορισμένες ή όλες οι λειτουργίες σε αυτό το site θα είναι περιορισμένες μέχρι να το κάνετε.

en: You can add saved layouts to other areas in your site. Note: these are different than any layout presets that might be included with your theme.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε apouhkeym;wna layouts σε άλλους τομείς στην ιστοσελίδα σας. Σημείωση: αυτές είναι διαφορετικές από ό, τι οποιαδήποτε προεπιλογές layouts που θα μπορούσαν να συμπεριληφθούν με το θέμα σας.

en: You can add this file to many sets. Lots of image sliders/galleries use sets to determine what to display.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε αυτό το αρχείο σε πολλά Σετ. Πολλά slider εικόνων / γκαλερί χρησιμοποιούν σύνολα για να καθορίσουν τι θα εμφανίζονται.

en: You can configure it in the %s page.
el_GR: Μπορείτε να το ρυθμίσετε στη σελίδα %s.

en: You can configure the site languages in the %s dashboard page.
el_GR: Μπορείτε να ρυθμίσετε τις γλώσσες του Ιστότοπου στη σελίδα του Πίνακα Ελέγχου %s.

en: You can configure the user languages in the %s dashboard page.
el_GR: Μπορείτε να ρυθμίσετε τις γλώσσες του χρήστη στη σελίδα του Πίνακα Ελέγχου %s.

en: You can defined site types <a href="%s">here</a>.
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε τύπους ιστότοπων <a href="%s">εδώ</a>.

en: You can easily filter the blocks in the panel by searching here.
el_GR: Μπορείτε να φιλτράρετε εύκολα τα μπλοκ στο πάνελ κάνοντας αναζήτηση εδώ.

en: You can not change the root path of this storage location because it contains files.
el_GR: Δεν μπορείτε να αλλάξετε τη ριζική διαδρομή αυτής της τοποθεσίας αποθήκευσης επειδή περιέχει αρχεία.

en: You can not delete this storage location because it contains files.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε αυτήν την τοποθεσία αποθήκευσης επειδή περιέχει αρχεία.

en: You can not remove the default editor.
el_GR: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε τον προεπιλεγμένο επεξεργαστή.

en: You can not uninstall a core theme
el_GR: Δεν μπορείτε να απεγκαταστήσετε ένα θέμα πυρήνα

en: You can not uninstall an active theme
el_GR: Δεν μπορείτε να απεγκαταστήσετε ένα ενεργό θέμα.

en: You can not upload any more files.
el_GR: Δεν μπορείτε να μεταφορτώσετε άλλα αρχεία.

en: You can specify page name, page location and attributes from the <a href="#" data-launch-panel-detail="page-composer" data-panel-detail-url="%s" data-panel-transition="fade">Page Compose interface</a>.
el_GR: Μπορείτε να καθορίσετε το όνομα της σελίδας, τοποθεσία σελίδα και χαρακτηριστικά από το <a href="#" data-launch-panel-detail="page-composer" data-panel-detail-url="%s" data-panel-transition="fade">Διεπαφή Σύνθεσης Σελίδας</a>.

en: You can use S3 or other cloud storage solutions to distribute your content.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε S3 ή άλλες λύσεις αποθήκευσης cloud για να διανείμετε το περιεχόμενό σας.

en: You can't create a group beneath the selected parent folder.
el_GR: Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε μια ομάδα κάτω από τον επιλεγμένο γονικό φάκελο.

en: You can't create a group of this group type beneath the selected parent folder.
el_GR: Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε μια ομάδα αυτού του τύπου ομάδας κάτω από τον επιλεγμένο γονικό φάκελο.

en: You can't delete the default group type.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε τον προεπιλεγμένο τύπο ομάδας.

en: You can't delete the default role.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε τον προεπιλεγμένο ρόλο.

en: You can't delete this search preset.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε αυτήν την προκαθορισμένη αναζήτηση.

en: You can't duplicate global areas
el_GR: Δεν μπορείτε να αναπαράγετε παγκόσμιες περιοχές

en: You can't edit this search preset.
el_GR: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτήν την προκαθορισμένη αναζήτηση.

en: You can't rename global areas
el_GR: Δεν μπορείς να μετονομάσεις παγκόσμιες περιοχές

en: You can't upload files of this type.
el_GR: Δεν μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία αυτού του τύπου.

en: You cannot access conversation permissions.
el_GR: Δεν μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στα δικαιώματα συνομιλίας.

en: You cannot access task permissions.
el_GR: Δεν μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στα δικαιώματα εργασίας.

en: You cannot access these permissions.
el_GR: Δεν μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτά τα δικαιώματα.

en: You cannot assign this page to itself.
el_GR: Δεν μπορείτε να αναθέσετε αυτήν τη σελίδα στον εαυτό της.

en: You cannot delete a template that is set as the default for any of the page types. Please change the default template for the following page types first: %s.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε ένα πρότυπο που έχει οριστεί ως προεπιλογή για οποιουσδήποτε τύπους σελίδας. Παρακαλούμε αλλάξτε πρώτα το προεπιλεγμένο πρότυπο για τους ακόλουθους τύπους σελίδας: %s.

en: You cannot delete all page versions.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε όλες τις εκδόσεις της σελίδας .

en: You cannot delete the active version.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε την ενεργή έκδοση.

en: You cannot delete the default Job set.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε το Προεπιλεγμένο Σετ Εργασιών.

en: You cannot move or copy the source page(s).
el_GR: Δεν μπορείτε να μετακινήσετε ή να αντιγράψετε τη σελίδα(-ες) πηγής.

en: You cannot use the legacy attribute add method with any category but the legacy category.
el_GR: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την μέθοδο προσθήκης παλαιού τύπου χαρακτηριστικών με οποιαδήποτε κατηγορία, αλλά στην κατηγορία παλαιού τύπου legacy

en: You cannot view the source page(s).
el_GR: Δεν μπορείτε να προβάλετε τη σελίδα(-ες) πηγής.

en: You do not have access to add a message to this conversation.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να προσθέσετε ένα μήνυμα σε αυτή τη συζήτηση.

en: You do not have access to add an event to this calendar.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να προσθέσετε ένα συμβαν σε αυτό το ημερολόγιο.

en: You do not have access to add any page types beneath the selected page.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να προσθέσετε τύπους σελίδας κάτω από την επιλεγμένη σελίδα.

en: You do not have access to add entries of this entity type.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να προσθέσετε εγγραφές αυτού του τύπου οντότητας.

en: You do not have access to approve this stack.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να εγκρίνετε αυτή τη στοίβα.

en: You do not have access to delete entries of this entity type.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να διαγράψετε εγγραφές αυτού του τύπου οντότητας.

en: You do not have access to delete this global area.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να διαγράψετε αυτή τη παγκόσμια περιοχή.

en: You do not have access to delete this message.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να διαγράψετε αυτό το μήνυμα.

en: You do not have access to delete this page type.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για την διαγραφή αυτού του τύπου σελίδας.

en: You do not have access to delete this stack folder.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να διαγράψετε αυτό το φάκελο στοίβας.

en: You do not have access to delete this stack.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να διαγράψετε αυτή τη στοίβα.

en: You do not have access to download themes or add-ons from the marketplace.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να κατεβάσετε Θέματα ή add-ons από την marketplace.

en: You do not have access to edit this group.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να επεξεργαστείτε αυτήν την ομάδα.

en: You do not have access to edit this message.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να επεξεργαστείτε αυτό το μήνυμα.

en: You do not have access to edit this page type permissions.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για επεξεργασία των δικαιωμάτων αυτού του τύπου σελίδας.

en: You do not have access to edit this page type.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για την επεξεργασία αυτού του τύπου σελίδας.

en: You do not have access to flag this message.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να επισημάνετε αυτό το μήνυμα.

en: You do not have access to read properties about this file.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση ανάγνωσης για τις ιδιότητες αυτού του Αρχείου.

en: You do not have access to set community configuration values.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να ορίσετε τιμές διαμόρφωσης κοινότητας.

en: You do not have access to submit this form.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να υποβάλετε αυτή τη φόρμα.

en: You do not have access to the dashboard sitemap.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση στο Χάρτη του Πίνακα Ελέγχου.

en: You do not have access to the file manager.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση στον Διαχειριστή Αρχείων.

en: You do not have access to the group search.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα αναζήτησης ομάδας.

en: You do not have access to the sitemap.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση στο Χάρτη του site.

en: You do not have access to view these entries.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση για να δείτε τις καταχωρήσεις.

en: You do not have any page types.
el_GR: Δεν έχετε κανένα τύπο σελίδας.

en: You do not have permission to add a calendar.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να προσθέσετε ένα ημερολόγιο.

en: You do not have permission to add a group at this location.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να προσθέσετε μια ομάδα σε αυτήν την τοποθεσία.

en: You do not have permission to add a group beneath %s
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να προσθέσετε μια ομάδα κάτω από %s

en: You do not have permission to add a page of this type.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να προσθέσετε μια σελίδα αυτού του τύπου.

en: You do not have permission to add attachments.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να προσθέσετε συνημμένα.

en: You do not have permission to add this page to this section of the tree.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να προσθέσετε αυτή τη σελίδα σε αυτό το τμήμα του δέντρου.

en: You do not have permission to add this tree.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να προσθέσετε αυτό το δέντρο.

en: You do not have permission to approve page versions.
el_GR: Δεν έχετε τα δικαιώματα για να εγκρίνετε εκδόσεις της σελίδα.

en: You do not have permission to approve this message.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να εγκρίνετε αυτό το μήνυμα.

en: You do not have permission to assign the group %s.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να αντιστοιχίσετε την ομάδα %s.

en: You do not have permission to connect this site to the marketplace.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να συνδέσετε αυτό το site με την αγορά.

en: You do not have permission to create new pages of this type.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να δημιουργήσετε νέες σελίδες αυτού του τύπου.

en: You do not have permission to delete any of the selected files.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να διαγράψετε οποιοδήποτε από τα επιλεγμένα αρχεία.

en: You do not have permission to delete any of the selected pages.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να διαγράψετε καμιά από τις επιλεγμένες σελίδες.

en: You do not have permission to delete page versions.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για να διαγράψετε εκδόσεις της σελίδας .

en: You do not have permission to discard this page.
el_GR: Δεν έχετε την άδεια να απορρίψετε αυτή τη σελίδα.

en: You do not have permission to download add-ons.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να κατεβάσετε add-ons.

en: You do not have permission to edit this calendar
el_GR: Δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε αυτό το ημερολόγιο.

en: You do not have permission to edit this calendar.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε αυτό το ημερολόγιο.

en: You do not have permission to flag this message.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να επισημάνετε αυτό το μήνυμα.

en: You do not have permission to install add-ons.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για την εγκατάσταση add-ons.

en: You do not have permission to install custom block types or add-ons.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να εγκαταστήσετε προσαρμοσμένους τύπους μπλοκ ή add-ons.

en: You do not have permission to modify this attribute.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να τροποποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό.

en: You do not have permission to modify this file.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να τροποποιήσετε αυτό το αρχείο.

en: You do not have permission to move groups beneath this target location.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να μετακινήσετε ομάδες κάτω από αυτόν τον στόχο

en: You do not have permission to perform this action.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: You do not have permission to post this to conversation.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για να δημοσιεύσετε σ'  αυτή τη συζήτηση

en: You do not have permission to publish a page in this location.
el_GR: Δεν έχετε την άδεια να δημοσιεύσετε κάποια σελίδα σε αυτήν τη θέση.

en: You do not have permission to restore this message.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να επαναφέρετε αυτό το μήνυμα.

en: You do not have permission to uninstall packages.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να απεγκαταστήσετε πακέτα.

en: You do not have permission to uninstall/delete packages.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για απεγκατάσταση / διαγραφή πακέτων.

en: You do not have permission to upgrade this installation of Concrete CMS.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να αναβαθμίσετε αυτήν την εγκατάσταση του Concrete CMS.

en: You do not have permission to view this conversation
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για να δείτε αυτή τη συζήτηση

en: You do not have permissions to add a page of this type in the selected location.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για να προσθέσετε μια σελίδα αυτού του τύπου στην επιλεγμένη θέση.

en: You do not have permissions to refresh this page.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για να ανανεώσετε αυτή τη σελίδα.

en: You do not have sufficient privileges to alias the page "%1$s" under "%2$s".
el_GR: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να ονομάσετε ψευδώνυμο για τη σελίδα "$1%s" κάτω από "$2%s".

en: You do not have sufficient privileges to copy the page "%1$s" under "%2$s".
el_GR: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να αντιγράψετε τη σελίδα "$1%s" κάτω από τη "$2%s".

en: You do not have sufficient privileges to move the page "%1$s" under "%2$s".
el_GR: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να μετακινήσετε τη σελίδα "$1%s" κάτω από τη "$2%s".

en: You do not have user search or group search permissions.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα αναζήτησης χρηστών ή αναζήτηση ομάδας.

en: You don't have access to the sitemap
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση στον χάρτη ιστότοπου

en: You don't have any interface languages installed. You must run Concrete in English.
el_GR: Δεν έχετε εγκαταστήσει γλώσσες διεπαφής. Πρέπει να εκτελέσετε το Concrete στα αγγλικά.

en: You don't have created any external file providers yet.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει Εξωτερικούς Παρόχους Αρχείων ακόμα.

en: You don't have the permission copy the page "%s".
el_GR: Δεν έχετε την άδεια να αντιγράψετε τη σελίδα "%s".

en: You don't have the permission move the page "%s".
el_GR: Δεν έχετε την άδεια μετακίνησης της σελίδας "%s".

en: You don't have the permission to clone this stack
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης για κλωνοποίηση αυτού του φάκελου στοίβας.

en: You don't have the permission to create an alias of the page "%s".
el_GR: Δεν έχετε την άδεια να δημιουργήσετε ψευδώνυμο για τη σελίδα "%s".

en: You don't have the permission to edit the contents of "%s".
el_GR: Δεν έχετε την άδεια να επεξεργαστείτε τα περιεχόμενα του "%s".

en: You don't have the permission to edit this file.
el_GR: Δεν έχετε την άδεια να επεξεργαστείτε αυτό το αρχείο.

en: You don't have the permission to rename this stack
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης για μετονομασία αυτής της στοίβας.

en: You don't have the permission to rename this stack folder
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης για μετονομασία αυτό το φάκελο στοίβας.

en: You don't have the permission to upload to %s
el_GR: Δεν έχετε άδεια για μεταφόρτωση στο %s

en: You dragged "%s" onto "%s". What do you wish to do?
el_GR: Μετακινήσατε το "%s" στο "%s". Τι θέλετε να κάνετε;

en: You have no access to users.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση στους χρήστες.

en: You have no anti-spam libraries installed.
el_GR: Δεν έχετε εγκαταστήσει καμιά βιβλιοθήκη anti-spam .

en: You have no captcha libraries installed.
el_GR: Δεν έχετε εγκαταστήσει βιβλιοθήκες captcha.

en: You have no jobs installed.
el_GR: δεν έχετε εγκαταστήσει καμία εργασία.

en: You have no presets.
el_GR: Δεν έχετε διαθέσιμες προρύθμισεις

en: You have not added any Job sets.
el_GR: Δεν έχετε προσθέσει κάποια σετ εργασίας.

en: You have not added any composer form layout control sets.
el_GR: Δεν έχετε προσθέσει σετ ελέγχου layout της φόρμας του συνθέτη.

en: You have not added any feeds.
el_GR: Δεν έχετε προσθέσει Τροφοδοσίες.

en: You have not added any group sets.
el_GR: Δεν έχετε προσθέσει κάποιο Σετ Ομάδων.

en: You have not added any site groups.
el_GR: Δεν έχετε προσθέσει ομάδες ιστοτόπων.

en: You have not added any social links.
el_GR: Δεν έχετε προσθέσει κοινωνικούς συνδέσμους.

en: You have not created a topic tree.
    You must create a topic tree from the <a href="%s">Topics Page</a>
    before you can use this attribute type.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει ένα δέντρο θεμάτων.
    Θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα δέντρο θεμάτων από το <a href="%s">Σελίδα Θεμέτων</a>
    για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε αυτό τον τύπο χαρακτηριστικού.

en: You have not created any associations.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει καμιά associations.

en: You have not created any data objects.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει κάποια αντικείμενα δεδομένων.

en: You have not created any field sets.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει κάποιο σετ πεδίων

en: You have not created any forms for this data type.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει κάποια φόρμα γι αυτούς τους τύπους δεδομένων ακόμη.

en: You have not created any forms.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει κάποιες φόρμες.

en: You have not created any multilingual content sections yet.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει κανένα τμήμα πολυγλωσσικού περιεχομένου ακόμα.

en: You have not created any page types yet.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει τύπους σελίδων ακόμη.

en: You have not created any sites of this type.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει κανέναν ιστότοπο αυτού του τύπου.

en: You have not created any surveys.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει καμιά έρευνα.

en: You have not defined any <a href="%s">custom attributes</a> for this site.
el_GR: Δεν έχετε ορίσει μια <a href="%s">προσαρμοσμένα χαρακτηριστικά</a> για αυτό το site..

en: You have not defined any categories for your calendars.
el_GR: Δεν έχετε ορίσει καμία κατηγορία για τα ημερολόγιά σας.

en: You have not defined any multilingual sections for your site yet.
el_GR: Δεν έχετε καθορίσει κανένα πολύγλωσσο ενότητες για το site σας ακόμα.

en: You have not selected a valid folder.
el_GR: Δεν έχετε διαλέξει έγκυρο φάκελο.

en: You have registered on %s. Your account will be approved by the administrator.
el_GR: Έχετε εγγραφεί στο %s. Ο λογαριασμός σας θα πρέπει να εγκριθεί από τον διαχειριστή.

en: You have to disable ask for Username on login form, if you want to disable it.
el_GR: Πρέπει να απενεργοποιηθεί να ζητάτε όνομα χρήστη στη φόρμα σύνδεσης, αν θέλετε να την απενεργοποιήσετε.

en: You have to require the username if you want to login by username.
el_GR: Πρέπει να ζητήσετε το όνομα χρήστη εάν θέλετε να συνδεθείτε

en: You have too many attachments.
el_GR: Έχετε πάρα πολλά συνημμένα .

en: You haven't chosen a valid %s
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει ένα έγκυρο %s

en: You haven't chosen where to publish this page.
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει που να δημοσιεύσετε αυτή τη σελίδα.

en: You haven't written a message!
el_GR: Δεν έχετε γράψει μήνυμα!

en: You may add multiple calendars, but you must add at least one before you can use the Calendar add-on
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε πολλά ημερολόγια, αλλά πρέπει να προσθέσετε τουλάχιστον ένα για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε το πρόσθετο Calendar

en: You may approve or remove this user account here
el_GR: Μπορείτε να εγκρίνετε ή να καταργήσετε αυτόν το λογαριασμό χρήστη εδώ

en: You may approve or remove this user account here:
el_GR: Μπορείτε να εγκρίνετε ή να καταργήσετε αυτόν το λογαριασμό χρήστη εδώ:

en: You may not add %s to area %s.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε %s στην περιοχή %s.

en: You may not add topic trees.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε θεματικά δένδρα.

en: You may not arrange the contents of area %s.
el_GR: Δεν μπορείτε να οργανώσετε τα περιεχόμενα της περιοχής %s.

en: You may not delete a required thumbnail type.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε ένα απαιτούμενο τύπο μικρογραφίας.

en: You may not delete the default file storage location.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε την προεπιλεγμένη τοποθεσία αποθήκευσης αρχείων.

en: You may not delete the default site type.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε τον προεπιλεγμένο τύπο ιστότοπου.

en: You may not delete the default site.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε τον προεπιλεγμένο ιστότοπο.

en: You may not delete the home page.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε την αρχική σελίδα.

en: You may not remove the top level node.
el_GR: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε τον κόμβο ανωτάτου επιπέδου.

en: You may not remove this node.
el_GR: Δεν μπορείτε να καταργήσετε αυτό το κόμβο.

en: You may not send more than %s messages in %s minutes
el_GR: Δεν μπορείτε να στείλετε περισσότερα από %s μηνύματα μέσα σε %s λεπτά

en: You may only add access to these selected pages if they have all been set to override parent or page defaults permissions.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο πρόσβαση στις επιλεγμένες σελίδες, αν έχουν ρυθμιστεί όλες να παρακάμπτουν τις μητρικές ή τα προεπιλεγμένα δικαιώματα της σελίδας.

en: You may only apply updates with a greater version number than the version you are currently running.
el_GR: Μπορείτε να εφαρμόσετε μόνο ενημερώσεις με μεγαλύτερο αριθμό έκδοσης από την έκδοση που τρέχετε ήδη.

en: You may only remove access to these selected pages if they have all been set to override parent or page defaults permissions.
el_GR: Μπορείτε να καταργήσετε την πρόσβαση σε αυτές τις επιλεγμένες σελίδες μόνο εάν έχουν ρυθμιστεί για παράκαμψη προεπιλεγμένων δικαιωμάτων σελίδας ή γονικής σελίδας.

en: You may only select a single file.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μόνο ένα αρχείο.

en: You must <a href="%s">enable advanced permissions</a> to set permissions for pages created of a certain type.
el_GR: Πρέπει να <a href="%s">ενεργοποιήσετε τα προηγμένα δικαιώματα </a> να ρυθμίσετε τα δικαιώματα για σελίδες που δημιουργήθηκαν από έναν συνγκεκριμένο τύπο.

en: You must <a href="%s">sign in</a> to post to this conversation.
el_GR: Θα πρέπει να<a href="%s"> Συνδεθείτε</a> για να δημοσιεύσετε σε αυτή τη συζήτηση.

en: You must agree to the privacy policy
el_GR: Πρέπει να συμφωνείτε με την πολιτική απορρήτου

en: You must be a member of the group %s to add a user to it.
el_GR: Πρέπει να είστε μέλος της ομάδας %s για να προσθέσετε έναν χρήστη σε αυτήν.

en: You must be logged in as %s to remove groups.
el_GR: Θα πρέπει να έχετε συνδεθεί ως %s για να αφαιρέσετε ομάδες.

en: You must be logged in to access this page.
el_GR: Πρέπει να συνδεθείτε για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα.

en: You must choose a file.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο.

en: You must choose a page template.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα πρότυπο σελίδας.

en: You must choose a page to publish this page beneath.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια σελίδα στην οποία η παρούσα σελίδα θα είναι υποσελίδα της

en: You must choose a page type for the calendar event page.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε έναν τύπο σελίδας για τη σελίδα συμβάντος ημερολογίου.

en: You must choose a parent page for the calendar event pages.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια μητρική σελίδα για τις σελίδες συμβάντων ημερολογίου.

en: You must choose a service.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια υπηρεσία.

en: You must choose a valid calendar event attribute to store the event within.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα έγκυρο χαρακτηριστικό συμβάντος ημερολογίου για να αποθηκεύσετε το συμβάν

en: You must choose a valid default page template.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα έγκυρο προεπιλεγμένο πρότυπο σελίδας.

en: You must choose a valid field type.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε έναν έγκυρο τύπο πεδίου.

en: You must choose a valid parent page for pages of this type.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια έγκυρη μητρική σελίδα για σελίδες αυτού του τύπου.

en: You must choose an entity before you can customize its filtering.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια οντότητα για να μπορέσετε να προσαρμόσετε το φιλτράρισμα της

en: You must choose an entity before you can customize its search results.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια οντότητα για να μπορέσετε να προσαρμόσετε τα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: You must choose at least one item for your custom element.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα στοιχείο για το προσαρμοσμένο στοιχείο σας.

en: You must choose at least one link.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα σύνδεσμο.

en: You must choose at least one service.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία υπηρεσία.

en: You must choose the type of page these page types are published beneath.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τον τύπο σελίδας στον οποίο η παρόντες τύποι σελίδων θα είναι υπό του

en: You must choose two separate multilingual sections to copy from/to
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε δύο ξεχωριστά τμήματα πολύγλωσσο να αντιγράψετε από / προς

en: You must choose what type of association this is.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τι είδους σύνδεση είναι αυτή.

en: You must choose where the results for your entity are going live.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε που θα πηγαίνουν τα ζωντανά αποτελέσματα για την οντότητά σας.

en: You must choose who this permission is for.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε για ποιον είναι αυτό το δικαίωμα.

en: You must create a handle for your data object. It may contain only lowercase letters and underscores.
el_GR: Πρέπει να δημιουργήσετε έναν δείκτη  για το αντικείμενο δεδομένων σας. Ο δείκτης πρέπει να έχει μόνο πεζά, και κάτω παύλα.

en: You must create an attribute with the 'thumbnail' handle in order to use this option.
el_GR: Πρέπει να δημιουργήσετε ένα χαρακτηριστικό με δείκτη τύπου «μικρογραφία» για να χρησιμοποιήσετε αυτή την επιλογή.

en: You must create the directory %s and make it writable before you may run this tool. Additionally, all files within this directory must be writable.
el_GR: Πρέπει να δημιουργήσετε τον κατάλογο %s και να τον κάνετε εγγράψιμο πριν για να μπορείτε να εκτελέσετε αυτό το εργαλείο. Επιπλέον, όλα τα αρχεία σ' αυτόν τον κατάλογο πρέπει να είναι εγγράψιμα.

en: You must disable "Redirect to Canonical URL" in your URL settings page.
el_GR: Πρέπει να απενεργοποιήσετε τη Redirect to Canonical URL" στη σελίδα ρυθμίσεων URL.

en: You must disable PHP's ASP Style Tags.
el_GR: Θα πρέπει να απενεργοποιήσετε τις Ετικέτες ASP Style στο PHP.

en: You must enable <a href="%s">advanced permissions</a> to use group sets.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε τα <a href="%s">προηγμένα δικαιώματα </a> για να χρησιμοποιείτε τα σετ ομάδων.

en: You must enable PHP's DOM support.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε την επέκταση DOM της PHP

en: You must enable PHP's JSON support. This should be enabled by default in PHP 5.2 and above.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε την υποστήριξη JSON της PHP. Αυτό πρέπει να είναι ενεργοποιημένο από προεπιλογή στο PHP 5.2 και άνω.

en: You must enable advanced permissions to enable multiple site hosting.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε τα προηγμένα δικαιώματα για να ενεργοποιήσετε τη φιλοξενία πολλών site..

en: You must enable ctype, iconv and multibyte string (mbstring) support in PHP.
el_GR: Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε ctype, iconv και την υποστήριξη multibyte string (mbstring) στην PHP.

en: You must enable multiple site hosting before you can access multiple sites or site types.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε τη φιλοξενία Πολλαπλών Ιστότοπων για να έχετε πρόσβαση σε πολλούς ιστότοπους ή τύπους ιστότοπων.

en: You must enable the PHP Fileinfo extension.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε την επέκταση PHP Fileinfo.

en: You must enter a valid email address to post this message.
el_GR: Πρέπει να εισάγετε μία έγκυρη διεύθυνση email για να δημοσιεύσετε αυτό το μήνυμα.

en: You must enter the link text.
el_GR: Πρέπει να εισάγετε μια κείμενο συνδέσμου

en: You must enter your name to post this message.
el_GR: Θα πρέπει να εισάγετε το όνομα σας για να δημοσιεύσετε αυτό το μήνυμα.

en: You must give the folder a name.
el_GR: Πρέπει να δώσετε στο φάκελο ένα όνομα.

en: You must give the workflow a name.
el_GR: Πρέπει να δώσετε στη ροή εργασίας ένα όνομα.

en: You must give this question a name.
el_GR: Πρέπει να δώσετε στην ερώτηση ένα όνομα.

en: You must give your association a target property name.
el_GR: Πρέπει να δώσετε στη σχέση σας ένα όνομα ιδιότητας στόχου.

en: You must give your container a valid name.
el_GR: Πρέπει να δώσετε στο κοντέινερ σας έγκυρο όνομα.

en: You must give your custom style preset a name.
el_GR: Πρέπει να δώσετε στο προσαρμοσμένο στυλ σας ένα όνομα.

en: You must give your data object a name.
el_GR: Θα πρέπει να δώσετε ένα όνομα στα αντικείμενα δεδομένων σας.

en: You must give your stack a name.
el_GR: Θα πρέπει να δώσετε ένα όνομα στη στοίβα σας.

en: You must have more than one locale to use this tool.
el_GR: Θα πρέπει να έχετε περισσότερα από ένα locale για να χρησιμοποιήσετε αυτό το εργαλείο.

en: You must have more than one multilingual section to use this tool.
el_GR: Θα πρέπει να έχετε περισσότερα από ένα πολύγλωσσο τμήμα για να χρησιμοποιήσετε αυτό το εργαλείο.

en: You must include a root path for this storage location.
el_GR: Θα πρέπει να περιλάβετε μια διαδρομή ρίζας για αυτήν την τοποθεσία αποθήκευσης.

en: You must include at least one type to reindex. Valid types are --pages/-p, --express/-e
el_GR: Πρέπει να συμπεριλάβετε τουλάχιστον έναν τύπο για επανένταξη. Οι έγκυροι τύποι είναι --pages / -p, --express / -e

en: You must select a file.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο.

en: You must select a sub-group found in the %s group
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια υπο-ομάδα που βρίσκεται στην ομάδα %s

en: You must select a valid %s
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα έγκυρο %s

en: You must select a valid location.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια έγκυρη τοποθεσία.

en: You must select an entity before you can choose a specific entry from it.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια οντότητα για να μπορέσετε να επιλέξετε μια συγκεκριμένη καταχώρηση από αυτή.

en: You must select an entity before you can choose its display form.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια οντότητα για να μπορέσετε να επιλέξετε τη μορφή εμφανισής της

en: You must select at least one file.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα αρχείο.

en: You must select at least one group to move
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία ομάδα για μετακίνηση.

en: You must select one file.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο.

en: You must sign in order to access this page!
el_GR: Πρέπει να συνδεθείτε για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα!

en: You must specify a board ID or use the --all option.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα αναγνωριστικό πίνακα ή να χρησιμοποιήσετε την επιλογή --all

en: You must specify a name for this integration
el_GR: Πρέπει να ορίσετε ένα όνομα για αυτήν την ενοποίηση

en: You must specify a plugin key and name.
el_GR: Θα πρέπει να ορίσετε ένα κλειδί και ένα όνομα για το πρόσθετο.

en: You must specify a search string.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια φράση αναζήτησης.

en: You must specify a unique handle for your page type.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε έναν μοναδικό δείκτη για τον τύπο της σελίδας σας.

en: You must specify a valid URL Slug for the home page.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια έγκυρη Slug διεύθυνση URL για την αρχική σελίδα.

en: You must specify a valid URL.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια έγκυρη URL

en: You must specify a valid country.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια έγκυρη χώρα.

en: You must specify a valid database name
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο όνομα βάσης δεδομένων

en: You must specify a valid database server
el_GR: Πρέπει να ορίσετε έναν έγκυρο server βάσης δεδομένων

en: You must specify a valid date for this event.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε μια έγκυρη ημερομηνία για αυτό το συμβάν.

en: You must specify a valid default edit form.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια έγκυρη μορφή προεπιλεγμένης επεξεργασίας φόρμας.

en: You must specify a valid default view form.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια έγκυρη μορφή προεπιλεγμένης προβολής φόρμας.

en: You must specify a valid description.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε μια έγκυρη περιγραφή.

en: You must specify a valid file for %s
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο αρχείο για %s

en: You must specify a valid file.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο αρχείο.

en: You must specify a valid handle for this container.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε έναν έγκυρο δείκτη για αυτό το κοντέινερ.

en: You must specify a valid handle for your page type.
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε έναν έγκυρο δείκτη για τον τύπο της σελίδας σας.

en: You must specify a valid image file.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο αρχείο εικόνας.

en: You must specify a valid language.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια έγκυρη γλώσσα.

en: You must specify a valid name for your calendar.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο όνομα για το Ημερολόγιό σας

en: You must specify a valid name for your form.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο όνομα για αυτή τη Φόρμα.

en: You must specify a valid name for your page type.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο όνομα για τον τύπο της σελίδας σας.

en: You must specify a valid name for your tree.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο όνομα για το δέντρο σας.

en: You must specify a valid page template.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε ένα έγκυρο πρότυπο σελίδας.

en: You must specify a valid title.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο τίτλο.

en: You must specify a valid topic tree parent node ID and topic tree ID.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε ένα έγκυρο  ID μητρικού κόμβου θεματικού δέντρου και ένα ID θεματικού δέντρου.

en: You must specify an external form.
el_GR: Θα πρέπει να καθορίσετε μια εξωτερική φόρμα.

en: You must specify an integer value for the number of drafts per page.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε μια τιμή ακέραιας για τον αριθμό των προχείρων ανά σελίδα.

en: You must specify at least one country.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε τουλάχιστον μία χώρα.

en: You must specify at least one page template.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε τουλάχιστον ένα πρότυπο σελίδας.

en: You must specify at least one template to create.
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε τουλάχιστον ένα πρότυπο για να δημιουργήσετε.

en: You must specify the system time zone
el_GR: Πρέπει να καθορίσετε τη ζώνη ώρας του συστήματος

en: You must type the reset phrase "%s" in the prompt to continue.
el_GR: Πρέπει να πληκτρολογήσετε τη φράση επαναφοράς "%s" για να συνεχίσετε.

en: You need to be a super user to delete groups.
el_GR: Πρέπει να είστε super user για να διαγράψετε ομάδες

en: You need to enter a role name.
el_GR: Πρέπει να εισαγάγετε ένα όνομα ρόλου.

en: You need to enter a valid block id.
el_GR: Πρέπει να εισαγάγετε ένα έγκυρο αναγνωριστικό μπλοκ.

en: You need to enter a valid name.
el_GR: Πρέπει να εισαγάγετε ένα έγκυρο όνομα.

en: You need to enter a valid page id.
el_GR: Πρέπει να εισαγάγετε ένα έγκυρο αναγνωριστικό σελίδας.

en: You need to enter a valid permission key.
el_GR: Πρέπει να εισαγάγετε ένα έγκυρο κλειδί άδειας.

en: You need to enter a valid token
el_GR: Πρέπει να εισαγάγετε ένα έγκυρο διακριτικό σημείο

en: You need to have at least one role.
el_GR: Πρέπει να έχετε τουλάχιστον έναν ρόλο.

en: You need to select a target group.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε μια ομάδα στόχου.

en: You need to select at least one action
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία ενέργεια

en: You need to select valid target group.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε έγκυρη ομάδα στόχου.

en: You need to set a default role.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε έναν προεπιλεγμένο ρόλο.

en: You need to upload a CSV file.
el_GR: Πρέπει να ανεβάσετε ένα αρχείο CSV.

en: You selected to move/copy "%s" onto "%s". What do you wish to do?
el_GR: Επιλέξατε να μετακινήσετε / αντιγράψετε "%s" στο "%s". Τι θα θέλατε να κάνετε;

en: You should upgrade your database to fix this issue.
el_GR: Πρέπει να αναβαθμίσετε τη βάση δεδομένων σας για να διορθώσετε αυτό το ζήτημα.

en: You will receive a test message from %s
el_GR: Θα λάβετε ένα δοκιμαστικό μήνυμα από %s

en: You've already attached your %s account
el_GR: Έχετε ήδη συνδέσει τον λογαριασμό σας %s

en: You've already installed that package.
el_GR: Έχετε ήδη εγκαταστήσει αυτό το πακέτο.

en: You've recently used this password, please try a unique password
el_GR: Έχετε χρησιμοποιήσει πρόσφατα αυτόν τον κωδικό πρόσβασης, δοκιμάστε έναν μοναδικό κωδικό πρόσβασης

en: You've recently used this password, please use a unique password.
el_GR: Έχετε χρησιμοποιήσει πρόσφατα αυτόν τον κωδικό πρόσβασης, δοκιμάστε έναν μοναδικό κωδικό πρόσβασης

en: You've sent more messages than we can handle just now, that last one didn't go out.
    			We've notified an administrator to check into this.
    			Please wait a few minutes before sending a new message.
el_GR: Έχετε στείλει περισσότερα μηνύματα από ό, τι θα μπορούσαμε να χειριστούμε μόλις τώρα, ότι το τελευταίο δεν επεξεργάστηκε.
    
    Έχουμε κοινοποιήσει έναν διαχειριστή για να ελέγξει  αυτό

en: You've voted on this survey.
el_GR: Έχετε ψηφίσει σ' αυτή την έρευνα.

en: YouTube URL
el_GR: Διεύθυνση YouTube URL

en: YouTube Video
el_GR: YouTube βίντεο

en: YouTube Video disabled in edit mode.
el_GR: Το YouTube βίντεο είναι απενεργοποιημένο σε Κατάσταση Επεξεργασίας.

en: Your Computer
el_GR: Ο υπολογιστής σου

en: Your Current Password
el_GR: Το τρέχον συνθηματικό σας

en: Your Details
el_GR: Οι λεπτομέριες σας

en: Your IP address:
el_GR: Η διεύθυνση IP σας:

en: Your MySQL database does not support InnoDB database tables. These are required.
el_GR: Η MySQL βάση δεδομένων σας δεν υποστηρίζει Πίνακες InnoDB. Αυτό είναι υποχρεωτικό.

en: Your RSS feed must have a valid URL, containing only letters, numbers or hyphens
el_GR: Η Τροφοδοσία RSS σας πρέπει να έχει μια έγκυρη διεύθυνση URL, που να περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς ή κάτω παύλες

en: Your RSS feed must have a valid description.
el_GR: Η Τροφοδοσία RSS σας πρέπει να έχει μια έγκυρη περιγραφή.

en: Your RSS feed must have a valid title.
el_GR: Η Τροφοδοσία RSS σας πρέπει να έχει ένα έγκυρο τίτλο.

en: Your Site
el_GR: Το site σου

en: Your account has been created, and you are now logged in.
el_GR: Ο λογαριασμός σας δημιουργήθηκε, και είστε συνδεδεμένος τώρα.

en: Your browser does not support drag'n'drop file uploads.
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησης δεν υποστηρίζει drag'n'drop μεταφορτώσεις.

en: Your browser doesn't support the HTML5 video tag.
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζει την ετικέτα βίντεο HTML5.

en: Your default site must define a canonical URL to enable multiple site hosting.
el_GR: Ο προεπιλεγμένος ιστότοπός σας πρέπει να ορίσει μια κανονική διεύθυνση URL για να επιτρέψει τη φιλοξενία πολλών τοποθεσιών.

en: Your external file provider must have a name.
el_GR: Ο εξωτερικός πάροχος αρχείων πρέπει να έχει όνομα.

en: Your file storage location must have a name.
el_GR: Η Τοποθεσία Αποθήκευσης Αρχείων σας πρέπει να έχει ένα όνομα.

en: Your image should be 16x16 pixels, and should be a gif or a png with a .ico file extension.
el_GR: Η εικόνα σας πρέπει να είναι 16x16 pixels, και θα πρέπει να είναι gif ή png με επέκταση αρχείου .ico.

en: Your marketplace project page URL is:
el_GR: Η διεύθυνση URL της σελίδας του έργου marketplace είναι:

en: Your message cannot be empty.
el_GR: Το μήνυμά σας δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Your password is invalid.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασής σας δεν είναι έγκυρος.

en: Your question has been saved.
el_GR: Η ερώτησή σας έχει αποθηκευτεί

en: Your registration has been approved. You can log into your new account here
el_GR: Η εγγραφή σας έχει εγκριθεί. Μπορείτε να συνδεθείτε στο νέο λογαριασμό σας εδώ

en: Your request to move "%1$s" beneath "%2$s" has been stored. Someone with approval rights will have to activate the change.
el_GR: Το αίτημά σας για μετακίνηση "%1$s" κάτω από "%2$s" έχει αποθηκευτεί. Κάποιος με δικαιώματα έγκρισης θα πρέπει να ενεργοποιήσει την αλλαγή.

en: Your session has expired. Please sign in again.
el_GR: Η συνεδρία σας έληξε. Παρακαλώ συνδεθείτε ξανά.

en: Your site's name has been saved.
el_GR: Το όνομα της ιστοσελίδας σας έχει αποθηκευτεί.

en: Your thumbnail type handle must only contain lowercase letters and underscores.
el_GR: Ο δείκτης τύπου εικονιδίου πρέπει να να περιέχει μόνο μικρά γράμματα και κάτω παύλα.

en: Your thumbnail type must have a handle.
el_GR: Ο τύπος εικονιδίου σας πρέπει να έχει ένα δείκτη.

en: Your thumbnail type must have a name.
el_GR: Ο τύπος εικονιδίου σας πρέπει να έχει ένα όνομα.

en: Your user account is being upgraded and requires a new password. Please enter your email address below to create this now.
el_GR: Έγίνε αναβάθμιση του λογαριασμού χρήστη  και απαιτείτε ένας νέος κωδικός πρόσβασης. Παρακαλώ εισάγετε παρακάτω τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας για να δημιουργήσετε κάτι τέτοιο τώρα.

en: ZIP archive is inconsistent.
el_GR: Το αρχείο ZIP είναι ασυνεπές.

en: ZIP archive was closed.
el_GR: Το αρχείο ZIP έκλεισε.

en: ZLIB error working with a ZIP archive.
el_GR: Σφάλμα ZLIB δουλεύοντας με ένα αρχείο ZIP.

en: Zip Archive
el_GR: Αρχείο zip

en: Zip Support
el_GR: Υποστήριξη Zip

en: Zoom
el_GR: Μεγέθυνση

en: [Attached File: %s]
el_GR: [Συνημμένα αρχεία: %s]

en: accessibility, easy mode
el_GR: προσβασιμότητα, εύκολη λειτουργία

en: add file, delete file, copy, move, alias, resize, crop, rename, images, title, attribute
el_GR: προσθέστε αρχείο, διαγράψτε αρχείο, αντιγραφή, μετακίνηση, ψευδώνυμο, αλλαγή μεγέθους, αποκοπή, μετονομασία, εικόνες, τίτλος, χαρακτηριστικό

en: add-on, addon, add on, package, app, ecommerce, discussions, forums, themes, templates, blocks
el_GR: add-on, addon, add on, πακέτο, app, ηλεκτρονικό εμπόριο, συζητήσεις, φόρουμ, θέματα, πρότυπα, μπλοκ

en: add-on, addon, ecommerce, install, discussions, forums, themes, templates, blocks
el_GR: add-on, addon, ηλεκτρονικό εμπόριο, εγκατάσταση, συζητήσεις, φόρουμ, θέματα, πρότυπα, μπλοκ

en: address
el_GR: διεύθυνση

en: and
el_GR: και

en: antispam, block spam, security
el_GR: ανεπιθύμητη αλληλογραφία, μπλοκάρει το spam, ασφάλεια

en: at a specific date and time
el_GR: σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα

en: at least %s characters
el_GR: τουλάχιστον %s χαρακτήρες

en: at the current level
el_GR: στο τρέχον επίπεδο

en: at the level above
el_GR: σε πιο πάνω επίπεδο

en: at the second level
el_GR: στο δεύτερο επίπεδο

en: at the third level
el_GR: στο τρίτο επίπεδο

en: at the top level
el_GR: στο ανώτερο επίπεδο

en: atom, rss, feed, syndication
el_GR: atom, rss, τροφοδοσίες, syndication

en: attribute configuration
el_GR: διαμόρφωση χαρακτηριστικού

en: attributes, sets
el_GR: χαρακτηριστικά, σετ

en: attributes, types
el_GR: χαρακτηριστικά, τύποι

en: auth, authentication, types, oauth, facebook, login, registration
el_GR: auth, έλεγχος ταυτότητας, τύποι, OAuth, facebook, είσοδος, εγγραφή

en: automated jobs, commands, tasks, console, cli
el_GR: αυτοματοποιημένες εργασίες, εντολές, εργασίες, κονσόλα, cli

en: b (bold)
el_GR: b (έντονα γράμματα)

en: block, refresh, custom
el_GR: μπλοκ, ανανέωση, προσαρμοσμένο

en: blockquote
el_GR: ενότητα σε παράθεση

en: bulk, seo, change keywords, engine, optimization, search
el_GR: μαζικά, seo, αλλαγή λέξεις-κλειδιών, μηχανή, βελτιστοποίηση, αναζήτηση

en: buy addon, buy add on, buy add-on, purchase addon, purchase add on, purchase add-on, find addon, new addon, marketplace
el_GR: αγορά addon, αγορά add on, προσθέσετε addon, προσθέσετε add on, προσθέσετε add-on, βρείτε addon, νέο addon, marketplace

en: buy theme, new theme, marketplace, template
el_GR: αγορά θέματος, νέο θέμα, marketplace, πρότυπο

en: by
el_GR: από

en: cache option, change cache, override, turn on cache, turn off cache, no cache, page cache, caching
el_GR: επιλογή cache, αλλαγή cache, παράκαμψη, ενεργοποιήστε την cache, απενεργοποιήστε την cache, όχι cache, cache της σελίδας, caching

en: cache option, turn off cache, no cache, page cache, caching
el_GR: επιλογές cache, απενεργοποιήστε την cache, χωρίς cache, cache της σελίδας, caching

en: cache page if all blocks support it.
el_GR: Προσωρινή αποθήκευση σελίδας, αν όλα τα μπλοκ το υποστηρίζουν.

en: changes, csv, report
el_GR: αλλαγές, csv, αναφορά

en: characters
el_GR: χαρακτήρες

en: concretecms.com, my account, marketplace
el_GR: concretecms.org, ο λογαριασμός μου, marketplace

en: configure search, site search, search option
el_GR: ρυθμίστε αναζήτηση, αναζήτηση ιστοχώρου, επιλογές αναζήτησης

en: conversations
el_GR: συνομιλίες

en: conversations bad words, banned words, banned, bad words, bad, words, list
el_GR: άσχημες λέξεις συνομιλιών, απαγορευμένες λέξεις, απαγορευμένες, άσχημες λέξεις, άσχημες, λέξεις, λίστα

en: conversations ratings, ratings, community, community points
el_GR: αξιολογήσεις συνομιλιών , αξιολογήσεις, κοινότητα, πόντοι κοινότητας

en: current memory limit: %1$s
el_GR: τρέχον όριο μνήμης: %1$s

en: dashboard, configuration
el_GR: πίνακας ελέγχου, διαμόρφωση

en: database, character set, charset, collation, utf8
el_GR: βάση δεδομένων, σετ χαρακτήρων, charset, ταξινόμηση, utf8

[ctx: date]
en:  on %s
el_GR:  στο %s

en: days
el_GR: ημέρες

en: disable full page cache.
el_GR: απενεργοποιήστε την cache πλήρους σελίδας.

en: e.g. every Dec 25th...
el_GR: π.χ. κάθε 25η Δεκ ...

en: e.g. every last Friday...
el_GR: π.χ. κάθε τελευταία Παρασκευή ...

en: e.g. every third Thursday...
el_GR: π.χ. κάθε τρίτη Πέμπτη ...

en: edit stacks, view stacks, all stacks
el_GR: επεξεργασία στοιβών, προβολή στοιβών, όλες οι στοίβες

en: editors, hide site, offline, private, public, access
el_GR: συντάκτες, απόκρυψη site, εκτός λειτουργίας, ιδιωτικά, δημόσια, πρόσβαση

en: email logging, mail logging, log mails, log emails
el_GR: καταγραφή email, καταγραφή αλληλογραφίας, log mails, log emails

en: email server, mail settings, mail configuration, external, internal
el_GR: e-mail server, ρυθμίσεις αλληλογραφίας, ρυθμίσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, εξωτερικούς, εσωτερικούς

en: email server, mail settings, mail configuration, private message, message system, import, email, message
el_GR: e-mail server, ρυθμίσεις αλληλογραφίας, διαμόρφωση αλληλογραφίας, προσωπικό μήνυμα, μήνυμα συστήματος, εισαγωγή, e-mail, μήνυμα

en: email, logging, logs, smtp, pop, errors, mysql, log
el_GR: e-mail, καταγραφή, αρχεία καταγραφής, smtp, pop, λάθη, mysql, αρχείο καταγραφής

en: enable full page cache.
el_GR: ενεργοποίηση cache πλήρους σελίδας .

en: enable source maps in generated CSS files
el_GR: ενεργοποιήστε τους χάρτες πηγής στα δημιουργηθέντα αρχεία CSS

en: errors, exceptions, develop, support, help
el_GR: σφάλματα, εξαιρέσεις, ανάπτυξη, υποστήριξη, βοήθεια

en: external, file, providers
el_GR: εξωτερικός, αρχείο, πάροχος

en: file options, file manager, upload, modify
el_GR: επιλογές αρχείων, διαχειριστής αρχείων, μεταφόρτωση, τροποποιήσεις

en: file permissions
el_GR: δικαιώματα αρχείων

en: file, file attributes, title, attribute, description, rename
el_GR: αρχείο, χαρακτηριστικά αρχείου, τίτλος, χαρακτηριστικό, την περιγραφή, μετονομασία

en: files, category, categories
el_GR: αρχεία, κατηγορία, κατηγορίες

en: files, export, csv, bom, encoding
el_GR: αρχεία, εξαγωγή, csv, bom, κωδικοποίηση

en: files, upload, parallel, upload_max_filesize, post_max_size, limit, resize, chunk
el_GR: αρχεία, μεταφόρτωση, παράλληλη, upload_max_filesize, post_max_size, limit, resize, chunk

en: find page, search page, search, find, pages, sitemap
el_GR: βρείτε τη σελίδα, σελίδα αναζήτησης, αναζήτηση, βρείτε, σελίδες, χάρτης του site

en: find, search, people, delete user, remove user, change password, password
el_GR: βρείτε, αναζήτηση, άνθρωποι, διαγράψτε χρήστη, αφαιρέστε χρήστη, αλλαγή κωδικού, κωδικός πρόσβασης

en: folder icon
el_GR: εικονίδιο φακέλου

en: forms, log, error, email, mysql, exception, survey
el_GR: φόρμες, αρχείο καταγραφής, σφάλμα, e-mail, mysql, εξαίρεση, έρευνα

en: forms, log, error, email, mysql, exception, survey, history
el_GR: φόρμες, αρχείο καταγραφής, σγάλμα, e-mail, mysql, εξαίρεση, έρευνα, ιστορία

en: forms, questions, response, data
el_GR: φόρμες, ερωτήματα, απάντηση, δεδομένα

en: geoPlugin is a free service that includes GeoLite data created by MaxMind, available from %s.
el_GR: Το geoPlugin είναι μια δωρεάν υπηρεσία που περιλαμβάνει τα δεδομένα GeoLite που δημιουργήθηκαν από το MaxMind, τα οποία διατίθενται από το %s.

en: geolocation, ip, address, country, nation, place, locate
el_GR: γεωγραφική θέση, ip, διεύθυνση, χώρα, έθνος, τόπος, εντοπισμός

en: global, password, reset, change password, force, sign out
el_GR: παγκόσμια, κωδικόw πρόσβασης, επαναφoρά, αλλαγή κωδικού πρόσβασης, υποχρεωτικό, αποσύνδεση

en: group set
el_GR: Σετ ομάδας

en: group types, group type
el_GR: τύποι ομάδας, τύπος ομάδας

en: here
el_GR: εδώ

en: iPhone Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία για iPhone

en: iPhone home screen icons should be 57x57 and be in the .png format.
el_GR: Τα Εικονίδια Αρχικής Οθόνης iPhone  θα πρέπει να είναι 57x57 και να είναι σε μορφή .png.

en: image, editor, active, default, edit, png, jpg, jpeg
el_GR: εικόνα, επεξεργασία, ενεργό, προεπιλογή, επεξεργασία, png, jpg, jpeg

en: images, picture, responsive, retina
el_GR: φωτογραφίες, εικόνα, responsive, retina

en: in all sets
el_GR: σε όλα τα σετ

en: in alphabetical order.
el_GR: με αλφαβητική σειρά.

en: in any sets
el_GR: σε οποιαδήποτε σετ

en: in reverse alphabetical order.
el_GR: με αντίστροφη αλφαβητική σειρά.

en: in reverse sitemap order.
el_GR: με την αντίστροφη σειρά που εμφανίζονται στο χάρτη του site

en: in their sitemap order.
el_GR: με την σειρά που εμφανίζονται στο χάρτη του site

en: index search, reindex search, build sitemap, sitemap.xml, clear old versions, page versions, remove old
el_GR: ευρετήριο αναζήτησης, αναδημιουργία ευρετήριου αναζήτησης, κατασκευή χάρτη site, sitemap.xml, καθαρισμός παλιών εκδόσεων σελίδων, απομάκρυνση παλαιών

en: invalid response
el_GR: μη έγκυρη απόκριση

en: invalidate
el_GR: ακυρώνει

en: languages, update, gettext, translation, translate
el_GR: Γλώσσες, ενημέρωση, gettext, μετάφραση, μετάφραση

en: leave blank to hide
el_GR: αφήστε κενό για απόκρυψη

en: less
el_GR: λιγότερα

en: levels
el_GR: επίπεδα

en: list day
el_GR: Λίστα Ημέρα

en: list month
el_GR: Λίστα μήνα

en: list week
el_GR: Λίστα εβδομάδα

en: list year
el_GR: Λίστα έτους

en: lock site, under construction, hide, hidden
el_GR: κλείδωμα ιστοσελίδας, υπό κατασκευή, απόκρυψη, κρυμμένο

en: login, logout, user, agent, ip, change, security, session, invalidation, invalid
el_GR: σύνδεση, αποσύνδεση, χρήστης, πράκτορας, ip, αλλαγή, ασφάλεια, σύνοδος, ακύρωση, άκυρο

en: logo, favicon, iphone, icon, bookmark
el_GR: λογότυπο, favicon, iphone, εικονίδιο, σελιδοδείκτης

en: mail settings, mail configuration, email, sender
el_GR: Ρυθμίσεις E-mail, διαμόρφωση E-mail, E-mail, αποστολέας

en: max
el_GR: Μέγιστη

en: member profile, member page, community, forums, social, avatar
el_GR: Προφίλ μέλους, σελίδα μέλους, κοινότητα, φόρουμ, κοινωνικά, avatar

en: minutes
el_GR: λεπτά

en: months
el_GR: μήνες

en: more
el_GR: περισσότερα

en: more details
el_GR: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: multilingual, localization, internationalization, i18n
el_GR: πολύγλωσσο, εντοπιασμός, διεθνοποίηση, i18n

en: network, proxy server
el_GR: δίκτυο, διακομιστής μεσολάβησης

en: new file set
el_GR: νέο σετ αρχείων

en: new theme, theme, active theme, change theme, template, css
el_GR: νέο θέμα, θέμα, ενεργό θέμα, αλλαγή θέματος, πρότυπο, CSS

en: new user group, new group, group, create
el_GR: νέα ομάδα χρηστών, νέα ομάδα, ομάδα, δημιουργήστε

en: new user, create
el_GR: νέος χρήστης, δημιουργία

en: of
el_GR: από

en: on
el_GR: την

en: once a certain amount of time has passed
el_GR: μία φορά αφού έχει περάσει ένα ορισμένο χρονικό διάστημα

en: or
el_GR: ή

en: overrides, system info, debug, support, help
el_GR: παρακάμπτει, πληροφορίες συστήματος, debug, υποστήριξη, βοήθεια

en: p (paragraph)
el_GR: p (παράγραφος)

en: page
el_GR: σελίδα

en: page attributes, custom
el_GR: χαρακτηριστικά σελίδας, προσαρμοσμένο

en: page types
el_GR: Τύποι Σελίδας

en: pages, add page, delete page, copy, move, alias
el_GR: σελίδες, προσθέστε σελίδα, διαγράψτε σελίδα, αντιγραφή, μετακίνηση, ψευδώνυμο

en: pages, add page, delete page, copy, move, alias, bulk
el_GR: σελίδες, προσθέστε σελίδα, διαγράψτε σελίδα, αντιγραφή, μετακίνηση, ψευδώνυμο, μαζική εργασία

en: password, requirements, code, key, login, registration, security, nist
el_GR: κωδικός πρόσβασης, απαιτήσεις, κωδικός, κλειδί, σύνδεση, εγγραφή, ασφάλεια, νούμερο

en: pre (preformatted)
el_GR: pre (προδιαμορφωμένη)

en: preferred database character set and collation are not configured.
el_GR: το προτιμώμενο σετ χαρακτήρων της βάσης δεδομένων και η collation δεν έχουν ρυθμιστεί.

en: processes, queues, jobs, running
el_GR: διεργασίες, ουρές, εργασίες, τρέξιμο

en: profile, login, redirect, specific, dashboard, administrators
el_GR: προφίλ, είσοδος, ανακατεύθυνση, ειδικά, πίνακας ελέγχου, διαχειριστές

en: px
el_GR: πίξελ

en: questions, quiz, response
el_GR: ερωτήσεις, κουίζ, απάντηση

en: reCAPTCHA V3 blocked as score returned (%1$s) is below the threshold (%2$s)
el_GR: Το reCAPTCHA V3 μπλοκαρίστηκε καθώς το αποτέλεσμα που επιστρέφεται (%1$s) είναι κάτω από το όριο (%2$s)

en: reCAPTCHA v3
el_GR: reCAPTCHA

en: security, actions, administrator, admin, package, marketplace, search
el_GR: ασφάλεια, δράσεις, διαχειριστής, διαχειριστής, πακέτο, marketplace, αναζήτηση

en: security, alternate storage, hide files
el_GR: ασφάλεια, εναλλακτική αποθήκευση, απόκρυψη αρχείων

en: security, files, media, extension, manager, upload
el_GR: ασφαλεία, αρχεία, μέσα, επέκταση, διαχειρηστής, φορτώστε

en: security, lock ip, lock out, block ip, address, restrict, access
el_GR: ασφάλεια, κλειδώμα ip, ξεκλείδωμα , μπλοκάρει IP, διεύθυνση, περιορίζει, πρόσβαση

en: security, registration
el_GR: ασφάλεια, εγγραφή

en: session, options
el_GR: συνεδρία, επιλογές

en: sharing, facebook, twitter
el_GR: κοινή χρήση, facebook, twitter

en: signup, new user, community, public registration, public, registration
el_GR: εγγραφή, νέος χρήστης, κοινότητα, δημόσια εγγραφή, δημόσια, καταχώριση

en: single, page, custom, application
el_GR: ενιαία, σελίδα, προσαρμοσμένο, εφαρμογή

en: site attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά Ιστοχώρου

en: smtp, mail settings
el_GR: SMTP, ρυθμίσεις email

en: stack
el_GR: στοίβα

en: stacks, global areas, reusable content, scrapbook, copy, paste, paste block, copy block, site name, logo
el_GR: στοίβες, παγκόσμιες περιοχές, επαναχρησιμοποιήσιμο περιεχόμενο, πρόχειρο, αντιγραφή, επικόλληση, επικόλληση μπλοκ, αντιγραφή μπλοκ, όνομα της ιστοσελίδας, λογότυπο

en: survey results
el_GR: αποτελέσματα έρευνας

[ctx: table]
en: already up-to-date.
el_GR: ήδη ενημερωμένο.

[ctx: table]
en: updated.
el_GR: ενημερωμένο.

en: test smtp, test mail
el_GR: δοκιμή smtp, δοκιμή ταχυδρομείου

en: the %s block named <strong>%s</strong> in <strong>%s</strong> Area.
el_GR: Το %s Μπλοκ με όνομα <strong>%s</strong> στην Περιοχή <strong>%s</strong>.

en: thumbnail, format, png, jpg, jpeg, quality, compression, gd, imagick, imagemagick, transparency
el_GR: μικρογραφία, μορφή, png, jpg, jpeg, ποιότητα, συμπίεση, gd, imagick, ImageMagick, διαφάνεια

en: timezone, profile, locale
el_GR: ζώνη ώρας, προφίλ, τοπική ρύθμιση

en: tinymce, content block, fonts, editor, content, overlay
el_GR: tinymce, μπλοκ περιεχομένου, γραμματοσειρές, επεξεργαστής, περιεχόμενο, επικάλυψη

en: to
el_GR: μέχρι

[ctx: toolbar]
en: Add Content
el_GR: Προσθήκη περιεχομένου

[ctx: toolbar]
en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

[ctx: toolbar]
en: Edit Mode
el_GR: Λειτουργία Επεξεργασίας

[ctx: toolbar]
en: Exit Edit Defaults
el_GR: Έξοδος από την Επεξεργασία Προεπιλεγμένων

[ctx: toolbar]
en: Exit Edit Mode
el_GR: Έξοδος από τη Λειτουργία Επεξεργασίας

[ctx: toolbar]
en: Help
el_GR: Βοήθεια

[ctx: toolbar]
en: Page Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Σελίδας

[ctx: toolbar]
en: Pages
el_GR: Σελίδες

[ctx: toolbar]
en: Return to Website
el_GR: Επιστροφή στο site

[ctx: toolbar]
en: Sign Out
el_GR: Aποσύνδεση

en: topics, tags, taxonomy
el_GR: θέματα, ετικέτες, ταξινόμηση

en: traffic, statistics, google analytics, quant, pageviews, hits
el_GR: κυκλοφορία, στατιστικά, Google Analytics, ποσοτ., εμφανίσεις σελίδων, επισκέψεις

en: translate, translation, internationalization, multilingual
el_GR: μεταφράζει, μετάφραση, διεθνοποίηση, πολύγλωσσο

en: up to %s characters
el_GR: έως %s χαρακτήρες

en: update, upgrade
el_GR: ενημέρωση, αναβάθμιση

en: upgrade, new version, update
el_GR: αναβάθμιση, νέα έκδοση, ενημέρωση

en: uploading, upload, images, image, resizing, manager, exif, rotation, rotate, quality, compression, png, jpg, jpeg
el_GR: μεταφόρτωση, μεταφόρτωση, εικόνες, εικόνα, αλλαγή μεγέθους, διαχειριστής, exif, περιστροφή, περιστροφή, ποιότητα, συμπίεση, png, jpg, jpeg

en: user attributes, user data, gather data, registration data
el_GR: χαρακτηριστικά χρήστη, δεδομένα χρήστη, συγκέντρωση δεδομένων, δεδομένα καταχώρησης

en: user, group, people, messages
el_GR: χρήστης, ομάδα, άτομα, μηνύματα

en: user, group, people, permissions, expire
el_GR: χρήστης, ομάδα, άνθρωποι, δικαιώματα πρόσβασης λήγει

en: users, groups, people, find, delete user, remove user, change password, password
el_GR: χρήστες, ομάδες, άνθρωποι, βρείτε, διαγράψτε χρήστη, αφαιρέστε χρήστη, αλλαγή κωδικού , κωδικός πρόσβασης

en: vanity, pretty url, redirection, hostname, canonical, seo, pageview, view
el_GR: vanity, pretty url, ανακατεύθυνση, hostname, canonical, SEO, προβολή, προβολή

en: waiting for me, inbox, notifications
el_GR: τι με περιμένει, εισερχόμενα, ειδοποιήσεις

en: website name, title
el_GR: όνομα του δικτυακού τόπου, τίτλος

en: weeks
el_GR: Εβδομάδες

en: with the earliest first.
el_GR: με την πιο παλιά πρώτη

en: with the most recent first.
el_GR: με την πιο πρόσφατη πρώτη.

en: you are running PHP version %s
el_GR: εκτελείτε την έκδοση PHP %s
