Plugins - WooCommerce - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (6986 entries)

[ctx: block description]
en: Displays the description of the selected variation.
el_GR: Εμφανίζει την περιγραφή της επιλεγμένης παραλλαγής.

[ctx: block title]
en: Variation Description (Beta)
el_GR: Περιγραφή παραλλαγής (Beta)

en: This item is not available for purchase.
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο προς πώληση.

en: All regions not covered above
el_GR: Όλες οι περιοχές που δεν καλύπτονται παραπάνω

en: Shipping method ID (e.g., flat_rate, free_shipping).
el_GR: Αναγνωριστικό μεθόδου αποστολής (π.χ. flat_rate, free_shipping).

en: Whether the shipping method is enabled.
el_GR: Εάν η μέθοδος αποστολής είναι ενεργοποιημένη.

en: Shipping methods for this zone.
el_GR: Μέθοδοι αποστολής για αυτή τη ζώνη.

en: Unique identifier for the shipping zone.
el_GR: Μοναδικός αναγνωριστικός κωδικός για τη ζώνη αποστολής.

en: The fulfillment status of the order.
el_GR: Η κατάσταση εκπλήρωσης της παραγγελίας.

en: Product needs shipping.
el_GR: Το προϊόν χρειάζεται αποστολή.

en: Product is downloadable.
el_GR: Το προϊόν είναι διαθέσιμο για λήψη.

en: Product is virtual.
el_GR: Το προϊόν είναι εικονικό.

en: Product global unique ID.
el_GR: Παγκόσμιος μοναδικός αναγνωριστικός κωδικός προϊόντος.

en: Product permalink.
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος προϊόντος.

en: Item price. Calculated as total / quantity.
el_GR: Τιμή είδους. Υπολογίζεται ως σύνολο / ποσότητα.

en: Product data this item is linked to.
el_GR: Δεδομένα προϊόντος με τα οποία συνδέεται αυτό το στοιχείο.

en: Product or variation ID.
el_GR: Αναγνωριστικό προϊόντος ή παραλλαγής.

en: Item name.
el_GR: Όνομα αντικειμένου.

en: Order ID the note belongs to.
el_GR: Αριθμός παραγγελίας στην οποία ανήκει η σημείωση.

en: Cannot delete resource.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του πόρου.

en: Cannot create resource.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία πόρου.

en: Resource already exists.
el_GR: Ο πόρος υπάρχει ήδη.

en: Total value must be an array with exactly 2 numbers for between operators.
el_GR: Η συνολική τιμή πρέπει να είναι ένας πίνακας με ακριβώς 2 αριθμούς για τους τελεστές between.

en: The comparison operator to use for total filtering.
el_GR: Ο τελεστής σύγκρισης που θα χρησιμοποιηθεί για το συνολικό φιλτράρισμα.

en: If true, the note will be shown to customers. If false, the note will be for admin reference only.
el_GR: Εάν είναι αληθές, η σημείωση θα εμφανίζεται στους πελάτες. Εάν είναι ψευδές, η σημείωση θα είναι μόνο για αναφορά από τον διαχειριστή.

en: The order ID that notes belong to.
el_GR: Ο αριθμός παραγγελίας στον οποίο ανήκουν οι σημειώσεις.

en: Limit result to customer notes or private notes.
el_GR: Περιορίστε τα αποτελέσματα στις σημειώσεις πελατών ή στις ιδιωτικές σημειώσεις.

en: Line item image, if available.
el_GR: Εικόνα στοιχείου γραμμής, εάν είναι διαθέσιμη.

en: Cannot trash resource.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του πόρου στα διαγραμμένα.

en: Limit result set to orders with specific total amounts. For between operators, list two values.
el_GR: Περιορίστε το σύνολο των αποτελεσμάτων σε παραγγελίες με συγκεκριμένα συνολικά ποσά. Για τους τελεστές "μεταξύ" (between), αναγράψτε δύο τιμές.

en: Trash not supported.
el_GR: Δεν υποστηρίζονται διαγραμμένα στοιχεία.

en: Enable WooCommerce MCP (Model Context Protocol) for AI-powered store operations. AI-generated results and actions can be unpredictable - please review before executing in your store.
el_GR: Ενεργοποιήστε το WooCommerce MCP (Model Context Protocol) για λειτουργίες καταστήματος με τεχνητή νοημοσύνη. Τα αποτελέσματα και οι ενέργειες που δημιουργούνται από την τεχνητή νοημοσύνη μπορεί να είναι απρόβλεπτα - παρακαλούμε ελέγξτε τα πριν τα εκτελέσετε στο κατάστημά σας.

en: Clear Customer Sessions When Empty
el_GR: Εκκαθάριση κενών συνεδριών πελατών

en: [Performance] Removes session cookies for non-logged in customers when session data is empty, improving page caching performance. May cause compatibility issues with extensions that depend on the session cookie without using session data.
el_GR: [Βελτίωση Απόδοσης] Καταργεί τα cookies συνεδρίας (session cookies) για μη συνδεδεμένους πελάτες όταν τα δεδομένα συνεδρίας είναι κενά, βελτιώνοντας την απόδοση της προσωρινής αποθήκευσης σελίδων. Ενδέχεται να προκαλέσει προβλήματα συμβατότητας με επεκτάσεις που εξαρτώνται από το cookie συνεδρίας χωρίς να χρησιμοποιούν δεδομένα συνεδρίας.

note: translators: %s: WooPayments URL.
en: Requires a plugin with predictive address search support (e.g. <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).
el_GR: Απαιτείται ένα πρόσθετο με υποστήριξη προγνωστικής αναζήτησης διευθύνσεων (π.χ. <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).

en: Taxes and coupons
el_GR: Φόροι και κουπόνια

en: Enable taxes and coupons and configure how they are calculated.
el_GR: Ενεργοποιήστε τους φόρους και τα κουπόνια και ρυθμίστε τον τρόπο υπολογισμού τους.

[ctx: block title]
en: Attribute Filter
el_GR: Φίλτρο Ιδιότητας

[ctx: block title]
en: Price Filter
el_GR: Φίλτρο Τιμής

[ctx: block description]
en: A placeholder block for email content.
el_GR: Μπλοκ θέσης για περιεχόμενα email.

[ctx: block title]
en: Email Content
el_GR: Περιεχόμενα email

en: Want to be notified when this product is back in stock?
el_GR: Θέλετε να σας ειδοποιήσουμε όταν αυτό το προϊόν είναι ξανά διαθέσιμο;

en: Notify me
el_GR: Ειδοποίησέ με

[ctx: block title]
en: Product
el_GR: Προϊόν

en: Enable the new version of the Mini Cart that uses the Interactivity API instead of React in the frontend.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη νέα έκδοση του Mini Cart που χρησιμοποιεί το Interactivity API αντί της React στο εμπρόσθιο τμήμα (frontend).

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re getting in touch to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
el_GR: Επικοινωνούμε μαζί σας για να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας #%1$s ακυρώθηκε.

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re sorry to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
el_GR: Λυπούμαστε που σας ενημερώνουμε ότι η παραγγελία σας #%1$s ακυρώθηκε.

note: translators: %s: Order number
en: Order Cancelled: #%s
el_GR: Η παραγγελία ακυρώθηκε: #%s

note: translators: %s: Order number
en: Your order #%s has been cancelled.
el_GR: Η παραγγελία σας #%s ακυρώθηκε.

en: Store Information
el_GR: Πληροφορίες Καταστήματος

en: Here’s a reminder of what you’ve bought:
el_GR: Ακολουθεί μια υπενθύμιση των αγορών σας:

note: translators: %s: product ID
en: Product with ID "%s" was not found and cannot be added to the cart.
el_GR: Το προϊόν με τον κωδικό «%s» δεν βρέθηκε και δεν μπορεί να προστεθεί στο καλάθι.

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; with a quantity less than or equal to 0 to the cart.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε στο καλάθι το «%s» με ποσότητα μικρότερη ή ίση με 0.

en: Add Email
el_GR: Προσθήκη Email

en: Edit Email
el_GR: Επεξεργασία Email

en: New Email
el_GR: Νέο Email

en: View Email
el_GR: Προβολή Email

en: Search Emails
el_GR: Αναζήτηση Emails

en: Enable Point of Sale functionality in the WooCommerce mobile apps.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία σημείου πώλησης στις εφαρμογές WooCommerce για κινητά.

note: translators: 1: Product title 2: Image number
en: %1$s - Image %2$d
el_GR: %1$s - Εικόνα %2$d

note: translators: %1$s: Product filter name, %2$d: Number of products
en: %1$s (%2$d product) | %1$s (%2$d products)
el_GR[0]: %1$s (%2$d προϊόν)
el_GR[1]: %1$s (%2$d προϊόντα)

en: Added to cart
el_GR: Προστέθηκε στο καλάθι

en: 5 minutes
el_GR: 5 λεπτά

en: [{site_title}]: Your order #{order_number} has been cancelled
el_GR: [{site_title}]: Η παραγγελία σας #{order_number} ακυρώθηκε

en: Receive an email notification when an order that was processing or on hold gets cancelled
el_GR: Λάβετε ειδοποίηση μέσω email όταν ακυρώνεται μια παραγγελία που ήταν σε επεξεργασία ή σε αναμονή

en: Send an email to customers notifying them when their order has been cancelled
el_GR: Αποστολή email στους πελάτες που τους ενημερώνει για την ακύρωση της παραγγελίας τους

en: Cancelled order emails are sent to customers when their orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
el_GR: Τα emails ακυρωμένων παραγγελιών αποστέλλονται στους πελάτες όταν οι παραγγελίες έχουν χαρακτηριστεί ως ακυρωμένες (αν προηγουμένως ήταν σε επεξεργασία ή σε αναμονή).

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it does not exist.
el_GR: Το κουπόνι «%s» δεν μπορεί να εφαρμοστεί επειδή δεν υπάρχει.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it is not valid.
el_GR: Το κουπόνι «%s» δεν μπορεί να εφαρμοστεί επειδή δεν είναι έγκυρο.

[ctx: coupon expiry date placeholder]
en: YYYY-MM-DD
el_GR: ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ

en: Physical address
el_GR: Φυσική διεύθυνση

en: The name of your physical store.
el_GR: Το όνομα του φυσικού σας καταστήματος.

en: Store name
el_GR: Όνομα καταστήματος

en: (Not available)
el_GR: (Μη διαθέσιμο)

en: Leave this box unchecked if you do not want to pull suggested extensions from WooCommerce.com.
el_GR: Αφήστε αυτό το κουτάκι απενεργοποιημένο εάν δεν θέλετε να λαμβάνετε προτάσεις για επεκτάσεις από το WooCommerce.com.

en: Preferred address autocomplete provider
el_GR: Προτιμώμενος πάροχος αυτόματης συμπλήρωσης διευθύνσεων

en: Address autocomplete
el_GR: Αυτόματη συμπλήρωση διεύθυνσης

en: Enable predictive address search
el_GR: Ενεργοποίηση προγνωστικής αναζήτησης διευθύνσεων

en: Suggest full addresses to customers as they type.
el_GR: Προτείνετε πλήρεις διευθύνσεις στους πελάτες καθώς πληκτρολογούν.

en: Details about the store that are shown in email receipts.
el_GR: Λεπτομέρειες σχετικά με το κατάστημα που εμφανίζονται στις αποδείξεις μέσω emails.

en: Your store contact email.
el_GR: Το email επικοινωνίας του καταστήματός σας.

en: Refund & Returns Policy
el_GR: Πολιτική επιστροφής χρημάτων & προϊόντων

en: Brief statement that will appear on the receipts.
el_GR: Σύντομη δήλωση που θα εμφανίζεται στις αποδείξεις.

[ctx: block title]
en: Product Title
el_GR: Τίτλος Προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: weight
el_GR: βάρος

[ctx: block title]
en: Product Stock Indicator
el_GR: Δείκτης Αποθέματος Προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product SKU
el_GR: SKU Προϊόντος

[ctx: block title]
en: Clear filters
el_GR: Εκκαθάριση φίλτρων

[ctx: block description]
en: Displays the description of the product.
el_GR: Εμφανίζει την περιγραφή του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product Description
el_GR: Περιγραφή Προϊόντος

[ctx: block title]
en: All Reviews
el_GR: Όλες οι Αξιολογήσεις

[ctx: block description]
en: Show a list of all product reviews.
el_GR: Εμφανίζει μία λίστα όλων των αξιολογήσεων του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Review Date
el_GR: Ημερομηνία Αξιολόγησης

[ctx: block title]
en: Review Content
el_GR: Περιεχόμενο Αξιολόγησης

en: Just to let you know &mdash; we’ve received your order, and it is now being processed.
el_GR: Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την παραγγελία σας και αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε επεξεργασία.

note: translators: %s: Store admin email
en: If you need any help with your order, please contact us at %s
el_GR: Αν χρειάζεστε βοήθεια με την παραγγελία σας, επικοινωνήστε μαζί μας στο %s

note: translators: %s: Order number
en: Order refunded: %s
el_GR: Επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία: %s

note: translators: %s: order number
en: Details for order #%s,
el_GR: Λεπτομέρειες για την παραγγελία #%s,

note: translators: %s: Store admin email
en: If you need any help with your order, please contact us at %s.
el_GR: Εάν χρειάζεστε βοήθεια με την παραγγελία σας, επικοινωνήστε μαζί μας στο %s.

note: translators: %s: Store admin email
en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at %s.
el_GR: Ευχαριστούμε και πάλι! Εάν χρειάζεστε βοήθεια με την παραγγελία σας, επικοινωνήστε μαζί μας στο %s.

note: translators: %s: Customer full name
en: You’ve received a new order from %s
el_GR: Έχετε λάβει μια νέα παραγγελία από %s

note: translators: %s: Store admin email
en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at %s,
el_GR: Ευχαριστώ και πάλι! Εάν χρειάζεστε οποιαδήποτε βοήθεια με την παραγγελία σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο %s,

note: translators: %s: order number
en: Order cancelled: #%s,
el_GR: Η παραγγελία ακυρώθηκε: #%s,

note: translators: %s: order number
en: New order: #%s,
el_GR: Νέα παραγγελία: #%s,

note: translators: %s: order number
en: Order failed: #%s,
el_GR: Η παραγγελία απέτυχε: #%s,

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the order: "%s"
el_GR: Τα άκυρα κουπόνια αφαιρέθηκαν από την παραγγελία: «%s»

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the order. %2$s
el_GR: Το «%1$s» αφαιρέθηκε από την παραγγελία. %2$s

en: Allows entering cost of goods sold information for products.
el_GR: Επιτρέπει την εισαγωγή πληροφοριών σχετικά με το κόστος πωληθέντων προϊόντων.

en: Point of Sale
el_GR: Σημείο πώλησης

note: translators: %s: coupon code.
en: Remove %s coupon
el_GR: Αφαίρεση κουπονιού %s

note: translators: "%1$s": coupon code, %2$s: categories list translators: %1$s: coupon code, %2$s: categories list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the categories: %2$s.
el_GR: Λυπούμαστε, το κουπόνι "%1$s" δεν ισχύει για τις κατηγορίες: %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: products list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the products: %2$s.
el_GR: Λυπούμαστε, το κουπόνι "%1$s" δεν ισχύει για τα προϊόντα: %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon maximum amount
en: The maximum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
el_GR: Η μέγιστη δαπάνη για το κουπόνι "%1$s" είναι %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code,  %2$s: coupon minimum amount translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon minimum amount
en: The minimum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
el_GR: Η ελάχιστη δαπάνη για το κουπόνι "%1$s" είναι %2$s.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" has expired.
el_GR: Το κουπόνι "%s" έχει λήξει.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
el_GR: Το όριο χρήσης για το κουπόνι "%s" έχει ξεπεραστεί. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά μετά από λίγο ή επικοινωνήστε μαζί μας για βοήθεια.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached.
el_GR: Το όριο χρήσης για το κουπόνι "%s" έχει ξεπεραστεί.

en: Hide shipping rates when free shipping is available
el_GR: Απόκρυψη των άλλων τρόπων αποστολής όταν η δωρεάν αποστολή είναι διαθέσιμη

en: File path is not a valid upload path.
el_GR: Η διαδρομή αρχείου δεν είναι μια έγκυρη διαδρομή μεταφόρτωσης.

en: Return to shipping
el_GR: Επιστροφή στην αποστολή

[ctx: Font size name]
en: small
el_GR: μικρό

[ctx: Font size name]
en: medium
el_GR: μεσαίο

[ctx: Font size name]
en: large
el_GR: μεγάλο

[ctx: Font size name]
en: extra-large
el_GR: πολύ μεγάλο

[ctx: block keyword]
en: clear filters
el_GR: καθαρισμός φίλτρων

[ctx: block description]
en: Display a product's description, attributes, and reviews
el_GR: Εμφάνιση της περιγραφής, των ιδιοτήτων και των αξιολογήσεων ενός προϊόντος.

[ctx: block description]
en: Accordion Panel
el_GR: Στοιχείο ακορντεόν

[ctx: block description]
en: A single accordion that displays a header and expandable content.
el_GR: Ένα ενιαίο ακορντεόν που εμφανίζει μια κεφαλίδα και επεκτάσιμο περιεχόμενο.

[ctx: block description]
en: Accordion header.
el_GR: Κεφαλίδα ακορντεόν.

[ctx: block title]
en: Accordion Header
el_GR: Κεφαλίδα Aκορντεόν

note: translators: %s: Username
en: Username: %s.
el_GR: Όνομα χρήστη: %s

en: If you didn’t make this request, just ignore this email. If you’d like to proceed, reset your password via the link below:
el_GR: Εάν δεν υποβάλατε εσείς αυτό το αίτημα, απλώς αγνοήστε αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Εάν θέλετε να συνεχίσετε, επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας μέσω του παρακάτω συνδέσμου:

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: Order #%1$s (%2$s)
el_GR: Παραγγελία #%1$s (%2$s)

en: We’ve received your order and it’s currently on hold until we can confirm your payment has been processed.
el_GR: Λάβαμε την παραγγελία σας και αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε αναμονή μέχρι να επιβεβαιώσουμε ότι η πληρωμή σας έχει διεκπεραιωθεί.

en: You can access your account area to view orders, change your password, and more via the link below:
el_GR: Μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στον λογαριασμό σας για να δείτε τις παραγγελίες σας, να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας και πολλά άλλα μέσω του παρακάτω συνδέσμου:

note: translators: %s: Username
en: Username: <b>%s</b>
el_GR: Όνομα χρήστη: <b>%s</b>

note: translators: %s: Site title
en: Thanks for creating an account on %s. Here’s a copy of your user details.
el_GR: Ευχαριστούμε που δημιουργήσατε λογαριασμό στο %s. Ακολουθεί ένα αντίγραφο των στοιχείων χρήστη σας.

en: Set your new password.
el_GR: Ορίστε το νέο σας συνθηματικό.

en: Here’s a reminder of what you’ve ordered:
el_GR: Ακολουθεί μια υπενθύμιση της παραγγελίας σας:

en: Hi,
el_GR: Γεια σας,

note: translators: %s: Customer billing full name
en: You’ve received a new order from %s:
el_GR: Έχετε λάβει μια νέα παραγγελία από %s:

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: We’re getting in touch to let you know that order #%1$s from %2$s has been cancelled.
el_GR: Επικοινωνούμε μαζί σας για να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία #%1$s από %2$s ακυρώθηκε.

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Unfortunately, the payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
el_GR: Δυστυχώς, η πληρωμή για την παραγγελία #%1$s από %2$s απέτυχε. Η παραγγελία ήταν η εξής:

en: Brand ID
el_GR: ID Μάρκας

en: Brand name
el_GR: Όνομα μάρκας

en: Brand link
el_GR: Σύνδεσμος μάρκας

en: Brand URL.
el_GR: URL μάρκας.

en: Enter your coupon code
el_GR: Εισάγετε τον κωδικό του κουπονιού σας

en: Order Actions
el_GR: Ενέργειες παραγγελίας

en: Site
el_GR: Ιστότοπος

en: Site Title
el_GR: Τίτλος Ιστοτόπου

en: Homepage URL
el_GR: URL αρχικής σελίδας

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Allow WooCommerce to send error logs and non-sensitive diagnostic data to help improve WooCommerce. This feature requires %1$susage tracking%2$s to be enabled.
el_GR: Επιτρέψτε στο WooCommerce να στέλνει αρχεία καταγραφής σφαλμάτων και μη ευαίσθητα διαγνωστικά δεδομένα για να βοηθήσετε στη βελτίωση του WooCommerce. Αυτή η λειτουργία απαιτεί την ενεργοποίηση της %1$sενεργοποίησης παρακολούθησης%2$s.

en: ⚠ Usage tracking must be enabled to use remote logging.
el_GR: ⚠ Η παρακολούθηση χρήσης πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να χρησιμοποιήσετε την απομακρυσμένη καταγραφή.

en: Enable modern email design for transactional emails
el_GR: Ενεργοποίηση σύγχρονου σχεδιασμού για τα emails συναλλαγών (transactional emails)

en: Enable blueprint to import and export settings in bulk
el_GR: Ενεργοποίηση του blueprint για τη μαζική εισαγωγή και εξαγωγή των ρυθμίσεων

en: Enable the block-based email editor for transactional emails.
el_GR: Ενεργοποιήστε τον επεξεργαστή emails με βάση τα μπλοκ για τα emails συναλλαγών (transactional emails).

en: Create columns
el_GR: Δημιουργία στηλών

en: Remove columns
el_GR: Αφαίρεση στηλών

en: Site Visibility
el_GR: Ορατότητα ιστοτόπου

en: Invalid post
el_GR: Εσφαλμένη δημοσίευση

[ctx: Block pattern category]
en: Email Contents
el_GR: Περιεχόμενα email

en: Country code.
el_GR: Κωδικός xώρας

en: Invalid country code.
el_GR: Εσφαλμένος κωδικός χώρας.

en: Invalid field.
el_GR: Μη έγκυρο πεδίο.

en: Integrations
el_GR: Ενσωματώσεις

note: translators: %d is number of actions to create
en: Creating %d action | Creating %d actions
el_GR[0]: Δημιουργία %d ενέργειας
el_GR[1]: Δημιουργία %d ενεργειών

note: translators: %2$d: number of actions deletions failed
en: %2$d failure. | %2$d failures.
el_GR[0]: %2$d αποτυχία.
el_GR[1]: %2$d αποτυχίες.

en: [{site_title}]: You've got a new order: #{order_number}
el_GR: [{site_title}]: Έχετε μια νέα παραγγελία: #{order_number}

en: Scheduled action cancelled.
el_GR: Η προγραμματισμένη ενέργεια ακυρώθηκε.

en: Congratulations on the sale!
el_GR: Συγχαρητήρια για την πώληση!

en: New order: #{order_number}
el_GR: Νέα παραγγελία: #{order_number}

en: We hope they’ll be back soon! Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
el_GR: Ελπίζουμε να επιστρέψουν σύντομα! Διαβάστε περισσότερα σχετικά με την <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">αντιμετώπιση προβλημάτων αποτυχημένων πληρωμών</a>.

en: Reset your password for {site_title}
el_GR: Επαναφέρετε το συνθηματικό πρόσβασής σας στο {site_title}

en: Select who should be notified if an order that was previously processing or on-hold has failed.
el_GR: Επιλέξτε ποιος θα ειδοποιηθεί εάν μια παραγγελία που βρισκόταν προηγουμένως σε επεξεργασία ή σε αναμονή έχει αποτύχει.

en: Order refunded: {order_number}
el_GR: Επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία: {order_number}

en: Partial refund: Order {order_number}
el_GR: Μερική επιστροφή χρημάτων: Παραγγελία {order_number}

en: Reset your password
el_GR: Επαναφορά του συνθηματικού πρόσβασής σας

en: Order failed: #{order_number}
el_GR: Η παραγγελία απέτυχε: #{order_number}

en: A note has been added to your order from {site_title}
el_GR: Μια σημείωση έχει προστεθεί στην παραγγελία σας από {site_title}

en: Your order from {site_title} is on its way!
el_GR: Η παραγγελία σας από {site_title} είναι καθ' οδόν!

en: Order cancelled: #{order_number}
el_GR: Η παραγγελία ακυρώθηκε: #{order_number}

en: If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
el_GR: Εάν χρειάζεστε βοήθεια με την παραγγελία σας, επικοινωνήστε μαζί μας στο {store_email}.

en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
el_GR: Ευχαριστούμε και πάλι! Εάν χρειάζεστε βοήθεια με την παραγγελία σας, επικοινωνήστε μαζί μας στο {store_email}.

en: Good things are heading your way!
el_GR: Καλά πράγματα έρχονται προς το μέρος σας!

note: translators: 1: SKU.
en: The product with SKU (%1$s) you are trying to insert is already present in the lookup table
el_GR: Το προϊόν με τον κωδικό SKU (%1$s) που προσπαθείτε να εισαγάγετε υπάρχει ήδη στον πίνακα αναζήτησης.

en: WC_Session is not available, customer data cannot be saved to session.
el_GR: Το WC_Session δεν είναι διαθέσιμο, τα δεδομένα πελατών δεν μπορούν να αποθηκευτούν στη συνεδρία.

note: translators: %s: Error message.
en: An error occurred while saving account details: %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση των στοιχείων του λογαριασμού: %s

en: The selected product is invalid.
el_GR: Το επιλεγμένο προϊόν δεν είναι έγκυρο.

en: Brands:
el_GR: Μάρκες:

en: Manually send an email to your customers containing their order information and payment links
el_GR: Στείλτε χειροκίνητα ένα email στους πελάτες σας με τις πληροφορίες της παραγγελίας τους και τους συνδέσμους πληρωμής

en: Cost value
el_GR: Τιμή κόστους

note: translators: %s = cost value (formatted as currency)
en: Enter cost value (%s)
el_GR: Εισαγάγετε την τιμή κόστους (%s)

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is sent.
en: <b>To</b>: %s
el_GR: <b>Προς</b>: %s

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is bcc-ed.
en: <b>Bcc</b>: %s
el_GR: <b>Κρυφή κοινοποίηση</b>: %s

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is cc-ed.
en: <b>Cc</b>: %s
el_GR: <b>Κοινοποίηση</b>: %s

en: Automatically update email styles when theme styles change
el_GR: Αυτόματη ενημέρωση στυλ email όταν αλλάζουν τα στυλ θέματος

en: Auto-sync with theme
el_GR: Αυτόματος συγχρονισμός με θέμα

en: Logo width (px)
el_GR: Πλάτος λογότυπου (px)

en: Retain refunded orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
el_GR: Διατηρήστε τις παραγγελίες που έχουν επιστραφεί για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα πριν από την ανωνυμοποίηση των προσωπικών δεδομένων που περιέχονται σε αυτές.

en: Blueprint (beta)
el_GR: Blueprint (Υπό δοκιμή)

en: Retain refunded orders
el_GR: Διατήρηση επιστρεφόμενων παραγγελιών

[ctx: block description]
en: Allow customers to create an account after their purchase.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να δημιουργήσουν λογαριασμό μετά την αγορά τους.

en: Grow and retain customers with email, SMS, automations, and a consolidated view of customer interactions.
el_GR: Αυξήστε και διατηρήστε τους πελάτες σας με email, SMS, αυτοματισμούς και μια ενοποιημένη προβολή των αλληλεπιδράσεων με τους πελάτες.

en: Crypto Payments
el_GR: Πληρωμές με Crypto

en: Offer cryptocurrency payment options to your shoppers.
el_GR: Προσφέρετε επιλογές πληρωμής με κρυπτονόμισμα στους πελάτες σας.

en: Invalid nonce.
el_GR: Μη έγκυρο nonce.

en: Usage tracking activated
el_GR: Η παρακολούθηση χρήσης ενεργοποιήθηκε

en: This is a customer note. Customers can add a note to their order on checkout.
    
    It can be multiple lines. If there's no note, this section is hidden.
el_GR: Αυτή είναι μία σημείωση πελάτη. Οι πελάτες μπορούν να προσθέσουν μια σημείωση στην παραγγελία τους κατά το checkout.
    
    Μπορεί να είναι πολλαπλές γραμμές. Εάν δεν υπάρχει σημείωση, αυτή η ενότητα θα είναι κρυφή.

[ctx: Used in the paragraph of the coming soon page]
en: Dedicated to providing top-quality bikes, accessories, and expert advice for riders of all experience levels. Stay tuned.
el_GR: Αφιερωμένο στην παροχή ποδηλάτων κορυφαίας ποιότητας, αξεσουάρ και συμβουλών από ειδικούς για αναβάτες όλων των επιπέδων εμπειρίας. Μείνετε συντονισμένοι.

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: Where cycling dreams take flight.
el_GR: Εκεί όπου τα ποδηλατικά όνειρα πετούν.

en: Onboarding Configuration
el_GR: Ρύθμιση Onboarding

note: translators: %s: status.
en: Status: %s
el_GR: Κατάσταση: %s

en: Order cancelled
el_GR: Η παραγγελία ακυρώθηκε

en: Show password
el_GR: Εμφάνιση συνθηματικού

en: Hide password
el_GR: Απόκρυψη συνθηματικού

en: 1 of 5 stars
el_GR: 1 από 5 αστέρια

en: 2 of 5 stars
el_GR: 2 από 5 αστέρια

en: 3 of 5 stars
el_GR: 3 από 5 αστέρια

en: 4 of 5 stars
el_GR: 4 από 5 αστέρια

en: 5 of 5 stars
el_GR: 5 από 5 αστέρια

en: Limit result set to virtual product variations.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραλλαγές εικονικών προϊόντων.

en: Limit result set to downloadable product variations.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραλλαγές μεταφορτώσιμων προϊόντων.

en: Limit result set to product variations with any of the statuses.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραλλαγές προϊόντων με οποιαδήποτε κατάσταση.

en: Exclude product variations with any of the statuses from result set.
el_GR: Εξαίρεση παραλλαγών προϊόντων με οποιαδήποτε κατάσταση από το σύνολο αποτελεσμάτων.

note: translators: %s: site name.
en: Your account with %s is using a temporary password. We emailed you a link to change your password.
el_GR: Ο λογαριασμός σας στο %s χρησιμοποιεί προσωρινό συνθηματικό πρόσβασης. Σας στείλαμε με email έναν σύνδεσμο για να αλλάξετε το συνθηματικό σας.

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: opening soon
el_GR: ανοίγει σύντομα

en: Products in cart
el_GR: Προϊόντα στο καλάθι

en: Action needed
el_GR: Απαιτείται ενέργεια

en: WooCommerce Settings
el_GR: Ρυθμίσεις WooCommerce

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: Sorry, your order on %1$s was unsuccessful. Your order details are below, with a link to try your payment again: %2$s
el_GR: Λυπούμαστε, η παραγγελία σας στο %1$s ήταν ανεπιτυχής. Τα στοιχεία της παραγγελίας σας βρίσκονται παρακάτω, με έναν σύνδεσμο για να δοκιμάσετε ξανά την πληρωμή σας: %2$s

en: Enable order data caching in the datastore. This feature only works with high-performance order storage.
el_GR: Ενεργοποίηση της προσωρινής αποθήκευσης δεδομένων παραγγελίας στην αποθήκη δεδομένων. Αυτή η λειτουργία λειτουργεί μόνο με αποθήκευση παραγγελιών υψηλής απόδοσης HPOS.

en: Order statuses not found
el_GR: Οι καταστάσεις παραγγελίας δεν βρέθηκαν

en: Order status slug.
el_GR: Σύντομο όνομα (slug) κατάστασης παραγγελίας.

en: Information about the product's availability.
el_GR: Πληροφορίες σχετικά με τη διαθεσιμότητα του προϊόντος.

en: Stock availability text.
el_GR: Κείμενο διαθεσιμότητας αποθέματος.

en: Stock availability class.
el_GR: Κλάση διαθεσιμότητας αποθέματος.

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today's hyper-competitive global market.
el_GR: Το Payoneer Checkout είναι η επόμενη γενιά πλατφορμών επεξεργασίας πληρωμών, παρέχοντας στους εμπόρους σε όλο τον κόσμο τις λύσεις και την κατεύθυνση που χρειάζονται για να επιτύχουν στη σημερινή υπερ-ανταγωνιστική παγκόσμια αγορά.

en: Enable PayU's exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
el_GR: Ενεργοποιήστε την αποκλειστική προσθήκη της PayU για το WooCommerce για να αρχίσετε να δέχεστε πληρωμές με 100+ τρόπους πληρωμής που είναι διαθέσιμες στην Ινδία, συμπεριλαμβανομένων πιστωτικών καρτών, χρεωστικών καρτών, UPI και άλλων!

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell in store and track sales and inventory in one place.
el_GR: Δεχτείτε με ασφάλεια πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες με ένα χαμηλό επιτόκιο, χωρίς ξαφνικές χρεώσεις (διατίθενται προσαρμοσμένες τιμές). Πουλήστε στο κατάστημα και παρακολουθήστε τις πωλήσεις και τα αποθέματα σε ένα μέρος.

en: Accept credit and debit cards on your WooCommerce store with advanced features like partial refunds, full/partial captures, and 3D Secure security.
el_GR: Αποδεχτείτε πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες στο κατάστημά σας WooCommerce με προηγμένα χαρακτηριστικά όπως μερική επιστροφή χρημάτων, πλήρη/μερική χρέωση και ασφάλεια 3D Secure.

en: Accept payments with Woo
el_GR: Αποδοχή πληρωμών με το Woo

en: Credit/debit cards, Apple Pay, Google Pay, and more.
el_GR: Πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες, Apple Pay, Google Pay και άλλα.

en: Affirm's tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
el_GR: Τα προσαρμοσμένα προγράμματα της Affirm «Αγορά τώρα, πληρωμή αργότερα» καταργούν την τιμή ως εμπόδιο, μετατρέποντας τους περιηγητές σε αγοραστές, αυξάνοντας τη μέση αξία παραγγελίας και διευρύνοντας την πελατειακή σας βάση.

en: Clearpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
el_GR: Το Clearpay επιτρέπει στους πελάτες να παραλαμβάνουν τα προϊόντα τους άμεσα και να πληρώνουν για τις αγορές τους σε 4 δόσεις, πάντα χωρίς τόκο.

en: A European payments solution that allows you to accept payments in over 25 countries and multiple currencies.
el_GR: Η Viva.com είναι μια ευρωπαϊκή λύση πληρωμών που σας επιτρέπει να δέχεστε πληρωμές σε περισσότερες από 25 χώρες και πολλαπλά νομίσματα.

en: PayPal Payments lets you offer PayPal, Venmo (US only), Pay Later options and more.
el_GR: Οι πληρωμές PayPal σας επιτρέπουν να προσφέρετε επιλογές PayPal, Venmo (μόνο στις ΗΠΑ), πληρωμή αργότερα και πολλά άλλα.

en: Safe and secure payments using your customer's PayPal account.
el_GR: Ασφαλείς και ασφαλείς πληρωμές μέσω του λογαριασμού PayPal του πελάτη σας.

en: Paymob is a leading payment gateway in the Middle East and Africa. Accept payments online and in-store with Paymob.
el_GR: Η Paymob είναι η κορυφαία πύλη πληρωμών στη Μέση Ανατολή και την Αφρική. Αποδεχτείτε πληρωμές online και στα καταστήματα με την Paymob.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa's most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
el_GR: Η επέκταση Payfast για το WooCommerce σας επιτρέπει να δέχεστε πληρωμές με πιστωτική κάρτα και EFT μέσω μιας από τις πιο δημοφιλείς πύλες πληρωμών της Νότιας Αφρικής. Δεν υπάρχουν τέλη εγκατάστασης ή μηνιαίο κόστος συνδρομής. Η επιλογή αυτής της επέκτασης θα ρυθμίσει το κατάστημά σας ώστε να χρησιμοποιεί νοτιοαφρικανικές ράντες ως επιλεγμένο νόμισμα.

en: The URL of the image.
el_GR: Το URL της εικόνας.

en: Your trusted payments partner in Asia and around the world.
el_GR: Ο αξιόπιστος συνεργάτης σας για τις πληρωμές στην Ασία και σε όλο τον κόσμο.

en: The unique identifier for the payment method.
el_GR: Το μοναδικό αναγνωριστικό για τον τρόπο πληρωμής.

en: The plugin main file. This is a relative path to the plugins directory.
el_GR: Το κύριο αρχείο του προσθέτου. Πρόκειται για μια σχετική διαδρομή προς τον κατάλογο των προσθέτων.

en: The status of the plugin.
el_GR: Η κατάσταση του προσθέτου.

en: The URL of the provider image.
el_GR: Η διεύθυνση URL της εικόνας του παρόχου.

en: The URL of the provider icon (square aspect ratio - 72px by 72px).
el_GR: Η διεύθυνση URL του εικονιδίου του παρόχου (τετράγωνη αναλογία διαστάσεων - 72px επί 72px).

en: Links for the provider.
el_GR: Σύνδεσμοι για τον πάροχο.

en: The type of the link.
el_GR: Ο τύπος του συνδέσμου.

en: The URL of the link.
el_GR: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου.

en: The general state of the provider with regards to it's payments processing.
el_GR: Η γενική κατάσταση του παρόχου όσον αφορά την επεξεργασία πληρωμών.

en: Whether the provider is enabled for use on checkout.
el_GR: Εάν ο πάροχος είναι ενεργοποιημένος για χρήση στη σελίδα ολοκλήρωσης παραγγελίας (checkout).

en: Whether the provider has a payments processing account connected.
el_GR: Εάν ο πάροχος έχει συνδεδεμένο λογαριασμό επεξεργασίας πληρωμών.

en: Whether the provider needs setup.
el_GR: Εάν ο πάροχος χρειάζεται ρύθμιση.

en: Whether the provider is in test mode for payments processing.
el_GR: Εάν ο πάροχος βρίσκεται σε δοκιμαστική λειτουργία για την επεξεργασία πληρωμών.

en: Whether the provider is in dev mode. Having this true usually leads to forcing test payments.
el_GR: Εάν ο πάροχος βρίσκεται σε κατάσταση δοκιμαστικής λειτουργίας. Αν αυτό είναι αληθές, συνήθως δημιουργεί δοκιμαστικές πληρωμές.

en: The management details of the provider.
el_GR: Τα στοιχεία διαχείρισης του παρόχου.

en: The link to the settings page for the payment gateway.
el_GR: Ο σύνδεσμος προς τη σελίδα ρυθμίσεων της πύλης πληρωμών.

en: The URL to the settings page for the payment gateway.
el_GR: Η διεύθυνση URL της σελίδας ρυθμίσεων της πύλης πληρωμών.

en: The type of the plugin.
el_GR: Ο τύπος του προσθέτου.

en: The slug of the plugin.
el_GR: Το σύντομο όνομα (slug) του προσθέτου.

en: Accept payments offline using multiple different methods. These can also be used to test purchases.
el_GR: Αποδεχτείτε πληρωμές εκτός σύνδεσης χρησιμοποιώντας πολλές διαφορετικές μεθόδους. Μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για δοκιμαστικές αγορές.

en: Something big is brewing! Our store is in the works – Launching shortly!
el_GR: Κάτι μεγάλο είναι στα σκαριά! Το κατάστημά μας είναι σε φάση προετοιμασίας – Θα ξεκινήσει σύντομα!

[ctx: Coming Soon template heading]
en: Stay tuned.
el_GR: Μείνετε συντονισμένοι.

en: Address Line 2
el_GR: Γραμμή 2 διεύθυνσης

en: The email type to preview.
el_GR: Ο τύπος email για προεπισκόπηση.

en: Email address to send the email preview to.
el_GR: Διεύθυνση email για αποστολή της προεπισκόπησης.

en: The email type to get subject for.
el_GR: Ο τύπος email για τον οποίο θέλετε να λάβετε το θέμα.

en: A subject for provided email type after filters are applied and placeholders replaced.
el_GR: To θέμα για τον παρεχόμενο τύπο email μετά την εφαρμογή των φίλτρων και την αντικατάσταση των μεταβλητών θέσης.

note: translators: %s: Email address.
en: Test email sent to %s.
el_GR: Το δοκιμαστικό email εστάλη στο %s.

en: Error sending test email. Please try again.
el_GR: Σφάλμα αποστολής δοκιμαστικού email. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Error saving transient. Please try again.
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της παροδικής μεταβολής (transient). Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

note: translators: %s: Email settings color key, e.g., "woocommerce_email_base_color".
en: Transient saved for key %s.
el_GR: H παροδική μεταβολή (transient) αποθηκεύτηκε για το κλειδί %s.

en: Invalid suggestion ID.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό πρότασης.

en: Allow shoppers to fast-track the checkout process with express options like Apple Pay and Google Pay.
el_GR: Επιτρέψτε στους αγοραστές να επιταχύνουν τη διαδικασία πληρωμής με επιλογές express, όπως το Apple Pay και το Google Pay.

en: Buy Now, Pay Later
el_GR: Αγοράστε τώρα, πληρώστε αργότερα

en: Offer flexible payment options to your shoppers.
el_GR: Προσφέρετε ευέλικτες επιλογές πληρωμής στους πελάτες σας.

en: Payment Providers
el_GR: Πάροχοι πληρωμών

en: Give your shoppers additional ways to pay.
el_GR: Δώστε στους πελάτες σας επιπλέον τρόπους πληρωμής.

en: Controls the display of the company field in checkout.
el_GR: Ελέγχει την εμφάνιση του πεδίου της εταιρείας στη σελίδα ολοκλήρωσης παραγγελίας.

en: Take offline payments
el_GR: Λήψη πληρωμών εκτός σύνδεσης (μη ηλεκτρονικές)

en: Phone number
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου

en: Let your shoppers pay upon delivery — by cash or other methods of payment.
el_GR: Επιτρέψτε στους αγοραστές σας να πληρώσουν κατά την παράδοση - με μετρητά ή άλλες μεθόδους πληρωμής.

en: Customize your WooCommerce email template and preview it below.
el_GR: Προσαρμόστε το πρότυπο των WooCommerce emails και κάντε προεπισκόπηση παρακάτω.

en: Add your logo to each of your WooCommerce emails. If no logo is uploaded, your site title will be used instead.
el_GR: Προσθέστε το λογότυπό σας σε κάθε ένα από τα emails του WooCommerce. Εάν δεν έχει μεταφορτωθεί λογότυπο, θα χρησιμοποιηθεί ο τίτλος του ιστοτόπου σας.

en: Header alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση κεφαλίδας

en: Font family
el_GR: Γραμματοσειρά

note: translators: %s: Available placeholders for use
en: This text will appear in the footer of all of your WooCommerce emails.
el_GR: Αυτό το κείμενο θα εμφανιστεί στο υποσέλιδο όλων των emails του WooCommerce.

en: Accent
el_GR: Έμφαση

note: translators: %s: default color
en: Customize the color of your buttons and links. Default %s.
el_GR: Προσαρμόστε το χρώμα των κουμπιών και των συνδέσμων σας. Προεπιλογή %s.

en: Email background
el_GR: Φόντο email

note: translators: %s: default color
en: Select a color for the background of your emails. Default %s.
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα για το φόντο των emails σας. Προεπιλογή %s.

en: Content background
el_GR: Φόντο περιεχομένου

note: translators: %s: default color
en: Choose a background color for the content area of your emails. Default %s.
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα φόντου για την περιοχή περιεχομένου των emails σας. Προεπιλογή %s.

en: Heading & text
el_GR: Kεφαλίδα & κείμενο

note: translators: %s: default color
en: Set the color of your headings and text. Default %s.
el_GR: Ορίστε το χρώμα των κεφαλίδων και του κειμένου σας. Προεπιλογή %s.

en: Secondary text
el_GR: Δευτερεύον κείμενο

note: translators: %s: footer default color
en: Choose a color for your secondary text, such as your footer content. Default %s.
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα για το δευτερεύον κείμενό σας, όπως το περιεχόμενο του υποσέλιδου. Προεπιλογή %s.

en: Color palette
el_GR: Παλέτα χρωμάτων

en: Set the name and email address you'd like your outgoing emails to use.
el_GR: Ορίστε το όνομα και τη διεύθυνση email που θέλετε να χρησιμοποιούν τα εξερχόμενα emails σας.

en: Email preview
el_GR: Προεπισκόπηση email

en: Preview your email template. You can also test on different devices and send yourself a test email.
el_GR: Προεπισκόπηση του προτύπου email σας. Μπορείτε επίσης να το δοκιμάσετε σε διαφορετικές συσκευές και να στείλετε στον εαυτό σας ένα δοκιμαστικό email.

en: Standard fonts
el_GR: Τυποποιημένες γραμματοσειρές

en: Custom fonts
el_GR: Προσαρμοσμένες γραμματοσειρές

en: There was an error rendering an email preview.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα στην εμφάνιση μιας προεπισκόπησης email.

en: Enable compatibility mode (Synchronize orders between High-performance order storage and WordPress posts storage).
el_GR: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία συμβατότητας (Συγχρονισμός παραγγελιών μεταξύ του τρόπου αποθήκευσης για υψηλές αποδόσεις HPOS και της αποθήκευσης στον πίνακα άρθρων του WordPress).

en: Cost of Goods Sold
el_GR: Κόστος πωληθέντων προϊόντων

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Email improvements
el_GR: Βελτιώσεις στα emails

en: Cost of Goods Sold data.
el_GR: Δεδομένα κόστους πωληθέντων προϊόντων.

en: Total value of the Cost of Goods Sold for the order.
el_GR: Συνολική αξία του κόστους πωληθέντων προϊοντων για την παραγγελία.

en: Cost of Goods Sold data. Only present for product line items.
el_GR: Δεδομένα κόστους πωληθέντων προϊοντων. Υπάρχει μόνο για τα προϊόντα γραμμής της παραγγελίας.

en: Cost of Goods Sold values for the product.
el_GR: Αξία κόστους πωληθέντος προϊόντος.

en: Value of the Cost of Goods Sold for the order item.
el_GR: Αξία του κόστους πωληθέντος προϊόντος γραμμής της παραγγελίας.

en: Total monetary value of the Cost of Goods Sold for the product (sum of all the effective values).
el_GR: Συνολική χρηματική αξία του κόστους πωληθέντος προϊόντος (άθροισμα όλων των πραγματικών τιμών).

en: Is this theme a block theme?
el_GR: Είναι αυτό το θέμα ένα θέμα εμφάνισης με μπλοκ;

en: Your order at {site_title} was unsuccessful
el_GR: Η παραγγελία σας στο {site_title} ήταν ανεπιτυχής

en: Block theme
el_GR: Θέμα εμφάνισης με μπλοκ

en: Classic theme
el_GR: Κλασικό θέμα εμφάνισης

en: Displays whether the current active theme is a block theme or a classic theme.
el_GR: Εμφανίζει αν το τρέχον ενεργό θέμα εμφάνισης είναι θέμα με μπλοκ ή κλασικό.

en: Theme type
el_GR: Τύπος θέματος εμφάνισης

en: Site visibility badge
el_GR: Ένδειξη ορατότητας ιστοτόπου

en: Enable the site visibility badge in the WordPress admin bar
el_GR: Ενεργοποιήστε την ένδειξη ορατότητας του ιστοτόπου στη γραμμή διαχείρισης του WordPress

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
el_GR: Εάν το Πρόσθετο μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο δικτυακά.

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Update Brand
el_GR: Ενημέρωση Μάρκας

en: Brand
el_GR: Μάρκα

en: brand
el_GR: μάρκα

en: Sorry, this coupon is not applicable to the brands of selected products.
el_GR: Συγγνώμη, αυτό το κουπόνι δεν ισχύει για τις μάρκες επιλεγμένων προϊόντων.

en: Product must not be associated with these brands for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products associated with these brands will not be discounted.
el_GR: Το προϊόν δεν πρέπει να σχετίζεται με αυτές τις μάρκες για να παραμείνει έγκυρο το κουπόνι ή, για τις «Εκπτώσεις Προϊόντων», τα προϊόντα που σχετίζονται με αυτές τις μάρκες δεν θα έχουν έκπτωση.

en: Brands
el_GR: Μάρκες

en: A product must be associated with this brand for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products with these brands will be discounted.
el_GR: Ένα προϊόν πρέπει να σχετίζεται με αυτή τη μάρκα για να παραμείνει το κουπόνι έγκυρο ή, για τις «Εκπτώσεις προϊόντων», τα προϊόντα με αυτές τις μάρκες θα έχουν έκπτωση.

en: Red
el_GR: Κόκκινο

en: Show more…
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων...

en: Coming soon
el_GR: Σύντομα κοντά σας

en: Product Pagination
el_GR: Σελιδοποίηση προϊόντων

en: Clear system status theme info cache
el_GR: Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης πληροφοριών θέματος στην κατάστασης συστήματος

en: This tool will empty the system status theme info cache.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα αδειάσει την προσωρινή μνήμη πληροφοριών θέματος στην κατάσταση συστήματος.

en: System status theme info cache cleared.
el_GR: Έγινε εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης πληροφοριών θέματος στην κατάσταση συστήματος.

en: Remote Logging
el_GR: Απομακρυσμένη καταγραφή

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n uncertain plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n uncertain plugins found%2$s
el_GR[0]: 
    %%C%1$d%%n αβέβαιο πρόσθετο βρέθηκε%2$s
el_GR[1]: 
    %%C%1$d%%n αβέβαια πρόσθετα βρέθηκαν%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n compatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n compatible plugins found%2$s
el_GR[0]: 
    %%C%1$d%%n συμβατό πρόσθετο βρέθηκε%2$s
el_GR[1]: 
    %%C%1$d%%n συμβατά πρόσθετα βρέθηκαν%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n incompatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n incompatible plugins found%2$s
el_GR[0]: 
    %%C%1$d%%n μη συμβατό πρόσθετο βρέθηκε%2$s
el_GR[1]: 
    %%C%1$d%%n μη συμβατά πρόσθετα βρέθηκαν%2$s

en: Legacy REST API enabled?
el_GR: Είναι ενεργό το REST API παλαιού τύπου (legacy);

en: Stock Keeping Unit.
el_GR: Κωδικός προϊόντος (SKU).

en: GTIN, UPC, EAN or ISBN.
el_GR: GTIN, UPC, EAN ή ISBN.

en: Does your site have the Legacy REST API enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένο το Legacy REST API στον ιστότοπό σας;

en: Legacy API enabled
el_GR: Το REST API παλαιού τύπου (Legacy) είναι ενεργό

note: Translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Repeat fetches made within a reasonable window of time (by default, 30 minutes) will not be counted twice. This is a generally reasonably way to enforce download limits in relation to ranged requests. %1$sLearn more.%2$s
el_GR: Οι επαναλαμβανόμενες λήψεις που πραγματοποιούνται εντός ενός εύλογου χρονικού διαστήματος (από προεπιλογή, 30 λεπτά) δεν θα υπολογίζονται δύο φορές. Αυτός είναι ένας γενικά λογικός τρόπος επιβολής των ορίων λήψης σε σχέση με τα range requests. %1$sΜάθετε περισσότερα.%2$s

en: Invalid or duplicated GTIN, UPC, EAN or ISBN.
el_GR: Μη έγκυρο ή διπλότυπο GTIN, UPC, EAN ή ISBN.

en: Please enter only numbers and hyphens (-).
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε μόνο αριθμούς και παύλες (-).

en: This coupon is password protected. WooCommerce does not support password protection for coupons. You can temporarily hide a coupon by making it private. Alternatively, usage limits and restrictions can be configured below.
el_GR: Αυτό το κουπόνι προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης. Το WooCommerce δεν υποστηρίζει προστασία με κωδικό πρόσβασης για κουπόνια. Μπορείτε να αποκρύψετε προσωρινά ένα κουπόνι κάνοντάς το ιδιωτικό. Εναλλακτικά, τα όρια και οι περιορισμοί χρήσης μπορούν να ρυθμιστούν παρακάτω.

en: Enter a barcode or any other identifier unique to this product. It can help you list this product on other channels or marketplaces.
el_GR: Εισάγετε ένα barcode ή οποιοδήποτε άλλο μοναδικό αναγνωριστικό για αυτό το προϊόν. Μπορεί να σας βοηθήσει στην καταχώριση αυτού του προϊόντος σε άλλα κανάλια ή marketplaces.

en: Count downloads even if only part of a file is fetched.
el_GR: Καταμέτρηση λήψεων ακόμη και αν έχει ληφθεί μόνο ένα μέρος ενός αρχείου.

en: Count partial downloads
el_GR: Καταμέτρηση μη ολοκληρωμένων λήψεων

en: Enable guest checkout (recommended)
el_GR: Ενεργοποίηση δυνατότητας ολοκλήρωσης παραγγελίας ως επισκέπτης (προτείνεται)

en: During checkout
el_GR: Στη σελίδα ολοκλήρωσης της παραγγελίας (checkout)

en: On "My account" page
el_GR: Στη σελίδα "Ο λογαριασμός μου"

en: Account creation options
el_GR: Επιλογές δημιουργίας λογαριασμού

en: Use email address as account login (recommended)
el_GR: Χρήση του email ως username σύνδεσης στο λογαριασμό (προτείνεται)

en: If unchecked, customers will need to set a username during account creation.
el_GR: Εάν δεν είναι επιλεγμένο, οι πελάτες θα πρέπει να ορίσουν ένα όνομα χρήστη (username) κατά τη δημιουργία λογαριασμού.

en: Send password setup link (recommended)
el_GR: Αποστολή συνδέσμου για ορισμό κωδικού πρόσβασης (προτείνεται)

en: Customers can create an account before placing their order.
el_GR: Οι πελάτες θα μπορούν να δημιουργήσουν λογαριασμό πριν καταχωρίσουν την παραγγελία τους.

en: Enable log-in during checkout
el_GR: Ενεργοποίηση δυνατότητας σύνδεσης σε λογαριασμό στη σελίδα ολοκλήρωσης παραγγελίας (checkout)

en: GTIN, UPC, EAN, or ISBN
el_GR: GTIN, UPC, EAN, ή ISBN

en: Allow customers to create an account
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να δημιουργήσουν λογαριασμό

en: New users receive an email to set up their password.
el_GR: Οι νέοι χρήστες λαμβάνουν ένα email για να ορίσουν τον κωδικό πρόσβασής τους.

en: Uses much more performant queries to update the lookup table, but may not be compatible with some extensions.
el_GR: Χρήση πολύ πιο αποδοτικών queries για την ενημέρωση του πίνακα αντιστοίχισης, αλλά ενδέχεται να μην είναι συμβατό με ορισμένες επεκτάσεις.

en: This setting only works when product data is stored in the posts table.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση λειτουργεί μόνο όταν τα δεδομένα των προϊόντων είναι αποθηκευμένα στον πίνακα των άρθρων (posts).

en: Optimized updates
el_GR: Βελτιστοποιημένες ενημερώσεις

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: You can try
el_GR: Μπορείτε να δοκιμάσετε

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: store's home
el_GR: αρχική σελίδα του καταστήματός μας

[ctx: button label of product search block]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products displayed on the page.
el_GR: Αφήστε τους αγοραστές να φιλτράρουν τα προϊόντα που εμφανίζονται στη σελίδα.

[ctx: block title]
en: Product Collection
el_GR: Συλλογή Προϊόντων

[ctx: block title]
en: Delivery
el_GR: Παράδοση

[ctx: block description]
en: Allows shoppers to clear active filters.
el_GR: Επιτρέπει στους αγοραστές να αφαιρέσουν τα ενεργά φίλτρα.

[ctx: block title]
en: Product Quantity (Beta)
el_GR: Ποσότητα Προϊόντος (Beta)

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Marketing tactic
el_GR: Τακτική μάρκετινγκ

en: Pickup
el_GR: Παραλαβή

note: translators: 1) total expired subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> that expired. <a href="%2$s">Renew</a> to continue receiving updates and streamlined support.
el_GR: Έχετε <strong>%1$s συνδρομές επεκτάσεων Woo</strong> που έχουν λήξει. <a href="%2$s">Ανανεώστε</a> για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και βελτιστοποιημένη υποστήριξη.

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> has expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
el_GR: Μία από τις συνδρομές σας για το: <strong>%1$s</strong> έχει λήξει. <a href="%3$s">%4$s</a> για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και βελτιστοποιημένη υποστήριξη.

en: Create and use full text search indexes for orders. This feature only works with high-performance order storage.
el_GR: Δημιουργία και χρήση ευρετηρίων αναζήτησης πλήρους κειμένου για παραγγελίες. Αυτή η λειτουργία λειτουργεί μόνο με αποθήκευση παραγγελιών υψηλής απόδοσης (HPOS).

en: HPOS Full text search indexes
el_GR: Ευρετήρια αναζήτησης πλήρους κειμένου για το HPOS

en: Sync orders now
el_GR: Συγχρονίστε τις παραγγελίες τώρα

en: You can switch order data storage <strong>only when the posts and orders tables are in sync</strong>. There are currently orders out of sync.
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε τον τρόπο αποθήκευσης των δεδομένων των παραγγελιών <strong>μόνο όταν οι πίνακες άρθρων και παραγγελιών είναι συγχρονισμένοι</strong>. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μη συγχρονισμένες παραγγελίες.

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
el_GR: Η συνδρομή σας για το <strong>%1$s</strong> έληξε. <a href="%3$s">%4$s</a> για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και βελτιστοποιημένη υποστήριξη.

en: Enable auto-renewal
el_GR: Ενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης

note: translators: 1) total expiring subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> expiring soon. <a href="%2$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
el_GR: Έχετε <strong>%1$s συνδρομές επεκτάσεων Woo</strong> που λήγουν σύντομα. <a href="%2$s">Ενεργοποιήστε την αυτόματη ανανέωση</a> για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και βελτιστοποιημένη υποστήριξη.

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
el_GR: Μία από τις συνδρομές σας για <strong>%1$s</strong> λήγει στις %2$s. <a href="%3$s">Ενεργοποιήστε την αυτόματη ανανέωση</a> για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και βελτιστοποιημένη υποστήριξη.

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
el_GR: Η συνδρομή σας για το <strong>%1$s</strong> λήγει στις %2$s. <a href="%3$s">Ενεργοποιήστε την αυτόματη ανανέωση</a> για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και βελτιστοποιημένη υποστήριξη.

en: This method has been deprecated and will be removed soon. Use Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed instead.
el_GR: Αυτή η μέθοδος θεωρείται ξεπερασμένη και θα καταργηθεί σύντομα. Στη θέση της χρησιμοποιήστε την Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed.

en: The Legacy REST API plugin is not installed on this site.
el_GR: Το πρόσθετο Legacy REST API δεν είναι εγκατεστημένο σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: The WooCommerce Legacy REST API plugin running on this site.
el_GR: Σε αυτόν τον ιστότοπο εκτελείται το πρόσθετο WooCommerce Legacy REST API.

en: WooCommerce Legacy REST API package
el_GR: Πακέτο WooCommerce REST API

en: Copy for GitHub
el_GR: Αντίγραφο για το GitHub

note: translators: 1: Product price
en: Renew for %1$s
el_GR: Ανανεώστε με %1$s

en: Set the action as manual so that the order note registers as "added by user".
el_GR: Ορίστε την ενέργεια ως χειροκίνητη, ώστε η σημείωση παραγγελίας να καταχωρίζεται ως "προστέθηκε από τον χρήστη".

note: translators: placeholders are URLs
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been moved to <a target=”_blank” href="%1$s">a dedicated extension</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Learn more about this change</a></b>
el_GR: ⚠️ Το WooCommerce Legacy REST API έχει μεταφερθεί σε <a target=”_blank” href="%1$s">μια ξεχωριστή επέκταση</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Μάθετε περισσότερα για αυτή την αλλαγή</a></b>

en: Legacy API v3 (⚠️ NOT AVAILABLE)
el_GR: Legacy API v3 (⚠️ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ)

en: The legacy REST API is enabled
el_GR: Το REST API παλαιού τύπου (Legacy) είναι ενεργό

en: The legacy REST API is NOT enabled
el_GR: Το REST API παλαιού τύπου (Legacy) δεν είναι ενεργό

en: ℹ️️ The WooCommerce Legacy REST API extension is installed and active.
el_GR: ℹ️️ Η επέκταση WooCommerce Legacy REST API είναι εγκατεστημένη και ενεργή.

[ctx: block description]
en: Shows the subtotal, fees, discounts, shipping and taxes.
el_GR: Εμφανίζει το υποσύνολο, τις χρεώσεις, τις εκπτώσεις, τα έξοδα αποστολής και τους φόρους.

[ctx: block title]
en: Totals
el_GR: Σύνολα

[ctx: block title]
en: Coming Soon
el_GR: Σύντομα κοντά σας

en: Store coming soon
el_GR: Το κατάστημα θα είναι σύντομα κοντά σας

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API</a> is active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
el_GR: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Το παλιού τύπου REST API</a> είναι ενεργό σε αυτόν τον ιστότοπο.</b> Παρακαλούμε έχετε υπόψη ότι ο παλιός τύπος του WooCommerce REST API <b>δεν</b> είναι συμβατός με το HPOS.

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API plugin</a> is installed and active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
el_GR: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Το πρόσθετο παλιού τύπου REST API</a> είναι εγκατεστημένο και ενεργό σε αυτόν τον ιστότοπο.</b> Παρακαλούμε έχετε υπόψη ότι ο παλιός τύπος του WooCommerce REST API <b>δεν</b> είναι συμβατός με το HPOS.

en: Track inventory
el_GR: Παρακολούθηση αποθέματος

note: translators: %1 is an order ID.
en: Data in posts table appears to be more recent than in HPOS tables. Compare order data with `wp wc hpos diff %1$d` and use `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` to fix.
el_GR: Τα δεδομένα του πίνακα αναρτήσεων φαίνεται να είναι πιο πρόσφατα από ό,τι στους πίνακες HPOS. Συγκρίνετε τα δεδομένα παραγγελιών με το `wp wc hpos diff %1$d` και χρησιμοποιήστε το `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` για να τα διορθώσετε.

en: ⚠️ The file system connection could not be initialized.
el_GR: ⚠️ Αδυναμία αρχικοποίησης της σύνδεσης του συστήματος αρχείων.

en: You may want to switch to the database for log storage.
el_GR: Ίσως προτιμάτε την επιλογή της βάσης δεδομένων για την αποθήκευση των αρχείων καταγραφής.

en: ⚠️ The file system is not configured for direct writes. This could cause problems for the logger.
el_GR: ⚠️ Το σύστημα αρχείων δεν έχει ρυθμιστεί για απευθείας εγγραφή. Αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει προβλήματα στον καταγραφέα.

en: ✅ Ready
el_GR: ✅ Έτοιμο

[ctx: Template name]
en: Page: Coming soon
el_GR: Σελίδα: Σύντομα κοντά σας

en: Your store might be at risk as you are running old versions of WooCommerce plugins.
el_GR: Το κατάστημά σας ενδέχεται να κινδυνεύει καθώς οι εκδόσεις των πρόσθετων του WooCommerce που εκτελείτε είναι παλιές.

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. Review errors above. | Cleanup completed for %d orders. Review errors above.
el_GR[0]: Ο καθαρισμός ολοκληρώθηκε για %d παραγγελία. Ελέγξτε τα σφάλματα παραπάνω.
el_GR[1]: Ο καθαρισμός ολοκληρώθηκε για %d παραγγελίες. Ελέγξτε τα σφάλματα παραπάνω.

en: Failed to clean up all orders in a batch. Aborting.
el_GR: Αποτυχία πλήρους εκκαθάρισης των παραγγελιών σε μια παρτίδα. Η εργασία διακόπτεται.

en: Select your shipping options
el_GR: Επιλέξτε ρθυμίσεις αποστολής

en: Something big is brewing! Our store is in the works and will be launching soon!
el_GR: Κάτι μεγάλο είναι στα σκαριά! Το κατάστημά μας είναι σε φάση ετοιμασίας και θα ξεκινήσει σύντομα!

en: Great things are on the horizon
el_GR: Σπουδαία πράγματα στον ορίζοντα

note: translators: %s: Connect page URL
en: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Connect your store</a> to WooCommerce.com to get updates and streamlined support for your subscriptions.
el_GR: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Συνδέστε το κατάστημά σας</a> στο WooCommerce.com για να λαμβάνετε ενημερώσεις και βελτιστοποιημένη υποστήριξη για τις συνδρομές σας.

note: translators: no need to translate it. It's a link.
en: 
    			This page is in "Coming soon" mode and is only visible to you and those who have permission. To make it public to everyone,&nbsp;<a href='%s'>change visibility settings</a>
el_GR: 
    			Αυτή η σελίδα βρίσκεται σε λειτουργία "Σύντομα κοντά σας" και είναι ορατή μόνο σε εσάς και σε όσους έχουν άδεια. Για να την κάνετε προσβάσιμη σε όλους,&nbsp;<a href='%s'>αλλάξτε τις ρυθμίσεις ορατότητας</a>

en: Attribution
el_GR: Προέλευση

note: translators: %s: Order history URL on My Account section
en: There was an error processing your order. Please check for any charges in your payment method and review your <a href="%s">order history</a> before placing the order again.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία της παραγγελίας σας. Ελέγξτε για τυχόν χρεώσεις στον τρόπο πληρωμής σας και δείτε ξανά το <a href="%s">ιστορικό παραγγελιών</a> σας προτού υποβάλετε ξανά την παραγγελία.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL
en:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Connect your store</a> to woocommerce.com to update.
el_GR:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Συνδέστε το κατάστημά σας</a> στο woocommerce.com για ενημέρωση.

[ctx: block keyword]
en: fields
el_GR: πεδία

[ctx: block keyword]
en: custom
el_GR: προσαρμοσμένο

[ctx: block title]
en: Product custom fields control
el_GR: Έλεγχος προσαρμοσμένων πεδίων προϊόντος

[ctx: block description]
en: The product custom fields.
el_GR: Τα προσαρμοσμένα πεδία προϊόντος.

[ctx: block description]
en: The product custom fields toggle.
el_GR: Εναλλαγή προσαρμοσμένων πεδίων προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product custom fields toggle control
el_GR: Έλεγχος εναλλαγής προσαρμοσμένων πεδίων προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: select
el_GR: επιλογή

en: Site visibility
el_GR: Ορατότητα ιστοτόπου

note: Translators: %s Domain name from the callback URL.
en: Approving will share credentials with %s. Do not proceed if this looks suspicious in any way.
el_GR: Η έγκριση θα κοινοποιήσει τα διαπιστευτήρια με %s. Μην συνεχίσετε εάν αυτό σας φαίνεται ύποπτο για οποιονδήποτε λόγο.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time
en: Plugin installed by %1$s on %2$s.
el_GR: Το πρόσθετο εγκαταστάθηκε από %1$s στις %2$s.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time, 3 = URL
en: Plugin installed by %1$s on %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">More information</a>
el_GR: Το πρόσθετο εγκαταστάθηκε από %1$s στις %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">Περισσότερες πληροφορίες</a>

en: Enter an optional note attached to the order confirmation message sent to the shopper.
el_GR: Εισαγάγετε μια προαιρετική σημείωση για να συνοδεύσει το μήνυμα επιβεβαίωσης παραγγελίας που αποστέλλεται στον αγοραστή.

en: Post-purchase note
el_GR: Σημείωση μετά την αγορά

note: translators: %1$s: Custom fields guide link opening tag. %2$s: Custom fields guide link closing tag.
en: Custom fields can be used in a variety of ways, such as sharing more detailed product information, showing more input fields, or for internal inventory organization. %1$sRead more about custom fields%2$s
el_GR: Τα προσαρμοσμένα πεδία μπορούν να χρησιμοποιηθούν με διάφορους τρόπους, όπως η κοινή χρήση λεπτομερέστερων πληροφοριών προϊόντος, η εμφάνιση περισσότερων πεδίων εισαγωγής ή για εσωτερική οργάνωση αποθέματος. %1$sΔιαβάστε περισσότερα σχετικά με τα προσαρμοσμένα πεδία%2$s

en: Show custom fields
el_GR: Εμφάνιση προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom fields
el_GR: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Grow your business
el_GR: Αναπτύξτε την επιχείρησή σας

en: Add your products
el_GR: Προσθέστε τα προϊόντα σας

en: Launch your store
el_GR: Λανσάρετε το κατάστημά σας

note: translators: %s is a product's current (sale) price.
en: Current price is: %s.
el_GR: Η τρέχουσα τιμή είναι: %s.

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email at checkout to use coupon code "%s".
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε ένα έγκυρο email κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας για να χρησιμοποιήσετε τον κωδικό κουπονιού «%s».

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email to use coupon code "%s".
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για να χρησιμοποιήσετε τον κωδικό κουπονιού "%s".

en: Gathering usage data allows us to tailor your store setup experience, offer more relevant content, and help make WooCommerce better for everyone.
el_GR: Η συλλογή δεδομένων χρήσης μας επιτρέπει να προσαρμόσουμε την εμπειρία εγκατάστασης του καταστήματός σας, να προσφέρουμε πιο σχετικό περιεχόμενο και να βοηθήσουμε να κάνουμε το WooCommerce καλύτερο για όλους.

[ctx: block keyword]
en: rich-text
el_GR: εμπλουτισμένο κείμενο

[ctx: block keyword]
en: textarea
el_GR: περιοχή κειμένου

en: Account Type
el_GR: Τύπος Λογαριασμού

en: Application Name
el_GR: Όνομα Εφαρμογής

en: Payment method
el_GR: Τρόπος πληρωμής

en: Date Paid
el_GR: Ημερομηνία Πληρωμής

en: Amount Paid
el_GR: Ποσό Πληρωμής

note: translators: %s = comma-separated list of coupon codes
en: Discount (%s)
el_GR: Έκπτωση (%s)

note: translators: %d = order id
en: Summary: Order #%d
el_GR: Σύνοψη: Παραγγελία #%d

en: Receipt
el_GR: Απόδειξη

note: translators: %s = store name
en: Receipt from %s
el_GR: Απόδειξη από  %s

en: Internal server error
el_GR: Εσωτερικό σφάλμα διακομιστή

en: Sorry, you cannot delete resources.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να διαγράψετε πόρους.

en: Sorry, you cannot create resources.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να δημιουργήσετε πόρους.

en: Sorry, you cannot view resources.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να δείτε τους πόρους.

en: Order not found
el_GR: Η παραγγελία δεν βρέθηκε

en: Receipt not found
el_GR: Η απόδειξη δεν βρέθηκε

en: This tool will clear the data from legacy order tables in WooCommerce.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα διαγράψει τα δεδομένα παραγγελιών από τους κλασικούς (παλιούς) πίνακες του WooCommerce.

en: Clearing data...
el_GR: Εκκαθάριση δεδομένων...

en: Clear data
el_GR: Εκκαθάριση δεδομένων

en: Clean up order data from legacy tables
el_GR: Καθαρισμός δεδομένων παραγγελιών από τους παλιούς πίνακες

en: Only available when HPOS is authoritative and compatibility mode is disabled.
el_GR: Διαθέσιμο μόνο όταν το HPOS είναι ενεργό και η λειτουργία συμβατότητας είναι απενεργοποιημένη.

note: translators: %s is an amount of computer disk space, e.g. 5 KB.
en: Directory size: %s
el_GR: Μέγεθος καταλόγου: %s

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
el_GR: Δυστυχώς, δεν επιτρέπεται να ανεβάσετε αυτόν τον τύπο αρχείου.

en: Previous image
el_GR: Προηγούμενη εικόνα

en: Next image
el_GR: Επόμενη εικόνα

en: Please provide a valid order ID.
el_GR: Παρακαλώ δώστε έναν έγκυρο αριθμό παραγγελίας.

en: Please use different source (--from) and destination (--to) datastores.
el_GR: Χρησιμοποιήστε διαφορετικά αποθετήρια δεδομένων προέλευσης (--from) και προορισμού (--to).

en: Start converting
el_GR: Ξεκινήστε τη μετατροπή

en: Start converting order coupon data to the simplified format
el_GR: Ξεκινήστε τη μετατροπή των δεδομένων των κουπονιών παραγγελιών σε απλοποιημένη μορφή

en: The font family preview is required.
el_GR: Απαιτείται προεπισκόπηση της οικογένειας γραμματοσειρών.

en: The font family name is required.
el_GR: Το όνομα της οικογένειας γραμματοσειρών είναι υποχρεωτικό.

en: The font face src is required.
el_GR: Απαιτείται η πηγή της γραμματοσειράς.

en: The font face weight is required.
el_GR: Απαιτείται το πάχος της γραμματοσειράς.

en: The font face font style is required.
el_GR: Απαιτείται το στυλ γραμματοσειράς.

en: The font face family name is required.
el_GR: Το όνομα της οικογένειας γραμματοσειρών είναι υποχρεωτικό.

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not an order or has an invalid order type.
el_GR: Το %d δεν είναι παραγγελία ή έχει μη έγκυρο τύπο παραγγελίας.

en: Order legacy cleanup failed for an entire batch of orders. Aborting cleanup.
el_GR: Η εκκαθάριση παλαιών παραγγελιών απέτυχε για ένα ολόκληρο πακέτο παραγγελιών. Διακοπή εκκαθάρισης.

note: translators: %s is a shell argument representing a datastore name.
en: '%s' is not a valid datastore.
el_GR: Το '%s' δεν είναι έγκυρο αποθηκευτικό μέσο δεδομένων.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: Order %1$d legacy data could not be cleaned up during batch process. Error: %2$s
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εκκαθάριση των παλαιών δεδομένων %1$d κατά τη διάρκεια της μαζικής επεξεργασίας. Σφάλμα: %2$s

note: translators: %s: error message
en: Font Face installation error: %s
el_GR: Σφάλμα εγκατάστασης γραμματοσειράς: %s

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: The %s hook has a filter set, so some log files may have different retention settings.
el_GR: Το hook %s έχει ένα σύνολο φίλτρων, οπότε ορισμένα αρχεία καταγραφής ενδέχεται να έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις διατήρησης.

en: Order legacy data cleanup has been canceled.
el_GR: Η εντολή εκκαθάρισης δεδομένων παλαιών παραγγελιών έχει ακυρωθεί.

en: No orders in need of cleanup
el_GR: Δεν υπάρχουν παραγγελίες που χρειάζονται εκκαθάριση

en: Order legacy data cleanup process has been started.
el_GR: Η διαδικασία εκκαθάρισης παλαιών δεδομένων παραγγελιών έχει ξεκινήσει.

note: translators: %s: Font family slug.
en: A font family with slug "%s" already exists.
el_GR: Υπάρχει ήδη μια οικογένεια γραμματοσειρών με το σύντομο όνομα (slug) "%s".

note: translators: %s: Font face slug.
en: A font face with slug "%s" already exists.
el_GR: Υπάρχει ήδη μια γραμματοσειρά με το σύντομο όνομα (slug) "%s".

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names ("hpos" or "posts" for example).
en: Order %1$d backfilled from %2$s to %3$s.
el_GR: Η παραγγελία %1$d αναπληρώθηκε από %2$s σε %3$s.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names, %4$s is an error message.
en: An error occurred while backfilling order %1$d from %2$s to %3$s: %4$s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αναπλήρωση της παραγγελίας %1$d από %2$s σε %3$s: %4$s

en: Logging
el_GR: Καταγραφή

en: Is logging enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένη η καταγραφή;

en: How log entries are being stored.
el_GR: Πώς αποθηκεύονται οι καταγραφές.

en: How many days log entries will be kept before being auto-deleted.
el_GR: Πόσες ημέρες θα διατηρούνται οι καταγραφές πριν διαγραφούν αυτόματα.

en: Log directory size
el_GR: Μέγεθος καταλόγου καταγραφών

en: Minimum severity level.
el_GR: Ελάχιστο επίπεδο σοβαρότητας.

en: The minimum severity level of logs that will be stored.
el_GR: Το ελάχιστο επίπεδο σοβαρότητας των αρχείων καταγραφών που θα αποθηκεύονται.

en: The total size of the files in the log directory.
el_GR: Το συνολικό μέγεθος των αρχείων στον κατάλογο καταγραφών.

en: Create and save
el_GR: Δημιουργία και αποθήκευση

en: Discount type.
el_GR: Τύπος έκπτωσης.

en: Handler
el_GR: Χειριστής

en: Discount amount as defined in the coupon (absolute value or a percent, depending on the discount type).
el_GR: Ποσό έκπτωσης όπως ορίζεται στο κουπόνι (απόλυτη τιμή ή ποσοστό, ανάλογα με τον τύπο έκπτωσης).

en: Whether the coupon grants free shipping or not.
el_GR: Εάν το κουπόνι παρέχει δωρεάν αποστολή ή όχι.

en: Logging.
el_GR: Καταγραφή.

en: The logging handler class.
el_GR: Η κλάση χειριστή καταγραφής.

note: translators: %s is a generated error message.
en: The image upload failed: "%s", creating the product without image
el_GR: Η μεταφόρτωση της εικόνας απέτυχε: "%s", δημιουργία του προϊόντος χωρίς εικόνα

en: The size of the log directory.
el_GR: Το μέγεθος του καταλόγου καταγραφών.

en: The number of days log entries are retained.
el_GR: Ο αριθμός των ημερών που διατηρούνται τα αρχεία καταγραφής.

en: Invalid plugin slug provided in the plugins activated rule.
el_GR: Δόθηκε ένα μη έγκυρο σύντομο όνομα (slug) προσθέτου στον κανόνα ενεργοποιημένων προσθέτων.

[ctx: block title]
en: Linked product list
el_GR: Συνδεδεμένος κατάλογος προϊόντων

[ctx: block description]
en: The linked product list.
el_GR: Ο συνδεδεμένος κατάλογος προϊόντων.

[ctx: block keyword]
en: list
el_GR: κατάλογος

[ctx: block keyword]
en: linked
el_GR: συνδεδεμένος

[ctx: block title]
en: Product details section description
el_GR: Περιγραφή ενότητας λεπτομερειών προϊόντος

[ctx: block description]
en: The product details section description.
el_GR: Η περιγραφή της ενότητας λεπτομερειών του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Additional information
el_GR: Επιπρόσθετες πληροφορίες

[ctx: block description]
en: Render additional fields in the 'Additional information' location.
el_GR: Εμφανίστε πρόσθετα πεδία στην ενότητα "Επιπρόσθετες πληροφορίες".

[ctx: block title]
en: Additional Fields
el_GR: Πρόσθετα πεδία

[ctx: block title]
en: Additional Field List
el_GR: Κατάλογος πρόσθετων πεδίων

[ctx: block description]
en: Display the list of additional field values from the current order.
el_GR: Εμφάνιση της λίστας των πρόσθετων τιμών πεδίου από την τρέχουσα παραγγελία.

[ctx: block title]
en: Product Gallery (Beta)
el_GR: Συλλογή προϊόντων (Υπό δοκιμή)

[ctx: block description]
en: Display additional checkout fields from the 'contact' and 'order' locations.
el_GR: Εμφάνιση πρόσθετων πεδίων στη σελίδα ολοκλήρωσης παραγγελίας από τις τοποθεσίες "contact" και "order".

en: Tip: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value.
el_GR: Συμβουλή: Προτείνοντας συμπληρωματικά προϊόντα στο καλάθι χρησιμοποιώντας προϊόντα παράλληλης πώλησης, μπορείτε να αυξήσετε σημαντικά τη μέση αξία παραγγελίας.

en: Re-schedule expired transient files cleanup
el_GR: Επαναπρογραμματισμός καθαρισμού ληγμένων παροδικών αρχείων

en: Schedule expired transient files cleanup
el_GR: Προγραμματισμός καθαρισμού ληγμένων παροδικών αρχείων

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files, then schedule it again for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
el_GR: Αφαιρέστε την τρέχουσα προγραμματισμένη ενέργεια για τη διαγραφή ληγμένων παροδικών αρχείων και, στη συνέχεια, προγραμματίστε την εκ νέου για άμεση εκτέλεση. Οι επόμενες ενέργειες θα εκτελούνται μία φορά κάθε 24 ώρες.

en: Schedule the action to delete expired transient files for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
el_GR: Προγραμματίστε την ενέργεια διαγραφής ληγμένων παροδικών αρχείων για άμεση εκτέλεση. Οι επόμενες ενέργειες θα εκτελούνται μία φορά κάθε 24 ώρες.

en: Re-schedule
el_GR: Επαναπρογραμματισμός

en: Un-schedule expired transient files cleanup
el_GR: Αφαίρεση προγραμματισμού καθαρισμού ληγμένων παροδικών αρχείων

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files. Expired files won't be automatically deleted until the 'Schedule expired transient files cleanup' tool is run again.
el_GR: Κατάργηση της τρέχουσας προγραμματισμένης ενέργειας για τη διαγραφή ληγμένων παροδικών αρχείων. Τα ληγμένα αρχεία δεν θα διαγραφούν αυτόματα μέχρι να εκτελεστεί ξανά το εργαλείο "Προγραμματισμός καθαρισμού ληγμένων παροδικών αρχείων".

en: Un-schedule
el_GR: Αφαίρεση προγραμματισμού

en: Medium
el_GR: Μέσο

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value. %1$sLearn more about linked products%2$s
el_GR: Προτείνοντας συμπληρωματικά προϊόντα στο καλάθι χρησιμοποιώντας την παράλληλη πώληση, μπορείτε να αυξήσετε σημαντικά τη μέση αξία παραγγελίας. %1$sΜάθετε περισσότερα για τα συνδεδεμένα προϊόντα%2$s

note: translators: %s is a location in the filesystem.
en: Log files are stored in this directory: %s
el_GR: Τα αρχεία καταγραφής αποθηκεύονται σε αυτόν τον κατάλογο αρχείων: %s

en: ⚠️ This directory does not appear to be writable.
el_GR: ⚠️ Αυτός ο κατάλογος αρχείων δεν φαίνεται να είναι εγγράψιμος.

en: File system settings
el_GR: Ρυθμίσεις συστήματος αρχείων

note: translators: %s is the name of a table in the database.
en: Log entries are stored in this database table: %s
el_GR: Τα αρχεία καταγραφής αποθηκεύονται σε αυτόν τον πίνακα της βάσης δεδομένων: %s

en: Database settings
el_GR: Ρυθμίσεις βάσης δεδομένων

en: You do not have permission to manage logging settings.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα διαχείρισης των ρυθμίσεων των αρχείων καταγραφής.

en: Customer Email
el_GR: Email πελάτη

en: Unable to start synchronization. The link you followed may have expired.
el_GR: Αδυναμία έναρξης συγχρονισμού. Ο σύνδεσμος που ακολουθήσατε μπορεί να έχει λήξει.

en: Linked products
el_GR: Συνδεδεμένα προϊόντα

en: Include downloads
el_GR: Συμπεριλάβετε τις λήψεις

en: Tip: Upsells are products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales.
el_GR: Συμβουλή: Τα προϊόντα αύξησης πωλήσεων είναι προϊόντα που είναι περισσότερο κερδοφόρα ή καλύτερης ποιότητας ή ακριβότερα. Πειραματιστείτε με συνδυασμούς για να αυξήσετε τις πωλήσεις.

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: Upsells are typically products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales. %1$sLearn more about linked products%2$s
el_GR: Τα προϊόντα αύξησης πωλήσεων είναι συνήθως προϊόντα που είναι περισσότερο κερδοφόρα ή καλύτερης ποιότητας ή ακριβότερα. Πειραματιστείτε με συνδυασμούς για να αυξήσετε τις πωλήσεις σας. %1$sΜάθετε περισσότερα για τα συνδεδεμένα προϊόντα%2$s

en: A single physical or virtual product, e.g. a t-shirt or an eBook.
el_GR: Ένα μεμονωμένο φυσικό ή εικονικό προϊόν, π.χ. ένα μπλουζάκι ή ένα ηλεκτρονικό βιβλίο.

en: A set of products that go well together, e.g. camera kit.
el_GR: Ένα σύνολο προϊόντων που ταιριάζουν μεταξύ τους, π.χ. σετ φωτογραφικής μηχανής.

en: Affiliate product
el_GR: Θυγατρικό προϊόν

en: A link to a product sold on a different website, e.g. brand collab.
el_GR: Ένας σύνδεσμος προς ένα προϊόν που πωλείται σε διαφορετικό ιστότοπο, π.χ. συνεργασία με μάρκα.

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: HPOS enabled?: %s
el_GR: Αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) ενεργοποιημένη;: %s

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: Compatibility mode enabled?: %s
el_GR: Λειτουργία συμβατότητας ενεργοποιημένη;: %s

note: translators: %d is an order count.
en: Unsynced orders: %d
el_GR: Μη συγχρονισμένες παραγγελίες: %d

note: translators: %d is an order count.
en: Orders subject to cleanup: %d
el_GR: Παραγγελίες προς καθαρισμό: %d

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while computing a diff for order %1$d: %2$s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον υπολογισμό της διαφοράς για την παραγγελία %1$d: %2$s

en: No differences found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν διαφορές.

note: translators: %d is an order ID.
en: Differences found for order %d:
el_GR: Βρέθηκαν διαφορές για την παραγγελία %d:

note: translators: %1$s is a number of log files, %2$s is a slug-style name for a file.
en: %1$s log file from source %2$s was deleted. | %1$s log files from source %2$s were deleted.
el_GR[0]: %1$s αρχείο καταγραφής από την πηγή %2$s διαγράφηκε.
el_GR[1]: %1$s αρχεία καταγραφής από την πηγή %2$s διαγράφηκε.

en: Logs settings
el_GR: Ρυθμίσεις αρχείων καταγραφής

note: translators: %s is a URL to another admin screen.
en: Logging is disabled. It can be enabled in <a href="%s">Logs Settings</a>.
el_GR: Η καταγραφή είναι απενεργοποιημένη. Μπορεί να ενεργοποιηθεί στην ενότητα <a href="%s">Ρυθμίσεις αρχείων καταγραφής</a>.

en: Logger
el_GR: Καταγραφέας

en: File system (default)
el_GR: Σύστημα αρχείων (προεπιλογή)

en: Note that if this setting is changed, any log entries that have already been recorded will remain stored in their current location, but will not migrate.
el_GR: Σημειώστε ότι αν αλλάξει αυτή η ρύθμιση, οι υπάρχουσες καταγραφές θα παραμείνουν αποθηκευμένες στην τρέχουσα θέση τους, και δεν θα μεταφερθούν.

note: translators: %s is the name of a code variable.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %s constant.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση δεν μπορεί να αλλάξει από εδώ, επειδή ορίζεται μέσω της σταθεράς %s.

en: Log storage
el_GR: Αποθήκευση αρχείων καταγραφής

en: This determines where log entries are saved.
el_GR: Αυτό καθορίζει πού αποθηκεύονται τα αρχεία καταγραφής.

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: This setting cannot be changed here because it is being set by a filter on the %s hook.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση δεν μπορεί να αλλάξει από εδώ, επειδή ορίζεται μέσω φίλτρου στο hook %s.

en: Retention period
el_GR: Περίοδος διατήρησης

en: This sets how many days log entries will be kept before being auto-deleted.
el_GR: Αυτό ορίζει πόσες ημέρες θα διατηρούνται τα αρχεία καταγραφής προτού διαγραφούν αυτόματα.

note: translators: %1$s is the name of a code variable. %2$s is the name of a file.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %1$s constant, probably in your %2$s file.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση δεν μπορεί να αλλάξει από εδώ, επειδή ορίζεται μέσω της σταθεράς %1$s, πιθανώς στο αρχείο %2$s.

en: Level threshold
el_GR: Κατώτατο όριο καταγραφής

en: This sets the minimum severity level of logs that will be stored. Lower severity levels will be ignored. "None" means all logs will be stored.
el_GR: Αυτό ορίζει το ελάχιστο επίπεδο σοβαρότητας των καταγραφών που θα αποθηκεύονται. Χαμηλότερα επίπεδα σοβαρότητας θα αγνοούνται. Το "Καμία" σημαίνει ότι θα αποθηκεύονται όλες οι καταγραφές.

en: Database (not recommended on live sites)
el_GR: Βάση δεδομένων (δεν προτείνεται για περιβάλλοντα παραγωγής)

en: Boost international sales and save on FX fees. Accept 60+ local payment methods including Apple Pay and Google Pay.
el_GR: Ενισχύστε τις διεθνείς πωλήσεις και εξοικονομήστε έξοδα συναλλάγματος. Αποδεχτείτε 60+ τοπικές μεθόδους πληρωμής, συμπεριλαμβανομένων των Apple Pay και Google Pay.

en: Delight customers and boost organic sales with a special WooCommerce birthday email (and coupon!) on their special day.
el_GR: Ενθουσιάστε τους πελάτες και ενισχύστε τις οργανικές πωλήσεις με ένα ειδικό WooCommerce email (και κουπόνι!) την ημέρα των γενεθλίων τους.

en: Collect and showcase verified reviews that consumers trust.
el_GR: Συλλέξτε και παρουσιάστε επαληθευμένες αξιολογήσεις που εμπιστεύονται οι καταναλωτές.

en: Turn your product images into stunning videos that engage and convert audiences - no video experience required.
el_GR: Μετατρέψτε τις εικόνες των προϊόντων σας σε εντυπωσιακά βίντεο που προσελκύουν και προτρέπουν το κοινό να αγοράσει - δεν απαιτείται εμπειρία σε βίντεο.

en: Harness data from WooCommerce to grow your business. Manage leads, customers, and segments, through automation, quotes, invoicing, billing, and email marketing. Power up your store with CRM.
el_GR: Αξιοποιήστε τα δεδομένα από το WooCommerce για να αναπτύξετε την επιχείρησή σας. Διαχειριστείτε leads, πελάτες και τμήματα, μέσω αυτοματοποίησης, προσφορών, τιμολόγησης, χρέωσης και μάρκετινγκ μέσω email. Ενισχύστε το κατάστημά σας με CRM.

en: Integrate your WooCommerce store with 5000+ cloud apps and services today. Trusted by 11,000+ users.
el_GR: Ενσωματώστε το κατάστημά σας WooCommerce με 5000+ εφαρμογές και υπηρεσίες cloud σήμερα. Το εμπιστεύονται 11.000+ χρήστες.

en: Sync your website's data like contacts, products, and orders over Salesforce CRM with Salesforce Integration for WooCommerce.
el_GR: Συγχρονίστε τα δεδομένα του ιστότοπού σας, όπως επαφές, προϊόντα και παραγγελίες, μέσω του Salesforce CRM με την ενσωμάτωση του Salesforce για το WooCommerce.

en: Generate dynamic personalized coupons for your customers that increase purchase rates.
el_GR: Δημιουργήστε δυναμικά εξατομικευμένα κουπόνια για τους πελάτες σας που αυξάνουν τα ποσοστά ολοκλήρωσης αγοράς.

en: Powerful, "all in one" solution for gift certificates, store credits, discount coupons and vouchers.
el_GR: Ισχυρή, "όλα σε ένα" λύση για δωροεπιταγές, πιστώσεις καταστημάτων, εκπτωτικά κουπόνια και voucher.

en: Create a unique URL that applies a discount and optionally adds one or more products to the customer's cart.
el_GR: Δημιουργήστε μια μοναδική διεύθυνση URL που εφαρμόζει μια έκπτωση και προσθέτει προαιρετικά ένα ή περισσότερα προϊόντα στο καλάθι του πελάτη.

en: Create "store credit" coupons for customers which are redeemable at checkout.
el_GR: Δημιουργήστε κουπόνια "πίστωσης καταστήματος" για τους πελάτες τα οποία μπορούν να εξαργυρωθούν στο ταμείο.

en: Give away a free item to any customer with the coupon code.
el_GR: Χαρίστε ένα δωρεάν προϊόν σε κάθε πελάτη με τον κωδικό κουπονιού.

en: Coupons for groups. Provides the option to have coupons that are restricted to group members or roles. Works with the free Groups plugin.
el_GR: Κουπόνια για ομάδες. Παρέχει τη δυνατότητα να έχετε κουπόνια που περιορίζονται σε μέλη ομάδων ή ρόλους. Λειτουργεί με το δωρεάν πρόσθετο Groups.

note: translators: %1$s is the downloadable file path, %2$s is an opening link tag, %3%s is a closing link tag.
en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server, or is not located within an approved directory. Please contact a site administrator for help. %2$sLearn more.%3$s
el_GR: Το μεταφορτώσιμο αρχείο %s δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καθώς δεν υπάρχει στον διακομιστή ή δεν βρίσκεται σε έναν εγκεκριμένο κατάλογο μεταφορτώσεων. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του ιστοτόπου για βοήθεια. %2$sΜάθετε περισσότερα.%3$s

en: Area to get templates for.
el_GR: Περιοχή για την οποία θα λάβετε πρότυπα.

en: Invalid layout template ID.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό (ID) προτύπου διάταξης.

en: Limit result set to specific product categorie ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένα αναγνωριστικά (ids) κατηγοριών.

en: Limit result set to specific product tag ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένα αναγνωριστικά (ids) ετικετών.

en: Limit result set to specific amount of suggested products.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένο αριθμό προτεινόμενων προϊόντων.

en: Sales of the marketing campaign.
el_GR: Πωλήσεις της καμπάνιας μάρκετινγκ.

en: Sorry, you cannot create dummy products.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δοκιμαστικά προϊόντα.

en: Override the "woocommerce_date_type" option that is used for the database date field considered for revenue reports.
el_GR: Παρακάμψτε την επιλογή "woocommerce_date_type" που χρησιμοποιείται για το πεδίο ημερομηνίας της βάσης δεδομένων που λαμβάνεται υπόψη για τις αναφορές εσόδων.

en: Sales channels
el_GR: Κανάλια πωλήσεων

en: Automations
el_GR: Αυτοματισμοί

en: Conversion
el_GR: Μετατροπή

en: Grow your business on Pinterest! Use this official plugin to allow shoppers to Pin products while browsing your store, track conversions, and advertise on Pinterest.
el_GR: Αναπτύξτε την επιχείρησή σας με το Pinterest! Χρησιμοποιήστε αυτό το επίσημο πρόσθετο για να επιτρέψετε στους αγοραστές να καρφιτσώνουν προϊόντα κατά την περιήγησή τους στο κατάστημά σας, να παρακολουθείτε τις μετατροπές και να διαφημιστείτε στο Pinterest.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users with TikTok for WooCommerce.
el_GR: Δημιουργήστε διαφημιστικές καμπάνιες και προσεγγίστε ένα δισεκατομμύριο παγκόσμιους χρήστες με το TikTok for WooCommerce.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and more with Mailchimp.
el_GR: Αποστείλτε στοχευμένες καμπάνιες, ανακτήστε εγκαταλελειμμένα καλάθια και ακόμη περισσότερα με το Mailchimp.

en: Convert and retain customers with automated marketing that does the hard work for you.
el_GR: Αποκτήστε και διατηρήστε πελάτες με αυτοματοποιημένο μάρκετινγκ που κάνει τη σκληρή δουλειά για εσάς.

en: Boost your organic sales by adding a customer referral program to your WooCommerce store.
el_GR: Ενισχύστε τις οργανικές σας πωλήσεις προσθέτοντας ένα πρόγραμμα παραπομπής πελατών στο WooCommerce κατάστημά σας.

en: Could not start the installation process. Reason:
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η έναρξη της διαδικασίας εγκατάστασης. Αιτία:

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by rating.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να φιλτράρουν τη συλλογή προϊόντων με βάση τις αξιολογήσεις.

[ctx: block title]
en: Product section description
el_GR: Περιγραφή ενότητας προϊόντος

[ctx: block description]
en: The product section description.
el_GR: Η περιγραφή της ενότητας προϊόντος.

[ctx: block description]
en: The product list.
el_GR: Ο κατάλογος προϊόντων.

[ctx: block title]
en: Product list
el_GR: Κατάλογος προϊόντων

en: Enable this feature to track and credit channels and campaigns that contribute to orders on your site
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν τη λειτουργία για να παρακολουθείτε και να συσχετίζετε τα κανάλια και τις καμπάνιες marketing με τις παραγγελίες στον ιστότοπό σας.

en: Products in this group
el_GR: Προϊόντα αυτής της ομάδας

en: Make a collection of related products, enabling customers to purchase multiple items together.
el_GR: Δημιουργήστε μια συλλογή σχετικών προϊόντων, δίνοντας τη δυνατότητα στους πελάτες να αγοράζουν πολλά προϊόντα μαζί.

en: Show details
el_GR: Προβολή λεπτομερειών

en: Hide details
el_GR: Απόκρυψη λεπτομερειών

en: Source type
el_GR: Τύπος πηγής

en: Device type
el_GR: Τύπος συσκευής

en: Session page views
el_GR: Προβολές σελίδων συνεδρίας (session)

note: translators: %1$s: Downloads settings link opening tag. %2$s: Downloads settings link closing tag.
en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info. Store-wide updates can be managed in your %1$sproduct settings%2$s.
el_GR: Προσθέστε τυχόν αρχεία που θα θέλατε να διαθέσετε στον πελάτη για λήψη μετά την αγορά, όπως οδηγίες ή πληροφορίες εγγύησης. Τροποποιήσεις που αφορούν όλο το κατάστημα μπορούν να γίνουν στις %1$sρυθμίσεις προϊόντων%2$s.

en: The number of unique pages viewed by the customer prior to this order.
el_GR: Ο αριθμός των μοναδικών σελίδων που επισκέφθηκε ο πελάτης πριν από αυτή την παραγγελία.

en: Total orders
el_GR: Συνολικές παραγγελίες

en: Total number of non-cancelled, non-failed orders for this customer, including the current one.
el_GR: Συνολικός αριθμός μη ακυρωμένων, μη αποτυχημένων παραγγελιών από αυτόν τον πελάτη, συμπεριλαμβανομένης της τρέχουσας.

en: Total revenue
el_GR: Συνολικά έσοδα

en: This is the Customer Lifetime Value, or the total amount you have earned from this customer's orders.
el_GR: Αυτή είναι η αξία διάρκειας ζωής (Lifetime Value) του πελάτη ή το συνολικό ποσό που έχετε κερδίσει από τις παραγγελίες αυτού του πελάτη.

note: translators: %s is the property type
en: Value of type %s was posted to the order attribution callback
el_GR: Τιμή τύπου %s απεστάλη στην ανάκληση (callback) της προέλευσης παραγγελίας

note: translators: %s is the field name
en: Order attribution field: %s
el_GR: Πεδίο προέλευσης παραγγελίας: %s

en: Origin
el_GR: Προέλευση

en: Product image matching by SKU
el_GR: Αντιστοίχιση εικόνας προϊόντος με βάση τον κωδικό προϊόντος (SKU)

en: Match images
el_GR: Αντιστοίχιση εικόνων

en: Set product featured image when uploaded image file name matches product SKU.
el_GR: Ορισμός εικόνας προϊόντος όταν το όνομα του αρχείου της εικόνας που έχει μεταφορτωθεί ταιριάζει με τον κωδικό (SKU) ενός προϊόντος.

en: Order not found.
el_GR: Η παραγγελία δεν βρέθηκε.

note: translators: %s is the source value
en: Source: %s
el_GR: Πηγή: %s

note: translators: %s is the source value
en: Referral: %s
el_GR: Παραπομπή: %s

note: translators: %s is the source value
en: Organic: %s
el_GR: Οργανικά: %s

en: Direct
el_GR: Άμεσο

en: Web admin
el_GR: Καταχώριση διαχειριστή

en: Additional fields to be persisted on the order.
el_GR: Πρόσθετα πεδία που πρέπει να αποθηκευτούν στην παραγγελία.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while cleaning up order %1$d: %2$s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εκκαθάριση της παραγγελίας %1$d: %2$s

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. | Cleanup completed for %d orders.
el_GR[0]: Η εκκαθάριση ολοκληρώθηκε για %d παραγγελία.
el_GR[1]: Η εκκαθάριση ολοκληρώθηκε για %d παραγγελίες.

en: Multiple files match this ID.
el_GR: Πολλαπλά αρχεία ταιριάζουν με αυτό το αναγνωριστικό (ID).

en: Could not access the specified files.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στα καθορισμένα αρχεία.

en: Could not write to the temp directory. Try downloading files one at a time instead.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή στον κατάλογο temp. Δοκιμάστε να κατεβάσετε τα αρχεία ένα προς ένα.

en: Could not access file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στο αρχείο.

en: No search results.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

note: translators: %s is a number.
en: The number of search results has reached the limit of %s. Try refining your search.
el_GR: Ο αριθμός των αποτελεσμάτων αναζήτησης έφτασε στο όριο των %s. Προσπαθήστε να βελτιώσετε την αναζήτησή σας.

en: Line #
el_GR: Γραμμή #

note: translators: %s is a line number in a file.
en: Line %s
el_GR: Γραμμή %s

en: Matched Line
el_GR: Αντιστοιχισμένη γραμμή

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Desktop
el_GR: Υπολογιστής

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not a valid order ID.
el_GR: Το %d δεν είναι έγκυρο αναγνωριστικό παραγγελίας.

en: Order is not an HPOS order.
el_GR: Η παραγγελία δεν είναι παραγγελία HPOS.

en: Order Attribution
el_GR: Προέλευση παραγγελίας

en: Customer history
el_GR: Ιστορικό πελάτη

note: translators: %s is a number of log files.
en: %s expired log file was deleted. | %s expired log files were deleted.
el_GR[0]: %s ληγμένο αρχείο καταγραφής διαγράφηκε.
el_GR[1]: %s ληγμένα αρχεία καταγραφής διαγράφηκαν.

en: Search within these files
el_GR: Αναζήτηση σε αυτά τα αρχεία

note: translators: %s is a number.
en: ⚠️ Only %s files can be searched at one time. Try filtering the file list before searching.
el_GR: ⚠️ Μόνο %s αρχεία μπορούν να αναζητηθούν ταυτόχρονα. Δοκιμάστε να φιλτράρετε τη λίστα αρχείων πριν από την αναζήτηση.

note: Translators: %s order type name.
en: %s attribution
el_GR: Προέλευση: %s

en: Shop the sale
el_GR: Ψωνίστε την προσφορά

en: Simplified shipping with:
el_GR: Απλοποιημένη αποστολή με:

en: Highly discounted shipping rates
el_GR: Εξαιρετικά μειωμένα κόστη αποστολής

en: Seamless order sync and label printing
el_GR: Απρόσκοπτος συγχρονισμός παραγγελιών και εκτύπωση ετικετών

en: Branded tracking experience
el_GR: Εμπειρία παρακολούθησης με το εμπορικό σας σήμα

en: Built-in Tax & Duties paperwork
el_GR: Ενσωματωμένη γραφειοκρατία φόρων και δασμών

en: Free Plan Available
el_GR: Διαθέσιμο δωρεάν πλάνο

note: translators: %1$d is referring to rating value. Example: Rated 4 out of 5.
en: Rated %1$d out of 5
el_GR: Αξιολογήθηκε με %1$d από 5

note: translators: % is field key.
en: The field %s is invalid.
el_GR: Το πεδίο %s είναι μη έγκυρο.

note: translators: %1$s is field key, %2$s location.
en: The field %1$s is invalid for the location %2$s.
el_GR: Το πεδίο %1$s είναι μη έγκυρο για την τοποθεσία %2$s.

note: translators: %s is field key.
en: The field %s is required.
el_GR: Το πεδίο %s είναι υποχρεωτικό.

en: Cleanup can only be performed when HPOS is active and compatibility mode is disabled.
el_GR: Η εκκαθάριση μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο όταν η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) είναι ενεργή και η λειτουργία συμβατότητας είναι απενεργοποιημένη.

en: No orders to cleanup.
el_GR: Δεν υπάρχουν παραγγελίες για καθαρισμό.

en: HPOS cleanup
el_GR: Καθαρισμός αποθήκευσης παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS)

note: translators: %d is the number of orders to clean up.
en: Starting cleanup for %d order... | Starting cleanup for %d orders...
el_GR[0]: Έναρξη καθαρισμού για %d παραγγελία...
el_GR[1]: Έναρξη καθαρισμού για %d παραγγελίες...

note: translators: %d is an order ID.
en: Cleanup completed for order %d.
el_GR: Ο καθαρισμός ολοκληρώθηκε για την παραγγελία %d.

note: translators: Payment gateway enabled notification email subject. %s1: Site title, $s2: Gateway title.
en: [%1$s] Payment gateway "%2$s" enabled
el_GR: [%1$s] Η πύλη πληρωμών "%2$s" ενεργοποιήθηκε

note: translators: Payment gateway enabled notification email. 1: Username, 2: Gateway Title, 3: Site URL, 4: Gateway Settings URL, 5: Admin Email, 6: Site Name, 7: Site URL.
en: Howdy %1$s,
    
    The payment gateway "%2$s" was just enabled on this site:
    %3$s
    
    If this was intentional you can safely ignore and delete this email.
    
    If you did not enable this payment gateway, please log in to your site and consider disabling it here:
    %4$s
    
    This email has been sent to %5$s
    
    Regards,
    All at %6$s
    %7$s
el_GR: Γεια σας %1$s,
    
    Η πύλη πληρωμών "%2$s" μόλις ενεργοποιήθηκε σε αυτόν τον ιστότοπο:
    %3$s
    
    Εάν αυτό έγινε σκόπιμα, μπορείτε να αγνοήσετε και να διαγράψετε αυτό το email. 
    
    Εάν δεν ενεργοποιήσατε αυτή την πύλη πληρωμών, συνδεθείτε στον ιστότοπό σας και εξετάστε το ενδεχόμενο να την απενεργοποιήσετε από εδώ:
    %4$s
    
    Αυτό το email έχει σταλεί στο %5$s
    
    Με εκτίμηση,
    Η ομάδα του %6$s
    %7$s

en: Additional context
el_GR: Πρόσθετο συγκείμενο

en: Context
el_GR: Συγκείμενο

en: Show context
el_GR: Εμφάνιση συγκείμενου

en: Hide context
el_GR: Απόκρυψη συγκείμενου

en: You do not have permission to manage log entries.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα διαχείρισης των αρχείων καταγραφής.

en: This product is already installed.
el_GR: Αυτό το προϊόν είναι ήδη εγκατεστημένο.

en: There was an error getting the install URL for this product.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα στη λήψη της διεύθυνσης URL εγκατάστασης για αυτό το προϊόν.

[ctx: block description]
en: The contents of this block will display when there are no products found.
el_GR: Τα περιεχόμενα αυτού του μπλοκ θα εμφανίζονται όταν δεν υπάρχουν αποτέσματα προϊόντων.

[ctx: block title]
en: No results
el_GR: Χωρίς αποτελέσματα

[ctx: block keyword]
en: Product Collection
el_GR: Συλλογή προϊόντων

[ctx: block title]
en: Rating Filter
el_GR: Φίλτρο Αξιολόγησης

en: Refresh
el_GR: Ανανέωση

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφή

note: translators: %s is the audio player icon. translators: %s is the social service name.
en: %s icon
el_GR: Εικονίδιο %s

en: This product will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν θα ενεργοποιήσει τον υπολογιστή αποστολής του πελάτη σας στο καλάθι ή στη σελίδα ολοκλήρωσης αγοράς. Αυτό το προϊόν δεν θα απαιτεί επίσης από τους πελάτες σας να εισάγουν τα στοιχεία αποστολής τους στο ταμείο. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Διαβάστε περισσότερα για τα εικονικά προϊόντα</a>.

en: This product has options, such as size or color. You can manage each variation's images, downloads, and other details individually.
el_GR: Αυτό το προϊόν έχει επιλογές, όπως μέγεθος ή χρώμα. Μπορείτε να διαχειριστείτε τις εικόνες, τις λήψεις και άλλες λεπτομέρειες κάθε παραλλαγής ξεχωριστά.

en: Buy button
el_GR: Κουμπί αγοράς

en: Add a link and choose a label for the button linked to a product sold elsewhere.
el_GR: Προσθέστε έναν σύνδεσμο και επιλέξτε μια ετικέτα για το κουμπί που οδηγεί σε ένα προϊόν που πωλείται κάπου αλλού.

en: Link to the external product
el_GR: Σύνδεσμος προς το εξωτερικό προϊόν

en: Enter the external URL to the product
el_GR: Εισάγετε την εξωτερική διεύθυνση URL του προϊόντος

en: Link to the external product is an invalid URL.
el_GR: Ο σύνδεσμος προς το εξωτερικό προϊόν είναι μία άκυρη διεύθυνση URL.

en: Buy button text
el_GR: Κείμενο κουμπιού αγοράς

en: Help customers find this product by assigning it to categories, adding extra details, and managing its visibility in your store and other channels.
el_GR: Βοηθήστε τους πελάτες να βρουν αυτό το προϊόν αντιστοιχίζοντάς το σε κατηγορίες, προσθέτοντας επιπλέον λεπτομέρειες και διαχειριζόμενοι την ορατότητά του στο κατάστημά σας και σε άλλα κανάλια.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's inventory and other details individually.
el_GR: Αυτό το προϊόν έχει επιλογές, όπως μέγεθος ή χρώμα. Μπορείτε τώρα να διαχειριστείτε το απόθεμα και άλλες λεπτομέρειες κάθε παραλλαγής ξεχωριστά.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's shipping settings and other details individually.
el_GR: Αυτό το προϊόν έχει επιλογές, όπως μέγεθος ή χρώμα. Μπορείτε τώρα να διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις αποστολής και άλλες λεπτομέρειες κάθε παραλλαγής ξεχωριστά.

en: This variation will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
el_GR: Αυτή η παραλλαγή δεν θα ενεργοποιήσει τον υπολογιστή αποστολής του πελάτη σας στο καλάθι ή στη σελίδα ολοκλήρωσης αγοράς. Αυτό το προϊόν δεν θα απαιτεί επίσης από τους πελάτες σας να εισάγουν τα στοιχεία αποστολής τους στο ταμείο. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Διαβάστε περισσότερα για τα εικονικά προϊόντα</a>.

note: translators: %1$s is the name of the hook to be enqueued, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while enqueuing action "%1$s": %2$s
el_GR: Εντοπίστηκε εξαίρεση (exception) κατά την προσθήκη στη σειρά της ενέργειας "%1$s": %2$s

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid event type "%2$s".
el_GR: Το %1$s κλήθηκε με άκυρο τύπο συμβάντος (event type) "%2$s".

en: Could not access the log file directory.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στον φάκελο του αρχείου καταγραφής.

en: This file does not exist.
el_GR: Αυτό το αρχείο δεν υπάρχει.

en: No log files found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αρχεία καταγραφής.

en: Filter by log source
el_GR: Φίλτρο ανά πηγή καταγραφής

en: Date modified
el_GR: Ημερομηνία τροποποίησης

en: File size
el_GR: Μέγεθος αρχείου

note: translators: 1. a date, 2. a slug-style name for a file.
en: Select the %1$s log file for %2$s
el_GR: Επιλέξτε το αρχείο καταγραφής από %1$s για το %2$s

en: Browse log files
el_GR: Περιήγηση αρχείων καταγραφής

en: Return to the file list.
el_GR: Επιστροφή στη λίστα αρχείων.

en: Delete this log file permanently?
el_GR: Οριστική διαγραφή αυτού του αρχείου καταγραφής;

note: translators: %s is the name of a log file.
en: Viewing log file %s
el_GR: Προβολή του αρχείου καταγραφής %s

en: File rotations:
el_GR: Εναλλαγή αρχείων:

en: Current
el_GR: Τρέχον

en: You do not have permission to manage log files.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα διαχείρισης των αρχείων καταγραφής.

note: translators: %s is a number of files.
en: %s log file deleted. | %s log files deleted.
el_GR[0]: %s αρχείο καταγραφής διαγράφηκε.
el_GR[1]: %s αρχεία καταγραφής διαγράφηκαν.

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
el_GR: Οι πελάτες θα πρέπει να ξοδέψουν αυτό το ποσό για να αποκτήσουν το δικαίωμα δωρεάν αποστολής.

en: e.g. Local pickup
el_GR: π.χ. Παραλαβή από το κατάστημα

en: WooCommerce Store Identifier.
el_GR: Αναγνωριστικό καταστήματος WooCommerce.

en: Attribute terms.
el_GR: Όροι ιδιότητας.

en: Charge a flat rate per item, or enter a cost formula to charge a percentage based cost or a minimum fee. Learn more about
el_GR: Χρεώστε μια σταθερή τιμή ανά αντικείμενο ή εισαγάγετε έναν τύπο υπολογισμού κόστους για να χρεώσετε ένα κόστος βάσει ποσοστού επί της τιμής ή ένα ελάχιστο κόστος. Μάθετε περισσότερα για

en: advanced costs
el_GR: σύνθετο υπολογισμό κόστους

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
el_GR: Οι πελάτες σας θα δουν το όνομα αυτής της μεθόδου αποστολής κατά τη διαδικασία της ολοκλήρωσης παραγγελίας.

en: e.g. Standard national
el_GR: π.χ. Διεθνής αποστολή

en: e.g. Free shipping
el_GR: π.χ. Δωρεάν αποστολή

en: Free shipping requires
el_GR: Η δωρεάν αποστολή απαιτεί

en: No requirement
el_GR: Καμία απαίτηση

en: A minimum order amount OR coupon
el_GR: Ένα ελάχιστο ποσό παραγγελίας Ή ένα κουπόνι δωρεάν μεταφορικών

en: A minimum order amount AND coupon
el_GR: Ένα ελάχιστο ποσό παραγγελίας ΚΑΙ ένα κουπόνι δωρεάν μεταφορικών

note: translators: %s: URL for link
en: These costs can optionally be added based on the <a target="_blank" href="%s">product shipping class</a>. Learn more about <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">setting shipping class costs</a>.
el_GR: Αυτά τα έξοδα μπορούν προαιρετικά να προστεθούν με βάση την <a target="_blank" href="%s">κλάση αποστολής προϊόντος</a>. Μάθετε περισσότερα σχετικά με την <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">ρύθμιση κόστους βάσει κλάσης αποστολής</a>.

en: Please enter a valid number.
el_GR: Παρακαλώ, δώστε έναν έγκυρο αριθμό.

note: translators: %s: Product title
en: Add to cart: &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Προσθήκη στο καλάθι: &ldquo;%s&rdquo;

en: An optional zone you can use to set the shipping method(s) available to any regions that have not been listed above.
el_GR: Μια προαιρετική ζώνη αποστολής που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για να ορίσετε τη μέθοδο(-ους) αποστολής που είναι διαθέσιμη(-ες) σε οποιεσδήποτε περιοχές που δεν έχουν αναφερθεί παραπάνω.

en: A shipping zone consists of the region(s) you'd like to ship to and the shipping method(s) offered. A shopper can only be matched to one zone, and we'll use their shipping address to show them the methods available in their area.
el_GR: Μια ζώνη αποστολής αποτελείται από την περιοχή(ες) στην οποία(ες) είναι διαθέσιμη η αποστολή και την(τις) διαθέσιμη(ες) μέθοδο(ους) αποστολής. Ένας πελάτης μπορεί να αντιστοιχιστεί σε μία μόνο ζώνη αποστολής και θα χρησιμοποιήσουμε τη διεύθυνση αποστολής του για να εμφανίσουμε τις μεθόδους που είναι διαθέσιμες στην περιοχή του.

en: Classes
el_GR: Κλάσεις

en: Use shipping classes to customize the shipping rates for different groups of products, such as heavy items that require higher postage fees.
el_GR: Χρησιμοποιήστε κλάσεις αποστολής για να προσαρμόσετε τις τιμές αποστολής για διαφορετικές ομάδες προϊόντων, όπως τα βαριά αντικείμενα που απαιτούν υψηλότερα κόστη αποστολής.

en: e.g. Heavy
el_GR: π.χ. Βαριά αντικείμενα

en: Give your shipping class a name for easy identification
el_GR: Δώστε στην κλάση αποστολής σας ένα όνομα για εύκολη αναγνώριση

en: e.g. heavy-packages
el_GR: π.χ. heavy-packages

en: Slug (unique identifier) can be left blank and auto-generated, or you can enter one
el_GR: Μπορείτε να αφήσετε το σύντομο όνομα (slug) κενό ώστε να δημιουργηθεί αυτόματα ή μπορείτε να εισαγάγετε ένα της επιλογής σας.

en: e.g. For heavy items requiring higher postage
el_GR: π.χ. Για βαριά αντικείμενα που απαιτούν υψηλότερα κόστη αποστολής

en: Give your zone a name! E.g. Local, or Worldwide.
el_GR: Δώστε στη ζώνη αποστολής σας ένα όνομα! Π.χ. Τοπική ή Παγκόσμια.

en: List the regions you'd like to include in your shipping zone. Customers will be matched against these regions.
el_GR: Εισαγάγετε τις περιοχές που θέλετε να συμπεριλάβετε στη ζώνη αποστολής σας. Οι πελάτες θα αντιστοιχιστούν με αυτές τις περιοχές.

en: Add the shipping methods you'd like to make available to customers in this zone.
el_GR: Προσθέστε τις μεθόδους αποστολής που θα θέλατε να είναι διαθέσιμες στους πελάτες που αντιστοιχίζονται με αυτή τη ζώνη.

note: translators: %s: shipping method title
en: Set up %s
el_GR: Ρύθμιση της μεθόδου %s

en: Add shipping class costs
el_GR: Προσθήκη κόστους της κλάσης αποστολής

en: STEP 2 OF 2
el_GR: ΒΗΜΑ 2 ΑΠΟ 2

en: Create shipping method
el_GR: Δημιουργία μεθόδου αποστολής

en: STEP 1 OF 2
el_GR: ΒΗΜΑ 1 ΑΠΟ 2

en: Add zone
el_GR: Προσθήκη ζώνης

en: Subscription not found
el_GR: Δεν βρέθηκε συνδρομή

en: Unknown error
el_GR: Άγνωστο σφάλμα

en: Your subscription has been connected.
el_GR: Η συνδρομή σας έχει συνδεθεί.

en: There was an error connecting your subscription. Please try again.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα κατά τη σύνδεση της συνδρομής σας. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Your subscription has been disconnected.
el_GR: Η συνδρομή σας έχει αποσυνδεθεί.

en: There was an error disconnecting your subscription. Please try again.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποσύνδεση της συνδρομής σας. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: We couldn't find a subscription for this product.
el_GR: Δεν μπορέσαμε να βρούμε συνδρομή για αυτό το προϊόν.

en: This product is not installed.
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν έχει εγκατασταθεί.

en: This product is already active.
el_GR: Αυτό το προϊόν είναι ήδη ενεργό.

en: There was an error activating this plugin.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενεργοποίηση αυτού του προσθέτου.

en: There was an error activating this theme.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενεργοποίηση αυτού του θέματος εμφάνισης.

en: This product has been activated.
el_GR: Αυτό το προϊόν έχει ενεργοποιηθεί.

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the cart. %2$s
el_GR: Το προϊόν "%1$s" αφαιρέθηκε από το καλάθι. %2$s

[ctx: block description]
en: Displays WooCommerce page content.
el_GR: Εμφανίζει το περιεχόμενο της σελίδας WooCommerce.

[ctx: block title]
en: WooCommerce Page
el_GR: Σελίδα WooCommerce

[ctx: block description]
en: Display the order details section.
el_GR: Εμφανίστε την ενότητα με τις λεπτομέρειες της παραγγελίας.

[ctx: block description]
en: Display the order summary on the order confirmation page.
el_GR: Εμφάνιση της σύνοψης της παραγγελίας στη σελίδα επιβεβαίωσης της παραγγελίας.

[ctx: block title]
en: Order Status
el_GR: Κατάσταση παραγγελίας

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping section.
el_GR: Εμφάνιση ενότητας επιβεβαίωσης παραγγελίας.

[ctx: block title]
en: Shipping Address Section
el_GR: Ενότητα διεύθυνσης αποστολής

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping address.
el_GR: Εμφάνιση της διεύθυνσης αποστολής της επιβεβαίωσης της παραγγελίας.

[ctx: block description]
en: Display links to purchased downloads.
el_GR: Εμφάνιση συνδέσμων προς αγορασμένες λήψεις.

[ctx: block description]
en: Display the downloadable products section.
el_GR: Εμφανίστε την ενότητα των προϊόντων που μπορούν να μεταφορτωθούν.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing section.
el_GR: Εμφάνιση της ενότητας χρέωσης επιβεβαίωσης παραγγελίας.

[ctx: block title]
en: Order Downloads
el_GR: Λήψεις παραγγελίας

[ctx: block title]
en: Downloads Section
el_GR: Ενότητα λήψεων

[ctx: block title]
en: Billing Address Section
el_GR: Ενότητα διεύθυνσης χρέωσης

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing address.
el_GR: Εμφάνιση της διεύθυνσης χρέωσης επιβεβαίωσης παραγγελίας.

[ctx: block description]
en: Displays additional information provided by third-party extensions for the current order.
el_GR: Εμφανίζει πρόσθετες πληροφορίες που παρέχονται από επεκτάσεις τρίτων για την τρέχουσα παραγγελία.

[ctx: block title]
en: Additional Information
el_GR: Επιπρόσθετες πληροφορίες

[ctx: block description]
en: Renders classic WooCommerce shortcodes.
el_GR: Αποδίδει τους κλασικούς σύντομους κωδικούς του WooCommerce.

[ctx: block title]
en: Classic Shortcode
el_GR: Κλασικός σύντομος κώδικας

[ctx: block keyword]
en: downloads
el_GR: λήψεις

[ctx: block description]
en: The product downloads.
el_GR: Λήψεις του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product downloads
el_GR: Λήψεις προϊόντων

[ctx: block keyword]
en: text
el_GR: κείμενο

[ctx: block description]
en: A text field for use in the product editor.
el_GR: Ένα πεδίο κειμένου για χρήση στον επεξεργαστή προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product text field
el_GR: Πεδίο κειμένου προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: number
el_GR: αριθμός

[ctx: block title]
en: Product number control
el_GR: Έλεγχος αριθμού προϊόντος

[ctx: block description]
en: A reusable checkbox for the product editor.
el_GR: Ένα επαναχρησιμοποιήσιμο πλαίσιο ελέγχου για τον επεξεργαστή προϊόντος.

[ctx: block description]
en: Display a "thank you" message, or a sentence regarding the current order status.
el_GR: Εμφάνιση ενός ευχαριστήριου μηνύματος ή μιας πρότασης σχετικά με την τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας.

[ctx: block title]
en: Order Totals
el_GR: Σύνολα παραγγελίας

[ctx: block description]
en: Display the items purchased and order totals.
el_GR: Εμφανίζει τα αντικείμενα που αγοράστηκαν και τα σύνολα της παραγγελίας.

[ctx: block title]
en: Order Totals Section
el_GR: Ενότητα συνόλων παραγγελίας

[ctx: block description]
en: A reusable number field for the product editor.
el_GR: Ένα επαναχρησιμοποιήσιμο πεδίο αριθμού για τον επεξεργαστή προϊόντος.

en: days
el_GR: ημέρες

en: Themes
el_GR: Θέματα εμφάνισης

en: Search results
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Background sync is enabled.
el_GR: Ο συγχρονισμός στο παρασκήνιο είναι ενεργοποιημένος.

en: This product requires shipping or pickup
el_GR: Αυτό το προϊόν απαιτεί αποστολή ή παραλαβή

en: This variation requires shipping or pickup
el_GR: Αυτή η παραλλαγή απαιτεί αποστολή ή παραλαβή

en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info.
el_GR: Προσθέστε τυχόν αρχεία που θα θέλατε να διαθέσετε στον πελάτη για να τα κατεβάσει μετά την αγορά, όπως οδηγίες ή πληροφορίες εγγύησης.

en: Variation details
el_GR: Λεπτομέρειες παραλλαγής

en: <strong>You’re editing details specific to this variation.</strong> Some information, like description and images, will be inherited from the main product, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.
el_GR: <strong>Επεξεργάζεστε λεπτομέρειες ειδικά για αυτή την παραλλαγή.</strong> Ορισμένες πληροφορίες, όπως η περιγραφή και οι εικόνες, θα κληρονομηθούν από το κύριο προϊόν, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.

en: Add and manage attributes used for product options, such as size and color.
el_GR: Προσθέστε και διαχειριστείτε ιδιότητες που χρησιμοποιούνται για τις επιλογές προϊόντων, όπως το μέγεθος και το χρώμα.

en: Same as main product
el_GR: Ίδιο με το κύριο προϊόν

en: Template for the product variation form
el_GR: Πρότυπο για τη φόρμα παραλλαγής προϊόντος

en: Product Variation Template
el_GR: Πρότυπο παραλλαγής προϊόντος

en: Good news! WooCommerce Tax can automate your sales tax calculations for you.
el_GR: Καλά νέα! Το WooCommerce Tax μπορεί να αυτοματοποιήσει τους υπολογισμούς του φόρου πωλήσεων για εσάς.

[ctx: Template name]
en: Page: Checkout
el_GR: Σελίδα: Ολοκλήρωση αγοράς

[ctx: Template name]
en: Page: Cart
el_GR: Σελίδα: Καλάθι

en: The item type.
el_GR: Ο τύπος του στοιχείου.

en: Try again
el_GR: Δοκιμάστε ξανά

en: Your order has been cancelled.
el_GR: Η παραγγελία σας ακυρώθηκε.

en: The Order Confirmation template serves as a receipt and confirmation of a successful purchase. It includes a summary of the ordered items, shipping, billing, and totals.
el_GR: Το πρότυπο Επιβεβαίωση παραγγελίας χρησιμεύει ως απόδειξη και επιβεβαίωση μιας επιτυχημένης αγοράς. Περιλαμβάνει μια περίληψη των παραγγελθέντων ειδών, της αποστολής, της χρέωσης και των συνολικών ποσών.

note: translators: %s: date and time of the order refund.
en: Your order was refunded %s.
el_GR: Έγινε επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας στις %s.

en: Thank you. Your order has been fulfilled.
el_GR: Ευχαριστούμε. Η παραγγελία σας έχει ολοκληρωθεί.

en: Please check your email for the order confirmation.
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας για την επιβεβαίωση της παραγγελίας.

en: If you've just placed an order, give your email a quick check for the confirmation.
el_GR: Αν μόλις ολοκληρώσατε μια παραγγελία, ελέγξτε στα γρήγορα το email σας για την επιβεβαίωση.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here to view your order details%2$s.
el_GR: Έχετε λογαριασμό στο eshop μας; %1$sΣυνδεθείτε εδώ για να δείτε τα στοιχεία της παραγγελίας σας%2$s.

en: Great news! Your order has been received, and a confirmation will be sent to your email address.
el_GR: Υπέροχα νέα! Η παραγγελία σας ελήφθη και μια επιβεβαίωση θα σταλεί στο email σας.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here%2$s to view your order.
el_GR: Έχετε λογαριασμό στο eshop μας; %1$sΣυνδεθείτε εδώ%2$s για να δείτε την παραγγελία σας.

en: Your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
el_GR: Η παραγγελία σας δεν μπορεί να διεκπεραιωθεί, καθώς η τράπεζα απέρριψε τη συναλλαγή σας. Παρακαλούμε ξαναπροσπαθήστε να πραγματοποιήσετε την αγορά σας.

en: Alternatively, confirm the email address linked to the order below.
el_GR: Εναλλακτικά, επιβεβαιώστε το email που συνδέεται με την παραγγελία παρακάτω.

en: Confirm email and view order
el_GR: Επιβεβαίωση email και προβολή παραγγελίας

en: Failed to fetch dummy products.
el_GR: Απέτυχε η λήψη δοκιμαστικών προϊόντων.

en: Learn about new products and discounts
el_GR: Μάθετε για νέα προϊόντα και εκπτώσεις

en: Default values for generated variations.
el_GR: Προεπιλεγμένες τιμές για τις παραγόμενες παραλλαγές.

en: Attribute term.
el_GR: Όρος ιδιότητας.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά ένα προϊόν που παρουσιάζεται.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 1 out of 4.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται κάτω από τα εικονίδια των μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Θέση 1 από 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 2 out of 4.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται κάτω από τα εικονίδια των μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Θέση 2 από 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 3 out of 4.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται κάτω από τα εικονίδια των μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Θέση 3 από 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 4 out of 4.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται κάτω από τα εικονίδια των μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Θέση 4 από 4.

en: Limit result set to products with specified attributes.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένες ιδιότητες.

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers review their shopping cart
el_GR: Σελίδα όπου οι πελάτες βλέπουν μια επισκόπηση του καλαθιού τους

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers go to finalize their purchase
el_GR: Σελίδα όπου οι πελάτες πηγαίνουν για να ολοκληρώσουν την αγορά τους

en: WooCommerce webhooks that use the Legacy REST API are unsupported
el_GR: Τα webhooks του WooCommerce που χρησιμοποιούν το Legacy REST API δεν υποστηρίζονται

note: translators: Placeholders are URLs.
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been removed from WooCommerce, this will cause <a href="%1$s">webhooks on this site that are configured to use the Legacy REST API</a> to stop working. <a target="_blank" href="%2$s">A separate WooCommerce extension is available</a> to allow these webhooks to keep using the Legacy REST API without interruption. You can also edit these webhooks to use the current REST API version to generate the payload instead. <b><a target="_blank" href="%3$s">Learn more about this change.</a></b>
el_GR: Το Legacy REST API του WooCommerce έχει καταργηθεί από το WooCommerce, και αυτό θα προκαλέσει τη διακοπή λειτουργίας των <a href="%1$s">webhooks σε αυτόν τον ιστότοπο που έχουν ρυθμιστεί να χρησιμοποιούν το Legacy REST API</a>. <a target="_blank" href="%2$s">Μια ξεχωριστή επέκταση του WooCommerce είναι διαθέσιμη</a> για να επιτρέψει σε αυτά τα webhooks να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν το Legacy REST API χωρίς διακοπή. Μπορείτε επίσης να επεξεργαστείτε αυτά τα webhooks ώστε να χρησιμοποιούν την τρέχουσα έκδοση του REST API. <b><a target="_blank" href="%3$s">Μάθετε περισσότερα για αυτήν την αλλαγή.</a></b>

[ctx: block title]
en: Product Tag
el_GR: Ετικέτα προϊόντος

[ctx: block title]
en: Taxonomy
el_GR: Ταξινομία

[ctx: block description]
en: A block that displays a taxonomy field, allowing searching, selection, and creation of new items
el_GR: Ένα μπλοκ που εμφανίζει ένα πεδίο ταξινομίας, επιτρέποντας την αναζήτηση, την επιλογή και τη δημιουργία νέων στοιχείων

[ctx: block title]
en: Next/Previous Buttons
el_GR: Κουμπιά Επόμενο/Προηγούμενο

[ctx: block description]
en: Display next and previous buttons.
el_GR: Εμφάνιση κουμπιών για επόμενο και προηγούμενο.

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
el_GR: ταξινομία

en: Logo
el_GR: Λογότυπο

note: translators: %s is the audio player icon.
en: Audio
el_GR: Ήχος

en: New, faster way to find extensions and themes for your WooCommerce store
el_GR: Νέος, ταχύτερος τρόπος εύρεσης επεκτάσεων και θεμάτων για το WooCommerce κατάστημά σας

en: Order data storage
el_GR: Τρόπος αποθήκευσης δεδομένων παραγγελιών

en: WordPress posts storage (legacy)
el_GR: Αποθήκευση ως άρθρα WordPress (κλασικός τρόπος)

en: [Failed] This is not a new shop, but --for-new-shop flag was passed.
el_GR: [Αποτυχία] Αυτό δεν είναι ένα νέο κατάστημα, αλλά η σημαία --for-new-shop έχει οριστεί.

en: [Failed] Some installed plugins are incompatible. Please review the plugins by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and see the "Order data storage" section.
el_GR: [Αποτυχία] Ορισμένα εγκατεστημένα πρόσθετα είναι ασύμβατα. Ελέγξτε τα πρόσθετα πηγαίνοντας στο WooCommerce > Ρυθμίσεις > Για προχωρημένους > Δυνατότητες και δείτε την ενότητα "Τρόπος αποθήκευσης δεδομένων παραγγελιών".

en: Orders table does not exist. Creating...
el_GR: Οι πίνακες παραγγελιών δεν υπάρχουν, δημιουργούνται τώρα…

en: Orders table created.
el_GR: Οι πίνακες παραγγελιών δημιουργήθηκαν.

en: [Failed] Orders table could not be created.
el_GR: [Αποτυχία] Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία των πινάκων παραγγελιών.

en: [Failed] The orders table does not exist and this is not a new shop. Please create the table by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and enabling sync.
el_GR: [Αποτυχία] Οι πίνακες παραγγελιών δεν υπάρχουν και το παρόν δεν πρόκειται για νέο κατάστημα. Παρακαλούμε δημιουργήστε τους πίνακες μεταβαίνοντας στο WooCommerce > Ρυθμίσεις > Για προχωρημένους > Δυνατότητες και ενεργοποιήστε τον συγχρονισμό.

note: translators: %s is the command to run (wp wc cot sync).
en: [Failed] There are orders pending sync. Please run `%s` to sync pending orders.
el_GR: [Αποτυχία] Υπάρχουν παραγγελίες που αναμένουν συγχρονισμό. Παρακαλούμε εκτελέστε το `%s` για να συγχρονίσετε τις εκκρεμείς παραγγελίες.

en: HPOS pre-checks failed, please see the errors above
el_GR: Οι προκαταρκτικοί έλεγχοι για την αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) απέτυχαν, παρακαλούμε δείτε τα παραπάνω σφάλματα

en: HPOS is already enabled.
el_GR: Η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) είναι ήδη ενεργοποιημένη.

en: HPOS enabled.
el_GR: Η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) ενεργοποιήθηκε.

en: HPOS could not be enabled.
el_GR: Η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) δεν μπόρεσε να ενεργοποιηθεί.

en: Running pre-disable checks...
el_GR: Εκτέλεση ελέγχων πριν από την απενεργοποίηση…

en: HPOS is already disabled.
el_GR: Η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) είναι ήδη απενεργοποιημένη.

en: HPOS could not be disabled.
el_GR: Η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) δεν μπόρεσε να απενεργοποιηθεί.

en: HPOS disabled.
el_GR: Η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) απενεργοποιήθηκε.

note: translators: %s: Search query.
en: Search results for: %s
el_GR: Αναζήτηση αποτελεσμάτων για: %s

en: High-performance order storage (recommended)
el_GR: Αποθήκευση για υψηλές αποδόσεις HPOS (προτείνεται)

note: translators: %s: WC_DELIMITER
en: Enter some descriptive text. Use “%s” to separate different values.
el_GR: Εισάγετε κάποιο περιγραφικό κείμενο. Χρησιμοποιήστε το "%s" για να διαχωρίσετε διαφορετικές τιμές.

en: Select values
el_GR: Επιλογή τιμών

en: These account details will be displayed within the order thank you page and confirmation email.
el_GR: Αυτά τα στοιχεία λογαριασμού θα εμφανίζονται στη σελίδα επιβεβαίωσης της παραγγελίας και στο email επιβεβαίωσης.

en: Limit result set to products with or without price.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με ή χωρίς τιμή.

en: Venezuelan bol&iacute;var (2008–2018)
el_GR: Bol&iacute;var Βενεζουέλας (2008–2018)

en: Join the community
el_GR: Γίνετε μέλος της κοινότητας

en: Placeholder image with the avatar of the user who is writing the testimonial.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας με το άβαταρ του χρήστη που συντάσσει την αξιολόγηση.

en: Choose your theme
el_GR: Επιλέξτε το θέμα σας

en: Choose a theme that best fits your brand's look and feel, then make it your own. Change the colors, add your logo, and create pages.
el_GR: Επιλέξτε ένα θέμα που ταιριάζει καλύτερα στην εικόνα και την αισθητική του brand σας και, στη συνέχεια, κάντε το δικό σας. Αλλάξτε τα χρώματα, προσθέστε το λογότυπό σας, και δημιουργήστε σελίδες.

en: The theme you are currently using is not compatible.
el_GR: Το θέμα που χρησιμοποιείτε αυτή τη στιγμή δεν είναι συμβατό.

en: Discover ways of extending your store with a tour of the Woo Marketplace
el_GR: Ανακαλύψτε τρόπους επέκτασης του καταστήματός σας με μια περιήγηση στο Woo Marketplace

en: Simple Product Template
el_GR: Πρότυπο απλού προϊόντος

en: Template for the simple product form
el_GR: Πρότυπο για τη φόρμα απλού προϊόντος

en: Create new category
el_GR: Δημιουργία νέας κατηγορίας

en: Shown to customers on the product page.
el_GR: Εμφανίζεται στους πελάτες στη σελίδα του προϊόντος.

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Per your %1$sstore settings%2$s, inventory management is <strong>disabled</strong>.
el_GR: Σύμφωνα με τις %1$sρυθμίσεις του καταστήματος%2$s, η διαχείριση αποθέματος είναι <strong>απενεργοποιημένη</strong>.

en: Custom order tables does not exist, creating...
el_GR: Οι προσαρμοσμένοι πίνακες παραγγελιών δεν υπάρχουν, δημιουργούνται τώρα...

en: Custom order tables were created successfully.
el_GR: Οι προσαρμοσμένοι πίνακες παραγγελιών δημιουργήθηκαν με επιτυχία.

en: Custom order tables could not be created.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία προσαρμοσμένων πινάκων παραγγελιών.

en: Orders table does not exist.
el_GR: Ο πίνακας των παραγγελιών στη βάση δεδομένων δεν υπάρχει.

en: Running pre-enable checks...
el_GR: Εκτέλεση ελέγχων πριν από την ενεργοποίηση…

[ctx: block title]
en: Thumbnails
el_GR: Μικρογραφίες

[ctx: block description]
en: Display the Large Image of a product.
el_GR: Εμφάνιση της μεγάλης εικόνας ενός προϊόντος.

[ctx: block description]
en: Display the Thumbnails of a product.
el_GR: Εμφάνιση της μικρογραφίας ενός προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Large Image
el_GR: Μεγάλη εικόνα

[ctx: block keyword]
en: Products (Beta)
el_GR: Προϊοντα (Beta)

[ctx: block keyword]
en: password
el_GR: συνθηματικό

[ctx: block keyword]
en: notice
el_GR: ειδοποίηση

[ctx: block description]
en: Notice description
el_GR: Περιγραφή ειδοποίησης

[ctx: block title]
en: Notice
el_GR: Ειδοποίηση

[ctx: block keyword]
en: catalog
el_GR: κατάλογος

[ctx: block title]
en: Product catalog visibility
el_GR: Ορατότητα καταλόγου προϊόντων

[ctx: block title]
en: Product password
el_GR: Συνθηματικό προϊόντος

[ctx: block description]
en: A checkbox to manage the catalog visibility of the product.
el_GR: Ένα πλαίσιο ελέγχου (checkbox) για τη διαχείριση της ορατότητας του προϊόντος στον κατάλογο.

[ctx: block description]
en: A checkbox and an input to type a password to view a product.
el_GR: Ένα πλαίσιο ελέγχου (checkbox) και ένα πεδίο για την εισαγωγή κωδικού πρόσβασης για την προβολή του προϊόντος.

[ctx: block description]
en: Display a button for shoppers to quickly view their cart.
el_GR: Εμφανίστε ένα κουμπί για τους αγοραστές ώστε να βλέπουν γρήγορα το καλάθι τους.

[ctx: block title]
en: Product Rating Counter
el_GR: Μετρητής αξιολόγησης προϊόντος

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product
el_GR: Εμφάνιση της μέσης αξιολόγησης ενός προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product Average Rating (Beta)
el_GR: Μέση αξιολόγηση προϊόντος (Beta)

[ctx: block description]
en: The product variations options.
el_GR: Οι επιλογές παραλλαγών του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product variations options
el_GR: Επιλογές παραλλαγών προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product variations items
el_GR: Στοιχεία παραλλαγών προϊόντων

[ctx: block description]
en: Allow customers to breeze through with quick payment options.
el_GR: Δώστε στους πελάτες σας επιλογές γρήγορης πληρωμής.

[ctx: block description]
en: Display the review count of a product
el_GR: Εμφάνιση του αριθμού αξιολογήσεων ενός προϊόντος

[ctx: block description]
en: The product variations items.
el_GR: Τα στοιχεία των παραλλαγών του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart
el_GR: Μίνι-καλάθι

en: Product catalog
el_GR: Κατάλογος προϊόντων

en: Hide in product catalog
el_GR: Απόκρυψη από τον κατάλογο προϊόντων

en: Hide from search results
el_GR: Απόκρυψη από τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Require a password
el_GR: Απαίτηση κωδικού πρόσβασης

en: Go to Variations
el_GR: Μετάβαση στις παραλλαγές

en: Organization
el_GR: Οργάνωση

note: translators: %s: product number.
en: %s in cart
el_GR: %s στο καλάθι

en: This order cannot be paid for.
el_GR: Αυτή η παραγγελία δεν μπορεί να πληρωθεί.

en: Unique identifier for the item.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το αντικείμενο.

en: The item product or variation ID.
el_GR: Το αναγνωριστικό του προϊόντος ή της παραλλαγής καλαθιού.

en: Quantity of this item.
el_GR: Η ποσότητα αυτού του αντικειμένου.

en: Customize your store
el_GR: Προσαρμόστε το κατάστημά σας

en: This order belongs to a different customer.
el_GR: Αυτή η παραγγελία ανήκει σε διαφορετικό πελάτη.

en: Status of the order.
el_GR: Κατάσταση της παραγγελίας.

en: Total tax on items in the order.
el_GR: Συνολικός φόρος επί των στοιχείων της παραγγελίας.

en: Total price of items in the order.
el_GR: Συνολική τιμή των ειδών της παραγγελίας.

en: Total tax applied to the order.
el_GR: Συνολικός φόρος που εφαρμόζεται στην παραγγελία.

en: Subtotal of the order.
el_GR: Υποσύνολο της παραγγελίας.

en: Order totals.
el_GR: Σύνολα παραγγελιών.

en: Unique identifier for the fee within the cart
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για τη χρέωση στο καλάθι

en: If the quantity is editable or fixed.
el_GR: Εάν η ποσότητα είναι επεξεργάσιμη ή σταθερή.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
el_GR: Η μέγιστη επιτρεπόμενη ποσότητα για αυτό το στοιχείο γραμμής.

en: The minimum quantity allowed for this line item.
el_GR: Η ελάχιστη επιτρεπόμενη ποσότητα για αυτό το στοιχείο γραμμής.

en: The Mini-Cart template allows shoppers to see their cart items and provides access to the Cart and Checkout pages.
el_GR: Το πρότυπο Μίνι-Καλάθι επιτρέπει στους αγοραστές να βλέπουν τα στοιχεία του καλαθιού τους και παρέχει πρόσβαση στις σελίδες Καλάθι και Ολοκλήρωση αγοράς.

en: Invalid billing email provided.
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση email χρέωσης.

en: Invalid order ID or key provided.
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό (ID) ή κλειδί (order key) παραγγελίας.

en: Total refund applied to the order.
el_GR: Η συνολική επιστροφή χρημάτων που εφαρμόζεται στην παραγγελία.

[ctx: database error]
en: unknown
el_GR: άγνωστο

en: Shop Now
el_GR: Αγοράστε τώρα

en: Shop new arrivals
el_GR: Αγοράστε τις νέες παραλαβές

en: Shop All
el_GR: Όλα τα προϊόντα

en: Deletes unused variations.
el_GR: Διαγράφει αχρησιμοποίητες παραλλαγές.

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
el_GR: Ημερομηνία εγκατάστασης της εφαρμογής WooCommerce για κινητά.

en: Post password.
el_GR: Κωδικός πρόσβασης άρθρου.

note: translators: %s database error.
en: Unable to claim actions. Database error: %s.
el_GR: Αδυναμία εκτέλεσης ενεργειών. Σφάλμα βάσης δεδομένων: %s.

note: translators: 1: action ID 2: exception message.
en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
el_GR: Ο Προγραμματιστής Ενεργειών (Action Scheduler) δεν μπόρεσε να διαγράψει την ενέργεια %1$d. Λόγος: %2$s

en: We use only the highest-quality materials in our products, ensuring that they look great and last for years to come.
el_GR: Χρησιμοποιούμε μόνο υλικά υψηλής ποιότητας στα προϊόντα μας, εξασφαλίζοντας ότι έχουν εξαιρετική εμφάνιση και διαρκούν για πολλά χρόνια.

[ctx: block keyword]
en: My Account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

[ctx: block keyword]
en: variations
el_GR: παραλλαγές

[ctx: block description]
en: Showcase your products relevant images and media.
el_GR: Παρουσιάστε τα προϊόντα σας με σχετικές εικόνες και πολυμέσα.

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product with stars
el_GR: Εμφάνιση της μέσης αξιολόγησης ενός προϊόντος με αστέρια

[ctx: block title]
en: Product Rating Stars
el_GR: Αστέρια αξιολόγησης προϊόντων

[ctx: block title]
en: Product Price
el_GR: Φίλτρα προϊόντων

[ctx: block description]
en: The product subsection.
el_GR: Η υποενότητα του προϊόντος.

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names, %3\$d = plugins count
en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
el_GR[0]: ⚠ Εντοπίστηκαν ασύμβατα πρόσθετα (%1$s, %2$s και %3$d ακόμη).
el_GR[1]: ⚠ Εντοπίστηκαν ασύμβατα πρόσθετα (%1$s, %2$s και %3$d ακόμη).

note: translators: %1$s opening link tag %2$s closing link tag.
en: %1$sView and manage%2$s
el_GR: %1$sΠροβολή και διαχείριση%2$s

en: Get paid with WooPayments
el_GR: Δεχθείτε πληρωμές με το WooPayments

note: translators: %s: number of pending orders.
en: Currently syncing orders... %s pending
el_GR: Συγχρονίζονται παραγγελίες αυτή τη στιγμή... εκκρεμούν %s

en: High-Performance order storage
el_GR: Αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
el_GR: ⚠ Εντοπίστηκε 1 ασύμβατο πρόσθετο (%s).

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names
en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
el_GR: ⚠ Εντοπίστηκαν 2 ασύμβατα πρόσθετα (%1$s και %2$s).

en: Payments made simple with WooPayments
el_GR: Απλοποιήστε τις πληρωμές με το WooPayments

en: Save big with WooPayments
el_GR: Εξοικονομήστε με το WooPayments

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
el_GR: Αυξήστε και διατηρήστε τους πελάτες σας με έξυπνο, αποτελεσματικό αυτοματοποιημένο marketing μέσω email και SMS και με ενοποιημένη προβολή των αλληλεπιδράσεων με τους πελάτες.

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση της παραγγελίας

en: The Checkout template guides users through the final steps of the purchase process. It enables users to enter shipping and billing information, select a payment method, and review order details.
el_GR: Το πρότυπο Ολοκλήρωση αγοράς καθοδηγεί τους χρήστες στα τελευταία βήματα της διαδικασίας αγοράς. Επιτρέπει στους χρήστες να εισάγουν πληροφορίες αποστολής και χρέωσης, να επιλέξουν μια μέθοδο πληρωμής και να επανεξετάσουν τις λεπτομέρειες της παραγγελίας.

en: Filter out results where any of the passed fields are empty
el_GR: Αφαιρέστε τα αποτελέσματα όπου οποιοδήποτε από τα παρεχόμενα πεδία είναι κενό

en: Template used to display the simplified Checkout header.
el_GR: Πρότυπο που χρησιμοποιείται για την εμφάνιση της κεφαλίδας της απλοποιημένης Ολοκλήρωσης αγοράς.

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
el_GR: Κεφαλίδα ολοκλήρωσης αγοράς

en: Order confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση της παραγγελίας

en: The Cart template displays the items selected by the user for purchase, including quantities, prices, and discounts. It allows users to review their choices before proceeding to checkout.
el_GR: Το πρότυπο Καλάθι εμφανίζει τα είδη που έχει επιλέξει ο χρήστης για αγορά, συμπεριλαμβανομένων των ποσοτήτων, των τιμών και των εκπτώσεων. Επιτρέπει στους χρήστες να επανεξετάσουν τις επιλογές τους πριν προχωρήσουν στη ολοκλήρωση αγοράς.

en: Order number used for display.
el_GR: Αριθμός παραγγελίας που χρησιμοποιείται για την εμφάνιση.

note: Translators: %s location name.
en: Collection from <strong>%s</strong>:
el_GR: Συλλογή από <strong>%s</strong>:

note: translators: %1$s = order ID, %2$s = order id, %3$s = error message. translators: %1$d = peoperty name, %2$d = order ID, %3$s = error message.
en: Error when setting property '%1$s' for order %2$d: %3$s
el_GR: Σφάλμα κατά τη ρύθμιση της ιδιότητας '%1$s' για την παραγγελία %2$d: %3$s

note: translators: %d user ID.
en: User #%d was deleted by WooCommerce in accordance with the site's personal data retention settings. Any content belonging to that user has been retained but unassigned.
el_GR: Ο χρήστης #%d διαγράφηκε από το WooCommerce σύμφωνα με τις ρυθμίσεις διατήρησης προσωπικών δεδομένων του ιστότοπου. Οποιοδήποτε περιεχόμενο που ανήκει σε αυτόν τον χρήστη έχει διατηρηθεί αλλά δεν έχει εκχωρηθεί.

[ctx: block title]
en: Newest Products
el_GR: Πρόσφατα Προϊόντα

[ctx: block title]
en: Product subsection
el_GR: Υποενότητα προϊόντος

[ctx: block title]
en: Top Rated Products
el_GR: Κορυφαία βαθμολογημένα προϊόντα

[ctx: block title]
en: Product Template
el_GR: Πρότυπο προϊόντος

[ctx: block description]
en: Display a grid of your newest products.
el_GR: Εμφανίστε ένα πλέγμα με τα νεότερα προϊόντα σας.

[ctx: block description]
en: Display a collection of products from your store.
el_GR: Εμφανίστε μια συλλογή προϊόντων από το κατάστημά σας.

[ctx: block description]
en: Display a grid of your top rated products.
el_GR: Εμφανίστε ένα πλέγμα με τα κορυφαία σε αξιολογήσεις προϊόντα σας.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a product.
el_GR: Περιέχει τα στοιχεία μπλοκ που χρησιμοποιούνται για την εμφάνιση ενός προϊόντος.

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product.
el_GR: Εμφάνιση της μέσης βαθμολογίας ενός προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product Rating
el_GR: Αξιολόγηση προϊόντος

en: Please enter a valid email address.
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
el_GR: Αποκτήστε αυτοματοποιημένους φορολογικούς συντελεστές με το WooCommerce Tax

en: Reach millions of active shoppers across Google with free product listings and ads.
el_GR: Προσεγγίστε εκατομμύρια ενεργούς αγοραστές στο Google με δωρεάν καταχωρίσεις και διαφημίσεις προϊόντων.

note: translators: %s: Taxonomy name.
en: Invalid taxonomy: %s.
el_GR: Μη έγκυρη ταξινομία: %s.

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
el_GR: Υπολογίστε αυτόματα πόσος φόρος επί των πωλήσεων πρέπει να εισπραχθεί - ανά πόλη, χώρα ή περιφέρεια.

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
el_GR: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πληρωμές και διαχειριστείτε τη δραστηριότητα πληρωμών απευθείας από τον πίνακα ελέγχου του καταστήματός σας

en: Showcase your products with Pinterest
el_GR: Παρουσιάστε τα προϊόντα σας με το Pinterest

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
el_GR: Παρουσιάστε τα προϊόντα σας μπροστά σε ένα κοινό με μεγάλη συμμετοχή.

en: Reach your customers with MailPoet
el_GR: Επικοινωνήστε με τους πελάτες σας με το MailPoet

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
el_GR: Στείλτε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μετά από μία παραγγελία, ενημερωτικά δελτία και διαφημιστικές καμπάνιες.

en: Create ad campaigns with TikTok
el_GR: Δημιουργήστε διαφημιστικές καμπάνιες με το TikTok

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
el_GR: Δημιουργήστε διαφημιστικές καμπάνιες και προσεγγίστε ένα δισεκατομμύριο χρήστες παγκοσμίως.

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s when re-migrating order. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s when re-migrating orders. Please review the errors above.
el_GR[0]: Βρέθηκε σφάλμα %1$d: %2$s κατά την εκ νέου μετακίνηση της παραγγελίας. Παρακαλούμε επανεξετάστε το παραπάνω σφάλμα.
el_GR[1]: Βρέθηκαν σφάλματα %1$d: %2$s κατά την εκ νέου μετακίνηση της παραγγελίας. Παρακαλούμε επανεξετάστε τα παραπάνω σφάλματα.

note: translators: %s is the name of an order type.
en: %s is not a valid order type.
el_GR: Το %s δεν είναι έγκυρος τύπος παραγγελίας.

note: translators: %s is the name of a function.
en: %s must be called after the current_screen action.
el_GR: Η συνάρτηση %s πρέπει να κληθεί μετά το action current_screen.

en: Attempting to remigrate...
el_GR: Προσπάθεια μετεγκατάστασης...

note: Translators: %s Payment method ID.
en: %s is not available for this order—please choose a different payment method
el_GR: Το %s δεν είναι διαθέσιμο για αυτή την παραγγελία - παρακαλούμε επιλέξτε μια διαφορετική μέθοδο πληρωμής

en: Whether or not plugins step in core profiler was skipped.
el_GR: Εάν παραλείφθηκε ή όχι το βήμα εγκατάστασης προσθέτων στη διαδικασία δημιουργίας προφίλ του πυρήνα.

[ctx: status labels]
en: All
el_GR: Όλα

[ctx: status labels]
en: Past-due
el_GR: Ληξιπρόθεσμα

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error deleting an action: %s
el_GR: Υπήρξε σφάλμα στη διαγραφή μιας ενέργειας: %s

note: translators: 1: action ID. 2: status slug.
en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
el_GR: Αδυναμία ενημέρωσης της κατάστασης της ενέργειας %1$d σε %2$s.

note: Translators: %s is the exception message.
en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
el_GR: Δεν κατέστη δυνατό να προσδιοριστεί μια έγκυρη ώρα διακοπής: %s.

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη μέθοδο αποστολής;

note: translators: 1: provided value 2: provided type.
en: An integer was expected but "%1$s" (%2$s) was received.
el_GR: Αναμενόταν ένας ακέραιος αριθμός, αλλά ελήφθη "%1$s" (%2$s).

note: translators: %d refers to the total number of batches processed
en: %d batch processed. | %d batches processed.
el_GR[0]: %d παρτίδα επεξεργάστηκε.
el_GR[1]: %d παρτίδες επεξεργάστηκαν.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται σε ένα μπάνερ.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται σε ένα μπάνερ προτεινομένων κατηγοριών. Θέση 1 από 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται σε ένα μπάνερ προτεινομένων κατηγοριών. Θέση 2 από 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά προϊόντα που προβάλλονται σε ένα μπάνερ προτεινομένων κατηγοριών. Θέση 3 από 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά ένα προϊόν που προβάλλεται σε μία κεντρική ενότητα.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά ένα προϊόν που προβάλλεται σε μία κεντρική ενότητα. 1 από 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
el_GR: Υπόδειγμα εικόνας που αναπαριστά ένα προϊόν που προβάλλεται σε μία κεντρική ενότητα. 2 από 2.

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αφαίρεση της μεθόδου αποστολής. Παρακαλούμε, δοκιμάστε ξανά.

note: translators: %d refers to the total number of actions deleted
en: %d action deleted. | %d actions deleted.
el_GR[0]: %d ενέργεια διαγράφηκε.
el_GR[1]: %d ενέργειες διαγράφηκαν.

en: Please log in to your account to view this order.
el_GR: Παρακαλούμε συνδεθείτε στο λογαριασμό σας για να δείτε αυτήν την παραγγελία.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
el_GR: Δεν μπορέσαμε να επαληθεύσουμε τη διεύθυνση email που δώσατε. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

note: translators: 1: opening login link 2: closing login link
en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
el_GR: Για να δείτε αυτή τη σελίδα, πρέπει να %1$sσυνδεθείτε%2$s ή να επαληθεύσετε τη διεύθυνση email που σχετίζεται με την παραγγελία.

en: Verify
el_GR: Επαλήθευση

[ctx: block description]
en: Block that displays the 'Your cart' part of the Mini-Cart Title block.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει το τμήμα του τίτλου 'Το καλάθι σας' από το μπλοκ του Μίνι-καλαθιού.

[ctx: block title]
en: Product sale price
el_GR: Τιμή προσφοράς

[ctx: block title]
en: Product regular price
el_GR: Κανονική τιμή

[ctx: block keyword]
en: quantity
el_GR: ποσότητα

[ctx: block keyword]
en: description
el_GR: περιγραφή

[ctx: block title]
en: Add to Cart with Options
el_GR: Προσθήκη στο καλάθι με επιλογές

[ctx: block description]
en: The product toggle.
el_GR: Η εναλλαγή προϊόντος.

[ctx: block description]
en: The product available quantity.
el_GR: Η διαθέσιμη ποσότητα του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product inventory quantity available
el_GR: Διαθέσιμη ποσότητα απογραφής προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product toggle control
el_GR: Χειριστήριο εναλλαγής προϊόντος

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Label
el_GR: Ετικέτα τίτλου του Μίνι-καλαθιού

[ctx: block description]
en: Block that displays the items counter part of the Mini-Cart Title block.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει το τμήμα του τίτλου  με τον μετρητή προϊόντων από το μπλοκ του Μίνι-καλαθιού.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Items Counter
el_GR: Μετρητής προϊόντων του τίτλου του Μίνι-καλαθιού

[ctx: block description]
en: Display a product’s SKU, categories, tags, and more.
el_GR: Εμφάνιση του κωδικού (SKU) προϊόντος, των κατηγοριών, των ετικετών και άλλων στοιχείων.

[ctx: block title]
en: Product attributes
el_GR: Ιδιότητες προϊόντος

[ctx: block description]
en: The product attributes.
el_GR: Οι ιδιότητες του προϊόντος.

[ctx: block keyword]
en: attributes
el_GR: ιδιότητες

[ctx: block keyword]
en: by category
el_GR: κατηγορία

[ctx: block title]
en: Product description
el_GR: Περιγραφή προϊόντος

[ctx: block description]
en: The product description.
el_GR: Η περιγραφή του προϊόντος.

[ctx: block description]
en: A field to select product tags.
el_GR: Ένα πεδίο για την επιλογή ετικετών προϊόντος.

[ctx: user webhook count]
note: translators: 1 = user id, 2 = user login, 3 = webhooks count
en: User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhook. | User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhooks.
el_GR[0]: Ο χρήστης %2$s με ID #%1$s δημιούργησε %3$d WooCommerce webhook.
el_GR[1]: Ο χρήστης %2$s με ID #%1$s δημιούργησε %3$d WooCommerce webhooks.

en: If the "Delete all content" option is selected, the affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
el_GR: Εάν είναι επιλεγμένη η "Διαγραφή όλου του περιεχομένου", τα επηρεαζόμενα WooCommerce webhooks <b>δεν</b> θα διαγραφούν, αλλά θα αποδοθούν στον χρήστη με αναγνωριστικό (ID) 0.<br/>

en: The affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
el_GR: Tα επηρεαζόμενα WooCommerce webhooks <b>δεν</b> θα διαγραφούν, αλλά θα αποδοθούν στον χρήστη με αναγνωριστικό (ID) 0.<br/>

note: translators: 1 = url of the WooCommerce webhooks settings page
en: After that they can be reassigned to the logged-in user by going to the <a href="%1$s">WooCommerce webhooks settings page</a> and re-saving them.
el_GR: Στη συνέχεια, μπορούν να ανατεθούν εκ νέου στον συνδεδεμένο χρήστη μεταβαίνοντας στη <a href="%1$s">σελίδα ρυθμίσεων των WooCommerce webhooks</a> και ξανακάνοντας αποθήκευση.

[ctx: held stock note]
note: translators: %1$s is a time in minutes, %2$s is a list of products and quantities.
en: Stock hold of %1$s minutes applied to: %2$s
el_GR: Εφαρμόστηκε δέσμευση αποθέματος για %1$s λεπτά στα εξής: %2$s

[ctx: held stock note]
note: translators: %d is the remaining order items count.
en: - ...and %d more item. | - ... and %d more items.
el_GR[0]: - ...και %d ακόμη προϊόν.
el_GR[1]: - ...και %d ακόμη προϊόντα.

en: Go back
el_GR: Επιστροφή

note: translators: %s is an order ID.
en: Order %s is locked.
el_GR: Η παραγγελία %s είναι κλειδωμένη.

en: What makes this product unique? What are its most important features? Enrich the product page by adding rich content using blocks.
el_GR: Τι κάνει αυτό το προϊόν μοναδικό; Ποια είναι τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά του; Εμπλουτίστε τη σελίδα του προϊόντος προσθέτοντας πλούσιο περιεχόμενο χρησιμοποιώντας μπλοκ.

en: Take over
el_GR: Ανάληψη ελέγχου

note: translators: %s is a user's name.
en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
el_GR: Ο χρήστης %s επεξεργάζεται αυτήν τη στιγμή αυτήν την παραγγελία. Θέλετε να πάρετε τον έλεγχο;

note: translators: %s is a user's name.
en: %s has taken over and is currently editing.
el_GR: Ο χρήστης %s έχει πάρει τον έλεγχο και εκτελεί τροποποιήσεις.

note: Translators: %s is the comma-separated list of order types.
en: Passed order type does not match any registered order types. Following order types are registered: %s
el_GR: Ο τύπος παραγγελίας που διαβιβάστηκε δεν ταιριάζει με κανέναν καταχωρημένο τύπο. Οι ακόλουθοι τύποι παραγγελιών είναι καταχωρημένοι: %s

en: Log out
el_GR: Αποσύνδεση

note: translators: Footer powered by text. %1$s being WordPress, %2$s being WooCommerce translators: 1: WordPress link, 2: WooCommerce link
en: Powered by %1$s with %2$s
el_GR: Λειτουργεί με %1$s και με %2$s

note: translators: %s is referring to the total of reviews for a product
en: (%s customer review) | (%s customer reviews)
el_GR[0]: (%s αξιολόγηση πελάτη)
el_GR[1]: (%s αξιολογήσεις πελατών)

en: This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
el_GR: Αυτό το προϊόν έχει πολλαπλές παραλλαγές. Οι επιλογές μπορούν να επιλεγούν στη σελίδα του προϊόντος

en: %qty% variations added
el_GR: %qty% παραλλαγές προστέθηκαν

en: Invalid product slug.
el_GR: Μη έγκυρο σύντομο όνομα προϊόντος (slug).

en: Slug of the resource.
el_GR: Σύντομο όνομα (slug) για τον πόρο.

en: Limit result set to products with specific slug(s). Use commas to separate.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένο(α) σύντομο(α) όνομα(ονόματα). Χρησιμοποιήστε κόμματα για διαχωρισμό.

note: translators: %d: products count
en: %s variations imported | %s variations imported
el_GR[0]: %s παραλλαγή εισήχθη
el_GR[1]: %s παραλλαγές εισήχθησαν

en: Adding new attribute failed.
el_GR: Η προσθήκη νέας ιδιότητας απέτυχε.

[ctx: block description]
en: Block that displays the checkout button when the Mini-Cart has products.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει το κουμπί ολοκλήρωση αγοράς όταν το Μίνι-Καλάθι έχει προϊόντα.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Proceed to Checkout Button
el_GR: Κουμπί ολοκλήρωση αγοράς Μίνι-καλαθιού

[ctx: block title]
en: Product Reviews
el_GR: Κριτικές προϊόντων

[ctx: block keyword]
en: tab
el_GR: καρτέλα

[ctx: block keyword]
en: excerpt
el_GR: απόσπασμα

[ctx: block keyword]
en: summary
el_GR: περίληψη

[ctx: block description]
en: The product summary.
el_GR: Η περίληψη του προϊόντος

[ctx: block style label]
en: Fill
el_GR: Γέμισμα

[ctx: block keyword]
en: group
el_GR: ομάδα

[ctx: block keyword]
en: price
el_GR: τιμή

[ctx: block keyword]
en: sale
el_GR: προσφορά

[ctx: block keyword]
en: schedule
el_GR: πρόγραμμα

[ctx: block title]
en: Product summary
el_GR: Σύνοψη προϊόντος

[ctx: block style label]
en: Outline
el_GR: Περίγραμμα

[ctx: block keyword]
en: shipping
el_GR: αποστολή

[ctx: block keyword]
en: tag
el_GR: ετικέτα

[ctx: block description]
en: Block that displays the cart button when the Mini-Cart has products.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει το κουμπί του καλαθιού όταν το Μίνι-Καλάθι έχει προϊόντα.

[ctx: block description]
en: The product tab.
el_GR: Η καρτέλα προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product tab
el_GR: Καρτέλα προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: section
el_GR: ενότητα

[ctx: block title]
en: Product section
el_GR: Ενότητα προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product pricing
el_GR: Τιμολόγηση προϊόντων

[ctx: block description]
en: A product price block with currency display.
el_GR: Ένα μπλοκ τιμών προϊόντος με εμφάνιση νομίσματος.

[ctx: block keyword]
en: title
el_GR: τίτλος

[ctx: block keyword]
en: name
el_GR: όνομα

[ctx: block title]
en: Conditional
el_GR: Υπό όρους

[ctx: block description]
en: The product name.
el_GR: Το όνομα του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product name
el_GR: Όνομα προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: gallery
el_GR: συλλογή

[ctx: block keyword]
en: images
el_GR: εικόνες

[ctx: block keyword]
en: image
el_GR: εικόνα

[ctx: block description]
en: The product images.
el_GR: Οι εικόνες του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product images
el_GR: Εικόνες προϊόντων

[ctx: block title]
en: Collapsible
el_GR: Πτυσσόμενο

[ctx: block keyword]
en: class
el_GR: κλάση

[ctx: block description]
en: The product sku.
el_GR: Η sku του προϊόντος.

[ctx: block description]
en: The product shipping class field.
el_GR: Το πεδίο κλάσης αποστολής του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product shipping class field
el_GR: Πεδίο κλάσης αποστολής προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: dimensions
el_GR: διαστάσεις

[ctx: block title]
en: Product shipping dimensions fields
el_GR: Πεδία διαστάσεων αποστολής προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: minimum
el_GR: ελάχιστο

[ctx: block keyword]
en: inventory
el_GR: απογραφή

[ctx: block description]
en: Stock management minimum quantity.
el_GR: Διαχείριση ελάχιστης ποσότητας αποθεμάτων.

[ctx: block title]
en: Stock level threshold
el_GR: Κατώτατο όριο επιπέδου αποθέματος

[ctx: block keyword]
en: input
el_GR: εισαγωγή

[ctx: block keyword]
en: checkbox
el_GR: πλαίσιο ελέγχου

[ctx: block description]
en: The product radio.
el_GR: Το κουμπί επιλογής του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product radio control
el_GR: Έλεγχος κουμπιού επιλογής προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: products
el_GR: προϊόντα

[ctx: block title]
en: Product checkbox control
el_GR: Έλεγχος του πλαισίου ελέγχου προϊόντος

[ctx: block keyword]
en: radio
el_GR: κουμπί επιλογής

[ctx: block title]
en: Product text control
el_GR: Χειριστήριο κειμένου προϊόντος

[ctx: block description]
en: The product section.
el_GR: Η ενότητα προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart View Cart Button
el_GR: Κουμπί προβολής καλαθιού Μίνι-καλαθιού

[ctx: block description]
en: Container to only conditionally render inner blocks.
el_GR: Πλαίσιο που απεικονίζει μόνο υπό όρους τα εσωτερικά μπλοκ.

[ctx: block description]
en: Container with collapsible inner blocks.
el_GR: Πλαίσιο με πτυσσόμενα εσωτερικά μπλοκ.

[ctx: block description]
en: The product shipping dimensions fields.
el_GR: Πεδία διαστάσεων αποστολής του προϊόντος.

[ctx: block description]
en: The product schedule sale fields.
el_GR: Πεδία προγραμματισμού εκπτώσεων του προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product schedule sale fields
el_GR: Πεδία προγραμματισμού εκπτώσεων προϊόντος

en: Give your customers the power to pay later, interest free and watch your sales grow.
el_GR: Δώστε στους πελάτες σας τη δυνατότητα να πληρώνουν αργότερα, χωρίς τόκους και παρακολουθήστε τις πωλήσεις σας να αυξάνονται.

en: Zip Co - Buy Now, Pay Later
el_GR: Zip Co - Αγοράστε τώρα, πληρώστε αργότερα

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today’s hyper-competitive global market.
el_GR: Το Payoneer Checkout είναι η επόμενη γενιά πλατφορμών επεξεργασίας πληρωμών, παρέχοντας στους εμπόρους σε όλο τον κόσμο τις λύσεις και την κατεύθυνση που χρειάζονται για να επιτύχουν στη σημερινή υπερ-ανταγωνιστική παγκόσμια αγορά.

en: Is HPOS sync enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός HPOS;

en: The following problems were found:
el_GR: Βρέθηκαν τα ακόλουθα προβλήματα:

note: translators: %1$s: url for attributes tab, %2$s: url for variable product documentation
en: Add some attributes in the <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Attributes</a> tab to generate variations. Make sure to check the <b>Used for variations</b> box. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Learn more</a>
el_GR: Προσθέστε ορισμένες ιδιότητες στην καρτέλα <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Ιδιότητες</a> για να δημιουργήσετε παραλλαγές. Βεβαιωθείτε ότι έχετε τσεκάρει το κουτάκι <b>Χρησιμοποιείται για παραλλαγές</b>. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Μάθετε περισσότερα</a>

en: Generate variations
el_GR: Δημιουργία παραλλαγών

en: No variations yet. Generate them from all added attributes or add a new variation manually.
el_GR: Δεν υπάρχουν ακόμη παραλλαγές. Δημιουργήστε τις από όλες τις ιδιότητες που έχετε προσθέσει ή προσθέστε μια νέα παραλλαγή χειροκίνητα.

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Apply a tax rate if this product qualifies for tax reduction or exemption. %1$sLearn more%2$s
el_GR: Εφαρμογή ενός φορολογικού συντελεστή εάν αυτό το προϊόν εμπίμπτει στην περίπτωση μειωμένης φορολογίας ή απαλλαγής φόρου. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s

note: translators: %1$s: Images guide link opening tag. %2$s: Images guide link closing tag.
en: Drag images, upload new ones or select files from your library. For best results, use JPEG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. %1$sHow to prepare images?%2$s
el_GR: Σύρετε εικόνες, ανεβάστε νέες ή επιλέξτε αρχεία από τη βιβλιοθήκη σας. Για καλύτερα αποτελέσματα, χρησιμοποιήστε αρχεία JPEG που είναι 1000 x 1000 pixel ή μεγαλύτερα. %1$sΠώς να προετοιμάσετε τις εικόνες;%2$s

en: List of available payment method IDs that can be used to process the order.
el_GR: Κατάλογος των διαθέσιμων αναγνωριστικών μεθόδου πληρωμής που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τη διεκπεραίωση της παραγγελίας.

note: translators: %s: Category name
en: Visit product category %1$s
el_GR: Επισκεφθείτε την κατηγορία προϊόντων %1$s

en: Order datastore.
el_GR: Χώρος αποθήκευσης δεδομένων παραγγελιών.

en: Is store connected to WooCommerce.com?
el_GR: Είναι το κατάστημα συνδεδεμένο με το WooCommerce.com;

en: Enforce approved download directories?
el_GR: Επιβολή εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων;

en: Fees & dimensions
el_GR: Χρεώσεις & διαστάσεις

en: When checked, customers will be able to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, like art or handmade goods.
el_GR: Εάν επιλεγεί, οι πελάτες θα μπορούν να αγοράσουν μόνο 1 τεμάχιο αυτού του προϊόντος σε μία παραγγελία. Αυτό είναι ιδιαίτερα χρήσιμο για προϊόνα που έχουν περιορισμένη ποσότητα, όπως προϊόντα τέχνης ή τα χειροποίητα προϊόντα.

en: Is HPOS enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένη η αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS);

en: HPOS enabled:
el_GR: Αποθήκευση παραγγελιών για υψηλές επιδόσεις (HPOS) ενεργοποιημένη:

en: Download for support
el_GR: Λήψη αρχείου για αποστολή στην υποστήριξη

note: translators: %1$s: Inventory settings link opening tag. %2$s: Inventory settings link closing tag.
en: Set up and manage inventory for this product, including status and available quantity. %1$sManage store inventory settings%2$s
el_GR: Ρύθμιση και διαχείριση των αποθεμάτων για αυτό το προϊόν, συμπεριλαμβανομένης της κατάστασης και της διαθέσιμης ποσότητας. %1$sΔιαχείριση ρυθμίσεων αποθήκης καταστήματος%2$s

note: translators: %1$s: How to get started? link opening tag. %2$s: How to get started? link closing tag.
en: Set up shipping costs and enter dimensions used for accurate rate calculations. %1$sHow to get started?%2$s
el_GR: Ρυθμίστε τα έξοδα αποστολής και εισαγάγετε τις διαστάσεις που χρησιμοποιούνται για ακριβείς υπολογισμούς τιμών. %1$sΠώς να ξεκινήσω;%2$s

en: Add existing
el_GR: Προσθήκη υπάρχουσας

en: New attribute
el_GR: Νέα ιδιότητα

en: If you remove this attribute, customers will no longer be able to purchase some variations of this product.
el_GR: Εάν αφαιρέσετε αυτήν την ιδιότητα, οι πελάτες δεν θα μπορούν πλέον να αγοράζουν ορισμένες παραλλαγές αυτού του προϊόντος.

en: Create value
el_GR: Δημιουργία τιμής

[ctx: block title]
en: Related Products
el_GR: Σχετικά προϊόντα

[ctx: block title]
en: Product Details
el_GR: Λεπτομέρειες προϊόντος

[ctx: block title]
en: Add to Cart Button
el_GR: Κουμπί Προσθήκη στο καλάθι

[ctx: block description]
en: Display related products.
el_GR: Εμφάνιση σχετικών προϊόντων.

[ctx: block title]
en: Product Meta
el_GR: Μεταδεδομένα Προϊόντος

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
el_GR: Αναζήτηση προϊόντων...

en: Campaign
el_GR: Καμπάνια

en: Shop
el_GR: Κατάστημα

en: Optimize for faster checkout
el_GR: Βελτιστοποίηση για ταχύτερη ολοκλήρωση αγοράς

en: Save time and money by printing your shipping labels right from your computer with WooCommerce Shipping. Try WooCommerce Shipping for free.
el_GR: Εξοικονομήστε χρόνο και χρήματα εκτυπώνοντας τις ετικέτες αποστολής σας απευθείας από τον υπολογιστή σας με το WooCommerce Shipping. Δοκιμάστε το WooCommerce Shipping δωρεάν.

en: Available layouts -- single, dual, or both
el_GR: Διαθέσιμες διατάξεις -- μονή, διπλή ή και οι δύο

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon applied: "%s".
el_GR: Εφαρμόστηκε το κουπόνι: "%s".

en: Cart & Checkout Blocks
el_GR: Μπλοκ καλαθιού & ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Learn more link .
el_GR: Μάθετε περισσότερα (σύνδεσμος) .

en: Plugin slug used in https://wordpress.org/plugins/{slug}.
el_GR: Το σύντομο όνομα πρόσθετου (plugin slug) χρησιμοποιείται στο https://wordpress.org/plugins/{slug}.

en: Array of transaction processors and their images.
el_GR: Πίνακας από διεκπεραιωτές συναλλαγών και των εικόνων τους.

en: Return the default shipping partner suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions option is set to no
el_GR: Επιστροφή των προεπιλεγμένων συνεργατών για την αποστολή όταν η επιλογή woocommerce_show_marketplace_suggestions έχει οριστεί σε no

[ctx: Message explaining that there are no products returned from a search]
en: No products were found matching your selection.
el_GR: Δεν βρέθηκαν προϊόντα που να ταιριάζουν στην επιλογή σας.

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon removed: "%s".
el_GR: Το κουπόνι "%s" αφαιρέθηκε.

en: Basic details
el_GR: Βασικές λεπτομέρειες

en: Autodetect
el_GR: Αυτόματος εντοπισμός

en: Enter options for customers to choose from, f.e. “Blue” or “Large”. Use “%s” to separate different options.
el_GR: Εισάγετε επιλογές για να επιλέξουν οι πελάτες, π.χ. "Μπλε" ή "Μεγάλο". Χρησιμοποιήστε το σύμβολο "%s" για να διαχωρίσετε τις διαφορετικές επιλογές.

en: Stock management
el_GR: Διαχείριση αποθέματος

en: Track stock quantity for this product
el_GR: Παρακολούθηση ποσότητας αποθέματος γι' αυτό το προϊόν

en: Stock management disabled in store settings
el_GR: H διαχείριση αποθέματος είναι απενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις του καταστήματος

note: translators: %s: url for store settings
en: Disabled in <a href="%s" aria-label="stock management store settings">store settings</a>.
el_GR: Απενεργοποιημένη στις <a href="%s" aria-label="ρυθμίσεις αποθήκης καταστήματος">ρυθμίσεις καταστήματος</a>.

en: Make sure you enter the name and values for each attribute.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε εισαγάγει το όνομα και τις τιμές για κάθε ιδιότητα.

en: Character encoding of the file
el_GR: Κωδικοποίηση χαρακτήρων του αρχείου

en: Settings below apply to all variations without manual stock management enabled.
el_GR: Οι παρακάτω ρυθμίσεις ισχύουν για όλες τις παραλλαγές που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη χειροκίνητη διαχείριση αποθέματος.

[ctx: block description]
en: Display a product's images.
el_GR: Εμφάνιση εικόνων ενός προϊόντος.

[ctx: block title]
en: Product Image Gallery
el_GR: Συλλογή εικόνων προϊόντος

[ctx: block title]
en: Catalog Sorting
el_GR: Ταξινόμηση καταλόγου

[ctx: block title]
en: Store Breadcrumbs
el_GR: Διαδρομή Καταστήματος

[ctx: block description]
en: Enable customers to keep track of their location within the store and navigate back to parent pages.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να εντοπίζουν που βρίσκονται μέσα στο κατάστημα και να πλοηγούνται προς τα πίσω σε γονικές σελίδες.

[ctx: block description]
en: Enable customers to change the sorting order of the products.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να αλλάζουν την ταξινόμηση των προϊόντων.

[ctx: block title]
en: Product Results Count
el_GR: Αριθμός αποτελεσμάτων προϊόντων

[ctx: block description]
en: Display the number of products on the archive page or search result page.
el_GR: Εμφάνιση του αριθμού των προϊόντων στη λίστα προϊόντων ή στη σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης.

[ctx: block description]
en: Display shopper-facing notifications generated by WooCommerce or extensions.
el_GR: Εμφάνιση ειδοποιήσεων που απευθύνονται στον πελάτη που παράγονται από το WooCommerce ή από επεκτάσεις του.

[ctx: block title]
en: Store Notices
el_GR: Ειδοποιήσεις καταστήματος

en: Powerful yet easy-to-use solution:
el_GR: Ισχυρή αλλά εύχρηστη λύση:

en: 30-day free trial
el_GR: Δωρεάν δοκιμή 30 ημερών

en: Free shipping platform
el_GR: Πλατφόρμα δωρεάν αποστολής

en: Quickly bulk print labels
el_GR: Γρήγορη μαζική εκτύπωση ετικετών

en: Database date field considered for Revenue and Orders reports
el_GR: Το πεδίο ημερομηνίας βάσης δεδομένων λαμβάνεται υπόψη για τις αναφορές εσόδων και παραγγελιών

en: Date Type
el_GR: Τύπος ημερομηνίας

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Tab: %1$s
el_GR: Σας λείπουν κάποια απαιτούμενα ορίσματα στην καρτέλα της φόρμας προϊόντος του WooCommerce: %1$s

en: Date created
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Save time
el_GR: Εξοικονομήστε χρόνο

en: Automatically import order information to quickly print your labels.
el_GR: Εισάγετε αυτόματα τα στοιχεία της παραγγελίας για γρήγορη εκτύπωση των ετικετών σας.

en: Save money
el_GR: Εξοικονομήστε χρήματα

en: Shop for the best shipping rates, and access pre-negotiated discounted rates.
el_GR: Αναζητήστε τις καλύτερες τιμές αποστολής και αποκτήστε πρόσβαση σε προ-συμφωνημένες μειωμένες τιμές.

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
el_GR: Κρατήστε τους πελάτες σας ενημερωμένους με ειδοποιήσεις για παρακολούθηση της αποστολής.

en: Automated, real-time order import
el_GR: Αυτοματοποιημένη εισαγωγή παραγγελιών σε πραγματικό χρόνο

en: Direct access to leading carriers
el_GR: Άμεση πρόσβαση στους κορυφαίους μεταφορείς

en: Access competitive shipping prices
el_GR: Απόκτησε πρόσβαση σε ανταγωνιστικές τιμές αποστολής

en: Optimize your full shipping process:
el_GR: Βελτιστοποιήστε ολόκληρη τη διαδικασία αποστολής σας:

en: Invalid parameter.
el_GR: Μη έγκυρη παράμετρος.

note: translators: %s: List of invalid parameters.
en: Invalid parameter(s): %s
el_GR: Μη έγκυρη(ες) παράμετρος(οι): %s

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to search for this product on your store, such as “Material” or “Size”.
el_GR: Προσθέστε περιγραφικές πληροφορίες που οι πελάτες μπορούν να χρησιμοποιήσουν για να αναζητήσουν αυτό το προϊόν στο κατάστημά σας, όπως «Υλικό» ή «Μέγεθος».

[ctx: block title]
en: Customer account
el_GR: Λογαριασμός πελάτη

[ctx: block description]
en: Select between shipping or local pickup.
el_GR: Επιλέξτε μεταξύ αποστολής ή παραλαβής από το κατάστημα.

[ctx: block description]
en: A block that allows your customers to log in and out of their accounts in your store.
el_GR: Αυτό το μπλοκ επιτρέπει στους πελάτες να συνδεθούν και να αποσυνδεθούν από τον λογαριασμό τους στο κατάστημά σας.

[ctx: block description]
en: Display shipping options and rates for your store.
el_GR: Εμφανίζει τις μεθόδους και τα κόστη αποστολής του καταστήματός σας.

en: Pickup details
el_GR: Λεπτομέρειες παραλαβής

[ctx: block title]
en: Pickup Method
el_GR: Παραλαβή από το κατάστημα

[ctx: block description]
en: Shows local pickup locations.
el_GR: Εμφανίζει τις τοποθεσίες παραλαβής από το κατάστημα.

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart.
en: Reduce quantity of %s
el_GR: Μειώστε την ποσότητα του %s

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Increase quantity of %s
el_GR: Αυξήστε την ποσότητα του %s

note: translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s is the product name translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Remove %s from cart
el_GR: Αφαιρέστε το %s από το καλάθι

en: Product and shipping
el_GR: Προϊόν και αποστολή

en: Only shipping
el_GR: Μόνο αποστολή

en: Don't charge tax
el_GR: Να μην χρεώνεται φόρος

en: Charge sales tax on
el_GR: Χρέωση φόρου στα εξής

note: translators: 1: missing class name.
en: %1$s class does not exist.
el_GR: Η κλάση %1$s δεν υπάρχει.

en: New product editor
el_GR: Νέος επεξεργαστής προϊόντων

en: Try the new product editor (Beta)
el_GR: Δοκιμάστε τον νέο επεξεργαστή προϊόντων (υπό δοκιμή)

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να δείτε τα κανάλια marketing.

en: The specified category for recommendations is invalid. Allowed values: "channels", "extensions".
el_GR: Η καθορισμένη κατηγορία για προτάσεις δεν είναι έγκυρη. Επιτρεπόμενες τιμές: "channels", "extensions".

en: Sorry, you are not allowed to retrieve product form data.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να ανακτήσετε τα δεδομένα της φόρμας προϊόντος.

en: Marketing channel cannot be registered because there is already a channel registered with the same slug!
el_GR: Το κανάλι marketing δεν μπορεί να δηλωθεί επειδή υπάρχει ήδη ένα κανάλι με το ίδιο σύντομο όνομα (slug)!

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Field: %1$s
el_GR: Σας λείπουν κάποια απαιτούμενα ορίσματα στη φόρμα προϊόντος στο πεδίο: %1$s

en: Number of channel issues/errors (e.g. account-related errors, product synchronization issues, etc.).
el_GR: Αριθμός των προβλημάτων των καναλιών (π.χ. σφάλματα σχετικά με λογαριασμούς, με συγχρονισμούς προϊόντων, κτλ).

note: translators: 1: Item type 2: Duplicate registered item id.
en: You have attempted to register a duplicate form %1$s with WooCommerce Form: %2$s
el_GR: Προσπαθήσατε να καταχωρίσετε μία διπλή φόρμα %1$s με το WooCommerce Form: %2$s

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Section: %1$s
el_GR: Σας λείπουν κάποια απαιτούμενα ορίσματα στην ενότητα της φόρμας προϊόντος του WooCommerce: %1$s

note: translators: 1: child product ID 2: parent product ID.
en: Unable to load child product %1$d while adjusting download permissions for product %2$d.
el_GR: Αδυναμία φόρτωσης του προϊόντος-παιδί %1$d κατά την προσαρμογή των δικαιωμάτων λήψης για το προϊόν %2$d.

note: translators: %s is a meta_query key.
en: Invalid meta_query clause key: %s.
el_GR: Μη έγκυρο κλειδί όρου ερωτήματος meta_query: %s.

note: translators: 1: line break tag.
en: %1$s This navigation will soon become unavailable while we make necessary improvements.
    									If you turn it off now, you will not be able to turn it back on.
el_GR: %1$s Αυτή η πλοήγηση σύντομα θα γίνει μη διαθέσιμη όσο εμείς κάνουμε τις απαραίτητες βελτιώσεις.
    									Εάν την απενεργοποιήσετε τώρα, δεν θα μπορέσετε να την επανενεργοποιήσετε.

[ctx: shipping packages]
en: Shipment 1
el_GR: Αποστολή 1

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipment %d
el_GR: Αποστολή %d

en: Optional cost to charge for local pickup.
el_GR: Προαιρετική χρέωση για την παραλαβή από το κατάστημα.

en: If a cost is defined, this controls if taxes are applied to that cost.
el_GR: Εάν έχει οριστεί κάποιο κόστος, αυτό θα καθορίσει εάν θα εφαρμοστούν φόροι σε αυτό.

en: If enabled, this method will appear on the block based checkout.
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, αυτή η μέθοδος θα εμφανιστεί στη βασισμένη σε μπλοκ σελίδα ταμείου.

en: Pickup address
el_GR: Διεύθυνση παραλαβής

en: Pickup location
el_GR: Τοποθεσία παραλαβής

en: Allow customers to choose a local pickup location during checkout.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να επιλέξουν μια τοποθεσία παραλαβής κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: My Account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

en: Slug automatically generated from the product name.
el_GR: Το σύντομο όνομα (slug) δημιουργείται αυτόματα από τον τίτλο του προϊόντος.

en: This action appears to be consistently failing. A new instance will not be scheduled.
el_GR: Αυτή η ενέργεια φαίνεται να αποτυγχάνει συνεχώς. Δεν θα προγραμματιστεί ξανά αυτή η ενέργεια.

note: translators: 1: action hook.
en: Scheduled action for %1$s will not be executed as no callbacks are registered.
el_GR: Η προγραμματισμένη ενέργεια για το %1$s δεν θα εκτελεστεί καθώς δεν έχουν δηλωθεί κάποια callbacks.

note: translators: 1) is the number of affected actions, 2) is a link to an admin screen.
en: <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due action</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a> | <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due actions</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a>
el_GR[0]: <strong>Action Scheduler:</strong>εντοπίστηκε %1$d <a href="%2$s">ενέργεια που δεν εκτελέστηκε</a>· κάτι πιθανώς να πηγαίνει λάθος. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Διαβάστε την τεκμηρίωση &raquo;</a>
el_GR[1]: <strong>Action Scheduler:</strong>εντοπίστηκαν %1$d <a href="%2$s"> ενέργειες που δεν εκτελέστηκαν</a>· κάτι πιθανώς να πηγαίνει λάθος. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Διαβάστε την τεκμηρίωση &raquo;</a>

en: URL to an image/icon for the campaign type.
el_GR: URL σε μια εικόνα/εικονίδιο για τον τύπο καμπάνιας.

en: URL to the create campaign page for this campaign type.
el_GR: URL στη σελίδα δημιουργίας καμπάνιας για αυτόν τον τύπο καμπάνιας.

en: The name of the marketing channel that this campaign type belongs to.
el_GR: Το όνομα του καναλιού μάρκετινγκ στο οποίο ανήκει αυτός ο τύπος καμπάνιας.

note: translators: %s is file path.
en: Unable to create or write to %s during CSV export. Please check file permissions.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας ή εγγραφής στο %s κατά την εξαγωγή CSV. Παρακαλούμε ελέγξτε τα δικαιώματα του αρχείου.

en: Permalink template for the product.
el_GR: Το πρότυπο του μόνιμου συνδέσμου για το προϊόν.

en: JSON partial matching not supported in your environment. Please check your MySQL/MariaDB version.
el_GR: Η μερική αντιστοίχιση JSON δεν υποστηρίζεται στο περιβάλλον σας. Παρακαλώ ελέγξτε την έκδοση της MySQL/MariaDB σας.

note: translators: %s: provided value type
en: The value type for the JSON partial matching is not supported. Must be either integer, boolean, double or string. %s type provided.
el_GR: Ο τύπος τιμής για τη μερική αντιστοίχιση JSON δεν υποστηρίζεται. Πρέπει να είναι ακέραιος (integer), boolean, double ή συμβολοσειρά (string). Παρεχόμενος τύπος %s.

en: Unknown partial args matching value.
el_GR: Άγνωστη τιμή παραμέτρου για τη μερική αντιστοίχιση.

note: translators: %d is an id.
en: Unable to release actions from claim id %d.
el_GR: Αδυναμία απελευθέρωσης ενεργειών από το claim id %d.

en: The ID of the package being shipped. Leave blank to apply to all packages.
el_GR: Το ID του πακέτου που αποστέλλεται. Αφήστε κενό για να εφαρμοστεί σε όλα τα πακέτα.

en: Invalid Rate ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID μεθόδου αποστολής.

en: The unique identifier for the marketing campaign.
el_GR: Το μοναδικό αναγνωριστικό για την καμπάνια marketing.

en: The unique identifier for the marketing channel that this campaign belongs to.
el_GR: Το μοναδικό αναγνωριστικό για το κανάλι marketing στο οποίο ανήκει αυτή η καμπάνια.

en: Title of the marketing campaign.
el_GR: Ο τίτλος της καμπάνιας marketing.

en: URL to the campaign management page.
el_GR: Διεύθυνση URL για τη σελίδα διαχείρισης της καμπάνιας.

en: Cost of the marketing campaign.
el_GR: Το κόστος της καμπάνιας marketing.

en: The unique identifier for the marketing campaign type.
el_GR: Το μοναδικό αναγνωριστικό για τον τύπο της καμπάνιας marketing.

en: Name of the marketing campaign type.
el_GR: Το όνομα του τύπου της καμπάνιας marketing.

en: Description of the marketing campaign type.
el_GR: Η περιγραφή του τύπου της καμπάνιας marketing.

en: The marketing channel that this campaign type belongs to.
el_GR: Το κανάλι marketing στο οποίο ανήκει αυτός ο τύπος της καμπάνιας.

en: The unique identifier of the marketing channel that this campaign type belongs to.
el_GR: Το μοναδικό αναγνωριστικό του καναλιού marketing στο οποίο ανήκει αυτός ο τύπος καμπάνιας.

en: Unique identifier string for the marketing channel extension, also known as the plugin slug.
el_GR: Το μοναδικό αναγνωριστικό της επέκτασης του καναλιού marketing, γνωστό επίσης ως το σύντομο όνομα (slug) του πρόσθετου.

en: Name of the marketing channel.
el_GR: Το όνομα του καναλιού marketing.

en: Description of the marketing channel.
el_GR: Η περιγραφή του καναλιού marketing.

en: Path to the channel icon.
el_GR: Η διαδρομή προς το εικονίδιο του καναλιού.

en: Whether or not the marketing channel is set up.
el_GR: Εάν έχει δημιουργηθεί ο κανάλι marketing ή όχι.

en: URL to the settings page, or the link to complete the setup/onboarding if the channel has not been set up yet.
el_GR: Η διεύθυνση URL για τη σελίδα ρυθμίσεων, ή ο σύνδεσμος προς την ολοκλήρωση της εγκατάστασης/ρύθμισης εάν το κανάλι δεν έχει ακόμα ρυθμιστεί.

en: Status of the marketing channel's product listings.
el_GR: Η κατάσταση των καταχωρίσεων προϊόντων του καναλιού marketing.

[ctx: shipping country prefix]
en: to
el_GR: προς

[ctx: shipping country prefix]
en: to the
el_GR: προς

[ctx: block title]
en: Active Filters Controls
el_GR: Ενεργά φίλτρα

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We'll show it at the top of the page.
el_GR: Κάντε μία σύνοψη του προϊόντος σε 1-2 σύντομες προτάσεις. Θα το εμφανίσουμε στο πάνω μέρος της σελίδας.

en: Manage individual product combinations created from options.
el_GR: Διαχείριση μεμονωμένων συνδυασμών προϊόντων που δημιουργούνται από τις επιλογές.

note: translators: 1: method name.
en: %1$s was called but no order types were registered: it may have been called too early.
el_GR: Κλήθηκε η %1$s αλλά δεν έχουν δηλωθεί τύποι παραγγελίας: πιθανώς να κλήθηκε πολύ νωρίς.

note: translators: %1$d order ID.
en: Unable to load the post record for order %1$d
el_GR: Αποτυχία φόρτωσης της εγγραφής του άρθρου για την παραγγελία %1$d

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
el_GR: Ευχαριστούμε για την παραγγελία σας. Είναι σε κατάσταση αναμονής μέχρι να επιβεβαιώσουμε την πληρωμή σας.

en: Displays products filtered by an attribute.
el_GR: Εμφανίζει προϊόντα φιλτραρισμένα βάσει ιδιότητας.

[ctx: Template name]
en: Products by Attribute
el_GR: Προϊόντα βάσει ιδιοτήτας

en: The search feature in WooCommerce is easy to use.
el_GR: Η δυνατότητα αναζήτησης στο WooCommerce είναι εύκολη στη χρήση.

en: The product creation screen is easy to use.
el_GR: Η δημιουργία προϊόντων είναι εύκολη στη χρήση.

en: The product update process is easy to complete.
el_GR: Η διαδικασία ενημέρωσης προϊόντων είναι εύκολο να ολοκληρωθεί.

en: The product update process meets my needs.
el_GR: Η διαδικασία ενημέρωσης προϊόντων εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: The order details screen is easy to use.
el_GR: Η οθόνη με τις λεπτομέρειες παραγγελίας είναι εύκολη στη χρήση.

en: The product tag details screen is easy to use.
el_GR: Η οθόνη με τις λεπτομέρειες ετικετών προϊόντος είναι εύκολη στη χρήση.

en: The product category details screen is easy to use.
el_GR: Η οθόνη με τις λεπτομέρειες κατηγοριών προϊόντος είναι εύκολη στη χρήση.

en: The product import process is easy to complete.
el_GR: Η διαδικασία εισαγωγής προϊόντων είναι εύκολο να ολοκληρωθεί.

en: The product import process meets my needs.
el_GR: Η διαδικασία εισαγωγής προϊόντων εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: The settings screen is easy to use.
el_GR: Η οθόνη ρυθμίσεων είναι εύκολη στη χρήση.

en: The settings screen's functionality meets my needs.
el_GR: Η λειτουργικότητα της οθόνης ρυθμίσεων εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: Product attributes are easy to use.
el_GR: Οι ιδιότητες προϊόντων είναι εύκολες στη χρήση.

en: Product attributes' functionality meets my needs.
el_GR: Η λειτουργικότητα των ιδιοτήτων προϊόντων εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: Order type mismatch.
el_GR: Αναντιστοιχία τύπου παραγγελίας.

note: translators: %d order ID.
en: Attempted to determine the edit URL for order %d, however the order does not exist.
el_GR: Επιχειρήθηκε να προσδιοριστεί η διεύθυνση URL επεξεργασίας για την παραγγελία %d, ωστόσο η παραγγελία δεν υπάρχει.

note: translators: %s is a custom order type.
en: Invalid order type: %s.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος παραγγελίας: %s.

en: Get your products in front of Pinners searching for ideas and things to buy.
el_GR: Προβάλετε τα προϊόντα σας μπροστά στους Pinners που αναζητούν ιδέες και προϊόντα για αγορά.

en: This will delete the custom orders tables. To create them again enable the "High-Performance order storage" feature (via Settings > Advanced > Features).
el_GR: Αυτό θα διαγράψει τους προσαρμοσμένους πίνακες παραγγελιών. Για να τους επαναδημιουργήσετε, ενεργοποιήστε τη λειτουργία "Αποθήκευσης Παραγγελιών Υψηλής Επίδοσης" (Ρυθμίσεις > Για προχωρημένους > Δυνατότητες).

en: The product tag details screen's functionality meets my needs.
el_GR: Η λειτουργικότητα της οθόνης με τις λεπτομέρειες ετικετών προϊόντος εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: The product category details screen's functionality meets my needs.
el_GR: Η λειτουργικότητα της οθόνης με τις λεπτομέρειες κατηγοριών προϊόντος εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: The order details screen's functionality meets my needs.
el_GR: Η λειτουργικότητα της οθόνης με τις λεπτομέρειες παραγγελίας εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: The product creation screen's functionality meets my needs.
el_GR: Η λειτουργικότητα της οθόνης δημιουργίας προϊόντων εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: The search's functionality meets my needs.
el_GR: Η λειτουργικότητα της αναζήτησης εξυπηρετεί τις ανάγκες μου.

en: This will delete the custom orders tables. The tables can be deleted only if the "High-Performance order storage" is not authoritative and sync is disabled (via Settings > Advanced > Features).
el_GR: Αυτό θα διαγράψει τους προσαρμοσμένους πίνακες παραγγελιών. Οι πίνακες μπορούν να διαγραφούν μόνο εάν η λειτουργία "Αποθήκευσης Παραγγελιών Υψηλής Επίδοσης" δεν είναι ο κύριος τρόπος αποθήκευσης και εάν ο συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος (Ρυθμίσεις > Για προχωρημένους > Δυνατότητες).

note: translators: %1$s: maximum file size
en: For best results, upload JPEG or PNG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. Maximum upload file size: %1$s.
el_GR: Για καλύτερα αποτελέσματα, μεταφορτώστε αρχεία JPEG ή PNG που είναι 1000 επί 1000 pixel ή μεγαλύτερα. Μέγιστο μέγεθος αρχείου: %1$s.

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product updated. %1$sView Product%2$s
el_GR: Το προϊόν ενημερώθηκε. %1$sΠροβολή προϊόντος%2$s

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product published. %1$sView Product%2$s
el_GR: Το προϊόν δημοσιεύτηκε. %1$sΠροβολή προϊόντος%2$s

en: Product Filters
el_GR: Φίλτρα Προϊόντων

[ctx: block title]
en: Filter by Rating Controls
el_GR: Φιλτράρισμα βάσει αξιολόγησης

en: Summary
el_GR: Σύνοψη

en: Restrictions
el_GR: Περιορισμοί

en: When out of stock
el_GR: Όταν είναι εκτός αποθέματος

en: Allow purchases
el_GR: Να επιτρέπονται οι πωλήσεις

en: Allow purchases, but notify customers
el_GR: Να επιτρέπονται οι πωλήσεις, αλλά να ενημερώνονται οι πελάτες

en: Search or create categories…
el_GR: Αναζητήστε ή δημιουργήστε κατηγορίες...

en: Don't allow purchases
el_GR: Να μην επιτρέπονται οι αγορές

en:  says
el_GR:  λέει

en: Add prices
el_GR: Προσθέστε τιμές

en: Add price
el_GR: Προσθέστε τιμή

en: Learn more here
el_GR: Περισσότερα εδώ

en: Add price to all variations that don't have a price
el_GR: Προσθέστε τιμή σε όλες τις παραλλαγές που δεν έχουν

en: Order datastore:
el_GR: Datastore παραγγελιών:

en: Datastore currently in use for orders.
el_GR: Το datastore που χρησιμοποιείται αυτή τη στιγμή για τις παραγγελίες.

en: HPOS data sync enabled:
el_GR: Ενεργοποιημένος συγχρονισμός δεδομένων HPOS:

en: Is data sync enabled for HPOS?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός δεδομένων για το HPOS;

en: List of attributes (taxonomy terms) assigned to the product. For variable products, these are mapped to variations (see the `variations` field).
el_GR: Μία λίστα των ιδιοτήτων (όροι ταξινομίας) που έχουν ανατεθεί στο προϊόν. Για μεταβλητά προϊόντα, αυτές αντιστοιχούν σε παραλλαγές (δείτε το πεδίο `παραλλαγές`).

en: We recently asked you if you wanted more information about WooPayments. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
el_GR: Πρόσφατα σας ρωτήσαμε αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το WooPayments. Διαχειριστείτε την επιχείρησή σας και τις πληρωμές σας σε ένα μέρος με τη λύση που έχει κατασκευαστεί και υποστηρίζεται από το WooCommerce.

[ctx: block title]
en: Filter by Attribute Controls
el_GR: Φιλτράρισμα βάσει ιδιότητας

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells
el_GR: Προϊόντα παράλληλης πώλησης στο καλάθι

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells block.
el_GR: Εμφανίζει το μπλοκ των προϊόντων παράλληλης πώλησης.

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells Products
el_GR: Προϊόντα παράλληλης πώλησης στο καλάθι

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells products.
el_GR: Εμφανίζει τα προϊόντα παράλληλης πώλησης.

en: You may be interested in…
el_GR: Μπορεί να σας ενδιαφέρει...

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by rating.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να φιλτράρουν τη λίστα προϊόντων με βάση τις αξιολογήσεις.

[ctx: block title]
en: Filter by Stock Controls
el_GR: Ρυθμίσεις για φιλτράρισμα βάσει αποθέματος

[ctx: block title]
en: Filter by Price Controls
el_GR: Ρυθμίσεις για φιλτράρισμα βάσει τιμής

en: Product quantity
el_GR: Ποσότητα προϊόντος

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s' and '%2$s', it shouldn't be activated.
el_GR: ⚠ Αυτό το πρόσθετο είναι ασύμβατο με τις ενεργοποιημένες δυνατότητες του WooCommerce '%1$s' και '%2$s', δεν πρέπει να ενεργοποιηθεί.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s', '%2$s' and %3$d more, it shouldn't be activated.
el_GR: ⚠ Αυτό το πρόσθετο είναι ασύμβατο με τις ενεργοποιημένες δυνατότητες του WooCommerce '%1$s', '%2$s' και %3$d ακόμα, δεν πρέπει να ενεργοποιηθεί.

en: Manage WooCommerce features
el_GR: Διαχείριση δυνατοτήτων του WooCommerce

en: Incompatible with WooCommerce features
el_GR: Είναι ασύμβατο με κάποιες δυνατότητες του WooCommerce

note: translators: %s = name of a WooCommerce feature
en: Incompatible with '%s'
el_GR: Είναι ασύμβατο με το '%s'

en: WooCommerce has detected that some of your active plugins are incompatible with currently enabled WooCommerce features. Please <a>review the details</a>.
el_GR: Το WooCommerce έχει εντοπίσει ότι μερικά από τα ενεργά σας πρόσθετα είναι ασύμβατα με τις ενεργοποιημένες δυνατότητες του WooCommerce. Παρακαλούμε κάντε μία <a>ανασκόπηση των λεπτομερειών</a>.

en: You are viewing active plugins that are incompatible with currently enabled WooCommerce features.
el_GR: Βλέπετε ενεργά πρόσθετα που είναι ασύμβατα με τις ενεργοποιημένες δυνατότητες του WooCommerce.

note: translators: %s is a feature name.
en: You are viewing the active plugins that are incompatible with the '%s' feature.
el_GR: Βλέπετε τα ενεργά πρόσθετα που είναι ασύμβατα με τη δυνατότητα '%s'.

en: <a href='%1$s'>View all plugins</a> - <a href='%2$s'>Manage WooCommerce features</a>
el_GR: <a href='%1$s'>Προβολή όλων των προσθέτων</a> - <a href='%2$s'>Διαχείριση δυνατοτήτων του WooCommerce</a>

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce feature '%s', it shouldn't be activated.
el_GR: ⚠ Αυτό το πρόσθετο είναι ασύμβατο με την ενεργοποιημένη δυνατότητα του WooCommerce '%s', δεν πρέπει να ενεργοποιηθεί.

en: Experimental features
el_GR: Πειραματικές δυνατότητες

en: These features are either experimental or incomplete, enable them at your own risk!
el_GR: Αυτές οι δυνατοτητες είναι είτε πειραματικές είτε ελλιπείς, ενεργοποιήστε τες με δική σας ευθύνη!

en: WooCommerce Admin has been disabled
el_GR: Το WooCommerce Admin έχει απενεργοποιηθεί

note: translators: 1: class::method 2: before_woocommerce_init
en: %1$s should be called inside the %2$s action.
el_GR: Η %1$s πρέπει να κληθεί μέσα στην ενέργεια (action) %2$s.

en: Missing table info for query arg.
el_GR: Λείπουν πληροφορίες πίνακα για το query arg.

en: Sync completed.
el_GR: Ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε.

en: No orders were synced.
el_GR: Δεν συγχρονίστηκαν παραγγελίες.

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Create ad campaigns and reach one billion global users with %1$sTikTok for WooCommerce%2$s
el_GR: Δημιουργήστε καμπάνιες διαφήμισης και προσεγγίστε ένα δισεκατομμύριο χρήστες παγκοσμίως με το %1$sTikTok for WooCommerce%2$s

en: Migrate command is deprecated. Please use `sync` instead.
el_GR: Η εντολή Migrate έχει καταργηθεί. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την εντολή `sync` αντ' αυτού.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by choosing a price range.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να φιλτράρουν τη λίστα προϊόντων επιλέγοντας ένα εύρος τιμών.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by stock status.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να φιλτράρουν τη λίστα προϊόντων με βάση την κατάσταση αποθέματος.

[ctx: block title]
en: Filter Block
el_GR: Μπλοκ φίλτρου

[ctx: block description]
en: Highlight a product or variation.
el_GR: Επισημάνετε ένα προϊόν ή μια παραλλαγή.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that display the content of the Mini-Cart.
el_GR: Περιέχει μπλοκ που εμφανίζουν το περιεχόμενο του Μίνι-Καλαθιού.

[ctx: block description]
en: Display the currently active filters.
el_GR: Εμφανίζει τα ενεργά φίλτρα.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by selecting one or more attributes, such as color.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να φιλτράρουν τη λίστα προϊόντων επιλέγοντας μία ή περισσότερες ιδιότητες, όπως το χρώμα.

note: translators: %s: Notification code translators: %s attribute name.
en: Select %s
el_GR: Επιλέξτε %s

en: Jetpack is not connected.
el_GR: Το Jetpack δεν είναι συνδεδεμένο

en: Get the free WooCommerce mobile app
el_GR: Αποκτήστε τη δωρεάν εφαρμογή WooCommerce για κινητά

en: Registers whether the note is read or not
el_GR: Καταχωρεί εάν η σημείωση έχει διαβαστεί ή όχι

en: Whether or not this store country is set via onboarding profiler.
el_GR: Εάν η χώρα του καταστήματος έχει οριστεί μέσω του onboarding profiler.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Order %1$d cannot be restored from the trash: it has already been restored to status "%2$s".
el_GR: Η παραγγελία %1$d δεν μπορεί να επανέλθει από τα διαγραμμένα: έχει ήδη επανέλθει στην κατάσταση «%2$s».

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It has been restored to "pending" status instead.
el_GR: Η προηγούμενη κατάσταση της παραγγελίας %1$d («%2$s») δεν είναι έγκυρη. Έχει αποκατασταθεί στην κατάσταση "Εκκρεμεί πληρωμή" αντί αυτής.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Something went wrong when trying to restore order %d from the trash. It could not be restored.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά κατά την προσπάθεια επαναφοράς της παραγγελίας %d από τα διαγραμμένα. Δεν ήταν δυνατή η επαναφορά της.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It could not be restored.
el_GR: Η προηγούμενη κατάσταση της παραγγελίας %1$d («%2$s») δεν είναι έγκυρη. Δεν ήταν δυνατή η επαναφορά της.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sCollect payments easily%2$s from your customers anywhere with our mobile app.
el_GR: %1$sΣυγκεντρώστε πληρωμές εύκολα%2$s από τους πελάτες σας από οπουδήποτε με την εφαρμογή μας για κινητά.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sManage the order%2$s with the app.
el_GR: %1$sΔιαχειριστείτε την παραγγελία%2$s με την εφαρμογή για κινητά.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Process your orders on the go. %1$sGet the app%2$s.
el_GR: Επεξεργαστείτε τις παραγγελίες σας εν κινήσει. %1$sΕγκαταστήστε την εφαρμογή%2$s.

en: Open in browser
el_GR: Προβολή στον περιηγητή

en: Open downloadable files in the browser, instead of saving them to the device.
el_GR: Ανοίξτε τα μεταφορτώσιμα αρχεία στο πρόγραμμα περιήγησης, αντί να τα αποθηκεύσετε στη συσκευή.

en: Customers can still save the file to their device, but by default file will be opened instead of being downloaded (does not work with redirects).
el_GR: Οι πελάτες εξακολουθούν να έχουν τη δυνατότητα να αποθηκεύσουν το αρχείο στη συσκευή τους, αλλά από προεπιλογή το αρχείο θα ανοίξει στον περιηγητή αντί να γίνει λήψη (δεν λειτουργεί με ανακατευθύνσεις).

en: Connection password:
el_GR: Κωδικός πρόσβασης σύνδεσης:

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: If you don't have an application password (not your account password), generate a password from %s
el_GR: Εάν δεν έχετε κωδικό πρόσβασης εφαρμογής (όχι ο κωδικός πρόσβασης του λογαριασμού σας), δημιουργήστε έναν κωδικό πρόσβασης από το %s

en: Your store is already connected.
el_GR: Το κατάστημά σας είναι ήδη συνδεδεμένο.

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: Invalid password. Generate a new one from %s.
el_GR: Μη έγκυρος κωδικός πρόσβασης. Δημιουργήστε έναν νέο από το %s.

en: Unsupported argument type provided as value.
el_GR: Μη υποστηριζόμενος τύπος ορίσματος παρέχεται ως τιμή.

en: Limit meta_data to specific keys.
el_GR: Περιορίστε τα meta_data σε συγκεκριμένα keys.

en: Ensure meta_data excludes specific keys.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι τα meta_data δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένα keys.

en: Empty Mini-Cart Message
el_GR: Μήνυμα άδειου μικρο-καλαθιού

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We’ll show it at the top of the page.
el_GR: Κάντε μία σύνοψη του προϊόντος σε 1-2 σύντομες προτάσεις. Θα το εμφανίσουμε στο πάνω μέρος της σελίδας.

en: Are you sure you want to disconnect your store from WooCommerce.com?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αποσυνδέσετε το κατάστημά σας από το WooCommerce.com;

en: Your store is not connected to WooCommerce.com. Run `wp wc com connect` command.
el_GR: Το κατάστημά σας δεν είναι συνδεδεμένο στο WooCommerce.com. Εκτελέστε την εντολή `wp wc com connect`.

en: Describe this product. What makes it unique? What are its most important features?
el_GR: Περιγράψτε αυτό το προϊόν. Τι το κάνει μοναδικό; Ποια είναι τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά του;

en: <b>Variable –</b> a product with variations, each of which may have a different SKU, price, stock option, etc. For example, a t-shirt available in different colors and/or sizes.
el_GR: <b>Μεταβλητό –</b> ένα προϊόν με παραλλαγές, καθεμία από τις οποίες μπορεί να έχει διαφορετικό κωδικό, τιμή, ρύθμιση αποθέματος κτλ. Για παράδειγμα, ένα μπλουζάκι διαθέσιμο σε διαφορετικά χρώματα και/ή μεγέθη.

en: Product types define available product details and attributes, such as downloadable files and variations. They’re also used for analytics and inventory management.
el_GR: Οι τύποι προϊόντων καθορίζουν τις διαθέσιμες λεπτομέρειες και τα χαρακτηριστικά του προϊόντος, όπως τα αρχεία που μπορούν να μεταφορτωθούν και οι παραλλαγές. Χρησιμοποιούνται επίσης για τα στατιστικά και τη διαχείριση αποθεμάτων.

en: <b>Grouped –</b> a collection of related products that can be purchased individually and only consist of simple products. For example, a set of six drinking glasses.
el_GR: <b>Ομαδοποιημένα –</b> μια συλλογή συναφών προϊόντων που μπορούν να αγοραστούν μεμονωμένα και αποτελούνται μόνο από απλά προϊόντα. Για παράδειγμα, ένα σετ από έξι ποτήρια νερού.

en: <b>External or Affiliate –</b> one that you list and describe on your website but is sold elsewhere.
el_GR: <b>Εξωτερικό ή Θυγατρικό –</b> ένα προϊόν που παραθέτετε και περιγράφετε στον ιστότοπό σας, αλλά πωλείται αλλού.

en: <b>Simple –</b> covers the vast majority of any products you may sell. Simple products are shipped and have no options. For example, a book.
el_GR: <b>Απλό –</b> καλύπτει τη συντριπτική πλειονότητα των προϊόντων που μπορεί να πουλάτε. Τα απλά προϊόντα απαιτούν αποστολή και δεν έχουν επιλογές. Για παράδειγμα, ένα βιβλίο.

[ctx: block title]
en: Best Selling Products
el_GR: Προϊόντα με τις υψηλότερες πωλήσεις

[ctx: block description]
en: Display a grid of your all-time best selling products.
el_GR: Εμφάνιση μιας λίστας με τα προϊοντα που έχουν διαχρονικά τις υψηλότερες πωλήσεις.

[ctx: block title]
en: Product Categories List
el_GR: Λίστα κατηγοριών προϊόντων

[ctx: block description]
en: Show all product categories as a list or dropdown.
el_GR: Προβολή όλων των κατηγοριών των προϊόντων ως λίστα ή πτυσσόμενο μενού.

[ctx: block title]
en: Products by Category
el_GR: Προϊόντα ανά κατηγορία

[ctx: block description]
en: Display a grid of products from your selected categories.
el_GR: Εμφανίστε μία λίστα με προϊόντα με βάση τις επιλεγμένες κατηγορίες.

[ctx: block title]
en: All Products
el_GR: Όλα τα προϊόντα

[ctx: block description]
en: Display products from your store in a grid layout.
el_GR: Προβολή των προϊόντων του καταστήματός σας σε διάταξη πλέγματος.

en: City:
el_GR: Πόλη:

en: Postcode / ZIP:
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας:

en: Product Details
el_GR: Λεπτομέρειες προϊόντος

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el_GR: Δεν γίνεται να επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο καθώς βρίσκεται στα διαγραμμένα. Παρακαλούμε επαναφέρτε το και ξαναδοκιμάστε.

en: This info will be displayed on the product page, category pages, social media, and search results.
el_GR: Αυτές οι πληροφορίες θα εμφανίζονται στη σελίδα του προϊόντος, στις σελίδες κατηγοριών, στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Custom Fields
el_GR: Προσαρμοσμένα πεδία

note: translators: 1: opening documentation tag 2: closing documentation tag.
en: Custom fields can be used to add extra metadata to an order that you can %1$suse in your theme%2$s.
el_GR: Τα προσαρμοσμένα πεδία μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να προσθέσετε επιπλέον metadata σε μία παραγγελία, τα οποία μπορείτε να %1$sχρησιμοποιήσετε στο θέμα εμφάνισής σας%2$s.

en: Add New Custom Field:
el_GR: Προσθήκη νέου προσαρμοσμένου πεδίου:

en: Value
el_GR: Τιμή

en: Enter new
el_GR: Εισαγωγή νέου

en: Add Custom Field
el_GR: Προσθήκη προσαρμοσμένου πεδίου

en: Key
el_GR: Κλειδί

en: You attempted to edit an order that does not exist. Perhaps it was deleted?
el_GR: Προσπαθήσατε να τροποποιήσετε μία παραγγελία που δεν υπάρχει. Μήπως έχει διαγραφεί;

en: You do not have permission to edit this order.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα επεξεργασίας αυτής της παραγγελίας.

en: You don't have permission to create a new order.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα δημιουργίας νέας παραγγελίας.

en: List products and create ads on Facebook and Instagram.
el_GR: Καταχωρίστε μία λίστα προϊόντων και δημιουργήστε διαφημίσεις στο Facebook και το Instagram.

en: Invalid order IDs in call to read_multiple()
el_GR: Μη έγκυρα IDs παραγγελιών κατά την κλήση της read_multiple()

note: translators: %s is a table name.
en: %s can not be used as a table alias in OrdersTableQuery
el_GR: Το %s δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ψευδόνυμο (alias) του πίνακα στο OrdersTableQuery

note: translators: %s is a table name.
en: Can not re-use table alias "%s" in OrdersTableQuery.
el_GR: Δεν μπορείτε να επαναχρησιμοποιήσετε το ψευδόνυμο (alias) πίνακα "%s" στο OrdersTableQuery.

note: Translators: %s is a table identifier.
en: Invalid table id: %s.
el_GR: Μη έγκυρο id πίνακα: %s.

en: Thumbnail image
el_GR: Μικρογραφία προϊόντος

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies. Track cash flow and manage recurring revenue directly from your store’s dashboard - with no setup costs or monthly fees.
el_GR: Με το WooPayments, μπορείτε να δέχεστε με ασφάλεια συναλλαγές με τις κυριότερες κάρτες, το Apple Pay και πληρωμές σε πάνω από 100 νομίσματα. Παρακολουθήστε τις ταμειακές ροές και διαχειριστείτε τις επαναλαμβανόμενες πληρωμές απευθείας από τον πίνακα ελέγχου του καταστήματός σας - χωρίς κόστος εγκατάστασης ή μηνιαίες χρεώσεις.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
el_GR: Με το WooPayments, μπορείτε να δέχεστε με ασφάλεια συναλλαγές με τις μεγαλύτερες κάρτες, το Apple Pay και πληρωμές σε πάνω από 100 νομίσματα - χωρίς κόστος εγκατάστασης ή μηνιαίες χρεώσεις - και μπορείτε πλέον να δέχεστε πληρωμές από κοντά με την εφαρμογή του WooCommerce για κινητά.

en: List products and create ads on Facebook and Instagram with <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>
el_GR: Καταχωρίστε μία λίστα προϊόντων και δημιουργήστε διαφημίσεις στο Facebook και το Instagram με το <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>

en: Country / region
el_GR: Χώρα / περιοχή

note: translators: 1: Comma-separated terms list, 2: how many terms are hidden
en: %1$s... (%2$s more)
el_GR: %1$s... (ακόμη %2$s)

en: 1 term
el_GR: 1 όρος

note: translators: %s: Total count of terms available for the attribute
en: %s terms
el_GR: %s όροι

en: Order status is missing.
el_GR: Η κατάσταση παραγγελίας λείπει.

en: Payment method is missing.
el_GR: Η μέθοδος πληρωμής λείπει.

en: Order date, hour, minute and/or second are missing.
el_GR: Η ημερομηνία, ώρα, λεπτό και/ή δευτερόλεπτο της παραγγελίας λείπουν.

note: translators: %d is an order ID.
en: Could not find classname for order ID %d
el_GR: Δεν βρέθηκε το όνομα της κλάσης για την παραγγελία με ID %d

note: translators: %s: file name.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η καταχώριση του μοτίβου "%s" ως μοτίβο μπλοκ (λείπει το πεδίο "Slug")

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η καταχώριση του μοτίβου "%1$s" ως μοτίβο μπλοκ (μη έγκυρο slug"%2$s")

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η καταχώριση του αρχείου "%s" ως μοτίβο μπλοκ (λείπει το πεδίο "Τίτλος")

en: Displays search results for your store.
el_GR: Εμφανίζει αποτελέσματα αναζήτησης για το κατάστημά σας.

en: Displays products filtered by a tag.
el_GR: Εμφανίζει προϊόντα φιλτραρισμένα κατά ετικέτα.

en: Displays products filtered by a category.
el_GR: Εμφανίζει προϊόντα φιλτραρισμένα κατά κατηγορία.

en: Displays your products.
el_GR: Εμφανίζει τα προϊόντα σας.

en: Displays a single product.
el_GR: Εμφανίζει ένα μεμονωμένο προϊόν.

en: Return the default payment suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions and woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden options are set to no
el_GR: Επιστροφή των προεπιλεγμένων προτάσεων πληρωμής όταν οι επιλογές woocommerce_show_marketplace_suggestions και woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden έχουν οριστεί σε no

en: List of cross-sells items related to cart items.
el_GR: Κατάλογος των προϊόντων παράλληλης πώλησης που σχετίζονται με τα αντικείμενα που υπάρχουν στο καλάθι.

en: Wow your shoppers
el_GR: Εντυπωσιάστε τους πελάτες σας

en: Order status changed by bulk edit.
el_GR: Η κατάσταση της παραγγελίας άλλαξε μέσω μαζικής επεξεργασίας.

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: %s order status changed. | %s order statuses changed.
el_GR[0]: %s παραγγελία άλλαξε κατάσταση.
el_GR[1]: %s παραγγελίες άλλαξαν κατάσταση.

en: Discounted rates
el_GR: Εκπτωτικές τιμές

en: Print at home
el_GR: Εκτυπώστε στο σπίτι

en: No need to wonder where that stampbook went.
el_GR: Δεν χρειάζετε να αναρωτιέστε που είναι τα γραμματόσημα.

en: Review shipping options
el_GR: Ανασκόπηση των ρυθμίσεων αποστολής

en: Could not create order in posts table.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία παραγγελίας στον πίνακα άρθρων.

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
el_GR: Κατάλογος προϊόντων

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
el_GR: Προϊόντα ανά Ετικέτα

[ctx: Template name]
en: Product Search Results
el_GR: Αποτελέσματα Αναζήτησης Προϊόντων

[ctx: Template name]
en: Products by Category
el_GR: Προϊόντα ανά Κατηγορία

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the number of processed orders and %3$d is the execution time in seconds.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds
el_GR: Η παρτίδα %1$d (%2$d παραγγελίες) ολοκληρώθηκε σε %3$d δευτερόλεπτα

note: translators: %s: is referring to the plugin's name.
en: The %1$s plugin has been deactivated as the latest improvements are now included with the %2$s plugin.
el_GR: Το πρόσθετο %1$s έχει απενεργοποιηθεί, καθώς οι τελευταίες βελτιώσεις περιλαμβάνονται τώρα στο πρόσθετο %2$s.

note: translators: %s is a table name.
en: Could not persist order to database table "%s".
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η διατήρηση της παραγγελίας στον πίνακα «%s» της βάσης δεδομένων.

en: Buy postage when you need it
el_GR: Αγοράστε ταχυδρομικά τέλη όταν τα χρειάζεστε

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
el_GR: Παραλάβετε μια παραγγελία, και στη συνέχεια απλώς πληρώστε, εκτυπώστε, συσκευάστε και ταχυδρομήστε.

[ctx: Order date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: Order date
en: M d, Y @ h:i A
el_GR: d/m/Y @ H:i

[ctx: Template name]
en: Mini-Cart
el_GR: Μίνι καλάθι

[ctx: Template name]
en: Single Product
el_GR: Μεμονωμένο Προϊόν

en: Choose a default form value if you want a certain variation already selected when a user visits the product page.
el_GR: Επιλέξτε μια προεπιλεγμένη τιμή στη φόρμα επιλογών, αν θέλετε μια συγκεκριμένη παραλλαγή να είναι ήδη προ-επιλεγμένη όταν ο χρήστης επισκέπτεται τη σελίδα του προϊόντος.

en: A valid prop name must be specified
el_GR: Πρέπει να καθοριστεί ένα έγκυρο όνομα ιδιότητας (prop)

en: A valid event name must be specified.
el_GR: Πρέπει να καθοριστεί ένα έγκυρο όνομα συμβάντος (event).

en: Template used to display the Mini-Cart drawer.
el_GR: Πρότυπο που χρησιμοποιείται για την εμφάνιση του συρταριού του Μίνι-καλαθιού.

en: Limit purchases to 1 item per order
el_GR: Περιορισμός αγοράς μέχρι 1 αντικειμένου ανά παραγγελία

en: Check to let customers to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, for example art or handmade goods.
el_GR: Επιλέξτε το για να επιτρέπετε στους πελάτες να αγοράζουν μόνο 1 αντικείμενο σε μία μεμονωμένη παραγγελία. Αυτό είναι ιδιαιτέρως χρήσιμο για αντικείμενα που έχουν περιορισμένο απόθεμα, όπως για παράδειγμα χειροποίητα προϊόντα.

[ctx: Webhook created on date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: date
en: M d, Y @ h:i A
el_GR: d/m/Y @ H:i

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected attributes.
el_GR: Εμφανίστε ένα πλέγμα προϊόντων με επιλεγμένα χαρακτηριστικά.

[ctx: block title]
en: Products by Attribute
el_GR: Προϊόντα ανά χαρακτηριστικά

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected tags.
el_GR: Εμφανίζει ένα πλέγμα προϊόντων με τις επιλεγμένες ετικέτες.

[ctx: block title]
en: Products by Tag
el_GR: Προϊόντα ανά Ετικέτα

[ctx: block description]
en: Display a selection of hand-picked products in a grid.
el_GR: Εμφάνιση των επιλεγμένων προϊόντων σε ένα grid.

[ctx: block keyword]
en: Handpicked Products
el_GR: Επιλεγμένα προϊόντα

[ctx: block title]
en: Hand-picked Products
el_GR: Επιλεγμένα Προϊόντα

en: All dates
el_GR: Όλες οι ημερομηνίες

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s. Please review the errors above.
el_GR[0]: Βρέθηκε %1$d σφάλμα: %2$s. Παρακαλούμε επιληφθείτε του παραπάνω σφάλματος.
el_GR[1]: Βρέθηκαν %1$d σφάλματα: %2$s. Παρακαλούμε επιληφθείτε των παραπάνω σφαλμάτων.

en: Error: Please type your review text.
el_GR: Σφάλμα: Παρακαλούμε πληκτρολογήστε το κείμενο της αξιολόγησής σας.

en: Error: You can't reply to a review on a draft product.
el_GR: Σφάλμα: Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε μία αξιολόγηση σε ένα προσχέδιο προϊόν.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a review.
el_GR: Λυπούμαστε, πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σε μία αξιολόγηση.

en: Error: Please type your reply text.
el_GR: Σφάλμα: Παρακαλούμε πληκτρολογήστε το κείμενο της απάντησής σας.

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review | %s Reviews
el_GR[0]: %s Αξιολόγηση
el_GR[1]: %s Αξιολογήσεις

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review in moderation | %s Reviews in moderation
el_GR[0]: %s Αξιολόγηση προς έλεγχο
el_GR[1]: %s Αξιολογήσεις προς έλεγχο

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review approved | %s reviews approved
el_GR[0]: %s αξιολόγηση εγκρίθηκε
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις εγκρίθηκαν

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review unapproved | %s reviews unapproved
el_GR[0]: %s αξιολόγηση ορίστηκε ως μη εγκεκριμένη
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις ορίστηκαν ως μη εγκεκριμένες

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review marked as spam. | %s reviews marked as spam.
el_GR[0]: %s αξιολόγηση επισημάνθηκε ως ανεπιθύμητη.
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις επισημάνθηκαν ως ανεπιθύμητες.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the spam | %s reviews restored from the spam
el_GR[0]: %s αξιολόγηση επαναφέρθηκε από τα ανεπιθύμητα
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις επαναφέρθηκαν από τα ανεπιθύμητα

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review moved to the Trash. | %s reviews moved to the Trash.
el_GR[0]: %s αξιολόγηση διαγράφηκε.
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις διαγράφηκαν,

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the Trash | %s reviews restored from the Trash
el_GR[0]: %s αξιολόγηση επαναφέρθηκε από τα διαγραμμένα
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις επαναφέρθηκαν από τα διαγραμμένα

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review permanently deleted | %s reviews permanently deleted
el_GR[0]: %s αξιολόγηση διαγράφηκε οριστικά
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις διαγράφηκαν οριστικά

en: Search Reviews
el_GR: Αναζήτηση αξιολογήσεων

en: Product reviews have moved!
el_GR: Οι αξιολογήσεις προϊόντων άλλαξαν θέση!

en: Product reviews can now be managed from Products > Reviews.
el_GR: Μπορείτε πλέον να διαχειρίζεστε τις αξιολογήσεις προϊόντων από το Προϊόντα > Αξιολογήσεις.

en: Visit new location
el_GR: Επισκεφθείτε τη νέα τοποθεσία

en: Unapprove this review
el_GR: Αποέγκριση αξιολόγησης

en: Unapprove
el_GR: Αποέγκριση

en: Approve this review
el_GR: Έγκριση αξιολόγησης

en: Mark this review as spam
el_GR: Επισήμανση αξιολόγησης ως ανεπιθύμητη

[ctx: verb]
note: translators: "Mark as spam" link.
en: Spam
el_GR: Ανεπιθύμητο

en: Restore this review from the spam
el_GR: Επαναφορά αξιολόγησης από τα ανεπιθύμητα

[ctx: review]
en: Not Spam
el_GR: Όχι ανεπιθύμητο

en: Delete Permanently
el_GR: Οριστική διαγραφή

[ctx: verb]
en: Trash
el_GR: Διαγραφή

en: Edit this review
el_GR: Επεξεργασία αξιολόγησης

en: Quick edit this review inline
el_GR: Επιτόπου ταχυεπεξεργασία αξιολόγησης

en: Quick Edit
el_GR: Ταχυεπεξεργασία

en: Reply to this review
el_GR: Απαντήστε στην αξιολόγηση

en: Reply
el_GR: Απάντηση

[ctx: review type]
en: Type
el_GR: Τύπος

en: Author
el_GR: Συντάκτης

[ctx: column name]
en: Review
el_GR: Αξιολόγηση

[ctx: column name]
en: Submitted on
el_GR: Υποβλήθηκε στις

[ctx: review]
en: Mark as spam
el_GR: Επισήμανση ως ανεπιθύμητη

[ctx: review]
en: Not spam
el_GR: Όχι ανεπιθύμητη

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Όλες <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Όλες <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Για έλεγχο <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Για έλεγχο <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Εγκεκριμένη <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Εγκεκριμένες <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Ανεπιθύμητη <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Ανεπιθύμητες <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Διαγραμμένη <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Διαγραμμένες <span class="count">(%s)</span>

en: No reviews awaiting moderation.
el_GR: Δεν υπάρχουν αξιολογήσεις για έγκριση.

en: No reviews found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αξιολογήσεις.

en: Select review
el_GR: Επιλέξτε αξιολόγηση

note: translators: %s: Parent review link with review author name.
en: In reply to %s.
el_GR: Σε απάντηση του %s.

note: translators: 1: number representing a rating
en: %1$d out of 5
el_GR: %1$d στα 5

en: Empty Spam
el_GR: Εκκαθάριση ανεπιθύμητων

en: All types
el_GR: Όλοι οι τύποι

en: Replies
el_GR: Απαντήσεις

en: Filter by review type
el_GR: Φιλτράρισμα ανά τύπο αξιολόγησης

en: All ratings
el_GR: Όλες οι αξιολογήσεις

en: Filter by review rating
el_GR: Φιλτράρισμα ανά βαθμολογία αξιολόγησης

note: translators: %s: Star rating (1-5).
en: %s-star rating
el_GR: βαθμολογία %s-αστεριών

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s review | %s reviews
el_GR[0]: %s αξιολόγηση
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s approved review | %s approved reviews
el_GR[0]: %s εγκεκριμένη αξιολόγηση
el_GR[1]: %s εγκεκριμένες αξιολογήσεις

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s pending review | %s pending reviews
el_GR[0]: %s αξιολόγηση για έλεγχο
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις για έλεγχο

en: No reviews
el_GR: Δεν υπάρχουν αξιολογήσεις

en: No approved reviews
el_GR: Δεν υπάρχουν εγκεκριμένες αξιολογήσεις

en: No pending reviews
el_GR: Δεν υπάρχουν αξιολογήσεις για έλεγχο

en: Force retrieval of fresh data instead of from the cache.
el_GR: Αναγκαστική ανάκτηση φρέσκων δεδομένων αντί από την προσωρινή μνήμη.

note: translators: %s: amount of time
en: action marked as failed after %s seconds. Unknown error occurred. Check server, PHP and database error logs to diagnose cause.
el_GR: η ενέργεια χαρακτηρίστηκε ως αποτυχημένη μετά από %s δευτερόλεπτα. Εμφανίστηκε άγνωστο σφάλμα. Ελέγξτε τα αρχεία καταγραφής σφαλμάτων του διακομιστή, της PHP και της βάσης δεδομένων για να εντοπίσετε την αιτία.

en: Enable guided mode
el_GR: Ενεργοποίηση καθοδηγούμενης λειτουργίας

en: Limit result to items with specified user ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένα αναγνωριστικά χρηστών.

note: translators: %1$s is the name of the hook to be cancelled, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while cancelling action "%1$s": %2$s
el_GR: Εντοπίστηκε εξαίρεση (exception) κατά την ακύρωση της ενέργειας "%1$s": %2$s

note: translators: %s refers to the schema name
en: Registered schema for %s
el_GR: Καταχωρημένο σχήμα (schema) για %s

[ctx: block title]
en: Featured Product
el_GR: Προτεινόμενο προϊόν

[ctx: block description]
en: Visually highlight a product category and encourage prompt action.
el_GR: Επισημάνετε οπτικά μια κατηγορία προϊόντος και ενθαρρύνετε την λήψη δράσης.

[ctx: block title]
en: Featured Category
el_GR: Προτεινόμενη Κατηγορία

en: Notes
el_GR: Σημειώσεις

en: TikTok for WooCommerce
el_GR: TikTok για το WooCommerce

en: Verification completed.
el_GR: Η επιβεβαίωση ολοκληρώθηκε.

en: PIN Code
el_GR: Κωδικός PIN

[ctx: Admin menu name]
en: Home
el_GR: Αρχική

en: Properties of the main product image.
el_GR: Ιδιότητες της κύριας εικόνας προϊόντος.

en: Whether an order can be edited.
el_GR: Εάν μια παραγγελία μπορεί να επεξεργαστεί.

note: Translators: %1$d is the number of orders to be verified.
en: There is %1$d order to be verified. | There are %1$d orders to be verified.
el_GR[0]: Υπάρχει %1$d παραγγελία προς επαλήθευση.
el_GR[1]: Υπάρχουν %1$d παραγγελίες προς επαλήθευση.

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is time taken. Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was verified in %2$d seconds. | %1$d orders were verified in %2$d seconds.
el_GR[0]: %1$d παραγγελία επαληθεύτηκε σε %2$d δευτερόλεπτα.
el_GR[1]: %1$d παραγγελίες επαληθεύτηκαν σε %2$d δευτερόλεπτα.

en: Disabled Features
el_GR: Απενεργοποιημένες Δυνατότητες

en: Which features are enabled?
el_GR: Ποιες δυνατότητες είναι ενεργοποιημένες;

en: Which features are disabled?
el_GR: Ποιες δυνατότητες είναι απενεργοποιημένες;

en: Enabled Features
el_GR: Ενεργοποιημένες Δυνατότητες

en: There are no orders to verify, aborting.
el_GR: Δεν υπάρχουν παραγγελίες για επαλήθευση, πραγματοποιείται διακοπή.

en: Failed to initialise WC_Filesystem API while trying to update the MaxMind Geolocation database.
el_GR: Απέτυχε η αρχικοποίηση του WC_Filesystem API κατά την προσπάθεια ενημέρωσης της βάσης δεδομένων γεωεντοπισμού MaxMind.

en: Whether an order needs payment, based on status and order total.
el_GR: Εάν μια παραγγελία χρειάζεται πληρωμή, με βάση την κατάσταση και το σύνολο της παραγγελίας.

en: Whether an order needs processing before it can be completed.
el_GR: Εάν μια παραγγελία χρειάζεται επεξεργασία πριν από την ολοκλήρωσή της.

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
el_GR: Αυξήστε τις διαδικτυακές σας πωλήσεις προωθώντας τα προϊόντα σας στο TikTok σε πάνω από ένα δισεκατομμύριο μηνιαίως ενεργούς χρήστες σε όλο τον κόσμο.

en: This section shows details of WC Admin.
el_GR: Αυτή η ενότητα παρουσιάζει λεπτομέρειες για το WC Admin.

en: Daily Cron
el_GR: Καθημερινό Cron

en: Is the daily cron job active, when does it next run?
el_GR: Είναι ενεργή η καθημερινή εργασία cron, και πότε θα εκτελεστεί την επόμενη φορά;

en: Not scheduled
el_GR: Δεν έχει προγραμματιστεί

en: Do the important options return expected values?
el_GR: Επιστρέφουν οι σημαντικές ρυθμίσεις τις αναμενόμενες τιμές;

en: Options
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Not all expected
el_GR: Όχι όλες οι αναμενόμενες

en: How many notes in the database?
el_GR: Πόσες σημειώσεις υπάρχουν στη βάση δεδομένων;

en: Was onboarding completed or skipped?
el_GR: Ολοκληρώθηκε ή παραλείφθηκε η η διαδικασία ένταξης (onboarding);

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was synced in %2$d seconds. | %1$d orders were synced in %2$d seconds.
el_GR[0]: %1$d παραγγελία συγχρονίστηκε σε %2$d δευτερόλεπτα.
el_GR[1]: %1$d παραγγελίες συγχρονίστηκαν σε %2$d δευτερόλεπτα.

en: There are no orders to sync, aborting.
el_GR: Δεν υπάρχουν παραγγελίες για συγχρονισμό, πραγματοποιείται διακοπή.

note: Translators: %1$d is the number of orders to be synced.
en: There is %1$d order to be synced. | There are %1$d orders to be synced.
el_GR[0]: Υπάρχει %1$d παραγγελία προς συγχρονισμό.
el_GR[1]: Υπάρχουν %1$d παραγγελίες προς συγχρονισμό.

en: All sales channels
el_GR: Όλα τα κανάλια πωλήσεων

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the batch size.
en: Beginning verification for batch #%1$d (%2$d orders/batch).
el_GR: Έναρξη επαλήθευσης για την παρτίδα #%1$d (%2$d παραγγελίες/παρτίδα).

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is time taken to process batch.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds.
el_GR: Η παρτίδα %1$d (%2$d παραγγελίες) ολοκληρώθηκε σε %3$d δευτερόλεπτα.

note: Translators: %1$d is the batch number and %2$d is the batch size.
en: Beginning batch #%1$d (%2$d orders/batch).
el_GR: Έναρξη παρτίδας #%1$d (%2$d παραγγελίες/παρτίδα).

en: String processors must be an array of valid callbacks.
el_GR: Οι επεξεργαστές συμβολοσειράς πρέπει να είναι ένας πίνακας έγκυρων ανακλήσεων (callbacks).

en: Infinite loop detected, aborting. No errors found.
el_GR: Εντοπίστηκε άπειρος βρόχος, και γίνεται διακοπή. Δεν εντοπίστηκαν σφάλματα.

note: translators: %s - link to testing instructions webpage.
en: Custom order table usage is not enabled. If you are testing, you can enable it by following the testing instructions in %s
el_GR: Η χρήση των προσαρμοσμένων πινάκων παραγγελιών δεν είναι ενεργοποιημένη. Αν κάνετε δοκιμές, μπορείτε να την ενεργοποιήσετε ακολουθώντας τις οδηγίες δοκιμής στο %s

[ctx: block title]
en: Cart Items
el_GR: Προϊόντα καλαθιού

[ctx: block title]
en: Taxes
el_GR: Φόροι

[ctx: block title]
en: Discount
el_GR: Έκπτωση

[ctx: block title]
en: Fees
el_GR: Χρεώσεις

[ctx: block title]
en: Subtotal
el_GR: Μερικό σύνολο

[ctx: block title]
en: Coupon Form
el_GR: Φόρμα κουπονιού

[ctx: block title]
en: Shipping
el_GR: Αποστολή

[ctx: block title]
en: Heading
el_GR: Κεφαλίδα

[ctx: block description]
en: Shows cart items.
el_GR: Εμφανίζει τα στοιχεία καλαθιού.

[ctx: block description]
en: Shows the cart taxes row.
el_GR: Εμφανίζει την γραμμή φόρων στο καλάθι.

[ctx: block description]
en: Shows the cart subtotal row.
el_GR: Εμφανίζει την γραμμή μερικού συνόλου στο καλάθι.

[ctx: block description]
en: Shows the cart shipping row.
el_GR: Εμφανίζει την γραμμή μεταφορικών στο καλάθι.

[ctx: block description]
en: Shows the heading row.
el_GR: Εμφανίζει την γραμμή κεφαλίδας.

[ctx: block description]
en: Shows the cart fee row.
el_GR: Εμφανίζει την γραμμή χρέωσης στο καλάθι.

[ctx: block description]
en: Shows the cart discount row.
el_GR: Εμφανίζει την γραμμή έκπτωσης στο καλάθι.

[ctx: block description]
en: Shows the apply coupon form.
el_GR: Εμφανίζει την φόρμα εφαρμογής κουπονιού.

note: translators: %s: Site title
en: Welcome to %s
el_GR: Καλωσήρθατε στο %s

note: translators: %s is the URL.
en: %s is not a valid URL.
el_GR: Το %s δεν είναι έγκυρο URL

en: Disable rule
el_GR: Απενεργοποίηση κανόνα

[ctx: Approved product download directories]
en: Enable All
el_GR: Ενεργοποίηση όλων

[ctx: Approved product download directories]
en: Disable All
el_GR: Απενεργοποίηση όλων

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: URL was successfully added.
el_GR: Το URL προστέθηκε επιτυχώς.

en: Enable rule
el_GR: Eνεργοποίηση κανόνα

[ctx: Approved product download directories]
en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

[ctx: Product downloads list]
en: Edit
el_GR: Τροποποίηση

[ctx: Product downloads list]
en: Delete permanently
el_GR: Οριστική διαγραφή

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of approved directory list entries.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Όλα <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Όλα <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of enabled approved directory list entries.
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Ενεργοποιημένο <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Ενεργοποιημένα <span class="count">(%s)</span>

en: URL was successfully updated.
el_GR: Η διεύθυνση URL ενημερώθηκε με επιτυχία.

note: translators: %d: count
en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
el_GR[0]: %d διεύθυνση URL δεν μπόρεσε να ενημερωθεί.
el_GR[1]: %d διευθύνσεις URL δεν μπόρεσαν να ενημερωθούν.

note: translators: %s is the submitted URL.
en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
el_GR: Απέτυχε η αποθήκευση του "%s". Παρακαλούμε κάνετε έναν επανέλεγχο, σιγουρευόμενοι ότι είναι μία έγκυρη διεύθυνση URL και ξαναπροσπαθήστε.

en: URL could not be added (probable database error).
el_GR: Απέτυχε η προσθήκη της διεύθυνσης URL (πιθανό σφάλμα στη βάση δεδομένων).

en: URL could not be updated (probable database error).
el_GR: Απέτυχε η ενημέρωση της διεύθυνσης URL (πιθανό σφάλμα στη βάση δεδομένων).

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
el_GR: Δεν κατέστη δυνατός ο συγχρονισμός των φακέλων μεταφορτώσεων μετά την πιο πρόσφατη ενημέρωση.

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
el_GR: Οι εγκεκριμένες διευθύνσεις URL φακέλων μεταφορτώσεων δεν μπορούν να είναι μακρύτερες από 256 χαρακτήρες.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
el_GR[0]: %d εγκεκριμένη διεύθυνση URL φακέλου μεταφορτώσεων απενεργοποιήθηκε.
el_GR[1]: %d εγκεκριμένες διευθύνσεις URL φακέλων μεταφορτώσεων απενεργοποιήθηκαν.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
el_GR[0]: %d εγκεκριμένη διεύθυνση URL φακέλου μεταφορτώσεων διαγράφηκε.
el_GR[1]: %d εγκεκριμένες διευθύνσεις URL φακέλων μεταφορτώσεων διαγράφηκαν.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
el_GR[0]: %d εγκεκριμένη διεύθυνση URL φακέλου μεταφορτώσεων ενεργοποιήθηκε.
el_GR[1]: %d εγκεκριμένες διευθύνσεις URL φακέλων μεταφορτώσεων ενεργοποιήθηκαν.

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
el_GR: Ο συγχρονισμός των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων είναι ήδη σε εξέλιξη.

en: Approved Download Directories sync: new scan scheduled.
el_GR: Συγχρονισμός εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων: προγραμματίστηκε νέα σάρωση.

en: Approved Download Directories sync: scan is complete!
el_GR: Συγχρονισμός εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων: η σάρωση ολοκληρώθηκε!

note: translators: %1$d is the current batch in the synchronization task, %2$d is the percent complete.
en: Approved Download Directories sync: completed batch %1$d (%2$d%% complete).
el_GR: Συγχρονισμός εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων: ολοκληρώθηκε η παρτίδα %1$d (%2$d%% ολοκληρωμένος).

[ctx: Approved product download URLs migration]
en: invalid URL
el_GR: μη έγκυρο URL

note: translators: %s is a URL, %d is a product ID.
en: Product download migration: %1$s (for product %1$d) could not be added to the list of approved download directories.
el_GR: Σάρωση μεταφορτώσιμων προϊόντων: Το %1$s (για το προϊόν %1$d) δεν μπόρεσε να προστεθεί στη λίστα των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων.

en: Synchronize approved download directories
el_GR: Συγχρονισμός εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
el_GR: Ενημερώνει τη λίστα των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων. Σημειώστε ότι η χρήση αυτού του εργαλείου δεν επηρεάζει το αν η λειτουργία εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων είναι ενεργή ή όχι.

en: Empty the approved download directories list
el_GR: Εκκαθάριση της λίστας των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
el_GR: Αφαιρεί όλες τις καταχωρήσεις από τη λίστα των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων.

en: Cancel synchronization of approved directories
el_GR: Ακύρωση του συγχρονισμού των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων

note: translators: %d is an integer between 0-100 representing the percentage complete of the current scan.
en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
el_GR: Η λίστα των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων βρίσκεται σε διαδικασία συγχρονισμού με τον κατάλογο των προϊόντων (%d%% ολοκληρωμένος). Εάν χρειάζεται, μπορείτε να τον ακυρώσετε.

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
el_GR: Συγχρονισμός εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων: η σάρωση ακυρώθηκε.

en: You do not have permission to modify the list of approved directories for product downloads.
el_GR: Δεν έχετε τις απαιτούμενες δυνατότητες ώστε να τροποποιήσετε τη λίστα των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων των μεταφορτώσιμων προϊόντων.

en: No approved directory URLs found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν εγκεκριμένες διευθύνσεις URL φακέλων μεταφορτώσεων.

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of disabled directory list entries.
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Απενεργοποιημένο <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Απενεργοποιημένα <span class="count">(%s)</span>

en: Approved download directories
el_GR: Εγκεκριμένοι φάκελοι μεταφορτώσεων

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
el_GR: Παύση περιοριστικών κανόνων

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
el_GR: Έναρξη περιοριστικών κανόνων

en: Approved Download Directories
el_GR: Εγκεκριμένοι φάκελοι μεταφορτώσεων

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
el_GR: Το παρεχόμενο ID δεν είναι έγκυρο.

en: Edit Approved Directory
el_GR: Τροποποίηση εγκεκριμένης διεύθυνσης φακέλου

en: Add New Approved Directory
el_GR: Προσθήκη νέας εγκεκριμένης διεύθυνσης φακέλου

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
el_GR: Διεύθυνση URL φακέλου

note: translators: Store name
en: You created %s
el_GR: Έχετε δημιουργήσει %s

en: You added store details
el_GR: Έχετε προσθέσει στοιχεία καταστήματος

en: Afterpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
el_GR: Το Afterpay επιτρέπει στους πελάτες να παραλαμβάνουν τα προϊόντα τους άμεσα και να πληρώνουν για τις αγορές τους σε 4 δόσεις, πάντα χωρίς τόκο.

en: Enable a familiar, fast checkout for hundreds of millions of active Amazon customers globally.
el_GR: Ενεργοποιήστε ένα γνώριμο, γρήγορο τρόπο ολοκλήρωσης παραγγελίας για τους εκατοντάδες εκατομμύρια ενεργούς πελάτες της Amazon παγκοσμίως.

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
el_GR: Προβάλετε τα προϊόντα σας στους χρήστες του Pinterest που αναζητούν ιδέες και αντικείμενα για να αγοράσουν. Ξεκινήστε την προβολή στο Pinterest και καταστήστε όλον τον προϊόντικό σας κατάλογο περιηγήσιμο.

en: Affirm’s tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
el_GR: Τα προσαρμοσμένα προγράμματα της Affirm «Αγορά τώρα, πληρωμή αργότερα» καταργούν την τιμή ως εμπόδιο, μετατρέποντας τους περιηγητές σε αγοραστές, αυξάνοντας τη μέση αξία παραγγελίας και διευρύνοντας την πελατειακή σας βάση.

en: There are orders pending sync.
el_GR: Υπάρχουν παραγγελίες σε εκκρεμότητα συγχρονισμού.

en: Suggestion description.
el_GR: Συστηνόμενη περιγραφή

note: translators: %1$s and %3$s are HTML (opening link tags). %2$s is also HTML (closing link tag).
en: The %1$sApproved Product Download Directories list%2$s has been updated. To protect your site, please review the list and make any changes that might be required. For more information, please refer to %3$sthis guide%2$s.
el_GR: Η %1$sλίστα των εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων%2$s έχει ενημερωθεί. Για να προστατεύσετε τον ιστότοπό σας, παρακαλούμε κάνετε μία ανασκόπηση της λίστας και προβείτε σε τυχόν αλλαγές εφόσον το κρίνετε απαραίτητο. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε ανατρέξτε σε αυτόν %3$sτον οδηγό%2$s.

en: (no ID)
el_GR: (χωρίς ID)

note: translators: 1: Order ID or "(no ID)" if not known.
en: Error saving order ID %1$s.
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της παραγγελίας με ID %1$s.

en: Suggestion visibility.
el_GR: Ορατότητα πρότασης.

en: Array of plugin slugs.
el_GR: Πίνακας σύντομων ονομάτων προσθέτων.

en: Priority of recommendation.
el_GR: Προτεραιότητα σύστασης.

en: Gateway title.
el_GR: Τίτλος πύλης πληρωμής.

en: Suggestion ID.
el_GR: ID πρότασης.

en: Gateway image.
el_GR: Εικόνα πύλης πληρωμής.

en: Are you sure you wish to delete this item?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το στοιχείο;

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing link tag.
en: The indicated downloads have been disabled (invalid location or filetype&mdash;%1$slearn more%2$s).
el_GR: Οι υποδεικνυόμενες μεταφορτώσεις έχουν απενεργοποιηθεί (μη έγκυρη τοποθεσία ή τύπος αρχείου&mdash;%1$sμάθετε περισσότερα%2$s).

en: Enforce Approved Product Download Directories
el_GR: Επιβολή εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων

en: Is your site enforcing the use of Approved Product Download Directories?
el_GR: Επιβάλει ο ιστότοπός σας τη χρήση μόνο εγκεκριμένων φακέλων μεταφορτώσεων;

note: translators: %s: Downloadable file.
en: The downloadable file %s cannot be used as it has been disabled.
el_GR: Το μεταφορτώσιμο αρχείο %s δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καθώς έχει απενεργοποιηθεί.

en: Sorry, experiment_name is required.
el_GR: Λυπούμαστε, το experiment_name απαιτείται.

en: Only show meta which is meant to be displayed for an order.
el_GR: Εμφανίστε μόνο τα μεταδεδομένα που προορίζονται για εμφάνιση σε μια παραγγελία.

en: Headers already sent when generating download error message.
el_GR: Τα headers έχουν ήδη αποσταλεί κατά τη δημιουργία μηνύματος σφάλματος λήψης.

en: How easy was it to edit your product?
el_GR: Πόσο εύκολο ήταν να τροποποιήσετε το προϊόν σας;

en: Start shopping
el_GR: Ξεκινήστε τις αγορές

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Shopping Button
el_GR: Κουμπί αγοράς Μίνι-καλαθιού

[ctx: block description]
en: Block that displays the shopping button when the Mini-Cart is empty.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει το κουμπί αγοράς όταν το Μίνι-καλάθι είναι άδειο.

en: Custom orders tables have been deleted.
el_GR: Οι προσαρμοσμένοι πίνακες παραγγελιών έχουν διαγραφεί.

en: Plugin installation has been scheduled.
el_GR: Η εγκατάσταση του προσθέτου έχει προγραμματιστεί.

en: Plugin activation has been scheduled.
el_GR: Η ενεργοποίηση του προσθέτου έχει προγραμματιστεί.

en: Order payment URL.
el_GR: URL πληρωμής παραγγελίας.

en: Nonce is invalid.
el_GR: Το Nonce είναι άκυρο.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
el_GR: Προαιρετική παράμετρος για να λαμβάνετε μόνο συγκεκριμένες λίστες εργασιών με βάση το id.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
el_GR: Δείχνει αν το προϊόν πρέπει να ρυθμιστεί πριν αγοραστεί.

en: Delete the custom orders tables
el_GR: Διαγραφή των προσαρμοσμένων πινάκων παραγγελιών

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
el_GR: Λείπει το Nonce header  Αυτό το τελικό σημείο (endpoint) απαιτεί ένα έγκυρο nonce.

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
el_GR: Η μέγιστη ποσότητα που μπορεί να προστεθεί καλάθι.

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
el_GR: Η ελάχιστη ποσότητα που μπορεί να προστεθεί καλάθι.

note: translators: 1: email address, 2: order ID .
en: Received PDT notification for another account: %1$s. Order ID: %2$d.
el_GR: Ελήφθη ειδοποίηση πληρωμής PDT για έναν άλλο λογαριασμό: %1$s. Αναγνωριστικό παραγγελίας: %2$d.

note: translators: 1: order ID, 2: order ID.
en: Received PDT notification for order %1$d on endpoint for order %2$d.
el_GR: Ελήφθη ειδοποίηση πληρωμής PDT για την παραγγελία %1$d στο τελικό σημείο (endpoint) παραγγελιών %2$d.

[ctx: block title]
en: Checkout
el_GR: Ταμείο

[ctx: block description]
en: Display a checkout form so your customers can submit orders.
el_GR: Προβολή μίας φόρμας ολοκλήρωσης παραγγελίας ώστε οι πελάτες να μπορούν να υποβάλουν παραγγελίες.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Items
el_GR: Αντικείμενα μικρο-καλαθιού

[ctx: block description]
en: Contains the products table and other custom blocks of filled mini-cart.
el_GR: Περιέχει τον πίνακα προϊόντων και άλλα προσαρμοσμένα μπλοκ του γεμάτου μίνι-καλαθιού.

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
el_GR: Αυτό σημαίνει ότι ο πίνακας πιθανώς να βρίσκεται σε ημιτελή κατάσταση. Προτείνεται να ξεκινήσετε τη διαδικασία αναδημιουργίας από την αρχή, ή να συνεχίσετε τη διαδικασία που έχει διακοπεί προτού ολοκληρωθεί (Κατάσταση - Εργαλεία - Αναδημιουργία του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων/Συνέχιση της αναδημιουργίας του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων) προτού ενεργοποιήσετε τη χρήση του πίνακα.

en: Email address (optional)
el_GR: Διεύθυνση email (προαιρετικό)

en: Resume
el_GR: Συνέχιση

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Η διαδικασία αναδημιουργίας του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων διακόπηκε.

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
el_GR: Η διαδικασία αναδημιουργίας του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων συνεχίστηκε.

note: translators: %1$s = count of products already processed.
en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα συνεχίσει την αναδημιουργία του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων από το σημείο που διακόπηκε (%1$s προϊόντα έχουν ήδη επεξεργαστεί).

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
el_GR: Συνέχιση της αναδημιουργίας του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
el_GR: Διακοπή της αναδημιουργίας του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα διακόψει την αναδημιουργία του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων. Μετά τη διακοπή, μπορείτε να εκκινήσετε τη διαδικασία από την αρχή, ή να την συνεχίσετε από το σημείο που διακόπηκε.

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
el_GR: Η διαδικασία αναδημιουργίας του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων διακόπηκε.

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
el_GR: Το βήμα κατά το οποίο αυξάνονται οι ποσότητες. Η ποσότητα θα πρέπει να είναι πολλαπλάσιο αυτής της τιμής.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
el_GR: Πώς θα πρέπει να ελέγχεται η ποσότητα αυτού του στοιχείου, για παράδειγμα, όρια.

en: Quantity of this item to add to the cart.
el_GR: Ποσότητα αυτού του στοιχείου για προσθήκη στο καλάθι.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
el_GR: Η αλλαγή πλατφόρμας μπορεί να φαίνεται ένα μεγάλο εμπόδιο, αλλά είναι πιο εύκολο απ' όσο νομίζετε να μετακινήσετε τα προϊόντα, τους πελάτες και τις παραγγελίες σας στο WooCommerce. Αυτό το άρθρο θα σας βοηθήσει να διεκπαιρεώσετε αυτή τη διαδικασία.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
el_GR: Πώς να μεταβείτε από το Magento στο WooCommerce

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title
el_GR: Τίτλος μικρο-καλαθιού

[ctx: block description]
en: Block that displays the title of the Mini-Cart block.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει τον τίτλο του μπλοκ Μίνι-Καλάθι.

[ctx: block description]
en: Block that displays the products table of the Mini-Cart block.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει τον πίνακα προϊόντων του μπλοκ Μίνι-Καλάθι.

[ctx: block description]
en: Block that displays the footer of the Mini-Cart block.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζει το υποσέλιδο του μπλοκ Μίνι-Καλάθι.

[ctx: block description]
en: Blocks that are displayed when the Mini-Cart is empty.
el_GR: Μπλοκ που εμφανίζονται όταν το Μίνι-Καλάθι είναι άδειο.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Products Table
el_GR: Πίνακας προϊόντων Μίνι-καλαθιού

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Footer
el_GR: Υποσέλιδο Μίνι-καλαθιού

[ctx: block title]
en: Filled Mini-Cart view
el_GR: Προβολή γεμάτου Μίνι-καλαθιού

[ctx: block title]
en: Empty Mini-Cart view
el_GR: Προβολή άδειου Μίνι-καλαθιού

en: Built by WooCommerce
el_GR: Δημιουργημένο με WooCommerce

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooPayments. With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
el_GR: Εξοικονομήστε έως και 800 δολάρια από χρεώσεις με τη διαχείριση των συναλλαγών με το WooPayments. Με το WooPayments, μπορείτε να δέχεστε με ασφάλεια πληρωμές με τις μεγαλύτερες κάρτες, το Apple Pay και πληρωμές σε πάνω από 100 νομίσματα.

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
el_GR: Αποδεχτείτε πιστωτικές κάρτες κι άλλους δημοφιλείς τρόπους πληρωμής με το %1$sWooPayments%2$s

en: Please provide a valid promo note name.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε ένα έγκυρο όνομα σημείωσης προσφοράς.

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
el_GR: Η κατάσταση του κουπονιού. Θα πρέπει πάντα να είναι προσχέδιο, δημοσιευμένο ή σε εκκρεμότητα ελέγχου

en: Shop country/region
el_GR: Χώρα/περιοχή καταστήματος

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
el_GR: Η έκδοση της βάσης δεδομένων για το WooCommerce. Αυτή θα πρέπει να είναι ίδια με την έκδοση WooCommerce.

en: Dismiss the gateway
el_GR: Απόρριψη της πύλης

en: Task is not a subclass of `Task`
el_GR: Το Task δεν είναι υποκλάση του `Task`

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> to build and minify assets.
el_GR: Έχετε εγκαταστήσει μια έκδοση υπό ανάπτυξη του WooCommerce η οποία απαιτεί τη δημιουργία και την ελαχιστοποίηση των αρχείων. Από τον φάκελο του πρόσθετου, εκτελέστε το <code>pnpm install</code> και στη συνέχεια το <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> για να δημιουργήσετε και να ελαχιστοποιήσετε τα αρχεία.

en: Rocha
el_GR: Ρόχα

en: Rivera
el_GR: Ριβέρα

en: Colonia
el_GR: Κολονία

en: Soriano
el_GR: Σοριάνο

en: Managua
el_GR: Μανάγκουα

en: Madriz
el_GR: Μαντρίζ

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
el_GR: Αντιμετωπίσαμε ένα σφάλμα σχετικά με το SSL. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας υποστηρίζει την έκδοση TLS 1.2 ή μεγαλύτερη.

note: translators: %s: Context (e.g. 'featured', 'product-preview')
en: Our request to the %s API got a malformed response.
el_GR: Το αίτημά μας προς το %s API έλαβε μια κακοσχηματισμένη απάντηση.

note: translators: 1: Context (e.g. 'featured', 'product-preview') 2: HTTP error code
en: Our request to the %1$s API got error code %2$d.
el_GR: Το αίτημά μας προς το %1$s API έλαβε κωδικό σφάλματος%2$d.

en: Elbasan
el_GR: Ελμπασάν

en: Berat
el_GR: Μπεράτ

en: Loja
el_GR: Λόχα

en: Napo
el_GR: Νάπο

[ctx: block title]
en: Accepted Payment Methods
el_GR: Αποδεκτοί τρόποι πληρωμής

[ctx: block description]
en: Display accepted payment methods.
el_GR: Εμφάνιση αποδεκτών τρόπων πληρωμής.

en: Go to checkout
el_GR: Προχωρήστε στην ολοκλήρωση παραγγελίας

en: Shipping, taxes, and discounts calculated at checkout.
el_GR: Τα μεταφορικά και οι εκπτώσεις θα υπολογιστούν κατά την πληρωμή.

en: View my cart
el_GR: Το καλάθι μου

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
el_GR: Ένας σύνδεσμος για να ορίσετε νέο κωδικό πρόσβασης θα σταλεί στη διεύθυνση email σας

en: No theme is defined for this template.
el_GR: Δεν έχει οριστεί θέμα εμφάνισης για αυτό το πρότυπο.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
el_GR: Λίστα των εκτεταμένων καταργημένων εργασιών από το φίλτρο της πλευράς του πελάτη.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
el_GR: Πρόκειται για μια ειδοποίηση παραγγελίας που αποστέλλεται στους πελάτες και περιέχει τα στοιχεία της παραγγελίας, μόλις μια παραγγελία τεθεί σε κατάσταση "Σε αναμονή", από τις καταστάσεις "Εκκρεμεί πληρωμή", "Ακυρωμένη" ή "Αποτυχημένη".

en: Browse categories
el_GR: Περιήγηση κατηγοριών

en: There was an error generating your API Key.
el_GR: Προέκυψε σφάλμα κατά τη δημιουργία του κλειδιού API

en: Product Reviews
el_GR: Αξιολογήσεις προϊόντων

[ctx: block title]
en: Terms and Conditions
el_GR: Όροι και προϋποθέσεις

[ctx: block title]
en: Shipping Address
el_GR: Διεύθυνση αποστολής

[ctx: block title]
en: Shipping Options
el_GR: Επιλογές αποστολής

[ctx: block title]
en: Payment Options
el_GR: Επιλογές πληρωμών

[ctx: block title]
en: Billing Address
el_GR: Διεύθυνση χρέωσης

[ctx: block title]
en: Contact Information
el_GR: Πληροφορίες επικοινωνίας

[ctx: block title]
en: Checkout Fields
el_GR: Πεδία ταμείου

[ctx: block title]
en: Order Note
el_GR: Σημείωση παραγγελίας

[ctx: block title]
en: Actions
el_GR: Ενέργειες

[ctx: block description]
en: Collect your customer's billing address.
el_GR: Συλλέξτε τη διεύθυνση χρέωσης του πελάτη.

[ctx: block description]
en: Collect your customer's contact information.
el_GR: Συλλέξτε τις πληροφορίες επικοινωνίας του πελάτη.

[ctx: block description]
en: Allow customers proceed to Checkout.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να προχωρήσουν στη σελίδα Ταμείου.

[ctx: block description]
en: Allow customers to place their order.
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες να ολοκληρώσουν την παραγγελία τους.

[ctx: block title]
en: Proceed to Checkout
el_GR: Συνέχεια στην ολοκλήρωση της παραγγελίας

[ctx: block description]
en: Payment options for your store.
el_GR: Επιλογές πληρωμής για το κατάστημά σας.

[ctx: block description]
en: Collect your customer's shipping address.
el_GR: Συλλέξτε τη διεύθυνση αποστολής του πελάτη.

[ctx: block description]
en: Allow customers to add a note to their order.
el_GR: Επιτρέπει στους πελάτες να προσθέσουν μία σημείωση στην παραγγελία τους.

[ctx: block title]
en: Checkout Totals
el_GR: Σύνολα ολοκληρωμένων παραγγελιών

[ctx: block description]
en: Ensure that customers agree to your Terms & Conditions and Privacy Policy.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι οι πελάτες σας συμφωνούν με τους όρους & τις προϋποθέσεις και την πολιτική απορρήτου σας.

[ctx: block description]
en: Column containing the checkout totals.
el_GR: Στήλη που περιέχει τα σύνολα του ταμείου.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart contains products.
el_GR: Περιέχει μπλοκ που εμφανίζονται όταν το καλάθι περιέχει προϊόντα.

[ctx: block description]
en: Column containing checkout address fields.
el_GR: Στήλη που περιέχει πεδία διεύθυνσης κατά την ολοκήρωση παραγγελίας.

[ctx: block title]
en: Filled Cart
el_GR: Γεμάτο καλάθι

[ctx: block title]
en: Empty Cart
el_GR: Άδειο καλάθι

[ctx: block title]
en: Order Summary
el_GR: Σύνοψη παραγγελίας

[ctx: block title]
en: Express Checkout
el_GR: Γρήγορη ολοκλήρωση αγοράς

en: Your cart
el_GR: Το καλάθι σας

en: Task list ID already exists
el_GR: Το ID της λίστας εργασιών υπάρχει ήδη

en: Task list ID does not exist
el_GR: Το ID της λίστας εργασιών δεν υπάρχει

[ctx: block title]
en: Cart Totals
el_GR: Σύνολα καλαθιού

[ctx: block description]
en: Column containing the cart totals.
el_GR: Στήλη που περιλαμβάνει τα σύνολα καλαθιού.

en: If this is a default attribute
el_GR: Αν αυτό είναι το προεπιλεγμένο χαρακτηριστικό

en: Sorry, you are not allowed to hide task lists.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να αποκρύψετε λίστες εργασιών.

en: Sorry, that task list was not found
el_GR: Λυπούμαστε, αυτή η λίστα εργασιών δεν βρέθηκε

en: Sorry, this order requires a shipping option.
el_GR: Λυπούμαστε, αυτή η παραγγελία απαιτεί μια επιλογή αποστολής.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart is empty.
el_GR: Περιέχει μπλοκ που εμφανίζονται όταν το καλάθι είναι άδειο.

[ctx: block description]
en: Show customers a summary of their order.
el_GR: Δείξτε στους πελάτες μια περίληψη της παραγγελίας τους.

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
el_GR: Προσεγγίστε περισσότερους αγοραστές και προωθήστε τις πωλήσεις του καταστήματός σας. Ενσωματωθείτε με τη Google για να καταχωρίσετε δωρεάν τα προϊόντα σας και να ξεκινήσετε διαφημιστικές καμπάνιες επί πληρωμή.

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
el_GR: Η επέκταση Eway για το WooCommerce σας επιτρέπει να δέχεστε πληρωμές με πιστωτική κάρτα απευθείας στο κατάστημά σας χωρίς να ανακατευθύνετε τους πελάτες σας σε έναν ιστότοπο τρίτου μέρους για να πραγματοποιήσουν πληρωμή.

[ctx: block description]
en: Block containing current line items in Cart.
el_GR: Μπλοκ που περιέχει τα τρέχοντα αντικείμενα γραμμής του καλαθιού.

[ctx: block title]
en: Cart Line Items
el_GR: Αντικείμενα γραμμής καλαθιού

[ctx: block description]
en: Column containing cart items.
el_GR: Στήλη που περιέχει τα αντικείμενα καλαθιού.

en: Platform to track.
el_GR: Πλατφόρμα για παρακολούθηση

en: Sorry, you post telemetry data.
el_GR: Λυπούμαστε, αποστέλετε δεδομένα τηλεμετρίας.

en: Platform version to track.
el_GR: Έκδοση πλατφόρμας για παρακολούθηση.

en: Mini-Cart
el_GR: Μικρο-καλάθι

en: Returns number of products with each stock status.
el_GR: Επιστρέφει τον αριθμό των προϊόντων με την κατάσταση αποθέματος.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
el_GR: Εάν είναι αληθής, υπολογίζει το απόθεμα για τα προϊόντα της συλλογής.

en: Store email address.
el_GR: Διεύθυνση email καταστήματος.

en: Limit response to resources modified after a given ISO8601 compliant date.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε πόρους που τροποποιήθηκαν μετά από μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to resources modified before a given ISO8601 compliant date.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε πόρους που τροποποιήθηκαν πριν από μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Sorry, you are not allowed to snooze onboarding tasks.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να αναβάλετε τις εργασίες ένταξης (onboarding).

en: Sorry, you are not allowed to retrieve onboarding tasks.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να ανακτήσετε τις εργασίες ένταξης (onboarding).

en: Sorry, no dismissable task with that ID was found.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκε καμία απορρίψιμη εργασία με αυτό το αναγνωριστικό.

en: Sorry, no snoozeable task with that ID was found.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκε καμία εργασία που επιδέχεται αναβολή με αυτό το αναγνωριστικό.

en: Sorry, no task with that ID was found.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκε καμία εργασία με αυτό το αναγνωριστικό.

en: Optional parameter to query specific task list.
el_GR: Προαιρετική παράμετρος για την αναζήτηση συγκεκριμένης λίστας εργασιών.

en: Time period to snooze the task.
el_GR: Χρονική περίοδος για την αναστολή της εργασίας.

en: Whether to consider GMT post dates when limiting response by published or modified date.
el_GR: Εάν πρέπει να λαμβάνονται υπόψη οι ημερομηνίες βάσει GMT των άρθρων κατά τον περιορισμό της απόκρισης με βάση την ημερομηνία δημοσίευσης ή τροποποίησης.

en: Whether or not this store agreed to receiving marketing contents from WooCommerce.com.
el_GR: Εάν αυτό το κατάστημα συμφώνησε ή όχι να λαμβάνει περιεχόμενο marketing από το WooCommerce.com.

en: Are you sure you want to remove the selected fees?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να αφαιρέσετε τις επιλεγμένες χρεώσεις;

en: Are you sure you want to remove the selected shipping?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να αφαιρέσετε την επιλεγμένη αποστολή;

en: This is where you can browse products in this store.
el_GR: Εδώ μπορείτε να περιηγηθείτε στα προϊόντα αυτού του καταστήματος.

en: Add recommended marketing tools to reach new customers and grow your business
el_GR: Προσθήκη προτεινόμενων εργαλείων μάρκετινγκ για να προσεγγίσετε νέους πελάτες και να αναπτύξετε την επιχείρησή σας

en: Reach out to customers
el_GR: Προσεγγίστε πελάτες

en: ZIP Code
el_GR: Ταχ. Κώδικας

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Print shipping labels with %1$sWooCommerce Shipping%2$s
el_GR: Εκτυπώστε ετικέτες αποστολών με το %1$sWooCommerce Shipping%2$s

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Get automated sales tax with %1$sWooCommerce Tax%2$s
el_GR: Αποκτήστε αυτοματοποιημένη φορολόγηση πωλήσεων με το %1$sWooCommerce Tax%2$s

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Enhance speed and security with %1$sJetpack%2$s
el_GR: Αυξήστε την ταχύτητα και την ασφάλεια με το %1$sJetpack%2$s

en: International
el_GR: Διεθνείς

en: Locations outside all other zones
el_GR: Τοποθεσίες εκτός όλων των άλλων ζωνών

note: translators: %s: WooCommerce.com Subscriptions tab count HTML.
en: My Subscriptions %s
el_GR: Οι συνδρομές μου %s

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
el_GR: Πιθανώς μη εξασφαλισμένα αρχεία βρέθηκαν στον φάκελο μεταφορτώσεών σας

note: translators: 1: opening analytics docs link tag. 2: closing link tag
en: Files that may contain %1$sstore analytics%2$s reports were found in your uploads directory - we recommend assessing and deleting any such files.
el_GR: Αρχεία που ενδεχομένως περιέχουν αναφορές από %1$sστατιστικά στοιχεία%2$s βρέθηκαν στον φάκελο μεταφορτώσεών σας - προτείνουμε να τα αξιολογήσετε και να διαγράψετε τέτοιου είδους αρχεία.

en: Edit page
el_GR: Επεξεργασία σελίδας

[ctx: Page title]
en: Refund and Returns Policy
el_GR: Πολιτική επιστροφής χρημάτων και προϊόντων

en: We have created a sample draft Refund and Returns Policy page for you. Please have a look and update it to fit your store.
el_GR: Έχουμε δημιουργήσει για εσάς ένα προσχέδιο της σελίδας Πολιτικής επιστροφής χρημάτων και προϊόντων. Παρακαλούμε ελέγξτε την και ενημερώστε την όπως αρμόζει στο κατάστημά σας.

en: Billing Phone Number
el_GR: Κινητό τηλέφωνο χρέωσης

en: Shipping Phone Number
el_GR: Κινητό τηλέφωνο αποστολής

en: Enable table usage
el_GR: Ενεργοποίηση χρήσης πίνακα

en: Product attributes lookup table
el_GR: Πίνακας αντιστοίχισης ιδιοτήτων προϊόντων

en: Use the product attributes lookup table for catalog filtering.
el_GR: Χρήση του πίνακα αντιστοίχισης ιδιοτήτων προϊόντων για φιλτράρισμα στον κατάλογο προϊόντων.

en: Direct updates
el_GR: Άμεση ενημέρωση

en: Update the table directly upon product changes, instead of scheduling a deferred update.
el_GR: Άμεση ενημέρωση του πίνακα μόλις τροποποιηθεί ένα προϊόν, αντί για προγραμματισμό της ενημέρωσης σε μεταγενέστερο χρόνο.

note: translators: 1: last access date 2: last access time 3: last access timezone abbreviation
en: %1$s at %2$s %3$s
el_GR: %1$s την %2$s %3$s

en: Select a product to regenerate the data for, or leave empty for a full table regeneration:
el_GR: Επιλέξτε ένα προϊόν για να αναδημιουργήσετε τα δεδομένα του, ή αφήστε το πεδίο κενό για συγχρονισμό όλων των προϊόντων:

en: Enable WooCommerce Analytics
el_GR: Ενεργοποίηση των στατιστικών του WooCommerce

en: Additional data to pass to the extension
el_GR: Πρόσθετα δεδομένα που θα διαβιβαστούν στην επέκταση

en: Extension's name - this will be used to ensure the data in the request is routed appropriately.
el_GR: Όνομα επέκτασης - αυτό θα χρησιμοποιηθεί για να διασφαλιστεί ότι τα δεδομένα στο αίτημα δρομολογηθούν κατάλληλα.

en: Net total revenue (formatted).
el_GR: Καθαρά συνολικά έσοδα (μορφοποιημένα).

en: These settings are not available while the lookup table regeneration is in progress.
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις δεν είναι διαθέσιμες όσο βρίσκεται σε εξέλιξη η αναδημιουργία του πίνακα αντιστοίχισης.

en: N. Revenue (formatted)
el_GR: Έσοδα (μορφοποιημένα)

en: When true, refunded items are restocked.
el_GR: Όταν είναι αληθές (true), επαναφέρεται το απόθεμα των επιστρεφόμενων προϊόντων στο αρχικό επίπεδο.

en: Setup a Refund and Returns Policy page to boost your store's credibility.
el_GR: Δημιουργήστε μια σελίδα Πολιτικής επιστροφής χρημάτων και προϊόντων για να αυξήσετε την αξιοπιστία του καταστήματός σας.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα που έχουν χαμηλό απόθεμα ή εξαντλημένα. (Παρωχημένο)

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the Force Download method. A redirect will be used instead.
el_GR: Το %1$s δεν μπόρεσε να εξυπηρετηθεί με τη μέθοδο "Επιβολής μεταφορτώσεων". Αντ' αυτού θα χρησιμοποιηθεί η μέθοδος της ανακατεύθυνσης.

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the X-Accel-Redirect/X-Sendfile method. A Force Download will be used instead.
el_GR: Το %1$s δεν μπόρεσε να εξυπηρετηθεί με τη μέθοδο "X-Accel-Redirect/X-Sendfile". Αντ' αυτού θα χρησιμοποιηθεί η μέθοδος της "Επιβολής μεταφορτώσεων".

note: translators: %1$s is a link to the WooCommerce documentation.
en: If the "Force Downloads" or "X-Accel-Redirect/X-Sendfile" download method is selected but does not work, the system will use the "Redirect" method as a last resort. <a href="%1$s">See this guide</a> for more details.
el_GR: Εάν είναι επιλεγμένη η μέθοδος «Επιβολή μεταφορτώσεων» ή «X-Accel-Redirect/X-Sendfile» αλλά δεν λειτουργήσει, το σύστημα θα χρησιμοποιήσει τη μέθοδο «ΕΑνακατεύθυνση» ως έσχατη λύση. <a href="%1$s">Δείτε αυτόν τον οδηγό</a> για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Allow using redirect mode (insecure) as a last resort
el_GR: Να επιτρέπεται η ανακατεύθυνση (μη ασφαλές) ως έσχατη λύση

en: Set your store location and where you'll ship to.
el_GR: Ορίστε την τοποθεσία του καταστήματός σας και πού θα κάνετε αποστολές.

en: Choose payment providers and enable payment methods at checkout.
el_GR: Επιλέξτε παρόχους πληρωμών και ενεργοποιήστε τους τρόπους πληρωμής κατά το ταμείο.

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooPayments.
el_GR: Απέχετε μόνο ένα βήμα από το να πληρωθείετ. Επαληθεύστε τα στοιχεία της επιχείρησής σας για να αρχίσετε να διαχειρίζεστε τις συναλλαγές σας με το WooPayments.

en: Get backups
el_GR: Λάβετε αντίγραφα ασφαλείας

en: Grow your store
el_GR: Αναπτύξτε το κατάστημά σας

en: The rate at which tax is applied.
el_GR: Ο συντελεστής με τον οποίο εφαρμόζεται ο φόρος.

en: Start by adding the first product to your store. You can add your products manually, via CSV, or import them from another service.
el_GR: Ξεκινήστε με την προσθήκη του πρώτου προϊόντος στο κατάστημά σας. Μπορείτε να προσθέσετε τα προϊόντα σας χειροκίνητα, μέσω CSV, ή να τα εισαγάγετε από άλλη υπηρεσία.

en: Your store address is required to set the origin country for shipping, currencies, and payment options.
el_GR: Η διεύθυνση του καταστήματός σας απαιτείται για τον ορισμό της χώρας προέλευσης για την αποστολή, το νόμισμα και τις επιλογές πληρωμής.

en: Set your store location and configure tax rate settings.
el_GR: Ρυθμίστε την τοποθεσία του καταστήματός σας και διαμορφώστε τις ρυθμίσεις φορολογικού συντελεστή.

en: Protect your WooCommerce Store with Jetpack Backup.
el_GR: Προστατεύστε το WooCommerce κατάστημά σας με το Jetpack Backup.

en: Store downtime means lost sales. One-click restores get you back online quickly if something goes wrong.
el_GR: Η διακοπή λειτουργίας των καταστημάτων σημαίνει χαμένες πωλήσεις. Η επαναφορά με ένα κλικ σας επαναφέρει γρήγορα στο διαδίκτυο, αν κάτι πάει στραβά.

en: Notes are unavailable because the "admin-note" data store cannot be loaded.
el_GR: Οι σημειώσεις δεν είναι διαθέσιμες επειδή δεν είναι δυνατή η φόρτωση του "admin-note" data store.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
el_GR: Η επέκταση Payfast για το WooCommerce σας επιτρέπει να δέχεστε πληρωμές με πιστωτική κάρτα και EFT μέσω μιας από τις πιο δημοφιλείς πύλες πληρωμών της Νότιας Αφρικής. Δεν υπάρχουν τέλη εγκατάστασης ή μηνιαίο κόστος συνδρομής. Η επιλογή αυτής της επέκτασης θα ρυθμίσει το κατάστημά σας ώστε να χρησιμοποιεί νοτιοαφρικανικές ράντες ως επιλεγμένο νόμισμα.

en: Number of product items sold.
el_GR: Αριθμός προϊόντων που πωλήθηκαν.

en: Variations Sold
el_GR: Παραλλαγές που Πωλήθηκαν

en: Number of variation items sold.
el_GR: Αριθμός παραλλαγών που πωλήθηκαν.

en: Change status to cancelled
el_GR: Αλλαγή κατάστασης σε ακυρωμένη

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d ID
el_GR: Λήψη %d ID

en: Recently Viewed Products list
el_GR: Λίστα Προσφάτως Προβεβλημένων Προϊόντων

en: Products by Rating list
el_GR: Λίστα Προϊόντων κατά Βαθμολογία

en: Products sold
el_GR: Πουλημένα Προϊόντα.

en: Data store:
el_GR: Αποθήκη δεδομένων:

en: Source of note.
el_GR: Η πηγή της σημείωσης.

en: This section shows details of Action Scheduler.
el_GR: Αυτή η ενότητα παρουσιάζει λεπτομέρειες για τον Προγραμματιστή Ενεργειών (Action Scheduler).

en: Things to do next
el_GR: Επόμενες ενέργειες

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooPayments.
el_GR: Διαχειριστείτε τις συναλλαγές χωρίς να φύγετε από τον πίνακα ελέγχου του WordPress. Αποκλειστικά με το WooPayments.

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
el_GR: Δημιουργήστε και αποστείλτε follow-up emails μετά από μία πώληση, newsletters και προωθητικές καμπάνιες απευθείας μέσα από τον πίνακα ελέγχου.

en: Invalid path provided.
el_GR: Μη έγκυρη διαδρομή.

en: How easy was it to add a product tag?
el_GR: Πόσο εύκολο ήταν να προσθέσετε μία ετικέτα προϊόντος;

en: A link to a product.
el_GR: Ένας σύνδεσμος προς ένα προϊόν.

en: Product Link
el_GR: Σύνδεσμος προϊόντος

en: A link to a product tag.
el_GR: Ένας σύνδεσμος προς μία ετικέτα προϊόντος.

en: Product Tag Link
el_GR: Σύνδεσμος ετικέτας προϊόντος

en: A link to a product category.
el_GR: Ένας σύνδεσμος προς μία κατηγορία προϊόντος.

en: Product Category Link
el_GR: Σύνδεσμος κατηγορίας προϊόντος

note: translators: %1$s: Link to WP Mail Logging plugin, %2$s: Link to Email FAQ support page.
en: To ensure your store&rsquo;s notifications arrive in your and your customers&rsquo; inboxes, we recommend connecting your email address to your domain and setting up a dedicated SMTP server. If something doesn&rsquo;t seem to be sending correctly, install the <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> or check the <a href="%2$s">Email FAQ page</a>.
el_GR: Για να βεβαιωθείτε ότι οι ειδοποιήσεις του καταστήματός σας καταφθάνουν με επιτυχία στα δικά σας εισερχόμενα αλλά και των πελατών σας, προτείνουμε να συνδέσετε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση με το όνομα χώρου (Domain) σας και να ρυθμίσετε έναν αποκλειστικό SMTP διακομιστή. Εάν η αποστολή φαίνεται να μην γίνεται σωστά, εγκαταστήστε το πρόσθετο <a href="%1$s">WP Mail Logging</a> ή ανετρέξτε στη σελίδα <a href="%2$s">Συχνές ερωτήσεις σχετικά με τα Emails</a>(στα Αγγλικά).

note: translators: %d: How many products have been processed so far.
en: Filling in progress (%d)
el_GR: Γέμισμα πίνακα σε εξέλιξη (%d)

en: Product attributes lookup table data is regenerating
el_GR: Ο πίνακας αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων αναδημιουργείται

en: This tool will regenerate the product attributes lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα αναδημιουργήσει τον πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων με τα δεδομένα των υπάρχοντων προϊόντων. Αυτή η διαδικασία μπορεί να πάρει αρκετή ώρα.

en: Regenerate the product attributes lookup table
el_GR: Αναδημιουργία του πίνακα αντιστοίχισης των ιδιοτήτων προϊόντων

en: How easy was it to use search?
el_GR: Πόσο εύκολο είναι να ψάξετε;

en: How easy was it to add a product attribute?
el_GR: Πόσο εύκολο ήταν να εισάγετε ένα χαρακτηριστικό προϊόντος;

en: How easy was it to add product category?
el_GR: Πόσο εύκολο ήταν να προσθέσετε μια κατηγορία προϊόντων;

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
el_GR: Το Paystack βοηθά εμπόρους από την Αφρική να αποδέχονται εφάπαξ ή επαναλαμβανόμενες διαδικτυακές πληρωμές μέσω μίας μοντέρνας, σίγουρης και ασφαλούς πύλης πληρωμών.

note: translators: the title of the payment gateway
en: %s connected successfully
el_GR: Η υπηρεσία πληρωμής %s συνδέθηκε επιτυχώς

en: Hi there,
el_GR: Γεια σας,

note: translators: %s Field label.
en: %s (optional)
el_GR: %s (προαιρετικό)

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
el_GR: Ενεργοποιήστε την αποκλειστική προσθήκη της PayU για το WooCommerce για να αρχίσετε να δέχεστε πληρωμές με 100+ τρόπους πληρωμής που είναι διαθέσιμες στην Ινδία, συμπεριλαμβανομένων πιστωτικών καρτών, χρεωστικών καρτών, UPI και άλλων!

en: Get ready to start selling
el_GR: Ετοιμαστείτε να ξεκινήσετε να πουλάτε

en: PayU for WooCommerce
el_GR: PayU για το WooCommerce

note: translators: 1: The first n-1 items of a list 2: the last item in the list.
en: %1$s and %2$s
el_GR: %1$s και %2$s

en: Block name is required.
el_GR: Το όνομα του μπλοκ απαιτείται.

note: translators: %s: Integration name.
en: "%s" is already registered.
el_GR: Το "%s" είναι ήδη δηλωμένο.

note: translators: %s: product names.
en: %s cannot be purchased. Please remove them from your cart.
el_GR: %s δεν μπορεί να αγορασθεί. Παρακαλούμε αφαιρέστε το από το καλάθι σας.

note: translators: %s: product names.
en: %s are out of stock and cannot be purchased. Please remove them from your cart.
el_GR: %s είναι χωρίς απόθεμα και δεν μπορεί να αγορασθεί. Παρακαλούμε αφαιρέστε το από το καλάθι σας.

note: translators: %s: product name.
en: %s cannot be purchased. Please remove it from your cart.
el_GR: Το %s δεν μπορεί να αγορασθεί. Παρακαλούμε αφαιρέστε το από το καλάθι σας.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 of each can be purchased. Please reduce the quantities in your cart.
el_GR: Υπάρχουν πάρα πολλά από %s στο καλάθι. Μόνο 1 από το κάθε ένα μπορεί να αγορασθεί. Παρακαλούμε μειώστε τις ποσότητες στο καλάθι σας.

en: There was an error with an item in your cart.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα με κάποιο αντικείμενο στο καλάθι σας.

note: translators: %s: product names.
en: There is not enough %s in stock. Please reduce the quantity in your cart.
el_GR: Δεν υπάρχει αρκετό απόθεμα από %s. Παρακαλούμε μειώστε την ποσότητα στο καλάθι σας.

note: translators: %s: product names.
en: There are not enough %s in stock. Please reduce the quantities in your cart.
el_GR: Δεν υπάρχει αρκετό απόθεμα από %s. Παρακαλούμε μειώστε την ποσότητα στο καλάθι σας.

note: translators: %s: product name.
en: %s is out of stock and cannot be purchased. Please remove it from your cart.
el_GR: Το %s είναι χωρίς απόθεμα και δεν μπορεί να αγορασθεί. Παρακαλούμε αφαιρέστε το από το καλάθι σας.

note: translators: %s: Integration name.
en: Integration "%s" is not registered.
el_GR: Η ενσωμάτωση "%s" δεν είναι καταχωρημένη.

en: Integration registry requires an identifier.
el_GR: Το μητρώο ενσωμάτωσης απαιτεί ένα αναγνωριστικό.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 can be purchased. Please reduce the quantity in your cart.
el_GR: Υπάρχουν πάρα πολλά %s στο καλάθι. Μόνο 1 μπορεί να αγορασθεί. Παρακαλούμε μειώστε τις ποσότητες στο καλάθι σας.

en: WooCommerce Setup
el_GR: Ρύθμιση WooCommerce

note: translators: 1: tax class name 2: error message
en: Additional tax class "%1$s" couldn't be saved. %2$s.
el_GR: Πρόσθετη φορολογική κατηγορία "%1$s" δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί. %2$s.

en: City name, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'cities' should be used instead.
el_GR: Όνομα πόλης, δεν υποστηρίζει πολλαπλές τιμές. Καταργήθηκε από το WooCommerce 5.3, θα πρέπει να χρησιμοποιούνται «πόλεις».

en: List of city names. Introduced in WooCommerce 5.3.
el_GR: Λίστα ονομάτων πόλεων. Παρουσιάστηκε στο WooCommerce 5.3.

en: Search for a page&hellip;
el_GR: Αναζήτηση για page&hellip;

en: Step
el_GR: Βήμα

en: of
el_GR: από

en: Start selling
el_GR: Ξεκινήστε να πουλάτε

en: You're almost there! Once you complete store setup you can start receiving orders.
el_GR: Σχεδόν φτάσατε! Μόλις ολοκληρώστε την ρύθμιση του καταστήματος μπορείτε να λαμβάνετε παραγγελίες.

en: Low Stock amount for the variation.
el_GR: Ποσότητα χαμηλού αποθέματος για την παραλλαγή

en: Low Stock amount for the product.
el_GR: Ποσότητα χαμηλού αποθέματος για το προϊόν.

en: Tax class slug is invalid
el_GR: Το σύντομο όνομα της κλάσης φόρου δεν είναι έγκυρο.

en: Amount that will be refunded for this tax.
el_GR: Ποσό που θα επιστραφεί γι' αυτόν τον φόρο.

en: When variation stock reaches this amount you will be notified by email. The default value for all variations can be set in the product Inventory tab. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
el_GR: Όταν το απόθεμα μίας παραλλαγής φτάσει σε αυτό το όριο θα ειδοποιηθείτε μέσω email. Η προεπιλεγμένη τιμή για όλες τις παραλλαγές μπορεί να καθοριστεί στην καρτέλα προϊόντος Αποθήκη. Η προεπιλεγμένη τιμή για όλο το κατάστημα μπορεί να καθοριστεί στις Ρυθμίσεις > Προϊόντα > Αποθήκη.

en: List of postcodes / ZIPs. Introduced in WooCommerce 5.3.
el_GR: Λίστα ταχυδρομικών κωδικών. Εισήχθη στο WooCommerce 5.3.

en: Postcode/ZIP, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'postcodes' should be used instead.
el_GR: Το πεδίο του Ταχυδρομικού κώδικας / ZIP, δεν υποστηρίζει πολλαπλές τιμές. Έχει καταργηθεί στο WooCommerce 5.3, και στο εξής θα πρέπει να χρησιμοποιούνται «ταχυδρομικοί κώδικες».

en: Limit result set to resources assigned to a specific parent. Applies to hierarchical taxonomies only.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε πόρους με συγκεκριμένο γονέα. Ισχύει μόνο για ιεραρχικές ταξινομίες.

en: Offset the result set by a specific number of items. Applies to hierarchical taxonomies only.
el_GR: Μετατόπιση του συνόλου αποτελεσμάτων κατά έναν συγκεκριμένο αριθμό στοιχείων. Ισχύει μόνο για ιεραρχικές ταξινομίες.

en: Coupon item ID is readonly.
el_GR: Το αναγνωριστικό στοιχείου κουπονιού είναι μόνο για ανάγνωση.

en: Amount that will be refunded for this line item (excluding taxes).
el_GR: Ποσό που θα επιστραφεί γι' αυτό το αντικείμενο γραμμής (εξαιρουμένων των φόρων).

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Store-wide threshold (%d)
el_GR: Όριο χαμηλού αποθέματος καταστήματος (%d)

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Parent product's threshold (%d)
el_GR: Όριο χαμηλού αποθέματος γονικού προϊόντος (%d)

en: When product stock reaches this amount you will be notified by email. It is possible to define different values for each variation individually. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
el_GR: Όταν το απόθεμα του προϊόντος φτάσει σε αυτό το όριο θα ειδοποιηθείτε μέσω email. Είναι δυνατόν να καθορίσετε διαφορετικά όρια για κάθε μεμονωμένη παραλλαγή. Η προεπιλεγμένη τιμή για όλο το κατάστημα μπορεί να καθοριστεί στις Ρυθμίσεις > Προϊόντα > Αποθήκη.

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: The selected product isn't a variation of %2$s, please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
el_GR: Το επιλεγμένο προϊόν δεν είναι μία παραλλαγή του %2$s, παρακαλούμε επιλέξτε μία ιδιότητα σε αυτό το προϊόν <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: PayPal Payments
el_GR: Πληρωμές PayPal

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
el_GR: Αβίαστες πληρωμές από τη Mollie: Προσφέρετε παγκόσμιες και τοπικές μεθόδους πληρωμής, συνδεθείτε σε λίγα λεπτά και υποστηριχθείτε στη γλώσσα σας.

en: billing address
el_GR: διεύθυνση χρέωσης

en: shipping address
el_GR: διεύθυνση αποστολής

note: translators: %s: is the field label translators: %s Field label.
en: %s is required
el_GR: Το %s είναι απαραίτητο

en: Add manually
el_GR: Προσθήκη χειροκίνητα

en: List of cart fees.
el_GR: Λίστα χρεώσεων μεταφορικών

en: The provided phone number is not valid
el_GR: Ο τηλεφωνικός αριθμός που δηλώσατε δεν είναι έγκυρος

en: The provided email address is not valid
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δηλώσατε δεν είναι έγκυρη

en: The provided postcode / ZIP is not valid
el_GR: Ο ταχυδρομικός κώδικας που δηλώσατε δεν είναι έγκυρος

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
el_GR: Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται παραγγελίες από την δηλωμένη χώρα (%s)

en: Optionally, how the metadata value should be displayed to the user.
el_GR: Προαιρετικά, πώς πρέπει να εμφανίζεται η τιμή μεταδεδομένων στον χρήστη.

en: Name of the metadata.
el_GR: Όνομα μεταδεδομένων.

en: Value of the metadata.
el_GR: Τιμή μεταδεδομένων.

en: List of required payment gateway features to process the order.
el_GR: Λίστα απαιτούμενων δυνατοτήτων πύλης πληρωμής για την επεξεργασία της παραγγελίας.

note: translators: %s valid country codes
en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
el_GR: Ο κωδικός χώρας που δηλώσατε δεν είναι έγκυρος. Πρέπει να είναι ένας από τους: %s

en: Total tax amount for this fee.
el_GR: Συνολικό ποσό φόρου γι' αυτή τη χρέωση.

en: Total amount for this fee.
el_GR: Συνολικό ποσό γι' αυτή τη χρέωση.

note: translators: %1$s given state, %2$s valid states
en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
el_GR: Η περιοχή που δηλώσατε (%1$s) δεν είναι έγκυρη. Πρέπει να είναι μία από τις: %2$s

note: translators: %s Address type.
en: There was a problem with the provided %s:
el_GR: Παρουσιάστηκε πρόβλημα με την παρεχόμενη %s:

en: Metadata related to the item
el_GR: Μεταδεδομένα σχετιζόμενα με το αντικείμενο

en: Fee total amounts provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Συνολικά κόστη χρεώσεων που παρέχονται με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: A valid email address is required
el_GR: Απαιτείται έγκυρη διεύθυνση email.

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not ship orders to the provided country (%s)
el_GR: Λυπούμαστε, δεν αποστέλουμε παραγγελίες στην δηλωμένη χώρα (%s)

note: translators: %s provided email.
en: The provided email address (%s) is not valid—please provide a valid email address
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (%s) που δηλώσατε δεν είναι έγκυρη—παρακαλούμε εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

note: translators: %s file handle name.
en: Script with handle %s had a dependency on itself which has been removed. This is an indicator that your JS code has a circular dependency that can cause bugs.
el_GR: Το script με handle %s είχε μια εξάρτηση από τον εαυτό του, η οποία έχει αφαιρεθεί. Αυτή είναι μια ένδειξη ότι ο κώδικάς JS έχει μια κυκλική εξάρτηση που μπορεί να προκαλέσει σφάλματα.

en: Product template name.
el_GR: Όνομα προτύπου προϊόντος.

note: translators: %s is template name
en: Sorry, creating the product with template failed.
el_GR: Λυπούμαστε, η δημιουργία του προϊόντος με πρότυπο απέτυχε.

en: How to customize your product catalog
el_GR: Πως να προσαρμόσετε τον κατάλογο προϊόντων σας

en: Extended task List
el_GR: Διευρυμένη λίστα εργασιών

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
el_GR: Θέλετε ο κατάλογος και οι εικόνες των προϊόντων σας να φαίνονται υπέροχα και να ευθυγραμμίζονται με το εμπορικό σήμα σας. Αυτός ο οδηγός θα σας δώσει όλες τις συμβουλές που χρειάζεστε για να κάνετε τα προϊόντα σας να φαίνονται υπέροχα στο κατάστημά σας.

note: translators: ISO 3166-1 alpha-2 country code
en: '%s' is not a valid country code.
el_GR: Το '%s' δεν είναι έγκυρος κωδικός χώρας

en: Status report information
el_GR: Πληροφορίες αναφοράς κατάστασης

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %1$s shortcode or the %2$s block.
el_GR: Η σελίδα δεν περιέχει το shortcode %1$s ή το μπλοκ %2$s.

en: Generated at
el_GR: Χρόνος δημιουργίας

en: This section shows information about this status report.
el_GR: Σε αυτή την ενότητα εμφανίζονται πληροφορίες σχετικά με αυτή την αναφορά κατάστασης.

en: Get the basics
el_GR: Δείτε τα βασικά

en: No product attribute with that slug was found.
el_GR: Δεν βρέθηκε χαρακτηριστικό προϊόντος με αυτό το σύντομο όνομα.

en: Search by similar attribute name.
el_GR: Αναζήτηση με παρεμφερές όνομα χαρακτηριστικού.

en: Slug identifier for the resource.
el_GR: Αναγνωριστικό σύντομου ονόματος για τον πόρο.

note: translators: 1: line break tag, 2: open link to WordPress update link, 3: close link tag.
en: %1$s %2$sUpdate WordPress to enable the new navigation%3$s
el_GR: %1$s %2$sΕνημερώστε το WordPress για να ενεργοποιηθεί η νέα πλοήγηση%3$s

en: You're invited to share your experience
el_GR: Σας προσκαλούμε να μοιραστείτε την εμπειρία σας.

en: I don't know how to get a date from a %s
el_GR: Δεν ξέρω πώς να λάβω μια ημερομηνία από το %s

note: translators: 1: Link URL
en: With the release of WooCommerce 4.0, these reports are being replaced. There is a new and better Analytics section available for users running WordPress 5.3+. Head on over to the <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> or learn more about the new experience in the <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics documentation</a>.
el_GR: Με την κυκλοφορία του WooCommerce 4.0, αυτές οι αναφορές αντικαθίστανται. Υπάρχει ένα νέο και καλύτερο τμήμα Analytics διαθέσιμο για τους χρήστες που χρησιμοποιούν WordPress 5.3+. Μεταβείτε στην ιστοσελίδα <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> ή μάθετε περισσότερα σχετικά με τη νέα εμπειρία στην <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">τεκμηρίωση του WooCommerce Analytics</a>.

en: Department
el_GR: Παράρτημα

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
el_GR: Συνιστούμε τη δημιουργία ενός αντιγράφου ασφαλείας του ιστοτοπού σας πριν την ενημέρωση.

en: Are you sure you're ready?
el_GR: Είστε σίγουρα έτοιμος/η;

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Whether the product is visible in the catalog
el_GR: Αν το προϊόν είναι ορατό στον κατάλογο

note: translators: %s: extension namespace
en: Extension data registered by %s
el_GR: Δεδομένα επέκτασης καταχωρημένα από %s

en: The official Razorpay extension for WooCommerce allows you to accept credit cards, debit cards, netbanking, wallet, and UPI payments.
el_GR: Η επίσημη επέκταση Razorpay για το WooCommerce σας επιτρέπει να δέχεστε πληρωμές με πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες, διαδυκτιακή τραπεζική κατάθεση,ψηφιακό πορτοφόλι και UPI.

en: Total tax on shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
el_GR: Συνολικός φόρος αποστολής. Εάν δεν έχουν υπολογιστεί τα κόστη αποστολής, θα αποσταλεί το null ως απάντηση.

en: Total price of shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
el_GR: Συνολικό κόστος αποστολής. Εάν δεν έχουν υπολογιστεί τα κόστη αποστολής, θα αποσταλεί το null ως απάντηση.

en: True if the cart meets the criteria for showing shipping costs, and rates have been calculated and included in the totals.
el_GR: Αληθές (true) εάν το καλάθι πληροί τα κριτήρια για την εμφάνιση κόστους αποστολής και αυτό το κόστος έχει υπολογιστεί και συμπεριληφθεί στα σύνολα.

en: Thank you for your feedback!
el_GR: Ευχαριστούμε για το σχόλιό σας!

en: Unable to create order
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας της παραγγελίας

en: How easy was it to update your settings?
el_GR: Πόσο εύκολο ήταν να ενημερώσετε τις ρυθμίσεις σας;

en: How easy was it to update an order?
el_GR: Πόσο εύκολο ήταν να ενημερώσετε μια παραγγελία;

en: Current set billing address for the customer.
el_GR: Η υφιστάμενη δηλωμένη διεύθυνση χρέωσης του πελάτη.

en: The discount type for the coupon (e.g. percentage or fixed amount)
el_GR: Το τύπο έκπτωσης του κουπονιού (πχ ποσοστό ή σταθερό ποσό)

en: Alias for customer_type (deprecated).
el_GR: Ψευδώνυμο για customer_type (παρωχημένο).

en: Limit result set to orders that have the specified customer_type
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες με συγκεκριμένο customer_type

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία της τελευταίας παραγγελίας για αυτό το προϊόν, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: myaccount page link.
en: Usage limit for coupon "%1$s" has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%2$s">my account page</a>.
el_GR: Το όριο χρήσης του κουπονιού %1$s έχει ξεπεραστεί. Εάν χρησιμοποιήσατε με επιτυχία αυτό το κουπόνι μόλις τώρα, αλλά η παραγγελία σας δεν ολοκληρώθηκε, μπορείτε να επαναλάβετε ή να ακυρώσετε την παραγγελία σας μεταβαίνοντας στη σελίδα <a href="%2$s">Ο λογαριασμός μου</a>.

en: The coupon's unique code.
el_GR: Ο μοναδικός κωδικός του κουπονιού.

en: Back
el_GR: Επιστροφή

en: Saint Andrew
el_GR: Άγιος Ανδρέας

en: Kingston
el_GR: Κίνγκστον

en: Manage your orders on the go
el_GR: Διαχειριστείτε τις παραγγελίες σας δρόμο

en: Portland
el_GR: Πόρτλαντ

en: Saint Thomas
el_GR: Άγιος Θωμάς

en: Manchester
el_GR: Μάντσεστερ

en: Hanover
el_GR: Ανόβερο

en: Saint Ann
el_GR: Αγία Άννα

en: Saint Catherine
el_GR: Αγια Αικατερίνη

en: Look for orders, customer info, and process refunds in one click with the Woo app.
el_GR: Αναζητήστε παραγγελίες, πληροφορίες πελάτη κι επεξεργαστείτε επιστροφές χρημάτων με ένα κλικ, με την εφαρμογή Woo.

en: How easy was it to import products?
el_GR: Πόσο εύκολο είναι να προσθέσετε ένα προϊόν;

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: This tool will reset the cached values used in WooCommerce Analytics. If numbers still look off, try %1$sReimporting Historical Data%2$s.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα διαγράψει τις προσωρινά αποθηκεύμενες τιμές των στατιστικών του WooCommerce. Αν στα στατιστικά εξακολουθούν να μην φαίνονται σωστά, δοκιμάστε να %1$sεισάγετε ξανά τα ιστορικά δεδομένα%2$s.

en: Stats about variations.
el_GR: Στατιστικά για τις παραλλαγές

en: Variations detailed reports.
el_GR: Αναλυτικές αναφορές παραλλαγών.

en: Limit result set to items that don't have the specified variation(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που δεν έχουν τις συγκεκριμένες παραλλαγές.

en: Limit result set to variations not in the specified categories.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραλλαγές που δεν ανήκουν στις συγκεκριμένες κατηγορίες.

en: Limit result set to variations in the specified categories.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραλλαγές που ανήκουν στις συγκεκριμένες κατηγορίες.

en: Limit result set to items that have the specified variation(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένες παραλλαγές.

en: Limit result set to items that have the specified parent product(s).
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένα γονικά προϊόντα.

en: Limit result set to items that don't have the specified parent product(s).
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που δεν έχουν τα συγκεκριμένα γονικά προϊόντα.

en: Limit result set to variations that include the specified attributes.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραλλαγές που περιλαμβάνουν συγκεκριμένες ιδιότητες.

en: Limit result set to variations that don't include the specified attributes.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραλλαγές που δεν περιλαμβάνουν τις συγκεκριμένες ιδιότητες.

en: Add additional piece of info about each variation to the report.
el_GR: Προσθέστε περισσότερες πληροφορίες για κάθε παραλλαγή στην αναφορά.

en: Tags deleted.
el_GR: Οι ετικέτες διαγράφηκαν.

en: Categories deleted.
el_GR: Οι κατηγορίες διαγράφηκαν.

en: Parish
el_GR: Ενορία

en: Town / City / Post Office
el_GR: Kωμόπολη / Πόλη / Ταχυδρομείο

note: translators: 1: tax amount 2: country name
en: (includes %1$s estimated for %2$s)
el_GR: (περιλαμβάνει %1$s, εκτίμηση για %2$s)

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: Please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε μία ιδιότητα σε αυτό το προϊόν <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Click here to set your new password.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να ορίσετε το νέο συνθηματικό σας.

en: Whether to create a new user account as part of order processing.
el_GR: Εάν θα δημιουργηθεί νέος λογαριασμός χρήστη κατά την επεξεργασία της παραγγελίας.

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: By clicking "Get started", you agree to our %1$sTerms of Service%2$s
el_GR: Κάνοντας κλικ στο "Ξεκινήστε", συμφωνείτε με τους %1$sΌρους Χρήσης%2$s

en: The slug for the resource.
el_GR: Σύντομος τίτλος για τον πόρο.

en: This password reset key is for a different user account. Please log out and try again.
el_GR: Το κλειδί επαναφοράς του συνθηματικού ανήκει σε διαφορετικό λογαριασμό χρήστη. Παρακαλούμε αποσυνδεθείτε και προσπαθήστε ξανά.

en: Set password
el_GR: Ορισμός συνθηματικού

en: Meta value for UI display.
el_GR: Τιμή μεταδεδομένων για προβολή στη διεπαφή χρήστη.

en: Meta key for UI display.
el_GR: Κλειδί μεταδεδομένων για προβολή στη διεπαφή χρήστη.

en: Parent product name if the product is a variation.
el_GR: Το όνομα του γονικού προϊόντος εάν το προϊόν είναι παραλλαγή.

[ctx: district]
en: Belgrade
el_GR: Βελιγράδι

en: Get in front of shoppers and drive traffic so you can grow your business with Smart Shopping Campaigns and free listings.
el_GR: Εμφανιστείτε μπροστά στους πελάτες και αυξήστε την επισκεψιμότητα, ώστε να αναπτύξετε την επιχείρησή σας με έξυπνες καμπάνιες αγορών και δωρεάν καταχωρίσεις.

en: Let's go
el_GR: Ας ξεκινήσουμε!

en: Abort
el_GR: Διακοπή

en: Setup Wizard
el_GR: Οδηγός εγκατάστασης

en: Export ID.
el_GR: Εξαγωγή ID

en: Export status.
el_GR: Κατάσταση εξαγωγής.

en: Export status message.
el_GR: Μήνυμα κατάστασης εξαγωγής.

en: Search by similar product name, sku, or attribute value.
el_GR: Αναζήτηση για παρόμοια προϊόντα όνομα, sku ή χαρακτηριστικό.

en: Limit result set to orders that include products with the specified attributes.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες που περιλαμβάνουν προϊόντα με συγκεκριμένες ιδιότητες.

en: Limit result set to orders that don't include products with the specified attributes.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες που δεν περιλαμβάνουν προϊόντα με συγκεκριμένες ιδιότητες.

en: Please provide an array of IDs through the noteIds param.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε έναν πίνακα αναγνωριστικών (IDs) μέσω της παραμέτρου noteIds.

en: Online courses are a great solution for any business that can teach a new skill. Since courses don’t require physical product development or shipping, they’re affordable, fast to create, and can generate passive income for years to come. In this article, we provide you more information about selling courses using WooCommerce.
el_GR: Τα διαδικτυακά μαθήματα είναι μια εξαιρετική λύση για κάθε επιχείρηση που μπορεί να διδάξει μια νέα δεξιότητα. Δεδομένου ότι τα μαθήματα δεν απαιτούν ανάπτυξη ή αποστολή φυσικού προϊόντος, είναι οικονομικά προσιτά, δημιουργούνται γρήγορα και μπορούν να δημιουργήσουν παθητικό εισόδημα για πολλά χρόνια. Σε αυτό το άρθρο, σας παρέχουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πώληση μαθημάτων με τη χρήση του WooCommerce.

en: Do you want to sell online courses?
el_GR: Θέλετε να πουλήσετε διαδικτυακά μαθήματα;

en: Monitor your sales and high performing products with the Woo app.
el_GR: Παρακολουθήστε τις πωλήσεις και τα προϊόντα με την υψηλότερη απόδοση με το Woo app.

en: Track your store performance on mobile
el_GR: Παρακολουθήστε την απόδοση του καταστήματος στο κινητό σας

en: Edit and create new products from your mobile devices with the Woo app
el_GR: Επεξεργαστείτε και δημιουργήστε νέα προϊόντα από την κινητή συσκευή σας μέσω της εφαρμογής του Woo

en: Edit products on the move
el_GR: Επεξεργαστείτε προϊόντα εν κινήσει

en: Suez
el_GR: Σουέζ

en: Onboarding is maintained in WooCommerce Admin.
el_GR: Η διαδικασία ένταξης διατηρείται στο WooCommerce Admin.

en: West Greece
el_GR: Δυτική Ελλάδα

en: Ionian Islands
el_GR: Ιόνια νησιά

en: Thessaly
el_GR: Θεσσαλία

en: Epirus
el_GR: Ήπειρος

en: West Macedonia
el_GR: Δυτική Μακεδονία

en: East Macedonia and Thrace
el_GR: Ανατολική Μακεδονία και Θράκη

en: Attica
el_GR: Αττική

en: North Aegean
el_GR: Βόρειο Αιγαίο

en: South Aegean
el_GR: Νότιο Αιγαίο

en: Crete
el_GR: Κρήτη

en: Biskra
el_GR: Μπίσκρα

en: Tipasa
el_GR: Τιπάσα

en: Central Macedonia
el_GR: Κεντρική Μακεδονία

en: Paid
el_GR: Πληρώθηκε

note: translators: %s: File name
en: File uploaded: %s
el_GR: Μεταφορτωμένο αρχείο: %s

en: Net Payment
el_GR: Καθαρή πληρωμή

note: translators: 1: payment date. 2: payment method
en: %1$s via %2$s
el_GR: στις %1$s μέσω %2$s

en: This will change the stock status of all variations.
el_GR: Αυτό θα αλλάξει την κατάσταση αποθέματος όλων των παραλλαγών.

en: Peloponnese
el_GR: Πελοπόννησος

en: Central Greece
el_GR: Στερεά Ελλάδα

en: Are you sure you want to run this tool?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να εκτελέσετε αυτό το εργαλείο;

[ctx: Taxonomy name]
en: Product type
el_GR: Τύπος προϊόντος

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s deleted
el_GR: %s διαγράφηκε

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s added
el_GR: %s προστέθηκε

en: The term name.
el_GR: Το όνομα όρου.

en: The attribute name.
el_GR: Το όνομα χαρακτηριστικού.

en: Is the product stock backordered? This will also return false if backorder notifications are turned off.
el_GR: Είναι το προϊόν σε λίστα αναμονής; Θα επιστρέψει επίσης λάθος (boolean false) σε περίπτωση που οι ειδοποιήσεις σχετικά με τη λίστα αναμονής είναι απενεργοποιημένες.

en: Tag not added.
el_GR: Η ετικέτα δεν προστέθηκε.

en: Category not updated.
el_GR: Η κατηγορία δεν ενημερώθηκε.

en: Tag added.
el_GR: Η ετικέτα προστέθηκε.

en: Tag deleted.
el_GR: Η ετικέτα διαγράφηκε.

en: Tag not updated.
el_GR: Η ετικέτα δεν ενημερώθηκε.

en: Category not added.
el_GR: Η κατηγορία δεν προστέθηκε.

en: Category updated.
el_GR: Η κατηγορία ενημερώθηκε.

en: Category deleted.
el_GR: Η κατηγορία διαγράφηκε.

en: Category added.
el_GR: Η κατηγορία προστέθηκε.

[ctx: Taxonomy name]
en: Product visibility
el_GR: Ορατότητα προϊόντος

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not updated
el_GR: Η ταξινομία %s δεν ενημερώθηκε

en: Visit community forums
el_GR: Επίσκεψη στα φόρα της κοινότητας

en: Community support
el_GR: Υποστήριξη κοινότητας

en: Tag updated.
el_GR: Η ετικέτα ενημερώθηκε.

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
el_GR: Υπάρχει ήδη ένας λογαριασμός με αυτή τη διεύθυνση email. <a href="#" class="showlogin">Παρακαλούμε συνδεθείτε.</a>

en: True if the product is on backorder.
el_GR: Αληθές εάν το προϊόν βρίσκεται σε λίστα αναμονής.

en: Add to cart URL.
el_GR: URL προσθήκης στο καλάθι.

en: Does the product have additional options before it can be added to the cart?
el_GR: Διαθέτει το προϊόν επιπρόσθετες επιλογές, απαραίτητες προκειμένου να μπορέσει να προστεθεί στο καλάθι;

en: The assigned attribute.
el_GR: Η ανατεθειμένη τιμή ιδιότητας.

en: The term slug.
el_GR: Το σύντομο όνομα του όρου.

en: The term ID, or 0 if the attribute is not a global attribute.
el_GR: Το ID του όρου, ή 0 εάν η ιδιότητα δεν είναι καθολική.

en: List of assigned attribute terms.
el_GR: Λίστα των ανατεθειμένων όρων της ιδιότητας.

en: True if this attribute is used by product variations.
el_GR: Αληθές εάν αυτή η ιδιότητα χρησιμοποιείται στις παραλλαγές του προϊόντος.

en: The attribute taxonomy, or null if the attribute is not taxonomy based.
el_GR: Η ταξινομία της ιδιότητας, ή null εάν η ιδιότητα δεν είναι βασισμένη σε ταξινομία.

en: The attribute ID, or 0 if the attribute is not taxonomy based.
el_GR: Το ID της ιδιότητας, ή 0 εάν η ιδιότητα δεν είναι βασισμένη σε ταξινομία.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s updated
el_GR: %s ενημερώθηκε

en: List of variation attributes.
el_GR: Λίστα των χαρακτηριστικών της παραλλαγής.

en: The attribute taxonomy name.
el_GR: Το όνομα ταξινομίας του χαρακτηριστικού.

en: Instance ID.
el_GR: ID στιγμιότυπου.

en: The ID for the resource.
el_GR: ID για την πηγή.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not added
el_GR: %s δεν προστέθηκε

en: Taxes applied to this shipping rate using the smallest unit of the currency.
el_GR: Οι φόροι που εφαρμόζονται σε αυτήν τη μέθοδο αποστολής, χρησιμοποιώντας τη μικρότερη μονάδα του νομίσματος.

en: Bundles
el_GR: Πακέτα

en: Tag name
el_GR: Όνομα ετικέτας

en: Category link
el_GR: Κατηγορία συνδέσμου

en: Category name
el_GR: Όνομα κατηγορίας

en: Category ID
el_GR: ID Κατηγορίας

en: Tag slug
el_GR: Σύντομο όνομα ετικέτας

en: Tag ID
el_GR: ID ετικέτας

en: List of tags, if applicable.
el_GR: Λίστα ετικετών, εάν υπάρχει.

en: Category slug
el_GR: Σύντομο όνομα κατηγορίας

en: List of categories, if applicable.
el_GR: Λίστα κατηγοριών, εάν υπάρχουν.

en: Total distinct customers.
el_GR: Σύνολο διαφορετικών πελατών.

en: Whether or not the profile was skipped.
el_GR: Εάν το προφίλ παραλείφθηκε ή όχι.

en: Clear analytics cache
el_GR: Καθάρισμα προσωρινής μνήμης στατιστικών

en: Analytics cache cleared.
el_GR: Η προσωρινή μνήμη στατιστικών εκκαθαρίστηκε.

en: Customizable products
el_GR: Προσαρμόσιμα προϊόντα

en: Education and learning
el_GR: Εκπαίδευση και μάθηση

en: With our blocks, you can select and display products, categories, filters, and more virtually anywhere on your site — no need to use shortcodes or edit lines of code. Learn more about how to use each one of them.
el_GR: Με αυτά τα μπλοκ, μπορείτε να επιλέξετε και να προβάλετε προϊόντα, κατηγορίες κ.ά. ουσιαστικά οπουδήποτε μέσα στον ιστότοπό σας — δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε shortcodes ή να τροποποιήσετε τον κώδικα. Μάθετε περισσότερα για το πώς να χρησιμοποιήσετε το καθένα.

en: Tag link.
el_GR: Σύνδεσμος ετικέτας.

en: Customize your online store with WooCommerce blocks
el_GR: Προσαρμόστε το ηλεκτρονικό σας κατάστημα με τα μπλοκ του WooCommerce

en: Ready to launch your store?
el_GR: Έτοιμοι να ξεκινήσετε το κατάστημά σας;

en: To make sure you never get that sinking "what did I forget" feeling, we've put together the essential pre-launch checklist.
el_GR: Για να σιγουρευτούμε ότι δεν θα έχετε αυτό το δυσάρεστο συναίσθημα του "κάτι έχω ξεχάσει", έχουμε συγκεντρώσει μία λίστα με όλα τα απαραίτητα πριν την επίσημη έναρξη.

note: translators: 1: Orders URL 2: Address URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
el_GR: Από τον πίνακα ελέγχου του λογαριασμού σας μπορείτε να δείτε τις <a href="%1$s">πρόσφατες παραγγελίες</a> σας, να διαχειριστείτε τις <a href="%2$s">διευθύνσεις χρέωσης</a> και να <a href="%3$s">επεξεργαστείτε το συνθηματικό σας και τις λεπτομέρειες του λογαριασμού σας</a>.

en: Set up additional payment options
el_GR: Ορίστε επιπλέον παρόχους πληρωμών

en: Invalid admin note
el_GR: Μη έγκυρη σημείωση διαχειριστή

en: Browse store
el_GR: Περιηγηθείτε στο κατάστημα

en: Your cart is currently empty!
el_GR: Το καλάθι αυτή τη στιγμή είναι άδειο!

en: Details
el_GR: Στοιχεία

en: Remove item
el_GR: Αφαίρεση στοιχείου

en: New in store
el_GR: Νέο(α) στο κατάστημα.

en: Phone (optional)
el_GR: Τηλέφωνο (προαιρετικό)

en: Order summary
el_GR: Σύνοψη παραγγελίας

en: Payment Method
el_GR: Μέθοδοι πληρωμής

en: Variation options
el_GR: Επιλογές παραλλαγής

en: Discounted price:
el_GR: Μειωμένη τιμή:

en: Previous price:
el_GR: Προηγούμενη τιμή:

note: translators: %d stock amount (number of items in stock for product) translators: %d is number of items in stock for product
en: %d left in stock
el_GR: %d απομένουν σε απόθεμα

en: Postal code (optional)
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας (προαιρετικό)

en: City (optional)
el_GR: Πόλη (προαιρετικό)

en: Country/Region (optional)
el_GR: Χώρα/Περιοχή (προαιρετικό)

en: Country/Region
el_GR: Χώρα/Περιοχή

en: Last name (optional)
el_GR: Επίθετο (προαιρετικό)

en: First name (optional)
el_GR: Όνομα (προαιρετικό)

en: Apartment, suite, etc. (optional)
el_GR: Διαμέρισμα, σουίτα κλπ. (προαιρετικό)

en: Address (optional)
el_GR: Διεύθυνση (προαιρετικό)

en: State/County (optional)
el_GR: Νομός/Περιφέρεια (προαιρετικό)

en: Company (optional)
el_GR: Εταιρεία (προαιρετικό)

en: Add store details
el_GR: Προσθήκη στοιχείων καταστήματος

[ctx: Order status]
en: Draft
el_GR: Πρόχειρο

[ctx: Word count type. Do not translate!]
note: translators: If your word count is based on single characters (e.g. East Asian characters), enter 'characters_excluding_spaces' or 'characters_including_spaces'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
el_GR: λέξεις

en: Store details
el_GR: Στοιχεία καταστήματος

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: Undo
el_GR: Αναίρεση

en: 4 minutes
el_GR: 4 λεπτά

en: 2 minutes
el_GR: 2 λεπτά

en: 1 minute
el_GR: 1 λεπτό

en: 1 minute per product
el_GR: 1 λεπτό ανά προϊόν

en: Line total tax.
el_GR: Γραμμή συνολικού φόρου.

en: Line subtotal tax.
el_GR: Γραμμή υποσυνόλου φόρου.

en: Decimal precision of the returned prices.
el_GR: Ακρίβεια δεκαδικών ψηφίων για τις επιστρεφόμενες τιμές.

en: Line total (the price of the product after coupon discounts have been applied).
el_GR: Σύνολο γραμμής (η τιμή του προϊόντος μετά την εφαρμογή των εκπτώσεων των κουπονιών).

en: Line subtotal (the price of the product before coupon discounts have been applied).
el_GR: Υποσύνολο γραμμής (η τιμή του προϊόντος πριν από την εφαρμογή των εκπτώσεων των κουπονιών).

en: Raw unrounded product prices used in calculations. Provided using a higher unit of precision than the currency.
el_GR: Ακατέργαστες μη στρογγυλοποιημένες τιμές προϊόντων που χρησιμοποιήθηκαν στους υπολογισμούς. Παρέχονται με μεγαλύτερη μονάδα ακρίβειας από το νόμισμα.

en: Item total amounts provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Συνολικά κόστη αντικειμένων που παρέχονται με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: Price data for the product in the current line item, including or excluding taxes based on the "display prices during cart and checkout" setting. Provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Δεδομένα τιμής για το προϊόν στο τρέχον αντικείμενο παραγγελίας (line item), συμπεριλαμβανομένων ή εξαιρουμένων των φόρων βάσει της ρύθμισης "Εμφάνιση τιμών στο καλάθι και στο ταμείο". Παρέχονται χρησιμοποιώντας τη μικρότερη μονάδα του νομίσματος.

en: If true, only one item of this product is allowed for purchase in a single order.
el_GR: Εάν είναι αληθές (true), επιτρέπεται η αγορά ενός μόνο τεμαχίου αυτού του προϊόντος σε μία παραγγελία.

en: Meta data attached to the shipping rate.
el_GR: Μεταδεδομένα που συνδέονται με το κόστος αποστολής.

en: Instance ID of the shipping method that provided the rate.
el_GR: Αναγνωριστικό της μεθόδου αποστολής (instance ID) που παρήγαγε το κόστος αποστολής.

en: True if backorders are allowed past stock availability.
el_GR: Αληθές (true) εάν επιτρέπονται οι λίστες αναμονής ανεξαρτήτως της διαθεσιμότητας αποθέματος.

en: True if this is the rate currently selected by the customer for the cart.
el_GR: Αληθές αν αυτό είναι το κόστος αποστολής που έχει επιλέξει ο πελάτης στο καλάθι.

en: Name of the package.
el_GR: Όνομα του πακέτου.

en: Shipping destination address.
el_GR: Διεύθυνση προορισμού αποστολής.

en: Category image.
el_GR: Εικόνα Κατηγορίας.

en: Error code
el_GR: Κωδικός σφάλματος

en: Number of reviews for products in this category.
el_GR: Αριθμός αξιολογήσεων για προϊόντα σε αυτήν την Κατηγορία.

en: Total discount applied by this coupon.
el_GR: Συνολική έκπτωση που εφαρμόζεται από αυτό το κουπόνι.

en: Total tax removed due to discount applied by this coupon.
el_GR: Συνολικός φόρος που αφαιρέθηκε από την έκπτωση που εφαρμόστηκε από αυτό το κουπόνι.

en: Total price of items in the cart.
el_GR: Συνολικό κόστος των στοιχείων στο καλάθι.

en: Total price of any applied fees.
el_GR: Συνολικό κόστος τυχόν εφαρμοσμένων τελών.

en: Total tax on fees.
el_GR: Σύνολο φόρου επί των τελών.

en: Total discount from applied coupons.
el_GR: Σύνολο έκπτωσης από εφαρμοσμένα κουπόνια.

en: Total tax removed due to discount from applied coupons.
el_GR: Σύνολο φόρου που αφαιρέθηκε λόγω έκπτωσης από εφαρμοσμένα κουπόνια.

en: The amount of tax charged.
el_GR: Το ποσό του φόρου άλλαξε.

en: List of cart item errors, for example, items in the cart which are out of stock.
el_GR: Λίστα σφαλμάτων των στοιχείων καλαθιού, για παράδειγμα, στοιχεία στο καλάθι που είναι εκτός αποθέματος.

en: The ID of the package the shipping rates belong to.
el_GR: Το ID του πακέτου που ανήκουν τα έξοδα αποστολής.

en: Name of the shipping rate, e.g. Express shipping.
el_GR: Η ονομασία των εξόδων αποστολής π.χ. Αποστολή Express.

en: Delivery time estimate text, e.g. 3-5 business days.
el_GR: Το κείμενο του εκτιμώμενου χρόνου παράδοσης, π.χ. 3-5 εργάσιμες ημέρες.

en: ID of the shipping method that provided the rate.
el_GR: Το ID του τρόπου αποστολής που παρείχε τον συντελεστή.

en: Error message
el_GR: Μήνυμα σφάλματος

en: Current set shipping address for the customer.
el_GR: Η ισχύουσα διεύθυνση αποστολής για τον πελάτη.

en: An array of data being returned from the payment gateway.
el_GR: Ένας πίνακας με δεδομένα που επιστρέφονται από την πύλη πληρωμών.

en: Apartment, suite, etc.
el_GR: Διαμέρισμα, κατοικία, κλπ

en: Total price of shipping.
el_GR: Συνολικό κόστος μεταφορικών.

en: Total price the customer will pay.
el_GR: Συνολικό κόστος που θα πληρώσει ο πελάτης.

en: Total tax applied to items and shipping.
el_GR: Συνολικός φόρος που εφαρμόζεται σε στοιχεία και μεταφορικά.

en: The name of the tax.
el_GR: Η ονομασία του φόρου.

en: List of shipping rates.
el_GR: Λίστα με τα έξοδα μεταφορικών.

en: The ID of the payment method being used to process the payment.
el_GR: Το ID της μεθόδου πληρωμής που χρησιμοποιείται για να επεξεργαστεί την πληρωμή.

en: A URL to redirect the customer after checkout. This could be, for example, a link to the payment processors website.
el_GR: Ένα URL που να ανακατευθύνετε τον πελάτη μετά την ολοκλήρωση αγοράς. Αυτό θα μπορούσε να είναι, για παράδειγμα, ένας σύνδεσμος προς τον ιστότοπο του επεξεργαστή πληρωμής.

en: Quantity of the item in the current package.
el_GR: Η ποσότητα του στοιχείου στο ισχύον πακέτο.

en: ID of the shipping rate.
el_GR: ID των εξόδων μεταφοράς.

en: Description of the shipping rate, e.g. Dispatched via USPS.
el_GR: Η περιγραφή των εξόδων μεταφοράς, π.χ. Αποστέλλεται μέσω Courier.

en: Total tax on items in the cart.
el_GR: Συνολικός φόρος στα στοιχεία του καλαθιού.

en: Name of the item.
el_GR: Η ονομασία του στοιχείου.

en: List of applied cart coupons.
el_GR: Λίστα με εφαρμοσμένα κουπόνια στο καλάθι.

en: The coupons unique code.
el_GR: Τα κουπόνια είναι μοναδικός κωδικός.

en: State/County code, or name of the state, county, province, or district.
el_GR: Πολιτεία/Κωδικός χώρας, ή το όνομα της πολιτείας, χώρα, επαρχία, ή συνοικία.

en: List of cart items the returned shipping rates apply to.
el_GR: Λίστα προϊόντων καλαθιού στα οποία υπάρχουν χρεώσεις επιστροφής.

en: List of available shipping rates for the cart.
el_GR: Λίστα διαθέσιμων χρεώσεων για το καλάθι.

en: Currency code (in ISO format) for returned prices.
el_GR: Κωδικός νομίσματος (σε μορφή ISO) για τις επιστρεφόμενες τιμές.

en: Country/Region code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
el_GR: Κωδικός χώρας/περιοχής σε μορφή ISO 3166-1 alpha-2.

en: Cart total amounts provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Συνολικά ποσά καλάθιου που παρέχονται με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: Min and max prices found in collection of products, provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Ελάχιστες και μέγιστες τιμές που βρέθηκαν σε συλλογή προϊόντων, με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: Price prefix for the currency which can be used to format returned prices.
el_GR: Πρόθεμα τιμής για το νόμισμα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη μορφοποίηση των επιστρεφόμενων τιμών.

en: Thousand separator for the currency which can be used to format returned prices.
el_GR: Διαχωριστικό χιλιάδων για το νόμισμα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη μορφοποίηση των επιστρεφόμενων τιμών.

en: Currency symbol for the currency which can be used to format returned prices.
el_GR: Σύμβολο νομίσματος για το νόμισμα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη μορφοποίηση των επιστρεφόμενων τιμών.

en: Total amounts provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Συνολικά ποσά που παρέχονται με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: Price of this shipping rate using the smallest unit of the currency.
el_GR: Το κόστος αυτής της μεθόδου αποστολής, χρησιμοποιώντας τη μικρότερη μονάδα νομίσματος.

en: Lines of taxes applied to items and shipping.
el_GR: Φόροι (line taxes) που εφαρμόζονται στα αντικείμενα και τα κόστη αποστολής.

en: True if the cart needs payment. False for carts with only free products and no shipping costs.
el_GR: Αληθές (true) αν το καλάθι χρειάζεται πληρωμή. Ψευδές (false) για καλάθια με αποκλειστικά δωρεάν προϊόντα και χωρίς έξοδα αποστολής.

en: Returns number of products within attribute terms.
el_GR: Επιστρέφει τον αριθμό των προϊόντων που ανήκουν στους όρους μιας ιδιότητας.

note: translators: Placeholders are class and method names
en: %1$s requires an instance of %2$s or %3$s for the address
el_GR: Το %1$s απαιτεί ένα στιγμιότυπο (instance) του %2$s ή του %3$s για τη διεύθυνση

en: Decimal separator for the currency which can be used to format returned prices.
el_GR: Δεκαδικό διαχωριστικό για το νόμισμα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη μορφοποίηση των επιστρεφόμενων τιμών.

en: Currency minor unit (number of digits after the decimal separator) for returned prices.
el_GR: Η μικρότερη μονάδα νομίσματος (αριθμός ψηφίων μετά το δεκαδικό διαχωριστικό) για τις επιστρεφόμενες τιμές.

en: Status of the payment returned by the gateway. One of success, pending, failure, error.
el_GR: Κατάσταση της πληρωμής που επιστρέφεται από την πύλη πληρωμών. Ένα από τα ακόλουθα: success, pending, failure, error.

en: Result of payment processing, or null if not yet processed.
el_GR: Το αποτέλεσμα της επεξεργασμένης πληρωμής ή null αν δεν έχει ακόμη επεξεργαστεί.

en: Cart item is invalid.
el_GR: Μη έγκυρο στοιχείο καλαθιού.

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
el_GR: Μη έγκυρα κουπόνια αφαιρέθηκαν από το καλάθι: "%s"

en: Cannot create order from empty cart.
el_GR: Αδυναμία δημιουργία παραγγελίας από άδειο καλάθι.

note: translators: %s coupon code
en: "%s" is an invalid coupon code.
el_GR: "%s" είναι μη έγκυρος κωδικός κουπονιού.

note: translators: %s coupon code
en: Coupon code "%s" has already been applied.
el_GR: Ο κωδικός κουπονιού "%s" έχει ήδη εφαρμοσθεί.

en: Coupons are disabled.
el_GR: Τα κουπόνια έχουν απενεργοποιηθεί.

en: Invalid coupon code.
el_GR: Λανθασμένος κωδικός κουπονιού.

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
el_GR: Το κουπόνι δεν μπορεί να αφαιρεθεί διότι δεν έχει εφαρμοσθεί στο καλάθι.

en: Coupon does not exist in the cart.
el_GR: Το κουπόνι δεν υπάρχει στο καλάθι.

en: Sort ascending or descending.
el_GR: Ταξινόμηση αύξουσα ή φθίνουσα.

en: Price string formatted as HTML.
el_GR: Αλφαριθμητικό (string) τιμής διαμορφωμένο ως HTML.

note: translators: %s: coupon code
en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
el_GR: "%s" έχει ήδη εφαρμοστεί και δεν γίνεται να χρησιμοποιηθεί συνδυαστικά με άλλα κουπόνια.

en: Second line of the address being shipped to.
el_GR: Δεύτερη γραμμή της διεύθυνσης που θα γίνει η παράδοση.

en: City of the address being shipped to.
el_GR: Η πόλη της διεύθυνσης που θα γίνει η παράδοση.

en: Cart item no longer exists or is invalid.
el_GR: Το στοιχείο του καλαθιού δεν υπάρχει πλέον ή είναι λανθασμένο.

en: No payment method provided.
el_GR: Δεν ορίστηκε μέθοδος πληρωμής.

en: New quantity of the item in the cart.
el_GR: Νέα ποσότητα του στοιχείου στο καλάθι.

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
el_GR: Ο ταχυδρομικός κώδικας της διεύθυνσης που θα γίνει η παράδοση.

en: ISO code for the country of the address being shipped to.
el_GR: Κωδικός ISO της χώρας της διεύθυνσης που θα γίνει η παράδοση.

note: translators: %1$s coupon code, %2$s reason.
en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
el_GR: Το κουπόνι "%1$s" έχει αφαιρεθεί από το καλάθι σας: %2$s

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
el_GR: &quot;%s&quot; δεν είναι διαθέσιμο για αγορά.

en: Customer ID if registered. Will return 0 for guests.
el_GR: ID Πελάτη αν είναι εγγεγραμμένος. Επιστρέφει 0 για τους Επισκέπτες.

en: If true, empty terms will not be returned.
el_GR: Αν είναι αληθές (true), δεν επιστρέφονται κενοί όροι.

en: Product short description in HTML format.
el_GR: Σύντομη περιγραφή προϊόντος σε μορφή HTML.

en: Product full description in HTML format.
el_GR: Πλήρης περιγραφή προϊόντος σε μορφή HTML.

en: The order ID to process during checkout.
el_GR: Το ID της παραγγελίας προς επεξεργασία κατά την ολοκλήρωση αγοράς.

en: Note added to the order by the customer during checkout.
el_GR: Προστέθηκε από τον πελάτη σημείωση στην παραγγελία κατά την ολοκλήρωση αγοράς.

en: Method not implemented
el_GR: Η μέθοδος δεν έχει υλοποιηθεί

en: ID of the parent product, if applicable.
el_GR: ID γονικού προϊόντος, εάν υπάρχει.

en: List of variation IDs, if applicable.
el_GR: Λίστα IDs των παραλλαγών, εάν υπάρχουν.

en: Parent term ID, if applicable.
el_GR: ID γονικού όρου, εάν υπάρχει.

en: Sort by term property.
el_GR: Ταξινόμηση βάσει όρου ιδιότητας.

en: Unique identifier (key) for the cart item.
el_GR: Μοναδικός αναγνωσριστής (κλειδί) για το στοιχείο καλαθιού.

en: First line of the address being shipped to.
el_GR: Πρώτη γραμμή της διεύθυνσης που θα γίνει η παράδοση.

en: Unique identifier for the coupon within the cart.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το κουπόνι μέσα στο καλάθι.

en: Invalid payment result received from payment method.
el_GR: Εσφαλμένο αποτέλεσμα πληρωμής λήφθηκε από την μέθοδο πληρωμής.

note: Translators: %s Payment method ID.
en: The %s payment gateway is not available.
el_GR: Η πύλη πληρωμών %s δεν είναι διαθέσιμη.

en: Limit result set to reviews from specific category IDs.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αξιολογήσεις από κατηγορίες με συγκεκριμένα IDs.

en: Limit result set to reviews from specific product IDs.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αξιολογήσεις από προϊόντα με συγκεκριμένα IDs.

en: Limit result set to products based on a minimum price, provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με βάση μια ελάχιστη τιμή, που παρέχεται με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: Limit result set to products based on a maximum price, provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με βάση μια μέγιστη τιμή, που παρέχεται με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: Order status. Payment providers will update this value after payment.
el_GR: Κατάσταση παραγγελίας. Οι πάροχοι πληρωμών θα ενημερώνουν αυτή την τιμή μετά την πληρωμή.

en: Price data provided using the smallest unit of the currency.
el_GR: Δεδομένα τιμών που παρέχονται με τη χρήση της μικρότερης μονάδας του νομίσματος.

en: Order key used to check validity or protect access to certain order data.
el_GR: Κλειδί παραγγελίας (order key) που χρησιμοποιείται για τον έλεγχο της εγκυρότητας ή την προστασία της πρόσβασης σε ορισμένα δεδομένα παραγγελίας.

en: Quantity left in stock if stock is low, or null if not applicable.
el_GR: Η ποσότητα που απομένει σε απόθεμα εάν το απόθεμα είναι χαμηλό, ή null εάν δεν εφαρμόζεται η αντίστοιχη ρύθμιση.

en: The chosen rate ID for the package.
el_GR: Το αναγνωριστικό του επιλεγμένου κόστους αποστολής (rate ID) για το πακέτο αποστολής (package).

en: Unique identifier (key) for the cart item to update.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό (key) για το αντικείμενο του καλαθιού που πρόκειται να ενημερωθεί.

en: Data to pass through to the payment method when processing payment.
el_GR: Δεδομένα που θα διαβιβάζονται στη μέθοδο πληρωμής κατά την επεξεργασία της πληρωμής.

en: ISO code, or name, for the state, province, or district of the address being shipped to.
el_GR: Κωδικός ISO ή όνομα της πολιτείας, της επαρχίας ή της περιοχής της διεύθυνσης στην οποία γίνεται η αποστολή.

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
el_GR: Επαλήθευση βάσης δεδομένων... Ένας ή περισσότεροι πίνακες εξακολουθούν να λείπουν:

en: Database verified successfully.
el_GR: Η Βάση Δεδομένων επαληθεύτηκε επιτυχώς.

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
el_GR: Χρειάζεστε WooCommerce 4.2 ή νεότερο για να εκτελέσετε αυτό το εργαλείο.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
el_GR: Η ενεργή έκδοση του WooCommerce δεν υποστηρίζει την εκκαθάριση κρυφής μνήμης Προτύπων.

en: Template cache cleared.
el_GR: Η κρυφή μνήμη του Προτύπου εκκαθαρίστηκε.

en: First order received
el_GR: Ελήφθη η πρώτη παραγγελία

en: Verify database
el_GR: Επαληθεύστε την βάση δεδομένων

en: Verify base database tables
el_GR: Επαλήθευσε τους κύριους πίνακες της βάσης δεδομένων

en: Get real-time order alerts anywhere
el_GR: Λάβετε απ' οπουδήποτε, ειδοποιήσεις παραγγελιών σε πραγματικό χρόνο

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
el_GR: Λάβετε ειδοποιήσεις σχετικά με την δραστηριότητα του καταστήματος, συμπεριλαμβανομένων των νέων παραγγελιών και των αξιολογήσεων προϊόντων, απευθείας στις φορητές συσκευές σας με την εφαρμογή Woo.

en: Invalid category ID.
el_GR: Λανθασμένο ID Κατηγορίας.

en: Verify if all base database tables are present.
el_GR: Επαλήθευση ότι είναι παρόντες όλοι οι κύριοι πίνακες της βάσης δεδομένων.

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
el_GR: Συλλέξτε και επιβεβαιώστε αριθμούς EU ΑΦΜ στην ολοκλήρωση αγορών.

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
el_GR: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων που θα επιστραφούν στο σύνολο αποτελεσμάτων. Αν αφεθεί κενό, η προεπιλογή είναι χωρίς όριο.

note: translators: %1$s table name, %2$s database user, %3$s database name.
en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
el_GR: Η δημιουργία του πίνακα %1$s του WooCommerce απέτυχε. Έχει ο χρήστης %2$s δικαιώματα CREATE στη βάση δεδομένων %3$s;

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
el_GR: Εάν το κατάστημά σας εδρεύει στην ΕΕ, σας συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε την επέκταση EU VAT Number σε συνεργασία με τους αυτοματοποιημένους φόρους. Προσθέτει στην ολοκλήρωση αγοράς σας ένα πεδίο για τη εισαγωγή και την επικύρωση του αριθμού ΑΦΜ του πελάτη, εφόσον διαθέτει.

en: Clear template cache
el_GR: Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης προτύπων

en: This tool will empty the template cache.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα αδειάσει την προσωρινή μνήμη των προτύπων.

en: Start your online clothing store
el_GR: Ξεκινήστε το διαδικτυακό σας κατάστημα ρουχισμού

en: Do you need help with adding your first product?
el_GR: Χρειάζεστε κάποια βοήθεια με την προσθήκη του πρώτου σας προϊόντος;

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
el_GR: Αυτό το εκπαιδευτικό βίντεο θα σας βοηθήσει σχετικά με όλη την διαδικασία προσθήκης του πρώτου σας προϊόντος στο WooCommerce.

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
el_GR: Η έναρξη ενός ιστοτόπου μόδας είναι συναρπαστική, αλλά μπορεί να σας φαίνεται και υπερβολική. Σε αυτό το άρθρο, θα σας καθοδηγήσουμε στη διαδικασία εγκατάστασης, θα σας διδάξουμε πώς να δημιουργείτε επιτυχημένες λίστες προϊόντων και θα σας δείξουμε πώς να προωθήσετε το προϊόν στο ιδανικό κοινό σας.

en: The admin note layout has a wrong prop value.
el_GR: Η διάταξη σημείωσης διαχειριστή έχει λάθος τιμή ιδιότητας (prop value).

en: Watch tutorial
el_GR: Δείτε το εκπαιδευτικό υλικό

en: Share feedback
el_GR: Μοιραστείτε την κριτική σας

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
el_GR: Τώρα που μας επιλέξατε ως συνεργάτη, στόχος μας είναι να διασφαλίσουμε ότι παρέχουμε τα κατάλληλα εργαλεία για την κάλυψη των αναγκών σας. Ανυπομονούμε να λάβουμε τα σχόλιά σας σχετικά με την εμπειρία εγκατάστασης του καταστήματος, ώστε να μπορέσουμε να τη βελτιώσουμε στο μέλλον.

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
el_GR: Η αλλαγή πλατφόρμας ηλεκτρονικού εμπορίου μπορεί να φαίνεται σαν ένα μεγάλο εμπόδιο που πρέπει να ξεπεραστεί, αλλά είναι ευκολότερο απ' ό,τι νομίζετε να μεταφέρετε τα προϊόντα, τους πελάτες και τις παραγγελίες σας στο WooCommerce. Αυτό το άρθρο θα σας βοηθήσει με τη διέλευση αυτής της διαδικασίας.

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
el_GR: Επιθυμείτε να μετακινηθείτε από το Shopify στο WooCommerce;

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
el_GR: Το WooCommerce Subscriptions σας επιτρέπει να εισαγάγετε μια ποικιλία συνδρομών για φυσικά ή εικονικά προϊόντα και υπηρεσίες. Δημιουργήστε λέσχες προϊόντων του μήνα, εβδομαδιαίες συνδρομές υπηρεσιών ή ακόμη και ετήσια πακέτα χρέωσης λογισμικού. Προσθέστε τέλη εγγραφής, προσφέρετε δωρεάν δοκιμές ή ορίστε περιόδους λήξης.

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
el_GR: Χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις Συνδρομές WooCommerce;

en: Plugins were successfully activated.
el_GR: Τα Πρόσθετα ενεργοποιήθηκαν επιτυχώς.

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
el_GR: Υπήρξε κάποιο πρόβλημα στην ενεργοποίηση κάποιων εκ των αιτηθέντων Προσθέτων.

en: Views
el_GR: Προβολές

en: Plugins must be a non-empty array.
el_GR: Τα Πρόσθετα πρέπει να είναι ένας μη κενός πίνακας.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
el_GR: Υπήρξε κάποιο πρόβλημα κατά την εγκατάσταση κάποιων εκ των αιτηθέντων προσθέτων.

en: Plugins were successfully installed.
el_GR: Τα Πρόσθετα εγκαταστάθηκαν επιτυχώς.

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",")
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
el_GR: Ένας ή περισσότεροι πίνακες που απαιτούνται για την λειτουργία του WooCommerce απουσιάζουν, ορισμένες λειτουργίες ενδέχεται να μην λειτουργούν όπως θα αναμενόταν. Απόντες πίνακες: %1$s.

en: The image of the note, if any.
el_GR: Η εικόνα της σημείωσης, αν υπάρχει κάποια.

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
el_GR: &quot;%s&quot; είναι εκτός αποθέματος και δεν μπορεί να αγορασθεί.

en: Visitors
el_GR: Επισκέπτες

en: Sorry, there is no note with that ID.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν υπάρχει σημείωση με αυτό το ID.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
el_GR: Το ζητούμενο πρόσθετο `%s`. δεν έχει ακόμη εγκατασταθεί.

note: translators: %s: product name
en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
el_GR: Δεν υπάρχουν αρκετά διαθέσιμα τεμάχια %s σε απόθεμα για να εκπληρώσουν αυτήν την παραγγελία.

en: Features
el_GR: Δυνατότητες

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
el_GR: Ξεκινήστε να χρησιμοποιείτε νέες δυνατότητες που διατίθενται σταδιακά για να βελτιώσετε την εμπειρία διαχείρισης καταστήματος.

en: Registers whether the note is deleted or not
el_GR: Καταχωρεί εάν η σημείωση έχει διαγραφεί ή όχι

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
el_GR: Το ζητούμενο πρόσθετο `%s` δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί. Η εγκατάσταση του αναβαθμιστή απέτυχε.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
el_GR: Η διάταξη της σημείωσης (π.χ. μπάνερ, μικρογραφία, απλή).

en: Database tables missing
el_GR: Λείπουν πίνακες της βάσης δεδομένων

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",") %2$s: Link to check again
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
el_GR: Ένας ή περισσότεροι πίνακες που απαιτούνται για την λειτουργία του WooCommerce απουσιάζουν, ορισμένες λειτουργίες ενδέχεται να μην λειτουργούν όπως θα αναμενόταν. Απόντες πίνακες: %1$s. <a href="%2$s">Επανέλεγχος</a>

note: translators: Comma separated list of missing tables.
en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
el_GR: Απόντες κύριοι πίνακες %s. Ορισμένες λειτουργίες του WooCommerce ενδέχεται να μην λειτουργούν όπως θα αναμενόταν.

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Overview
el_GR: Επισκόπηση

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
el_GR: Λάβετε πληρωμές μέσω του παρόχου που σας ταιριάζει - επιλέξτε ανάμεσα σε 100+ πύλες πληρωμών για το WooCommerce.

en: Install plugins
el_GR: Εγκατάσταση προσθέτων

en: Start accepting payments on your store!
el_GR: Ξεκινήστε να δέχεστε πληρωμές στο κατάστημα σας!

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
el_GR: Παρατηρήσαμε ότι υπήρξε ένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του Jetpack και του WooCommerce Shipping & Tax. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά για να επωφεληθείτε από τα πλεονεκτήματα της σύνδεσης αυτών των προσθέτων με το κατάστημά σας! Συγγνώμη για την ταλαιπωρία. Τα πρόσθετα "Jetpack" και "WooCommerce Shipping & Tax" θα εγκατασταθούν και θα ενεργοποιηθούν δωρεάν.

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
el_GR: Εμφανίστηκε ένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του Jetpack και του WooCommerce Shipping & Tax. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: Sofala
el_GR: Σοφάλα

en: Niassa
el_GR: Νιάσσα

en: Nampula
el_GR: Ναμπούλα

en: Tete
el_GR: Τέτε

en: Bono
el_GR: Μπόνο

en: Savannah
el_GR: Σαβάνα

en: Ashanti
el_GR: Ασάντι

en: Volta
el_GR: Βόλτα

en: Gaza
el_GR: Γάζα

en: Manica
el_GR: Μανίκα

en: Maputo
el_GR: Μαπούτο

en: Western North
el_GR: Δυτική Βόρεια

en: Upper West
el_GR: Άνω Δυτική

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
el_GR: WooCommerce δεδομένα πελάτη του χρήστη.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
el_GR: WooCommerce δεδομένα παραγγελιών του χρήστη.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
el_GR: WooCommerce δεδομένα αγορασμένων μεταφορτώσιμων προϊόντων του χρήστη.

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
el_GR: WooCommerce δεδομένα πρόσβασης σε μεταφορτώσιμα προϊόντα του χρήστη.

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
el_GR: WooCommerce δεδομένα αναγνωριστικών πληρωμών του χρήστη.

note: translators: 1: uploads directory URL 2: documentation URL
en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
el_GR: Ο φάκελος μεταφορτώσεων του καταστήματός σας είναι <a href="%1$s">προσβάσιμος μέσω του διαδικτύου</a>. Συνιστούμε να <a href="%2$s">ρυθμίσετε τον server σας ώστε 
     να αποτρέπει τη δημιουργία ευρετηρίου με τα περιεχόμενα αυτού του φακέλου</a>.

note: translators: %s function name.
en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
el_GR: Η %s() κλήθηκε πριν από την ενέργεια αρχικοποίησης του data store του Action Scheduler

en: Finish setup
el_GR: Ολοκλήρωση ρύθμισης

en: Take payments in cash upon delivery.
el_GR: Λάβετε πληρωμές σε μετρητά κατά την παράδοση.

en: Take payments via bank transfer.
el_GR: Λάβετε πληρωμές μέσω τραπεζικής συναλλαγής..

note: translators: 1: current version. 2: latest version
en: %1$s (update to version %2$s is available)
el_GR: %1$s (ενημέρωση στην έκδοση %2$s είναι διαθέσιμη)

en: WooCommerce.com support
el_GR: Υποστήριξη WooCommerce.com

en: Shipment Tracking
el_GR: Παρακολούθηση αποστολής

note: translators: %s: version
en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
el_GR: Η εγκατεστημένη έκδοση δεν είναι δοκιμασμένη με την ενεργή έκδοση του WooCommerce %s

note: translators: %s: URL of WooCommerce.com subscriptions tab.
en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
el_GR: Παρακαλούμε επισκεφθείτε τη <a href="%s" target="_blank">σελίδα συνδρομών</a> και ανανεώστε την για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις.

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, η δωρεάν αποστολή θα είναι διαθέσιμη βάσει του ποσού της παραγγελίας προ εκπτώσης.

en: Apply minimum order rule before coupon discount
el_GR: Εφαρμογή κανόνα ελάχιστου ποσού παραγγελίας προτού υπολογιστούν οι εκπτώσεις από κουπόνια

note: translators: %1$s: link to docs
en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
el_GR: Επισκεφθείτε το WooCommerce.com για να μάθετε περισσότερα για το <a href="%1$s" target="_blank">πώς να ξεκινήσετε</a>.

note: translators: %s: Forum URL
en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on WooCommerce.com, <a href="%2$s">open a support request at WooCommerce.com</a>.
el_GR: Για περαιτέρω υποστήριξη σχετικά με το WooCommerce, ανατρέξτε στο <a href="%1$s">forum της κοινότητας</a>. Για βοήθεια σχετικά με premium επεκτάσεις που πωλούνται στο WooCommerce.com, <a href="%2$s">ανοίξτε ένα αίτημα υποστήριξης στο WooCommerce.com</a>.

en: Coupons discounts
el_GR: Κουπόνια εκπτώσεων

en: Shipping Label
el_GR: Ετικέτα Αποστολής

en: The plugin could not be activated.
el_GR: Το πρόσθετο δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.

en: Personalize homepage
el_GR: Πρόσωποποίηση αρχικής σελίδας

en: Personalize your store's homepage
el_GR: Προσωποποιήστε την αρχική σελίδα του καταστήματος σας

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
el_GR: Η αρχική σελίδα αποτελεί ένα από τα πιο σημαντικά σημεία εισόδου στο κατάστημά σας. Όταν γίνει σωστά, μπορεί να οδηγήσει σε υψηλότερες μετατροπές και συμμετοχή του επισκέπτη. Μην ξεχάσετε να εξατομικεύσετε την αρχική σελίδα που δημιουργήσαμε για εσάς κατά τη διαδικασία ρύθμισης του καταστήματός σας.

en: Limit stats fields to the specified items.
el_GR: Περιορίστε τα πεδία στατιστικών σε συγκεκριμένα αντικείμενα.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
el_GR: Σφάλμα κατά την επικοινωνία με το πρόσθετο WooPayments.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
el_GR: Αποδεχτείτε με ασφάλεια πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες στον ιστότοπό σας. Διαχειριστείτε τις συναλλαγές χωρίς να φύγετε από τον πίνακα ελέγχου του WordPress. Μόνο με το <strong>WooPayments</strong>.

en: Try the new way to get paid
el_GR: Δοκιμάστε τον νέο τρόπο να πληρώνεστε

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
el_GR: Φαίνεται πως ένας ή παραπάνω πίνακες λείπουν από την βάση δεδομένων. Γίνεται απόπειρα για να επαναδημιουργηθούν οι πίνακες που λείπουν.

note: translators: %s: Link to settings page.
en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
el_GR: Το κατάστημά σας έχει ρυθμιστεί να παρέχει τα ψηφιακά προϊόντα χρησιμοποιώντας τη μέθοδο «Μόνο ανακατεύθυνση». Αυτή η μέθοδος είναι παρωχημένη, <a href="%s">παρακαλούμε επιλέξτε μία διαφορετική μέθοδο.</a><br><em>Εάν χρησιμοποιείτε έναν απομακρυσμένο διακομιστή για τα μεταφορτώσιμα αρχεία σας (όπως το Google Drive, το Dropbox, το Amazon S3), ίσως να θέλετε να επιλέξετε προαιρετικά το "Να επιτρέπεται η ανακατεύθυνση (μη ασφαλές) ως έσχατη λύση". Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή  και/ή επιλέγοντας μία από τις άλλες μεθόδους θα κάνει αυτήν την ειδοποίηση να εξαφανιστεί.</em>

en: Get started
el_GR: Ξεκινήστε

en: Choose theme
el_GR: Επιλέξτε θέμα

en: Mobile app
el_GR: Εφαρμογή για κινητό

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
el_GR: Αποστείλτε στοχευμένες καμπάνιες, ανακτήστε εγκαταλελειμμένα καλάθια και πολλά περισσότερα με το Mailchimp.

en: Set up payments
el_GR: Ρύθμιση πληρωμών

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
el_GR: Επιλέξτε τη μέθοδο πληρωμής που επιθυμείτε, πληρώστε τώρα, αργότερα ή σε δόσεις. Χωρίς πιστωτικές κάρτες, χωρίς κωδικούς, χωρίς έγνοιες.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
el_GR: Δεχτείτε με ασφάλεια πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες με ένα χαμηλό επιτόκιο, χωρίς ξαφνικές χρεώσεις (διατίθενται προσαρμοσμένες τιμές). Πουλήστε διαδυκτιακά και στο κατάστημα και παρακολουθήστε τις πωλήσεις και τα αποθέματα σε ένα μέρος.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
el_GR: Αποδεχτείτε χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες σε 135+ νομίσματα, μεθόδους όπως η Alipay και oλοκλήρωση αγοράς με ένα άγγιγμα με το Apple Pay.

en: Store connected successfully.
el_GR: Το κατάστημα συνδέθηκε επιτυχώς.

en: Import your products
el_GR: Εισαγωγή των προϊόντων σας

en: Close dialog
el_GR: Κλείσιμο διαλόγου

en: Dismiss this notice
el_GR: Απόκρυψη της ειδοποίησης

en: Average order value
el_GR: Μέση τιμή παραγγελίας

en: 🎉 Congrats on adding your first product!
el_GR: 🎉 Συγχαρητήρια προσθέσατε το πρώτο σας προϊόν.

en: Amount
el_GR: Ποσό

en: Gross sales
el_GR: Aκαθάριστες πωλήσεις

en: Customer type
el_GR: Τύπος πελάτη

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Food and drink
el_GR: Φαγητό και Ποτό

en: Electronics and computers
el_GR: Ηλεκτρονικά και υπολογιστές

en: Health and beauty
el_GR: Υγεία και ομορφιά

en: Fashion, apparel, and accessories
el_GR: Μόδα, εμφάνιση και αξεσουάρ

en: Edit Coupon
el_GR: Τροποποίηση κουπονιού

en: Edit Order
el_GR: Επεξεργασία Παραγγελίας

en: [deleted]
el_GR: [διαγράφηκε]

en: Edit Product
el_GR: Τροποποίηση προϊόντος

en: Analytics
el_GR: Στατιστικά

en: Bookings
el_GR: Κρατήσεις

en: IP address.
el_GR: Διεύθυνση IP

en: Plugin name.
el_GR: Ονομασία πρόσθετου.

en: Plugin status.
el_GR: Κατάσταση προσθέτου.

en: Home, furniture, and garden
el_GR: Σπίτι, έπιπλα και κήπος

en: Memberships
el_GR: Συνδρομές

en: Physical products
el_GR: Φυσικά προϊόντα

en: There was an error connecting to Square.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα κατά την σύνδεση στη Square.

en: Task List
el_GR: Λίστα εργασιών

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
el_GR: Εάν θέλετε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε ξανά τον οδηγό εγκατάστασης, παρακαλούμε πατήστε στο παρακάτω κουμπί.

en: Profile Setup Wizard
el_GR: Οδηγός ρύθμισης Προφίλ

en: CBD and other hemp-derived products
el_GR: CBD και άλλα κανναβινοειδή προϊόντα

en: Plugin slug.
el_GR: Σύντομος τίτλος πρόσθετου.

en: WooCommerce Onboarding
el_GR: Διαδικασία ένταξης στο WooCommerce

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
el_GR: Ενέργεια που πρέπει να ολοκληρωθεί ώστε να συνδέσετε το Jetpack.

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
el_GR: Εάν θέλετε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τις λίστες εργασιών, παρακαλούμε πατήστε το παρακάτω κουμπί.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
el_GR: Μη έγκυρο αίτημα. Παρακαλούμε δώστε την παράμετρο αντιστοίχισης.

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
el_GR: Ο εντοπισμός της τρέχουσας σελίδας θα πρέπει να καλείται στο hook `current_screen` ή αργότερα.

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
el_GR: Μπορεί να εισαχθεί μια μερική διεύθυνση IP και θα επιστραφούν τα αποτελέσματα που ταιριάζουν.

note: translators: %s: report name
en: Download your %s Report
el_GR: Μεταφορτώστε την αναφορά για: %s

note: translators: %1$s: report name, %2$s: download URL
en: Download your %1$s Report: %2$s
el_GR: Μεταφορτώστε την αναφορά για %1$s: %2$s

en: Theme status.
el_GR: Κατάσταση θέματος.

en: Sign Up
el_GR: Εγγραφείτε

en: Postal Code
el_GR: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Jetpack is not installed or active.
el_GR: Το Jetpack δεν είναι εγκατεστημένο ή ενεργό.

en: Status of note.
el_GR: Κατάσταση σημείωσης.

en: Last Active
el_GR: Τελευταία Ενεργός

en: Number of customers.
el_GR: Αριθμός πελατών.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να διαχειριστείτε τα πρόσθετα.

en: Invalid plugin.
el_GR: Εσφαλμένο πρόσθετο.

en: Sorry, you cannot manage themes.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να διαχειριστείτε τα θέματα.

en: Average number of orders.
el_GR: Μέσος αριθμός παραγγελιών.

en: Average total spend per customer.
el_GR: Μέση συνολική δαπάνη ανά πελάτη.

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα κατά την σύνδεση στο WooCommerce.com. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed.
el_GR: Το ζητούμενο πρόσθετο `%s` δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

en: The requested theme could not be activated.
el_GR: Το ζητούμενο θέμα δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: Invalid theme %s.
el_GR: Εσφαλμένο θέμα %s.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed.
el_GR: Το ζητούμενο θέμα `%s` δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.

en: Theme slug.
el_GR: Σύντομος τίτλος θέματος.

en: Industry.
el_GR: Τομέας δραστηριότητας.

en: Extra business extensions to install.
el_GR: Επιπλέον επεκτάσεις για επιχειρήσεις προς εγκατάσταση.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services). translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
el_GR: Το Πρόσθετο που ζητήσατε `%s` δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί. Η κλήση του API του Πρόσθετου απέτυχε.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
el_GR: Το Θέμα που ζητήσατε `%s` δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί. Η κλήση του API του Θέματος απέτυχε.

en: Source of the note.
el_GR: Η πηγή της σημείωσης.

en: Content of the note.
el_GR: Το περιεχόμενο της σημείωσης.

en: Title of the note.
el_GR: Ο τίτλος της σημείωσης.

en: Name of the note.
el_GR: Η ονομασία της σημείωσης.

en: ID of the note record.
el_GR: Το ID της εγγραφής της σημείωσης.

en: Type of note.
el_GR: Ο τύπος της σημείωσης.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 numbers.
el_GR: %s πρέπει να περιλαμβάνει 2 αριθμούς.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 valid dates.
el_GR: %s πρέπει να περιλαμβάνει 2 έγκυρες ημερομηνίες.

en: An array of actions, if any, for the note.
el_GR: Πίνακας ενεργειών, αν υπάρχουν κάποιες, για την σημείωση.

en: Date the note was created (GMT).
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε η σημείωση (GMT).

en: Date the note was created.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε η σημείωση.

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
el_GR: Ο τύπος της σημείωσης (π.χ. σφάλμα, προειδοποίηση, κλπ).

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be activated.
el_GR: Το ζητούμενο πρόσθετο `%s` δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.

en: Product parent name.
el_GR: Όνομα γονικού προϊόντος.

en: Onboarding profile data has been updated.
el_GR: Τα δεδομένα προφίλ της διαδικασίας ένταξης έχουν ενημερωθεί.

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
el_GR: Ημερομηνία μετά την οποία ο χρήστης θα πρέπει να ειδοποιηθεί για την σημείωση, αν υπάρχει (GTM).

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
el_GR: Ημερομηνία μετά την οποία ο χρήστης θα πρέπει να ειδοποιηθεί για την σημείωση, αν υπάρχει.

en: Locale used for the note title and content.
el_GR: Τοπικοποίηση που χρησιμοποιήθηκε για τον τίτλο και το περιεχόμενο της σημείωσης.

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
el_GR: Δεδομένα περιερχομένου της σημείωσης. JSON string. Διαθέσιμο για αναπροσαρμογή τοπικότητας.

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
el_GR: Αν ο χρήστης μπορεί ή όχι, να αιτηθεί την υπενθύμιση της σημείωσης.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με ένα πεδίο πελάτη που περιέχει τον όρο αναζήτησης. Αναζητά το πεδίο που παρέχεται από το `searchby`.

en: Limit response to objects with specific names.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συγκεκριμένα ονόματα.

en: Limit response to objects excluding specific names.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένα ονόματα.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένα ονόματα χρηστών (usernames).

en: Limit response to objects with specific usernames.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συγκεκριμένα ονόματα χρηστών (usernames).

en: Limit response to objects including emails.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συγκεκριμένα emails.

en: Limit response to objects excluding emails.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένα emails.

en: Limit response to objects with specific countries.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συγκεκριμένες χώρες.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένες χώρες.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που ήταν τελευταία ενεργά πριν από (ή ακριβώς με) μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που ήταν τελευταία ενεργά μετά από (ή ακριβώς με) μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που ήταν τελευταία ενεργά μεταξύ δύο ορισμένων ημερομηνιών συμβατών με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με αριθμό παραγγελίας μεγαλύτερο ή ίσο με έναν ορισμένο ακέραιο αριθμό.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με αριθμό παραγγελίας μικρότερο ή ίσο με έναν ορισμένο ακέραιο αριθμό.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με αριθμό παραγγελίας μεταξύ δύο ορισμένων ακέραιων αριθμών.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συνολικό κόστος παραγγελίας μεγαλύτερο ή ίσο με έναν ορισμένο αριθμό.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συνολικό κόστος παραγγελίας μικρότερο ή ίσο με έναν ορισμένο αριθμό.

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συνολικό κόστος παραγγελίας μεταξύ δύο ορισμένων αριθμών.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με μέσο όρο παραγγελίας μικρότερο ή ίσο με έναν ορισμένο αριθμό.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με μέσο όρο παραγγελίας μεγαλύτερο ή ίσο με έναν ορισμένο αριθμό.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με μέσο όρο παραγγελίας μεταξύ δύο ορισμένων αριθμών.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με τελευταία παραγγελία πριν από (ή ακριβώς με) μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με τελευταία παραγγελία μετά από (ή ακριβώς με) μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Average AOV per customer.
el_GR: Μέσο ύψος παραγγελίας ανά πελάτη.

en: AOV
el_GR: Μέσο ύψος παραγγελίας

en: Whether or not the profile was completed.
el_GR: Εάν το προφίλ ολοκληρώθηκε ή όχι.

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
el_GR: Η κατάσταση της σημείωσης (π.χ. χωρίς ενέργεια, σε ενέργεια).

note: translators: 1: parameter name
en: %1$s is not a numerically indexed array.
el_GR: Το %1$s δεν είναι ένας πίνακας με αριθμητικό ευρετήριο.

en: Limit result to items with specified customer ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με καθορισμένα αναγνωριστικά (ID) πελατών.

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την φόρτωση του WooCommerce.com Helper API.

en: Region.
el_GR: Περιοχή.

en: City.
el_GR: Πόλη.

en: Username.
el_GR: Όνομα χρήστη.

en: Name.
el_GR: Όνομα.

en: User ID.
el_GR: Αναγνωριστικό Χρήστη.

note: translators: %s is product name
en: (Deleted)
el_GR: (Διαγράφηκε)

en: Product(s)
el_GR: Προϊόν(τα)

en: List of order coupons.
el_GR: Κατάλογος κουπονιών παραγγελιών.

en: List of order product IDs, names, quantities.
el_GR: Κατάλογος αναγνωριστικών παραγγελιών προϊόντων, ονομάτων, ποσοτήτων.

en: Returning or new customer.
el_GR: Επιστρέφων ή καινούργιος πελάτης.

en: Date registered.
el_GR: Ημερομηνία εγγραφής.

en: Date registered GMT.
el_GR: Ημερομηνία εγγραφής GMT.

en: Date last active.
el_GR: Ημερομηνία τελευταίας ενέργειας.

en: Date last active GMT.
el_GR: Ημερομηνία τελευταίας δραστηριότητας GMT.

en: Order count.
el_GR: Αριθμός παραγγελιών.

en: Avg order value.
el_GR: Μέση τιμή παραγγελίας.

note: translators: %s is product name
en: %s (Deleted)
el_GR: %s (Διαγράφηκε)

en: Product category IDs.
el_GR: Αναγνωριστικά κατηγοριών προϊόντος.

en: Product variations IDs.
el_GR: Αναγνωριστικά παραλλαγών προϊόντος.

en: Average order value.
el_GR: Μέση τιμή παραγγελίας.

en: Number of days to import.
el_GR: Αριθμός ημερών προς εισαγωγή.

en: Date the order was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε η παραγγελία, στην ζώνη ώρας του ιστοτόπου.

en: Date the order was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε η παραγγελία, σε GMT.

en: Skip importing existing order data.
el_GR: Παράληψη εισαγωγής δεδομένων υπαρχουσών παραγγελιών.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
el_GR: Λυπούμαστε, η συλλογή δεδομένων των λήψεων απέτυχε.

en: Order customer information.
el_GR: Πληροφορίες παραγγελίας πελάτη.

en: Average items per order
el_GR: Μέσος όρος αντικειμένων ανά Παραγγελία

en: Net total revenue.
el_GR: Καθαρό συνολικό κέρδος.

en: Limit result to items from the specified categories.
el_GR: Περιορισμός αποτελέσματος σε αντικείμενα με καθορισμένες κατηγορίες.

en: Total spend.
el_GR: Συνολική δαπάνη.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συγκεκριμένα αναγνωριστικά πελατών.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένα αναγνωριστικά πελατών.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που έχουν καταχωρηθεί πριν από (ή ακριβώς με) μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που έχουν καταχωρηθεί μετά από (ή ακριβώς με) μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit result set to specific types of refunds.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε συγκεκριμένους τύπους επιστροφών.

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένα κουπόνια.

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που δεν έχουν τα συγκεκριμένα κουπόνια.

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένους φορολογικούς συντελεστές.

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που δεν έχουν τους συγκεκριμένους φορολογικούς συντελεστές.

en: Limit result set to returning or new customers.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε πελάτες που επιστρέφουν ή καινούριους.

en: Human readable segment label, either product or variation name.
el_GR: Ετικέτα τμήματος με δυνατότητα ανάγνωσης από τον άνθρωπο, είτε όνομα προϊόντος είτε όνομα παραλλαγής.

en: Number of distinct products sold.
el_GR: Αριθμός ξεχωριστών προϊόντων που πωλήθηκαν.

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
el_GR: Όλες οι εκκρεμείς και υπό εξέλιξη ενέργειες εισαγωγής έχουν ακυρωθεί.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
el_GR: Υποδεικνύει εάν όλες οι συνθήκες πρέπει να ισχύουν για το σύνολο που προκύπτει ή εάν έστω και μία από αυτές είναι επαρκής. Η αντιστοίχιση επηρεάζει τις ακόλουθες παραμέτρους: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories

en: Manage stock.
el_GR: Διαχείριση αποθέματος.

en: Country / Region.
el_GR: Χώρα / Περιοχή.

en: Stock status.
el_GR: Κατάσταση αποθέματος.

en: Number of downloads.
el_GR: Σύνολο λήψεων.

en: User Name
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Order #
el_GR: Παραγγελία #

en: Product link.
el_GR: Σύνδεσμος Προϊόντος.

en: Product attributes.
el_GR: Ιδιότητες προϊόντος.

en: Product image.
el_GR: Εικόνα Προϊόντος.

en: Number of orders product appeared in.
el_GR: Αριθμός παραγγελιών όπου εμφανίστηκε το προϊόν.

en: Number of items sold.
el_GR: Πλήθος αντικειμένων που πουλήθηκαν.

en: Product / Variation
el_GR: Προϊόν / Παραλλαγή

note: translators: Stock status. Example: "Number of low stock products
en: Number of %s products.
el_GR: Αριθμός των %s προϊόντων.

en: Priority.
el_GR: Προτεραιότητα.

en: Total tax.
el_GR: Συνολικός φόρος.

en: Order tax.
el_GR: Φόρος παραγγελίας.

en: Shipping tax.
el_GR: Φόρος μεταφορικών.

en: Number of low stock products.
el_GR: Αριθμός προϊόντων με χαμηλά αποθέματα.

en: Product inventory status.
el_GR: Κατάσταση αποθέματος προϊόντος.

en: Product inventory quantity.
el_GR: Ποσότητα αποθέματος προϊόντος.

en: Product inventory threshold for low stock.
el_GR: Όριο αποθέματος προϊόντος για χαμηλό απόθεμα.

en: Limit result to items with specified variation ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελέσματος σε αντικείμενα με καθορισμένα αναγνωριστικά παραλλαγής.

en: Limit result to items with specified product ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελέσματος σε αντικείμενα με καθορισμένα αναγνωριστικά προϊόντος.

en: Add additional piece of info about each product to the report.
el_GR: Προσθέστε περισσότερες πληροφορίες για κάθε προϊόν στην αναφορά.

en: N. Revenue
el_GR: Κ. Έσοδα

en: Order Number.
el_GR: Αριθμός παραγγελίας.

en: State.
el_GR: Περιοχή.

en: The date of the download, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία της λήψης, σε GMT.

en: The date of the download, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία της λήψης, στην ζώνη ώρας του ιστοτόπου.

en: Sorry, fetching tax data failed.
el_GR: Λυπούμαστε, η συλλογή δεδομένων των φόρων απέτυχε.

en: Amount of tax codes.
el_GR: Το σύνολο των κωδικών φόρου.

en: Format of the stat.
el_GR: Μορφή των στατιστικών

en: Human readable label for the stat.
el_GR: Η ανθρωπίνως αναγνώσιμη ετικέτα για τα στατιστικά.

en: User name of the downloader.
el_GR: Όνομα χρήστη του λήπτη.

en: User ID for the downloader.
el_GR: ID χρήστη του λήπτη.

en: IP address for the downloader.
el_GR: Διεύθυνση IP του λήπτη.

en: Tax code
el_GR: Φορολογικός κώδικας

en: Order tax
el_GR: Φόρος παραγγελίας

en: Shipping tax
el_GR: Φόρος μεταφορικών

en: Product / Variation title
el_GR: Τίτλος προϊόντος / παραλλαγής

en: Total Net sales of all items sold.
el_GR: Σύνολο καθαρών πωλήσεων όλων των αντικειμένων που πουλήθηκαν.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
el_GR: Λυπούμαστε, η συλλογή στοιχείων κερδών απέτυχε.

note: translators: Allowed values is a list of stat endpoints.
en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε συγκεκριμένα στατιστικά αναφορών. Επιτρεπόμενες τιμές: %s.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συγκεκριμένα αναγνωριστικά χρηστών.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένα αναγνωριστικά χρηστών.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα με συγκεκριμένη διεύθυνση IP.

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αντικείμενα που δεν περιλαμβάνουν συγκεκριμένη διεύθυνση IP.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
el_GR: Λυπούμαστε, η συλλογή των δεικτών απόδοσης απέτυχε.

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με έναν ή περισσότερους φορολογικούς συντελεστές.

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που αντιστοιχούν σε έναν τύπο αναφοράς αποθέματος.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αντικείμενα με συγκεκριμένους όρους στην ταξινομία κατηγορίας.

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με τα συγκεκριμένα προϊόντα.

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που δεν έχουν συγκεκριμένα προϊόντα.

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένα IDs παραγγελιών.

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που δεν έχουν συγκεκριμένα IDs παραγγελιών.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένους όρους στη ταξινομία φόρων.

en: There was an issue loading the report endpoints
el_GR: Υπήρξε ένα πρόβλημα με τη φόρτωση των τελικών σημείων αναφοράς

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
el_GR: Υποδεικνύει εάν όλες οι συνθήκες πρέπει να ισχύουν για το σύνολο που προκύπτει ή εάν έστω και μία από αυτές είναι επαρκής. Η αντιστοίχιση επηρεάζει τις ακόλουθες παραμέτρους: products, orders, username, ip_address.

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
el_GR: Η τιμή του δείκτη. Επιστρέφει μηδενικό εάν ο δείκτης δεν υπάρχει ή δεν μπορεί να φορτωθεί.

en: The specific chart this stat referrers to.
el_GR: Το συγκεκριμένο διάγραμμα στο οποίο αναφέρεται αυτός ο δείκτης.

en: A list of stats to query must be provided.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται ένας κατάλογος στατιστικών δεικτών για την αναζήτηση.

en: Add additional piece of info about each category to the report.
el_GR: Προσθέστε περισσότερες πληροφορίες για κάθε κατηγορία στην αναφορά.

en: API path.
el_GR: Διαδρομή API.

en: Table headers.
el_GR: Κεφαλίδες πίνακα.

en: Customer Name
el_GR: Όνομα πελάτη

en: Stats about product downloads.
el_GR: Στατιστικά στοιχεία λήψεων προϊόντων.

en: Product downloads detailed reports.
el_GR: Λεπτομερείς αναφορές λήψεων προϊόντων.

en: Stats about taxes.
el_GR: Στατιστικά στοιχεία φορολογίας.

en: Product download files detailed reports.
el_GR: Αναλυτικές αναφορές αρχείων λήψης προϊόντων.

en: Taxes detailed reports.
el_GR: Αναλυτικές αναφορές φορολογίας.

en: Stats about coupons.
el_GR: Στατιστικά στοιχεία κουπονιών.

en: Coupons detailed reports.
el_GR: Αναλυτικές αναφορές κουπονιών.

en: Stats about product categories.
el_GR: Στατιστικά στοιχεία για κατηγορίες προϊόντων.

en: Product categories detailed reports.
el_GR: Αναλυτικές αναφορές κατηγοριών προϊόντων.

en: Stats about products.
el_GR: Στατιστικά στοιχεία προϊόντων.

en: Products detailed reports.
el_GR: Αναλυτικές αναφορές προϊόντων.

en: Stats about orders.
el_GR: Στατιστικά στοιχεία παραγγελιών.

en: Stats about revenue.
el_GR: Στατιστικά στοιχεία εσόδων.

en: Number of discounted orders.
el_GR: Αριθμός παραγγελιών με έκπτωση.

en: Created
el_GR: Δημιουργήθηκε

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
el_GR: Προσθέστε περισσότερες πληροφορίες για κάθε κουπόνι στην αναφορά.

en: Coupon discount type.
el_GR: Τύπος έκπτωσης κουπονιού.

en: Coupon expiration date in GMT.
el_GR: Ημερομηνία λήξης κουπονιού σε GMT.

en: Coupon creation date in GMT.
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας κουπονιού σε GMT.

en: Net discount amount.
el_GR: Καθαρό ποσό έκπτωσης.

en: Customers detailed reports.
el_GR: Αναλυτικές αναφορές πελατών.

en: Products sold.
el_GR: Πουλημένα προϊόντα.

en: Items sold.
el_GR: Πουλημένα αντικείμενα.

en: Total of returns.
el_GR: Σύνολο επιστροφών.

en: Returns
el_GR: Επιστροφές

en: Total of taxes.
el_GR: Σύνολο φόρων.

en: Total of shipping.
el_GR: Συνολική αποστολή.

en: Your report file is being generated.
el_GR: Το αρχείο αναφοράς σας δημιουργείται.

en: Table cell value.
el_GR: Τιμή κελιού πίνακα.

en: Table cell display.
el_GR: Εμφάνιση κελιού πίνακα.

en: Table rows.
el_GR: Γραμμές πίνακα.

en: Table column header.
el_GR: Κεφαλίδα στήλης πίνακα.

en: Amount of items sold.
el_GR: Ποσότητα αντικειμένων που πουλήθηκαν.

en: Unique coupons count.
el_GR: Αριθμός μοναδικών κουπονιών.

en: Sorry, there is no export with that ID.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν υπάρχει εξαγωγή με αυτό το ID.

en: Amount discounted by coupons.
el_GR: Ποσό που εκπίπτει από κουπόνια.

en: Export download URL.
el_GR: URL λήψης εξαγωγής.

en: Top Coupons - Number of Orders
el_GR: Κορυφαία Κουπόνια - Σύνολο Παραγγελιών

en: Net Revenue
el_GR: Καθαρό κέρδος

en: Percentage complete.
el_GR: Ολοκλήρωση επί τοις εκατό.

en: Invalid response from data store.
el_GR: Εσφαλμέμνη απάντηση από τα στοιχεία καταστήματος.

en: Regeneration status.
el_GR: Κατάσταση επαναδημιουργίας.

en: Totals data.
el_GR: Σύνολα δεδομένων.

en: Regenerate data message.
el_GR: Αναδημιουργία μηνύματος δεδομένων.

en: Top Customers - Total Spend
el_GR: Κορυφαίοι πελάτες - Συνολική δαπάνη

en: There is no data to export for the given request.
el_GR: Δεν υπάρχουν δεδομένα προς εξαγωγή για το δοθέν αίτημα.

en: The date the report end, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που η αναφορά σταμάτησε, ως GMT.

en: The date the report end, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία που η αναφορά σταμάτησε, στην ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the report start, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που η αναφορά ξεκίνησε, ως GMT.

en: The date the report start, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία που η αναφορά ξεκίνησε, στην ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Unique ID for the Note Action.
el_GR: Μοναδικό ID για την ενέργεια Σημείωσης.

en: Items sold
el_GR: Πουλημένα αντικείμενα

en: Net sales.
el_GR: Καθαρές πωλήσεις.

en: Gross sales.
el_GR: Aκαθάριστες πωλήσεις.

en: Amount discounted
el_GR: Ποσό έκπτωσης

en: Net sales
el_GR: Καθαρές πωλήσεις

en: Discounted orders
el_GR: Παραγγελίες με έκπτωση

en: Total sales.
el_GR: Συνολικές πωλήσεις.

en: Top categories - Items sold
el_GR: Κορυφαίες κατηγορίες - Αντικείμενα που πουλήθηκαν

en: Top products - Items sold
el_GR: Καλύτερα προϊόντα - Αντικείμενα που πουλήθηκαν

en: Total Spend
el_GR: Συνολική δαπάνη

en: Type of interval.
el_GR: Τύπος χρονικού διαστήματος.

en: Sorry, there is no resource with that ID.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν υπάρχει πόρος με αυτό το ID.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένες καταστάσεις παραγγελίας.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένα IDs κουπονιών.

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία που δεν έχουν συγκεκριμένες καταστάσεις παραγγελίας.

en: Unique ID for the Note.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για την σημείωση.

en: Leaderboard ID.
el_GR: Αναγνωριστικό πίνακα κατάταξης.

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
el_GR: η παράμετρος product_includes πρέπει να προσδιορίζει ακριβώς ένα προϊόν κατά την τμηματοποίηση ανά παραλλαγή.

en: Segment the response by additional constraint.
el_GR: Τμηματοποιήστε την απόκριση με πρόσθετο περιορισμό.

en: Reports data grouped by intervals.
el_GR: Αναφέρει δεδομένα ομαδοποιημένα ανά διαστήματα.

en: Interval subtotals.
el_GR: Υποσύνολα διαστήματος.

en: Segment identificator.
el_GR: Αναγνωριστικό τμήματος.

en: Reports data grouped by segment condition.
el_GR: Αναφέρει δεδομένα ομαδοποιημένα ανά κατάσταση τμήματος.

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
el_GR: Τελικό σημείο παρτίδας για τη λήψη συγκεκριμένων δεικτών απόδοσης από τα τελικά σημεία `stats`.

en: Displayed title for the leaderboard.
el_GR: Εμφανιζόμενος τίτλος για τον πίνακα κατάταξης.

en: URL query to persist across links.
el_GR: Παράμετρος URL που θα παραμείνει σε όλους τους συνδέσμους.

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε κουπόνια με κωδικούς που ταιριάζουν με μια δεδομένη συμβολοσειρά.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
el_GR: Όταν είναι αληθές, ένας σύνδεσμος για τη λήψη της εξαγωγής αποστέλλεται μέσω email στον αιτούντα χρήστη.

en: Parameters to pass on to the exported report.
el_GR: Παράμετροι που πρέπει να μεταβιβαστούν στην εξαγόμενη αναφορά.

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
el_GR: Χρονικό διάστημα που θα χρησιμοποιηθεί για τα buckets στα επιστρεφόμενα δεδομένα.

en: Number of coupons.
el_GR: Αριθμός κουπονιών.

en: Coupon expiration date.
el_GR: Ημερομηνία λήξης κουπονιού.

en: Coupon creation date.
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας κουπονιού.

en: Coupon ID.
el_GR: Αναγνωριστικό Κουπονιού.

en: Homepage created
el_GR: Η αρχική σελίδα δημιουργήθηκε.

en: Search by similar product name or sku.
el_GR: Αναζήτηση με παρόμοιο όνομα ή sku.

en: Revenue
el_GR: Κέρδος

en: New Products
el_GR: Νέα Προϊόντα

en: On Sale
el_GR: Σε έκπτωση

en: Fan Favorites
el_GR: Αγαπημένα

en: New In
el_GR: Καινούργια στο

en: Shop by Category
el_GR: Αναζήτηση προϊόντων ανά κατηγορία

en: Content…
el_GR: Περιεχόμενο ...

en: Write a short welcome message here
el_GR: Γράψτε ένα μικρό μήνυμα καλωσορίσματος εδώ

en: Welcome to the store
el_GR: Καλώς ήλθατε στο κατάστημα

en: Write title…
el_GR: Γράψτε έναν τίτλο...

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
el_GR: Λυπούμαστε, δε σας επιτρέπεται να δημιουργείτε σελίδες.

en: Homepage
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: Best Sellers
el_GR: Πρώτα σε πωλήσεις

en: Theme installation message.
el_GR: Μήνυμα εγκατάστασης θέματος.

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
el_GR: [{site_title}]: Η λήψη για την αναφορά σας {report_name} είναι έτοιμη

en: A zip file of the theme to be uploaded.
el_GR: Αρχείο zip του θέματος για μεταφόρτωση.

en: Sorry, the sample products data file was not found.
el_GR: Λυπούμαστε, το αρχείο δεδομένων των δοκιμαστικών προϊόντων δεν βρέθηκε.

en: Uploaded theme.
el_GR: Μεταφορτωμένο Θέμα.

en: Theme installation status.
el_GR: Κατάσταση εγκατάστασης θέματος.

en: Specified file failed upload test.
el_GR: Η δοκιμαστική μεταφόρτωση για το καθορισμένο αρχείο απέτυχε.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να εγκαταστήσετε θέματα σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Search by similar tax code.
el_GR: Αναζήτηση βάσει παρόμοιου κωδικού φόρου.

en: You must supply an array of options and values.
el_GR: Πρέπει να παράσχετε έναν πίνακα με ρυθμίσεις και τιμές.

en: You must supply an array of options.
el_GR: Πρέπει να παράσχετε έναν πίνακα με ρυθμίσεις.

en: Sorry, you cannot manage these options.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να διαχειριστείτε αυτές τις ρυθμίσεις.

en: Array of options with associated values.
el_GR: Πίνακας με ρυθμίσεις και συσχετισμένες τιμές.

en: Sorry, you cannot view these options.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να δείτε αυτές τις επιλογές.

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε στοιχεία με συγκεκριμένα IDs φορολογικών συντελεστών.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες που ταιριάζουν μερικώς με έναν αριθμό παραγγελίας.

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
el_GR: Ένα τελικό σημείο που χρησιμοποιείται για την αναζήτηση αρχείων καταγραφής λήψης για μια συγκεκριμένη διεύθυνση IP.

en: Go shopping
el_GR: Μετάβαση στο κατάστημα

en: Your Report Download
el_GR: Το αρχείο με την αναφορά σας

en: Renew Subscription
el_GR: Ανανέωση Συνδρομής

en: Get Started
el_GR: Ξεκινώντας

note: translators: name of the extension subscription that expired
en: %s subscription expired
el_GR: Η συνδρομή %s έχει λήξει

note: translators: date the subscription expired, e.g. Jun 7th 2018
en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
el_GR: Η συνδρομή σας έληξε στις %s. Ανανεώστε τη συνδρομή σας για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και να έχετε πρόσβαση σε υποστήριξη.

note: translators: name of the extension subscription expiring soon
en: %s subscription expiring soon
el_GR: Η συνδρομή για το %s λήγει σύντομα

en: Enable Autorenew
el_GR: Ενεργοποίηση αυτόματης ενημέρωσης

note: translators: number of days until the subscription expires
en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
el_GR: Η συνδρομή σας λήγει σε %d ημέρες. Ενεργοποιήστε την αυτόματη ενημέρωση για να μην χάσετε τις ενημερώσεις και την πρόσβαση σε υποστήριξη.

en: Install Woo mobile app
el_GR: Εγκατάσταση εφαρμογής Woo mobile

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
el_GR: Εγκαταστήστε την εφαρμογή για κινητά του WooCommerce για να διαχειρίζεστε παραγγελίες, να λαμβάνετε ειδοποιήσεις πωλήσεων, και να βλέπετε σημαντικούς στατιστικούς δείκτες - όπου κι αν βρίσκεστε.

en: Browse
el_GR: Περιήγηση

en: New sales record!
el_GR: Νέο ρεκόρ πωλήσεων!

en: Activate usage tracking
el_GR: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Review
el_GR: Αξιολόγηση

note: translators: Number of orders processed.
en: Congratulations on processing %s orders!
el_GR: Συγχαρητήρια για την επεξεργασία %s παραγγελιών!

note: translators: 1: open link to WooCommerce.com settings, 2: open link to WooCommerce.com tracking documentation, 3: close link tag.
en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
el_GR: Η συλλογή δεδομένων χρήσης μας επιτρέπει να βελτιώσουμε το WooCommerce. Το κατάστημά σας θα εξεταστεί καθώς αξιολογούμε νέες δυνατότητες, κρίνουμε την ποιότητα μιας ενημέρωσης ή προσδιορίζουμε εάν μια βελτίωση έχει νόημα. Μπορείτε πάντα να επισκεφτείτε τις %1$sΡυθμίσεις%3$s και να επιλέξετε να διακόψετε την κοινή χρήση δεδομένων. %2$sΔιαβάστε περισσότερα%3$s σχετικά με τα δεδομένα που συλλέγουμε.

en: Review your orders
el_GR: Ανασκόπηση των παραγγελιών σας

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
el_GR: Φτάσατε στο ορόσημο των 10 παραγγελιών! Τα πηγαίνετε περίφημα. Περιηγηθείτε σε μερικές ιστορίες επιτυχίας με το WooCommerce για έμπνευση.

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
el_GR: Κατακτήσατε ένα ακόμη ορόσημο παραγγελιών! Δείτε την αναφορά παραγγελιών για την ανασκόπηση των παραγγελιών σας μέχρι και σήμερα.

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
el_GR: Συγχαρητήρια για την πρώτη παραγγελία σας! Τώρα είναι μια υπέροχη στιγμή να μάθετε πώς να διαχειρίζεστε τις παραγγελίες σας.

note: translators: 1 and 4: Date (e.g. October 16th), 2 and 3: Amount (e.g. $160.00)
en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
el_GR: Γιούχου, το %1$s ήταν η ημέρα ρεκόρ σας στις πωλήσεις! Οι καθαρές πωλήσεις ήταν %2$s ξεπερνώντας το προηγούμενο ρεκόρ των %3$s που είχε σημειωθεί στις %4$s.

en: Report table data is being deleted.
el_GR: Ο πίνακας αναφοράς δεδομένων διαγράφεται.

en: The admin note action label prop cannot be empty.
el_GR: Η ετικέτα της ενέργειας στη σημείωση διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενή.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
el_GR: Το όνομα της ενέργειας στη σημείωση διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενή.

note: translators: %s: admin note status property.
en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
el_GR: Η κατάσταση της σημείωσης διαχειριστή (%s) δεν ανήκει στις υποστηριζόμενες καταστάσεις.

en: The admin note status prop cannot be empty.
el_GR: Η κατάσταση της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενή.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
el_GR: Το content_data της σημείωσης διαχειριστή πρέπει να είναι στιγμιότυπο του stdClass.

en: The admin note content prop cannot be empty.
el_GR: Το περιεχόμενο της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενό.

en: The admin note title prop cannot be empty.
el_GR: Ο τίτλος της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενός.

en: The admin note source prop cannot be empty.
el_GR: Η πηγή του συνδέσμου της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενή.

en: The admin note date prop cannot be empty.
el_GR: Η ημερομηνία της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενή.

note: translators: %s: admin note type.
en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
el_GR: Ο τύπος της σημείωσης διαχειριστή (%s) δεν ανήκει στους υποστηριζόμενους τύπους.

en: The admin note type prop cannot be empty.
el_GR: Ο τύπος της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενός.

en: The admin note name prop cannot be empty.
el_GR: Το όνομα της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Default Date Range
el_GR: Προκαθορισμένο εύρος ημερομηνιών

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
el_GR: Καταστάσεις που απαιτούν επιπλέον ενέργειες από τον διαχειριστή του καταστήματος.

en: Actionable order statuses
el_GR: Διεκπεραιώσιµες καταστάσεις

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
el_GR: Καταστάσεις που δεν πρέπει να συμπεριληφθούν κατά τον υπολογισμό των συνόλων στις αναφορές.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
el_GR: Ο πίνακας αναφοράς δεδομένων αναδημιουργείται. Παρακαλούμε κάνετε υπομονή μέχρι να γεμίσει πλήρως με δεδομένα.

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
el_GR: Μια εισαγωγή είναι ήδη σε εξέλιξη. Παρακαλούμε περιμένετε να ολοκληρωθεί η προηγούμενη εισαγωγή προτού ξεκινήσετε μια καινούργια.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
el_GR: Οι χρονοπρογραμματιστές συγχρονισμού αναφορών θα πρέπει να προέρχονται από την κλάση Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
el_GR: Η πληροφορία τοπικότητας (locale) της σημείωσης διαχειριστή δεν μπορεί να είναι κενή.

en: Database error.
el_GR: Σφάλμα βάσης δεδομένων.

note: translators: %s: context
en: action complete via %s
el_GR: η ενέργεια ολοκληρώθηκε μέσω %s

note: translators: %s: context
en: action started via %s
el_GR: η ενέργεια ξεκίνησε μέσω %s

en: Excluded report order statuses
el_GR: Εξαιρούμενες καταστάσεις παραγγελιών από τις αναφορές

note: translators: %s: context
en: action ignored via %s
el_GR: ενέργεια αγνοήθηκε μέσω %s

note: translators: 1: context 2: exception message
en: action failed via %1$s: %2$s
el_GR: ενέργεια απέτυχε μέσω %1$s: %2$s

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
el_GR: Ρυθμίσεις αναφορών διαχείρισης WooCommerce

note: translators: %s is the error message
en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
el_GR: %s Η υποστήριξη για συμβολοσειρές μεγαλύτερες από αυτήν θα καταργηθεί σε μελλοντική έκδοση.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
el_GR: Μη έγκυρη τιμή για την παράμετρο επιλογής ή μέτρησης. Δεν είναι δυνατή η αναζήτηση ερωτημάτων.

note: translators: %d: amount of time
en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
el_GR[0]: Διακοπή τρέλας για %d δευτερόλεπτο
el_GR[1]: Διακοπή τρέλας για %d δευτερόλεπτα

en: Activity log for the action.
el_GR: Αρχείο καταγραφής δραστηριότητας για την ενέργεια.

en: Unknown status found for action.
el_GR: Βρέθηκε άγνωστη κατάσταση για την ενέργεια.

note: translators: 1: action ID 2: schedule
en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
el_GR: Η ενέργεια [%1$s] έχει άκυρο χρονοδιάγραμμα: %2$s

note: translators: %d: seconds
en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
el_GR: Η επόμενη σειρά ενεργειών θα αρχίσει να εκτελείται σε περίπου %d δευτερόλεπτα.

note: translators: %s: process URL
en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
el_GR: Μια νέα σειρά ενεργειών έχει αρχίσει να εκτελείται. <a href="%s">Προβολή ενεργειών σε εξέλιξη &raquo;</a>

note: translators: %d is a number (maximum length of action arguments).
en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
el_GR: Το ActionScheduler_Action::$args είναι πολύ μεγάλο. Για να διασφαλιστεί ότι η στήλη ορισμάτων (args) μπορεί να δεικτοδοτηθεί (indexed), τα ορίσματα (action args) δεν πρέπει να ξεπερνούν τους %d χαρακτήρες όταν κωδικοποιούνται ως JSON.

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
el_GR: Υπήρξε αποτυχία στον προγραμματισμό του επόμενου στιγμιότυπου (instance) αυτής της ενέργειας: %s

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure fetching this action: %s
el_GR: Υπήρξε αποτυχία κατά την ανάκτηση αυτής της ενέργειας: %s

en: Scheduled
el_GR: Προγραμματισμένο

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
el_GR: Η ημερομηνία/ώρα που είναι/ήταν προγραμματισμένη η ενέργεια να λειτουργήσει.

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
el_GR: Οι καταστάσεις ενέργειας είναι Σε εκκρεμότητα, Ολοκληρώθηκαν, Ακυρώθηκαν, Απέτυχαν

en: The action's schedule frequency.
el_GR: Η συχνότητα χρονοδιαγράμματος της ενέργειας.

en: Optional action group.
el_GR: Προαιρετική ομάδα ενεργειών.

en: Name of the action hook that will be triggered.
el_GR: Η ονομασία ζεύξης ενεργειών που θα ενεργοποιηθεί.

en: Scheduled Action Columns
el_GR: Στήλες προγραμματισμένων ενεργειών

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
el_GR: Το Action Scheduler είναι μια σειρά εργασιών με υψηλή δυνατότητα κλιμάκωσης και παρακολούθησης που βοηθάει την εκτέλεση στο παρασκήνιο μεγάλων συνόλων ενεργειών. Το Action Scheduler λειτουργεί με την ενεργοποίηση ενός action hook ώστε να εκτελεστεί σε επιλεγμένη στιγμή στο μέλλον. Οι προγραμματισμένες ενέργειες μπορούν επίσης να προγραμματιστούν για να εκτελούνται σε ένα επαναλαμβανόμενο πρόγραμμα.

en: Optional data array passed to the action hook.
el_GR: Ο προαιρετικός πίνακας δεδομένων μεταβιβάστηκε στο action hook.

en: About
el_GR: Σχετικά

note: translators: %d: amount of actions
en: Migrating %d action | Migrating %d actions
el_GR[0]: Μετεγκατάσταση %d ενέργειας
el_GR[1]: Μετεγκατάσταση %d ενεργειών

note: translators: %s is the Action Scheduler version.
en: About Action Scheduler %s
el_GR: Για τον προγραμματιστή ενεργειών %s

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
el_GR: Μετεγκατάσταση του Action Scheduler σε εξέλιξη. Ο κατάλογος των προγραμματισμένων ενεργειών ενδέχεται να είναι ελλιπής.

note: translators: 1: source action ID 2: source store class 3: destination action ID 4: destination store class
en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
el_GR: Μετεγκατάσταση ενέργειας με ID %1$d της κλάσης %2$s σε ID %3$d της κλάσης %4$s

note: translators: %s is an action ID.
en: Unable to remove source migrated action %s
el_GR: Αδυναμία αφαίρεσης της ενέργειας προς μετεγκατάσταση %s

en: Version:
el_GR: Έκδοση:

en: Fees:
el_GR: Χρεώσεις:

en: Coupon(s):
el_GR: Κουπόνι(α):

en: Redirect only (Insecure)
el_GR: Ανακατεύθυνση μόνο(μη ασφαλές)

en: Filename
el_GR: Όνομα αρχείου

en: Items Subtotal:
el_GR: Υποσύνολο Προϊόντων:

en: Choose countries / regions&hellip;
el_GR: Επιλέξτε χώρες / περιοχές&hellip;

en: Choose a country / region&hellip;
el_GR: Επιλέξτε χώρα / περιοχή&hellip;

en: Update country / region
el_GR: Ενημέρωση χώρας / περιοχής

en: Destination store must be configured before running a migration
el_GR: Το κατάστημα προορισμός πρέπει να ρυθμιστεί πριν εκτελεστεί η μεταφορά

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
el_GR: Αδυναμία εντοπισμού του πακέτου Action Scheduler.

en: Action Scheduler package running on your site.
el_GR: Το πακέτο Action Scheduler εκτελείται στον ιστότοπό σας.

en: Action Scheduler package
el_GR: Πακέτο Action Scheduler

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
el_GR: Δεν απαιτείται εάν ο κατάλογος μεταφορτώσεων είναι προστατευμένος. <a href='%s'>Δείτε αυτόν τον οδηγό</a> για περισσότερες λεπτομέρειες. Τα ήδη μεταφορτωμένα αρχεία δεν θα επηρεαστούν.

en: Append a unique string to filename for security
el_GR: Προσάρτηση μιας μοναδικής συμβολοσειράς στο όνομα αρχείου για λόγους ασφαλείας

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε τη μέθοδο μεταφορτώσεως X-Accel-Redirect σε συνδυασμό με NGINX διακομιστή, σιγουρευτείτε ότι έχετε εφαρμόσει τις ρυθμίσεις σύμφωνα με τον οδηγό <a href='%s'>διαχείρισης ψηφιακών/μεταφορτώσιμων προϊόντων</a>.

en: MaxMind Geolocation
el_GR: Γεωεντοπισμός MaxMind

note: translators: %s: date interval
en: This data will be deleted in %s.
el_GR: Τα δεδομένα θα διαγραφούν σε %s

en: Invalid action - must be a recurring action.
el_GR: Μη έγκυρη ενέργεια - πρέπει να είναι επαναλαμβανόμενη ενέργεια.

en: Destination logger must be configured before running a migration
el_GR: Το καταγραφικό προορισμού πρέπει να διαμορφωθεί πριν από την εκτέλεση μιας μετεγκατάστασης

en: Source logger must be configured before running a migration
el_GR: Το αρχείο καταγραφής πηγής πρέπει να διαμορφωθεί πριν από την εκτέλεση μιας μετεγκατάστασης

en: Source store must be configured before running a migration
el_GR: Η αποθήκευση προέλευσης πρέπει να διαμορφωθεί πριν από την εκτέλεση μιας μετεγκατάστασης

note: translators: 1: next cleanup message 2: github issue URL
en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
el_GR: Ο Προγραμματισμός Ενεργειών έχει μεταφέρει τα δεδομένα του σε προσαρμοσμένους πίνακες, ωστόσο υπάρχουν ορφανές καταχωρήσεις καταγραφής στον πίνακα Σχόλια του WordPress. %1$s <a href="%2$s">Μάθετε περισσότερα &raquo;</a>

en: WooCommerce database update done
el_GR: Ενημέρωση της βάσης δεδομένων ολοκληρώθηκε

en: View progress →
el_GR: Προβολή προόδου

en: WooCommerce database update in progress
el_GR: Η ενημέρωση της βάσης δεδομένων του WooCommerce βρίσκεται σε εξέλιξη

en: Select a country / region&hellip;
el_GR: Επιλέξτε χώρα / περιοχή&hellip;

en: Country / Region
el_GR: Χώρα / Περιοχή

en: Shipping Country / Region
el_GR: Χώρα / Περιοχή αποστολής

en: Billing Country / Region
el_GR: Χώρα / Περιοχή χρέωσης

en: List of categories
el_GR: Λίστα κατηγοριών

en: Product on sale
el_GR: Προϊόν σε προσφορά

en: List of categories with their product counts
el_GR: Λίστα κατηγοριών με τον αριθμό προϊόντων τους

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
el_GR: Πληρώνετε για την παραγγελία ως επισκέπτης. Παρακαλούμε συνεχίστε με την πληρωμή μόνο αν αναγνωρίζετε αυτή την παραγγελία.

en: Filter products by maximum price
el_GR: Φιλτράρισμα προϊόντων ανά μέγιστη τιμή

en: Filter products by minimum price
el_GR: Φιλτράρισμα προϊόντων ανά ελάχιστη τιμή

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Price: high to low
el_GR: Τιμή: Φθίνουσα προς αύξουσα

en: Latest
el_GR: Πρόσφατα

en: Popularity
el_GR: Δημοτικότητα

en: And
el_GR: Και

[ctx: block description]
en: Display a call to action button which either adds the product to the cart, or links to the product page.
el_GR: Εμφανίζει ένα κουμπί ενέργειας το οποίο είτε προσθέτει το προϊόν στο καλάθι, είτε οδηγεί στη σελίδα του προϊόντος.

en: Price: low to high
el_GR: Τιμή: χαμηλή σε υψηλή

en: Thumbnail URL.
el_GR: Διεύθυνση URL μικρογραφίας.

en: Full size image URL.
el_GR: Διεύθυνση URL εικόνας πλήρους μεγέθους.

en: Thumbnail sizes for responsive images.
el_GR: Μεγέθη μικρογραφιών για προσαρμοζόμενες στις κινητές συσκευές εικόνες.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
el_GR: Srcset μικρογραφιών για προσαρμοζόμενες στις κινητές συσκευές εικόνες.

en: Button text.
el_GR: Κείμενο κουμπιού.

en: Add to cart button parameters.
el_GR: Προσθέστε παραμέτρους στο κουμπί καλαθιού.

en: Attribute type.
el_GR: Τύπος ιδιότητας.

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Billing %s
el_GR: Χρέωση %s

en: Button description.
el_GR: Περιγραφή κουμπιού.

en: Cannot create an existing cart item.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία ενός υπάρχοντος στοιχείου καλαθιού.

en: Cart item does not exist.
el_GR: Το στοιχείο καλαθιού δεν υπάρχει.

en: Is the product in stock?
el_GR: Είναι το προϊόν σε απόθεμα;

en: Is the product on sale?
el_GR: Είναι το προϊόν προς πώληση;

en: Is the product purchasable?
el_GR: Είναι το προϊόν αγοραζόμενο;

en: Unable to retrieve cart.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση του καλαθιού.

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την πληρωμή σας. Η συναλλαγή σας έχει ολοκληρωθεί, και μια απόδειξη για την αγορά σας έχει αποσταλεί με email. Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας στο PayPal για να δείτε λεπτομέρειες της συναλλαγής.

en: This product cannot be added to the cart.
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν μπορεί να προστεθεί στο καλάθι.

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
el_GR: Συνολικό βάρος (σε γραμμάρια) όλων των προϊόντων στο καλάθι.

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Shipping %s
el_GR: Αποστολή %s

en: Returns number of products with each average rating.
el_GR: Επιστρέφει τον αριθμό των προϊόντων με κάθε μέση βαθμολογία.

en: Sale product price, if applicable.
el_GR: Τιμή πώλησης προϊόντος, εάν υπάρχει.

en: Price amount.
el_GR: Ποσό τιμής.

en: Price range, if applicable.
el_GR: Εύρος τιμών, εάν υπάρχει.

en: List of cart items.
el_GR: Κατάλογος αντικειμένων καλαθιού.

en: Max price found in collection of products.
el_GR: Μέγιστη τιμή που βρέθηκε στη συλλογή των προϊόντων.

en: Min price found in collection of products.
el_GR: Ελάχιστη τιμή που βρέθηκε στη συλλογή των προϊόντων.

en: Number of items in the cart.
el_GR: Αριθμός αντικειμένων στο καλάθι.

en: Number of products.
el_GR: Αριθμός προϊόντων.

en: Attribute does not exist.
el_GR: Το χαρακτηριστικό δεν υπάρχει.

en: Taxonomy name.
el_GR: Όνομα ταξινομίας.

en: Salavan
el_GR: Σάλαβαν

en: Sekong
el_GR: Σεκόνγκ

en: Term description.
el_GR: Περιγραφή όρου.

en: Attapeu
el_GR: Αταπέου

en: Variation attribute name.
el_GR: Όνομα ιδιότητας παραλλαγής.

en: Chosen attributes (for variations).
el_GR: Επιλεγμένες ιδιότητες (για τις παραλλαγές).

en: Variation attribute value.
el_GR: Τιμή ιδιότητας παραλλαγής.

en: Sainyabuli
el_GR: Ζαϊναμπούλι

en: Vientiane Province
el_GR: Βιεντιάνε

en: Savannakhet
el_GR: Σαβάνακετ

en: Phongsaly
el_GR: Πονγκσάλι

en: Oudomxay
el_GR: Ουντομζάι

en: Luang Prabang
el_GR: Λουάνγκ Πραμπάνκ

en: Luang Namtha
el_GR: Λουάνγκ Νάμτα

en: Khammouane
el_GR: Καμουάν

en: Houaphanh
el_GR: Χουαφάν

en: Xaisomboun
el_GR: Ζάισομπουν

en: Xiangkhouang
el_GR: Ζιαν Κουάνγκ

en: Total post count.
el_GR: Σύνολο δημοσιεύσεων.

en: Champasak
el_GR: Τσαμπαζάκ

en: The cart item product or variation ID.
el_GR: Το ID του προϊόντος καλαθιού ή της παραλλαγής.

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
el_GR: Αληθές εάν το καλάθι χρειάζεται αποστολή. Ψευδές για καλάθια που περιέχουν μόνο ψηφιακά προϊόντα ή καταστήματα χωρίς ρυθμισμένους τρόπους αποστολής.

en: Regular product price.
el_GR: Κανονική τιμή προϊόντος.

en: Unique identifier for the attribute.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το χαρακτηριστικό.

en: Unique identifier for the item within the cart.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το προϊόν μέσα στο καλάθι.

en: If this attribute has term archive pages.
el_GR: Αν αυτό το χαρακτηριστικό έχει σελίδες ιστορικού όρου.

en: Invalid attribute ID.
el_GR: Λανθασμένο ID χαρακτηριστικoύ.

en: Stock keeping unit, if applicable.
el_GR: Κωδικός είδους, εάν υπάρχει.

en: No matching variation found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν παραλλαγές που να ταιριάζουν

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
el_GR: Αν είναι true, υπολογίζει τις ελάχιστες και μέγιστες τιμές προϊόντων για την συλλογή

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
el_GR: Εάν είναι αληθής, υπολογίζει τον αριθμό αξιολογήσεων για προϊόντα  στη συλλογή.

en: String based identifier for the term.
el_GR: Αναγνωριστικό βάσει συμβολοσειράς για τον όρο.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε πόρους που δημιουργήθηκαν πριν από μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit result set to products with a certain average rating.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένη μέση αξιολόγηση.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
el_GR: Περιορίστε τα αποτελέσματα σε προϊόντα με επιλεγμένες καθολικές ιδιότητες.

en: Unique identifier for the fee within the cart.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για την επιπλέον χρέωση στο καλάθι.

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
el_GR: Όταν περιορίζετε την απόκριση χρησιμοποιώντας μετά/πριν, ποια στήλη ημερομηνίας θα συγκριθεί με αυτήν.

en: Missing variation data for variable product.
el_GR: Λείπουν δεδομένα παραλλαγής για το μεταβλητό προϊόν.

en: How terms in this attribute are sorted by default.
el_GR: Πώς ταξινομούνται οι όροι σε αυτήν την ιδιότητα από προεπιλογή.

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
el_GR: Αριθμός αντικειμένων (άρθρα οποιουδήποτε τύπου) που έχουν συσχετιστεί με τον όρο.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
el_GR: Η λογική σχέση μεταξύ των ιδιοτήτων κατά το φιλτράρισμα πολλαπλών όρων ταυτόχρονα.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
el_GR: Λίστα των σύντομων ονομάτων (slugs) ιδιοτήτων. Εάν παρέχεται αναγνωριστικό (ID) όρου, το παρόν θα αγνοηθεί.

en: List of attribute term IDs.
el_GR: Λίστα των αναγνωριστικών (ID) ιδιοτήτων.

en: Attribute taxonomy name.
el_GR: Όνομα ταξινομίας της ιδιότητας.

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
el_GR: Η συνθήκη φιλτραρίσματος που εκτελείται μπορεί να επηρεάσει τη μέτρηση. Οι έγκυρες τιμές περιλαμβάνουν "και" και "ή".

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
el_GR: Εάν ζητηθεί, υπολογίζει τον αριθμό των όρων της ιδιότητας για τα προϊόντα της συλλογής.

note: translators: %1$s: Attribute name, %2$s: Allowed values.
en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
el_GR: Μη έγκυρη τιμή απεστάλη για το %1$s. Επιτρεπόμενες τιμές: %2$s

en: Missing product ID
el_GR: Λείπει το ID του προϊόντος

note: translators: %d number of seconds
en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
el_GR[0]: Δεν μπορείτε να εισάγετε ένα νέο τρόπο πληρωμής τόσο σύντομα. Παρακαλώ περιμένετε για %d δευτερόλεπτο.
el_GR[1]: Δεν μπορείτε να εισάγετε ένα νέο τρόπο πληρωμής τόσο σύντομα. Παρακαλώ περιμένετε για %d δευτερόλεπτα.

note: translators: Actual coupon code.
en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
el_GR: Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα κατά την εφαρμογή του κουπονιού %s.

en: Database File Path
el_GR: Διαδρομή αρχείου βάσης δεδομένων

note: translators: %s: search query
en: Search results for "%s"
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για "%s"

note: translators: Actual coupon code.
en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
el_GR: Έχετε χρησιμοποιήσει αυτό το κουπόνι %s σε διαφορετική συναλλαγή κατά τη διάρκεια αυτής της αγοράς, και το όριο χρήσης του κουπονιού έχει επιτευχθεί. Καταργήστε το κουπόνι και δοκιμάστε ξανά.

note: translators: Actual coupon code.
en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
el_GR: Το κουπόνι %s χρησιμοποιήθηκε σε διαφορετική συναλλαγή κατά τη διάρκεια αυτής της αγοράς, και το όριο χρήσης του κουπονιού έχει επιτευχθεί. Καταργήστε το κουπόνι και δοκιμάστε ξανά.

en: MaxMind License Key
el_GR: Κλειδί άδειας MaxMind

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
el_GR: Μία ενσωμάτωση για την χρησιμοποίηση του MaxMind για τις αναζητήσεις γεωεντοπισμού. Παρακαλούμε προσέξτε ότι η ενσωμάτωση θα πραγματοποιεί μόνο αναζητήσεις χώρας.

en: Failed to download the MaxMind database.
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης της βάσης δεδομένων MaxMind.

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
el_GR: Το κλειδί άδειας MaxMind είναι άκυρο. Εάν έχετε δημιουργήσει πρόσφατα αυτό το κλειδί, ίσως χρειαστεί να περιμένετε να ενεργοποιηθεί.

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
el_GR: Εσφαλμένος τύπος προϊόντος: το περασμένο ID δεν αντιστοιχεί με κάποια παραλλαγή προϊόντος.

en: Missing MaxMind Reader library!
el_GR: Λείπει η βιβλιοθήκη ανάγνωσης MaxMind!

note: translators: %1$s: usage tracking help link
en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με το πώς λειτουργεί η παρακολούθηση χρήσης και πώς θα βοηθήσετε στην <a href="%1$s" target="_blank">τεκμηρίωση παρακολούθησης χρήσης</a>.

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
el_GR: H τοποθεσία που θα αποθηκευτεί η βάση δεδομένων του MaxMind. Εξ ορισμού, η διασύνδεση θα αποθηκεύσει τη βάση δεδομένω εδώ.

note: translators: %1$s: Documentation URL
en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
el_GR: Το κλειδί που θα χρησιμοποιηθεί κατά την αλληλεπίδραση με τις υπηρεσίες Γεωεντοπισμού MaxMind. Διαβάστε πώς να δημιουργήσετε ένα κλειδί στην <a href="%1$s">τεκμηρίωση διασύνδεσης γεωεντοπισμού MaxMind</a>.

note: translators: %s: decimal
en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
el_GR: Παρακαλούμε καταχωρίστε μία τιμή με ένα δεκαδικό ψηφίο (%s) χωρίς διαχωριστικό χιλιάδων.

note: translators: 1: wc_get_product 2: woocommerce_init 3: woocommerce_after_register_taxonomy 4: woocommerce_after_register_post_type
en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
el_GR: Το %1$s δεν πρέπει να κληθεί πριν ολοκληρωθούν οι ενέργειες %2$s, %3$s και %4$s.

en: Welcome to
el_GR: Καλωσήρθατε στο

en: Yes please
el_GR: Ναι, παρακαλώ

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
el_GR: Το πρόσθετο "WooCommerce Admin" θα εγκατασταθεί και θα ενεργοποιηθεί

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
el_GR: Κάντε το κατάστημά σας πιο λειτουργικό και πιο γρήγορο με τη νέα βελτιωμένη εμπειρία ρύθμισης

note: translators: %1%s: integration page %2$s: general settings page
en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
el_GR: Πρέπει να εισαγάγετε ένα έγκυρο κλειδί άδειας χρήσης στη <a href="%1$s">σελίδα ρυθμίσεων ενσωμάτωσης MaxMind</a> για να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία γεωεντοπισμού. Εάν δεν χρειάζεστε γεωεντοπισμό για υπολογισμό αποστολών ή φόρων, θα πρέπει να αλλάξετε την προεπιλεγμένη τοποθεσία πελάτη στη <a href="%2$s">σελίδα γενικών ρυθμίσεων</a>.

en: Every 15 Days
el_GR: Κάθε 15 ημέρες

en: Shipping costs are calculated during checkout.
el_GR: Τα έξοδα αποστολής υπολογίζονται κατά το checkout.

en: Geolocation has not been configured.
el_GR: Ο γεωεντοπισμός δεν έχει ρυθμιστεί.

note: translators: %s product name
en: %s is a variable product parent and cannot be added.
el_GR: Το %s είναι γονικό μεταβλητό προϊόν και δεν μπορεί να προστεθεί.

en: Search products…
el_GR: Αναζήτηση προϊόντων...

en: Amount of reviews that the product has.
el_GR: Πλήθος των αξιολογήσεων που έχει το προϊόν.

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
el_GR: Η ημερομηνία κατά την οποία δημιουργήθηκε η αξιολόγηση, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου και σε μορφή αναγνώσιμη από τον άνθρωπο.

en: Name of the product that the review belongs to.
el_GR: Όνομα του προϊόντος στο οποίο ανήκει η αξιολόγηση.

en: Permalink of the product that the review belongs to.
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος του προϊόντος στο οποίο ανήκει η αξιολόγηση.

en: Image of the product that the review belongs to.
el_GR: Εικόνα του προϊόντος στο οποίο ανήκει η αξιολόγηση.

note: translators: %s: shipping zone name.
en: Customer matched zone "%s"
el_GR: Ο πελάτης έχει αντιστοιχισμένη ζώνη "%s"

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
el_GR: Ενεργοποιήστε την παρακολούθηση χρήσητς ώστε να βοηθήσετε το WooCommerce να βελτιωθεί

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
el_GR: Το κουπόνι αυτό λήγει στις 00:00:00 αυτής της ημερομηνίας.

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
el_GR: Βοηθήστε το WooCommerce ώστε να εξελιχθεί μέσω της παρακολούθηση χρήσης

en: Jetpack logo
el_GR: Λογότυπο Jetpack

en: Browse products
el_GR: Προβολή προϊόντων

en: Western
el_GR: Δυτική

en: Eastern
el_GR: Ανατολικά

en: Lusaka
el_GR: Λουσάκα

en: Macao
el_GR: Μακάο

en: North-Western
el_GR: Βορειοδυτικά

en: Northern
el_GR: Βόρεια

en: Southern
el_GR: Νότια

en: Columns:
el_GR: Στήλες:

en: Go to category
el_GR: Πήγαινε στην κατηγορία

en: Show description
el_GR: Εμφάνιση περιγραφής

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Shop now
el_GR: Αγοράστε τώρα

en: 1 variation
el_GR: 1 παραλλαγή

en: Product title
el_GR: Τίτλος Προϊόντος

note: translators: 1: is a link to a support document. 2: closing link
en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
el_GR: Η εγκατάστασή σας του WooCommerce δεν έχει ολοκληρωθεί. Αν έχετε κάνει εγκατάσταση του WooCommerce από το GitHub, %1$s παρακαλούμε ανατρέξτε σ' αυτό το κείμενο %2$s για να ρυθμίσετε το περιβάλλον ανάπτυξής σας.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment
el_GR: Η εγκατάστασή σας του WooCommerce δεν έχει ολοκληρωθεί. Αν έχετε κάνει εγκατάσταση του WooCommerce από το GitHub, παρακαλούμε ανατρέξτε σ' αυτό το κείμενο για να ρυθμίσετε το περιβάλλον ανάπτυξής σας: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment

en: Kampala
el_GR: Καμπάλα

en: Product variation attributes, if applicable.
el_GR: Χαρακτηριστικά παραλλαγής προϊόντος, εάν υπάρχουν.

en: Category URL.
el_GR: URL Κατηγορίας.

note: Translators: %s package name.
en: Missing the WooCommerce %s package
el_GR: Λείπει το πακέτο %s του WooCommerce

[ctx: with first and last result]
note: translators: 1: first result 2: last result 3: total results 4: sorted by
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
el_GR[0]: Βλέπετε %1$d&ndash;%2$d από %3$d αποτέλεσμα
el_GR[1]: Βλέπετε %1$d&ndash;%2$d από %3$d αποτελέσματα

en: Operator to compare product tags.
el_GR: Τελεστής για τη σύγκριση των ετικετών προϊόντων.

en: WooCommerce Admin
el_GR: Διαχείριση WooCommerce

en: Tags (comma separated)
el_GR: Ετικέτες (διαχωρισμένα με κόμμα)

en: Tags (space separated)
el_GR: Ετικέτες (διαχωρισμένα με κενό)

en: WooCommerce Admin icon
el_GR: Εικονίδιο Διαχείρισης WooCommerce

en: Import as meta data
el_GR: Εισαγωγή ως μεταδεδομένα

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
el_GR: Παραλλαγές (και οι ιδιότητες τους) που δεν έχουν τιμές δεν θα εμφανίζονται στο κατάστημά σας.

note: Translators: %d variation count.
en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
el_GR[0]:  %d παραλλαγή που δεν έχει τιμή.
el_GR[1]:  %d παραλλαγές που δεν έχουν τιμή.

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
el_GR: Χρησιμοποιείστε το WooCommerce Shipping (από την WooCommerce Services & Jetpack) για εξοικονομήσετε χρόνο κατά την αποστολή με την εκτύπωση των ετικετών αποστολής στο σπίτι.

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
el_GR: Διαχειριστείτε τις αναφορές του καταστήματός σας και παρακολουθήστε σημαντικούς στατιστικούς δείκτες με ένα νέο και βελτιωμένο περιβάλλον διεπαφής και Πίνακα ελέγχου.

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
el_GR: Καταχωρήστε τους επιπρόσθετους συντελεστές φόρου που χρειάζεστε παρακάτω (1 ανά γραμμή, π.χ. Μειωμένος συντελεστής). Αυτοι προστίθενται επιπλέον του “Βασικού συντελεστή" που υπάρχει εξ αρχής.

en: Did you know you can print shipping labels at home?
el_GR: Το ξέρατε ότι μπορείτε να εκτυπώσετε ετικέτες αποστολής από το σπίτι σας;

en: Zero rate
el_GR: Μηδενικός συντελεστής

en: Reduced rate
el_GR: Μειωμένος συντελεστής

en: Generate coupon code
el_GR: Δημιουργία κωδικού κουπονιού

en: Database information:
el_GR: Πληροφορίες Βάσης Δεδομένων:

en: Drag and drop to set admin attribute order
el_GR: Σύρετε και αφήστε για να ορίσετε την σειρά ιδιοτήτων διαχειριστή

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
el_GR: Αδυναμία ανεύρεσης πληροφοριών για την βάση δεδομένων. Συνήθως, αυτό δεν είναι πρόβλημα και απλά σημαίνει ότι η εγκατάστασή σας χρησιμοποιεί μια κλάση που αντικαθιστά την κλάση βάσης δεδομένων του WordPress (π.χ. HyperDB) και το WooCommerce δεν μπορεί να πάρει τις πληροφορίες της βάσης δεδομένων.

note: Translators: %1$f: Table size, %2$f: Index size, %3$s Engine.
en: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Engine %3$s
el_GR: Δεδομένα: %1$.2fMB + Ευρετήρια: %2$.2fMB + Μηχανή %3$s.

en: Thanks for using {site_url}!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε τον ιστότοπο μας {site_address}!

en: Congratulations on the sale.
el_GR: Συγχαρητήρια για την πώληση.

en: Town / Village
el_GR: Πόλη / Χωριό

en: Postal code
el_GR: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Invalid field
el_GR: Μη έγκυρο πεδίο

en: Text to appear below the main email content.
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται κάτω από το κύριο περιεχόμενο του email.

en: Additional content
el_GR: Επιπρόσθετο περιεχόμενο

en: Tax class slug already exists
el_GR: Το σύντομο όνομα φορολογικής κλάσης υπάρχει ήδη

en: Tax class requires a valid name
el_GR: Η φορολογική κλάση απαιτεί ένα έγκυρο όνομα

note: translators: 1: URL of WordPress.org Repository 2: URL of the GitHub Repository release page
en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
el_GR: Ή μπορείτε να μεταφορτώσετε μια προδημιουργημένη έκδοση του πρόσθετου από την διεύθυνση <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> ή να μεταβείτε στην διεύθυνση <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.

en: Order not editable
el_GR: Η παραγγελία δεν είναι επεξεργάσιμη

en: You do not have permission to install plugins.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να εγκαταστήσετε πρόσθετα.

en: Learn how to upgrade
el_GR: Μάθετε πως μπορείτε να αναβαθμίσετε

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
el_GR: Η έκπτωση θα ξεκινήσει στις 00:00:00 της ημερομηνίας «Από» και θα ολοκληρωθεί στις 23:59:59 της ημερομηνίας «Έως».

en: Order fully refunded.
el_GR: Τα χρήματα της παραγγελίας έχουν επιστραφεί πλήρως.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
el_GR: Αν δεν επιλέξετε την χώρα(ες) που θέλετε να πουλάτε, θα έχει ως αποτέλεσμα να μη μπορούν οι πελάτες σας να ολοκληρώσουν τις αγορές τους. Θέλετε σίγουρα να συνεχίσετε;

en: Please enter a valid Eircode.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο Eircode.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
el_GR: Σημείωση: Τo WP CRON έχει απενεργοποιηθεί στην εγκατάστασή σας. Αυτό μπορεί να αποτρέψει την ολοκλήρωση της αναβάθμισης.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
el_GR: Η εμφάνιση προϊόντων, η ταξινόμηση και οι αναφορές ενδέχεται να μην είναι ακριβείς μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Θα χρειαστούν μερικά λεπτά και αυτή η ειδοποίηση θα εξαφανιστεί όταν ολοκληρωθεί.

note: translators: %s: attribute name
en: &larr; Back to "%s" attributes
el_GR: &larr; Επιστροφή στις "%s" ιδιότητες

en: There was a failure fetching this action
el_GR: Υπήρξε αποτυχία κατά την ανάκτηση αυτής της ενέργειας

en: You can manually run queued updates here.
el_GR: Εδώ μπορείτε να εκτελέσετε χειροκίνητα ενημερώσεις που βρίσκονται στη σειρά προς εκτέλεση.

note: translators: %s Database version number
en: No updates required. Database version is %s
el_GR: Δε χρειάζεται ενημέρωση. Η έκδοση της βάσης δεδομένων είναι %s

note: Translators: %d stock amount
en: Stock: %d
el_GR: Απόθεμα: %d

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
el_GR: [{site_title}]: Η παραγγελία #{order_number} ακυρώθηκε

en: Learn more about updates
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις αναβαθμίσεις

en: Update WooCommerce Database
el_GR: Ενημέρωση βάσης δεδομένων του WooCommerce

en: WooCommerce database update required
el_GR: Απαιτείται αναβάθμιση της βάσης δεδομένων του WooCommerce

note: translators: 1: Number of database updates 2: List of update callbacks
en: Found %1$d updates (%2$s)
el_GR: Βρέθηκαν %1$d ενημερώσεις (%2$s)

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
el_GR: Ο λογαριασμός σας δημιουργήθηκε με επιτυχία και έχει σταλεί ένας κωδικός πρόσβαση στη διεύθυνση email σας.

en: WooCommerce is updating product data in the background
el_GR: Το WooCommerce ενημερώνει δεδομένα προϊόντων στο παρασκήνιο

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
el_GR: Το WooCommerce ενημερώνει τη βάση δεδομένων στο παρασκήνιο. Η διαδικασία ενημέρωσης της βάσης δεδομένων μπορεί να πάρει λίγο χρόνο, οπότε παρακαλούμε να είστε υπομονετικοί.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
el_GR: Ο λογαριασμός σας δημιουργήθηκε με επιτυχία. Τα στοιχεία του λογαριασμού σας έχουν σταλεί στη διεύθυνση email σας.

en: Action Scheduler
el_GR: Προγραμματισμός Ενεργειών

note: translators: %s php class name
en: The %s class can only be run within WP CLI.
el_GR: Η %s κλάση μπορεί να τρέξει μόνο μέσα από το WP CLI.

en: Newest Scheduled Date
el_GR: Νεότερη Προγραμματισμένη Ημερομηνία

en: Oldest Scheduled Date
el_GR: Παλαιότερη Προγραμματισμένη Ημερομηνία

en: Count
el_GR: Αριθμός

en: Action Status
el_GR: Κατάσταση Ενέργειας

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
el_GR: Το WooCommerce έχει ενημερωθεί. Για να συνεχίσουν τα πράγματα να λειτουργούν ομαλά, πρέπει να αναβαθμίσουμε και τη βάση δεδομένων σας στην νεώτερη έκδοση.

en: Updating database
el_GR: Γίνεται ενημέρωση της βάσης δεδομένων

en: Invalid items
el_GR: Μη έγκυρα στοιχεία

en: Decrease existing stock by:
el_GR: Μείωση υπάρχοντος αποθέματος κατά:

en: Increase existing stock by:
el_GR: Αύξηση υπάρχοντος αποθέματος κατά:

en: View progress &rarr;
el_GR: Προβολή προόδου &rarr;

note: translators: %1$s: opening <a> tag %2$s: closing </a> tag translators: 1: Link to docs 2: Close link.
en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
el_GR: Η διεργασία ενημέρωσης της βάσης δεδομένων εκτελείται στο παρασκήνιο και μπορεί να πάρει λίγη ώρα, οπότε κάντε υπομονή. Οι προχωρημένοι χρήστες μπορούν εναλλακτικά να κάνουν την ενημέρωση μέσω του %1$sWP CLI%2$s.

note: translators: %1$s: item name %2$s: stock change
en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
el_GR: Το %1$s διαγράφηκε και επανακαθορίστηκε το απόθεμα (%2$s)

en: Invalid rate
el_GR: Άκυρη κλίμακα

note: translators: 1: action ID 2: hook name
en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
el_GR: Ολοκληρώθηκε η ενέργεια επεξεργασίας %1$s με hook: %2$s

note: translators: %s item name.
en: Added line items: %s
el_GR: Προστέθηκαν τα προϊόντα σειράς:  %s

en: five star
el_GR: πέντε αστέρια

en: Create Product
el_GR: Δημιουργία προϊόντος

en: Start Import
el_GR: Έναρξη Εισαγωγής

en: Personal data removal
el_GR: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων

en: WordPress address (URL)
el_GR: Διεύθυνση του WordPress (URL)

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
el_GR: Να επιτρέπεται η μαζική αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από παραγγελίες

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
el_GR: Να επιτρέπεται η παρακολούθηση χρήσης του WooCommerce

en: Enable tracking
el_GR: Ενεργοποίηση παρακολούθησης

note: Translators: %s URL to tracking info screen.
en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
el_GR: Για να μη συμμετέχετε, αφήστε αυτό το κουτί μη επιλεγμένο. Το κατάστημά σας δε θα παρακολουθείται και δε θα συλλέγονται δεδομένα. Διαβάστε σχετικά με το ποια δεδομένα χρήσης παρακολουθούνται στο: %s.

en: Dismiss this suggestion
el_GR: Απόρριψη της πρότασης

en: Inactive plugins
el_GR: Μη ενεργά πρόσθετα

en: Site address (URL)
el_GR: Διεύθυνση ιστότοπου (URL)

en: Marketplace suggestions
el_GR: Προτάσεις αγοράς

note: translators: %s item name.
en: Adjusted stock: %s
el_GR: Επανακαθορισμένο απόθεμα: %s

en: Dropin Plugins
el_GR: Dropin πρόσθετα

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
el_GR: Δώστε έναν κωδικό κουπονιού για να εφαρμοστεί. Οι εκπτώσεις εφορμόζονται στην σειρά συνόλου, πριν τους φόρους.

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
el_GR: Εμφανίζουμε συναφείς προτάσεις για επίσημες επεκτάσεις οι οποίες θα μπορούσαν να βοηθήσουν στο κατάστημά σας.

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
el_GR: Προσθέτει μια επιλογή μαζικής αφαίρεσης προσωπικών δεδομένων στην οθόνη παραγγελιών. Να θυμάστε ότι η αφαίρεση προσωπικών δεδομένων δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
el_GR: Είναι ο ιστότοπός σας είναι συνδεδεμένος στο WooCommerce.com;

en: Remove personal data from orders on request
el_GR: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από τις παραγγελίες κατόπιν αιτήματος

en: Remove access to downloads on request
el_GR: Αφαίρεση πρόσβασης στις μεταφορτώσεις κατόπιν αιτήματος

en: Show Suggestions
el_GR: Εμφάνιση προτάσεων

en: Display suggestions within WooCommerce
el_GR: Εμφάνιση προτάσεων μέσα στο WooCommerce

en: Attribute slug.
el_GR: Ιδιότητα ετικέτας

en: Facebook icon
el_GR: Εικονίδιο Facebook

en: Inactive plugins.
el_GR: Ανενεργά πρόσθετα.

note: translators: %s: discount amount
en: %s discount
el_GR: %s έκπτωση

en: WooCommerce Status
el_GR: Κατάσταση WooCommerce

en: Before discount
el_GR: Προ έκπτωσης

en: Manage suggestions
el_GR: Διαχείριση προτάσεων

en: Browse the Marketplace
el_GR: Περιήγηση στο Marketplace

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
el_GR: Η επεκτάσεις μπορούν να προσθέσουν νέα λειτουργικότητα στις σελίδες των προϊόντων σας που θα κάνουν το κατάστημά σας να ξεχωρίζει

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
el_GR: Προσδιορίζει εάν εμφανίζονται τα κρυμμένα ή ορατά προϊόντα του καταλόγου.

en: Usage Tracking
el_GR: Παρακολούθηση χρήσης

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση παρακολούθησης χρήσης WooCommerce.com

en: Enhance your products
el_GR: Βελτιώστε τα προϊόντα σας

en: cURL installed but unable to retrieve version.
el_GR: Το cURL είναι εγκατεστημένο αλλά δεν είναι δυνατή η ανάκτηση της έκδοσής του.

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
el_GR: Περισσότερες επιλογές

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
el_GR: Απολαύστε όλα τα προϊόντα Facebook συνδυασμένα σε μία επέκταση: pixel tracking,catalog sync, messenger chat, shop functionality και αγορές μέσω Instagram (σύντομα)!

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
el_GR: Το action_args δεν πρέπει να αντικατασταθεί όταν καλείτε το wc_get_template.

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
el_GR: Αριθμός όρων στην ιδιότητα Ταξινομία.

en: Dropins & MU plugins.
el_GR: Επιπρόσθετα Must-Use (πάντα ενεργοποιημένα) και Drop Ins.

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
el_GR: Η κατάσταση της παραγγελίας ορίστηκε ως Επιστροφή χρημάτων. Για να επιστραφούν τα χρήματα στον πελάτη θα χρειαστεί να εκδόσετε μια εντολή επιστροφής χρημάτων μέσω της υπηρεσίας πληρωμής σας.

en: Product lookup tables
el_GR: Πίνακες αντιστοίχισης προϊόντων

en: Lookup tables are regenerating
el_GR: Γίνεται αναδημιουργία των πινάκων αντιστοίχισης

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα αναδημιουργήσει τα δεδομένα των πινάκων αντιστοίχισης προϊόντων. Αυτή η διαδικασία μπορεί να πάρει αρκετή ώρα.

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
el_GR: Επιστροφή χρημάτων των παραπάνω προϊόντων γραμμής. Αυτό θα δείχνει το συνολικό ποσό που θα επιστραφεί.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες που έχουν συγκεκριμένες καταστάσεις.

en: Operator to compare product attribute terms.
el_GR: Τελεστής για τη σύγκριση των όρων ιδιοτήτων προϊόντων.

en: Operator to compare product category terms.
el_GR: Τελεστής για τη σύγκριση των όρων κατηγοριών προϊόντων.

en: North Macedonia
el_GR: Βόρεια Μακεδονία

en: Virgin Islands (US)
el_GR: Παρθένοι Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Virgin Islands (British)
el_GR: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικές)

note: translators: %s opening and closing link tags respectively
en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
el_GR: Πρέπει να είστε %1$s συνδεδεμένοι %2$s για να δημοσιεύσετε μια κριτική.

en: Baker Island
el_GR: Νήσος Μπέικερ

en: Palmyra Atoll
el_GR: Ατόλη Παλμύρα

en: Johnston Atoll
el_GR: Ατόλη Τζόνστον

en: Wake Island
el_GR: Νήσος Ουέηκ

en: Jarvis Island
el_GR: Νήσος Τζάρβις

en: Kingman Reef
el_GR: Ύφαλος Κίνγκμαν

en: Howland Island
el_GR: Νήσος Χάουλαντ

en: Navassa Island
el_GR: Νήσος Ναβάσσα

en: We have finished processing your order.
el_GR: Έχουμε ολοκληρώσει την επεξεργασία της παραγγελίας σας.

en: Shop order
el_GR: Παραγγελία καταστήματος

note: Translators: $s shipping destination.
en: Shipping to %s.
el_GR: Αποστολή σε %s.

en: Shipping options will be updated during checkout.
el_GR: Οι επιλογές αποστολής θα ενημερωθούν κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
el_GR: Ειδοποίηση ενημέρωσης ότι η παραγγελία με αριθμό #%1$s που ανήκει στον πελάτη %2$s έχει ακυρωθεί:

note: translators: %s: error message
en: Invalid image: %s
el_GR: Μη έγκυρη εικόνα: %s

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
el_GR: Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την παραγγελία σας #%s και βρίσκεται σε στάδιο επεξεργασίας:

en: Webhook status must be valid.
el_GR: Η κατάσταση του Webhook πρέπει να είναι έγκυρη

en: Update database
el_GR: Ενημέρωση βάσης δεδομένων

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
el_GR: H αναβάθμιση της βάσης δεδομένων είναι προγραμματισμένη να εκτελεσθεί στο παρασκήνιο

en: Default product category cannot be deleted.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή της προεπιλεγμένης κατηγορίας προϊόντων.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εισαγωγή παραλλαγής: Το γονικό προϊόν δεν μπορεί να είναι μια παραλλαγή προϊόντος

en: account erasure request
el_GR: αίτημα διαγραφής λογαριασμού

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα αναβαθμίσει τη βάση δεδομένων του WooCommerce στην τελευταία έκδοση. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε πως έχετε δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας προτού προχωρήσετε.

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να αναθέσετε API Keys στον επιλεγμένο χρήστη.

en: discounted shipping labels
el_GR: εκπτωτικές ετικέτες αποστολής

en: Feel free to reconnect again using the button below.
el_GR: Ξανασυνδεθείτε πατώντας το κουμπί παρακάτω.

en: Sorry to see you go.
el_GR: Λυπούμαστε που φεύγετε.

en: payment setup and discounted shipping labels
el_GR: ρυθμίσεις πληρωμής και τις εκπτωτικές ετικέτες αποστολής

en: automated taxes and discounted shipping labels
el_GR: αυτοματοποιημένοι φόροι και μειωμένες ετικέτες αποστολής

en: You do not have permission to revoke API Keys
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να ανακαλέσετε τα κλειδιά API

en: You do not have permission to revoke this API Key
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να ανακαλέσετε το κλειδί API

en: You do not have permission to edit this API Key
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να επεξεργαστείτε αυτο το κλειδί API

en: Details for order #{order_number}
el_GR: Λεπτομέρειες για την παραγγελία #{order_number}

en: Thanks!
el_GR: Ευχαριστούμε!

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: [Order #%1$s] (%2$s)
el_GR: [Παραγγελία #%1$s] (%2$s)

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
el_GR: Αν δεν έχετε κάνει αυτό το αίτημα, απλώς αγνοήστε αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Αν θέλετε να προχωρήσετε:

note: translators: %s: Store name
en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
el_GR: Κάποιος έχει ζητήσει έναν νέο κωδικό πρόσβασης για τον ακόλουθο λογαριασμό στο %s:

note: translators: %s: Store admin email
en: We hope to see you again soon.
el_GR: Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά σύντομα.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
el_GR: Έγινε επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας στο %s. Υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες παρακάτω για την πληροφόρησή σας:

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
el_GR: Έγινε μερική επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας στο %s. Υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες παρακάτω για την πληροφόρησή σας:

en: We look forward to fulfilling your order soon.
el_GR: Ανυπομονούμε να ολοκληρώσουμε σύντομα την παραγγελία σας.

en: As a reminder, here are your order details:
el_GR: Ως υπενθύμιση, αυτές είναι οι λεπτομέρειες της παραγγελίας σας:

en: The following note has been added to your order:
el_GR: Η ακόλουθη σημείωση έχει προστεθεί στην παραγγελία σας:

en: We look forward to seeing you soon.
el_GR: Ανυπομονούμε να σας δούμε σύντομα.

note: translators: %s Order date translators: %s: Order date
en: Here are the details of your order placed on %s:
el_GR: Λεπτομέρειες της παραγγελίας που κάνατε στις %s:

note: translators: %1$s: Site title, %2$s: Username, %3$s: My account link
en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
el_GR: Σας ευχαριστούμε που δημιουργήσατε λογαριασμό στο %1$s. Ως υπενθύμιση, το όνομα χρήστη που επιλέξατε είναι %2$s. Μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στην περιοχή του λογαριασμού σας για να προβάλετε παραγγελίες, να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας και πολλά άλλα στο: %3$s

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: An order has been created for you on %1$s. Your order details are below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
el_GR: Μια παραγγελία έχει δημιουργηθεί για εσάς στο %1$s. Παρακάτω βρίσκονται οι λεπτομέρειες της παραγγελίας σας, μαζί με έναν σύνδεσμο για να προβείτε στην πληρωμή της, όταν είστε έτοιμοι: %2$s

note: translators: %s: Customer first name translators: %s: Customer username
en: Hi %s,
el_GR: Γεια σου %s,

note: translators: %s: Customer billing full name
en: You’ve received the following order from %s:
el_GR: Λάβατε την ακόλουθη παραγγελία από %s:

en: Thanks for shopping with us.
el_GR: Σας ευχαριστούμε που μας επιλέξατε για τις αγορές σας!

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
el_GR: Ας ελπίσουμε ότι θα επιστρέψουν. Διαβάστε περισσότερα για την<a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">αντιμετώπιση προβλημάτων αποτυχημένων πληρωμών</a>.

en: Thanks for reading.
el_GR: Ευχαριστούμε για την ανάγνωση.

en: View Action
el_GR: Προβολή ενέργειας

en: Add New Scheduled Action
el_GR: Προσθήκη νέας προγραμματισμένης ενέργειας

en: Canceled
el_GR: Ακυρώθηκε

en: Pending
el_GR: Σε αναμονή

en: Every minute
el_GR: Κάθε λεπτό

note: translators: %s: date interval
en:  (%s ago)
el_GR:  (%s πριν)

en: Now!
el_GR: Τώρα!

en: Group
el_GR: Ομάδα

en: Change address
el_GR: Αλλαγή διεύθυνσης

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
el_GR: [{site_title}]: Η παραγγελία #{order_number} απέτυχε

en: Stock levels reduced:
el_GR: Τα επίπεδα αποθέματος μειώθηκαν:

en: Enter a different address
el_GR: Δώστε μια διαφορετική διεύθυνση

[ctx: post]
en: Failed
el_GR: Αποτυχία

[ctx: post]
en: In-Progress
el_GR: Σε επεξεργασία

en: Failed
el_GR: Αποτυχία

en: action started
el_GR: ενέργεια ξεκίνησε

en: action canceled
el_GR: η ενέργεια ακυρώθηκε

en: action complete
el_GR: η ενέργεια ολοκληρώθηκε

en: Enter your address to view shipping options.
el_GR: Εισάγετε την διεύθυνσή σας για να εμφανιστούν οι επιλογές αποστολής της παραγγελίας σας.

note: Translators: $s shipping destination.
en: No shipping options were found for %s.
el_GR: Δεν βρέθηκαν επιλογές αποστολής για %s.

en: Stock levels increased:
el_GR: Τα επίπεδα αποθέματος αυξήθηκαν:

note: translators: %s item name.
en: Unable to restore stock for item %s.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επαναφορά του αποθέματος για το προϊόν %s.

note: translators: %s item name.
en: Unable to reduce stock for item %s.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η μείωση του αποθέματος για το προϊόν %s.

note: translators: %s: time interval
en: Every %s
el_GR: Κάθε %s

note: translators: %s: amount of time
en: %s second | %s seconds
el_GR[0]: %s δευτερόλεπτο
el_GR[1]: %s δευτερόλεπτα

en: Non-repeating
el_GR: Μη-επαναλαμβανόμενο

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully executed action: %s
el_GR: Επιτυχής εκτέλεση ενέργειας: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully canceled action: %s
el_GR: Επιτυχής ακύρωση ενέργειας: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully processed change for action: %s
el_GR: Η ενέργεια τέθηκε επιτυχώς προς αλλαγή: %s

en: action created
el_GR: ενέργεια δημιουργήθηκε

note: translators: %s: exception message
en: action failed: %s
el_GR: ενέργεια απέτυχε: %s

en: action ignored
el_GR: αγνόηση ενέργειας

en: action reset
el_GR: ακύρωση ενέργειας

note: translators: %s: error message translators: %s: action error message translators: %s is an error message.
en: Error saving action: %s
el_GR: Σφάλμα κατά το σώσιμο της ενέργειας: %s

en: Invalid schedule. Cannot save action.
el_GR: Λάθος πρόγραμμα. Η ενέργεια δεν μπόρεσε να σωθεί.

note: translators: %d: amount of actions
en: Running %d action | Running %d actions
el_GR[0]: Εκτελείται η %d ενέργεια
el_GR[1]: Εκτελούνται οι %d ενέργειες

note: translators: %d refers to how many scheduled tasks were found to run
en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
el_GR[0]: Βρέθηκε %d προγραμματισμένο task
el_GR[1]: Βρέθηκαν %d προγραμματισμένα tasks

note: translators: %s: amount of time translators: %s is the time duration in minutes
en: %s minute | %s minutes
el_GR[0]: %s λεπτό
el_GR[1]: %s λεπτά

note: translators: %s: amount of time
en: %s hour | %s hours
el_GR[0]: %s ώρα
el_GR[1]: %s ώρες

note: translators: %s is a number of days. translators: %s: amount of time
en: %s day | %s days
el_GR[0]: %s ημέρα
el_GR[1]: %s ημέρες

note: translators: %s: amount of time
en: %s week | %s weeks
el_GR[0]: %s εβδομάδα
el_GR[1]: %s εβδομάδες

note: translators: %s: amount of time
en: %s month | %s months
el_GR[0]: %s μήνα
el_GR[1]: %s μήνες

note: translators: %s: amount of time
en: %s year | %s years
el_GR[0]: %s χρόνο
el_GR[1]: %s χρόνια

en: No actions found
el_GR: Δεν βρέθηκαν ενέργειες

en: This function should not be called before plugins_loaded.
el_GR: Αυτή η λειτουργία δεν θα πρέπει να καλείται πριν από το plugins_loaded.

note: translators: %s: Default class name
en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
el_GR: Η κλάση που επισυνάπτεται στο "woocommerce_queue_class" δεν εφαρμόζει τη διασύνδεση WC_Queue_Interface. Θα χρησιμοποιηθεί αντ 'αυτού η προεπιλεγμένη κλάση %s

en: Action Group
el_GR: Ομάδα Ενεργειών

en: Search Scheduled Actions
el_GR: Αναζήτηση Προγραμματισμένων Ενεργειών

en: New Scheduled Action
el_GR: Νέα Προγραμματισμένη Ενέργεια

en: Edit Scheduled Action
el_GR: Επεξεργασία Προγραμματισμένης Ενέργειας

note: translators: 1: action ID 2: exception message
en: Error processing action %1$s: %2$s
el_GR: Σφάλμα κατά την επεξεργασία της ενέργειας %1$s: %2$s

note: translators: %s refers to the action ID
en: Started processing action %s
el_GR: Ξεκίνησε η επεξεργασίας της ενέργειας %s

en: There are too many concurrent batches.
el_GR: Υπάρχουν πάρα πολλές ταυτόχρονες παρτίδες.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
el_GR: Υπάρχουν πάρα πολλές ταυτόχρονες παρτίδες, αλλά η πορεία αναγκάζεται να συνεχιστεί.

en: No actions found in trash
el_GR: Δεν βρέθηκαν ενέργειες στον κάδο απορριμμάτων

en: Scheduled Actions
el_GR: Προγραμματισμένες ενέργειες

en: Scheduled Date
el_GR: Προγραμματισμένη ημερομηνία

note: translators: %s: group name(s) translators: %s is the group name
en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
el_GR[0]: Η ομάδα "%s" δεν υπάρχει.

en: Run
el_GR: Εκτέλεση

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
el_GR: Προγραμματισμένες ενέργειες

en: Scheduled Action
el_GR: Προγραμματισμένη ενέργεια

en: Unable to save action.
el_GR: Δεν έγινε δυνατό να σωθεί η ενέργεια.

en: In-progress
el_GR: Σε επεξεργασία

en: Recurrence
el_GR: Επανάληψη

en: Attempting to reduce used memory...
el_GR: Προσπάθεια μείωσης της χρησιμοποιούμενης μνήμης...

en: Unable to claim actions. Database error.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση των ενεργειών. Σφάλμα βάσης δεδομένων.

note: translators: %s: action ID
en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
el_GR: Αδυναμία σημείωσης αποτυχίας στην ενέργεια %s. Σφάλμα βάσης δεδομένων.

note: translators: %d refers to the total number of tasks completed
en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
el_GR[0]: %d η προγραμματισμένη εργασίας ολοκληρώθηκε.
el_GR[1]: %d οι προγραμματισμένες εργασίες ολοκληρώθηκαν.

en: Arguments
el_GR: Ορίσματα

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
el_GR: Ακύρωση της ενέργειας τώρα για να αποφευχθεί η λειτουργία της στο μέλλον

note: translators: %d refers to the total number of batches executed
en: %d batch executed. | %d batches executed.
el_GR[0]: %d Η ενέργεια εκτελέστηκε.
el_GR[1]: %d Το σύνολο ενεργειών εκτελέστηκαν.

note: translators: %s: count
en: In-Progress <span class="count">(%s)</span> | In-Progress <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Σε εξέλιξη <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Σε εξέλιξη <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error running the action scheduler: %s
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα κατα τη διάρκεια εκτέλεσης του διαχειριστή ενεργειών: %s

en: Log
el_GR: Ιστορικό

en: Invalid action ID. No status found.
el_GR: Μη έγκυρο ID ενέργειας. Δεν βρέθηκε κατάσταση.

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
el_GR: Εκτελέστε τη διαδικασία τώρα σαν να εκτελείται ως μέρος μιας σειράς

en: Search hook, args and claim ID
el_GR: Αναζήτηση hook, args και claim ID

note: translators: 1: error message 2: filename 3: line
en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
el_GR: Κάτι πήγε στραβά:  PHP Fatal error %1$s σε %2$s στις γραμμές %3$s

note: translators: 1: action HTML 2: action ID 3: error message
en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επεξεργασία της αλλαγής για την ενέργεια:"%1$s(ID:%2$d).Σφάλμα:%3$s

note: translators: 1: action ID 2: arguments
en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
el_GR: Η ενέργεια [%1$s] έχει μη έγκυρα ορίσματα. Δεν είναι δυνατή η αποκωδικοποίηση του JSON σε πίνακα. $args = %2$s

en: Sort by latest
el_GR: Ταξινόμηση: Τελευταία

en: New Order: #{order_number}
el_GR: Νέα παραγγελία: #{order_number}

en: Order Failed: #{order_number}
el_GR: Αποτυχημένη παραγγελία: #{order_number}

en: Order Refunded: {order_number}
el_GR: Επιστροφή χρημάτων παραγγελίας: {order_number}

en: Partial Refund: Order {order_number}
el_GR: Μερική επιστροφή χρημάτων: Παραγγελία {order_number}

en: Password Reset Request
el_GR: Αίτημα αλλαγής κωδικού

en: Password Reset Request for {site_title}
el_GR: Αίτημα αλλαγής κωδικού στο {site_title}

note: translators: %s: claim ID
en: Unable to unlock claim %s. Database error.
el_GR: Δεν είναι δυνατό το ξεκλείδωμα του claim %s. Σφάλμα βάσης δεδομένων.

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
el_GR: Το claim έχει χαθεί. Κατάργηση τρέχουσας παρτίδας.

note: translators: %s: action ID
en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
el_GR: Δεν είναι δυνατό το ξεκλείδωμα του claim στην ενέργεια %s. Σφάλμα βάσης δεδομένων.

note: translators: %s: amount of claims
en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
el_GR[0]: Ο μέγιστος αριθμός ταυτόχρονων σειρών ενεργειών βρίσκεται ήδη σε εκτέλεση(%s σειρά). Δεν θα γίνει εκτέλεση πρόσθετων σειρών ενεργειών μέχρι να ολοκληρωθούν οι τρέχουσες σειρές.
el_GR[1]: Ο μέγιστος αριθμός ταυτόχρονων σειρών ενεργειών βρίσκεται ήδη σε εκτέλεση(%s σειρές). Δεν θα γίνει εκτέλεση πρόσθετων σειρών ενεργειών μέχρι να ολοκληρωθούν οι τρέχουσες σειρές.

en: Scheduled actions are hooks triggered on a certain date and time.
el_GR: Οι προγραμματισμένες ενέργειες είναι hooks που ενεργοποιούνται σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα.

en: Coupon type name.
el_GR: 'Ονομα τύπου κουπονιού.

en: Full name of country.
el_GR: Ολόκληρο όνομα της χώρας.

en: Full name of continent.
el_GR: Ολόκληρο όνομα της ηπείρου.

en: Your {site_title} order has been received!
el_GR: Η παραγγελία σας στο {site_title} έχει ληφθεί!

en: Thanks for shopping with us
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση

en: Your {site_title} order is now complete
el_GR: Η παραγγελία σας στο {site_title} έχει ολοκληρωθεί

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock translators: %s: product name
en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
el_GR: Αυτή τη στιγμή δεν έχουμε αρκετά "%1$s" στην αποθήκη μας για να συμπληρώσουμε την παραγγελία σας (%2$s διαθέσιμα). Ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση.

en: Currency symbol position for this country.
el_GR: Θέση συμβόλου νομίσματος για τη χώρα αυτή.

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
el_GR: Προκαθορισμένος ISO4127 alpha-3 κωδικός νομίσματος για τη χώρα.

en: List of countries on this continent.
el_GR: Λίστα των χωρών αυτής της ηπείρου.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
el_GR: ISO3166 alpha-2 κωδικός χώρας.

en: There are no locations matching these parameters.
el_GR: Δεν υπάρχουν τοποθεσίες που να αντιστοιχούν σε αυτές τις παραμέτρους.

en: View affected templates
el_GR: Προβολή σχετικών προτύπων

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
el_GR: Εάν αντιγράψατε ένα αρχείο προτύπου για να αλλάξετε κάτι, τότε θα πρέπει να αντιγράψετε τη νέα έκδοση του προτύπου και να εφαρμόσετε ξανά τις αλλαγές σας.

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
el_GR: Ενημερώστε το θέμα σας στην πιο πρόσφατη έκδοση. Εάν δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση, επικοινωνήστε με τον δημιουργό του θέματός σας και ρωτήστε τον για τη συμβατότητα με την τρέχουσα έκδοση του WooCommerce.

en: Your {site_title} account has been created!
el_GR: Ο λογαριασμός σας στο {site_title} δημιουργήθηκε!

en: 2 character continent code.
el_GR: Κωδικός ηπείρου 2 χαρακτήρων.

en: Customers totals.
el_GR: Πελάτες (σύνολα).

en: Coupons totals.
el_GR: Κουπόνια (σύνολα).

en: Products totals.
el_GR: Προϊόντα (σύνολα).

en: Orders totals.
el_GR: Παραγγελίες (σύνολα).

en: Categories totals.
el_GR: Κατηγορίες (σύνολα).

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
el_GR: WooCommerce Ενδείξεις Πληρωμής Πελατών

en: WooCommerce Customer Orders
el_GR: WooCommerce Παραγγελίες Πελατών

en: WooCommerce Customer Data
el_GR: WooCommerce Δεδομένα Πελατών

note: translators: %1$s: field name, %2$s finder.eircode.ie URL
en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
el_GR: %1$s δεν είναι έγκυρο. Μπορείτε να αναζητήσετε το σωστό Eircode <a target="_blank" href="%2$s">εδώ</a>.

en: Controls the stock status of the product.
el_GR: Ελέγχει την κατάσταση αποθεμάτων του προϊόντος.

en: Reviews totals.
el_GR: Συνολικές αξιολογήσεις.

en: File ID.
el_GR: ID αρχείου.

en: Tags totals.
el_GR: Συνολικές ετικέτες.

en: Full name of currency.
el_GR: Πλήρες όνομα του νομίσματος.

en: Customer type name.
el_GR: Τύπος ονόματος πελάτη.

en: List of supported currencies.
el_GR: Λίστα υποστηριζόμενων νομισμάτων.

en: Status of the review.
el_GR: Κατάσταση του ελέγχου.

en: Amount of customers.
el_GR: Σύνολο πελατών.

en: Non-paying customer
el_GR: Πελάτης που δεν πλήρωσε

en: Amount of products.
el_GR: Σύνολο προϊόντων.

en: Unique identifier for the product.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το προϊόν.

en: Order status name.
el_GR: Όνομα κατάστασης παραγγελίας.

en: Paying customer
el_GR: Πελάτης που έχει πληρώσει

en: Full name of state.
el_GR: Πλήρες όνομα της πολιτείας.

en: The object cannot be deleted.
el_GR: Το αντικείμενο δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: Cannot create existing product review.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία της υπάρχουσας κριτικής προϊόντος.

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
el_GR: Το πεδίο κριτικής προϊόντος υπερβαίνει το μέγιστο επιτρεπόμενο μήκος.

en: Review type name.
el_GR: Ανατρέξτε στο όνομα του τύπου.

en: Data resource description.
el_GR: Περιγραφή πόρων δεδομένων.

en: Supported features for this payment gateway.
el_GR: Υποστηριζόμενα χαρακτηριστικά για αυτήν την πύλη πληρωμής.

en: An identifier for the group this setting belongs to.
el_GR: Ένα αναγνωριστικό για την ομάδα που ανήκει αυτή η ρύθμιση.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
el_GR: Διευθύνσεις URL Avatar για τον ανιχνευτή αντικειμένων.

en: List of states in this country.
el_GR: Κατάλογος κρατών στην εν λόγω χώρα.

en: List of supported continents, countries, and states.
el_GR: Κατάλογος υποστηριζόμενων ηπείρων, χωρών και κρατών.

en: List of supported states in a given country.
el_GR: Κατάλογος υποστηριζόμενων κρατών σε μια δεδομένη χώρα.

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
el_GR: Εάν είναι αληθής, αυτή η σημείωση θα αποδοθεί στον τρέχοντα χρήστη. Εάν είναι ψευδής, η σημείωση θα αποδοθεί στο σύστημα.

en: Amount of reviews.
el_GR: Αριθμός αξιολογήσεων.

en: Product type name.
el_GR: Όνομα τύπου προιόντος.

en: Amount of orders.
el_GR: Αριθμός παραγγελιών

en: Amount of coupons.
el_GR: Αριθμός κουπονιών.

en: There are no currencies matching these parameters.
el_GR: Δεν υπάρχουν νομίσματα που να ταιριάζουν με αυτές τις παραμέτρους.

en: ISO4217 currency code.
el_GR: ISO4217 κωδικός νομίσματος.

en: Data resource ID.
el_GR: ID πόρων δεδομένων.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να αλλάξετε τον τύπο σχολίου.

en: Invalid review content.
el_GR: Μη έγκυρο περιεχόμενο αξιολόγησης.

en: Updating review failed.
el_GR: Η ενημέρωση αξιολόγησης απέτυχε.

en: Updating review status failed.
el_GR: Η ενημέρωση της κατάστασης αξιολόγησης απέτυχε.

en: The object has already been trashed.
el_GR: Το αντικείμενο έχει ήδη διαγραφεί.

en: Variation status.
el_GR: Κατάσταση παραλλαγών

en: Invalid review ID.
el_GR: Εσφαλμένο ID αξιολόγησης

en: WooCommerce Customer Downloads
el_GR: WooCommerce μεταφορτώσεις πελατών

en: Order note author.
el_GR: Συντάκτης σημείωσης παραγγελίας.

en: Attributes totals.
el_GR: Σύνολα χαρακτηριστικών.

en: The unit lengths are defined in for this country.
el_GR: Οι μονάδων μήκους καθορίζονται για αυτήν τη χώρα.

en: The unit weights are defined in for this country.
el_GR: Οι μονάδες βαρών καθορίζονται για αυτήν τη χώρα.

note: translators: %d: avatar image size in pixels
en: Avatar URL with image size of %d pixels.
el_GR: URL του άβαταρ με το μέγεθος της εικόνας σε %d pixels.

note: translators: %s: force=true
en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
el_GR: Το αντικείμενο δεν υποστηρίζει την μεταφορά στον κάδο. Επιλέγτε '%s' για διαγραφή.

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι το σύνολο αποτελεσμάτων δεν περιλαμβάνει κριτικές που έχουν ορισθεί σε συγκεκριμένα ID χρηστών.

en: Shipping instance ID.
el_GR: ID στιγμιοτύπου αποστολής.

en: Order Cancelled: #{order_number}
el_GR: Ακυρωμένη παραγγελία: #{order_number}

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
el_GR: Διαχωριστικό δεκαδικών των εμφανιζόμενων τιμών για αυτήν τη χώρα.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
el_GR: Πλήθος δεκαδικών ψηφίων των εμφανιζόμενων τιμών για αυτήν τη χώρα.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε πόρους που δημιουργήθηκαν μετά από μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε αξιολογήσεις που δημοσιεύθηκαν πριν από μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αξιολογήσεις που αντιστοιχούν σε συγκεκριμένα IDs χρηστών.

en: Limit result set to that from a specific author email.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αυτά από ένα συγκεκριμένο email συντάκτη.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αξιολογήσεις που αντιστοιχούν σε συγκεκριμένα IDs προϊόντων.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αξιολογήσεις που αντιστοιχούν σε μία συγκεκριμένη κατάσταση.

en: Limit result set to products with specified stock status.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με καθορισμένη κατάσταση αποθέματος.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το προϊόν στο οποίο ανήκει η αξιολόγηση.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
el_GR: Διαχωριστικό χιλιάδων για τις εμφανιζόμενες τιμές σε αυτήν τη χώρα.

en: Details for order #{order_number} on {site_title}
el_GR: Στοιχεία παραγγελίας #{order_number} στο {site_title}

en: Low stock amount
el_GR: Χαμηλή ποσότητα αποθέματος

note: translators: %s: theme name
en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
el_GR: <strong>Το θέμα σας (%s) περιέχει ξεπερασμένα αντίγραφα ορισμένων αρχείων προτύπου WooCommerce.</strong> Αυτά τα αρχεία ίσως χρειαστούν ενημέρωση για να εξασφαλιστεί πως είναι συμβατά με την τρέχουσα έκδοση του WooCommerce. Προτάσεις για να το διορθώσετε αυτό:

en: Set up PayPal for me using this email:
el_GR: Ρυθμίστε το PayPal για μένα χρησιμοποιώντας αυτό το email:

en: Set up Stripe for me using this email:
el_GR: Ρυθμίστε το Stripe για μένα χρησιμοποιώντας αυτό το email:

note: translators: %1$s: weight unit dropdown, %2$s: dimension unit dropdown
en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
el_GR: Θα χρησιμοποιήσουμε %1$s για το βάρος του προϊόντος και %2$s για τις διαστάσεις του προϊόντος.

en: Export all categories
el_GR: Εξαγωγή όλων των κατηγοριών

en: ShipStation icon
el_GR: Εικονίδιο ShipStation

en: Enter attachment ID or URL to an image
el_GR: Καταχωρίστε αναγνωριστικό συνημμένου ή την διεύθυνση URL σε μια εικόνα

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
el_GR: Σας συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε το ShipStation για να εξοικονομήσετε χρόνο στο Post Office εκτυπώνοντας τις ετικέτες αποστολής σας στο σπίτι. Δοκιμάστε το ShipStation δωρεάν για 30 ημέρες.

note: translators: %s: country name including the 'the' prefix if needed
en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
el_GR: Δημιουργήσαμε δύο Ζώνες αποστολής - για %s και για τον υπόλοιπο κόσμο. Παρακάτω μπορείτε να καθορίσετε το κόστος αποστολής Flat Rate για αυτές τις Ζώνες ή να προσφέρεται  Δωρεάν Αποστολή.

en: WooCommerce Services icon
el_GR: Εικονίδιο Υπηρεσιών WooCommerce

en: Which product category should be exported?
el_GR: Ποια κατηγορία προιοόντων θέλετε να εξαχθεί;

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
el_GR: Ένα άμεσο ποσοστό είναι το ακριβές κόστος για την αποστολή μιας παραγγελίας, που δίδεται απευθείας από την μεταφορική εταιρία.

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
el_GR: Εισαγάγετε έναν αριθμό για να ρυθμίσετε την ποσότητα του αποθέματος σε επίπεδο παραλλαγών. Για να ενεργοποιήσετε / απενεργοποιήσετε τη διαχείριση αποθεμάτων σε επίπεδο παραλλαγών, χρησιμοποιήστε το πλαίσιο ελέγχου 'Διαχείριση αποθέματος;' της μεταβλητής,

note: translators: %1$s: live rates tooltip text, %2$s: shipping extensions URL
en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
el_GR: Εάν θέλετε να προσφέρετε <span class="help_tip" data-tip="%1$s">ζωντανά τις τιμές</span> από συγκεκριμένη μεταφορική εταιρεία (π.χ. UPS), μπορείτε να βρείτε μια ποικιλία διαθέσιμων επεκτάσεων για το WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">εδώ</a>.

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
el_GR: Όταν διαχειρίζεστε ένα %s, θέλετε να ανακαλείται η πρόσβαση σε μεταφορτώσιμα αρχεία και να καθαρίζεται το αρχείο καταγραφής μεταφορτώσεων;

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
el_GR: Όταν διαχειρίζεστε ένα %s, θέλετε να διατηρούνται ή να διαγράφονται τα προσωπικά δεδομένα των πελατών εντός των παραγγελιών;

en: Placeholder image
el_GR: Εικόνα αντικατάστασης

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
el_GR: Το αναγνωριστικό (ID) ή η διεύθυνση URL της εικόνας που θα χρησιμοποιείται για εικόνα αντικατάστασης στον κατάλογο προϊόντων. Τα προϊόντα που δεν έχουν εικόνα θα χρησιμοποιήσουν αυτήν την εικόνα αντικατάστασης.

en: Centimeters
el_GR: Εκατοστά

en: Kilograms
el_GR: Χιλιόγραμμα

en: Pounds
el_GR: Λίβρες

en: Grams
el_GR: Γραμμάρια

en: Ounces
el_GR: Ουγγιές

en: Millimeters
el_GR: Χιλιοστά

en: Meters
el_GR: Μέτρα

en: Inches
el_GR: Ίντσες

en: Yards
el_GR: Γιάρδες

en: Alto Paraguay
el_GR: Άλτο Παραγουάη

en: You may need to manually restore the item's stock.
el_GR: Μπορεί να χρειαστεί να επαναφέρετε με μη αυτόματο τρόπο το απόθεμα του στοιχείου.

en: Item moved down
el_GR: Το στοιχείο μετακινήθηκε κάτω.

en: Item moved up
el_GR: Το στοιχείο μετακινήθηκε πάνω.

en: Are you sure you want to remove the selected items?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να καταργήσετε τα επιλεγμένα στοιχεία;

note: translators: %d: count
en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
el_GR[0]: %d κλειδί API ανακλήθηκε οριστικά.
el_GR[1]: %d κλειδιά API ανακλήθηκαν οριστικά.

en: Apartment, suite, unit, etc.
el_GR: Διαμέρισμα, σουίτα, μονάδα κλπ.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ρύθμιση χαρακτηριστικών λόγω μη έγκυρου γονικού προϊόντος.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
el_GR: Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αντιστραφεί. Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε προσωπικά δεδομένα από τις επιλεγμένες παραγγελίες;

en: Shipping Address
el_GR: Διεύθυνση Αποστολής

en: Shipping Address 1
el_GR: Διεύθυνση Αποστολής 1

en: Billing Address 1
el_GR: Διεύθυνση Χρέωσης 1

en: Payer last name
el_GR: Επώνυμο πληρωτή

en: Payer first name
el_GR: Όνομα πληρωτή

en: Payer PayPal address
el_GR: Διεύθυνση πληρωτή

en: Billing Address
el_GR: Διεύθυνση χρέωσης

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipping %d
el_GR: Αρ. αποστολής %d

en: MySQL version string.
el_GR: Σειρά έκδοσης MySQL.

note: translators: 1: Link to tax rates sample file 2: Closing link.
en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
el_GR: Ο CSV σας πρέπει να περιλαμβάνει στήλες σε συγκεκριμένη σειρά. %1$s Κάντε κλικ εδώ για να κάνετε λήψη δείγματος %2$s.

en: privacy policy
el_GR: πολιτική απορρήτου

en: United States (US) dollar
el_GR: Δολάριο Ηνωμένων Πολιτειών (US)

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
el_GR: Το PayPal μας επιτρέπει να στείλουμε μία διεύθυνση. Εάν χρησιμοποιείτε το PayPal για τις ετικέτες αποστολής, μπορείτε να προτιμήσετε να στείλετε στη διεύθυνση αποστολής παρά στη διεύθυνση χρέωσης του πελάτη. Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής ενδέχεται να εμποδίσει την προστασία του πωλητή (PayPal Seller protection) από την εφαρμογή PayPal.

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
el_GR: Έτσι θα εμφανίζεται το όνομά σας στην ενότητα λογαριασμού και στις αξιολογήσεις προϊόντων

note: translators: 1: last 4 digits
en: eCheck ending in %1$s
el_GR: Το eCheck τελειώνει σε %1$s

en: terms and conditions
el_GR: όρους και προϋποθέσεις

note: Translators: %1$s zone name, %2$s shipping method instance name.
en: Other locations
el_GR: Άλλες τοποθεσίες

en: Account details:
el_GR: Λεπτομέρειες λογαριασμού:

note: Translators: %s: page name.
en: %s page
el_GR: %s σελίδα

en: No page set
el_GR: Δεν ορίστηκε σελίδα

en: Required
el_GR: Απαιτείται

note: Translators: %s field name.
en: %s field
el_GR: %s πεδίο

note: translators: %s terms and conditions page name and link
en: I have read and agree to the website %s
el_GR: Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους %s του ιστοτόπου

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
el_GR: Παρακαλώ διαβάστε την <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">πολιτική απορρήτου του PayPal</a> για περισσότερες πληροφορίες.

note: translators: %s: Link to WC system status page
en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
el_GR: Το PayPal Standard ανακατευθύνει τους πελάτες στο PayPal για να καταχωρήσουν τις πληροφορίες πληρωμής τους.

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
el_GR: Δεχόμαστε πληρωμές μέσω του PayPal. Κατά την επεξεργασία των πληρωμών, ορισμένα από τα δεδομένα σας θα μεταβιβαστούν στο PayPal, συμπεριλαμβανομένων των πληροφοριών που απαιτούνται για την επεξεργασία ή την υποστήριξη της πληρωμής, όπως το συνολικό ποσό αγοράς και τα στοιχεία χρέωσης.

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
el_GR: για,ένα,είναι,όπως,στο,από,com,gr,com.gr,www,από,πώς,που,πότε,γιατί,ποιο,ποιος,ποιοι,θα,με,σε,μου,σου,το,του,τα,ενα,ειναι,οπως,απο,πως,ποτε,γιατι,ποιό,ποιοί

en: Highlight required fields with an asterisk
el_GR: Επισημάνετε τα υποχρεωτικά πεδία με έναν αστερίσκο

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
el_GR: Λάβετε προσωπικές πληρωμές μέσω επιταγών. Αυτή η εκτός σύνδεσης πύλη μπορεί επίσης να σας βοηθήσει να κάνετε δοκιμαστικές αγορές.

note: Translators: %1$s shipping method name.
en: Any &quot;%1$s&quot; method
el_GR: Οποιαδήποτε &quot;%1$s&quot; μέθοδος

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
el_GR: Προαιρετικά, προσθέστε κάποιο κείμενο για τους όρους που πρέπει να αποδεχθούν οι πελάτες.

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
el_GR: Αυτές οι επιλογές σάς επιτρέπουν να αλλάξετε την εμφάνιση την ολοκλήρωση αγορών του WooCommerce.

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
el_GR: Λάβετε πληρωμές μέσω του BACS. Συνηθέστερα γνωστό ως απευθείας τραπεζική μεταφορά ή Κατάθεση σε Τράπεζα.

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
el_GR: Σε αυτήν την υποενότητα θα πρέπει να αναφέρετε τους επεξεργαστές πληρωμών τρίτου μέρους που χρησιμοποιείτε για να πραγματοποιείτε πληρωμές στο κατάστημά σας, καθώς αυτές μπορεί να χειρίζονται τα δεδομένα πελατών. Έχουμε συμπεριλάβει το PayPal ως παράδειγμα, αλλά θα πρέπει να το καταργήσετε αν δεν χρησιμοποιείτε το PayPal.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
el_GR: Μοιραζόμαστε πληροφορίες με τρίτους που μας βοηθούν να παρέχουμε για τις παραγγελίες σας υπηρεσίες αποστολής και υπηρεσίες αποθήκευσης· για παράδειγμα --

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
el_GR: Σε αυτή την ενότητα θα πρέπει να αναφέρετε με ποιον μοιράζεστε δεδομένα και για ποιο σκοπό. Αυτό θα μπορούσε να περιλαμβάνει, αλλά μπορεί να μην περιορίζεται σε, υπηρεσίες ανάλυσης δεδομένων, μάρκετινγκ, πύλες πληρωμών, υπηρεσίες μεταφορών και ενσωματώσεις τρίτων.

en: What we share with others
el_GR: Τι μοιραζόμαστε με τρίτους

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
el_GR: Πληροφορίες πελάτη, όπως ονοματεπώνυμο, διεύθυνση email, και πληροφορίες χρέωσης και αποστολής.

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
el_GR: Τα μέλη της ομάδας μας έχουν πρόσβαση σε αυτές τις πληροφορίες για να βοηθήσουν στην εκτέλεση των παραγγελιών, να επεξεργαστούν τις επιστροφές και να σας υποστηρίξουν.

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
el_GR: Στοιχεία παραγγελίας όπως τι αγοράστηκαν, πότε αγοράστηκαν και που θα έπρεπε να σταλούν, επίσης

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
el_GR: Τα μέλη της ομάδας μας έχουν πρόσβαση στις πληροφορίες που μας παρέχετε. Για παράδειγμα, τόσο οι διαχειριστές της πλατφόρμας όσο και οι διαχειριστές καταστημάτων έχουν πρόσβαση:

en: Who on our team has access
el_GR: Ποιος στην ομάδα μας έχει πρόσβαση

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
el_GR: Επίσης, θα αποθηκεύουμε σχόλια ή κριτικές, αν επιλέξετε να τα αφήσετε.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
el_GR: Γενικότερα αποθηκεύουμε πληροφορίες σχετικά με εσάς για όσο χρόνο χρειαζόμαστε τις πληροφορίες για τους σκοπούς για τους οποίους συλλέγουμε και χρησιμοποιούμε και δεν είμαστε υποχρεωμένοι νομικά να συνεχίσουμε να το διατηρούμε. Για παράδειγμα, θα αποθηκεύουμε πληροφορίες παραγγελίας για XXX χρόνια για φορολογικούς και λογιστικούς σκοπούς. Αυτό περιλαμβάνει το όνομα, τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και τις διευθύνσεις χρέωσης και αποστολής.

en: Improve our store offerings
el_GR: Βελτίωση προσφορών καταστήματός μας

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
el_GR: Αν κάνετε λογαριασμό, θα αποθηκεύσουμε το όνομα, διεύθυνση, email και τηλεφωνικό αριθμό, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για τις μελλοντικές σας παραγγελίες.

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
el_GR: Να σας στέλνουμε διαφημιστικά μηνύματα, εφόσον επιλέξετε να τα λαμβάνετε

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
el_GR: Τήρηση των νομικών υποχρεώσεων που έχουμε, όπως ο υπολογισμός των φόρων

en: Set up your account for our store
el_GR: Ρύθμιση του λογαριασμού σας για το κατάστημά μας

en: Process payments and prevent fraud
el_GR: Διεκπεραίωση πληρωμών και πρόληψη απάτης

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
el_GR: Απαντήσεις στα αιτήματά σας, συμπεριλαμβανομένων των επιστροφών και των παραπόνων

en: Send you information about your account and order
el_GR: Να σας στείλουμε πληροφορίες για τον λογαριασμό σας και την παραγγελία σας

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
el_GR: Όταν αγοράζετε από εμάς, θα σας ζητήσουμε να παράσχετε πληροφορίες, όπως το όνομά σας, τη διεύθυνση χρέωσης, τη διεύθυνση αποστολής, τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, τον αριθμό τηλεφώνου, τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας / πληρωμής και τις προαιρετικές πληροφορίες λογαριασμού όπως όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης. Θα χρησιμοποιήσουμε αυτές τις πληροφορίες για σκοπούς, όπως:

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
el_GR: Σημείωση: ενδεχομένως να θέλετε να περιγράψετε λεπτομερέστερα την πολιτική cookie και να συνδεθείτε με αυτήν την ενότητα από εδώ.

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
el_GR: Θα χρησιμοποιήσουμε επίσης cookies για να παρακολουθούμε το περιεχόμενο του καλαθιού ενώ περιηγείστε στον ιστότοπό μας.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
el_GR: Διεύθυνση αποστολής: θα σας ζητήσουμε να εισαγάγετε αυτήν τη διεύθυνση, ώστε να μπορούμε, για παράδειγμα, να εκτιμήσουμε το κόστος αποστολής πριν πραγματοποιήσετε μια παραγγελία αλλά και για να σας στείλουμε την παραγγελία!

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
el_GR: Τοποθεσία, διεύθυνση IP και τύπος προγράμματος περιήγησης: θα τα χρησιμοποιήσουμε για σκοπούς όπως ο υπολογισμός του ΦΠΑ και το κόστος αποστολής

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
el_GR: Τα προϊόντα που έχετε δει: θα το χρησιμοποιήσουμε για να δείξουμε, για παράδειγμα, προϊόντα που έχετε δει πρόσφατα

en: While you visit our site, we’ll track:
el_GR: Καθώς επισκέπτεστε τον ιστότοπό μας, θα παρακολουθούμε:

en: What we collect and store
el_GR: Τι συλλέγουμε και αποθηκεύουμε

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
el_GR: Συλλέηγουμε πληρογφορίες για εσάς κατά την διαδικασία ολοκλήρωσης της παραγγελίας στο κατάστημα μας.

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
el_GR: Αυτό το υπόδειγμα περιλαμβάνει τα βασικά στοιχεία σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα που μπορεί να συλλέγει το ηλεκτρονικό σας κατάστημα, πως αποθηκεύει και μοιράζεται τα προσωπικά δεδομένα, καθώς και ποιος μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτά τα δεδομένα. Ανάλογα με τις ρυθμίσεις που είναι ενεργοποιημένες και τα πρόσθετα που χρησιμοποιούνται, οι συγκεκριμένες πληροφορίες που μοιράζονται από το κατάστημά σας ποικίλλουν. Συνιστούμε να συμβουλευτείτε έναν δικηγόρο όταν αποφασίζετε ποιες πληροφορίες θα αποκαλύψετε σχετικά με την πολιτική απορρήτου σας.

en: User email
el_GR: Email χρήση

en: Download count
el_GR: Αριθμός μεταφορτώσεων

en: Access granted
el_GR: Η πρόσβαση επετράπη

en: Items Purchased
el_GR: Αγορασμένα αντικείμενα

en: Token
el_GR: Ένδειξη

en: Payment Tokens
el_GR: Ενδείξεις Πληρωμής

en: Browser User Agent
el_GR: Περιηγητής επισκέπτη

en: Order Number
el_GR: Αριθμός παραγγελίας

en: Customer Data
el_GR: Στοιχεία πελάτη

en: Display name
el_GR: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Billing Postal/Zip Code
el_GR: Ταχυδρομικός Κώδικας Χρέωσης

en: Billing City
el_GR: Πόλη Χρέωσης

en: Billing Last Name
el_GR: Επώνυμο Χρέωσης

en: Shipping City
el_GR: Πόλη Αποστολής

en: Shipping Last Name
el_GR: Επώνυμο Αποστολής

en: Shipping First Name
el_GR: Όνομα Αποστολής

en: Phone Number
el_GR: Αριθμός Τηλεφώνου

en: Billing First Name
el_GR: Όνομα Χρέωσης

en: optional
el_GR: προαιρετικό

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Customer
el_GR: Πελάτης

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Shop manager
el_GR: Διαχειριστής καταστήματος

en: Unable to create order.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας παραγγελίας.

note: translators: This is the headline for a list of downloads purchased from the store for a given user.
en: Purchased Downloads
el_GR: Αγορασμένες Μεταφορτώσεις

note: translators: This is the headline for a list of access logs for downloads purchased from the store for a given user.
en: Access to Purchased Downloads
el_GR: Πρόσβαση στις Αγορασμένες Μεταφορτώσεις

en: Personal data removed.
el_GR: Τα προσωπικά δεδομένα αφαιρέθηκαν.

en: Download ID
el_GR: Αριθμός μεταφόρτωσης

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed customer "%s"
el_GR: Αφαιρέθηκε ο πελάτης "%s"

en: Error during status transition.
el_GR: Σφάλμα κατά την αλλαγή κατάστασης.

en: URL to edit the order
el_GR: Διεύθυνση επεξεργασίας παραγγελίας

en: Update status event failed.
el_GR: Η ενημέρωση της κατάστασης απέτυχε.

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε και αποδεχτείτε τους όρους και προϋποθέσεις για να προχωρήσουμε στην παραγγελία.

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
el_GR: Το εμφανιζόμενο όνομα δεν μπορεί αλλαχθεί σε διεύθυνση email λόγω προσωπικού απορρήτου.

en: Name of the customer for the order
el_GR: Όνομα πελάτη για την παραγγελία

note: translators: %s: documentation URL
en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
el_GR: Το κατάστημα σας φαίνεται ότι δεν χρησιμοποιεί ασφαλή σύνδεση. Σας προτείνουμε να διαθέτετε ολόκληρο τον ιστότοπο σας μέσω σύνδεσης HTTPS για να βοηθήσετε να κρατήσετε τα δεδομένα σας ασφαλή. <a href="%s">Μάθετε περισσότερα εδώ.</a>

en: Customer download permissions have been retained.
el_GR: Τα δικαιώματα λήψης πελατών έχουν διατηρηθεί.

note: Translators: %s Order number.
en: Personal data within order %s has been retained.
el_GR: Τα προσωπικά δεδομένα στην παραγγελία %s έχουν διατηρηθεί.

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed payment token "%d"
el_GR: Αφαιρέθηκε η ένδειξη πληρωμής "%d"

note: translators: %1$s: product name. %2$s product permalink
en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
el_GR: Το προϊόν %1$s αφαιρέθηκε από το καλάθι σας επειδή έχει τροποποιηθεί. Μπορείτε να το προσθέσετε πάλι στο καλάθι σας από <a href="%2$s">εδώ</a>.

en: Removed access to downloadable files.
el_GR: Αφαιρέθηκε η πρόσβαση στα μεταφορτώσιμα αρχεία.

note: Translators: %s Order number.
en: Removed personal data from order %s.
el_GR: Τα προσωπικά δεδομένα αφαιρέθηκαν από την παραγγελία %s.

en: Payment complete event failed.
el_GR: Η διαδικασία ολοκλήρωσης της παραγγελίας απέτυχε.

en: Cloning is forbidden.
el_GR: Η κλωνοποίηση απαγορεύεται.

note: translators: %d: amount of permissions
en: %d permissions deleted
el_GR: %d δικαιώματα διαγράφηκαν

en: If the payment was refunded via the API.
el_GR: Αν η πληρωμή επιστραφεί μέσω του API.

en: Order total formatted for locale
el_GR: Η παραγγελία έχει διαμορφωθεί τοπικά

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
el_GR: Απαγορεύεται η κατάργηση σάρωσης των παρουσιών αυτής της κατηγορίας.

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα διαγράψει όλα τα δεδομένα περιόδου σύνδεσης των πελατών από τη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων των τρέχοντων καλαθιών και των αποθηκευμένων καλαθιών στη βάση δεδομένων.

en: Clean up download permissions
el_GR: Καθαρίστε τα δικαιώματα λήψης

en: Used-up download permissions
el_GR: Εξουσιοδοτημένα δικαιώματα λήψης

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα διαγράψει τα δικαιώματα και τα δικαιώματα λήψης που έχουν λήξει με 0 υπόλοιπο λήψεων.

en: Blog id of the record on the multisite.
el_GR: Αναγνωριστικό ID ιστολογίου σε εγγραφή multisite.

note: translators: %d: number of saved carts
en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
el_GR: Διαγράφηκαν όλες οι ενεργές συνεδρίες και τα %d αποθηκευμένα καλάθια.

en: Shipping Postal/Zip Code
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας αποστολής

en: Shipping State
el_GR: Περιοχή αποστολής

en: Billing State
el_GR: Περιοχή χρέωσης

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με κάποαι συγκεκριμένη ιδιότητα. Χρησιμοποιήστε το όνομα της ταξινομίας/σύντομο τίτλο (slug) της ιδιότητας.

en: Billing Company
el_GR: Εταιρεία Χρέωσης

en: Shipping Company
el_GR: Εταιρεία Αποστολής

en: WooCommerce pages
el_GR: Σελίδες WooCommerce

en: WooCommerce database version
el_GR: Έκδοση βάσης δεδομένων WooCommerce

en: WordPress debug mode
el_GR: WordPress κατάσταση απασφαλμάτωσης

en: WordPress version
el_GR: Έκδοση WordPress

en: WooCommerce version
el_GR: Έκδοση WooCommerce

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
el_GR: Πληρωμές

en: Enable coupons
el_GR: Ενεργοποίηση κουπονιών

en: Manage
el_GR: Διαχείριση

en: WordPress memory limit
el_GR: Όριο μνήμης WordPress

note: Translators: %1$s: Current version, %2$s: New version
en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
el_GR: %1$s - Μια νεότερη έκδοση του WordPress είναι διαθέσιμη (%2$s)

en: Retain failed orders
el_GR: Διατήρηση αποτυχημένων παραγγελιών

en: Retain cancelled orders
el_GR: Διατήρηση ακυρωμένων παραγγελιών

en: Retain completed orders
el_GR: Διατήρηση ολοκληρωμένων παραγγελιών

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
el_GR: Αποτυχημένες παραγγελίες είναι οι μη πληρωμένες και μπορεί να έχουν εγκαταλειφθεί από τον πελάτη. Θα διαγραφούν μετά την καθορισμένη διάρκεια.

en: Secure checkout
el_GR: Ασφαλής ολοκλήρωση αγορών

en: WordPress multisite
el_GR: Πολαπλός WordPress ιστότοπος

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
el_GR: Οι εκκρεμείς παραγγελίες δεν έχουν πληρωθεί και μπορεί να έχουν εγκαταλειφθεί από τον πελάτη. Θα διαγραφούν μετά την καθορισμένη διάρκεια.

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
el_GR: Διατηρήστε τις ολοκληρωμένες παραγγελίες για συγκεκριμένη διάρκεια πριν κάνετε ανώνυμα τα προσωπικά δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτές.

en: Account endpoints
el_GR: Τελικά σημεία λογαριασμού

en: External object cache
el_GR: Εξωτερική προσωρινή μνήμη αντικειμένων

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
el_GR: Εμφανίζει  εάν το WordPress χρησιμοποιεί μια προσωρινή μνήμη εξωτερικών αντικειμένων.

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
el_GR: Οι τιμές θα είναι διαμορφώσιμες και οι φόροι θα υπολογίζονται κατά την ολοκλήρωση των αγορών.

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
el_GR: Οι ακυρωμένες παραγγελίες δεν έχουν πληρωθεί και ενδέχεται να έχουν ακυρωθεί από τον ιδιοκτήτη του καταστήματος ή τον πελάτη. Θα μετακινηθούν στις διαγραμμένες μετά την καθορισμένη διάρκεια.

en: Enable tax rates and calculations
el_GR: Ενεργοποίηση φόρων και υπολογισμών φόρου

en: Checkout privacy policy
el_GR: Πολιτική απορρήτου ολοκλήρωσης αγορών

en: Privacy policy
el_GR: Πολιτική απορρήτου

en: Accounts &amp; Privacy
el_GR: Απόρρητο &amp; Λογαριασμοί

en: Remove personal data
el_GR: Αφαίρεση προσωπικών στοιχείων

en: Allowed emails
el_GR: Επιτρεπόμενες διευθύνσεις email

en: Personal data retention
el_GR: Διατήρηση προσωπικών δεδομένων

en: Registration privacy policy
el_GR: Πολιτική απορρήτου εγγραφής

en: Account erasure requests
el_GR: Αιτήματα διαγραφής λογαριασμού

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
el_GR: Τα προσωπικά σας δεδομένα θα χρησιμοποιηθούν για τη διεκπεραίωση της παραγγελίας σας, την άρτια εμπειρία σας στον ιστότοπο και για ό,τι ακόμα περιγράφεται στην %s.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
el_GR: Προαιρετικά προσθέστε κάποιο κείμενο σχετικά με την πολιτική απορρήτου του καταστήματός σας για εμφάνιση στις φόρμες εγγραφής λογαριασμού.

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
el_GR: Τα προσωπικά σας δεδομένα θα χρησιμοποιηθούν για την υποστήριξη της εμπειρίας σας σε ολόκληρο τον ιστότοπο, για τη διαχείριση της πρόσβασης στο λογαριασμό σας και για άλλους σκοπούς που περιγράφονται στη σελίδα %s.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
el_GR: Προαιρετικά, προσθέστε κάποιο κείμενο σχετικά με την πολιτική απορρήτου του καταστήματος που θα εμφανίζεται κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
el_GR: Οι ανενεργοί λογαριασμοί είναι εκείνοι που δεν έχουν συνδεθεί ή έχουν τοποθετήσει μια παραγγελία για τη συγκεκριμένη διάρκεια. Θα διαγραφούν. Οποιεσδήποτε παραγγελίες θα μετατραπούν σε παραγγελίες επισκεπτών.

en: Retain pending orders
el_GR: Διατήρηση εκκρεμών παραγγελιών

en: Retain inactive accounts
el_GR: Διατήρηση ανενεργών λογαριασμών

en: Filter by registered customer
el_GR: Φιλτράρισμα κατά εγγεγραμμένο πελάτη

en: Use previous column mapping preferences?
el_GR: Χρησιμοποιείτε τις προηγούμενες προτιμήσεις χαρτογράφησης στήλης;

en: privacy page
el_GR: σελίδα απορρήτου

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
el_GR: Λίστα των επιτρεπομένων email χρέωσης για αντιστοίχιση όταν γίνει μια παραγγελία. Χωρίστε τις διευθύνσεις email με κόμμα. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιείσετε αστερίσκο (*) για να ταιριάξετε μέρη από ένα email. Για παράδειγμα  το "*@gmail.com" αντιστοιχεί σε όλα τα email από το gmail.

note: translators: %s: privacy page link.
en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
el_GR: Αυτή η ενότητα ελέγχει την εμφάνιση της πολιτικής απορρήτου του ιστοτόπου σας. Οι ειδοποιήσεις απορρήτου παρακάτω δεν θα εμφανιστούν, εκτός εάν οριστεί %s.

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
el_GR: Επιλέξτε πόσο καιρό θα διατηρείτε τα προσωπικά δεδομένα των πελατών όταν δεν χρειάζονται πλέον για επεξεργασία παραγγελιών. Αφήστε τις παρακάτω επιλογές κενές για να διατηρήσετε αυτά τα δεδομένα επ' αόριστον.

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
el_GR[0]: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από την %s παραγγελία
el_GR[1]: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από τις %s παραγγελίες

en: View &amp; Customize
el_GR: Δείτε &amp; προσαρμόστε

en: Review Settings
el_GR: Ανασκόπηση ρυθμίσεων

en: You can also:
el_GR: Μπορείτε επίσης:

en: Create some products
el_GR: Δημιουργήστε μερικά προϊόντα

en: Mailchimp icon
el_GR: Εικονίδιο MailChimp

en: Visit Dashboard
el_GR: Επίσκεφθείτε την Διαχείριση

en: Continue with WooCommerce Services
el_GR: Συνεχίστε με τις Υπηρεσίες WooCommerce

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
el_GR: Συνδέστε το κατάστημα σας για ενεργοποίησης των Υπηρεσιών WooCommerce

en: Mailchimp for WooCommerce
el_GR: MailChimp για WooCommerce

en: Mailchimp
el_GR: MailChimp

en: automated taxes icon
el_GR: εικονίδιο αυτόματων φόρων

en: You're ready to add products to your store.
el_GR: Είστε έτοιμος να προσθέσετε μερικά προϊόντα στο κατάστημα.

en: Storefront icon
el_GR: Εικονίδιο βιτρίνας

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
el_GR: Συμμετοχή στα 16 εκατομμύρια πελάτες που χρησιμοποιούν το MailChimp. Συγχρονίστε τη λίστα και αποθηκεύστε τα δεδομένα για να στείλετε αυτοματοποιημένα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και στοχευμένες καμπάνιες.

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
el_GR: Εξοικονομήστε χρόνο και λάθη με αυτοματοποιημένο υπολογισμό φόρου και είσπραξη κατά την ολοκλήρωση αγορών. Υποστηρίζεται WooCommerce Services και Jetpack.

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
el_GR: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε το Jetpack! Το κατάστημά σας είναι σχεδόν έτοιμο: για να ενεργοποιήσετε υπηρεσίες όπως το %s, απλώς συνδεθείτε στο κατάστημά σας.

note: translators: %s: theme name.
en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
el_GR: Σχεδιάστε το κατάστημά σας με πλήρη ενσωμάτωση με το WooCommerce. Εάν ενεργοποιηθεί, θα εγκαταστήσουμε το <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, και το τρέχον θέμα <em>%s</em> θα απενεργοποιηθεί.

en: Enhance your store with these recommended free features.
el_GR: Βελτιώστε το κατάστημά σας με αυτά τα δωρεάν προτεινόμενα χαρακτηριστικά.

en: Recommended for All WooCommerce Stores
el_GR: Προτείνεται για όλα τα WooCommerce καταστήματα

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
el_GR: Η επέκταση eWAY για το WooCommerce σάς επιτρέπει να λαμβάνετε πληρωμές με πιστωτικές κάρτες απευθείας στο κατάστημά σας χωρίς να ανακατευθύνετε τους πελάτες σας σε έναν ιστότοπο τρίτου μέρους για να πραγματοποιήσετε πληρωμές.

en: WooCommerce PayFast Gateway
el_GR: Διασύνδεση WooCommerce PayFast

en: WooCommerce Stripe Gateway
el_GR: Διασύνδεση WooCommerce Stripe

en: The following plugins will be installed and activated for you:
el_GR: Τα παρακάτω πρόσθετα θα εγκατασταθούν και θα ενεργοποιηθούν για εσάς:

en: Klarna Payments for WooCommerce
el_GR: Πληρωμές Klarna για το WooCommerce

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
el_GR: Η επέκταση eWAY για το WooCommerce σάς επιτρέπει να λαμβάνετε πληρωμές με πιστωτικές κάρτες απευθείας στο κατάστημά σας χωρίς να ανακατευθύνετε τους πελάτες σας σε έναν ιστότοπο τρίτου μέρους για να πραγματοποιήσετε πληρωμές.

en: WooCommerce eWAY Gateway
el_GR: Πύλη WooCommerce eWAY

en: Klarna Checkout for WooCommerce
el_GR: Πύλη πληρωμών Klarna για WooCommerce

en: Recommended
el_GR: Προτεινόμενα

en: Year(s)
el_GR: Έτος(η)

en: Month(s)
el_GR: Μήνας(ες)

en: Week(s)
el_GR: Εβδομάδα(ες)

en: Insufficient privileges to export products.
el_GR: Ανεπαρκή δικαιώματα για εξαγωγή προϊόντων.

en: Insufficient privileges to import products.
el_GR: Ανεπαρκή δικαιώματα για εισαγωγή προϊόντων.

en: Day(s)
el_GR: Ημέρα(ες)

en: Return to payments
el_GR: Επιστροφή στις πληρωμές

en: Phuket
el_GR: Πουκέτ

en: Nan
el_GR: Ναν

en: Lamphun
el_GR: Λαμφούν

en: Lampang
el_GR: Λαμπάγκ

en: Krabi
el_GR: Κράμπι

en: What currency do you accept payments in?
el_GR: Σε ποιο νόμισμα δέχεστε πληρωμές;

en: You don&#8217;t have permission to do this.
el_GR: Δεν έχετε την άδεια να το κάνετε αυτό.

en: Loading network orders
el_GR: Φόρτωση παραγγελιών δικτύου

en: You do not have permission to edit API Keys
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα επεξεργασίας κλειδιών API

en: No keys found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν κλειδιά.

en: WooCommerce Network Orders
el_GR: Παραγγελίες Δικτύου WooCommerce

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
el_GR: Βοηθήστε το WooCommerce να βελτιωθεί με την παρακολούθηση χρήσης.

en: Choose a state&hellip;
el_GR: Επιλέξτε μια περιοχή&hellip;

en: Profile &rarr;
el_GR: Προφίλ &rarr;

note: translators: 1: tools URL 2: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
el_GR: Αφού δημοσιεύσετε τις αλλαγές σας, ενδέχεται να μην εμφανίζονται νέα μεγέθη εικόνων μέχρι να αναδημιουργήσετε μικρογραφίες. Μπορείτε να το κάνετε αυτό από την <a href="%1$s" target="_blank">ενότητα εργαλείων στο WooCommerce</a> ή χρησιμοποιώντας μια προσθήκη όπως <a href="%2$s" target="_blank">Επαναδημιουργία Μικρογραφιών</a>.

note: translators: %s: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
el_GR: Μετά τη δημοσίευση των αλλαγών σας, ενδέχεται να μην εμφανίζονται νέα μεγέθη εικόνων μέχρι την <a href="%s" target="_blank">Επαναδημιουργία Μικρογραφιών</a>.

en: Image size used for products in the catalog.
el_GR: Μέγεθος εικόνας που χρησιμοποιείται για προϊόντα στον κατάλογο.

en: Regenerate
el_GR: Επαναδημιουργία

en: Regenerate shop thumbnails
el_GR: Επαναδημιουργία μικρογραφιών καταστήματος

en: Cancel thumbnail regeneration
el_GR: Ακύρωση επαναδημιουργίας μικρογραφιών

en: Edit this order
el_GR: Επεξεργασία παραγγελίας

en: Change order status to completed
el_GR: Αλλαγή κατάσταση παραγγελίας σε ολοκληρωμένη

en: Change order status to processing
el_GR: Αλλαγή κατάστασης παραγγελίας σε επεξεργασία

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
el_GR: Η δημιουργία μικρογραφιών έχει προγραμματιστεί να τρέχει στο υπόβαθρο.

note: translators: %s: taxonomy term name
en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
el_GR: Κάνε το &#8220;%s&#8221; την προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Change order status to on-hold
el_GR: Αλλαγή κατάστασης παραγγελίας σε αναμονή

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
el_GR: Αυτή είναι η προεπιλεγμένη κατηγορία και δεν μπορεί να διαγραφεί. Θα οριστεί αυτόματα για τα προϊόντα χωρίς κατηγορία.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
el_GR: Μετά τη δημοσίευση των αλλαγών σας, θα δημιουργηθούν αυτόματα νέα μεγέθη εικόνων.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
el_GR: Αυτό θα ξαναδημιουργήσει όλες τις μικρογραφίες του καταστήματος για να ταιριάζουν με το θέμα σας ή/και τις ρυθμίσεις εικόνας.

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
el_GR: Η δημιουργία μικρογραφιών τρέχει στο παρασκήνιο. Ανάλογα με την ποσότητα των εικόνων στο κατάστημά σας, αυτό μπορεί να πάρει λίγο χρόνο.

note: translators: %s: default category
en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
el_GR: Διαγράφοντας μια κατηγορία δεν διαγράφει τα προϊόντα σε αυτή την κατηγορία. Αντίθετα, τα προϊόντα που έχουν αποδοθεί στην διαγραμμένη κατηγορία, ορίζονται στην κατηγορία %s.

en: Cancelled product image regeneration job.
el_GR: Η διεργασία επαναδημιουργίας των εικόνων προϊόντων ακυρώθηκε.

note: translators: %s: Quantity.
en: %s quantity
el_GR: %s ποσότητα

en: Pay for this order
el_GR: Πληρώστε για την παραγγελία

en: Invalid webhook.
el_GR: Εσφαλμένο webhook.

en: Product Catalog
el_GR: Κατάλογος προϊόντων

en: Category display
el_GR: Προβολή κατηγορίας

en: Product Images
el_GR: Φωτογραφίες προϊόντων

en: Thumbnail cropping
el_GR: Περικοπή μικρογραφιών

en: Thumbnail width
el_GR: Πλάτος μικρογραφίας

en: Main image width
el_GR: Πλάτος κύριας φωτογραφίας

en: Products per row
el_GR: Προϊόντα ανά γραμμή

note: translators: %s: Product title
en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Αγορά &ldquo;%s&rdquo;

en: Rows per page
el_GR: Γραμμές ανά σελίδα

en: Enable store notice
el_GR: Ενεργοποίηση ειδοποίησης καταστήματος

en: Store Notice
el_GR: Ειδοποίηση καταστήματος

note: translators: %d: Setting value
en: The maximum allowed setting is %d
el_GR: Η ρύθμιση για την μέγιστη επιτρεπόμενη είναι %d

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
el_GR: Εαν ενεργοποιηθεί, αυτό το κείμενο θα είναι ορατό σε όλη τη σελίδα σας. Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να προωθήσετε εκδηλώσεις ή προσφορές στους επισκέπτες!

en: Choose what to display on the main shop page.
el_GR: Επιλέξτε τι θα εμφανιστεί στην κύρια σελίδα του καταστήματος.

en: Choose what to display on product category pages.
el_GR: Επιλέξτε τι θα εμφανιστεί στις σελίδες της κατηγορίας προϊόντων.

en: How should products be sorted in the catalog by default?
el_GR: Πώς θα πρέπει τα προϊόντα να ταξινομούνται στον κατάλογο από προεπιλογή;

en: How many products should be shown per row?
el_GR: Πόσα προϊόντα θα εμφανίζονται ανά σειρά;

en: How many rows of products should be shown per page?
el_GR: Πόσες σειρές προϊόντων θα εμφανίζονται ανά σελίδα;

en: Images will be cropped into a square
el_GR: Οι εικόνες θα περικοπούν σε τετράγωνη μορφή

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
el_GR: Οι εικόνες θα περικοπούν σε μια προσαρμοσμένη αναλογία διαστάσεων

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
el_GR: Οι εικόνες θα εμφανίζονται χρησιμοποιώντας την αναλογία με την οποία ανεβάστηκαν

en: Uncropped
el_GR: Χωρίς περικοπή

note: translators: %d: Setting value
en: The minimum allowed setting is %d
el_GR: Η ελάχιστη επιτρεπτή ρύθμιση είναι %d

en: Sandbox API username
el_GR: Όνομα χρήστη του Sandbox API

en: Live API username
el_GR: Όνομα χρήστη του Live API

en: Invalid download log: not found.
el_GR: Μη έγκυρο αρχείο καταγραφής λήψης: δεν βρέθηκε.

en: Enable IPN email notifications
el_GR: Ενεργοποίηση IPN ειδοποιήσεων με email

en: Invalid download log: no ID.
el_GR: Μη έγκυρο αρχείο καταγραφής λήψης: Δεν υπάρχει ID.

en: Unable to insert download log entry in database.
el_GR: Αδυναμία εισαγωγής εγγραφής καταγραφής της λήψης στην βάση δεδομένων.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
el_GR: Χωρίς κατηγορία

note: translators: %s: Product title
en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
el_GR: Δείτε τα προϊόντα σε &ldquo;%s&rdquo; κατάσταση

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
el_GR: Μέγεθος εικόνας που χρησιμοποιείται για την κύρια εικόνα σε μεμονωμένες σελίδες προϊόντων. Αυτές οι εικόνες θα παραμείνουν χωρίς περικοπή.

note: translators: %s: ID of the attachment.
en: Regenerating images for attachment ID: %s
el_GR: Επαναδημιουργία εικόνων για το αναγνωριστικό προσάρτησης (attachment ID): %s

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
el_GR: Αποστολή ειδοποιήσεων όταν λαμβάνεται ένα IPN από το PayPal που υποδεικνύει επιστροφές, χρεώσεις και ακυρώσεις.

note: translators: %s: Product title
en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Επιλέξτε επιλογές για  &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Link to PayPal sandbox testing guide page
en: SANDBOX ENABLED. You can use sandbox testing accounts only. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
el_GR: SANDBOX ENABLED.Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο τους λογαριασμούς δοκιμών sandbox. Ανατρέξτε στον <a href="%s"> Οδηγό δοκιμών του Sandbox για PayPal </a> για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: IPN email notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις IPN μέσω Email

en: Completed product image regeneration job.
el_GR: Ολοκληρώθηκε η εργασία επαναδημιουργίας εικόνας προϊόντος.

en: View report
el_GR: Προβολή αναφοράς

en: Download ID.
el_GR: ID μεταφόρτωσης.

en: Search logs
el_GR: Αρχείο αναζήτησης

en: Shop pages
el_GR: Σελίδες καταστήματος

note: translators: %s: field name
en: %s is not a valid postcode / ZIP.
el_GR: Το %s δεν είναι έγκυρος ταχυδρομικός κώδικας.

en: Municipality / District
el_GR: Δήμος / Επαρχία

en: Error processing refund. Please try again.
el_GR: Σφάλμα κατά την επεξεργασία επιστροφής χρημάτων. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανα.

en: No customer downloads found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν λήψεις πελατών.

en: Filter by IP address
el_GR: Φιλτράρισμα ανά διεύθυνση IP

en: Filter by user
el_GR: Φιλτράρισμα ανά χρήστη

en: Filter by order
el_GR: Φιλτράρισμα ανά παραγγελία

en: Filter by file
el_GR: Φιλτράρισμα ανά αρχείο

en: Filter by product
el_GR: Φιλτράρισμα ανά προϊόν

en: File ID
el_GR: ID αρχείου

en: Confirm navigation
el_GR: Επιβεβαίωση πλοήγησης

en: Customer download log
el_GR: Αρχείο καταγραφής λήψεων πελατών

en: Copy link
el_GR: Αντιγραφή συνδέσμου

en: Status:
el_GR: Κατάσταση:

en: Date created:
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας:

note: translators: 1: date 2: time
en: Paid on %1$s @ %2$s
el_GR: Πληρώθηκε στις %1$s @ %2$s

en: Filter by stock status
el_GR: Φιλτράρισμα ανά κατάσταση αποθέματος

note: translators: WooCommerce link to setting up shipping zones
en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
el_GR: Ταχυδρομικοί κώδικες που περιέχουν wildcards (π.χ 1634*) ή πλήρως αριθμητικά όρια (π.χ <code>16345...16896</code>) υποστηρίζονται επίσης. Παρακαλώ δείτε  <a href="%s" target="_blank">τον οδηγό</a> για τις ζώνες αποστολής) για περισσότερες οδηγίες.

en: On backorder
el_GR: Σε προπαραγγελία

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
el_GR: Η αντιγραφή απέτυχε. Πρέπει να έχετε δικαίωμα να κάνετε δεξί κλίκ και να κάνετε αντιγραφή.

en: Set Status - On backorder
el_GR: Ρύθμιση Κατάστασης - Σε προπαραγγελία

en: Permission #%d not found.
el_GR: Δεν βρέθηκε το δικαίωμα #%d.

note: translators: %1$s: open link, %2$s: close link
en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
el_GR: Ο σύνδεσμος αναφοράς έχει λήξει. %1$s Κάντε κλικ εδώ για να δείτε τη φιλτραρισμένη αναφορά %2$s.

en: Permission ID
el_GR: ID δικαιώματος

en: Invalid permission ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID άδειας.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένο(ους) κωδικό(ούς) προϊόντος (SKU). Χρησιμοποιήστε κόμματα για να τους διαχωρίσετε.

en: Create your first coupon
el_GR: Δημιουργήστε το πρώτο σας κουπόνι

en: Change status to processing
el_GR: Αλλαγή κατάστασης σε επεξεργασία

en: M j, Y
el_GR: j M Y

[ctx: %s = human-readable time difference]
note: translators: %s: human-readable time difference
en: %s ago
el_GR: %s πριν

en: Completed
el_GR: Ολοκληρωμένη

en: Payment via
el_GR: Πληρωμή μέσω

en: Change status to completed
el_GR: Αλλαγή κατάστασης σε ολοκληρωμένη

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
el_GR: Τα τρέχοντα προϊόντα που ταιριάζουν βάσει ID ή SKU θα τροποιηθούν. Τα προϊόντα που δεν ταιριάζουν θα προσπεραστούν.

en: Change status:
el_GR: Αλλαγή κατάστασης:

note: translators: 1: subscriptions docs 2: subscriptions docs
en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
el_GR: Για να λάβετε ενημερώσεις και υποστήριξη για αυτή την επέκταση, πρέπει να <strong>αγοράσετε</strong> μια νέα συνδρομή ή να συγκεντρώσετε τις επεκτάσεις σε ένα συνδεδεμένο λογαριασμό <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">διαμοιράζοντας</a> ή <a href="%2$s" title="Transferring Docs">μεταφέροντας</a></strong> αυτή την επέκταση σε αυτό τον συνδεδεμένο λογαριασμό.

en: On-hold
el_GR: Σε αναμονή

en: Change status to on-hold
el_GR: Αλλαγή κατάστασης σε αναμονή

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
el_GR: Το πρόσθετο WooCommerce Helper δεν χρειάζεται πλέον. <a href="%s">Διαχειριστείτε τις εγγραφές</a> απο την καρτέλα προσθέτων αντ' αυτού.

en: Continue with Jetpack
el_GR: Συνέχεια με Jetpack

en: payment setup
el_GR: ρύθμιση πληρωμών

en: Reasons you'll love Jetpack
el_GR: Λόγοι που θα αγαπήσετε το Jetpack

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
el_GR: Το θέμα του Webhook είναι άγνωστο. Παρακαλώ επιλέξτε ένα έγκυρο θέμα.

note: translators: %s: webhook name
en: Delete "%s" permanently
el_GR: Διαγράψτε το "%s" εντελώς

en: payment setup and automated taxes
el_GR: ρύθμιση πληρωμών και αυτοματοποίηση φόρων

en: Square
el_GR: Τετράγωνο

en: Klarna Payments
el_GR: Πληρωμή μέσω Klarna

en: Klarna Checkout
el_GR: Αγορά μέσω Klarna

en: Email address to receive payments
el_GR: Διεύθυνση email για να λαμβάνετε τις πληρωμές

en: Direct payments to email address:
el_GR: Απευθείας πληρωμές σε αυτό το email:

note: translators: %s: URL
en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
el_GR: Επιλέξτε την πληρωμή που θέλετε, πληρώστε τώρα, πληρώστε αργότερα ή κόψτε την. Δεν υπάρχουν αριθμοί πιστωτικών καρτών, κωδικοί πρόσβασης, καμία ανησυχία. <a href="%s" target="_blank"> Μάθετε περισσότερα για το Klarna </a>.

note: translators: %s: URL
en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
el_GR: Αποδεχτείτε ασφαλείς πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες με ένα χαμηλό επιτόκιο, χωρίς εκπλήξεις (προσαρμοσμένες τιμές). Πωλούν σε απευθείας σύνδεση αποθηκεύουν και παρακολουθούν τις πωλήσεις και το απόθεμα σε ένα μέρος. <a href="%s" target="_blank"> Μάθετε περισσότερα</a>.

en: Customer downloads
el_GR: Λήψεις πελατών

en: Revision restored.
el_GR: Η αναθεώρηση αποκαταστάθηκε.

en: I will also be selling products or services in person.
el_GR: Επίσης θα πουλάω προϊόντα ή υπηρεσίες από κοντά.

note: translators: %s: URL
en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
el_GR: Δεχτείται χρεώσεις και πιστωτικές κάρτες σε 135+ νομίσματα, μεθόδους, οπως Alipay, και one-touch ολοκλήρωση αγορών Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα</a>.

note: translators: %s: Home URL
en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
el_GR: Αν το επιθυμείτε, μπορείτε εδώ να ορίσετε προσαρμοσμένες δομές για τα URL των προϊόντων σας. Για παράδειγμα, η χρήση του <code>shop</code> θα δώσει στους συνδέσμους των προϊόντων σας τη μορφή <code>%sshop/sample-product/</code>. Αυτή η ρύθμιση επηρεάζει μόνο τις διευθύνσεις URL των προϊόντων, όχι πράγματα όπως οι κατηγορίες προϊόντων.

note: translators: %s: URL
en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
el_GR: Πλήρης εμπειρία checkout με πληρώστε τώρα, πληρώστε αργότερα και κόψτε το. Δεν υπάρχουν αριθμοί πιστωτικών καρτών, κανένα συνθηματικό πρόσβασης, καμία ανησυχία. <a href="%s" target="_blank"> Μάθετε περισσότερα για το Klarna </a>.

en: Tabora
el_GR: Ταμπόρα

note: translators: %s: post title
en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
el_GR: Mετακίνηση &#8220;%s&#8221; στον κάδο ανακύκλωσης

en: Determines how this attribute's values are displayed.
el_GR: Καθορίζει πως θα εμφανιστούν οι τιμές αυτής της παραλλαγής.

note: translators: %s: Product title
en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για &ldquo;%s&rdquo;

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
el_GR: Οι παραλλαγές σας επιτρέπουν να ορίσετε επιπλέον δεδομένα στα προϊόντα, όπως τα μεγέθη και τα χρώματα. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτές τις παραλαγγές στην πλευρική στήλη της σελίδας σας χρησιμοποιώντας το πρόσθετο "layered nav".

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
el_GR: Αυτό το προϊόν έχει ήδη κάποιες πωλήσεις και πιθανόν να είναι συνδεδεμένο με υπάρχουσες παραγγελίες. Είστε βέβαιος ότι θέλετε να το διαγράψετε;

en: Belarusian ruble (old)
el_GR: Ρούβλι Λευκωρωσίας (παλιό)

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
el_GR: Νέοι τρόποι πληρωμής μπορούν να προστεθούν μόνο κατά τη διάρκεια της ολοκλήρωσης παραγγελίας. Παρακαλώ, επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε περαιτέρω βοήθεια.

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
el_GR: Αυτό το κλειδί είναι μη έγκυρο ή έχει ήδη χρησιμοποιηθεί. Παρακαλώ κάντε επαναφορά του κωδικού σας ξανά αν είναι απαραίτητο.

en: End date of sale price, as GMT.
el_GR: Ημερομηνία λήξης της τιμής πώλησης, ως GMT.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
el_GR: Ορίστε αν η παραλλαγή είναι ορατή στη σελίδα του προϊόντος.

en: Resend new order notification
el_GR: Επαναποστολή ειδοποίησης νέας παραγγελίας

en: Order updated and sent.
el_GR: Η παραγγελία ανανεώθηκε και απεστάλη.

en: A list of your store's top-rated products.
el_GR: Μια λίστα με τα κορυφαία προϊόντα του καταστήματος σας.

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
el_GR: Εμφανίστε μια λίστα με προϊόντα που είδε πρόσφατα ο πελάτης.

en: Recent Product Reviews
el_GR: Τελευταίες Κριτικές Προϊόντων

en: Display a list of recent reviews from your store.
el_GR: Εμφανίστε μια λίστα πρόσφατων σχολίων από το κατάστημά σας.

en: Invalid payment gateway.
el_GR: Μη έγκυρη πύλη πληρωμής.

en: Payment method successfully added.
el_GR: Η μέθοδος πληρωμής προστέθηκε με επιτυχία.

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
el_GR: Προβολή λίστας χαρακτηριστικών για φιλτράρισμα προϊόντων στο κατάστημά σας.

en: A search form for your store.
el_GR: Μια φόρμα αναζήτησης για το κατάστημά σας.

en: Relevance
el_GR: Σχετικότητα

en: Display the customer shopping cart.
el_GR: Εμφάνιση του καλαθιού αγορών.

en: Create account password
el_GR: Δημιουργία κωδικού πρόσβασης λογαριασμού

en: Product Tag Cloud
el_GR: Ετικέτες Προϊόντων

en: Maximum depth
el_GR: Μέγιστο βάθος

en: Product Search
el_GR: Αναζήτηση ΠροΪόντων

en: Active Product Filters
el_GR: Ενεργά Φίλτρα Προϊόντων

en: Please, provide an attribute name.
el_GR: Παρακαλούμε, δώστε ένα όνομα χαρακτηριστικού.

en: Display a list of active product filters.
el_GR: Εμφάνιση όλων των ενεργών φίλτρων.

en: Please enter a valid email address
el_GR: Δώστε με έγκυρη διεύθυνση email

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
el_GR: Λυπούμαστε δεν μπορέσαμε να βρούμε την παραγγελίας σας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας αν έχετε δυσκολία να βρείτε τα στοιχεία παραγγελίας σας.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
el_GR: Εμφανίστε μια λίστα αξιολογήσεων με αστέρια, για να φιλτράρετε προϊόντα στο κατάστημά σας.

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
el_GR: Λυπούμαστε, το προϊόν "%s" δεν είναι πλέον σε απόθεμα, οπότε αυτή η παραγγελία δεν μπορεί να πληρωθεί. Ζητούμε συγνώμη για την όποια αναστάτωση.

note: translators: 1: class name 2: woocommerce_logging_class 3: WC_Logger_Interface
en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
el_GR: Η κλάση %1$s που παρέχεται από το %2$s φίλτρο πρέπει να υλοποιεί το %3$s.

note: translators: 1: wc_load_cart 2: woocommerce_init translators: 1: class::method 2: plugins_loaded
en: %1$s should not be called before the %2$s action.
el_GR: Το %1$s δε θα πρέπει να καλείται πριν την ενέργεια %2$s.

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
el_GR: Το %1$s καλέστηκε με ένα μη έγκυρο επίπεδο "%2$s".

note: translators: 1: class name 2: WC_Log_Handler_Interface
en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
el_GR: Ο παρεχόμενος χειριστής %1$s δεν υλοποιεί το %2$s.

en: A cloud of your most used product tags.
el_GR: Μια λίστα με τις περισσότερο χρησιμοποιημένες ετικέτες.

en: Display a slider to filter products in your store by price.
el_GR: Εμφανίστε ένα slider για να φιλτράρετε τα προϊόντα στο κατάστημά σας ανά τιμή.

en: Unable to add payment method to your account.
el_GR: Δεν ήταν δυνατόν να προστεθεί τρόπος πληρωμής στο λογαριασμό σας.

en: Fee has already been added.
el_GR: Το τέλος χρέωσης έχει ήδη προστεθεί.

en: A list of your store's products.
el_GR: Μια λίστα όλων των προιόντων του καταστήματος σας.

en: Filter Products by Attribute
el_GR: Φιλτράρισμα προϊόντων βάσει ιδιότητας

en: Filter Products by Price
el_GR: Φιλτράρισμα προϊόντων βάσει τιμής

en: Filter Products by Rating
el_GR: Φιλτράρισμα προϊόντων βάσει αξιολόγησης

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι αποστολής. Βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνσή σας έχει εισαχθεί σωστά, ή επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to selected products.
el_GR: Λυπούμαστε, το κουπόνι "%s" δεν μπορεί να εφαρμοστεί στα επιλεγμένα προϊόντα.

en: Invalid discount amount.
el_GR: Μη έγκυρο ποσό έκπτωσης.

en: The city in which your business is located.
el_GR: Η πόλη στην οποία βρίσκεται η επιχείρησή σας.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
el_GR: Ο ταχυδρομικός κώδικας, εάν υπάρχει, στον οποίο βρίσκεται η επιχείρησή σας.

en: The street address for your business location.
el_GR: Η διεύθυνση για την τοποθεσία της επιχείρησής σας.

en: Tested up to WooCommerce version
el_GR: Δοκιμάστηκε μέχρι την έκδοση WooCommerce

en: Create pages
el_GR: Δημιουργία σελίδων

en: Delete tax rates
el_GR: Διαγραφή των φορολογικών συντελεστών

en: Create default WooCommerce pages
el_GR: Δημιουργήστε τις προεπιλεγμένες σελίδες του WooCommerce

en: Plugin
el_GR: Πρόσθετο

en: unknown
el_GR: άγνωστο

en: Total Database Size
el_GR: Συνολικό μέγεθος βάσης δεδομένων

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
el_GR: Όροι και Προϋποθέσεις

en: Update now
el_GR: Ανανέωση τώρα

en: Database Index Size
el_GR: Μέγεθος ευρετηρίου βάσης δεδομένων

en: Database Data Size
el_GR: Μέγεθος βάσης δεδομένων

note: Translators: %s: function name.
en: %s failed. Contact your hosting provider.
el_GR: %s απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας.

note: translators: %s fee amount
en: %s fee
el_GR: %s τέλος χρέωσης

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
el_GR: Η χώρα και ο νομός ή δήμος, εάν υπάρχουν, όπου βρίσκεται η επιχείρησή σας.

en: An additional, optional address line for your business location.
el_GR: Μια πρόσθετη, προαιρετική γραμμή διεύθυνσης για την τοποθεσία της επιχείρησής σας.

en: Clear customer sessions
el_GR: Καθαρισμός συνεδριών πελατών

note: translators: %s: version number
en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</strong> Οι εκδόσεις των παρακάτω προσθέτων που εκτελείτε δεν έχουν δοκιμαστεί με το WooCommerce %s. Παρακαλώ ενημερώστε τα ή επιβεβαιώστε τη συμβατότητα πριν ενημερώσετε το WooCommerce, ή ενδέχεται να αντιμετωπίσετε προβλήματα:

note: translators: %s: version number
en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
el_GR: Τα ακόλουθα ενεργά πρόσθετα δε δηλώνουν ακόμα συμβατότητα με το WooCommerce %s και θα πρέπει να ενημερωθούν και να εξεταστούν περαιτέρω πριν προχωρήσετε:

en: Post Type Counts
el_GR: Πλήθος τύπων άρθρου

note: translators: 1: X-Accel-Redirect 2: X-Sendfile 3: mod_xsendfile
en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
el_GR: Η επιβολή μεταφορτώσεων θα διατηρήσεις τα URLs κρυμμένα, αλλά μερικοί διακομιστές ίσως σερβίρουν μεγάλα αρχεία μη αξιόπιστα. Αν υποστηρίζεται, το %1$s / %2$s μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να σερβίρετε μεταφορτώσεις εναλλακτικά (ο διακομιστής απαιτεί %3$s).

en: Country / State
el_GR: Χώρα / Περιοχή

en: WooCommerce transients
el_GR: Παροδικές μεταβολές του WooCommerce (transients)

en: Store Address
el_GR: Διεύθυνση καταστήματος

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
el_GR: Εκεί που βρίσκεται η έδρα της επιχείρησής σας. Οι φορολογικοί συντελεστές και οι συντελεστές κόστους αποστολής θα χρησιμοποιούν αυτή τη διεύθυνση.

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα διαγράψει ΟΛΟΥΣ του φορολογικούς συντελεστές, συνεπώς χρησιμοποιήστε την με προσοχή. Αυτή η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Choose an action...
el_GR: Επιλέξτε μια ενέργεια...

en: Position
el_GR: Θέση

en: Upload a new file
el_GR: Μεταφόρτωση νέου αρχείου

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
el_GR: Το αρχείο είναι άδειο ή χρησιμοποιεί διαφορετική κωδικοποίηση από το UTF-8, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά με ένα νέο αρχείο.

en: Add shipping
el_GR: Προσθήκη μεταφορικών

en: Sort by:
el_GR: Ταξινόμηση κατά:

en: Lifetime Subscription
el_GR: Συνδρομή για μια ζωή

en: Order details manually sent to customer.
el_GR: Τα στοιχεία παραγγελίας στάλθηκαν χειροκίνητα στον πελάτη.

note: translators: 1: product ID 2: quantity in stock
en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
el_GR: Το απόθεμα δεν έχει ενημερωθεί επειδή ο αριθμός του έχει αλλάξει από τη στιγμή της επεξεργασίας. Το απόθεμα του προϊόντος %1$d είναι %2$d.

note: translators: 1: refund id 2: refund date 3: username
en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
el_GR: Επιστροφή χρημάτων #%1$s - %2$s από %3$s

en: Send order details to customer
el_GR: Αποστολή λεπτομερειών παραγγελίας στον πελάτη

note: translators: Introduction to list of WooCommerce.com extensions the merchant has subscriptions for.
en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
el_GR: Παρακάτω είναι μία λίστα διαθέσιμων επεκτάσεων στον λογαριασμό σας στο WooCommerce.com. Για να λαμβάνετε ενημερώσεις, βεβαιωθείτε ότι η επέκταση έχει εγκατασταθεί, και η συνδρομή της είναι ενεργή και συνδεδεμένη με τον λογαριασμό σας στο WooCommerce.com. Μπορείτε να ενεργοποιείτε επεκτάσεις από τα <a href="%s">Πρόσθετα</a>.

en: Expired
el_GR: Έληξε

en: Expiring Soon
el_GR: Λήγει Σύντομα

en: Update Available
el_GR: Διαθέσιμη Ενημέρωση

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
el_GR: Μεταφέρετε υπάρχοντα προϊόντα στο νέο σας κατάστημα - απλώς εισάγετε ένα CSV αρχείο.

note: translators: 1: WooCommerce 2:: five stars
en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
el_GR: Αν σας άρεσε το %1$s παρακαλούμε αφήστε μας μια %2$s αξιολόγηση. Ένα μεγάλο ευχαριστώ εκ των προτέρων!

en: Create a product
el_GR: Δημιουργήστε ένα προϊόν

en: Import products
el_GR: ΕΙσαγωγή προϊόντων

en: Have an existing store?
el_GR: Έχετε ένα υπάρχον κατάστημα;

en: Yes please!
el_GR: Ναι παρακαλώ!

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
el_GR: Είμαστε εδώ για εσάς — λάβετε συμβουλές. ενημερώσεις προϊόντων και έμπνευση κατευθείαν στην αλληλογραφία σας.

en: You're ready to start selling!
el_GR: Είστε έτοιμοι για πωλήσεις!

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
el_GR: Ο ιστότοπος πιθανώς βρίσκεται σε ιδιωτικό δίκτυο. Το Jetpack μπορεί να συνδεθεί μόνο σε δημόσιους ιστότοπους. Παρακαλούμε, επιβεβαιώστε ότι ο ιστότοπος σας είναι ορατός στο διαδίκτυο και έπειτα προσπαθήστε να συνδεθείτε εκ νέου 🙏.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
el_GR: Συγγνώμη! H επικοινωνία με το Jetpack αυτή τη στιγμή δεν είναι εφικτή 😭. Παρακαλούμε, επιβεβαιώστε ότι ο ιστότοπος σας είναι ορατός στο διαδίκτυο και ότι δέχεται εισερχόμενα και εξερχόμενα αιτήματα μέσω curl. Μπορείτε επίσης να προσπαθήσετε να συνδεθείτε στο Jetpack εκ νέου και αν αντιμετωπίσετε και πάλι πρόβλημα, να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
el_GR: Συγγνώμη! Προσπαθήσαμε, αλλά δεν καταφέραμε να εγκαταστήσουμε το Jetpack για εσάς 😭. Παρακαλώ, πηγαίνετε στην καρτέλα των πρόσθετων για να το εγκαταστήσετε και να ολοκληρώσετε την εγκατάσταση του καταστήματός σας.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
el_GR: Λυπούμαστε! Προσπαθήσαμε, αλλά δεν καταφέραμε να συνδέσουμε το Jetpack αυτή τη στιγμή 😭. Παρακαλώ πηγαίνετε στην καρτέλα των προσθέτων για να συνδέσετε το Jetpack, ώστε να μπορέσετε να ολοκληρώσετε το στήσιμο του καταστήματός σας.

en: Product promotion
el_GR: Προώθηση προϊόντων

en: Store monitoring
el_GR: Παρακολούθηση καταστήματος

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
el_GR: Λάβετε ειδοποίησης αν το κατάστημά σας τεθεί εκτός λειτουργίας μέσα σε λίγα λεπτά.

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
el_GR: Δείτε πληροφορίες για την κατάσταση του καταστήματός σας, όπως συνολικές πωλήσεις, κορυφαία προϊόντα και άλλα.

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
el_GR: Κοινοποιήστε νέα προϊόντα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, τη στιγμή που αυτά δημοσιεύονται στο κατάστημα.

en: Store stats
el_GR: Στατιστικά καταστήματος

en: automated taxes
el_GR: αυτοματοποιημένοι φόροι

en: Better security
el_GR: Καλύτερη ασφάλεια

en: Connect your store to Jetpack
el_GR: Συνδέστε το κατάστημά σας στο Jetpack

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
el_GR: Συνδέστε το κατάστημά σας στο Jetpack για να ενεργοποιήσετε επιπλέον λειτουργίες

en: Protect your store from unauthorized access.
el_GR: Προστατέψτε το κατάστημά σας από μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση.

en: Finish setting up your store
el_GR: Ολοκλήρωση ρυθμίσεων του καταστήματός σας

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
el_GR: Επιπλέον λόγοι για να αγαπήσετε το Jetpack

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
el_GR: Συνδέοντας το site σας συμφωνείτε με τους συναρπαστικούς <a href="%1$s" target="_blank">Όρους Χρήσης</a> μας και στην <a href="%2$s" target="_blank">κοινή χρήση των στοιχείων σας details</a> με το WordPress.com

note: translators: %s: list of features, potentially comma separated
en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
el_GR: Το κατάστημα σας είναι σχεδόν έτοιμο! Για να ενεργοποιήσετε υπηρεσίες όπως  %s, παρακαλώ συνδεθείτε με το Jetpack.

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
el_GR: Λυπούμαστε, Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του καταστήματός σας στο Jetpack

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
el_GR: ρυθμίσεις πληρωμών, ζωντανές ισοτιμίες και ετικέτες μειωμένων μεταφορικών

en: Storefront Theme
el_GR: Θέμα Storefront

en: PayPal email address:
el_GR: Διεύθυνση email του PayPal:

en: Stripe email address
el_GR: Διεύθυνση email Stripe

note: translators: %s: Link
en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
el_GR: Το WooCommerce δέχεται πληρωμές εντός και εκτός σύνδεσης. <a href="%1$s" target="_blank">Επιπλέον τρόποι πληρωμής</a> μπορούν να εγκατασταθούν στην πορεία.

en: Stripe email address:
el_GR: Διεύθυνση email Stripe:

en: Collect payments from customers offline.
el_GR: Δεχθείτε πληρωμές πελατών εκτός σύνδεσης.

en: Automated Taxes
el_GR: Αυτοματοποιημένοι φόροι

en: Shipping Method
el_GR: Τρόπος Αποστολής

en: I plan to sell both physical and digital products
el_GR: Σκοπεύω να πουλήσω τόσο φυσικά όσο και ψηφιακά προϊόντα

en: I plan to sell digital products
el_GR: Σχεδιάζω να πουλάω ψηφιακά προϊόντα

en: I plan to sell physical products
el_GR: Σχεδιάζω να πουλάω φυσικά προϊόντα

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Shop Page
el_GR: Σελίδα Καταστήματος

en: Checkout Page
el_GR: Σελίδα Ταμείου

en: Cart Page
el_GR: Σελίδα Καλαθιού

en: My Account Page
el_GR: Σελίδα Λογαριασμού

en: Shipping Zone
el_GR: Ζώνη Μεταφορικών

en: Don't charge for shipping.
el_GR: Χωρίς χρεώσεις για μεταφορικά.

en: Flat Rate
el_GR: Δεδομένη Τιμή

en: Store setup
el_GR: Εγκατάσταση καταστήματος

en: Terms and Conditions Page
el_GR: Σελίδα Όρων & Προϋποθέσεων

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
el_GR: Καθορίστε σταθερή τιμή για να καλύψει το κόστος μεταφορικών.

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
el_GR: Τι θα θέλατε να χρεώνετε ως σταθερό κόστος αποστολής;

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
el_GR: Ο παρακάτω οδηγός θα σας βοηθήσει να ρυθμίσετε το κατάστημα σας και να ξεκινήσετε γρήγορα.

en: What type of products do you plan to sell?
el_GR: Τι είδους προϊόντα σκοπεύετε να πουλήσετε;

en: Namibe
el_GR: Ναμίμπ

en: Uíge
el_GR: Ούιγκε

en: Appenzell Ausserrhoden
el_GR: Καντόνι του Άπενζελ Αουσερχόντεν

en: Aargau
el_GR: Καντόνι του Ααργκάου

en: Zaire
el_GR: Ζαΐρ

en: Glarus
el_GR: Γκλάρους

en: Fribourg
el_GR: Φριμπούρ

en: Bern
el_GR: Βέρνη

en: Basel-Stadt
el_GR: Καντόνι της Μπάζελ-Στατ

en: Basel-Landschaft
el_GR: Καντόνι της Μπάζελ-Λάντσαφτ

en: Appenzell Innerrhoden
el_GR: Καντόνι του Άπενζελ Ινερχόντεν

en: Invalid coupon
el_GR: Μη έγκυρο κουπόνι

en: Luzern
el_GR: Λουκέρνη

en: Jura
el_GR: Τζούρα

en: Geneva
el_GR: Γενεύη

note: translators: %s: extensions count
en: Extensions %s
el_GR: Επεκτάσεις %s

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
el_GR: Δώστε ένα σταθερό ποσό ή επί τοις εκατό να εφαρμοστεί ως τέλος χρέωσης.

note: translators: %s: $key Key to check
en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
el_GR: Γενικές μέθοδοι προσθήκης/ενημέρωσης/λήψης μεταδεδομένων δε θα πρέπει να χρησιμοποιούνται για εσωτερικά μεταδεδομένα, συμπεριλαμβανομένου του "%s". Χρησιμοποιήστε getters και setters.

note: translators: %s: date
en: Coupon scheduled for: %s.
el_GR: Το κουπόνι προγραμματίστηκε για: %s.

note: translators: %s: date
en: Order scheduled for: %s.
el_GR: Η παραγγελία προγραμματίστηκε για: %s.

note: translators: %s: image URL
en: Unable to use image "%s".
el_GR: Δεν είναι δυνατή η χρήση της εικόνας "%s".

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
el_GR: Η ζώνη "περιοχές που δεν καλύπτονται από τις άλλες ζώνες σας" δε μπορεί να ενημερωθεί.

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
el_GR: Κατηγορίες προϊόντων στις οποίες το κουπόνι δε θα εφαρμοστεί ή δε μπορούν να είναι στο καλάθι έτσι ώστε η καθορισμένη έκπτωση καλαθιού να εφαρμοστεί.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
el_GR: Κατηγορίες προϊόντων στις οποίες το κουπόνι θα εφαρμοστεί ή πρέπει να είναι στο καλάθι έτσι ώστε η καθορισμένη έκπτωση καλαθιού να εφαρμοστεί.

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
el_GR: Προϊόντα στα οποία το κουπόνι δε θα εφαρμοστεί ή δε μπορούν να είναι στο καλάθι έτσι ώστε η καθορισμένη έκπτωση καλαθιού να εφαρμοστεί.

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
el_GR: Προϊόντα στα οποία το κουπόνι θα εφαρμοστεί ή πρέπει να είναι στο καλάθι έτσι ώστε η καθορισμένη έκπτωση καλαθιού να εφαρμοστεί.

en: Search results only
el_GR: Μόνο αποτελέσματα αναζήτησης

note: translators: 1: rating 2: rating count translators: %1$s is referring to the average rating value, %2$s is referring to the number of ratings
en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
el_GR[0]: Βαθμολογήθηκε με %1$s από 5 με βάση %2$s βαθμολογία πελάτη
el_GR[1]: Βαθμολογήθηκε με %1$s από 5 με βάση %2$s βαθμολογίες πελάτη

en: A product with this SKU already exists.
el_GR: Ένα προϊόν με τον ίδιο κωδικό προϊόντος υπάρχει ήδη.

en: A product with this ID already exists.
el_GR: Ένα προϊόν με το ίδιο ID υπάρχει ήδη.

note: translators: use local order of street name and house number.
en: House number and street name
el_GR: Οδός και αριθμός

note: translators: %s: product SKU
en: SKU %s
el_GR: Κωδικός προϊόντος %s

en: All Products
el_GR: Όλα τα προϊόντα

en: Shop only
el_GR: Μόνο κατάστημα

en: Shop and search results
el_GR: Κατάστημα και αποτελέσματα αναζήτησης

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
el_GR: Δεν μπορεί να γίνει πληρωμή σε αυτήν την παραγγελία. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια.

en: No matching product exists to update.
el_GR: Δεν υπάρχει προϊόν που να ταιριάζει για να ενημερωθεί.

note: translators: %s: image URL
en: Not able to attach "%s".
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επισύναψη του "%s".

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
el_GR: Το κλειδί API δημιουργήθηκε με επιτυχία. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αντιγράψει τα νέα σας κλειδιά καθώς το μυστικό κλειδί θα αποκρυφθεί μόλις φύγετε από αυτήν τη σελίδα.

en: Subject (paid)
el_GR: Θέμα (πληρωμένο)

en: Invalid customer query.
el_GR: Μη έγκυρο ερώτημα πελάτη.

en: List of upsell products IDs.
el_GR: Λίστα με ID προϊόντων αύξησης πωλήσεων.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
el_GR: Παρακαλούμε κάντε είσοδο στο λογαριασμό σας για να συνεχίσετε στη φόρμα πληρωμής.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εισαγωγή της παραλλαγής: Το γονικό ID λείπει ή δεν υπάρχει γονέας ακόμα.

note: translators: %d: product ID
en: Invalid product ID %d.
el_GR: Μη έγκυρο ID προϊόντος %d.

en: Invalid product type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος προϊόντος.

en: Add New
el_GR: Προσθήκη νέου

note: translators: %s: Available placeholders for use translators: %s: list of placeholders
en: Available placeholders: %s
el_GR: Διαθέσιμα στοιχεία αντικατάστασης: %s

en: The homepage URL of your site.
el_GR: Το URL αρχικής σελίδας του ιστοτόπου σας.

en: Enable product reviews
el_GR: Ενεργοποίηση αξιολογήσεων προϊόντος

en: Export all columns
el_GR: Εξαγωγή όλων των στηλών

en: Which columns should be exported?
el_GR: Ποιες στήλες θα εξαχθούν;

en: Product restored
el_GR: Το προϊόν ενανήλθε

en: Order restored
el_GR: Η παραγγελία ενανήλθε

en: Generate CSV
el_GR: Δημιουργία CSV

en: Product variations
el_GR: Παραλλαγές προϊόντος

en: Export all products
el_GR: Εξαγωγή όλων των προϊόντων

en: Export custom meta?
el_GR: Εξαγωγή προσαρμοσμένων meta;

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
el_GR: Αυτό το εργαλείο σας επιτρέπει να δημιουργήσετε και να κατεβάσετε ένα αρχείο CSV που περιέχει μια λίστα με όλα τα προϊόντα.

en: Export products to a CSV file
el_GR: Εξαγωγή προϊόντων σε αρχείο CSV

en: Locations not covered by your other zones
el_GR: Τοποθεσίες που δεν καλύπτονται από τις άλλες σας ζώνες

note: Translators: %s: page name.
en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
el_GR: Το URL της σελίδας σας %s (μαζί με το ID σελίδας).

en: Which product types should be exported?
el_GR: Ποιοι τύποι προϊόντων να εξαχθούν;

en: Export Products
el_GR: Εξαγωγή προϊόντων

en: Yes, export all custom meta
el_GR: Ναι, εξαγωγή όλων των προσαρμοσμένων meta

en: Set Status - Out of stock
el_GR: Oρίστε κατάσταση – Χωρίς απόθεμα

en: Set Status - In stock
el_GR: Oρίστε κατάσταση – Σε απόθεμα

en: Star ratings should be required, not optional
el_GR: Οι αξιολογήσεις με αστέρια να είναι υποχρεωτικές, όχι προαιρετικές

en: Enable star rating on reviews
el_GR: Ενεργοποίηση της αξιολόγησης προϊόντων με αστέρια

en: Reviews can only be left by "verified owners"
el_GR: Οι αξιολογήσεις μπορούν να γίνουν μόνο από "επιβεβαιωμένους αγοραστές"

en: Coupon restored
el_GR: Το κουπόνι επανήλθε

en: Published
el_GR: Δημοσιευμένο

en: Product Title
el_GR: Τίτλος Προϊόντος

en: Expires on:
el_GR: Λήγεις στις:

en: Expiring soon!
el_GR: Λήγει σύντομα!

en: Auto renews on:
el_GR: Ανανεώνει αυτόματα στις:

en: Expired :(
el_GR: Έληξε :(

en: Subscriptions
el_GR: Συνδρομές

en: WooCommerce Extensions
el_GR: Επεκτάσεις WooCommerce

en: Subscription: Unlimited
el_GR: Συνδρομή: Απεριόριστη

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
el_GR: Συνδρομή: Χρησιμοποιούνται %1$d από %2$d διαθέσιμους ιστότοπους

en: Done!
el_GR: Ολοκληρώθηκε!

en: Upload CSV file
el_GR: Υποβολή αρχείου CSV

en: Visibility in catalog
el_GR: Ορατότητα στον κατάλογο

en: Is featured?
el_GR: Είναι προτεινόμενο;

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Parent SKU
el_GR: Γονικός κωδικός προϊόντος

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Allow customer reviews?
el_GR: Να επιτρέπονται αξιολογήσεις πελάτη;

en: Short description
el_GR: Σύντομη περιγραφή

en: Download URL
el_GR: URL μεταφόρτωσης

en: External URL
el_GR: Εξωτερικό URL

en: Disconnect
el_GR: Αποσύνδεση

en: My Subscriptions
el_GR: Οι Συνδρομές Μου

en: Connected to WooCommerce.com
el_GR: Σύνδεση στο WooCommerce.com

en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

en: Sample:
el_GR: Δείγμα:

en: Column name
el_GR: Όνομα στήλης

en: Reason for failure
el_GR: Αιτία αποτυχίας

note: translators: %d: import results
en: Import complete!
el_GR: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε!

en: View import log
el_GR: Προβολή αρχείο καταγραφής εισαγωγής

en: Importing
el_GR: Γίνεται εισαγωγή

en: Do not import
el_GR: Μη γίνει εισαγωγή

en: Show advanced options
el_GR: Προβολή προχωρημένων επιλογών

en: Hide advanced options
el_GR: Απόκρυψη προχωρημένων επιλογών

en: Update existing products
el_GR: Ενημέρωση υπάρχοντων προϊόντων

en: CSV Delimiter
el_GR: Διαχωριστικό CSV

en: Choose a CSV file from your computer:
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο CSV από τον υπολογιστή σας:

en: Your products are now being imported...
el_GR: Τα προϊόντα σας εισάγονται...

en: Run the importer
el_GR: Εκτελέστε τον εισαγωγέα

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
el_GR: Επιλέξτε πεδία από το αρχείο CSV για να τα αντιστοιχίσετε με πεδία προϊόντων ή για να τα αγνοήσετε κατά την εισαγωγή.

note: translators: %d: products count
en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
el_GR[0]: Αποτυχία εισαγωγής %s προϊόντος
el_GR[1]: Αποτυχία εισαγωγής %s προϊόντων

note: translators: %d: products count
en: %s product was skipped | %s products were skipped
el_GR[0]: %s προϊόν παραλήφθηκε
el_GR[1]: %s προϊόντα παραλήφθηκαν

note: translators: %d: products count
en: %s product updated | %s products updated
el_GR[0]: %s προϊόν ενημερώθηκε
el_GR[1]: %s προϊόντα ενημερώθηκαν

en: Default attribute
el_GR: Προεπιλεγμένη ιδιότητα

en: Attribute visibility
el_GR: Ορατότητα ιδιότητας

en: Attribute value(s)
el_GR: Τιμή(ες) ιδιότητας

en: Attribute name
el_GR: Όνομα ιδιότητας

en: Download name
el_GR: Όνομα μεταφόρτωσης

en: External product
el_GR: Εξωτερικό προϊόν

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
el_GR: Απόθεμα

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d URL
el_GR: Μεταφόρτωση %d URL

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d name
el_GR: Μεταφόρτωση %d ονόματος

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d default
el_GR: Ιδιότητα %d προεπιλεγμένη

en: Download expiry days
el_GR: Ημέρες λήξης μεταφόρτωσης

en: Date sale price ends
el_GR: Ημερομηνία λήξης εκπτωτικής τιμής

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος αρχείου. Ο εισαγωγέας υποστηρίζει μορφές αρχείων CSV και TXT.

en: Browse Extensions
el_GR: Αναζήτηση Επεκτάσεων

en: Connect
el_GR: Σύνδεση

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
el_GR: Διαχειριστείτε τις συνδρομές σας, λάβετε σημαντικές ειδοποιήσεις προϊόντων και ενημερώσεις, όλα από την ευκολία του πίνακα ελέγχου του WooCommerce

note: translators: Email address of person who shared the subscription.
en: Shared by %s
el_GR: Κοινοποιήθηκε από %s

en: Column mapping
el_GR: Αντιστοίχιση στηλών

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
el_GR: Συνδρομή: Μη διαθέσιμη - %1$d από %2$d χρησιμοποιούνται ήδη

en: Date sale price starts
el_GR: Ημερομηνία έναρξης εκπτωτικής τιμής

en: Backorders allowed?
el_GR: Να επιτρέπονται λίστες αναμονής;

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d name
el_GR: Όνομα ιδιότητας %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d value(s)
el_GR: Τιμή(ές) ιδιότητας %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d visible
el_GR: Ιδιότητα %d ορατή

en: Map to field
el_GR: Αντιστοίχιση σε πεδίο

note: translators: %d: products count
en: %s product imported | %s products imported
el_GR[0]: %s προϊόν εισήχθη
el_GR[1]: %s προϊόντα εισήχθησαν

en: Is a global attribute?
el_GR: Είναι καθολική ιδιότητα;

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d global
el_GR: Ιδιότητα %d καθολική

en: Map CSV fields to products
el_GR: Αντιστοίχιση πεδίων CSV σε προϊόντα

en: Installed Extensions without a Subscription
el_GR: Εγκατεστημένες επεκτάσεις χωρίς συνδρομή

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
el_GR: Το αρχείο είναι κενό. Παρακαλώ ανεβάστε κάτι ουσιώδες. Αυτό το σφάλμα μπορεί επίσης να έχει προκληθεί από την απενεργοποίηση των μεταφορτώσεων στο php.ini ή από το post_max_size που ορίζεται ως μικρότερο από το upload_max_filesize στο php.ini.

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
el_GR: Έχουμε καταστήσει τα πράγματα απλούστερα και ευκολότερα. Από εδώ και στο εξής, μπορείτε να διαχειρίζεστε όλες σας τις αγορές απευθείας από το μενού επεκτάσεων του WooCommerce. <a href="%s">Δείτε και διαχειριστείτε</a> τις επεκτάσεις σας τώρα.

en: Import Products
el_GR: Εισαγωγή προϊόντων

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
el_GR: Εναλλακτικά, εισαγάγετε τη διαδρομή σε ένα αρχείο CSV στον διακομιστή σας:

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
el_GR: Αυτό το εργαλείο σας επιτρέπει να εισάγετε (ή να συγχωνεύσετε) δεδομένα προϊόντων στο κατάστημά σας από ένα αρχείο CSV ή TXT.

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
el_GR: Μόλις συνδεθείτε, οι αγορές σας στο WooCommerce.com θα εμφανίζονται εδώ.

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση συνδρομών στο λογαριασμό σας στο WooCommerce.com

en: Sorting
el_GR: Ταξινόμηση

en: Copy from billing address
el_GR: Αντιγραφή από διεύθυνση χρέωσης

en: Import products from a CSV file
el_GR: Εισαγωγή προϊόντων από ένα αρχείο CSV

en: Filter by category
el_GR: Φιλτράρισμα με κατηγορία

en: Filter by product type
el_GR: Φιλτράρισμα με τύπο προϊόντος

en: Create a new webhook
el_GR: Δημιουργία νέου webhook

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
el_GR: Η συνδρομή <strong>λήγει</strong> σύντομα.

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>.
el_GR: Η έκδοση %s είναι <strong>διαθέσιμη</strong>.

en: This is a featured product
el_GR: Αυτό είναι ένα προτεινόμενο προϊόν

en: Renew
el_GR: Ανανέωση

en: WooCommerce Helper
el_GR: Βοηθός WooCommerce

en: Looking for the WooCommerce Helper?
el_GR: Ψάχνετε για τον βοηθό WooCommerce;

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
el_GR: Ανανεώθηκαν επιτυχώς οι προσωρινές μνήμες ταυτοποίησης και συνδρομής.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την απενεργοποίηση της συνδρομής για το %s. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενεργοποίηση του %s. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα.

note: translators: %s: product name
en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
el_GR: Το %s ενεργοποιήθηκε με επιτυχία. Πλέον θα λαμβάνετε ενημερώσεις για αυτό το προϊόν.

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
el_GR: Η έκδοση %s είναι <strong>διαθέσιμη</strong>. Για να ενεργοποιήσετε αυτήν την ενημέρωση, πρέπει να <strong>αγοράσετε</strong> μια νέα συνδρομή.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
el_GR: Αυτή η συνδρομή θα λήξει σύντομα. Παρακαλούμε <strong>ανανεώστε</strong> την για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
el_GR: Αυτή η συνδρομή έχει λήξει. Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη για να την <strong>ανανεώσετε</strong> ώστε να λάβετε ενημερώσεις και υποστήριξη.

note: translators: %s: product name
en: The extension %s has been deactivated successfully.
el_GR: Η επέκταση %s απενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση καθορίζει σε ποιες σελίδες καταστήματος θα εμφανίζονται τα προϊόντα.

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
el_GR: Ασφαλείς πληρωμές μέσω πιστωτικών καρτών ή του λογαριασμού PayPal του πελάτη σας.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
el_GR: Για να ενεργοποιήσετε αυτήν την ενημέρωση, θα πρέπει να <strong>αγοράσετε</strong> μια νέα συνδρομή.

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
el_GR: Για να ενεργοποιήσετε αυτήν την ενημέρωση, θα πρέπει να <strong>ενεργοποιήσετε</strong> αυτή τη συνδρομή.

note: translators: %s: product name
en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
el_GR: Η συνδρομή για το %s απενεργοποιήθηκε με επιτυχία. Δε θα λαμβάνετε πλέον ενημερώσεις για αυτό το προϊόν.

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
el_GR: Αυτή η συνδρομή έχει λήξει. Παρακαλούμε <strong>ανανεώστε</strong> την για να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη.

note: translators: %1$s: product name, %2$s: plugins screen url
en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την απενεργοποίηση της επέκτασης %1$s. Μεταβείτε στην <a href="%2$s">οθόνη πρόσθετων</a> για να την απενεργοποιήσετε με χειροκίνητο τρόπο.

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
el_GR: Τα webhooks είναι ειδοποιήσεις συμβάντων που αποστέλλονται σε διευθύνσεις URL της επιλογής σας. Μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την ενσωμάτωση τρίτων υπηρεσιών που τις υποστηρίζουν.

note: translators: %1$s: product name, %2$s: deactivate url
en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
el_GR: Η συνδρομή για το %1$s απενεργοποιήθηκε με επιτυχία. Δε θα λαμβάνετε πλέον ενημερώσεις για αυτό το προϊόν. <a href="%2$s">Κάντε κλικ εδώ</a> εάν επιθυμείτε να απενεργοποιήσετε το πρόσθετο επίσης.

note: translators: %1$s: helper url, %2$d: number of extensions
en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
el_GR[0]: Σημείωση: αυτήν τη στιγμή έχετε <a href="%1$s">%2$d πληρωμένη επέκταση</a> η οποία θα πρέπει να ενημερωθεί πριν ενημερώσετε το WooCommerce.
el_GR[1]: Σημείωση: Αυτήν τη στιγμή έχετε <a href="%1$s">%2$d πληρωμένες επεκτάσεις </a> οι οποίες θα πρέπει να ενημερωθούν πριν ενημερώσετε το WooCommerce.

en: Enable auto-renew
el_GR: Ενεργοποίηση αυτόματης ενημέρωσης

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
el_GR: Αποσυνδέσατε επιτυχώς το κατάστημά σας από το WooCommerce.com

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
el_GR: Συνδέσατε επιτυχώς το κατάστημά σας με το WooCommerce.com

en: Create an API key
el_GR: Δημιουργία κλειδιού API

en: WooCommerce products (CSV)
el_GR: Προϊόντα WooCommerce (CSV)

en: Product Import
el_GR: Εισαγωγή προϊόντος

en: Product Export
el_GR: Εξαγωγή προϊόντος

en: Custom Link
el_GR: Προσαρμοσμένος Σύνδεσμος

en: Back to Attributes
el_GR: Πίσω στις Ιδιότητες

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
el_GR: Εισαγάγετε <strong>προϊόντα</strong> στο κατάστημά σας μέσω ενός αρχείου csv.

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
el_GR: Το REST API του WooCommerce επιτρέπει εξωτερικές εφαρμογές να δουν και να διαχειριστούν τα δεδομένα του καταστήματος. Η πρόσβαση παρέχεται μόνο σε όσους διαθέτουν έγκυρα κλειδιά API.

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Are you sure you want to delete this log?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αρχείο καταγραφής;

en: WooCommerce Services
el_GR: Υπηρεσίες WooCommerce

en: Ialomița
el_GR: Ialomita

en: Timiș
el_GR: Timis

en: Vâlcea
el_GR: Valcea

en: Sălaj
el_GR: Salaj

en: Mureș
el_GR: Mures

en: Mehedinți
el_GR: Mehedinti

en: Maramureș
el_GR: Maramures

en: Galați
el_GR: Galati

en: Buzău
el_GR: Buzau

en: Botoșani
el_GR: Botosani

en: Bistrița-Năsăud
el_GR: Bistrita-Nasaud

en: București
el_GR: Bucuresti

en: Bacău
el_GR: Bacau

en: Argeș
el_GR: Arges

note: translators: %s: logout url
en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να αποσυνδεθείτε; <a href="%s">Επιβεβαίωση και αποσύνδεση</a>

en: Unknown request method.
el_GR: Άγνωση μέθοδος αιτήματος.

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Name (required)
el_GR: Όνομα (απαιτείται)

en: Value (required)
el_GR: Τιμή (απαιτείται)

en: Zone ID.
el_GR: ID ζώνης.

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
el_GR: Επαναυπολογισμός συνόλων; Αυτό θα υπολογίσει τους φόρους με βάση τη χώρα του πελάτη (ή τη χώρα του καταστήματος) και θα ενημερώσει τα σύνολα.

en: Recalculate
el_GR: Επανυπολογισμός

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
el_GR: Όλες οι σελίδες του WooCommerce που έλειπαν εγκαταστάθηκαν επιτυχώς

note: translators: %s contains the name of the original product.
en: %s (Copy)
el_GR: %s (Αντιγραφή)

en: Taxonomies: Product visibility
el_GR: Ταξινομίες: Ορατότητα προϊόντων

en: Terms in the product visibility taxonomy.
el_GR: Όροι στην ταξινομία ορατότητας προϊόντος.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
el_GR: Μία λίστα όρων ταξινομίας που χρησιμοποιούνται για την ορατότητα προϊόντων.

en: Invalid product ID
el_GR: Εσφαλμένο ID προϊόντος

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
el_GR: Αύξηση τρέχουσας τιμής κατά (σταθερό ποσό ή %):

en: Sorry, you cannot edit this resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε μπορείτε να τροποποιήσετε αυτόν τον πόρο.

en: Parent theme author URL
el_GR: URL Δημιουργού Γονικού Θέματος

en: Parent theme version
el_GR: Έκδοση Γονικού Θέματος

en: Parent theme name
el_GR: Όνομα Γονικού Θέματος

en: Active plugins
el_GR: Ενεργά πρόσθετα

en: Customer sales
el_GR: Πωλήσεις πελατών

en: Customer provided note:
el_GR: Σημείωμα από τον πελάτη:

en: cURL version
el_GR: Έκδοση cURL

en: Max upload size
el_GR: Μέγιστο μέγεθος μεταφορτώσεων

en: MySQL version
el_GR: Έκδοση MySQL

en: PHP version
el_GR: Έκδοση PHP

en: Server info
el_GR: Πληροφορίες διακομιστή

en: Shipping method
el_GR: Μέθοδος αποστολής

en: Decimal separator
el_GR: Διαχωριστικό δεκαδικών

en: Thousand separator
el_GR: Διαχωριστικό χιλιάδων

en: Currency position
el_GR: Θέση νομίσματος

en: Number of decimals
el_GR: Πλήθος δεκαδικών

note: translators: 1: Number of reviews, 2: Product title. translators: 1: reviews count 2: product name translators: 1: Number of comments, 2: Product title.
en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
el_GR[0]: %1$s κριτική για %2$s
el_GR[1]: %1$s κριτικές για %2$s

en: Awaiting product image
el_GR: Αναμονή εικόνας προϊόντος

en: Next (arrow right)
el_GR: Επόμενο (βέλος δεξιά)

en: Previous (arrow left)
el_GR: Προηγούμενο (βέλος αριστερά)

en: Zoom in/out
el_GR: Μεγέθυνση/Σμίκρυνση

en: Toggle fullscreen
el_GR: Εναλλαγή πλήρους οθόνης

en: Share
el_GR: Μοιραστείτε

en: Close (Esc)
el_GR: Κλείσιμο (Esc)

en: Search products&hellip;
el_GR: Αναζήτηση προϊόντων&hellip;

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits translators: %1$s is referring to the payment method brand, %2$s is referring to the last 4 digits of the payment card.
en: %1$s ending in %2$s
el_GR: %1$s που τελειώνει σε %2$s

note: translators: 1: formatted order total 2: total order items
en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
el_GR[0]: %1$s για %2$s αντικείμενο
el_GR[1]: %1$s για %2$s αντικείμενα

note: translators: 1: user display name 2: logout url
en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
el_GR: Γεια σας %1$s (δεν είστε ο/η %1$s; <a href="%2$s">Αποσυνδεθείτε</a>)

note: translators: 1: Orders URL 2: Addresses URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
el_GR: Από τον πίνακα ελέγχου του λογαριασμού σας μπορείτε να δείτε τις <a href="%1$s">πρόσφατες παραγγελίες</a> σας, να διαχειριστείτε τις <a href="%2$s">διευθύνσεις αποστολής και χρέωσης</a> και να <a href="%3$s">επεξεργασθείτε το συνθηματικό σας και τις λεπτομέρειες του λογαριασμού σας</a>.

note: translators: %s location.
en: (estimated for %s)
el_GR: (εκτίμηση για %s)

note: Translators: %1$s App name, %2$s scope.
en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
el_GR: Αυτό θα δώσει στο "%1$s" %2$s πρόσβαση που θα του επιτρέψει να:

note: translators: %s: maximum price
en: Max %s
el_GR: Μέγιστο %s

note: translators: %s: minimum price
en: Min %s
el_GR: Ελάχιστο %s

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
el_GR: Η υπηρεσία πληρωμής για αυτήν την παραγγελία δεν υποστηρίζει αυτόματες επιστροφές χρημάτων.

en: The payment gateway for this order does not exist.
el_GR: Η υπηρεσία πληρωμής για αυτήν την παραγγελία δεν υπάρχει.

en: Invalid refund amount.
el_GR: Εσφαλμένο ποσό επιστροφής χρημάτων.

en: Iranian toman
el_GR: Ιρανικό toman

en: Fixed product discount
el_GR: Σταθερή έκπτωση προϊόντος

en: Fixed cart discount
el_GR: Σταθερή έκπτωση στο καλάθι

en: Percentage discount
el_GR: Έκπτωση επί τοις εκατό

note: translators: %s template
en: %s does not exist.
el_GR: %s δεν υπάρχει.

note: translators: %s: coupon code translators: %s Coupon code.
en: Coupon: %s
el_GR: Κουπόνι: %s

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipping
el_GR: Αποστολή

en: Your password has been reset successfully.
el_GR: Το συνθηματικό σας επανακαθορίστηκε με επιτυχία.

en: Specific countries
el_GR: Συγκεκριμένες χώρες

en: Free shipping
el_GR: Δωρεάν μεταφορικά

en: This method should not be called before plugins_loaded.
el_GR: Αυτή η μέθοδος δεν θα έπρεπε να κληθεί πριν το plugins_loaded.

note: translators: %s: Site name
en: Visit %s admin area:
el_GR: Επισκεφθείτε την περιοχή διαχείρισης του %s:

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
el_GR[0]: Έχετε λάβει το ακόλουθο μήνυμα αρχείου καταγραφής του WooCommerce:
el_GR[1]: Έχετε λάβει τα ακόλουθα μηνύματα αρχείου καταγραφής του WooCommerce:

note: translators: 1: Site name 2: Maximum level 3: Log count
en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
el_GR[0]: [%1$s] %2$s: %3$s μήνυμα αρχείου καταγραφής του WooCommerce
el_GR[1]: [%1$s] %2$s: %3$s μηνύματα αρχείου καταγραφής του WooCommerce

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits 3: expiry month 4: expiry year
en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
el_GR: %1$s που τελειώνει σε %2$s (λήγει σε %3$s/%4$s)

en: Product properties should not be accessed directly.
el_GR: Οι ιδιότητες προϊόντος δε θα έπρεπε να προσπελαύνονται απευθείας.

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
el_GR: Προαιρετικά εισαγάγετε το URL μιας εικόνας 150x50px που θα εμφανίζεται ως το λογότυπό σας στην πάνω αριστερά γωνία των σελίδων πληρωμής του PayPal.

en: Image url
el_GR: URL Εικόνας

note: translators: %s: URL
en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
el_GR: Ο χώρος δοκιμών του PayPal μπορεί να χρησιμοποιηθεί για δοκιμές πληρωμών. Εγγραφείτε για <a href="%s">λογαριασμό προγραμματιστή</a>.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for cancelled order %s received
el_GR: Λήφθηκε πληρωμή για ακυρωμένη παραγγελία %s

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
el_GR: Η πληρωμή εγκρίθηκε. Αλλάξτε την κατάσταση πληρωμής σε επεξεργασία ή ολοκληρωμένη για να δεσμεύσετε τα χρήματα.

note: translators: 1: Authorization ID, 2: Payment status
en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
el_GR: Η πληρωμή δεν δεσμεύτηκε - ID Εξουσιοδότησης: %1$s, Κατάσταση: %2$s

note: translators: 1: Amount, 2: Authorization ID, 3: Transaction ID
en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
el_GR: Η πληρωμή για %1$s δεσμεύτηκε - ID Εξουσιοδότησης: %2$s, ID Συναλλαγής: %3$s

note: translators: %s: Paypal gateway error message
en: Payment could not be captured: %s
el_GR: Η πληρωμή δεν δεσμεύτηκε: %s

note: translators: %s: order ID.
en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
el_GR: Η παραγγελία #%s  έχει επισημανθεί ως πληρωμένη από το PayPal IPN, αλλά ακυρώθηκε προηγουμένως. Απαιτείται χειρισμός από το διαχειριστή.

en: Bank
el_GR: Τράπεζα

note: translators: 1: Path to template file 2: Path to theme folder
en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
el_GR: Για να παρακάμψετε και να επεξεργαστείτε αυτό το πρότυπο email αντιγράψτε το %1$s στο φάκελο του θέματός σας: %2$s.

en: Invalid payment token.
el_GR: Μη έγκυρο τεκμήριο πληρωμής.

en: Invalid or missing payment token fields.
el_GR: Μη έγκυρα ή μη υπάρχοντα πεδία τεκμηρίου πληρωμής.

en: Invalid download.
el_GR: Μη έγκυρη λήψη.

en: Invalid customer.
el_GR: Μη έγκυρος πελάτης.

en: Output just the id when the operation is successful.
el_GR: Εμφάνιση μόνο του id όταν η ενέργεια είναι επιτυχής.

en: Invalid coupon.
el_GR: Μη έγκυρο κουπόνι.

note: translators: 1: Number of database updates performed 2: Database version number
en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
el_GR: Οι λειτουργίες ενημέρωσης %1$d ολοκληρώθηκαν. Η έκδοση της βάσης δεδομένων είναι %2$s

en: Render response in a particular format.
el_GR: Να παραχθεί η απάντηση σε συγκεκριμένη μορφή.

en: Get the value of an individual field.
el_GR: Λήψη της τιμής ενός μεμονωμένου πεδίου.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε σε συγκεκριμένα πεδία. Η προεπιλογή είναι όλα τα πεδία.

en: The id for the resource.
el_GR: Το id για τον πόρο.

note: translators: %s: Route to a given WC-API endpoint
en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
el_GR: Δε βρέθηκε τίτλος σχήματος για το  %s, παρακάμπτεται η εγγραφή της εντολής REST.

en: Updated
el_GR: Ενημερώθηκε

en: Deleted
el_GR: Διαγράφηκε

en: Trashed
el_GR: Διαγράφηκε

en: External products cannot be backordered.
el_GR: Εξωτερικά προϊόντα δε μπορούν να μπουν σε λίστα αναμονής.

en: External products cannot be stock managed.
el_GR: Δεν μπορεί να γίνει διαχείριση αποθέματος σε εξωτερικά προϊόντα.

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπεριλάβει το όρισμα --user με έναν λογαριασμό που έχει δικαιώματα για αυτήν την ενέργεια.

[ctx: Product Attribute]
note: translators: %s: attribute name
en: Product %s
el_GR: Προϊόν %s

en: No tags found
el_GR: Δεν βρέθηκαν ετικέτες

en: Choose from the most used tags
el_GR: Επιλέξτε απο τις πιο συχνά χρησιμοποιούμενες ετικέτες

en: Add or remove tags
el_GR: Προσθήκη ή αφαίρεση ετικετών

en: Separate tags with commas
el_GR: Διαχωρισμός ετικετών με κόμματα

en: Popular tags
el_GR: Δημοφιλείς ετικέτες

en: New tag name
el_GR: Νέο όνομα ετικέτας

en: Add new tag
el_GR: Προσθήκη νέας ετικέτας

en: Update tag
el_GR: Ενημέρωση ετικέτας

en: Edit tag
el_GR: Τροποποίηση ετικέτας

en: All tags
el_GR: Όλες οι ετικέτες

en: Search tags
el_GR: Αναζήτηση ετικετών

en: Tag
el_GR: Ετικέτα

en: No categories found
el_GR: Δεν βρέθηκαν κατηγορίες

en: New category name
el_GR: Όνομα νέας κατηγορίας

en: Add new category
el_GR: Προσθήκη νέας κατηγορίας

en: Update category
el_GR: Ενημέρωση κατηγορίας

en: Edit category
el_GR: Τροποποίηση κατηγορίας

en: Parent category:
el_GR: Γονική κατηγορία:

en: Parent category
el_GR: Γονική κατηγορία

en: All categories
el_GR: Όλες οι κατηγορίες

en: Search categories
el_GR: Αναζήτηση κατηγοριών

en: Invalid tax class
el_GR: Μη έγκυρη φορολογική κλάση

en: Invalid variation ID
el_GR: Μη έγκυρο ID παραλλαγής

note: translators: %s: new order status
en: Order status set to %s.
el_GR: Η κατάσταση παραγγελίας ορίστηκε σε %s.

en: Invalid product
el_GR: Μη έγκυρο προϊόν

en: Product shipping classes
el_GR: Κλάσεις αποστολής προϊόντος

en: Category | Categories
el_GR[0]: Κατηγορία
el_GR[1]: Κατηγορίες

en: Visit premium customer support
el_GR: Επισκεφθείτε την υποστήριξη premium πελατών

note: translators: %d item count
en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
el_GR[0]: Το προϊόν %d από την προηγούμενη παραγγελία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμο και δε μπορεί να προστεθεί στο καλάθι.
el_GR[1]: Τα προϊόντα %d από την προηγούμενη παραγγελία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμα και δε μπορούν να προστεθούν στο καλάθι.

note: translators: %s: Attribute name.
en: Invalid value posted for %s
el_GR: Δόθηκε μη έγκυρη τιμή για %s

note: translators: 1: product name 2: items in stock
en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
el_GR: %1$s έχει χαμηλό απόθεμα. Έχουν απομείνει %2$d.

en: Invalid data store.
el_GR: Μη έγκυρη αποθήκευση δεδομένων.

en: Invalid role
el_GR: Μη έγκυρος ρόλος

en: Invalid email address
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση email

en: Street address
el_GR: Διεύθυνση

en: Error:
el_GR: Σφάλμα:

en: Invalid billing email address
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση email για χρέωση

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
el_GR: Διαμέρισμα, σουίτα, μονάδα κλπ. (προαιρετικό)

en: Invalid email address restriction.
el_GR: Μη έγκυρος περιορισμός διεύθυνσης email.

en: Invalid discount type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος έκπτωσης.

note: translators: %s: product name
en: You cannot add another "%s" to your cart.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε κι άλλο "%s" στο καλάθι σας.

en: View cart
el_GR: Καλάθι

en: Invalid order
el_GR: Μη έγκυρη παραγγελία

note: translators: 1: key 2: URL
en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
el_GR: Προκειμένου η <strong>προσωρινή μνήμη της βάση δεδομένων</strong> να λειτουργήσει με το WooCommerce, θα πρέπει να προσθέσετε το %1$s στην επιλογή "Ignored Query Strings" στις <a href="%2$s">ρυθμίσεις W3 Total Cache</a>.

en: The product review cannot be deleted.
el_GR: Η αξιολόγηση προϊόντος δε μπορεί να διαγραφεί.

en: The comment has already been trashed.
el_GR: Το σχόλιο έχει ήδη μεταφερθεί στον κάδο.

en: The product review does not support trashing.
el_GR: Η αξιολόγηση προϊόντος δεν υποστηρίζει μεταφορά στον κάδο.

en: Invalid product review ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID αξιολόγησης προϊόντος.

en: Updating product review failed.
el_GR: Η ενημέρωση αξιολόγησης προϊόντος απέτυχε.

en: Creating product review failed.
el_GR: Η δημιουργία αξιολόγησης προϊόντος απέτυχε.

en: Invalid resource ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID πόρου.

en: The date of the customer last order, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας παραγγελίας του πελάτη, ως GMT.

en: The date the customer was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο πελάτης, ως GMT.

en: Could not update the attribute.
el_GR: Το χαρακτηριστικό δεν μπορεί να ανανεωθεί.

en: This resource cannot be created.
el_GR: Ο πόρος δε μπορεί να δημιουργηθεί.

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την κλήση αυτού του εργαλείου. Δεν υπάρχει επανάκληση.

en: Tool ran.
el_GR: Το εργαλείο εκτελέσθηκε.

en: Tool return message.
el_GR: Μήνυμα επιστροφής εργαλείου.

en: Did the tool run successfully?
el_GR: Το εργαλείο εκτελέσθηκε επιτυχώς;

en: Tool description.
el_GR: Περιγραφή εργαλείου.

en: What running the tool will do.
el_GR: Τι θα κάνει η εκτέλεση του εργαλείου.

en: A unique identifier for the tool.
el_GR: Μοναδικός ταυτοποιητής για το εργαλείο.

en: Invalid tool ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID εργαλείου.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα εγκαταστήσει όλες τις σελίδες του WooCommerce που λείπουν. Σελίδες που έχουν ήδη στηθεί και ρυθμιστεί δεν θα αντικατασταθούν.

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
el_GR: Η τελευταία ημερομηνία που τροποποιήθηκε το webhook, ως GMT.

en: The date the webhook was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε το webhook, ως GMT.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία καταγραφής webhook αποστολής, ως GMT.

en: Tool name.
el_GR: Όνομα εργαλείου.

note: translators: %d: amount of orphaned variations
en: %d orphaned variations deleted
el_GR: Διαγράφηκαν %d ορφανές παραλλαγές

en: Orphaned variations
el_GR: Ορφανές παραλλαγές

en: Hide errors from visitors?
el_GR: Απόκρυψη σφαλμάτων από τους επισκέπτες;

en: Geolocation enabled?
el_GR: Ενεργοποιημένη γεωτοποθεσία;

en: SSL forced?
el_GR: Επιβολή SSL;

en: Does this theme have outdated templates?
el_GR: Έχει αυτό το θέμα μη ενημερωμένα πρότυπα;

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
el_GR: Έχει αυτό το θέμα ένα αρχείο woocommerce.php;

en: Does the theme declare WooCommerce support?
el_GR: Δηλώνει αυτό το θέμα υποστήριξη του WooCommerce;

en: Is this theme a child theme?
el_GR: Είναι αυτό το θέμα απόγονος;

en: Remote GET successful?
el_GR: Επιτυχές απομακρυσμένο GET;

en: Remote POST successful?
el_GR: Επιτυχές απομακρυσμένο POST;

en: Is mbstring enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένο το mbstring;

en: WooCommerce pages.
el_GR: Σελίδες WooCommerce.

en: Theme version.
el_GR: Έκδοση θέματος.

en: Theme name.
el_GR: Όνομα θέματος.

en: Database tables.
el_GR: Πίνακες βάσης δεδομένων.

en: Remote GET response.
el_GR: Απομακρυσμένη απάντηση GET.

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
el_GR: Όροι ταξινομίας για καταστάσεις προϊόντος/παραγγελίας.

en: Currency symbol.
el_GR: Σύμβολο νομίσματος.

en: Theme author URL.
el_GR: URL δημιουργού θέματος.

en: Remote POST response.
el_GR: Απομακρυσμένη απάντηση POST.

en: Latest version of theme.
el_GR: Τελευταία έκδοση του θέματος.

en: Template overrides.
el_GR: Παρακάμψεις προτύπου.

en: Security.
el_GR: Ασφάλεια.

en: Currency.
el_GR: Νόμισμα.

en: Settings.
el_GR: Ρυθμίσεις.

en: Theme.
el_GR: Θέμα.

en: Database prefix.
el_GR: Πρόθεμα βάσης δεδομένων.

en: Database.
el_GR: Βάση δεδομένων.

en: Delete orphaned variations
el_GR: Διαγραφή ορφανών παραλλαγών

en: This tool will delete all variations which have no parent.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα διαγράψει όλες τις παραλλαγές χωρίς γονικό προϊόν.

en: Unique ID for the instance.
el_GR: Μοναδικό ID για το στιγμιότυπο.

en: Unique ID for the zone.
el_GR: Μοναδικό ID για τη ζώνη.

en: Unique ID for the resource.
el_GR: Μοναδικό ID για τον πόρο.

en: Settings group ID.
el_GR: ID ρυθμίσεων ομάδας.

en: Is GZip enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένο το GZip;

en: Is DomDocument class enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένη η κλάση DomDocument;

en: Is SoapClient class enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένη η κλάση SoapClient;

en: Is fsockopen/cURL enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένο το fsockopen/cURL;

en: Is SUHOSIN installed?
el_GR: Είναι εγκατεστημένο το SUHOSIN;

en: Are WordPress cron jobs enabled?
el_GR: Είναι ενεργοποιημένες οι  cron jobs του WordPress;

en: Is WordPress debug mode active?
el_GR: Είναι η κατάσταση αποσφαλμάτωσης του WordPress ενεργή;

en: Is WordPress multisite?
el_GR: Είναι το WordPress multisite;

en: Is log directory writable?
el_GR: Είναι ο κατάλογος καταγραφής εγγράψιμος;

en: Shipping zone order.
el_GR: Σειρά περιοχών αποστολής.

en: Shipping zone name.
el_GR: Όνομα περιοχής αποστολής.

en: Shipping zones do not support trashing.
el_GR: Οι περιοχές αποστολής δεν υποστηρίζουν μεταφορά στα απορρίμματα.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
el_GR: Ο πόρος δε μπορεί να δημιουργηθεί. Επιβεβαιώστε ότι υπάρχουν η 'σειρά' και το 'όνομα'.

en: Shipping method settings.
el_GR: Ρυθμίσεις μεθόδου αποστολής.

en: Shipping method enabled status.
el_GR: Ενεργοποιημένη κατάσταση μεθόδου αποστολής.

en: Shipping method sort order.
el_GR: Σειρά ταξινόμησης μεθόδου αποστολής.

en: Shipping method customer facing title.
el_GR: Τίτλος μεθόδου αποστολής για τους πελάτες.

en: Shipping method instance ID.
el_GR: ID στιγμιοτύπου μεθόδου αποστολής.

en: Shipping methods do not support trashing.
el_GR: Οι μέθοδοι αποστολής δεν υποστηρίζουν μεταφορά στον κάδο.

en: Resource cannot be created.
el_GR: Ο πόρος δε μπορεί να δημιουργηθεί.

en: Shipping zone location type.
el_GR: Τύπος ζώνης περιοχής μεταφορικών.

en: Shipping zone location code.
el_GR: Κωδικός τοποθεσίας ζώνης αποστολής.

en: Shipping method description.
el_GR: Περιγραφή μεθόδου αποστολής.

en: Shipping method title.
el_GR: Τίτλος μεθόδου αποστολής.

en: Method ID.
el_GR: ID μεθόδου.

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
el_GR: Συστοιχία επιλογών (ζεύγη τιμής κλειδιού) για είσοδο όπως επιλογή, πολλαπλή επιλογή, και κουμπί επιλογής.

en: Invalid setting.
el_GR: Μη έγκυρη ρύθμιση.

en: Invalid setting group.
el_GR: Μη έγκυρη ομάδα ρυθμίσεων.

en: IDs for settings sub groups.
el_GR: IDs για ρυθμίσεις των υποομάδων.

en: ID of parent grouping.
el_GR: ID της γονικής ομαδοποίησης.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
el_GR: Ένα μοναδικό αναγνωριστικό που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να συνδέει ρυθμίσεις μεταξύ τους.

en: No setting groups have been registered.
el_GR: Καμία ομάδα ρυθμίσεων δεν έχει καταχωρηθεί.

en: Default timezone.
el_GR: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας.

en: PHP max execution time.
el_GR: Μέγιστος χρόνος εκτέλεσης PHP.

en: WordPress language.
el_GR: Γλώσσα WordPress.

en: WordPress memory limit.
el_GR: Όριο μνήμης WordPress.

en: Log directory.
el_GR: Κατάλογος καταγραφής.

en: WooCommerce version.
el_GR: Έκδοση WooCommerce.

en: Environment.
el_GR: Περιβάλλον.

en: WordPress version.
el_GR: Έκδοση WordPress.

en: Site URL.
el_GR: URL ιστοτόπου.

en: Home URL.
el_GR: URL αρχικής σελίδας.

en: PHP max input vars.
el_GR: Μέγιστο πλήθος PHP μεταβλητών εισαγωγής.

en: PHP post max size.
el_GR: Μέγιστο μέγεθος υποβολής PHP.

en: Limit result set to products with a specific tax class.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με συγκεκριμένη κατηγορία φόρου.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα σε απόθεμα ή χωρίς απόθεμα.

en: Limit result set to products on sale.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με έκπτωση.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με βάση μια ελάχιστη τιμή.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με βάση μία μέγιστη τιμή.

en: List of variations IDs.
el_GR: Λίστα ID των παραλλαγών.

en: Default value for the setting.
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή για τη ρύθμιση.

en: Setting value.
el_GR: Τιμή ρύθμισης.

en: A unique identifier for the setting.
el_GR: Ένα μοναδικό αναγνωριστικό για τη ρύθμιση.

en: The content of the review.
el_GR: Το περιεχόμενο της αξιολόγησης.

en: Payment gateway settings.
el_GR: Ρυθμίσεις υπηρεσίας πληρωμής.

en: Payment gateway method description.
el_GR: Περιγραφή μεθόδου υπηρεσίας πληρωμής.

en: Payment gateway method title.
el_GR: Τίτλος μεθόδου υπηρεσίας πληρωμής.

en: Payment gateway enabled status.
el_GR: Ενεργοποιημένη κατάσταση υπηρεσίας πληρωμής.

en: Payment gateway sort order.
el_GR: Σειρά ταξινόμησης υπηρεσίας πληρωμής.

en: Payment gateway description on checkout.
el_GR: Περιγραφή υπηρεσίας πληρωμής κατά την ολοκλήρωση παραγγελίας.

en: Payment gateway title on checkout.
el_GR: Τίτλος υπηρεσίας πληρωμής κατά την ολοκλήρωση παραγγελίας.

en: Payment gateway ID.
el_GR: ID υπηρεσίας πληρωμής.

en: Type of setting.
el_GR: Τύπος ρύθμισης.

en: Additional help text shown to the user about the setting.
el_GR: Πρόσθετο κείμενο βοήθειας που εμφανίζεται στο χρήστη σχετικά με τη ρύθμιση.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
el_GR: Μια ετικέτα αναγνώσιμη από τον άνθρωπο για τη ρύθμιση που χρησιμοποιείται στις διεπαφές.

en: The date the order was completed, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία ολοκλήρωσης της παραγγελίας, ως GMT.

en: The date the order was paid, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία πληρωμής της παραγγελίας, ως GMT.

en: The date the product was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε το προϊόν, ως GMT.

en: Start date of sale price, as GMT.
el_GR: Ημερομηνία έναρξης εκπτωτικής τιμής, ως GMT.

en: The date the image was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε η εικόνα, ως GMT.

en: The date the image was last modified, as GMT.
el_GR: Η τελευταία ημερομηνία που τροποποιήθηκε η εικόνα, ως GMT.

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
el_GR: Ημερομηνία έναρξης της εκπτωτικής τιμής, στη ζώνη ώρας του ιστοτόπου.

en: End date of sale price, in the site's timezone.
el_GR: Ημερομηνία λήξης της εκπτωτικής τιμής, στη ζώνη ώρας του ιστοτόπου.

en: The date the review was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε η αξιολόγηση, ως GMT.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
el_GR: Πλήθος ημερών μέχρι να λήξει η πρόσβαση στα αρχεία με δυνατότητα λήψης.

en: The date the product was last modified, as GMT.
el_GR: Η τελευταία ημερομηνία επεξεργασίας του προϊόντος, ως GMT.

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
el_GR: Μια περιγραφή αναγνώσιμη από τον άνθρωπο για τη ρύθμιση που χρησιμοποιείται στις διεπαφές.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
el_GR: Πλήθος των φορών που τα αρχεία με δυνατότητα λήψης μπορούν να ληφθούν μετά την αγορά.

en: Limit result set to featured products.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προτεινόμενα προϊόντα.

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
el_GR: Κείμενο αντικατάστασης που θα προβάλλεται σε πεδία εισαγωγής κειμένου.

en: User ID of user who created the refund.
el_GR: Το ID του χρήστη που δημιούργησε την επιστροφή χρημάτων.

en: Limit result to customers or internal notes.
el_GR: Περιορισμός αποτελέσματος σε σημειώσεις πελατών ή εσωτερικές σημειώσεις.

en: Is the customer a paying customer?
el_GR: Ο πελάτης πληρώνει;

en: The date the order note was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της σημείωσης παραγγελίας, ως GMT.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
el_GR: Λίστα με ID χρηστών (ή διευθύνσεων email επισκεπτών) που έχουν χρησιμοποιήσει το κουπόνι.

en: How many times the coupon can be used in total.
el_GR: Πόσες φορές μπορεί συνολικά να χρησιμοποιηθεί το κουπόνι.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
el_GR: Εάν είναι αληθές, η σημείωση θα εμφανίζεται στους πελάτες και θα ειδοποιούνται. Εάν είναι ψευδές, η σημείωση θα είναι μόνο προς ενημέρωση του διαχειριστή.

en: The date the order was last modified, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης της παραγγελίας ως GMT.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
el_GR: Όταν είναι αληθές, το API υπηρεσίας πληρωμής χρησιμοποιείται για τη δημιουργία της επιστροφής χρημάτων.

en: The date the order refund was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της επιστροφής χρημάτων, ως GMT.

en: The date the order was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε η παραγγελία, ως GMT.

en: The date when download access expires, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που λήγει η πρόσβαση στις λήψεις, ως GMT.

en: The date the customer was last modified, as GMT.
el_GR: Η τελευταία ημερομηνία που τροποποιήθηκε ο πελάτης, ως GMT.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
el_GR: Έκδοση του WooCommerce που ενημέρωσε τελευταίο την παραγγελία.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
el_GR: Εάν είναι αληθές, αυτό το κουπόνι δε θα εφαρμοστεί σε προϊόντα που έχουν εκπτωτικές τιμές.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
el_GR: Εάν είναι αληθές και εάν η μέθοδος δωρεάν αποστολής απαιτεί ένα κουπόνι, αυτό το κουπόνι θα επιτρέψει τη δωρεάν αποστολή.

en: Meta data.
el_GR: Meta στοιχεία.

note: translators: %s: amount of errors
en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
el_GR[0]: Λείπει η παράμετρος %s του OAuth
el_GR[1]: Λείπουν οι παράμετροι %s του OAuth

en: From %1$s to %2$s
el_GR: Από %1$s έως %2$s

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
el_GR: Το ποσό έκπτωσης. Θα πρέπει πάντα να είναι αριθμητικό, ακόμη και αν ορίσετε ένα ποσοστό.

en: The date the coupon expires, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που λήγει το κουπόνι, ως GMT.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία που λήγει το κουπόνι, στη ζώνη ώρας του ιστοτόπου.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
el_GR: Η τελευταία ημερομηνία που τροποποιήθηκε το κουπόνι, ως GMT.

en: The date the coupon was created, as GMT.
el_GR: Η ημερομηνία που δημιουργήθηκε το κουπόνι, ως GMT.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
el_GR: Εάν είναι αληθές, το κουπόνι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μεμονωμένα. Άλλα εφαρμοσμένα κουπόνια θα αφαιρεθούν από το καλάθι.

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
el_GR: Να ορισθεί στην κανονική τιμή μειωμένή κατά (σταθερό ποσό ή %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
el_GR: Μείωση τρέχουσας εκπτωτικής τιμής κατά (σταθερό ποσό ή %):

en: Learn how to update
el_GR: Μάθετε πως να κάνετε ενημέρωση

en: Outdated templates
el_GR: Παρωχημένα πρότυπα

note: Translators: %1$s: Template name, %2$s: Template version, %3$s: Core version.
en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
el_GR: %1$s έκδοση %2$s είναι ληγμένο. Η βασική έκδοση είναι η %3$s

en: — No change —
el_GR: — Χωρίς αλλαγή —

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
el_GR: Αύξηση τρέχουσας εκπτωτικής τιμής κατά (σταθερό ποσό ή %):

note: Translators: %s: docs link.
en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
el_GR: Η ορατότητα σελίδας θα πρέπει να είναι <a href="%s" target="_blank">δημόσια</a>

note: Translators: %s: page name.
en: Edit %s page
el_GR: Επεξεργασία σελίδας %s

en: Taxonomies: Product types
el_GR: Ταξινομίες: Τύποι προιόντω

en: Error messages should not be shown to visitors.
el_GR: Τα σφάλματα δεν θα πρέπει να εμφανίζονται στους επισκέπτες.

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
el_GR: Τα μηνύματα σφαλμάτων μπορούν να περιέχουν ευαίσθητες πληροφορίες σχετικά με το περιβάλλον του καταστήματός σας. Αυτές θα πρέπει να αποκρύπτονται από μη αξιόπιστους επισκέπτες.

en: Hide errors from visitors
el_GR: Απόκρυψη σφαλμάτων από τους επισκέπτες

note: Translators: %s: docs link.
en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
el_GR: Το κατάστημά σας δε χρησιμοποιεί HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα σχετικά με το HTTPS και τα πιστοποιητικά SSL</a>.

en: Is the connection to your store secure?
el_GR: Είναι η σύνδεση προς το κατάστημά σας ασφαλής;

en: Secure connection (HTTPS)
el_GR: Ασφαλής σύνδεση (HTTPS)

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: How to update your database table prefix
el_GR: Πως να ενημερώσετε το πρόθεμα του πίνακά σας στη βάση

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
el_GR: %1$s - Συστήνουμε τη χρήση προθέματος με λιγότερους από 20 χαρακτήρες. Δείτε: %2$s

en: Database prefix
el_GR: Πρόθεμα βάσης δεδομένων

en: Multibyte string
el_GR: Αλφαριθμητικό Multibyte

en: Flush all logs
el_GR: Άδειασμα όλων των αρχείων καταγραφής

en: Delete log
el_GR: Διαγραφή αρχείου καταγραφής

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να εκκαθαρίσετε όλα τα αρχεία καταγραφής από τη βάση δεδομένων;

en: Legacy API v3 (deprecated)
el_GR: Legacy API v3 (παρωχημένο)

en: REST API version used in the webhook deliveries.
el_GR: Η έκδοση του REST API που χρησιμοποιείται για τις παραδόσεις του webhook.

note: translators: %d: rest api version number
en: WP REST API Integration v%d
el_GR: WP REST API ενσωμάτωση v2

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
el_GR: %1$s από %2$s

en: Search for a user&hellip;
el_GR: Αναζήτηση για χρήστη&hellip;

en: Zone regions
el_GR: Περιοχές ζώνης

en: Debug mode
el_GR: Αποσφαλμάτωση

en: Enable debug mode
el_GR: Ενεργοποίηση αποσφαλμάτωσης

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη ζώνη; Δεν είναι δυνατή η αναίρεση αυτής της ενέργειας.

en: Shipping zones
el_GR: Ζώνες αποστολής

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
el_GR: Όταν το απόθεμα προϊόντος φτάσει αυτή την ποσότητα, η κατάσταση αποθέματος θα αλλάξει σε "εξαντλημένο" και θα ειδοποιηθείτε με email. Αυτή η ρύθμιση δεν επηρεάζει τα υπάρχοντα προϊόντα που είναι "διαθέσιμα".

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
el_GR: Όταν το απόθεμα προϊόντος φτάσει αυτή την ποσότητα θα ειδοποιηθείτε με email.

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
el_GR: Αυτό ελέγχει πώς οι ποσότητες αποθέματος εμφανίζονται στον ιστότοπο.

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
el_GR: Να εμφανίζεται η ποσότητα που απομένει στο απόθεμα μόνο όταν είναι χαμηλή π.χ. "Μόνο 2 απομένουν σε απόθεμα"

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
el_GR: Να εμφανίζεται πάντα η ποσότητα που απομένει στο απόθεμα π.χ. "12 σε απόθεμα"

en: Never show quantity remaining in stock
el_GR: Να μην εμφανίζεται ποτέ η ποσότητα που απομένει σε απόθεμα

note: Translators: %s Page contents.
en: Page contents: [%s]
el_GR: Περιεχόμενα σελίδας: [%s]

en: Choose a product to view stats
el_GR: Επιλέξτε ένα προϊόν για να δείτε στατιστικά

note: translators: 1: total refunds 2: total refunded orders 3: refunded items
en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
el_GR[0]: %1$s επιστράφηκαν %2$d παραγγελία (%3$d αντικείμενο)
el_GR[1]: %1$s επιστράφηκαν %2$d παραγγελίες (%3$d αντικείμενα)

en: Choose a category to view stats
el_GR: Επιλέξτε μια κατηγορία για να δείτε στατιστικά

note: translators: 1: total items sold 2: category name
en: %1$s sales in %2$s
el_GR: %1$s πωλήσεις σε %2$s

en: Add file
el_GR: Προσθήκη αρχείου

en: Enter an optional description for this variation.
el_GR: Εισάγετε μια προαιρετική περιγραφή για αυτή την παραλλαγή.

en: Length x width x height in decimal form
el_GR: Μήκος x πλάτος x ύψος σε δεκαδική μορφή

note: translators: %s: Weight unit translators: %s: weight unit translators: %s: weight
en: Weight (%s)
el_GR: Βάρος (%s)

note: translators: %s: currency symbol
en: Sale price (%s)
el_GR: Τιμή προσφοράς (%s)

note: translators: %s: currency symbol
en: Regular price (%s)
el_GR: Κανονική τιμή (%s)

note: translators: %s: attribute label
en: Any %s&hellip;
el_GR: Οποιοδήποτε %s&hellip;

note: translators: WooCommerce attribute label
en: No default %s&hellip;
el_GR: Μη προεπιλεγμένο %s&hellip;

en: This lets you choose which products are part of this group.
el_GR: Αυτό σας επιτρέπει να επιλέξετε ποια προϊόντα είναι μέρος αυτής ομάδας.

en: Grouped products
el_GR: Ομαδοποιημένα προϊόντα

note: translators: 1: refund id 2: refund date
en: Refund #%1$s - %2$s
el_GR: Επιστροφή χρημάτων  #%1$s - %2$s

note: translators: refund amount
en: Refund %s manually
el_GR: Χειροκίνητη επιστροφή χρημάτων %s

note: translators: refund amount, gateway name
en: Refund %1$s via %2$s
el_GR: Επιστροφή χρημάτων %1$s μέσω %2$s

note: translators: WooCommerce dimension unit
en: Dimensions (%s)
el_GR: Διαστάσεις (%s)

en: Coupon(s)
el_GR: Κουπόνι(α)

note: translators: %s: variation id
en: %s (No longer exists)
el_GR: %s (Δεν υπάρχει πια)

en: Note type
el_GR: Τύπος σημείωσης

en: Copy billing address
el_GR: Αντιγραφή διεύθυνσης χρέωσης

en: Address:
el_GR: Διεύθυνση:

en: View other orders &rarr;
el_GR: Προβολή άλλων παραγγελιών &rarr;

en: Customer payment page &rarr;
el_GR: Σελίδα πληρωμής πελάτη &rarr;

note: translators: %s: IP address
en: Customer IP: %s
el_GR: IP πελάτη: %s

note: translators: 1: order type 2: order number
en: %1$s #%2$s details
el_GR: Λεπτομέρειες για %1$s #%2$s

en: Apply to all qualifying items in cart
el_GR: Εφαρμογή σε όλα τα επιλέξιμα αντικείμενα στο καλάθι

en: Unlimited usage
el_GR: Απεριόριστη χρήση

note: translators: %s: tax rates count
en: Import complete - imported %s tax rates.
el_GR: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε - εισήχθησαν %s φορολογικοί συντελεστές.

en: Tool does not exist.
el_GR: Το εργαλείο δεν υπάρχει.

note: translators: %s: URL
en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
el_GR: Ασφαλείς πληρωμές μέσω πιστωτικών καρτών ή του λογαριασμού PayPal του πελάτη σας. <a href="%s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα σχετικά με το PayPal</a>.

note: translators: %s: URL to read more about the shop page.
en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
el_GR: Αυτή είναι η σελίδα καταστήματος του WooCommerce. Η σελίδα καταστήματος είναι ένα ειδικό αρχείο που προβάλλει τα προϊόντα σας. <a href="%s">Εδώ μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα σχετικά με αυτή</a>.

en: Address line 2
el_GR: Γραμμή 2 διεύθυνσης

en: Address line 1
el_GR: Γραμμή 1 διεύθυνσης

en: All sources
el_GR: Όλες οι πηγές

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Level
el_GR: Επίπεδο

en: Timestamp
el_GR: Χρονοσήμανση

en: All levels
el_GR: Όλα τα επίπεδα

en: Debug
el_GR: Αποσφαλμάτωση

en: Info
el_GR: Πληροφορίες

en: Notice
el_GR: Σημείωση

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Critical
el_GR: Κρίσιμο

en: Alert
el_GR: Ειδοποίηση

en: Emergency
el_GR: Επείγον

en: Filter by source
el_GR: Φιλτράρισμα με πηγή

en: Filter by level
el_GR: Φιλτράρισμα με επίπεδο

en: System status
el_GR: Κατάσταση συστήματος

note: translators: %s: review author
en: reviewed by %s
el_GR: αξιολογήθηκε από %s

note: translators: %s: rating
en: %s out of 5
el_GR: %s από 5

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales this month
el_GR: %s καθαρές πωλήσεις αυτόν το μήνα

en: (Public)
el_GR: (Δημόσιο)

note: translators: 1: last access date 2: last access time translators: %1$s: note date %2$s: note time translators: 1 - Product review date, 2: Product review time.
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s στις %2$s

en: Enable archives?
el_GR: Ενεργοποίηση ιστορικού;

en: Shipping is disabled.
el_GR: Η αποστολή είναι απενεργοποιημένη.

note: translators: %s: Class method name. translators: %s: Method name
en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
el_GR: Η μέθοδος '%s' δεν έχει υλοποιηθεί. Πρέπει να παρακαμφθεί στην υποκλάση.

en: An invalid setting value was passed.
el_GR: Περάστηκε μια μη έγκυρη τιμή ρύθμισης.

en: Invalid product tax status.
el_GR: Μη έγκυρη κατάσταση φόρου προϊόντος.

en: Invalid or duplicated SKU.
el_GR: Μη έγκυρος ή ήδη υπάρχων κωδικός προϊόντος.

en: Invalid catalog visibility option.
el_GR: Μη έγκυρη επιλογή ορατότητας καταλόγου.

en: Invalid currency code
el_GR: Μη έγκυρος κωδικός νομίσματος

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
el_GR: Για να χειριστείτε παραλλαγές προϊόντος, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; τελικό σημείο.

en: Invalid parent ID
el_GR: Μη έγκυρο γονικό ID

en: Ireland
el_GR: Ιρλανδία

en: The order ID.
el_GR: Το ID της παραγγελίας.

en: New user username.
el_GR: Ψευδώνυμο νέου χρήστη.

en: New user password.
el_GR: Συνθηματικό νέου χρήστη.

en: New user email address.
el_GR: Διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου νέου χρήστη.

en: Order note content.
el_GR: Περιεχόμενο σημείωσης παραγγελίας.

en: Review content.
el_GR: Έλεγχος περιεχομένου.

en: Name for the resource.
el_GR: Όνομα για τον πόρο.

en: ID to reassign posts to.
el_GR: ID στο οποίο θα γίνουν ξανά τα άρθρα ανάθεση.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
el_GR: Σιγουρευτείτε πως το σύνολο των αποτελεσμάτων εξαιρεί συγκεκριμένα IDs.

en: Webhook delivery URL.
el_GR: URL παράδοσης του webhook.

en: Unique identifier for the webhook.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το webhook.

en: Unique slug for the resource.
el_GR: Σύντομος τίτλος για τον πόρο.

en: Email of the reviewer.
el_GR: Email του αξιολογητή.

en: Name of the reviewer.
el_GR: Όνομα του αξιολογητή.

en: Unique identifier for the variation.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για την παραλλαγή.

en: Unique identifier for the variable product.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το μεταβλητό προϊόν.

en: Limit result set to specific IDs.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε συγκεκριμένα IDs.

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για την ιδιότητα των όρων.

note: translators: %s: attachment id translators: %s: attachment ID translators: %s: image ID
en: #%s is an invalid image ID.
el_GR: #%s είναι ένα λανθασμένο ID εικόνας.

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένα

en: Extensions
el_GR: Επεκτάσεις

en: WooCommerce extensions
el_GR: Επεκτάσεις του WooCommerce

note: Translators: %s Docs URL.
en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
el_GR: Επιβολή SSL (HTTPS) στις σελίδες του ταμείου (<a href="%s" target="_blank">ένα SSL Πιστοποιητικό απαιτείται</a>).

en: Invalid email type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος email.

en: If the variation is visible.
el_GR: Αν η παραλλαγή είναι ορατή.

note: translators: %s: error message
en: Error: %s.
el_GR: Σφάλμα: %s.

en: Everywhere
el_GR: Παντού

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
el_GR: Τα τελικά σημεία προσαρτώνται στα URLs της σελίδας σας για να χειριστούν ειδικές ενέργειες στις σελίδες των λογαριασμών. Θα πρέπει να είναι μοναδικά και μπορούν να αφεθούν κενά για την απενεργοποίηση του τελικού σημείου.

en: No shipping methods offered to this zone.
el_GR: Δεν προσφέρεται καμία μέθοδος αποστολής σε αυτή τη ζώνη.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
el_GR: Επιλέξτε τη μέθοδο αποστολής που επιθυμείτε να προσθέσετε. Εμφανίζονται μόνο μέθοδοι αποστολής οι οποίες υποστηρίζουν ζώνες.

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη Λειτουργία Αποσφαλμάτωσης Αποστολής για να εμφανίσετε τις ζώνες αποστολής που ταιριάζουν και να παρακάμψετε την προσωρινή μνήμη του συντελεστή αποστολής.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το <code>[qty]</code> για τον αριθμό των προϊόντων, το <br/><code>[cost]</code> για το συνολικό κόστος των προϊόντων, και το <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> για τέλη με βάση ποσοστό.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ο Λογαριασμός μου &rarr; Μεταφορτώσεις".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ο Λογαριασμός μου &rarr; Παραγγελίες".

en: No downloads available yet.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία μεταφόρτωση διαθέσιμη ακόμη.

en: Password reset email has been sent.
el_GR: Το email επαναφοράς κωδικού έχει αποσταλεί.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
el_GR: Ένα email επαναφοράς κωδικού έχει αποσταλεί στη διεύθυνση email του λογαριασμού σας, αλλά μπορεί να πάρει αρκετά λεπτά για να εμφανιστεί στα εισερχόμενά σας. Παρακαλούμε περιμένετε τουλάχιστον 10 λεπτά πριν επιχειρήσετε άλλη μία επαναφορά.

en: Previous
el_GR: Προηγούμενη

en: Next
el_GR: Επόμενη

en: No order has been made yet.
el_GR: Καμία παραγγελία δεν έχει γίνει ακόμη.

en: No saved methods found.
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία αποθηκευμένη μέθοδος.

note: translators: 1: order number 2: order date 3: order status
en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
el_GR: Η παραγγελία #%1$s έγινε στις %2$s και αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε κατάσταση %3$s.

note: translators: %s: image URL
en: Error getting remote image %s.
el_GR: Σφάλμα κατά τη λήψη της απομακρυσμένης εικόνας %s.

note: translators: %s: image URL
en: Invalid URL %s.
el_GR: Μη έγκυρο URL %s.

note: translators: 1: param 2: type
en: %1$s is not of type %2$s
el_GR: Το %1$s δεν ανήκει στον τύπο %2$s

note: translators: %s: product count translators: %s number of products.
en: %s product | %s products
el_GR[0]: %s προϊόν
el_GR[1]: %s προϊόντα

en: Serbian dinar
el_GR: Δεινάριο Σερβίας

en: Current page of the collection.
el_GR: Τρέχουσα σελίδα της συλλογής.

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
el_GR: Αναμένει πληρωμή μέσω επιταγής

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
el_GR: Σας επιτρέπει να χρεώνετε έναν πάγιο συντελεστή για αποστολή.

en: A minimum order amount
el_GR: Ένα ελάχιστο ποσό παραγγελίας

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
el_GR: Μόλις απενεργοποιηθεί, αυτή η κληροδοτημένη μέθοδος δεν θα είναι πια διαθέσιμη.

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
el_GR: Να επιτρέπεται στους πελάτες να παραλαμβάνουν οι ίδιοι τις παραγγελίες τους. Εξ ορισμού, όταν χρησιμοποιείτε την παραλαβή στο κατάστημα οι βασικοί φόροι του καταστήματος θα εφαρμοστούν ανεξάρτητα της διεύθυνσης του πελάτη.

en: Optional cost for local pickup.
el_GR: Προαιρετικό κόστος για παραλαβή στο κατάστημα.

en: Maximum number of items to be returned in result set.
el_GR: Μέγιστος αριθμός προϊόντων που θα επιστραφεί στο σύνολο των αποτελεσμάτων.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
el_GR: Το πεδίο εφαρμογής σύμφωνα με το οποίο γίνεται το αίτημα. Καθορίζει τα πεδία που υπάρχουν στην απάντηση.

en: The date you provided is invalid.
el_GR: Η ημερομηνία που δώσατε δεν είναι έγκυρη.

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου

en: File
el_GR: Αρχείο

en: Expires
el_GR: Λήξη

note: translators: %d: interval
en: Every %d minutes
el_GR: Κάθε %d λεπτά

en: Make default
el_GR: Ορισμός ως Προκαθορισμένου

en: Local pickup (legacy)
el_GR: Παραλαβή στο Κατάστημα (Κληροδότημα)

en: Local delivery (legacy)
el_GR: Τοπική Παράδοση (Κληροδότημα)

en: International flat rate (legacy)
el_GR: Διεθνής Πάγιος Συντελεστής (Κληροδότημα)

en: Free shipping (legacy)
el_GR: Δωρεάν Αποστολή (Κληροδότημα)

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
el_GR: Αυτή η μέθοδος έχει καταργηθεί στην έκδοση 2.6.0 και θα αφαιρεθεί σε μελλοντικές εκδόσεις - σας προτείνουμε να την απενεργοποιήσετε και στη θέση της να ρυθμίσετε ένα νέο συντελεστή μέσα στις <a href="%s">Ζώνες Αποστολής</a> σας.

en: Flat rate (legacy)
el_GR: Πάγιος Συντελεστής (Κληροδότημα)

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
el_GR: Η Δωρεάν Αποστολή είναι μία ειδική μέθοδος η οποία μπορεί να ενεργοποιηθεί με κουπόνια και ελάχιστα ποσά κατανάλωσης.

en: Albanian lek
el_GR: Λεκ Αλβανίας

en: Netherlands Antillean guilder
el_GR: Ολλανδικές Αντίλλες

en: Limit results to those matching a string.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε αυτά που ταιριάζουν με μία συμβολοσειρά.

en: Products navigation
el_GR: Πλοήγηση προϊόντων

en: Orders list
el_GR: Λίστα παραγγελιών

en: Coupons navigation
el_GR: Πλοήγηση κουπονιών

note: translators: %s: page
en: Orders (page %d)
el_GR: Παραγγελίες (σελίδα %d)

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
el_GR[0]: %s και %d άλλη περιοχή
el_GR[1]: %s και %d άλλες περιοχές

en: Order on-hold
el_GR: Παραγγελία σε αναμονή

en: Return to shop
el_GR: Επιστροφή στο κατάστημα

en: Tax priority.
el_GR: Προτεραιότητα φόρου.

en: Go to shop
el_GR: Μετάβαση στο κατάστημα

en: A friendly name for the webhook.
el_GR: Ένα φιλικό όνομα για το webhook.

en: List of sales reports.
el_GR: Λίστα των αναφορών των αγορών.

en: List of top sellers products.
el_GR: Λίστα των προϊόντων με τις μεγαλύτερες πωλήσεις.

en: A human-readable description of the resource.
el_GR: Μία αναγνώσιμη περιγραφή του πόρου.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
el_GR: Ένα αλφανουμερικό αναγνωριστικό για τον πόρο.

en: Taxes do not support trashing.
el_GR: Οι φόροι δεν υποστηρίζουν τον κάδο ανακύκλωσης.

en: Tax class name.
el_GR: Όνομα της κατηγορίας φόρου.

en: Whether or not this is a compound rate.
el_GR: Αν αυτός είναι ένας σύνθετος συντελεστής ή όχι.

en: Indicates the order that will appear in queries.
el_GR: Υποδεικνύει τη σειρά που θα εμφανιστούν στα ερωτήματα.

en: The delivery duration, in seconds.
el_GR: Η διάρκεια της παράδοσης, σε δευτερόλεπτα.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
el_GR: Μία φιλική περίληψη της απόκρισης συμπεριλαμβανομένου του κωδικού απάντησης HTTP, του μηνύματος, και του σώματος.

en: The URL where the webhook was delivered.
el_GR: Το URL όπου παραδόθηκε το webhook.

en: Request headers.
el_GR: Αίτημα κεφαλίδων.

en: Request body.
el_GR: Αίτημα σώματος.

en: The HTTP response code from the receiving server.
el_GR: Ο κωδικός απόκρισης HTTP από τον διακομιστή λήψης.

en: The HTTP response message from the receiving server.
el_GR: Το μήνυμα απόκρισης HTTP από τον διακομιστή λήψης.

en: Array of the response headers from the receiving server.
el_GR: Συστοιχία των κεφαλίδων απόκρισης από τον διακομιστή λήψης.

en: The response body from the receiving server.
el_GR: Το σώμα απάντησης από τον διακομιστή λήψης.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία καταγραφής της παράδοσης του webhook, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Webhook topic is required and must be valid.
el_GR: Το θέμα webhook απαιτείται και πρέπει να είναι έγκυρο.

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
el_GR: Το URL παράδοσης του webhook πρέπει να είναι ένα έγκυρο URL που να ξεκινάει με http:// ή https://.

en: Webhook topic must be valid.
el_GR: Το θέμα του webhook πρέπει να είναι έγκυρο.

en: Webhook status.
el_GR: Κατάσταση webhook.

en: Webhook topic.
el_GR: Θέμα webhook.

en: Webhook resource.
el_GR: Πόρος webhook.

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
el_GR: Ονόματα ενέργειας του WooCommerce που σχετίζονται με το webhook.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
el_GR: Το URL όπου παραδίδεται το φορτίο του webhook.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας του webhook, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης του webhook, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Please enter an address to continue.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε μία διεύθυνση για να συνεχίσετε.

en: Payment method deleted.
el_GR: Η μέθοδος πληρωμής διαγράφηκε.

en: This payment method was successfully set as your default.
el_GR: Αυτή η μέθοδος πληρωμής ορίστηκε ως η προκαθορισμένη σας με επιτυχία.

en: Undo?
el_GR: Αναίρεση;

note: translators: %s: attribute name
en: No &quot;%s&quot; found
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία &quot;%s&quot;

en: Insert into product
el_GR: Εισαγωγή στο προϊόν

en: Uploaded to this product
el_GR: Μεταφορτωμένο σε αυτό το πρόϊόν

en: Filter products
el_GR: Φιλτράρισμα προϊόντων

en: Products list
el_GR: Λίστα προϊόντων

en: Filter orders
el_GR: Φιλτράρισμα παραγγελιών

en: Orders navigation
el_GR: Πλοήγηση παραγγελιών

en: Filter coupons
el_GR: Φιλτράρισμα κουπονιών

en: Coupons list
el_GR: Λίστα κουπονιών

en: Zone
el_GR: Ζώνη

note: translators: 1: plugin name, 2: URL to WP plugin page.
en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
el_GR: Το %1$s εγκαταστάθηκε αλλά δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίησή του. <a href="%2$s">Παρακαλούμε, ενεργοποιήστε το χειροκίνητα πατώντας εδώ.</a>

en: Return to emails
el_GR: Επιστροφή στα Emails

note: translators: 1: plugin name, 2: error message, 3: URL to install plugin manually. translators: 1: theme slug, 2: error message, 3: URL to install theme
en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση του %1$s (%2$s). <a href="%3$s">Παρακαλούμε, εγκαταστήστε το χειροκίνητα πατώντας εδώ.</a>

en: Invalid webhook ID.
el_GR: Μη έγκυρο webhook id.

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
el_GR: Το μυστικό κλειδί χρησιμοποιήθηκε για να δημιουργηθεί ένα hash του παραδιδόμενου webhook και δόθηκε στις κεφαλίδες αιτήματος. Αυτό θα έχει προκαθορισμένη τιμή ένα MD5 hash από το ID του τρέχοντος χρήστη |όνομα χρήστη αν δεν δίνεται.

en: Postcode / ZIP.
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας.

en: State code.
el_GR: Κωδικός περιοχής.

en: Sort by tax class.
el_GR: Ταξινόμηση κατά κατηγορία φόρου.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
el_GR: Δεν έχει επιλεγεί καμία μέθοδος αποστολής. Παρακαλούμε, ελέγξτε ξανά τη διεύθυνσή σας, ή επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε οποιαδήποτε βοήθεια.

en: Webhook event.
el_GR: Ειδοποίηση συμβάντος webhook.

en: Country ISO 3166 code.
el_GR: Κωδικός χώρας σε μορφή ISO 3166.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε webhooks που αντιστοιχούν σε μία συγκεκριμένη κατάσταση.

en: Tax rate.
el_GR: Φορολογικός συντελεστής.

en: Tax rate name.
el_GR: Όνομα φορολογικού συντελεστή.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
el_GR: Αν αυτός ο φορολογικός συντελεστής εφαρμόζεται και στην αποστολή ή όχι.

en: Order status.
el_GR: Κατάσταση παραγγελίας.

en: Total discount amount for the order.
el_GR: Συνολικό ποσό έκπτωσης για την παραγγελία.

en: Total discount tax amount for the order.
el_GR: Συνολικό ποσό έκπτωσης φόρου για την παραγγελία.

en: Shipping address.
el_GR: Διεύθυνση αποστολής.

en: Payment method title.
el_GR: Τίτλος μεθόδου πληρωμής.

en: Unique transaction ID.
el_GR: Μοναδικό ID συναλλαγής.

en: Type of attribute.
el_GR: Τύπος της ιδιότητας.

en: Product type.
el_GR: Τύπος προϊόντος.

en: Featured product.
el_GR: Προτεινόμενο προϊόν.

en: Attribute name.
el_GR: Όνομα ιδιότητας.

en: Category name.
el_GR: Όνομα κατηγορίας.

en: Catalog visibility.
el_GR: Ορατότητα καταλόγου.

en: Product short description.
el_GR: Σύντομη περιγραφή προϊόντος.

en: Unique identifier.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό.

en: Product regular price.
el_GR: Κανονική τιμή προϊόντος.

en: Product external button text. Only for external products.
el_GR: Κείμενο κουμπιού εξωτερικού προϊόντος. Μόνο για εξωτερικά προϊόντα.

en: Tax status.
el_GR: Κατάσταση φόρου.

en: Stock management at product level.
el_GR: Διαχείριση αποθέματος σε επίπεδο προϊόντος.

note: translators: %s: weight unit
en: Product weight (%s).
el_GR: Βάρος προϊόντος (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product length (%s).
el_GR: Μήκος προϊόντος (%s).

en: Stock quantity.
el_GR: Ποσότητα αποθέματος.

note: translators: %s: dimension unit
en: Product width (%s).
el_GR: Πλάτος προϊόντος (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product height (%s).
el_GR: Ύψος προϊόντος (%s).

en: Product parent ID.
el_GR: Γονικό ID προϊόντος.

en: Image name.
el_GR: Όνομα εικόνας.

en: Image alternative text.
el_GR: Εναλλακτικό κείμενο εικόνας.

en: Totals.
el_GR: Σύνολα.

en: Report period.
el_GR: Περίοδος αναφοράς.

en: Product price.
el_GR: Τιμή προϊόντος.

en: Variation ID.
el_GR: ID παραλλαγής.

en: Attribute ID.
el_GR: ID ιδιότητας.

en: HTML description of the resource.
el_GR: Περιγραφή HTML του πόρου.

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation height (%s).
el_GR: Ύψος παραλλαγής (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation width (%s).
el_GR: Πλάτος παραλλαγής (%s).

en: Variation dimensions.
el_GR: Διαστάσεις παραλλαγής.

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation length (%s).
el_GR: Μήκος παραλλαγής (%s).

en: Image data.
el_GR: Δεδομένα εικόνας.

en: Reviewer name.
el_GR: Όνομα αξιολογητή.

en: Reviewer email.
el_GR: Email αξιολογητή.

note: translators: %s: weight unit
en: Variation weight (%s).
el_GR: Βάρος παραλλαγής (%s).

en: Variation image data.
el_GR: Δεδομένα εικόνας παραλλαγής.

en: Refund total.
el_GR: Σύνολο επιστροφής χρημάτων.

en: Group type.
el_GR: Τύπος ομάδας.

en: Variation ID, if applicable.
el_GR: ID παραλλαγής, αν υπάρχει.

en: Quantity ordered.
el_GR: Ποσότητα παραγγελίας.

en: Tax class of product.
el_GR: Κατηγορία φόρου του προϊόντος.

en: Line subtotal (before discounts).
el_GR: Σειρά υποσυνόλου (πριν τις εκπτώσεις).

en: Line subtotal tax (before discounts).
el_GR: Σειρά υποσυνόλου φόρου (πριν τις εκπτώσεις).

en: Line total (after discounts).
el_GR: Σειρά συνόλου (μετά τις εκπτώσεις).

en: Line total tax (after discounts).
el_GR: Σειρά συνόλου φόρου (μετά τις εκπτώσεις).

en: Line taxes.
el_GR: Σειρά φόρων.

en: Meta label.
el_GR: Ετικέτα μεταδεδομένων.

en: Customer ID is invalid.
el_GR: Το ID πελάτη δεν είναι έγκυρο.

en: Shipping method ID is required.
el_GR: Το ID της μεθόδου αποστολής απαιτείται.

en: Fee name is required.
el_GR: Το όνομα του τέλους απαιτείται.

en: Coupon code is required.
el_GR: Ο κωδικός κουπονιού απαιτείται.

en: Order item ID provided is not associated with order.
el_GR: Το ID προϊόντος της παραγγελίας που δόθηκε δεν σχετίζεται με την παραγγελία.

en: Tax total.
el_GR: Σύνολο φόρου.

en: Tax subtotal.
el_GR: Υποσύνολο φόρου.

en: Meta key.
el_GR: Κλειδί μεταδεδομένων.

en: Meta value.
el_GR: Τιμή μεταδεδομένων.

en: Parent order ID.
el_GR: ID γονικής παραγγελίας.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
el_GR: Νόμισμα στο οποίο δημιουργήθηκε η παραγγελία, σε μορφή ISO.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της παραγγελίας, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης της παραγγελίας, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
el_GR: Το ID χρήστη που έχει κάνει την παραγγελία. 0 για επισκέπτες.

en: Total shipping amount for the order.
el_GR: Συνολικό ποσό αποστολής για την παραγγελία.

en: Total shipping tax amount for the order.
el_GR: Συνολικό ποσό φόρου αποστολής για την παραγγελία.

en: Grand total.
el_GR: Γενικό σύνολο.

en: Sum of all taxes.
el_GR: Άθροισμα όλων των φόρων.

en: Billing address.
el_GR: Διεύθυνση χρέωσης.

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
el_GR: Κωδικός χώρας σε μορφή ISO 3166-1 alpha-2.

en: Payment method ID.
el_GR: ID μεθόδου πληρωμής.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
el_GR: Καθορίστε αν η παραγγελία έχει εξοφληθεί. Θα ορίσει την κατάσταση σε διεκπεραίωση και θα μειώσει το απόθεμα των προϊόντων.

en: Customer's IP address.
el_GR: Διεύθυνση IP του πελάτη.

en: User agent of the customer.
el_GR: User agent του πελάτη.

en: Shows where the order was created.
el_GR: Εμφανίζει που δημιουργήθηκε η παραγγελία.

en: Note left by customer during checkout.
el_GR: Σημείωση που άφησε ο πελάτης κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία ολοκλήρωσης της παραγγελίας, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
el_GR: MD5 hash κρυπτογράφηση των προϊόντων καλαθιού για να διασφαλιστεί ότι οι παραγγελίες δεν είναι τροποποιημένες.

en: Tax lines data.
el_GR: Δεδομένα σειρών φόρου.

en: Tax total (not including shipping taxes).
el_GR: Σύνολο φόρου (μη συμπεριλαμβανομένων των φόρων αποστολής)

en: Shipping tax total.
el_GR: Σύνολο φόρου αποστολής.

en: Shipping lines data.
el_GR: Δεδομένα σειρών αποστολής.

en: Shipping method name.
el_GR: Όνομα μεθόδου αποστολής.

en: Shipping method ID.
el_GR: ID μεθόδου αποστολής.

en: Fee lines data.
el_GR: Δεδομένα σειρών τέλους.

en: Tax class of fee.
el_GR: Κατηγορία φόρου του τέλους.

en: Tax status of fee.
el_GR: Κατάσταση φόρου του τέλους.

en: Coupons line data.
el_GR: Δεδομένα σειράς κουπονιών.

en: Discount total.
el_GR: Σύνολο έκπτωσης.

en: Discount total tax.
el_GR: Φόρος συνόλου έκπτωσης.

en: List of refunds.
el_GR: Λίστα των επιστροφών χρημάτων.

en: Refund ID.
el_GR: ID επιστροφής χρημάτων.

en: Refund reason.
el_GR: Αιτία επιστροφής χρημάτων.

en: Term name.
el_GR: Όνομα όρου.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
el_GR: Ένα αλφαριθμητικό αναγνωριστικό για τον πόρο μοναδικό για το είδος του.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
el_GR: Σειρά μενού, χρησιμοποιείται για την προσαρμοσμένη ταξινόμηση του πόρου.

en: Number of published products for the resource.
el_GR: Αριθμός των δημοσιευμένων προϊόντων για τον πόρο.

en: Default sort order.
el_GR: Προκαθορισμένη σειρά ταξινόμησης.

en: Image ID.
el_GR: ID εικόνας.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της εικόνας, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της αξιολόγησης, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Review rating (0 to 5).
el_GR: Βαθμολόγηση αξιολόγησης (0 έως 5).

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
el_GR: Εμφανίζει αν ο αξιολογητής αγόρασε το προϊόν ή όχι.

en: Tag name.
el_GR: Όνομα ετικέτας.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης της εικόνας, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Image URL.
el_GR: URL εικόνας.

en: Product slug.
el_GR: Σύντομος τίτλος προϊόντος.

en: Product URL.
el_GR: URL προϊόντος.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας του προϊόντος, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης του προϊόντος, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Product status (post status).
el_GR: Κατάσταση προϊόντος (κατάσταση άρθρου).

en: Product description.
el_GR: Περιγραφή προϊόντος.

en: Current product price.
el_GR: Τρέχουσα τιμή προϊόντος.

en: Product sale price.
el_GR: Τιμή προσφοράς προϊόντος.

en: Start date of sale price.
el_GR: Ημερομηνία έναρξης της τιμής προσφοράς.

en: Price formatted in HTML.
el_GR: Τιμή μορφοποιημένη σε HTML.

en: Shows if the product is on sale.
el_GR: Εμφανίζει αν το προϊόν είναι σε προσφορά.

en: Shows if the product can be bought.
el_GR: Εμφανίζει αν η αγορά του προϊόντος είναι δυνατή.

en: Amount of sales.
el_GR: Ποσό των πωλήσεων.

en: If the product is virtual.
el_GR: Αν το προϊόν είναι εικονικό.

en: If the product is downloadable.
el_GR: Αν το προϊόν είναι μεταφορτώσιμο.

en: List of downloadable files.
el_GR: Λίστα των μεταφορτώσιμων αρχείων.

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
el_GR: Τύπος μεταφόρτωσης, αυτό ελέγχει το σχήμα στον ιστότοπο.

en: Product external URL. Only for external products.
el_GR: URL εξωτερικού προϊόντος. Μόνο για εξωτερικά προϊόντα.

en: Shows if the product is on backordered.
el_GR: Εμφανίζει αν το προϊόν βρίσκεται σε λίστα αναμονής.

en: Allow one item to be bought in a single order.
el_GR: Να επιτρέπεται να γίνει αγορά ενός προϊόντος σε μία μονή παραγγελία.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
el_GR: Αν διαχειρίζεστε το απόθεμα, αυτό ελέγχει αν η λίστες αναμονής επιτρέπονται.

en: Shows if backorders are allowed.
el_GR: Εμφανίζει αν οι λίστες αναμονής επιτρέπονται.

en: Product dimensions.
el_GR: Διαστάσεις προϊόντος.

en: Shows if the product need to be shipped.
el_GR: Εμφανίζει αν το προϊόν χρειάζεται αποστολή.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
el_GR: Εμφανίζει αν η αποστολή του προϊόντος είναι φορολογίσιμη ή όχι.

en: Allow reviews.
el_GR: Να επιτρέπονται οι αξιολογήσεις.

en: Reviews average rating.
el_GR: Μέση βαθμολογία αξιολογήσεων.

en: Amount of reviews that the product have.
el_GR: Ποσό των αξιολογήσεων που έχει το προϊόν.

en: List of related products IDs.
el_GR: Λίστα των IDs των σχετικών προϊόντων.

en: List of up-sell products IDs.
el_GR: Λίστα των IDs των προϊόντων αύξησης πωλήσεων.

en: List of cross-sell products IDs.
el_GR: Λίστα των IDs των προϊόντων παράλληλης πώλησης.

en: Optional note to send the customer after purchase.
el_GR: Προαιρετική σημείωση που θα αποσταλεί στον πελάτη μετά την αγορά.

en: List of categories.
el_GR: Λίστα των κατηγοριών.

en: Category ID.
el_GR: ID κατηγορίας.

en: Category slug.
el_GR: Σύντομος τίτλος κατηγορίας.

en: List of tags.
el_GR: Λίστα των ετικετών.

en: Tag ID.
el_GR: ID ετικέτας.

en: Tag slug.
el_GR: Σύντομος τίτλος ετικέτας.

en: List of images.
el_GR: Λίστα των εικόνων.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
el_GR: Θέση εικόνας. Το 0 σημαίνει πως η εικόνα είναι προτεινόμενη.

en: List of attributes.
el_GR: Λίστα των ιδιοτήτων.

en: Attribute position.
el_GR: Θέση ιδιότητας.

en: Define if the attribute can be used as variation.
el_GR: Καθορίστε αν η ιδιότητα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως παραλλαγή.

en: List of available term names of the attribute.
el_GR: Λίστα των διαθέσιμων ονομάτων των όρων της ιδιότητας.

en: Defaults variation attributes.
el_GR: Προκαθορισμένες ιδιότητες παραλλαγής.

en: Selected attribute term name.
el_GR: Όνομα όρου της επιλεγμένης ιδιότητας.

en: List of variations.
el_GR: Λίστα των παραλλαγών.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της παραλλαγής, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης της παραλλαγής, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Variation URL.
el_GR: URL παραλλαγής.

en: Current variation price.
el_GR: Τρέχουσα τιμή της παραλλαγής.

en: Variation regular price.
el_GR: Κανονική τιμή της παραλλαγής.

en: Variation sale price.
el_GR: Τιμή προσφοράς της παραλλαγής.

en: Shows if the variation is on sale.
el_GR: Εμφανίζει αν η παραλλαγή είναι σε προσφορά.

en: Shows if the variation can be bought.
el_GR: Εμφανίζει αν είναι δυνατή η αγορά της παραλλαγής.

en: If the variation is virtual.
el_GR: Αν η παραλλαγή είναι εικονική.

en: If the variation is downloadable.
el_GR: Αν η παραλλαγή είναι μεταφορτώσιμη.

en: Stock management at variation level.
el_GR: Διαχείριση αποθέματος σε επίπεδο παραλλαγής.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
el_GR: Ελέγχει αν η παραλλαγή εμφανίζεται ως "σε απόθεμα" ή "εξαντλημένη" στον ιστότοπο ή όχι.

en: Shows if the variation is on backordered.
el_GR: Εμφανίζει αν η παραλλαγή βρίσκεται σε λίστα αναμονής.

en: List of grouped products ID.
el_GR: Λίστα των IDs των ομαδοποιημένων προϊόντων.

en: Menu order, used to custom sort products.
el_GR: Σειρά μενού, χρησιμοποιείται για την προσαρμοσμένη ταξινόμηση των προϊόντων.

en: Gross sales in the period.
el_GR: Ακαθάριστες πωλήσεις κατά την περίοδο.

en: Net sales in the period.
el_GR: Καθαρές πωλήσεις κατά την περίοδο.

en: Average net daily sales.
el_GR: Μέσες καθαρές ημερήσιες πωλήσεις.

en: Total of orders placed.
el_GR: Σύνολο των παραγγελιών που δόθηκαν.

en: Total of items purchased.
el_GR: Σύνολο των προϊόντων που αγοράστηκαν.

en: Total charged for taxes.
el_GR: Σύνολο που χρεώθηκε για φόρους.

en: Total charged for shipping.
el_GR: Σύνολο που χρεώθηκε για αποστολή.

en: Total of refunded orders.
el_GR: Σύνολο των παραγγελιών που επιστράφηκαν.

en: Total of coupons used.
el_GR: Σύνολο των κουπονιών που χρησιμοποιήθηκαν.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
el_GR: Επιστρέφει τις προσφορές για μία συγκεκριμένη ημερομηνία έναρξης, η ημερομηνία πρέπει να είναι της μορφής %s.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
el_GR: Επιστρέφει τις προσφορές για μία συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης, η ημερομηνία πρέπει να είναι της μορφής %s.

en: Total number of purchases.
el_GR: Συνολικός αριθμός των αγορών.

en: Product ID or SKU is required.
el_GR: Το ID ή ο κωδικός προϊόντος απαιτείται.

en: Invalid product.
el_GR: Μη έγκυρο προϊόν.

en: The ID for the parent of the resource.
el_GR: Το id για τον γονέα του πόρου.

en: True the prices included tax during checkout.
el_GR: Διαμόρφωση των τιμών συμπεριλαμβανομένου του φόρου κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία εξόφλησης της παραγγελίας, στη ζώνη ώρας του ιστοτόπου.

en: End date of sale price.
el_GR: Ημερομηνία λήξης της τιμής προσφοράς.

en: Fee name.
el_GR: Όνομα τέλους χρέωσης.

en: Category archive display type.
el_GR: Τύπος εμφάνισης του ιστορικού κατηγορίας.

en: Enable/Disable attribute archives.
el_GR: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση των ιστορικού ιδιότητας.

en: Sum of line item taxes only.
el_GR: Άθροισμα των φόρων μόνο των προϊόντων σειράς.

en: Line item meta data.
el_GR: Μεταδεδομένα προϊόντος σειράς.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
el_GR: Καθορίστε αν το χαρακτηριστικό είναι ορατό στην καρτέλα "Επιπλέον Πληροφορίες" στη σελίδα του προϊόντος.

en: Number of decimal points to use in each resource.
el_GR: Πλήθος των δεκαδικών ψηφίων προς χρήση σε κάθε πόρο (resource).

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες με μία συγκεκριμένη κατάσταση.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες που αντιστοιχεί ένας συγκεκριμένος πελάτης.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε παραγγελίες που αντιστοιχεί ένα συγκεκριμένο προϊόν.

en: Limit result set to products with a specific slug.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με έναν συγκεκριμένο σύντομο τίτλο (slug).

en: Limit result set to products assigned a specific status.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα που αντιστοιχεί μία συγκεκριμένη κατάσταση.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα που αντιστοιχεί ένας συγκεκριμένος τύπος.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα που αντιστοιχεί ένα συγκεκριμένο ID κατηγορίας.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα που αντιστοιχεί ένα συγκεκριμένο ID ετικέτας.

en: Limit result set to products with a specific attribute.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με μία συγκεκριμένη ιδιότητα.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με ένα συγκεκριμένο ID όρου ιδιότητας (απαιτείται μία ανατεθειμένη ιδιότητα).

en: Limit result set to products with a specific SKU.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα με έναν συγκεκριμένο κωδικό προϊόντος.

en: Shipping class name.
el_GR: Όνομα της κλάσης αποστολής.

en: Shipping class slug.
el_GR: Σύντομος τίτλος της κλάσης αποστολής.

en: Shipping class ID.
el_GR: ID της κλάσης αποστολής.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε προϊόντα που αντιστοιχεί μία κλάση αποστολής με ένα συγκεκριμένο ID.

en: Tax rate code.
el_GR: Κωδικός φορολογικού συντελεστή.

en: Tax rate label.
el_GR: Ετικέτα φορολογικού συντελεστή.

en: Show if is a compound tax rate.
el_GR: Εμφάνιση αν πρόκειται για σύνθετο φορολογικό συντελεστή.

en: Unique identifier for the object.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για το αντικείμενο.

en: Order ID.
el_GR: ID παραγγελίας.

en: Order key.
el_GR: Κλειδί παραγγελίας.

en: File URL.
el_GR: URL αρχείου.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
el_GR: Μη έγκυρο nonce - το nonce έχει ήδη χρησιμοποιηθεί.

en: Setup shipping zones
el_GR: Ρυθμίστε τις ζώνες αποστολής

en: Learn more about shipping zones
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις ζώνες αποστολής

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
el_GR: Οι πελάτες δεν θα μπορούν να αγοράσουν υλικά αγαθά από το κατάστημά σας μέχρι να είναι διαθέσιμη μία μέθοδος αποστολής.

en: Invalid timestamp.
el_GR: Μη έγκυρη χρονική σήμανση.

en: The API key provided does not have read permissions.
el_GR: Το κλειδί API που δόθηκε δεν έχει δικαιώματα ανάγνωσης.

en: The API key provided does not have write permissions.
el_GR: Το κλειδί API που δόθηκε δεν έχει δικαιώματα εγγραφής.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
el_GR: Παράκαμψη του κάδου ανακύκλωσης και επιβολή διαγραφής.

en: The coupon code cannot be empty.
el_GR: Ο κωδικός του κουπονιού δεν μπορεί να είναι κενός.

en: Coupon code.
el_GR: Κωδικός κουπονιού.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας του κουπονιού, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης του κουπονιού, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Coupon description.
el_GR: Περιγραφή κουπονιού.

en: Determines the type of discount that will be applied.
el_GR: Καθορίζει τον τύπο της έκπτωσης που θα εφαρμοστεί.

en: UTC DateTime when the coupon expires.
el_GR: UTC ΗμερομηνίαΏρα κατά την οποία το κουπόνι λήγει.

en: Number of times the coupon has been used already.
el_GR: Ο αριθμός των φορών που έχει χρησιμοποιηθεί ήδη το κουπόνι.

en: How many times the coupon can be used per customer.
el_GR: Πόσες φορές μπορεί να χρησιμοποιηθεί το κουπόνι ανά πελάτη.

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
el_GR: Μέγιστος αριθμός των προϊόντων στο καλάθι στον οποίο μπορεί να εφαρμοστεί το κουπόνι.

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
el_GR: Ελάχιστο ποσό παραγγελίας που χρειάζεται να υπάρχει στο καλάθι πριν την εφαρμογή του κουπονιού.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
el_GR: Μέγιστο ποσό παραγγελίας που επιτρέπεται κατά τη χρήση του κουπονιού.

en: List of email addresses that can use this coupon.
el_GR: Λίστα των διευθύνσεων email που μπορούν να χρησιμοποιήσουν αυτό το κουπόνι.

en: Download file URL.
el_GR: URL μεταφόρτωσης αρχείου.

en: Download ID (MD5).
el_GR: ID (MD5) μεταφόρτωσης.

en: Downloadable product ID.
el_GR: ID μεταφορτώσιμου προϊόντος.

en: Downloadable file name.
el_GR: Όνομα μεταφορτώσιμου αρχείου.

en: File details.
el_GR: Στοιχεία αρχείου.

en: Cannot create existing resource.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία υπάρχοντος πόρου.

en: Invalid resource id.
el_GR: Μη έγκυρο id πόρου.

en: Email address is invalid.
el_GR: Η διεύθυνση email δεν είναι έγκυρη.

en: Username isn't editable.
el_GR: Το όνομα χρήστη δεν είναι επεξεργάσιμο.

en: File name.
el_GR: Όνομα αρχείου.

en: Customers do not support trashing.
el_GR: Οι πελάτες δεν υποστηρίζουν τον κάδο ανακύκλωσης.

en: Invalid resource id for reassignment.
el_GR: Μη έγκυρο id πόρου για επαναπροσδιορισμό.

en: Customer first name.
el_GR: Όνομα πελάτη.

en: Customer last name.
el_GR: Επίθετο πελάτη.

en: Customer login name.
el_GR: Όνομα σύνδεσης πελάτη.

en: Customer password.
el_GR: Κωδικός πελάτη.

en: Last order data.
el_GR: Δεδομένα τελευταίας παραγγελίας.

en: Last order ID.
el_GR: ID τελευταίας παραγγελίας.

en: Quantity of orders made by the customer.
el_GR: Ποσότητα των παραγγελιών που έγιναν από τον πελάτη.

en: Total amount spent.
el_GR: Συνολικό ποσό που δαπανήθηκε.

en: List of billing address data.
el_GR: Λίστα των δεδομένων διευθύνσεων χρέωσης.

en: Address line 1.
el_GR: Σειρά διεύθυνσης 1.

en: Address line 2.
el_GR: Σειρά διεύθυνσης 2.

en: ISO code of the country.
el_GR: Κωδικός ISO της χώρας.

en: Unique identifier for the resource.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για τον πόρο.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας του πελάτη, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης του πελάτη, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: The email address for the customer.
el_GR: Η διεύθυνση email για τον πελάτη.

en: First name.
el_GR: Όνομα.

en: Last name.
el_GR: Επίθετο.

en: City name.
el_GR: Όνομα πόλης.

en: ISO code or name of the state, province or district.
el_GR: Κωδικός ISO ή όνομα της πολιτείας, επαρχίας ή περιοχής.

en: Postal code.
el_GR: Ταχυδρομικός κωδικός.

en: Email address.
el_GR: Διεύθυνση email.

en: Phone number.
el_GR: Τηλεφωνικός αριθμός.

en: List of shipping address data.
el_GR: Λίστα των δεδομένων διευθύνσεων αποστολής.

en: Invalid order ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID παραγγελίας.

en: Cannot create order note, please try again.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία της σημείωσης παραγγελίας, παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Webhooks do not support trashing.
el_GR: Τα Webhooks δεν υποστηρίζουν τον κάδο ανακύκλωσης.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της σημείωσης παραγγελίας, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Order note.
el_GR: Σημείωση παραγγελίας.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
el_GR: Εμφανίζει/καθορίζει αν η σημείωση είναι μόνο για αναφορά ή για τον πελάτη (ο χρήστης θα ειδοποιηθεί).

en: Invalid order refund ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID επιστροφής χρημάτων παραγγελίας.

en: Order is invalid
el_GR: Η παραγγελία δεν είναι έγκυρη

en: Refund amount must be greater than zero.
el_GR: Το ποσό της επιστροφής χρημάτων πρέπει να είναι μεγαλύτερο από το μηδέν.

en: Cannot create order refund, please try again.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία της επιστροφής χρημάτων παραγγελίας, παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
el_GR: Ένα σφάλμα παρουσιάστηκε κατά την προσπάθεια δημιουργίας της επιστροφής χρημάτων χρησιμοποιώντας το API της υπηρεσίας πληρωμής.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία δημιουργίας της επιστροφής χρημάτων παραγγελίας, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Refund amount.
el_GR: Ποσό επιστροφής χρημάτων.

en: Reason for refund.
el_GR: Αιτία επιστροφής χρημάτων.

en: Line items data.
el_GR: Δεδομένα προϊόντων σειράς.

en: Item ID.
el_GR: ID προϊόντος.

en: Product name.
el_GR: Όνομα προϊόντος.

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
el_GR: Οι κληροδοτημένες μέθοδοι αποστολής (Πάγιος Συντελεστής, Διεθνής Πάγιος Συντελεστής, Παραλαβή στο Κατάστημα και Τοπική Παράδοση, και Δωρεάν Παράδοση) έχουν καταργηθεί αλλά θα συνεχίσουν να λειτουργούν κανονικά για την ώρα. <b><em>Θα αφαιρεθούν σε μελλοντικές εκδόσεις του WooCommerce</em></b>. Προτείνουμε να τις απενεργοποιήσετε και να ρυθμίσετε νέους συντελεστές μέσα στις ζώνες αποστολής το συντομότερο δυνατό.

en: Invalid order item.
el_GR: Μη έγκυρο στοιχείο παραγγελίας.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
el_GR: Μη έγκυρη Υπογραφή - η υπογραφή που δόθηκε δεν ταιριάζει.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
el_GR: Μη έγκυρη Υπογραφή - η μέθοδος υπογραφής δεν είναι έγκυρη.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
el_GR: Μη έγκυρη υπογραφή - η ταξινόμηση των παραμέτρων απέτυχε.

en: Consumer key is invalid.
el_GR: Το Κλειδί Καταναλωτή δεν είναι έγκυρο.

en: Add shipping methods &amp; zones
el_GR: Προσθήκη Μεθόδων &amp; Ζωνών Αποστολής

en: List of product IDs the coupon can be used on.
el_GR: Λίστα των IDs προϊόντων στα οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί το κουπόνι.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
el_GR: Λίστα των IDs προϊόντων στα οποία δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το κουπόνι.

en: List of category IDs the coupon applies to.
el_GR: Λίστα των IDs κατηγοριών στα οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί το κουπόνι.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
el_GR: Λίστα των IDs κατηγοριών στα οποία δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το κουπόνι.

en: Number of downloads remaining.
el_GR: Πλήθος μεταφορτώσεων που απομένουν.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
el_GR: Η ημερομηνία κατά την οποία λήγει η πρόσβαση στη μεταφόρτωση, στη ζώνη ώρας του ιστοτόπου.

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
el_GR: Η αποστολή αυτή τη στιγμή είναι ενεργοποιημένη, αλλά δεν έχετε προσθέσει καμία μέθοδο αποστολής στις ζώνες αποστολής σας.

en: WooCommerce database update
el_GR: Ενημέρωση της βάσης δεδομένων του WooCommerce

en: Limit result set to resources with a specific code.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε πόρους με έναν συγκεκριμένο κωδικό.

en: Limit result set to resources with a specific email.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε πόρους με ένα συγκεκριμένο email.

en: Limit result set to resources with a specific role.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε πόρους με έναν συγκεκριμένο ρόλο.

en: Company name.
el_GR: Επωνυμία εταιρείας.

en: For example:
el_GR: Για παράδειγμα:

en: Add shipping zone
el_GR: Προσθήκη ζώνης αποστολής

en: New:
el_GR: Νέο:

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
el_GR: Προσθέστε όσες ζώνες χρειάζεστε &ndash; οι πελάτες θα βλέπουν μόνο τις μεθόδους που είναι διαθέσιμες για τις διευθύνσεις τους.

en: Limit to specific ZIP/postcodes
el_GR: Περιορισμός σε συγκεκριμένους ZIP/ταχυδρομικούς κωδικούς

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
el_GR: Εμφανίζει αν οι Εργασίες WP Cron είναι ενεργοποιημένες ή όχι.

en: The version of cURL installed on your server.
el_GR: Η έκδοση της cURL που είναι εγκατεστημένη στο διακομιστή σας.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
el_GR: Ο διακομιστής σας δεν υποστηρίζει τη συνάρτηση %s - αυτό απαιτείται για να χρησιμοποιήσετε τη βάση δεδομένων GeoIP της MaxMind.

en: Page ID is set, but the page does not exist
el_GR: Το ID σελίδας είναι ορισμένο, αλλά η σελίδα δεν υπάρχει

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
el_GR: Το θέμα σας έχει ένα αρχείο woocommerce.php, δεν θα μπορείτε να παρακάμψετε το προσαρμοσμένο πρότυπο woocommerce/archive-product.php καθώς το woocommerce.php έχει προτεραιότητα έναντι του archive-product.php. Αυτό αποσκοπεί στην αποφυγή προβλημάτων εμφάνισης.

en: Dismiss
el_GR: Απόρριψη

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
el_GR: Ταχυδρομικοί κώδικες για αυτόν τον κανόνα. Χρησιμοποιήστε ερωτηματικό (;) για να ξεχωρίσετε πολλαπλές τιμές. Αφήστε το κενό για να ισχύει ο κανόνας για όλες τις περιοχές. Επίσης μπορούν να χρησιμοποιηθούν χαρακτήρες μπαλαντέρ (*) και εύρη τιμών (π.χ. 12345...12350).

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
el_GR: μία ομάδα περιοχών που μπορούν να ανατεθούν σε διαφορετικές μεθόδους αποστολής και συντελεστές.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
el_GR: Το Μυστικό Κλειδί χρησιμοποιείται για να δημιουργήσει ένα hash του παραδιδόμενου webhook και παρέχεται στις κεφαλίδες αιτήματος.

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: WordPress requirements
el_GR: Απαιτήσεις WordPress

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
el_GR: Ζώνη Ευρώπης = Οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης = Αποστολή σταθερού συντελεστή

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
el_GR: Εγχώρια Ζώνη ΗΠΑ = Όλες οι πολιτείες των ΗΠΑ = Αποστολή σταθερού συντελεστή

en: MaxMind GeoIP database.
el_GR: Βάση Δεδομένων MaxMind GeoIP.

en: cURL version.
el_GR: έκδοση cURL.

en: Rest of the world
el_GR: Υπόλοιπος Κόσμος

en: Archive template
el_GR: Πρότυπο ιστορικού

en: List 1 postcode per line
el_GR: Εμφάνιση 1 ταχυδρομικού κώδικα ανά σειρά

en: Zone does not exist!
el_GR: Η ζώνη δεν υπάρχει!

en: Region(s)
el_GR: Περιοχή(ές)

en: Downloads
el_GR: Μεταφορτώσεις

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
el_GR: Απενεργοποίηση της αποστολής &amp; των υπολογισμών αποστολής

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
el_GR: Αυτή η επιλογή καθορίζει την προκαθορισμένη τοποθεσία ενός πελάτη. Η Βάση Δεδομένων MaxMind GeoLite θα μεταφορτώνεται περιοδικά στον κατάλογο wp-content αν χρησιμοποιείτε γεωεντοπισμό.

en: No location by default
el_GR: Χωρίς τοποθεσία εξ ορισμού

en: Show categories
el_GR: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show categories &amp; products
el_GR: Εμφάνιση κατηγοριών &amp; προϊόντων

en: Show subcategories &amp; products
el_GR: Εμφάνιση υποκατηγοριών &amp; προϊόντων

en: Calculations
el_GR: Υπολογισμοί

en: Default to customer shipping address
el_GR: Προκαθορισμένη τιμή η διεύθυνση αποστολής του πελάτη

en: Default to customer billing address
el_GR: Προκαθορισμένη τιμή η διεύθυνση χρέωσης του πελάτη

en: Force shipping to the customer billing address
el_GR: Επιβολή της αποστολής στη διεύθυνση χρέωσης του πελάτη

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
el_GR: Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας πρώτα; Τα αλλαγμένα δεδομένα σας θα χαθούν αν επιλέξετε να κάνετε ακύρωση.

en: Your changes were not saved. Please retry.
el_GR: Οι αλλαγές σας δεν αποθηκεύτηκαν. Παρακαλούμε, δοκιμάστε ξανά.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη της μεθόδου αποστολής. Παρακαλούμε, δοκιμάστε ξανά.

en: This shipping method does not have any settings to configure.
el_GR: Αυτή η μέθοδος αποστολής δεν έχει καμία ρύθμιση.

en: Edit failed. Please try again.
el_GR: Η επεξεργασία απέτυχε. Παρακαλούμε, δοκιμάστε ξανά.

en: Add shipping method
el_GR: Προσθήκη μεθόδου αποστολής

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε πολλαπλές μεθόδους αποστολής εντός αυτής της ζώνης. Μόνο πελάτες εντός της ζώνης θα τις βλέπουν.

en: Close modal panel
el_GR: Κλείσιμο βοηθητικής οθόνης

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
el_GR: Μία ζώνη αποστολής είναι μία γεωγραφική περιοχή όπου εφαρμόζεται ένα συγκεκριμένο σύνολο μεθόδων αποστολής και συντελεστών.

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
el_GR: Σύρετε και αφήστε για να αναταξινομήσετε τις προσαρμοσμένες ζώνες σας. Αυτή είναι η σειρά με την οποία θα αντιπαραβάλλονται απέναντι στις διευθύνσεις των πελατών.

en: Sell to all countries, except for&hellip;
el_GR: Πώληση σε Όλες τις Χώρες, Εκτός Από&hellip;

en: Zone name
el_GR: Όνομα Ζώνης

en: Product count
el_GR: Αριθμός Προϊόντων

en: Ship to specific countries
el_GR: Αποστολή σε συγκεκριμένες χώρες

en: Sell to specific countries
el_GR: Πώληση σε συγκεκριμένες χώρες

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα ορισμού μίας προκαθορισμένης μεθόδου πληρωμής.

en: Endpoint for the delete payment method page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα διαγραφής της μεθόδου πληρωμής

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ο Λογαριασμός μου &rarr; Μέθοδοι πληρωμής".

en: Addresses
el_GR: Διευθύνσεις

en: Shipping location(s)
el_GR: Τοποθεσία(ες) αποστολής

en: Default customer location
el_GR: Προκαθορισμένη τοποθεσία πελάτη

en: Delete payment method
el_GR: Διαγραφή μεθόδου πληρωμής

en: Set default payment method
el_GR: Ορισμός προκαθορισμένης μεθόδου πληρωμής

en: Payment methods
el_GR: Μέθοδοι πληρωμής

en: Add shipping class
el_GR: Προσθήκη κλάσης αποστολής

en: No shipping classes have been created.
el_GR: Δεν έχει δημιουργηθεί καμία κλάση αποστολής.

en: Customer download link
el_GR: Σύνδεσμος μεταφόρτωσης πελάτη

en: Edit item
el_GR: Επεξεργασία προϊόντος

en: Delete item
el_GR: Διαγραφή προϊόντος

en: Add item(s)
el_GR: Προσθήκη προϊόντος(ων)

en: This order is no longer editable.
el_GR: Αυτή η παραγγελία δεν είναι πια επεξεργάσιμη.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
el_GR: Σημείωση: η αιτία επιστροφής χρημάτων θα είναι ορατή από τον πελάτη.

en: Stock quantity
el_GR: Ποσότητα αποθέματος

en: Tax status
el_GR: Κατάσταση φόρου

en: Help &amp; Support
el_GR: Βοήθεια &amp; Υποστήριξη

en: List of created resources.
el_GR: Λίστα των δημιουργημένων πόρων.

en: List of updated resources.
el_GR: Λίστα των ενημερωμένων πόρων.

en: List of delete resources.
el_GR: Λίστα των διαγραμμένων πόρων.

note: translators: %s: items limit
en: Unable to accept more than %s items for this request.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποδοχή περισσότερων από %s προϊόντων για αυτό το αίτημα.

note: translators: %s: post type
en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν έχετε το δικαίωμα να διαγράψετε το %s.

note: translators: %s: post type
en: The %s does not support trashing.
el_GR: Το %s δεν υποστηρίζει τον κάδο ανακύκλωσης.

note: translators: %s: post type
en: The %s has already been deleted.
el_GR: Το %s έχει ήδη διαγραφεί.

note: translators: %s: post type
en: Cannot create existing %s.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του υπάρχοντος %s.

en: ID is invalid.
el_GR: Το ID δεν είναι έγκυρο.

note: translators: %s: post type
en: The %s cannot be deleted.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του %s.

en: Offset the result set by a specific number of items.
el_GR: Αντισταθμίστε το σύνολο των αποτελεσμάτων με έναν συγκεκριμένο αριθμό προϊόντων.

en: Order sort attribute ascending or descending.
el_GR: Ταξινομήστε τη σειρά ιδιότητας κατά αύξουσα ή φθίνουσα.

en: Sort collection by object attribute.
el_GR: Ταξινομήστε τη συλλογή ανά ιδιότητα αντικειμένου.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
el_GR: Χρησιμοποιήστε επιχειρήματα WP Query για να τροποποιήσετε την απόκριση. Οι απόρρητες μεταβλητές ερωτήματος απαιτούν κατάλληλη εξουσιοδότηση.

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
el_GR: Δεν είναι δυνατός ο ορισμός του γονικού πόρου, η ταξινομία δεν είναι ιεραρχική.

en: Resource does not support trashing.
el_GR: Ο πόρος δεν υποστηρίζει τον κάδο ανακύκλωσης.

en: The resource cannot be deleted.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του πόρου.

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
el_GR: Απαιτείται να είναι αληθές, καθώς ο πόρος δεν υποστηρίζει τον κάδο ανακύκλωσης.

en: Sort collection by resource attribute.
el_GR: Ταξινομήστε τη συλλογή ανά ιδιότητα πόρου.

en: Items
el_GR: Προϊόντα

en: When you receive a new order, it will appear here.
el_GR: Όταν λάβετε μία νέα παραγγελία, θα εμφανιστεί εδώ.

en: Learn more about orders
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις παραγγελίες

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
el_GR: Τα κουπόνια είναι ένας υπέροχος τρόπος για να προσφέρετε εκπτώσεις και ανταμοιβές στους πελάτες σας. Θα εμφανιστούν εδώ μόλις δημιουργηθούν.

en: Learn more about coupons
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τα κουπόνια

en: Ready to start selling something awesome?
el_GR: Είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε να πουλάτε κάτι καταπληκτικό;

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
el_GR: Δεχτείτε πληρωμές μέσω του PayPal χρησιμοποιώντας το υπόλοιπο λογαριασμού ή πιστωτική κάρτα.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
el_GR: Μια απλή offline υπηρεσία πληρωμής που σας επιτρέπει να δέχεστε μια επιταγή ως μέθοδο πληρωμής.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
el_GR: Μια απλή offline υπηρεσία πληρωμής που σας επιτρέπει να δέχεστε πληρωμή μέσω BACS.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
el_GR: Μια απλή offline υπηρεσία πληρωμής που σας επιτρέπει να δέχεστε μετρητά με αντικαταβολή.

en: Sorry, you cannot update resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε μπορείτε να ενημερώσετε τον πόρο.

en: Sorry, you cannot create new resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε μπορείτε να δημιουργήσετε νέο πόρο.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε σας επιτρέπεται η διαγραφή αυτού του πόρου.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε σας επιτρέπεται η επεξεργασία αυτού του πόρου.

en: Sorry, you cannot view this resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε μπορείτε να δείτε αυτόν τον πόρο.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
el_GR: Λυπούμαστε, δε σας επιτρέπεται η δημιουργία πόρων.

en: Sorry, you cannot list resources.
el_GR: Λυπούμαστε, δε μπορείτε να εμφανίσετε τους πόρους.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
el_GR: Απόκρυψη των πόρων που δεν έχουν ανατεθεί σε κανένα προϊόν.

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
el_GR: Πληρωμές μέσω Επιταγής

en: Community forum
el_GR: Forum Κοινότητας

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε σας επιτρέπεται ο μαζικός χειρισμός αυτού του πόρου.

en: Bank transfer (BACS) payments
el_GR: Πληρωμές μέσω Τραπεζικής Μεταφοράς (BACS)

en: Resource does not exist.
el_GR: Ο πόρος δεν υπάρχει.

en: Taxonomy does not exist.
el_GR: Η ταξινομία δεν υπάρχει.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
el_GR: Λυπούμαστε, δε μπορείτε να διαγράψετε αυτόν τον πόρο.

en: Invalid post ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID άρθρου.

en: Save to account
el_GR: Αποθήκευση στον Λογαριασμό

en: Invalid ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID.

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη σημείωση; Δεν είναι δυνατή η αναίρεση αυτής της ενέργειας.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε πόρους που δημοσιεύτηκαν πριν από μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
el_GR: Περιορίστε την απόκριση σε πόρους που δημοσιεύτηκαν μετά από μια ορισμένη ημερομηνία συμβατή με το πρότυπο ISO8601.

en: Limit result set to specific ids.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε συγκεκριμένα ids.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε εκείνα με συγκεκριμένα γονικά IDs.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε όλα τα προϊόντα εκτός από εκείνα με ένα συγκεκριμένο γονικό ID.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε πόρους που αντιστοιχούν σε ένα συγκεκριμένο προϊόν.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
el_GR: Περιορισμός αποτελεσμάτων σε πόρους με έναν συγκεκριμένο σύντομο τίτλο (slug).

en: Africa
el_GR: Αφρική

en: Europe
el_GR: Ευρώπη

en: Asia
el_GR: Ασία

en: South America
el_GR: Νότια Αμερική

en: North America
el_GR: Βόρεια Αμερική

en: Oceania
el_GR: Ωκεανία

en: Samoa
el_GR: Σαμόα

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
el_GR: Η αντιγραφή στο πρόχειρο απέτυχε. Παρακαλούμε, πατήστε Ctrl/Cmd+C για αντιγραφή.

en: Please enter a stronger password.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε έναν δυνατότερο κωδικό.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s refunded
el_GR: Έγινε επιστροφή χρημάτων για την πληρωμή της παραγγελίας %s

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
el_GR: Τα emails ακυρωμένων παραγγελιών αποστέλλονται στον επιλεγμένο(ους) παραλήπτη(ες) όταν οι παραγγελίες έχουν χαρακτηριστεί ως ακυρωμένες (αν προηγουμένως ήταν σε επεξεργασία ή σε αναμονή).

note: translators: %s is product title
en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Κάνετε την πρώτη αξιολόγηση για το προϊόν: &ldquo;%s&rdquo;

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
el_GR: Δυστυχώς, δεν είναι δυνατή η διεκπεραίωση της παραγγελίας σας καθώς η τράπεζα/έμπορος από τους οποίους ξεκίνησε έχει αρνηθεί τη συναλλαγή σας. Παρακαλούμε, επαναλάβετε την αγορά σας.

en: Clear
el_GR: Εκκαθάριση

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
el_GR: Η πληρωμή για την παραγγελία  #%1$s από %2$s έχει αποτύχει. Η παραγγελία ήταν η εξής:

note: translators: %s: taxes translators: %s: tax amount
en: (includes %s)
el_GR: (περιλαμβάνει %s)

en: Hide empty categories
el_GR: Απόκρυψη των κενών κατηγοριών

en: Failed order
el_GR: Αποτυχημένη παραγγελία

en: Invalid product ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID προϊόντος.

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
el_GR: [{site_title}]: Νέα παραγγελία #{order_number}

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
el_GR: Η ενημέρωση των δεδομένων του WooCommerce έχει ολοκληρωθεί. Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση στην τελευταία έκδοση!

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
el_GR: Σφάλμα: Το URL Παράδοσης δεν είναι προσβάσιμο: %s

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL returned response code: %s
el_GR: Σφάλμα: Το URL Παράδοσης επέστρεψε κωδικό απόκρισης: %s

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
el_GR: Παρακαλούμε, επιλέξτε κάποιες επιλογές προϊόντος πριν προσθέσετε αυτό το προϊόν στο καλάθι σας.

en: Tax class already exists
el_GR: Η κατηγορία φόρου υπάρχει ήδη

en: Standard rate
el_GR: Βασικός Συντελεστής

en: State / Zone
el_GR: Περιφέρεια / Ζώνη

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: Increasing memory allocated to PHP
el_GR: Αύξηση της μνήμης που διατίθεται για την PHP

note: Translators: %s classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
el_GR: Ο διακομιστής σας δεν έχει την κατηγορία %s ενεργοποιημένη - μερικές υπηρεσίες πληρωμής που χρησιμοποιούν το SOAP μπορεί να μη λειτουργήσουν όπως αναμένεται.

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
el_GR: Η Συμβολοσειρά Πολλαπλών byte (mbstring) χρησιμοποιείται για τη μετατροπή της κωδικοποίησης χαρακτήρων, όπως για τα emails ή για τη μετατροπή των χαρακτήρων σε πεζούς.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
el_GR: Ο διακομιστής σας δεν υποστηρίζει τις συναρτήσεις %s - αυτό είναι απαραίτητο για την καλύτερη κωδικοποίηση χαρακτήρων. Μερικές εναλλακτικές θα χρησιμοποιηθούν στη θέση τους.

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
el_GR: %1$s - Προτείνουμε ως ελάχιστη έκδοση της MySQL την 5.6. Δείτε: %2$s

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
el_GR: %1$s - Προτείνουμε να ορίσετε μνήμη τουλάχιστον 64MB. Δείτε: %2$s

en: Last page
el_GR: Τελευταία σελίδα

en: Next page
el_GR: Επόμενη σελίδα

en: First page
el_GR: Πρώτη σελίδα

en: Previous page
el_GR: Προηγούμενη σελίδα

en: Tax rate ID: %s
el_GR: ID φορολογικού συντελεστή: %s

en: No matching tax rates found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένας φορολογικός συντελεστής που να ταιριάζει.

en: Search&hellip;
el_GR: Αναζήτηση&hellip;

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
el_GR: Οι αλλαγές που κάνατε στα δεδομένα θα χαθούν αν πλοηγηθείτε μακριά από αυτή τη σελίδα χωρίς αποθήκευση.

en: Loading&hellip;
el_GR: Γίνεται φόρτωση&hellip;

en: "%s" tax rates
el_GR: Φορολογικοί συντελεστές για: "%s"

en: Manually sent
el_GR: Χειροκίνητη αποστολή

en: Manual
el_GR: Χειροκίνητη

note: translators: %s: help description with link to WP Mail logging and support page.
en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
el_GR: Οι ειδοποιήσεις μέσω email που αποστέλλονται από το WooCommerce παρατίθενται παρακάτω. Κάντε κλικ σε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για να το ρυθμίσετε.<br>%s

en: Content type
el_GR: Τύπος περιεχομένου

en: "From" address
el_GR: Διεύθυνση email "Από"

en: Footer text
el_GR: Κείμενο υποσέλιδου

en: Email notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις μέσω Email

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross daily sales
el_GR: %s μέσες ακαθάριστες ημερήσιες πωλήσεις

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross monthly sales
el_GR: %s μέσες ακαθάριστες μηνιαίες πωλήσεις

en: Average gross sales amount
el_GR: Μέσο ακαθάριστο ποσό πωλήσεων

en: Product permalinks
el_GR: Μόνιμοι σύνδεσμοι Προϊόντος

en: Setup wizard
el_GR: Οδηγός εγκατάστασης

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
el_GR: Αν χρειάζεται να αποκτήσετε πρόσβαση στον οδηγό εγκατάστασης ξανά, παρακαλούμε, πατήστε στο παρακάτω κουμπί.

en: Buy now
el_GR: Αγορά Τώρα

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
el_GR: Παραγγελία

note: translators: %s: method translators: %s: payment method translators: %s: shipping method
en: via %s
el_GR: μέσω %s

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Show more details
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων στοιχείων

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
el_GR: Σύρετε και αφήστε, ή πατήστε για να ορίσετε τη σειρά των παραλλαγών διαχειριστή

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
el_GR: Εισάγετε του παραλήπτες (χωρισμένους με κόμμα) που θα λάβουν αυτή την ειδοποίηση.

note: Translators: %s Product title.
en: %s removed.
el_GR: Το %s αφαιρέθηκε.

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Search for:
el_GR: Αναζήτηση για:

en: Tag: | Tags:
el_GR[0]: Ετικέτα:
el_GR[1]: Ετικέτες:

en: %s customer review | %s customer reviews
el_GR[0]: %s αξιολόγηση πελάτη
el_GR[1]: %s αξιολογήσεις πελατών

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Perfect
el_GR: Τέλειο

en: Good
el_GR: Καλό

en: Average
el_GR: Μέτριο

[ctx: submit button]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Order number.
el_GR: Αριθμός παραγγελίας.

en: You have not set up this type of address yet.
el_GR: Δεν έχετε καθορίσει αυτόν τον τύπο διεύθυνσης ακόμη.

note: translators: %s product name
en: %s download remaining | %s downloads remaining
el_GR[0]: Απομένει %s μεταφόρτωση
el_GR[1]: Απομένουν %s μεταφορτώσεις

en: Email you used during checkout.
el_GR: Το email που χρησιμοποιήσατε κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: Track
el_GR: Εντοπισμός

en: There are no reviews yet.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.

note: translators: %s is product title
en: Add a review
el_GR: Προσθήκη μίας αξιολόγησης

note: translators: %s is product title
en: Leave a Reply to %s
el_GR: Αφήστε μία Απάντηση στο %s

en: Rate&hellip;
el_GR: Βαθμολογίστε&hellip;

en: Not that bad
el_GR: Όχι τόσο κακό

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
el_GR: Μόνο συνδεδεμένοι πελάτες που έχουν αγοράσει αυτό το προϊόν μπορούν να αφήσουν μία αξιολόγηση.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
el_GR: Αυτό το προϊόν είναι εξαντλημένο και μή διαθέσιμο αυτή τη στιγμή.

en: Category: | Categories:
el_GR[0]: Κατηγορία:
el_GR[1]: Κατηγορίες:

en: verified owner
el_GR: επιβεβαιωμένος ιδιοκτήτης

en: You may also like&hellip;
el_GR: Μπορεί επίσης να σας αρέσει&hellip;

en: SKU:
el_GR: Κωδικός προϊόντος:

en: Very poor
el_GR: Πολύ Φτωχό

en: Your rating
el_GR: Η βαθμολογία σας

en: Your review is awaiting approval
el_GR: Η αξιολόγηση σας αναμένει έγκριση

en: Related products
el_GR: Σχετικά προϊόντα

en: Order again
el_GR: Επανάληψη Παραγγελίας

en: Order updates
el_GR: Ενημερώσεις Παραγγελίας

en: Recent orders
el_GR: Πρόσφατες Παραγγελίες

en: Available downloads
el_GR: Διαθέσιμες Μεταφορτώσεις

note: Description of the plugin
en: An ecommerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
el_GR: Μια e-commerce πλατφόρμα που θα σας βοηθήσει να πουλήσετε τα πάντα. Όμορφα.

en: Order details
el_GR: Στοιχεία παραγγελίας

en: Order ID
el_GR: Αριθμός παραγγελίας

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
el_GR: Για να εντοπίσετε την παραγγελία σας, παρακαλούμε, εισάγετε τον αριθμό της παραγγελίας σας στο παρακάτω πλαίσιο και πατήστε το κουμπί "Εντοπισμός". Αυτό θα το βρείτε στο email επιβεβαίωσης που σας έχουμε στείλει.

en: Billing email
el_GR: Email χρέωσης

en: Found in your order confirmation email.
el_GR: Βρίσκεται στο email επιβεβαίωσης της παραγγελίας.

en: Your review
el_GR: Η αξιολόγησή σας

note: translators: %s: Product title.
en: One review for %s
el_GR: Μία αξιολόγηση για %s

en: Date:
el_GR: Ημερομηνία:

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: and
el_GR: και

en: Coupon:
el_GR: Κουπόνι:

en: Free shipping coupon
el_GR: Κουπόνι δωρεάν αποστολής

note: translators: %s: Order date
en: Order &ndash; %s
el_GR: Παραγγελία &ndash; %s

note: translators: %s: page number
en: &nbsp;&ndash; Page %s
el_GR: &nbsp;&ndash; Σελίδα %s

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Cart
el_GR: Καλάθι

en: Hide if cart is empty
el_GR: Απόκρυψη αν το καλάθι είναι άδειο

note: translators: %s: minimum price translators: %s: maximum price translators: %s: rating
en: Remove filter
el_GR: Αφαίρεση φίλτρου

en: List
el_GR: Λίστα

en: Min price
el_GR: Ελάχιστη τιμή

en: Max price
el_GR: Μέγιστη τιμή

en: Price:
el_GR: Τιμή:

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Sales
el_GR: Πωλήσεις

en: ASC
el_GR: ΑΥΞ

en: Subtotal
el_GR: Υποσύνολο

note: translators: %s: Quantity.
en: Quantity
el_GR: Ποσότητα

en: Billing &amp; Shipping
el_GR: Χρέωση &amp; Αποστολή

en: Your order
el_GR: Η παραγγελία σας

en: Payment
el_GR: Πληρωμή

en: Ship to a different address?
el_GR: Αποστολή σε διαφορετική διεύθυνση;

en: Billing address
el_GR: Διεύθυνση χρέωσης

en: Shipping address
el_GR: Διεύθυνση αποστολής

en: Username or email
el_GR: Όνομα χρήστη ή email

en: Remember me
el_GR: Να με θυμάσαι

en: Sale!
el_GR: Προσφορά!

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: New password
el_GR: Νέος κωδικός

en: Re-enter new password
el_GR: Εισάγετε ξανά τον νέο κωδικό

en: Approve
el_GR: Έγκριση

en: Use a new payment method
el_GR: Χρησιμοποιήστε μία νέα μέθοδο πληρωμής

en: Email address
el_GR: Διεύθυνση email

en: Pay for order
el_GR: Πληρωμή παραγγελίας

note: translators: %s: order status
en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
el_GR: Η κατάσταση αυτής της παραγγελίας είναι &ldquo;%s&rdquo;&mdash;δεν είναι δυνατή η πληρωμή της. Παρακαλούμε, επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
el_GR: Λυπούμαστε, αυτή η παραγγελία δεν είναι έγκυρη και δεν είναι δυνατή η πληρωμή της.

en: Log in
el_GR: Σύνδεση

en: Password reset is not allowed for this user
el_GR: Η επαναφορά κωδικού δεν επιτρέπεται για αυτόν το χρήστη

en: This product is protected and cannot be purchased.
el_GR: Αυτό το προϊόν είναι προστατευμένο και δεν είναι δυνατή η αγορά του.

note: translators: %s: product name
en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
el_GR[0]: Το προϊόν %s έχει προστεθεί στο καλάθι σας.
el_GR[1]: Τα προϊόντα %s έχουν προστεθεί στο καλάθι σας.

note: translators: %s: coupon code.
en: [Remove]
el_GR: [Αφαίρεση]

en: This function should not be called before woocommerce_init.
el_GR: Αυτή η συνάρτηση δεν θα πρέπει να κληθεί πριν το woocommerce_init.

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
el_GR: Η απλήρωτη παραγγελία ακυρώθηκε - το χρονικό όριο ξεπεράστηκε.

note: translators: %s: Order date
en: Refund &ndash; %s
el_GR: Επιστροφή χρημάτων &ndash; %s

en: Default sorting
el_GR: Προκαθορισμένη ταξινόμηση

note: translators: %s: reviews count
en: Reviews (%d)
el_GR: Αξιολογήσεις (%d)

[ctx: breadcrumb]
en: Home
el_GR: Αρχική σελίδα

en: Place order
el_GR: Αποστολή παραγγελίας

en: Choose an option
el_GR: Κάντε μία επιλογή

en: Select a category
el_GR: Επιλέξτε μία κατηγορία

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
el_GR: Υπάρχει ήδη ένας λογαριασμός κατοχυρωμένος με αυτό το όνομα χρήστη. Παρακαλούμε, επιλέξτε ένα άλλο.

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: Paused
el_GR: Σε παύση

en: Attribute
el_GR: Ιδιότητα

en: Dropdown
el_GR: Πτυσσόμενο μενού

en: Query type
el_GR: Τύπος αιτήματος

en: AND
el_GR: ΚΑΙ

en: OR
el_GR: Ή

note: translators: Filter: verb "to filter"
en: Filter
el_GR: Φιλτράρισμα

en: A list or dropdown of product categories.
el_GR: Μία λίστα ή πτυσσόμενο μενού των κατηγοριών των προϊόντων.

en: Show as dropdown
el_GR: Εμφάνιση ως πτυσσόμενο μενού

en: Show product counts
el_GR: Εμφάνιση των μετρητών προϊόντων

en: Show hierarchy
el_GR: Εμφάνιση της ιεραρχίας

en: Only show children of the current category
el_GR: Εμφάνιση μόνο των παιδιών της τρέχουσας κατηγορίας

en: No product categories exist.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία κατηγορία προϊόντων.

en: Number of products to show
el_GR: Αριθμός των προϊόντων προς εμφάνιση

[ctx: Sorting order]
en: Order
el_GR: Ταξινόμηση

en: DESC
el_GR: ΦΘΙ

en: Hide free products
el_GR: Απόκρυψη των δωρεάν προϊόντων

en: Number of reviews to show
el_GR: Αριθμός των αξιολογήσεων προς εμφάνιση

note: Translators: %s App name. translators: %s: app name
en: %s would like to connect to your store
el_GR: Η εφαρμογή %s θα ήθελε να συνδεθεί στο κατάστημά σας

note: Translators: %s display name.
en: Logged in as %s
el_GR: Συνδεδεμένος/η ως %s

en: Deny
el_GR: Άρνηση

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: You may be interested in&hellip;
el_GR: Μπορεί να ενδιαφέρεστε για&hellip;

en: No products in the cart.
el_GR: Κανένα προϊόν στο καλάθι σας.

en: Checkout
el_GR: Ταμείο

en: Create an account?
el_GR: Δημιουργία ενός λογαριασμού;

en: You must be logged in to checkout.
el_GR: Πρέπει να είστε συνδεδεμένος/η για να ολοκληρώσετε την παραγγελία.

en: Click here to enter your code
el_GR: Πατήστε εδώ για να εισάγετε τον κωδικό σας

en: Click here to login
el_GR: Πατήστε εδώ για να συνδεθείτε

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
el_GR: Παρακαλούμε, συμπληρώστε τα στοιχεία σας παρακάτω για να δείτε τις διαθέσιμες μεθόδους πληρωμής.

en: Thank you. Your order has been received.
el_GR: Σας ευχαριστούμε. Έχουμε λάβει την παραγγελία σας.

note: translators: %s: Customer username
en: Username: %s
el_GR: Όνομα χρήστη: %s

note: translators: %s: Order link.
en: View order: %s
el_GR: Εμφάνιση παραγγελίας: %s

en: Lost your password?
el_GR: Χάσατε τον κωδικό σας;

en: No products were found matching your selection.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα προϊόν που να ταιριάζει με την επιλογή σας.

en: Enter a new password below.
el_GR: Εισάγετε έναν νέο κωδικό παρακάτω.

en: Username or email address
el_GR: Όνομα χρήστη ή διεύθυνση email

note: translators: %s: taxonomy name translators: %s: the attribute name.
en: Any %s
el_GR: Κάθε %s

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
el_GR: Τρέχων κωδικός (αφήστε κενό για να παραμείνει ίδιος)

en: Password change
el_GR: Αλλαγή Κωδικού

en: Return to cart
el_GR: Επιστροφή Στο Καλάθι

en: Calculate shipping
el_GR: Υπολογισμός Αποστολής

en: Update cart
el_GR: Ενημέρωση Καλαθιού

en: Application authentication request
el_GR: Αίτημα Επαλήθευσης Εφαρμογής

note: translators: %1$s: app name, %2$s: URL
en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
el_GR: Για να συνδεθείτε στην εφαρμογή %1$s θα πρέπει να είστε συνδεδεμένοι. Συνδεθείτε στο κατάστημά σας, ή <a href="%2$s">ακυρώστε και επιστρέψτε στη διεύθυνση  %1$s</a>

en: Top rated products
el_GR: Προϊόντα Καλύτερης Βαθμολογίας

en: Recent reviews
el_GR: Πρόσφατες Αξιολογήσεις

en: On-sale products
el_GR: Προϊόντα σε Έκπτωση

en: Featured products
el_GR: Προτεινόμενα Προϊόντα

en: All products
el_GR: Όλα τα Προϊόντα

en: Category order
el_GR: Σειρά Κατηγορίας

en: Active filters
el_GR: Ενεργά Φίλτρα

en: Continue shopping
el_GR: Συνεχίστε τις αγορές

en: Order fully refunded
el_GR: Έγινε πλήρης επιστροφή χρημάτων παραγγελίας

en: Invalid username or email.
el_GR: Μη έγκυρο όνομα χρήστη ή email.

en: Enter a username or email address.
el_GR: Εισαγάγετε ένα όνομα χρήστη ή διεύθυνση email.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
el_GR: Τα σύνολα της παραγγελίας έχουν ενημερωθεί. Παρακαλούμε, επιβεβαιώστε την παραγγελία σας πατώντας στο κουμπί "Αποστολή παραγγελίας" στο κάτω μέρος της σελίδας.

en: My account
el_GR: Ο Λογαριασμός Μου

en: Filter by price
el_GR: Φιλτράρισμα με τιμή

en: Filter by
el_GR: Φιλτράρισμα με

en: Recently Viewed Products
el_GR: Πρόσφατη Εμφάνιση Προϊόντων

en: Sort by popularity
el_GR: Ταξινόμηση με βάση τη δημοφιλία

en: IP Address
el_GR: Η IP Διεύθυνσή μου

en: Shipping Address 2
el_GR: Διεύθυνση Αποστολής 2

en: Billing Address 2
el_GR: Διεύθυνση Χρέωσης 2

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
el_GR: Αν έχετε αγοράσει στο κατάστημά μας παλαιότερα, παρακαλούμε, εισάγετε τα στοιχεία σας στα παρακάτω πλαίσια. Αν είστε ένας νέος πελάτης, παρακαλούμε, μεταβείτε στην ενότητα Χρέωση &amp; Αποστολή.

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
el_GR: Υπάρχουν ορισμένα προβλήματα με τα αντικείμενα στο καλάθι σας. Επιστρέψτε στη σελίδα του καλαθιού και επιλύστε αυτά τα θέματα πριν ολοκληρώσετε την παραγγελία.

en: Update totals
el_GR: Ενημέρωση συνόλου

note: translators: $1 and $2 opening and closing emphasis tags respectively
en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
el_GR: Καθώς ο φυλλομετρητής σας δεν υποστηρίζει JavaScript, ή είναι απενεργοποιημένη, παρακαλούμε, σιγουρευτείτε πως θα πατήσετε το κουμπί %1$sΕνημέρωση Συνόλων%2$s πριν δώσετε την παραγγελία σας. Μπορεί να χρεωθείτε περισσότερα από το ποσό που αναγράφεται παραπάνω αν δεν το κάνετε.

en: Bulgarian lev
el_GR: Λέβα Βουλγαρίας

en: Showing the single result
el_GR: Εμφάνιση του μοναδικού αποτελέσματος

en: Returning customer?
el_GR: Είστε ήδη πελάτης;

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
el_GR: Λυπούμαστε, φαίνεται πως δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη μέθοδος πληρωμής για την περιφέρεια που βρίσκεστε. Παρακαλούμε, επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια ή επιθυμείτε να κάνετε εναλλακτικούς διακανονισμούς.

en: Have a coupon?
el_GR: Έχετε κουπόνι;

en: New password (leave blank to leave unchanged)
el_GR: Νέος κωδικός (αφήστε κενό για να παραμείνει ίδιος)

en: Save address
el_GR: Αποθήκευση διεύθυνσης

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
el_GR: Οι ακόλουθες διευθύνσεις θα χρησιμοποιηθούν στη σελίδα ταμείου.

en: Order number:
el_GR: Αριθμός παραγγελίας:

en: Please enter a valid order ID
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε ένα έγκυρο αριθμό παραγγελίας

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
el_GR: Χάσατε τον κωδικό σας; Παρακαλούμε, εισάγετε το όνομα χρήστη ή τη διεύθυνση email σας. Θα λάβετε έναν σύνδεσμο για να δημιουργήσετε ένα νέο κωδικό μέσω email.

note: translators: %s: search query
en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης: &ldquo;%s&rdquo;

en: Confirm new password
el_GR: Επιβεβαίωση νέου συνθηματικού

en: Sort by price: high to low
el_GR: Ταξινόμηση κατά τιμή: υψηλή προς χαμηλή

en: Show hidden products
el_GR: Εμφάνιση των κρυφών προϊόντων

en: Sort by average rating
el_GR: Ταξινόμηση κατά μέση βαθμολογία

en: Click here to reset your password
el_GR: Πατήστε εδώ για να επαναφέρετε το συνθηματικό σας

note: translators: URL follows
en: To set your password, visit the following address:
el_GR: Για να ορίσετε το συνθηματικό σας, επισκεφθείτε την ακόλουθη διεύθυνση:

en: Apply coupon
el_GR: Χρήση κουπονιού

en: Cart totals
el_GR: Σύνολα καλαθιού

en: Additional information
el_GR: Επιπλέον πληροφορίες

en: Proceed to checkout
el_GR: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
el_GR: Λυπούμαστε, φαίνεται πως δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη εναλλακτική μέθοδος πληρωμής. Παρακαλούμε, επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια ή επιθυμείτε να κάνετε εναλλακτικούς διακανονισμούς.

en: Sort by price: low to high
el_GR: Ταξινόμηση κατά τιμή: χαμηλή προς υψηλή

en: Your cart is currently empty.
el_GR: Το καλάθι σας είναι προς το παρόν άδειο.

en: Please provide a valid account username.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε ένα έγκυρο όνομα χρήστη λογαριασμού.

note: translators: 1: total results 2: sorted by
en: Showing all %1$d result | Showing all %1$d results
el_GR[0]: Προβάλλονται όλα - %1$d αποτέλεσμα
el_GR[1]: Προβάλλονται όλα - %1$d αποτελέσματα

note: translators: %s: order number translators: %s: order ID translators: %s: Order ID.
en: Order #%s
el_GR: Παραγγελία #%s

en: Enable/Disable
el_GR: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση

en: Recipient(s)
el_GR: Παραλήπτης(ες)

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: Email type
el_GR: Τύπος email

en: Completed order
el_GR: Ολοκληρωμένη παραγγελία

en: New account
el_GR: Νέος λογαριασμός

en: Customer note
el_GR: Σημείωση πελάτη

en: New order
el_GR: Νέα παραγγελία

en: Plain text
el_GR: Απλό κείμενο

en: Template file copied to theme.
el_GR: Το αρχείο προτύπου αντιγράφτηκε στο θέμα.

en: Template file deleted from theme.
el_GR: Το αρχείο προτύπου διαγράφηκε από το θέμα.

en: HTML template
el_GR: Πρότυπο HTML

en: Plain text template
el_GR: Πρότυπο απλού κειμένου

en: Delete template file
el_GR: Διαγραφή αρχείου προτύπου

en: File was not found.
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε.

en: Hide template
el_GR: Απόκρυψη προτύπου

en: Instructions
el_GR: Οδηγίες

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Select shipping methods
el_GR: Επιλέξτε μεθόδους αποστολής

en: What is PayPal?
el_GR: Τι είναι το PayPal;

en: Credit card
el_GR: Πιστωτική κάρτα

en: Availability
el_GR: Διαθεσιμότητα

en: All allowed countries
el_GR: Όλες οι επιτρεπόμενες χώρες

en: Method availability
el_GR: Διαθεσιμότητα μεθόδου

en: A valid free shipping coupon
el_GR: Ένα έγκυρο κουπόνι δωρεάν αποστολής

en: Selected countries
el_GR: Επιλεγμένες χώρες

en: Fixed amount
el_GR: Σταθερό ποσό

note: translators: %s: number of orders translators: %s: count
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Αποτυχημένη <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Αποτυχημένες <span class="count">(%s)</span>

en: Select options
el_GR: Επιλογή

en: Cancelled order
el_GR: Ακυρωμένη παραγγελία

en: Enable this email notification
el_GR: Ενεργοποίηση αυτής της ειδοποίησης μέσω email

en: Choose which format of email to send.
el_GR: Επιλέξτε ποια μορφή του email θα αποστείλετε.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
el_GR: Τα emails ολοκληρωμένων παραγγελιών αποστέλλονται στους πελάτες όταν οι παραγγελίες τους χαρακτηρίζονται ολοκληρωμένες και συνήθως υποδεικνύουν πως οι παραγγελίες τους έχουν αποσταλεί.

en: Order detail emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
el_GR: Τα emails με τις λεπτομέρειες της παραγγελίας μπορούν να αποσταλούν στους πελάτες και περιέχουν τα στοιχεία παραγγελίας τους και τους συνδέσμους πληρωμής.

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
el_GR: Τα emails σημείωσης πελάτη αποστέλλονται όταν προσθέτετε μία σημείωση σε μία παραγγελία.

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
el_GR: Σημείωση που προστέθηκε στην παραγγελία σας στον ιστότοπο {site_title} στις {order_date}

en: A note has been added to your order
el_GR: Μία σημείωση έχει προστεθεί στην παραγγελία σας

en: Thank you for your order
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
el_GR: Αυτή είναι μία ειδοποίηση παραγγελίας που αποστέλλεται στους πελάτες και περιέχει τα στοιχεία της παραγγελίας μετά την πληρωμή.

en: Refunded order
el_GR: Επιστρεφόμενη παραγγελία

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
el_GR: Τα emails νέων παραγγελιών αποστέλλονται σε επιλεγμένους παραλήπτες όταν ληφθεί η νέα παραγγελία.

en: Multipart
el_GR: Με πολλαπλά μέρη

en: Could not write to template file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή στο αρχείο προτύπου.

en: Copy file to theme
el_GR: Αντιγραφή αρχείου στο θέμα

en: View template
el_GR: Εμφάνιση προτύπου

en: This controls the title which the user sees during checkout.
el_GR: Αυτό ελέγχει τον τίτλο που βλέπει ο χρήστης κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
el_GR: Η περιγραφή της μεθόδου πληρωμής που θα βλέπει ο πελάτης κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: Remove selected account(s)
el_GR: Αφαίρεση επιλεγμένου(ων) λογαριασμού(ών)

en: Awaiting BACS payment
el_GR: Αναμένει πληρωμή μέσω BACS

en: Payment method description that the customer will see on your website.
el_GR: Η περιγραφή της μεθόδου πληρωμής που ο πελάτης θα δει στον ιστότοπό σας.

en: Pay with cash upon delivery.
el_GR: Πληρωμή με μετρητά κατά την παράδοση.

en: Enable for shipping methods
el_GR: Ενεργοποίηση για τις μεθόδους αποστολής

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
el_GR: Αν η Αντικαταβολή είναι διαθέσιμη για συγκεκριμένες μεθόδους, ορίστε το εδώ. Αφήστε κενό για να την ενεργοποιήσετε για όλες τις μεθόδους.

en: Accept for virtual orders
el_GR: Αποδοχή για εικονικές παραγγελίες

en: Accept COD if the order is virtual
el_GR: Να δέχεστε την Αντικαταβολή αν η παραγγελία είναι εικονική

en: Payment to be made upon delivery.
el_GR: Η πληρωμή θα γίνει κατά την παράδοση.

en: Proceed to PayPal
el_GR: Μετάβαση στο PayPal

note: translators: %s: currency code.
en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
el_GR: Σφάλμα επικύρωσης: τα νομίσματα στο PayPal δεν ταιριάζουν (κωδικός %s).

note: translators: %s: Amount.
en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
el_GR: Σφάλμα επικύρωσης: τα ποσά στο PayPal δεν ταιριάζουν (ακαθάριστα %s).

note: translators: %s: email address .
en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
el_GR: Σφάλμα επικύρωσης: το PayPal IPN απάντησε από διαφορετική διεύθυνση email (%s).

en: IPN payment completed
el_GR: Η πληρωμή IPN ολοκληρώθηκε

note: translators: %s: payment status.
en: Payment %s via IPN.
el_GR: Πληρωμή %s μέσω IPN.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s reversed
el_GR: Η πληρωμή για την παραγγελία %s έχει αντιστραφεί

note: translators: %s: order link.
en: Reversal cancelled for order #%s
el_GR: Η αντιστροφή ακυρώθηκε για την παραγγελία #%s

note: translators: 1: Payment amount
en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
el_GR: Σφάλμα επικύρωσης: τα ποσά στο PayPal δεν ταιριάζουν (ποσό %s).

en: PDT payment completed
el_GR: Η πληρωμή PDT ολοκληρώθηκε

note: translators: %s: Order shipping method
en: Shipping via %s
el_GR: Αποστολή μέσω %s

en: This controls the description which the user sees during checkout.
el_GR: Αυτό ελέγχει την περιγραφή την οποία βλέπει ο χρήστης κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
el_GR: Πληρωμή μέσω PayPal. Μπορείτε να πληρώσετε με την πιστωτική σας κάρτα αν δεν έχετε έναν λογαριασμό στο PayPal.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε τη διεύθυνση email στο PayPal. Αυτό είναι απαραίτητο για να λάβουμε την πληρωμή.

en: Enable PayPal sandbox
el_GR: Ενεργοποίηση της περιοχής δοκιμών του PayPal

en: Enable logging
el_GR: Ενεργοποίηση του αρχείου καταγραφής

en: Advanced options
el_GR: Επιλογές για προχωρημένους

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
el_GR: Αν το κύριο email σας στο PayPal διαφέρει από το email στο PayPal που εισάγατε παραπάνω, εισάγετε το κύριο email παραλήπτη σας για τον λογαριασμό σας στο PayPal εδώ. Αυτό χρησιμοποιείται για να επικυρωθούν τα αιτήματα IPN.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
el_GR: Ενεργοποιήστε προαιρετικά τη "Μεταφορά Δεδομένων Πληρωμής" (Προφίλ > Προφίλ και Ρυθμίσεις > Τα Εργαλεία Πώλησής Μου > Προτιμήσεις Ιστότοπου) και έπειτα αντιγράψτε το τεκμήριο της ταυτότητάς σας εδώ. Αυτό θα επιτρέψει την επιβεβαίωση των πληρωμών χωρίς τη χρήση του PayPal IPN.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε ένα πρόθεμα για τα νούμερα των τιμολογίων σας. Αν χρησιμοποιείτε τον λογαριασμό σας στο PayPal για πολλαπλά καταστήματα σιγουρευτείτε πως αυτό το πρόθεμα θα είναι μοναδικό καθώς το PayPal δεν θα επιτρέψει παραγγελίες με τον ίδιο αριθμό τιμολογίου.

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
el_GR: Αποστολή των στοιχείων αποστολής στο PayPal αντί των στοιχείων χρέωσης.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
el_GR: Επιλέξτε αν επιθυμείτε να δεσμεύσετε τα χρήματα αμέσως ή μόνο να εγκρίνετε την πληρωμή.

en: Capture
el_GR: Δέσμευση

en: Authorize
el_GR: Έγκριση

en: Get your API credentials from PayPal.
el_GR: Λάβετε τα διαπιστευτήρια API σας από το PayPal.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
el_GR: Εισάγετε ένα κόστος (χωρίς φόρο) ή ποσό, π.χ. <code>10.00 * [qty]</code>.

en: A minimum order amount OR a coupon
el_GR: Ένα ελάχιστο ποσό παραγγελίας Ή ένα κουπόνι

en: A minimum order amount AND a coupon
el_GR: Ένα ελάχιστο ποσό παραγγελίας ΚΑΙ ένα κουπόνι

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
el_GR: Οι χρήστες θα χρειαστεί να ξοδέψουν αυτό το ποσό για να λάβουν δωρεάν αποστολή (αν είναι ενεργοποιημένη παραπάνω).

en: Select some countries
el_GR: Επιλέξτε μερικές χώρες

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
el_GR: Αυτοί οι συντελεστές αποτελούν επιπρόθετες επιλογές αποστολής με επιπρόσθετα κόστη (με βάση τον πάγιο συντελεστή).

en: Excluding selected countries
el_GR: Εξαιρουμένων των επιλεγμένων χωρών

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: How to calculate delivery charges
el_GR: Πως να υπολογίσετε τις χρεώσεις παράδοσης

en: Percentage of cart total
el_GR: Ποσοστό του συνόλου του καλαθιού

en: Fixed amount per product
el_GR: Σταθερό ποσό ανά προϊόν

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
el_GR: Τι τέλος θέλετε να χρεώνετε για την τοπική παράδοση, δεν λαμβάνεται υπόψη αν επιλέξετε δωρεάν. Αφήστε κενό για απενεργοποίηση.

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
el_GR: Ποιοι ZIP/ταχυδρομικοί κωδικοί είναι διαθέσιμοι για τοπική παράδοση;

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
el_GR: Ποιοι ZIP/ταχυδρομικοί κωδικοί είναι διαθέσιμοι για παραλαβή στο κατάστημα;

en: Shipping costs updated.
el_GR: Τα κόστη αποστολής ενημερώθηκαν.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
el_GR: Παρακαλούμε, στείλτε μία επιταγή στο Όνομα Καταστήματος, Διεύθυνση Καταστήματος, Πόλη Καταστήματος, Περιφέρεια Καταστήματος, Ταχυδρομικός Κώδικας Καταστήματος.

en: Allowed ZIP/post codes
el_GR: Επιτρεπόμενοι ZIP/Ταχυδρομικοί Κώδικες

en: Minimum order amount
el_GR: Ελάχιστο Ποσό Παραγγελίας

en: Free shipping requires...
el_GR: Η Δωρεάν Αποστολή Απαιτεί...

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
el_GR: Όνομα επιλογής | Επιπρόσθετο κόστος [+- Ποσοστά%] | Ανά τύπο κόστους (παραγγελία, κατηγορία, ή προϊόν)

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
el_GR: Ένας ανά σειρά: Όνομα Επιλογής | Επιπρόσθετο Κόστος [+- Ποσοστά] | Ανά Τύπο Κόστους (παραγγελία, κατηγορία, ή προϊόν) Παράδειγμα: <code>Μήνυμα Προτεραιότητας | 6.95 [+ 0.2%] | παραγγελία</code>.

en: Additional rates
el_GR: Επιπρόσθετοι Συντελεστές

en: Calculation type
el_GR: Τύπος Υπολογισμού

en: Method title
el_GR: Τίτλος μεθόδου

en: Flat rate
el_GR: Σταθερός Συντελεστής

note: translators: %s: URL
en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
el_GR: Εισαγάγετε τα διαπιστευτήρια για το API σας στο PayPal για να διεκπεραιώνετε επιστροφές χρημάτων μέσω PayPal. Μάθετε πως να αποκτήσετε πρόσβαση στα <a href="%s">διαπιστευτήρια για το API σας στο PayPal</a>.

en: API credentials
el_GR: Διαπιστευτήρια API

en: Payment action
el_GR: Ενέργεια Πληρωμής

en: Address override
el_GR: Παράκαμψη Διεύθυνσης

en: Invoice prefix
el_GR: Πρόθεμα Τιμολογίου

en: PayPal identity token
el_GR: Τεκμήριο Ταυτότητας PayPal

en: Receiver email
el_GR: Email Παραλήπτη

en: Debug log
el_GR: Αρχείο καταγραφής αποσφαλμάτωσης

en: PayPal sandbox
el_GR: Περιοχή Δοκιμών PayPal

en: Enable PayPal Standard
el_GR: Ενεργοποίηση του βασικού PayPal

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: order link.
en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
el_GR: Έχει γίνει ακύρωση της αντιστροφής για την παραγγελία #%1$s. Παρακαλούμε, ελέγξτε την κατάσταση της πληρωμής και ενημερώστε την κατάσταση παραγγελίας αναλόγως εδώ: %2$s

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
el_GR: Η παραγγελία #%1$s έχει χαρακτηριστεί σε αναμονή εξαιτίας μίας αντιστροφής - κωδικός αιτιολογίας PayPal: #%2$s

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
el_GR: Η παραγγελία #%1$sέχει χαρακτηριστεί ως επιστρεφόμενη - κωδικός αιτιολογίας PayPal: %2$s

note: translators: %s: pending reason. translators: 1: Pending reason
en: Payment pending (%s).
el_GR: Εκκρεμεί πληρωμή (%s)

en: Gateway disabled
el_GR: Απενεργοποιημένη Υπηρεσία Πληρωμής

en: PayPal acceptance mark
el_GR: Λογότυπο Αποδοχής PayPal

en: Enable check payments
el_GR: Ενεργοποίηση των Πληρωμών μέσω Επιταγής

en: Branch code
el_GR: Κωδικός Υποκαταστήματος

en: Routing number
el_GR: Αριθμός Δρομολόγησης

en: Bank code
el_GR: Κωδικός Τράπεζας

en: Branch sort
el_GR: Sort Υποκαταστήματος

en: Bank transit number
el_GR: Αριθμός Τράπεζας Διέλευσης

en: Our bank details
el_GR: Τα στοιχεία της τράπεζάς μας

en: + Add account
el_GR: + Προσθήκη Λογαριασμού

en: Bank name
el_GR: Όνομα Τράπεζας

en: Sort code
el_GR: Κωδικός sort

en: Direct bank transfer
el_GR: Άμεση Τραπεζική Μεταφορά

en: Enable bank transfer
el_GR: Ενεργοποίηση τραπεζικής μεταφοράς

note: translators: %s: Path to template file
en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
el_GR: Αυτό το πρότυπο έχει παρακαμφθεί από το θέμα σας και μπορεί να βρεθεί στο: %s.

en: Partial refund email heading
el_GR: Κεφαλίδα email μερικής επιστροφής χρημάτων

en: Full refund email heading
el_GR: Κεφαλίδα email πλήρους επιστροφής χρημάτων

en: Partial refund subject
el_GR: Θέμα μερικής επιστροφής χρημάτων

en: Full refund subject
el_GR: Θέμα πλήρους επιστροφής χρημάτων

en: Email heading (paid)
el_GR: Κεφαλίδα Email (πληρωμένο)

en: Email heading
el_GR: Κεφαλίδα email

note: translators: %s: admin email translators: %s: WP admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
el_GR: Εισάγετε τους παραλήπτες (χωρισμένους με κόμμα) για αυτό το email. Προκαθορσιμένη τιμή είναι το %s.

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
el_GR: Τα emails των παραγγελιών για τις οποίες γίνεται επιστροφή χρημάτων αποστέλλονται στους πελάτες όταν γίνεται επιστροφή χρημάτων των παραγγελιών τους.

en: Delivery fee
el_GR: Τέλος χρέωσης παράδοσης

en: Fee type
el_GR: Τύπος Τέλους χρέωσης

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
el_GR: Υποστηρίζει τους ακόλουθους δείκτες τοποθέτησης: <code>[qty]</code> = αριθμός προϊόντων, <code>[cost]</code> = κόστος προϊόντων, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = τέλος χρέωσης με βάση ποσοστό.

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
el_GR: Έχει γίνει επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας #{order_number} από τον ιστότοπο {site_title}

note: translators: %s: Order ID.
en: [Order #%s]
el_GR: [Παραγγελία #%s]

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
el_GR: Κάντε την πληρωμή σας απευθείας στον τραπεζικό μας λογαριασμό. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το ID της παραγγελίας σας ως αποδεικτικό πληρωμής. Η παραγγελία σας δε θα αποσταλεί μέχρι να γίνει εκκαθάριση του ποσού στο λογαριασμό μας.

en: Account details
el_GR: Στοιχεία λογαριασμού

en: Processing order
el_GR: Παραγγελία σε επεξεργασία

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
el_GR: Τα emails αποτυχημένων παραγγελιών αποστέλλονται σε επιλεγμένους παραλήπτες όταν οι παραγγελίες έχουν χαρακτηριστεί ως αποτυχημένες (αν προηγουμένως βρίσκονταν σε επεξεργασία ή σε αναμονή).

note: translators: 1: Refund amount, 2: Refund ID
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
el_GR: Επιστροφή χρημάτων %1$s - Ταυτότητα επιστροφής χρημάτων: %2$s

en: Welcome to {site_title}
el_GR: Καλώς ήλθατε στο {site_title}!

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
el_GR: Έχει γίνει μερική επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία σας #{order_number} από το {site_title}

en: Account number
el_GR: Αριθμός λογαριασμού

en: PayPal Standard does not support your store currency.
el_GR: Το PayPal Standard δεν υποστηρίζει το νόμισμα του καταστήματός σας.

en: Reset password
el_GR: Επαναφορά συνθηματικού

en: Account name
el_GR: Δικαιούχος Λογαριασμού

en: Are you sure you want to delete this template file?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αρχείο προτύπου;

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
el_GR: Διαχωρίστε τους κωδικούς με ένα κόμμα. Είναι αποδεκτοί χαρακτήρες αντικατάστασης (wildcards), π.χ. το <code>P*</code> θα ταιριάξει με τον ταχυδρομικό κώδικα PE30. Επίσης, δέχεται μοτίβο (Pattern), π.χ. το <code>NG1___</code> θα ταίριαζε με το NG1 1AA αλλά όχι με το NG10 1AA

en: Shipping class costs
el_GR: Κόστη κλάσης αποστολής

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
el_GR: Αυτά τα κόστη μπορούν να προστεθούν προαιρετικά με βάση την <a href="%s">κλάση αποστολής των προϊόντων</a>.

note: translators: %s: shipping class name
en: "%s" shipping class cost
el_GR: Κόστος κλάσης αποστολής "%s"

en: No shipping class cost
el_GR: Κόστος εάν δεν υπάρχει κλάση αποστολής

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
el_GR: Ανά κλάση: Χρέωση μεταφορικών για κάθε κλάση αποστολής ξεχωριστά

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
el_GR: Ανά παραγγελία: Χρέωση μεταφορικών για την πιο ακριβή κλάση αποστολής

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
el_GR: Οδηγίες που θα προστεθούν στη σελίδα επιβεβαίωσης της παραγγελίας (thank you page) και στα emails.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
el_GR: Οδηγίες που θα προστεθούν στη σελίδα επιβεβαίωσης της παραγγελίας (thank you page).

en: Error 404
el_GR: Σφάλμα 404

note: translators: %s: product tag
en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Προϊόντα με ετικέτα &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: search term
en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %d: page number translators: %d: Page number. translators: %d is the page number (1, 2, 3...).
en: Page %d
el_GR: Σελίδα %d

en: VAT
el_GR: ΦΠΑ

en: (incl. VAT)
el_GR: (με ΦΠΑ)

en: Suburb
el_GR: Προάστιο

en: District
el_GR: Περιοχή

en: Province
el_GR: Επαρχία

en: Municipality
el_GR: Δήμος

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Coupon is not valid.
el_GR: Το κουπόνι δεν είναι έγκυρο.

en: File not found
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: Note
el_GR: Σημείωση

note: Translators: %s Product title.
en: You can only have 1 %s in your cart.
el_GR: Μπορείτε να έχετε μόνο 1 %s στο καλάθι σας.

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Use as product image
el_GR: Χρήση ως εικόνα προϊόντος

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
el_GR: Ετικέτες

[ctx: Admin menu name]
en: Products
el_GR: Προϊόντα

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
el_GR: Κουπόνια

en: Invalid nonce verification
el_GR: Μη έγκυρη επαλήθευση nonce

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Invalid shipping method!
el_GR: Μη εκυρη μέθοδος αποστολής!

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
el_GR: Λυπούμαστε, υπήρξε ένα πρόβλημα κατά την αφαίρεση αυτού του κουπονιού.

en: Coupon has been removed.
el_GR: Το κουπόνι έχει αφαιρεθεί.

en: Sorry, your session has expired.
el_GR: Λυπούμαστε, η συνεδρία σας έχει λήξει.

en: Invalid refund amount
el_GR: Μη έγκυρο ποσό επιστροφής χρημάτων

en: Description is missing.
el_GR: Η περιγραφή λείπει.

en: User is missing.
el_GR: Ο χρήστης λείπει.

en: Permissions is missing.
el_GR: Τα δικαιώματα λείπουν.

en: API Key updated successfully.
el_GR: Το Κλειδί API ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Dismiss this notice.
el_GR: Απόρριψη αυτής της ειδοποίησης.

en: View coupons
el_GR: Εμφάνιση κουπονιών

en: View customers
el_GR: Εμφάνιση πελατών

en: View orders and sales reports
el_GR: Εμφάνιση αναφορών παραγγελιών και πωλήσεων

en: View products
el_GR: Εμφάνιση προϊόντων

en: Create webhooks
el_GR: Δημιουργία webhooks

en: Create coupons
el_GR: Δημιουργία κουπονιών

en: Create customers
el_GR: Δημιουργία πελατών

en: Create orders
el_GR: Δημιουργία παραγγελιών

en: Create products
el_GR: Δημιουργία προϊόντων

en: View and manage coupons
el_GR: Εμφάνιση και διαχείριση κουπονιών

en: View and manage customers
el_GR: Εμφάνιση και διαχείριση πελατών

en: View and manage orders and sales reports
el_GR: Εμφάνιση και διαχείριση αναφορών παραγγελιών και πωλήσεων

en: View and manage products
el_GR: Εμφάνιση και διαχείριση προϊόντων

note: translators: %s: scope
en: Invalid scope %s
el_GR: Μη έγκυρο πεδίο εφαρμογής %s

note: translators: %s: url
en: The %s is not a valid URL
el_GR: Το %s δεν είναι ένα έγκυρο URL

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
el_GR: Ένα σφάλμα παρουσιάστηκε στο αίτημα και κατά τη χρονική στιγμή δεν ήταν δυνατή η αποστολή των δεδομένων καταναλωτή

note: translators: %s: tag name
en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Άρθρα με ετικέτα &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
el_GR: Συντάκτης: %s

note: translators: %s: product name
en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
el_GR: Το προϊόν %s έχει αφαιρεθεί από το καλάθι σας επειδή δεν είναι πια διαθέσιμο προς αγορά. Παρακαλούμε, επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
el_GR: Ένα προϊόν που δεν είναι πια διαθέσιμο αφαιρέθηκε από το καλάθι σας.

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
el_GR: Η λήψη του καλαθιού δεν πρέπει να κληθεί πριν την ενέργεια του wp_loaded.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν είναι δυνατή η αγορά αυτού του προϊόντος.

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη του προϊόντος &quot;%s&quot; στο καλάθι επειδή το προϊόν έχει εξαντληθεί.

en: Account username
el_GR: Όνομα χρήστη λογαριασμού

en: We were unable to process your order, please try again.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η διεκπεραίωση της παραγγελίας σας, παρακαλούμε, δοκιμάστε ξανά.

note: translators: %s: shop cart url
en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
el_GR: Λυπούμαστε, η συνεδρία σας έχει λήξει. <a href="%s" class="wc-backward">Επιστροφή στο κατάστημα</a>

note: translators: %s: shipping location (prefix e.g. 'to' + ISO 3166-1 alpha-2 country code)
en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
el_GR: Δυστυχώς <strong>δεν κάνουμε αποστολή %s</strong>. Παρακαλούμε, εισάγετε μία εναλλακτική διεύθυνση αποστολής.

en: Invalid payment method.
el_GR: Μη έγκυρη μέθοδος πληρωμής.

en: Please rate the product.
el_GR: Παρακαλούμε, βαθμολογήστε το προϊόν.

en: the
el_GR: στη χώρα

en: (incl. tax)
el_GR: (με φόρο)

en: (ex. VAT)
el_GR: (χωρίς ΦΠΑ)

en: (ex. tax)
el_GR: (χωρίς φόρο)

en: Canton
el_GR: Καντόνι

en: Region
el_GR: Περιφέρεια

en: Town / District
el_GR: Πόλη / Περιοχή

en: County
el_GR: Κομητεία

en: Prefecture
el_GR: Νομαρχία

en: Coupon code applied successfully.
el_GR: Ο κωδικός του κουπονιού χρησιμοποιήθηκε με επιτυχία.

en: Coupon code removed successfully.
el_GR: Ο κωδικός του κουπονιού αφαιρέθηκε με επιτυχία.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
el_GR: Λυπούμαστε, φαίνεται πως το κουπόνι "%s" δεν είναι έγκυρο - έχει αφαιρεθεί από την παραγγελία σας.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
el_GR: Λυπούμαστε, το κουπόνι "%s" έχει ήδη χρησιμοποιηθεί και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συνδυασμό με άλλα κουπόνια.

en: Please enter a coupon code.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε έναν κωδικό κουπονιού.

en: Invalid download link.
el_GR: Μη έγκυρος σύνδεσμος μεταφόρτωσης.

en: Invalid order.
el_GR: Μη έγκυρη παραγγελία.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
el_GR: Λυπούμαστε, έχετε ξεπεράσει το όριο μεταφόρτωσης σας για αυτό το αρχείο

en: Sorry, this download has expired
el_GR: Λυπούμαστε, αυτή η μεταφόρτωση έχει λήξει

en: You must be logged in to download files.
el_GR: Πρέπει να είστε συνδεδεμένος για να μεταφορτώσετε αρχεία.

en: Log in to Download Files
el_GR: Συνδεθείτε για να Μεταφορτώσετε Αρχεία

en: This is not your download link.
el_GR: Αυτός δεν είναι ο δικός σας σύνδεσμος μεταφόρτωσης.

en: No file defined
el_GR: Δεν καθορίστηκε κανένα αρχείο

en: Product low in stock
el_GR: Προϊόν χαμηλό σε απόθεμα

en: Product out of stock
el_GR: Προϊόν εξαντλημένο

note: translators: %s: product name
en: %s is out of stock.
el_GR: Το προϊόν %s είναι εξαντλημένο.

note: translators: 1: backordered quantity 2: product name 3: order number
en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
el_GR: %1$s μονάδες του %2$s βρίσκονται σε λίστα αναμονής στην παραγγελία #%3$s.

en: Please provide a valid email address.
el_GR: Παρακαλούμε, δώστε μία έγκυρη διεύθυνση email.

en: This email address is already registered.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση email έχει ήδη καταχωρηθεί.

en: Please fill out all password fields.
el_GR: Παρακαλούμε, συμπληρώστε όλα τα πεδία κωδικού.

en: Please enter your current password.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε τον τρέχοντα κωδικό σας.

en: Please re-enter your password.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε ξανά τον κωδικό σας.

en: New passwords do not match.
el_GR: Οι νέοι κωδικοί δεν ταιριάζουν.

en: Your current password is incorrect.
el_GR: Ο τρέχων κωδικός σας δεν είναι σωστός.

en: Account details changed successfully.
el_GR: Τα στοιχεία του λογαριασμού άλλαξαν με επιτυχία.

en: Cart updated.
el_GR: Το καλάθι ενημερώθηκε.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
el_GR: Το καλάθι γέμισε με τα προϊόντα από την προηγούμενη παραγγελία σας.

en: Order cancelled by customer.
el_GR: Η παραγγελία ακυρώθηκε από τον πελάτη.

en: Your order was cancelled.
el_GR: Η παραγγελία σας ακυρώθηκε.

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
el_GR: Δεν είναι δυνατή πια η ακύρωση της παραγγελίας σας. Παρακαλούμε, επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
el_GR: Παρακαλούμε, επιλέξτε την ποσότητα των προϊόντων που επιθυμείτε να προσθέσετε στο καλάθι σας&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
el_GR: Παρακαλούμε, επιλέξτε ένα προϊόν για να το προσθέσετε στο καλάθι σας&hellip;

note: translators: %s: Attribute name.
en: %s is a required field | %s are required fields
el_GR[0]: Το %s είναι ένα απαιτούμενο πεδίο
el_GR[1]: Τα %s είναι απαιτούμενα πεδία

en: Please choose product options&hellip;
el_GR: Παρακαλούμε, επιλέξτε τα χαρακτηριστικά του προϊόντος&hellip;

en: Username is required.
el_GR: Το όνομα χρήστη απαιτείται.

en: Please enter your password.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε τον κωδικό σας.

en: Passwords do not match.
el_GR: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν.

en: Please select a rating
el_GR: Παρακαλούμε, επιλέξτε μία βαθμολογία

en: required
el_GR: απαιτείται

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
el_GR: Λυπούμαστε, κανένα προϊόν δεν ταίριαξε με την επιλογή σας. Παρακαλούμε, επιλέξτε έναν διαφορετικό συνδυασμό.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
el_GR: Λυπούμαστε, αυτό το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο. Παρακαλούμε, επιλέξτε έναν διαφορετικό συνδυασμό.

note: translators: %s: attribute name
en: Search %s
el_GR: Αναζήτηση για %s

note: translators: %s: attribute name
en: All %s
el_GR: Όλα τα %s

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s
el_GR: Γονέας του %s

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s:
el_GR: Γονέας του %s:

note: translators: %s: attribute name translators: %s: Address title
en: Edit %s
el_GR: Επεξεργασία του %s

note: translators: %s: attribute name
en: Update %s
el_GR: Ενημέρωση του %s

note: translators: %s: attribute name
en: New %s
el_GR: Νέα %s

en: Set product image
el_GR: Ορισμός της εικόνας προϊόντος

en: Remove product image
el_GR: Αφαίρεση της εικόνας προϊόντος

en: This is where store orders are stored.
el_GR: Εδώ αποθηκεύονται οι παραγγελίες του καταστήματός σας.

en: Refunds
el_GR: Επιστροφές χρημάτων

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε νέα κουπόνια τα οποία μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι πελάτες σας στο κατάστημά σας.

note: translators: %s: number of orders
en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Ολοκληρωμένη <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Ολοκληρωμένες <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: number of orders
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Ακυρωμένη <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Ακυρωμένες <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Refunded
el_GR: Επιστροφή χρημάτων

note: translators: %s: number of orders
en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Επιστροφή χρημάτων <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Επιστροφή χρημάτων <span class="count">(%s)</span>

en: Customer details
el_GR: Στοιχεία πελάτη

en: State / County
el_GR: Περιφέρεια

en: Parent coupon
el_GR: Γονικό Κουπόνι

en: No coupons found in trash
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα Κουπόνι στον κάδο ανακύκλωσης

en: No coupons found
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα Κουπόνι

en: Search coupons
el_GR: Αναζήτηση Κουπονιών

en: View coupon
el_GR: Εμφάνιση Κουπονιού

en: New coupon
el_GR: Νέο Κουπόνι

en: Edit coupon
el_GR: Επεξεργασία Κουπονιού

en: Add coupon
el_GR: Προσθήκη Κουπονιού

en: Parent orders
el_GR: Γονικές Παραγγελίες

en: No orders found in trash
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία Παραγγελία στον κάδο ανακύκλωσης

en: No orders found
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία Παραγγελία

en: Search orders
el_GR: Αναζήτηση Παραγγελιών

en: Edit order
el_GR: Επεξεργασία Παραγγελίας

en: Add order
el_GR: Προσθήκη Παραγγελίας

en: Product image
el_GR: Εικόνα Προϊόντος

en: Parent product
el_GR: Γονικό Προϊόν

en: No products found in trash
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα Προϊόν στον κάδο ανακύκλωσης

en: No products found
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα Προϊόν

en: Search products
el_GR: Αναζήτηση Προϊόντων

en: View product
el_GR: Εμφάνιση Προϊόντος

en: New product
el_GR: Νέο Προϊόν

en: Edit product
el_GR: Επεξεργασία Προϊόντος

en: Premium support
el_GR: Premium Υποστήριξη

en: API docs
el_GR: Τεκμηρίωση API

en: View WooCommerce API docs
el_GR: Εμφάνιση της Τεκμηρίωσης API του WooCommerce

en: View WooCommerce documentation
el_GR: Εμφάνιση της Τεκμηρίωσης του WooCommerce

en: View WooCommerce settings
el_GR: Εμφάνιση των Ρυθμίσεων του WooCommerce

en: Product backorder
el_GR: Λίστα αναμονής Προϊόντος

note: translators: 1: state field 2: valid states
en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
el_GR: Το %1$s δεν είναι έγκυρο. Παρακαλούμε, εισαγάγετε ένα από τα ακόλουθα: %2$s

note: translators: %s: email address translators: %s: Email address.
en: %s is not a valid email address.
el_GR: Η %s δεν είναι έγκυρη διεύθυνση email.

note: translators: %s: phone number translators: %s: Phone number.
en: %s is not a valid phone number.
el_GR: Το %s δεν είναι έγκυρος τηλεφωνικός αριθμός.

note: translators: %s: field name translators: %s: Field name.
en: %s is a required field.
el_GR: Το %s είναι απαιτούμενο πεδίο.

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
el_GR: Σημειώσεις σχετικά με την παραγγελία σας, π.χ. ειδικές σημειώσεις για την παράδοση.

note: translators: 1: quantity in stock 2: current quantity
en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη αυτής της ποσότητας στο καλάθι &mdash; έχουμε %1$s σε απόθεμα και έχετε ήδη %2$s στο καλάθι σας.

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock
en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
el_GR: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη αυτής της ποσότητας του προϊόντος &quot;%1$s&quot; στο καλάθι επειδή δεν υπάρχει αρκετό απόθεμα (%2$s εναπομείναντα).

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
el_GR: Λυπούμαστε, το προϊόν "%s" έχει εξαντληθεί. Παρακαλούμε, επεξεργαστείτε το καλάθι σας και δοκιμάστε ξανά. Ζητούμε συγγνώμη για οποιαδήποτε ταλαιπωρία προκλήθηκε.

note: translators: %s: error message
en: Access denied
el_GR: Δεν Επιτρέπεται η Πρόσβαση

note: translators: 1: product ID 2: old stock level 3: new stock level
en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
el_GR: Το απόθεμα του προϊόντος #%1$s αυξήθηκε από %2$s σε %3$s.

en: Product tags
el_GR: Ετικέτες προϊόντος

en: The callback_url needs to be over SSL
el_GR: Το callback_url πρέπει να γίνει μέσω SSL

en: Address changed successfully.
el_GR: Η διεύθυνση άλλαξε με επιτυχία.

en: No webhooks found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα Webhook.

en: You do not have permission to access this page
el_GR: Δεν έχετε δικαιώμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα

en: Refund failed.
el_GR: Η επιστροφή χρημάτων απέτυχε.

note: translators: %s number of products in cart. translators: %d is the count of products.
en: %d product | %d products
el_GR[0]: %d προϊόν
el_GR[1]: %d προϊόντα

[ctx: Order status]
en: Completed
el_GR: Ολοκληρωμένη

[ctx: Order status]
en: Cancelled
el_GR: Ακυρωμένη

note: translators: %s: number of orders
en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Σε αναμονή <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Σε αναμονή <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: On hold
el_GR: Σε αναμονή

note: translators: %s: number of orders
en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Σε επεξεργασία <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Σε επεξεργασία <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Processing
el_GR: Σε επεξεργασία

note: translators: %s: number of orders
en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Εκκρεμεί πληρωμή <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Εκκρεμούν πληρωμές <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Pending payment
el_GR: Εκκρεμεί πληρωμή

en: Town / City
el_GR: Πόλη / Κωμόπολη

en: Postcode / ZIP
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας

[ctx: Order status]
en: Failed
el_GR: Αποτυχημένη

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα.

en: Add new coupon
el_GR: Προσθήκη νέου κουπονιού

en: Add new order
el_GR: Προσθήκη νέας παραγγελίας

en: Add new product
el_GR: Προσθήκη νέου προϊόντος

note: translators: %s: attribute name
en: Add new %s
el_GR: Προσθήκη νέας ιδιότητας %s

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
el_GR: Κλάσεις αποστολής

en: Search shipping classes
el_GR: Αναζήτηση κλάσεων αποστολής

en: All shipping classes
el_GR: Όλες οι κλάσεις αποστολής

en: Parent shipping class
el_GR: Γονική κλάση αποστολής

en: Parent shipping class:
el_GR: Γονική κλάση αποστολής:

en: Edit shipping class
el_GR: Επεξεργασία κλάσης αποστολής

en: Update shipping class
el_GR: Ενημέρωση κλάσης αποστολής

en: Add new shipping class
el_GR: Προσθήκη νέας κλάσης αποστολής

en: New shipping class Name
el_GR: Όνομα νέας κλάσης αποστολής

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon code "%s" already applied!
el_GR: Ο κωδικός κουπονιού "%s" έχει ήδη εφαρμοστεί!

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to your cart contents.
el_GR: Λυπούμαστε, το κουπόνι "%s" δεν μπορεί να εφαρμοστεί στα περιεχόμενα του καλαθιού σας.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not valid for sale items.
el_GR: Λυπούμαστε, το κουπόνι "%s" δεν είναι έγκυρο για προϊόντα σε προσφορά.

en: Coupon does not exist.
el_GR: Το κουπόνι δεν υπάρχει.

en: Coupon | Coupons
el_GR[0]: Κουπόνι
el_GR[1]: Κουπόνια

en: Company name
el_GR: Επωνυμία εταιρείας

en: File does not exist
el_GR: Η σελίδα δεν υπάρχει

en: Theme
el_GR: Θέμα

en: Templates
el_GR: Πρότυπα

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: Change to:
el_GR: Αλλαγή σε:

en: L/W/H
el_GR: Μ/Π/Υ

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

[ctx: Page setting]
en: Cart
el_GR: Καλάθι

en: Invalid coupon code
el_GR: Μη έγκυρος κωδικός κουπονιού

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: API Version
el_GR: Έκδοση API

en: The name of the parent theme.
el_GR: Το όνομα του γονικού θέματος.

en: The installed version of the parent theme.
el_GR: Η εγκατεστημένη έκδοση του γονικού θέματος.

note: translators: %s: Length unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: length
en: Length (%s)
el_GR: Μήκος (%s)

note: translators: %s: Width unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: width
en: Width (%s)
el_GR: Πλάτος (%s)

note: translators: %s: Height unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: Height
en: Height (%s)
el_GR: Ύψος (%s)

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Database
el_GR: Βάση Δεδομένων

en: Table does not exist
el_GR: Ο πίνακας δεν υπάρχει

en: The version of WordPress installed on your site.
el_GR: Η έκδοση του WordPress που είναι εγκατεστημένη στον ιστότοπό σας.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
el_GR: Η έκδοση του WooCommerce που είναι εγκατεστημένη στον ιστότοπό σας.

en: Overrides
el_GR: Παρακάμψεις

en: The root URL of your site.
el_GR: Το ριζικό URL του ιστότοπού σας.

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
el_GR: Πολλές επεκτάσεις του WooCommerce μπορούν να γράψουν αρχεία καταγραφής κάτι που κάνει την αποσφαλμάτωση των προβλημάτων ευκολότερη. Ο κατάλογος πρέπει να είναι εγγράψιμος για να συμβεί αυτό.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
el_GR: Αν έχετε ενεργοποιημένο τον Πολυϊστότοπο WordPress ή όχι.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
el_GR: Το μέγιστο ποσό μνήμης (RAM) που μπορεί να χρησιμοποιεί ο ιστότοπός σας κάθε φορά.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
el_GR: Εμφανίζει αν το WordPress βρίσκεται σε Λειτουργία Αποσφαλμάτωσης ή όχι.

en: The current language used by WordPress. Default = English
el_GR: Η τρέχουσα γλώσσα που χρησιμοποιείται από το WordPress. Προκαθορισμένη τιμή = Αγγλικά

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
el_GR: Πληροφορίες σχετικά με τον διακομιστή διαδικτύου που φιλοξενεί τον ιστότοπό σας αυτή τη στιγμή.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
el_GR: Η έκδοση της PHP που είναι εγκατεστημένη στον διακομιστή φιλοξενίας σας.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
el_GR: Το μεγαλύτερο μέγεθος αρχείου που μπορεί να συμπεριληφθεί σε ένα άρθρο.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
el_GR: Το ποσό του χρόνου (σε δευτερόλεπτα) που θα ξοδέψει ο ιστότοπός σας σε μία μόνο λειτουργία πριν λήξει το χρονικό όριο (για την αποφυγή κλειδώματος του διακομιστή)

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
el_GR: Ο μέγιστος αριθμός των μεταβλητών που μπορεί να χρησιμοποιήσει ο διακομιστής σας για μία μόνο λειτουργία για την αποφυγή υπερφόρτωσης.

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
el_GR: Το Suhosin είναι ένα προχωρημένο σύστημα προστασίας για εγκαταστάσεις σε PHP. Σχεδιάστηκε για να προστατεύει τους διακομιστές από τη μία εναντίον ενός αριθμού γνωστών προβλημάτων των εφαρμογών σε PHP και από την άλλη εναντίον πιθανών άγνωστων ευπαθειών μέσα σε αυτές τις εφαρμογές ή στον πυρήνα της ίδιας της PHP. Αν είναι ενεργοποιημένο στον διακομιστή σας, το Suhosin μπορεί να χρειάζεται να ρυθμιστεί για την αύξηση των ορίων υποβολής δεδομένων.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
el_GR: Η έκδοση της MySQL που είναι εγκατεστημένη στον διακομιστή φιλοξενία σας.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
el_GR: Το μεγαλύτερο μέγεθος αρχείου που μπορεί να μεταφορτωθεί στην εγκατάσταση του WordPress σας.

en: The default timezone for your server.
el_GR: Η προκαθορισμένη ζώνη ώρας του διακομιστή σας.

note: Translators: %s: default timezone..
en: Default timezone is %s - it should be UTC
el_GR: Η προκαθορισμένη ζώνη ώρας είναι %s - θα έπρεπε να είναι UTC

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
el_GR: Οι υπηρεσίες πληρωμής μπορούν να χρησιμοποιήσουν το cURL για να επικοινωνήσουν με τους απομακρυσμένους διακομιστές για την εξουσιοδότηση των πληρωμών, άλλα πρόσθετα μπορούν επίσης να το χρησιμοποιήσουν όταν επικοινωνούν με απομακρυσμένες υπηρεσίες.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
el_GR: Ο διακομιστής σας δεν έχει το fsockopen ή το cURL ενεργοποιημένα - το PayPal IPN και άλλα σενάρια τα οποία επικοινωνούν με άλλους διακομιστές δεν θα λειτουργήσουν. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
el_GR: Μερικές υπηρεσίες διαδικτύου όπως η αποστολή χρησιμοποιούν το SOAP για να λάβουν πληροφορίες από απομακρυσμένους διακομιστές, για παράδειγμα, οι ζωντανές τιμές αποστολής από την FedEx απαιτούν την εγκατάσταση του SOAP.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
el_GR: Τα HTML/Με πολλαπλά μέρη emails χρησιμοποιούν το DOMDocument για να δημιουργήσουν ενσωματωμένο CSS στα πρότυπα.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
el_GR: Ο διακομιστής σας δεν έχει την κατηγορία %s ενεργοποιημένη - τα HTML/Με πολλαπλά μέρη emails, και επίσης μερικές επεκτάσεις, δεν θα λειτουργήσουν χωρίς το DOMDocument.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
el_GR: Το GZip (gzopen) χρησιμοποιείται για το άνοιγμα της βάσης δεδομένων GEOIP της MaxMind.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
el_GR: Το PayPal χρησιμοποιεί αυτή τη μέθοδο επικοινωνίας όταν επιστρέφει τα στοιχεία της συναλλαγής.

note: translators: %s: error message
en: Error: %s
el_GR: Σφάλμα: %s

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
el_GR: Τα πρόσθετα του WooCommerce μπορεί να χρησιμοποιούν αυτή τη μέθοδο επικοινωνίας όταν ελέγχουν για ενημερώσεις προσθέτων.

en: Visit plugin homepage
el_GR: Επίσκεψη της αρχικής σελίδας του προσθέτου

en: Network enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο δίκτυο

en: Force SSL
el_GR: Επιβολή SSL

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
el_GR: Ο ιστότοπός σας επιβάλει ένα SSL Πιστοποιητικό για τις συναλλαγές;

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
el_GR: Σε ποιο νόμισμα εμφανίζονται οι τιμές στον κατάλογο και σε ποιο νόμισμα οι υπηρεσίες πληρωμής θα δέχονται τις πληρωμές.

en: The position of the currency symbol.
el_GR: Η θέση του συμβόλου του νομίσματος.

en: The thousand separator of displayed prices.
el_GR: Το διαχωριστικό χιλιάδων των εμφανιζόμενων τιμών.

en: The decimal separator of displayed prices.
el_GR: Το διαχωριστικό δεκαδικών των εμφανιζόμενων τιμών.

[ctx: Page setting]
en: Checkout
el_GR: Ταμείο

en: Page not set
el_GR: Η σελίδα δεν ορίστηκε

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
el_GR: Μία λίστα των όρων ταξινομίας που μπορούν να χρησιμοποιηθούν αναφορικά με τις καταστάσεις παραγγελιών/προϊόντων.

en: The name of the current active theme.
el_GR: Το όνομα του τρέχοντος ενεργού θέματος.

en: The installed version of the current active theme.
el_GR: Η εγκατεστημένη έκδοση του τρέχοντος ενεργού θέματος.

note: translators: %s: parent theme latest version
en: %s is available
el_GR: Η έκδοση %s είναι διαθέσιμη

en: Author URL
el_GR: URL Δημιουργού

en: The theme developers URL.
el_GR: Το URL των δημιουργών του θέματος.

en: The parent theme developers URL.
el_GR: Το URL των δημιουργών του γονικού θέματος.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
el_GR: Εμφανίζει αν το τρέχον ενεργό θέμα υποστηρίζει το WooCommerce.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
el_GR: Αυτή η ενότητα εμφανίζει οποιοδήποτε αρχείο που παρακάμπτει τις προκαθορισμένες σελίδες προτύπου του WooCommerce.

en: Logs
el_GR: Αρχεία Καταγραφής

en: — No Change —
el_GR: — Χωρίς Αλλαγή —

en: Enter price (%s)
el_GR: Εισαγωγή τιμής (%s)

en: Sale
el_GR: Προσφορά

en: Enter sale price (%s)
el_GR: Εισαγωγή τιμής προσφοράς (%s)

en: Visibility
el_GR: Ορατότητα

en: Catalog &amp; search
el_GR: Κατάλογος &amp; αναζήτηση

en: In stock?
el_GR: Σε απόθεμα;

en: Backorders?
el_GR: Λίστα αναμονής;

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
el_GR: <strong>Καλώς ήλθατε στο WooCommerce</strong> &#8211; Είστε σχεδόν έτοιμοι να ξεκινήσετε να πουλάτε :)

en: Custom:
el_GR: Προσαρμοσμένο:

en: The coupon code already exists
el_GR: Ο κωδικός του κουπονιού υπάρχει ήδη

en: Placeholder
el_GR: Δείκτης τοποθέτησης

note: translators: %s item name.
en: Deleted %s
el_GR: Η ιδιότητα %s διαγράφηκε

note: translators: %s: parameter
en: Missing parameter %s
el_GR: Η παράμετρος %s λείπει

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
el_GR: Εμφανίζει αν το τρέχον θέμα είναι ένα θέμα απόγονος ή όχι.

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
el_GR: WooCommerce API. Χρησιμοποιήστε ένα κλειδί καταναλωτή στο πεδίο του ονόματος χρήστη και έναν μυστικό κωδικό καταναλωτή στο πεδίο του κωδικού.

en: Learn more about templates
el_GR: Μάθετε Περισσότερα σχετικά με τα Πρότυπα

en: Skip setup
el_GR: Παράλειψη Εγκατάστασης

en: Sold individually?
el_GR: Μεμονωμένη πώληση;

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
el_GR: Μείωση της κανονικής τιμής κατά (σταθερό ποσό ή %):

en: Not declared
el_GR: Δεν υποστηρίζει

en: WooCommerce support
el_GR: Υποστήριξη WooCommerce

[ctx: Page setting]
en: My account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

[ctx: Page setting]
en: Shop base
el_GR: Βάση καταστήματος

en: Remote get
el_GR: Απομακρυσμένο Get

en: Remote post
el_GR: Απομακρυσμένο Post

en: Default timezone is UTC
el_GR: Η προκαθορισμένη Ζώνη Ώρας είναι UTC

en: SUHOSIN installed
el_GR: Εγκατεστημένο SUHOSIN

en: Server environment
el_GR: Περιβάλλον διακομιστή

en: Log directory writable
el_GR: Εγγράψιμος κατάλογος αρχείων καταγραφής

en: WordPress environment
el_GR: Περιβάλλον WordPress

en: Copy for support
el_GR: Αντιγραφή για Υποστήριξη

en: Understanding the status report
el_GR: Κατανόηση της Αναφοράς Κατάστασης

en: PHP version.
el_GR: Έκδοση PHP.

en: Active plugins.
el_GR: Ενεργά πρόσθετα.

en: Server info.
el_GR: Πληροφορίες διακομιστή.

en: Max upload size.
el_GR: Μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης.

en: MySQL version.
el_GR: Έκδοση MySQL.

en: WC database version.
el_GR: Έκδοση βάσης δεδομένων WC.

en: Parent theme name.
el_GR: Όνομα γονικού θέματος.

en: Parent theme version.
el_GR: Έκδοση γονικού θέματος.

en: Parent theme author URL.
el_GR: URL δημιουργού γονικού θέματος.

note: Translators: %s docs link.
en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
el_GR: Αν κάνετε μετατροπή του WooCommerce πάνω σε ένα γονικό θέμα που δεν δημιουργήσατε εσείς προσωπικά, τότε σας προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε ένα θέμα απόγονο. Δείτε: <a href="%s" target="_blank">Πως να δημιουργήσετε ένα θέμα απόγονο</a>

en: Run the Setup Wizard
el_GR: Τρέξτε τον οδηγό εγκατάστασης

en: Consumer secret is invalid.
el_GR: Ο κωδικός (consumer secret) δεν είναι έγκυρος.

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %s shortcode.
el_GR: Η σελίδα δεν περιέχει το shortcode %s.

en: Child theme
el_GR: Θυγατρικό θέμα

en: PHP time limit
el_GR: Χρονικό όριο εκτέλεσης PHP

en: PHP max input vars
el_GR: Μέγιστο πλήθος PHP μεταβλητών εισαγωγής

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
el_GR: Το πλήθος των δεκαδικών ψηφίων των εμφανιζόμενων τιμών.

en: PHP post max size
el_GR: Μέγιστο μέγεθος post PHP

en: Specific Countries
el_GR: Συγκεκριμένες Χώρες

en: Currency
el_GR: Νόμισμα

en: Show products
el_GR: Εμφάνιση προϊόντων

en: Show subcategories
el_GR: Εμφάνιση υποκατηγοριών

en: Popularity (sales)
el_GR: Δημοφιλία (πωλήσεις)

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Redirect only
el_GR: Μόνο ανακατεύθυνση

en: Copied!
el_GR: Αντιγράφηκε!

en: Priority
el_GR: Προτεραιότητα

en: Import CSV
el_GR: Εισαγωγή CSV

en: Rounding
el_GR: Στρογγυλοποίηση

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Method
el_GR: Μέθοδος

en: Owner of these keys.
el_GR: Ιδιοκτήτης αυτών των κλειδιών.

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Created at
el_GR: Δημιουργήθηκε στις

en: Updated at
el_GR: Ενημερώθηκε στις

en: Select the access type of these keys.
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο πρόσβασης αυτών των κλειδιών.

en: Select when the webhook will fire.
el_GR: Επιλέξτε πότε θα ενεργοποιηθεί το webhook.

en: Pay
el_GR: Πληρωμή

en: Ship to all countries
el_GR: Αποστολή σε όλες τις χώρες

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
el_GR: Τα κουπόνια μπορούν να χρησιμοποιηθούν από τις σελίδες του καλαθιού και του ταμείου.

en: Calculate coupon discounts sequentially
el_GR: Υπολογισμός των εκπτώσεων κουπονιού διαδοχικά

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
el_GR: Όταν χρησιμοποιείτε πολλαπλά κουπόνια, χρησιμοποιήστε το πρώτο κουπόνι επί της συνολικής τιμής και το δεύτερο κουπόνι επί της μειωμένης τιμής και ούτω καθεξής.

en: Force secure checkout
el_GR: Επιβολή ασφαλούς ταμείου

en: Force HTTP when leaving the checkout
el_GR: Επιβολή του HTTPS κατά την έξοδο από το ταμείο

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
el_GR: Αυτές οι σελίδες πρέπει να οριστούν έτσι ώστε το WooCommerce να ξέρει που να στείλει τους χρήστες για να πληρώσουν.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
el_GR: Αν καθορίσετε μία σελίδα "Όρων χρήσης" ο πελάτης θα ερωτηθεί αν τους αποδέχεται κατά την έξοδό του από το ταμείο.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
el_GR: Τα τελικά σημεία προσαρτώνται στα URLs της σελίδας σας για να χειριστούν ειδικές ενέργειες κατά τη διαδικασία πληρωμής. Θα πρέπει να είναι μοναδικά.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
el_GR: Αυτή η επιλογή σάς επιτρέπει να περιορίσετε τις χώρες στις οποίες επιθυμείτε να πουλήσετε.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
el_GR: Επιλέξτε σε ποιες χώρες θέλετε να κάνετε αποστολή, ή επιλέξτε να κάνετε αποστολή σε όλες τις τοποθεσίες στις οποίες πουλάτε.

en: Ship to all countries you sell to
el_GR: Αποστολή σε όλες τις χώρες στις οποίες πουλάτε

en: Ship to specific countries only
el_GR: Αποστολή σε συγκεκριμένες χώρες μόνο

en: Geolocate
el_GR: Εντοπισμός γεωγραφικής θέσης

en: Geolocate (with page caching support)
el_GR: Εντοπισμός γεωγραφικής θέσης (με υποστήριξη προσωρινής μνήμης σελίδας)

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
el_GR: Οι ακόλουθες επιλογές επηρεάζουν πως εμφανίζονται οι τιμές στον ιστότοπο.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
el_GR: Αυτό ελέγχει σε ποιο νόμισμα παρουσιάζονται οι τιμές στον κατάλογο και σε ποιο νόμισμα οι υπηρεσίες πληρωμής θα δέχονται τις πληρωμές.

en: This controls the position of the currency symbol.
el_GR: Αυτό ελέγχει τη θέση του συμβόλου του νομίσματος.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
el_GR: Αυτό ορίζει το διαχωριστικό χιλιάδων των εμφανιζόμενων τιμών.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
el_GR: Αυτό ορίζει το διαχωριστικό δεκαδικών των εμφανιζόμενων τιμών.

en: Integration
el_GR: Ενσωμάτωση

note: translators: %s: URL to settings.
en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
el_GR: Η σελίδα βάσης μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί στους <a href="%s">μόνιμους συνδέσμους των προϊόντων</a> σας.

en: Default sorting (custom ordering + name)
el_GR: Προκαθορισμένη ταξινόμηση (προσαρμοσμένη ταξινόμηση + όνομα)

en: Redirect to the cart page after successful addition
el_GR: Ανακατεύθυνση στη σελίδα του καλαθιού μετά την επιτυχημένη προσθήκη

en: Enable stock management
el_GR: Ενεργοποιήστε τη διαχείριση του αποθέματος

en: Downloads require login
el_GR: Οι μεταφορτώσεις απαιτούν σύνδεση

en: This setting does not apply to guest purchases.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση δεν εφαρμόζεται στις αγορές των επισκεπτών.

en: Grant access to downloadable products after payment
el_GR: Εκχώρηση πρόσβασης σε μεταφορτώσιμα προϊόντα μετά την πληρωμή

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να εκχωρήσετε πρόσβαση σε μεταφορτώσεις όταν οι παραγγελίες είναι "σε διεκπεραίωση", παρά "ολοκληρωμένες".

en: Enable the shipping calculator on the cart page
el_GR: Ενεργοποιήστε τον υπολογιστή αποστολής στη σελίδα του καλαθιού

en: This controls which shipping address is used by default.
el_GR: Αυτό ελέγχει ποια διεύθυνση αποστολής χρησιμοποιείται εξ ορισμού.

en: No row(s) selected
el_GR: Δεν έγινε επιλογή καμίας σειράς

en: Compound
el_GR: Σύνθετος

en: Friendly name for identifying this key.
el_GR: Φιλικό όνομα αναγνώρισης αυτού του κλειδιού.

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
el_GR: Ένας κωδικός χώρας 2 ψηφίων, π.χ. US. Αφήστε κενό για να εφαρμοστεί σε όλα.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
el_GR: Ένας κωδικός πολιτείας 2 ψηφίων, π.χ. AL. Αφήστε κενό για να εφαρμοστεί σε όλα.

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
el_GR: Πόλεις για αυτόν τον κανόνα. Το ερωτηματικό (;) χωρίζει τις πολλαπλές τιμές. Αφήστε κενό για να ισχύει για όλες τις πόλεις.

en: Rate&nbsp;%
el_GR: Συντελεστής&nbsp;%

en: Enter a name for this tax rate.
el_GR: Εισάγετε ένα όνομα για αυτόν τον φορολογικό συντελεστή.

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
el_GR: Επιλέξτε μία προτεραιότητα για αυτόν τον φορολογικό συντελεστή. Μόνο 1 συντελεστής ανά προτεραιότητα θα χρησιμοποιηθεί. Για να καθορίσετε πολλαπλούς φορολογικούς συντελεστές για μία μόνο περιοχή πρέπει να καθορίσετε μία διαφορετική προτεραιότητα ανά συντελεστή.

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
el_GR: Επιλέξτε αν αυτός είναι ένας σύνθετος συντελεστής ή όχι. Οι σύνθετοι φορολογικοί συντελεστές εφαρμόζονται πάνω από τους υπόλοιπους φορολογικούς συντελεστές.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
el_GR: Επιλέξτε αν αυτός ο φορολογικός συντελεστής εφαρμόζεται και στην αποστολή ή όχι.

en: Insert row
el_GR: Εισαγωγή σειράς

en: Remove selected row(s)
el_GR: Αφαίρεση επιλεγμένης(ων) σειράς(ών)

note: translators: %s: date
en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
el_GR: Φιλικό όνομα αναγνώρισης αυτού του webhook, έχει ως προκαθορισμένη τιμή το Webhook που δημιουργήθηκε στις %s.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
el_GR: Οι επιλογές είναι &quot;Ενεργό&quot; (παραδίδει φορτίο), &quot;Σε Παύση&quot; (δεν παραδίδει), ή &quot;Απενεργοποιημένο&quot; (δεν παραδίδει εξαιτίας αστοχιών παράδοσης).

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: URL where the webhook payload is delivered.
el_GR: Το URL όπου το φορτίο του webhook παραδίδεται.

en: Secret
el_GR: Μυστικός Κωδικός

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
el_GR: Αυτή η επιλογή είναι σημαντική καθώς θα επηρεάσει το πως εισάγετε τις τιμές. Η αλλαγή του δεν θα ενημερώσει τα υπάρχοντα προϊόντα.

en: This option determines which address is used to calculate tax.
el_GR: Αυτή η επιλογή καθορίζει ποια διεύθυνση χρησιμοποιείται για τον υπολογισμό του φόρου.

en: Customer shipping address
el_GR: Διεύθυνση αποστολής πελάτη

en: Customer billing address
el_GR: Διεύθυνση χρέωσης πελάτη

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
el_GR: Ελέγξτε προαιρετικά ποιο φόρο αποκτά η κατηγορία αποστολής, ή αφήστε το έτσι ώστε ο φόρος αποστολής να βασίζεται στα ίδια τα προϊόντα καλαθιού.

en: Shipping tax class based on cart items
el_GR: Κατηγορία φόρου αποστολής με βάση τα προϊόντα καλαθιού

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
el_GR: Στρογγυλοποίηση φόρου σε επίπεδο υποσυνόλου, αντί για στρογγυλοποίηση ανά σειρά

en: Including tax
el_GR: Με φόρο

en: Excluding tax
el_GR: Χωρίς φόρο

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
el_GR: Καθορίστε το κείμενο που θα προβάλλεται μετά τις τιμές των προϊόντων σας. Αυτό μπορεί να είναι, για παράδειγμα, "με ΦΠΑ" για να επεξηγήσετε την τιμή σας. Μπορείτε επίσης να αντικαταστήσετε τις τιμές σας εδώ χρησιμοποιώντας ένα από τα ακόλουθα: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: As a single total
el_GR: Ως ένα ενιαίο σύνολο

en: Itemized
el_GR: Αναλυτικά

en: There are currently no logs to view.
el_GR: Δεν υπάρχει κανένα αρχείο καταγραφής προς εμφάνιση αυτή τη στιγμή.

en: Tax rate ID.
el_GR: ID φορολογικού συντελεστή.

en: Shipping method(s)
el_GR: Μέθοδος(οι) Αποστολής

en: Get system report
el_GR: Λήψη αναφοράς συστήματος

en: Display tax totals
el_GR: Εμφάνιση συνόλων φόρου

en: Price display suffix
el_GR: Επίθεμα εμφάνισης τιμής

en: Display prices during cart and checkout
el_GR: Εμφάνιση τιμών στο καλάθι και στο ταμείο

en: Save webhook
el_GR: Αποθήκευση Webhook

en: Webhook actions
el_GR: Ενέργειες Webhook

en: Enter the action that will trigger this webhook.
el_GR: Εισάγετε την Ενέργεια που θα πυροδοτήσει αυτό το webhook.

en: Action event
el_GR: Συμβάν Ενέργειας

en: Product deleted
el_GR: Το Προϊόν διαγράφηκε

en: Product updated
el_GR: Το Προϊόν ενημερώθηκε

en: Product created
el_GR: Το Προϊόν δημιουργήθηκε

en: Order deleted
el_GR: Η Παραγγελία Διαγράφηκε

en: Order updated
el_GR: Η Παραγγελία Ενημερώθηκε

en: Order created
el_GR: Η Παραγγελία Δημιουργήθηκε

en: Customer deleted
el_GR: Ο Πελάτης Διαγράφηκε

en: Customer updated
el_GR: Ο Πελάτης Ενημερώθηκε

en: Customer created
el_GR: Ο Πελάτης Δημιουργήθηκε

en: Coupon deleted
el_GR: Το Κουπόνι Διαγράφηκε

en: Coupon updated
el_GR: Το Κουπόνι Ενημερώθηκε

en: Coupon created
el_GR: Το Κουπόνι Δημιουργήθηκε

en: Webhook data
el_GR: Δεδομένα Webhook

en: Tax name
el_GR: Όνομα Φόρου

en: Country code
el_GR: Κωδικός χώρας

en: Consumer secret
el_GR: Μυστικός Κωδικός Καταναλωτή

en: Consumer key
el_GR: Κλειδί Καταναλωτή

en: Revoke key
el_GR: Ανάκληση Κλειδιού

en: Generate API key
el_GR: Δημιουργία Κλειδιού API

en: Key details
el_GR: Στοιχεία Κλειδιού

note: translators: $s tax rate section name
en: %s rates
el_GR: Συντελεστές %s

en: Standard rates
el_GR: Βασικοί συντελεστές

en: Tax options
el_GR: Επιλογές φόρου

en: Shipping destination
el_GR: Προορισμός αποστολής

en: Dimensions unit
el_GR: Μονάδα διαστάσεων

en: Access restriction
el_GR: Περιορισμός πρόσβασης

en: Force downloads
el_GR: Επιβολή μεταφορτώσεων

en: File download method
el_GR: Μέθοδος μεταφόρτωσης αρχείου

en: Stock display format
el_GR: Μορφή εμφάνισης αποθέματος

en: Average rating
el_GR: Μέσος όρος Βαθμολογίας

en: Default product sorting
el_GR: Προκαθορισμένη ταξινόμηση προϊόντων

en: Shop page display
el_GR: Εμφάνιση σελίδας καταστήματος

en: Shop page
el_GR: Σελίδα καταστήματος

en: Currency options
el_GR: Επιλογές νομίσματος

en: Store notice
el_GR: Ειδοποίηση καταστήματος

en: Sell to all countries
el_GR: Πώληση σε όλες τις χώρες

en: Selling location(s)
el_GR: Τοποθεσία(ες) πώλησης

en: Email template
el_GR: Πρότυπο email

en: "From" name
el_GR: Όνομα "Από"

en: Email sender options
el_GR: Επιλογές αποστολέα email

en: Email options
el_GR: Επιλογές email

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ταμείο &rarr; Προσθήκη μεθόδου πληρωμής".

en: Add payment method
el_GR: Προσθήκη μεθόδου πληρωμής

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ταμείο &rarr; Λήψη παραγγελίας".

en: Order received
el_GR: Η παραγγελία παραλήφθηκε

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ταμείο &rarr; Πληρωμή".

en: Checkout endpoints
el_GR: Τελικά σημεία ταμείου

en: Terms and conditions
el_GR: Όροι και προϋποθέσεις

en: Checkout page
el_GR: Σελίδα ταμείου

en: Cart page
el_GR: Σελίδα καλαθιού

en: Show "verified owner" label on customer reviews
el_GR: Εμφάνιση της ετικέτας "επιβεβαιωμένος ιδιοκτήτης" στις αξιολογήσεις πελατών

en: IP address
el_GR: Διεύθυνση IP

en: Enable the use of coupon codes
el_GR: Ενεργοποίηση της χρήσης κουπονιών

en: State code
el_GR: Κωδικός περιοχής

en: Sort by most recent
el_GR: Ταξινόμηση κατά πιο πρόσφατο

en: Sort by price (asc)
el_GR: Ταξινόμηση κατά τιμή (αυξ)

en: Sort by price (desc)
el_GR: Ταξινόμηση κατά τιμή (φθι)

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
el_GR: Αυτό ορίζει τη σελίδα βάσης του καταστήματός σας - εδώ θα βρίσκεται το ιστορικό των προϊόντων σας.

en: Enable low stock notifications
el_GR: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων χαμηλού αποθέματος

en: Enable taxes
el_GR: Ενεργοποίηση φόρων

en: Number of decimals.
el_GR: Πλήθος δεκαδικών.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
el_GR: Αυτό ορίζει το πλήθος των δεκαδικών ψηφίων των εμφανιζόμενων τιμών.

en: Weight unit
el_GR: Μονάδα βάρους

en: Product ratings
el_GR: Αξιολογήσεις προϊόντων

en: Add to cart behaviour
el_GR: Συμπεριφορά κατά την προσθήκη στο καλάθι

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
el_GR: Ενεργοποίηση της λειτουργίας AJAX (χωρίς ανανέωση της σελίδας) στα κουμπιά προσθήκης στο καλάθι στη λίστα προϊόντων

en: Manage stock
el_GR: Διαχείριση αποθέματος

en: Hold stock (minutes)
el_GR: Διάρκεια δέσμευσης αποθέματος (λεπτά)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
el_GR: Δέσμευση αποθέματος (για ανεξόφλητες παραγγελίες) για x λεπτά. Όταν αυτό το χρονικό περιθώριο εξαντληθεί, η εκκρεμής παραγγελία θα ακυρωθεί. Αφήστε το κενό για απενεργοποίηση.

en: Enable out of stock notifications
el_GR: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων εξάντλησης αποθέματος

en: Notification recipient(s)
el_GR: Παραλήπτης(ες) ειδοποιήσεων

en: Low stock threshold
el_GR: Όριο χαμηλού αποθέματος

en: Out of stock threshold
el_GR: Όριο εξάντλησης αποθέματος

en: Out of stock visibility
el_GR: Ορατότητα εξαντλημένων προϊόντων

en: Hide out of stock items from the catalog
el_GR: Απόκρυψη των εξαντλημένων προϊόντων από τον κατάλογο

en: Prices entered with tax
el_GR: Οι τιμές εισάγονται με φόρο

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
el_GR: Ναι, θα εισάγω τις τιμές μαζί με τον φόρο

en: No, I will enter prices exclusive of tax
el_GR: Όχι, θα εισάγω τις τιμές χωρίς τον φόρο

en: Calculate tax based on
el_GR: Υπολογισμός φόρου με βάση τη

en: Shop base address
el_GR: Διεύθυνση καταστήματος

en: Additional tax classes
el_GR: Επιπρόσθετοι συντελεστές φόρου

en: Shipping tax class
el_GR: Συντελεστής φόρου αποστολής

en: Display prices in the shop
el_GR: Εμφάνιση τιμών στο κατάστημα

en: Country&nbsp;code
el_GR: Κωδικός&nbsp;χώρας

en: Measurements
el_GR: Μονάδες μέτρησης

en: This controls what unit you will define weights in.
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μονάδα με την οποία θα καθορίζετε το βάρος.

en: This controls what unit you will define lengths in.
el_GR: Αυτό ελέγχει τη μονάδα με την οποία θα καθορίζετε τις διαστάσεις.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
el_GR: Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό κατάστημα για σκοπούς ελέγχου &mdash; καμία παραγγελία δε θα ολοκληρωθεί.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
el_GR: Εισάγετε έναν φορολογικό συντελεστή (ποσοστό) μέχρι 4 δεκαδικά ψηφία.

en: Hide shipping costs until an address is entered
el_GR: Απόκρυψη κόστους αποστολής μέχρι να γίνει εισαγωγή μίας διεύθυνσης

en: Allows customers to checkout without an account.
el_GR: Να επιτρέπεται στους πελάτες να ολοκληρώσουν παραγγελίες χωρίς να δημιουργήσουν λογαριασμό.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
el_GR: Παρακαλούμε αντιγράψτε και επικολλήστε αυτές τις πληροφορίες στο αίτημα υποστήριξής σας κάθε φορά που επικοινωνείτε με την υποστήριξη:

en: Weight
el_GR: Βάρος

en: Weight in decimal form
el_GR: Βάρος σε δεκαδική μορφή

en: Dimensions
el_GR: Διαστάσεις

en: Length
el_GR: Μήκος

en: Height
el_GR: Ύψος

en: LxWxH in decimal form
el_GR: ΜxΠxΥ σε δεκαδική μορφή

en: Menu order
el_GR: Σειρά μενού

en: Delete all variations
el_GR: Διαγραφή όλων των παραλλαγών

en: Delete image
el_GR: Διαγραφή εικόνας

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
el_GR[0]: Μεταφορτώθηκε %s φορά
el_GR[1]: Μεταφορτώθηκε %s φορές

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Cost
el_GR: Κόστος

en: Tax
el_GR: Φόρος

note: translators: Save as in "Save $x".
en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Add products
el_GR: Προσθήκη προϊόντων

en: Add tax
el_GR: Προσθήκη φόρου

en: Rate code
el_GR: Κωδικός συντελεστή

en: Optional
el_GR: Προαιρετικό

en: Year
el_GR: Έτος

en: All coupons
el_GR: Όλα τα κουπόνια

en: No used coupons found
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα χρησιμοποιημένο κουπόνι

en: Export CSV
el_GR: Εξαγωγή CSV

en: Customer
el_GR: Πελάτης

en: Search customers
el_GR: Αναζήτηση πελατών

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Last order
el_GR: Τελευταία παραγγελία

note: translators: %s: signups amount
en: %s signups in this period
el_GR: %s εγγραφές σε αυτή την περίοδο

en: customer orders
el_GR: παραγγελίες πελατών

en: Signups
el_GR: Εγγραφές

en: new users
el_GR: νέοι χρήστες

note: translators: Reset button text for filters.
en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Sales amount
el_GR: Ποσό πωλήσεων

en: Period
el_GR: Περίοδος

en: Totals
el_GR: Σύνολα

en: Accounts
el_GR: Λογαριασμοί

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Refresh stats
el_GR: Ανανέωση στατιστικών

en: Current page
el_GR: Τρέχουσα σελίδα

en: Select Page
el_GR: Επιλογή Σελίδας

en: Default Form Values
el_GR: Προκαθορισμένες Τιμές Φόρμας

[ctx: number of pages]
en: of
el_GR: από

en: Purchase note
el_GR: Σημείωση αγοράς

en: Access expires
el_GR: Η πρόσβαση λήγει

en: Regular price
el_GR: Κανονική τιμή

en: Sale price
el_GR: Τιμή προσφοράς

en: Refund
el_GR: Επιστροφή χρημάτων

en: Download limit
el_GR: Όριο μεταφόρτωσης

en: Download expiry
el_GR: Λήξη μεταφόρτωσης

en: Tax class
el_GR: Κατηγορία φόρου

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
el_GR: Αν διαχειρίζεστε το απόθεμα, αυτό ελέγχει αν οι λίστες αναμονής επιτρέπονται ή όχι. Αν ενεργοποιηθεί, η ποσότητα αποθέματος μπορεί να φτάσει κάτω από το 0.

en: Stock status
el_GR: Κατάσταση αποθέματος

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
el_GR: Ελέγχει αν το προϊόν εμφανίζεται ως "σε απόθεμα" ή "εξαντλημένο" στον ιστότοπο ή όχι.

en: Sold individually
el_GR: Μεμονωμένη πώληση

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Expand
el_GR: Ανάπτυξη

en: Save attributes
el_GR: Αποθήκευση ιδιοτήτων

en: Cross-sells
el_GR: Προϊόντα παράλληλης πώλησης

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
el_GR: Τα προϊόντα παράλληλης πώλησης είναι προϊόντα τα οποία προωθείτε στο καλάθι, με βάση το τρέχον προϊόν.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
el_GR: Εισάγετε μία προαιρετική σημείωση για να στείλετε στον πελάτη μετά την αγορά.

en: Custom ordering position.
el_GR: Προσαρμοσμένη θέση ταξινόμησης.

en: Enable reviews
el_GR: Ενεργοποίηση των αξιολογήσεων

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
el_GR: Εναλλαγή &quot;Ενεργοποιημένου&quot;

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
el_GR: Εναλλαγή &quot;Μεταφορτώσιμου&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
el_GR: Εναλλαγή &quot;Εικονικού&quot;

en: Pricing
el_GR: Τιμολόγηση

en: Set regular prices
el_GR: Ορισμός των κανονικών τιμών

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
el_GR: Αύξηση των κανονικών τιμών (σταθερό ποσό ή ποσοστό)

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
el_GR: Μείωση των κανονικών τιμών (σταθερό ποσό ή ποσοστό)

en: Set sale prices
el_GR: Ορισμός των τιμών προσφοράς

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
el_GR: Αύξηση των τιμών προσφοράς (σταθερό ποσό ή ποσοστό)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
el_GR: Μείωση των τιμών προσφοράς (σταθερό ποσό ή ποσοστό)

en: Set scheduled sale dates
el_GR: Ορισμός των προγραμματισμένων ημερομηνιών προσφοράς

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
el_GR: Εναλλαγή &quot;Διαχείρισης αποθέματος&quot;

en: Downloadable products
el_GR: Μεταφορτώσιμα προϊόντα

en: Go
el_GR: Μετάβαση

note: translators: variations count
en: %s item | %s items
el_GR[0]: %s προϊόν
el_GR[1]: %s προϊόντα

en: Go to the first page
el_GR: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

en: Go to the previous page
el_GR: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Go to the next page
el_GR: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

en: Go to the last page
el_GR: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Add to gallery
el_GR: Προσθήκη στη συλλογή εικόνων

en: Add product gallery images
el_GR: Προσθέστε εικόνες στη συλλογή εικόνων προϊόντος

en: Downloads remaining
el_GR: Μεταφορτώσεις που απομένουν

en: Add&nbsp;meta
el_GR: Προσθήκη&nbsp;μεταδεδομένων

en: Variation ID:
el_GR: ID Παραλλαγής:

en: After pre-tax discounts.
el_GR: Μετά τις εκπτώσεις προ-φόρου.

note: translators: %s: Item name.
en: Item
el_GR: Προϊόν

en: Qty
el_GR: Ποσ

en: Refunded
el_GR: Επιστροφή χρημάτων

en: Add product(s)
el_GR: Προσθήκη προϊόντος(ων)

en: Amount already refunded
el_GR: Το ποσό των χρημάτων έχει επιστραφεί ήδη

en: Total available to refund
el_GR: Σύνολο διαθέσιμο για επιστροφή χρημάτων

en: Refund amount
el_GR: Ποσό επιστροφής χρημάτων

note: translators: refund amount
en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
el_GR: Θα πρέπει να εκδώσετε χειροκίνητα μία επιστροφή χρημάτων μέσω της υπηρεσίας πληρωμής μετά τη χρήση αυτού.

en: Rate name
el_GR: Όνομα συντελεστή

en: Rate %
el_GR: Συντελεστής %

en: Choose file
el_GR: Επιλογή αρχείου

en: Insert file URL
el_GR: Εισαγωγή URL αρχείου

en: Remove this image
el_GR: Αφαίρεση αυτής της εικόνας

en: Upload an image
el_GR: Μεταφόρτωση μίας εικόνας

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν δίνεται πρόσβαση σε ένα μεταφορτώσιμο αρχείο με την αγορά ενός προϊόντος

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν ένα προϊόν δεν αποστέλλεται ή δεν υπάρχει κανένα κόστος αποστολής

en: Enable this option to enable stock management at variation level
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να ενεργοποιήσετε τη διαχείριση αποθέματος σε επίπεδο παραλλαγής

en: Variation price (required)
el_GR: Τιμή παραλλαγής (απαιτείται)

en: Cancel schedule
el_GR: Ακύρωση προγραμματισμού

en: Sale start date
el_GR: Ημερομηνία έναρξης της προσφοράς

en: Sale end date
el_GR: Ημερομηνία λήξης της προσφοράς

en: Same as parent
el_GR: Ίδιο με τον γονέα

note: translators: %s: discount amount
en: %s discounts in total
el_GR: %s εκπτώσεις συνολικά

note: translators: %s: coupons amount
en: %s coupons used in total
el_GR: %s κουπόνια χρησιμοποιήθηκαν συνολικά

en: Choose coupons&hellip;
el_GR: Επιλογή κουπονιών&hellip;

en: Show
el_GR: Εμφάνιση

en: No coupons found in range
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα κουπόνι στο εύρος

en: Number of coupons used
el_GR: Αριθμός κουπονιών που χρησιμοποιήθηκε

en: Discount amount
el_GR: Ποσό έκπτωσης

en: No customers found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένας πελάτης.

note: translators: single or plural number of orders
en: %s previous order linked | %s previous orders linked
el_GR[0]: %s προηγούμενη παραγγελία συνδέθηκε
el_GR[1]: %s προηγούμενες παραγγελίες συνδέθηκαν

note: translators: User display name
en: Refreshed stats for %s
el_GR: Ανανεωμένα στατιστικά για τον/την %s

en: View orders
el_GR: Εμφάνιση παραγγελιών

en: Link previous orders
el_GR: Σύνδεση προηγούμενων παραγγελιών

en: Name (Last, First)
el_GR: Όνομα (Επίθετο, Όνομα)

en: guest orders
el_GR: παραγγελίες επισκεπτών

en: No low in stock products found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα προϊόν σε χαμηλό απόθεμα.

en: No out of stock products found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα προϊόν εξαντλημένο.

en: Select categories&hellip;
el_GR: Επιλογή κατηγοριών&hellip;

en: None
el_GR: Καμία

note: translators: %s: average sales
en: %s average net daily sales
el_GR: %s μέσες καθαρές ημερήσιες πωλήσεις

note: translators: %s: average sales
en: %s average net monthly sales
el_GR: %s μέσες καθαρές μηνιαίες πωλήσεις

note: translators: %s: total sales
en: %s gross sales in this period
el_GR: %s ακαθάριστες πωλήσεις αυτή την περίοδο

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
el_GR: Αυτό είναι το άθροισμα των συνόλων της παραγγελίας μετά από οποιαδήποτε επιστροφή χρημάτων και συμπεριλαμβανομένων της αποστολής και των φόρων.

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales in this period
el_GR: %s καθαρές πωλήσεις αυτή την περίοδο

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
el_GR: Αυτό είναι το άθροισμα των συνόλων της παραγγελίας μετά από οποιαδήποτε επιστροφή χρημάτων και χωρίς την αποστολή και τους φόρους.

note: translators: %s: total orders
en: %s orders placed
el_GR: %s παραγγελίες δόθηκαν

note: translators: %s: total items
en: %s items purchased
el_GR: %s προϊόντα αγοράστηκαν

note: translators: %s: total shipping
en: %s charged for shipping
el_GR: %s χρεώθηκαν για αποστολή

note: translators: %s: total coupons
en: %s worth of coupons used
el_GR: %s η αξία των κουπονιών που χρησιμοποιήθηκε

en: Number of items sold
el_GR: Αριθμός των προϊόντων που πουλήθηκαν

en: Number of orders
el_GR: Αριθμός των παραγγελιών

en: Average net sales amount
el_GR: Μέσο καθαρό ποσό πωλήσεων

en: Shipping amount
el_GR: Ποσό αποστολής

note: translators: %s: total items sold
en: %s sales for the selected items
el_GR: %s πωλήσεις για τα επιλεγμένα προϊόντα

note: translators: %s: total items purchased
en: %s purchases for the selected items
el_GR: %s αγορές για τα επιλεγμένα προϊόντα

en: Showing reports for:
el_GR: Εμφάνιση αναφορών για:

en: No products found in range
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα προϊόν σε αυτό το εύρος

en: No products found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα προϊόν.

en: Parent
el_GR: Γονέας

en: Units in stock
el_GR: Μονάδες σε απόθεμα

en: Rate
el_GR: Συντελεστής

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
el_GR: Αυτός είναι ο συνολικός φόρος για τον συντελεστή (φόρος αποστολής + φόρος προϊόντος).

en: No taxes found in this period
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένας φόρος αυτή την περίοδο

en: Net profit
el_GR: Καθαρά κέρδη

en: Total sales minus shipping and tax.
el_GR: Σύνολο πωλήσεων μείον την αποστολή και το φόρο.

en: Logout
el_GR: Αποσύνδεση

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
el_GR: Τελικό σημείο για την ενεργοποίηση της αποσύνδεσης. Μπορείτε να το προσθέσετε στα μενού σας μέσω ενός προσαρμοσμένου συνδέσμου: yoursite.com/?customer-logout=true

en: Product ID.
el_GR: ID προϊόντος.

en: Tax class.
el_GR: Κατηγορία φόρου.

en: Product SKU.
el_GR: Κωδικός προϊόντος.

en: Shipping methods
el_GR: Τρόποι Αποστολής

en: General options
el_GR: Γενικές επιλογές

en: Account creation
el_GR: Δημιουργία λογαριασμού

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ο λογαριασμός μου &rarr; Χαμένος κωδικός".

en: Lost password
el_GR: Χαμένος κωδικός

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ο λογαριασμός μου &rarr; Διευθύνσεις".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ο λογαριασμός μου &rarr; Επεξεργασία λογαριασμού".

en: Edit account
el_GR: Επεξεργασία λογαριασμού

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
el_GR: Τελικό σημείο για τη σελίδα "Ο λογαριασμός μου &rarr; Εμφάνιση παραγγελίας".

en: View order
el_GR: Εμφάνιση παραγγελίας

en: My account page
el_GR: Η σελίδα του λογαριασμού μου

en: Account pages
el_GR: Σελίδες Λογαριασμού

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
el_GR: Αυτό είναι το άθροισμα του πεδίου 'Σύνολο αποστολής' στις παραγγελίες σας.

en: Total shipping
el_GR: Σύνολο αποστολής

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
el_GR: Αυτό είναι το άθροισμα του πεδίου 'Σύνολο παραγγελίας' στις παραγγελίες σας.

en: Total sales
el_GR: Σύνολικές πωλήσεις

en: Total tax
el_GR: Σύνολο φόρου

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
el_GR: Αυτό είναι το άθροισμα του ποσού φόρου αποστολής των πεδίων "Σειρές φόρου" στις παραγγελίες σας.

en: Shipping tax amount
el_GR: Ποσό φόρου αποστολής

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
el_GR: Αυτό είναι το άθροισμα του ποσού φόρου των πεδίων "Σειρές φόρου" στις παραγγελίες σας.

en: Tax amount
el_GR: Ποσό φόρου

en: Top earners
el_GR: Με μεγαλύτερα έσοδα

en: Top freebies
el_GR: Κορυφαία δωρεάν προϊόντα

en: Top sellers
el_GR: Με μεγαλύτερες πωλήσεις

en: Product search
el_GR: Αναζήτηση Προϊόντος

en: Net sales amount
el_GR: Ποσό καθαρών πωλήσεων

en: Gross sales amount
el_GR: Ποσό ακαθάριστων πωλήσεων

en: Guest orders
el_GR: Παραγγελίες επισκεπτών

en: Customer orders
el_GR: Παραγγελίες πελατών

en: Guest sales
el_GR: Πωλήσεις επισκεπτών

en: Customer role.
el_GR: Ρόλος πελάτη.

en: Money spent
el_GR: Χρήματα που δαπανήθηκαν

en: Most discount
el_GR: Με μεγαλύτερη έκπτωση

en: Most popular
el_GR: Πιο Δημοφιλή

en: Last 7 days
el_GR: Τελευταίες 7 Ημέρες

en: This month
el_GR: Αυτός ο Μήνας

en: Last month
el_GR: Τελευταίος Μήνας

note: translators: 1: total items sold 2: days
en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
el_GR[0]: Πουλήθηκε 1 προϊόν τις τελευταίες %2$d ημέρες
el_GR[1]: Πουλήθηκαν %1$d προϊόντα τις τελευταίες %2$d ημέρες

en: Variation description.
el_GR: Περιγραφή παραλλαγής.

en: File name
el_GR: Όνομα Αρχείου

en: Shipping name
el_GR: Όνομα Αποστολής

en: Payment gateway
el_GR: Υπηρεσία πληρωμής

en: Reason for refund (optional):
el_GR: Αιτία επιστροφής χρημάτων (προαιρετικό):

en: Revoke access
el_GR: Ανάκληση πρόσβασης

en: Add images to product gallery
el_GR: Προσθήκη εικόνων στη συλλογή εικόνων προϊόντος

note: translators: 1: variation id 2: product name
en: Variation #%1$s of %2$s
el_GR: Παραλλαγή #%1$s από %2$s

note: translators: 1: Downloadable file, 2: List of allowed filetypes.
en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η χρήση του μεταφορτώσιμου αρχείου %1$s καθώς δεν έχει έναν επιτρεπόμενο τύπο αρχείου. Οι επιτρεπόμενοι τύποι περιλαμβάνουν: %2$s

note: translators: 1: total income 2: days
en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
el_GR: Πουλήθηκαν προϊόντα αξίας %1$s τις τελευταίες %2$d ημέρες

note: translators: %s dimension unit
en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
el_GR: Διαστάσεις (Μ&times;Π&times;Υ) (%s)

en: Filter by coupon
el_GR: Φιλτράρισμα με κουπόνι

en: Upsells
el_GR: Αύξηση πωλήσεων

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
el_GR: Τα προϊόντα αύξησης πωλήσεων είναι προϊόντα που προτείνετε στη θέση του τρέχοντος προϊόντος, για παράδειγμα, προϊόντα που είναι πιο κερδοφόρα ή καλύτερης ποιότητας ή πιο ακριβά.

en: Fee name
el_GR: Όνομα τέλους χρέωσης

en: Add fee
el_GR: Προσθήκη τέλους χρέωσης

en: Order Total
el_GR: Σύνολο παραγγελίας

en: Number of orders.
el_GR: Αριθμός Παραγγελιών

en: orders | orders
el_GR[0]: παραγγελίες
el_GR[1]: παραγγελίες

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
el_GR: Για να επεξεργαστείτε αυτή την παραγγελία αλλάξτε την κατάσταση σε "Εκκρεμεί πληρωμή"

en: Add new
el_GR: Προσθήκη νέας

en: No shipping class
el_GR: Χωρίς κλάση αποστολής

en: Shipping class
el_GR: Κλάση αποστολής

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
el_GR: Οι κλάσεις αποστολής χρησιμοποιούνται από συγκεκριμένες μεθόδους αποστολής για την ομαδοποίηση παρόμοιων προϊόντων.

en: Shipping classes
el_GR: Κλάσεις αποστολής

en: Or, enter tax rate ID:
el_GR: Ή, εισάγετε το ID του φορολογικού συντελεστή:

en: Restock refunded items
el_GR: Επαναφορά του αποθέματος των προϊόντων που επιστράφηκαν στο πρότερο επίπεδο

en: All
el_GR: Όλα

en: Recount terms
el_GR: Επανακαταμέτρηση όρων

en: Capabilities
el_GR: Δυνατότητες

en: Display type
el_GR: Τύπος εμφάνισης

en: Products
el_GR: Προϊόντα

en: Subcategories
el_GR: Υποκατηγορίες

en: Both
el_GR: Και τα δύο

en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

en: Upload/Add image
el_GR: Μεταφόρτωση/Προσθήκη εικόνας

en: Topic
el_GR: Θέμα

note: translators: %s: date
en: Webhook created on %s
el_GR: Το webhook δημιουργήθηκε στις %s

note: translators: %s: WooCommerce version
en: Version %s
el_GR: Έκδοση %s

en: All done!
el_GR: Όλα έτοιμα!

en: Choose a file from your computer:
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο από τον υπολογιστή σας:

note: translators: %s: maximum upload size
en: Maximum size: %s
el_GR: Μέγιστο μέγεθος: %s

en: Upload file and import
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείου και εισαγωγή

en: Discount type
el_GR: Τύπος έκπτωσης

en: Coupon expiry date
el_GR: Ημερομηνία λήξης κουπονιού

en: Exclude products
el_GR: Εξαίρεση προϊόντων

en: Exclude categories
el_GR: Εξαίρεση κατηγοριών

en: Usage limit per coupon
el_GR: Όριο χρήσης ανά κουπόνι

en: Usage limit per user
el_GR: Όριο χρήσης ανά χρήστη

note: translators: %s: payment method
en: Payment via %s
el_GR: Πληρωμή μέσω %s

en: Customer:
el_GR: Πελάτης:

en: General
el_GR: Γενικά

note: translators: Submit button text for filters.
en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: N/A
el_GR: Μ/Δ

en: Other
el_GR: Άλλο

note: translators: file name. translators: %d file count
en: File %d
el_GR: Αρχείο %d

en: Delete note
el_GR: Διαγραφή σημείωσης

en: Add note
el_GR: Προσθήκη σημείωσης

en: Private note
el_GR: Προσωπική σημείωση

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Variations
el_GR: Παραλλαγές

en: Shipping
el_GR: Αποστολή

en: Advanced
el_GR: Για προχωρημένους

en: Schedule
el_GR: Προγραμματισμός

en: File URL
el_GR: URL Αρχείου

en: Add File
el_GR: Προσθήκη Αρχείου

en: Never
el_GR: Ποτέ

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
el_GR: Από&hellip;

en: Learn More
el_GR: Μάθετε Περισσότερα

en: Offline Payments
el_GR: Πληρωμές Εκτός Σύνδεσης

en: Enable cash on delivery
el_GR: Ενεργοποίηση Αντικαταβολής

[ctx: posts]
note: translators: %s: count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Όλα <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Όλα <span class="count">(%s)</span>

en: Allow
el_GR: Να επιτραπεί

en: Roles successfully reset
el_GR: Έγινε επαναφορά των ρόλων με επιτυχία

en: Terms successfully recounted
el_GR: Έγινε επανακαταμέτρηση των όρων με επιτυχία

en: Tax rates successfully deleted
el_GR: Οι φορολογικοί συντελεστές διαγράφηκαν με επιτυχία

note: translators: %s: callback string
en: There was an error calling %s
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την κλήση του %s

en: Your changes have been saved.
el_GR: Οι αλλαγές σας έχουν αποθηκευτεί.

en: Clear transients
el_GR: Εκκαθάριση παροδικών μεταβολών

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα κάνει εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης των παροδικών μεταβολών των προϊόντων/καταστήματος.

en: Term counts
el_GR: Καταμετρήσεις όρων

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα επανακαταμετρήσει τους όρους των προϊόντων - χρήσιμο όταν αλλάζετε τις ρυθμίσεις σας κατά τρόπο που αποκρύπτει τα προϊόντα από τον κατάλογο.

en: Reset capabilities
el_GR: Επαναφορά δυνατοτήτων

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα επαναφέρει τους ρόλους του διαχειριστή, του πελάτη και του διαχειριστή καταστήματος στις προκαθορισμένες τιμές. Χρησιμοποιήστε το αν οι χρήστες σας δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση σε όλες τις σελίδες διαχείρισης του WooCommerce.

en: Remove image
el_GR: Αφαίρεση εικόνας

en: Use image
el_GR: Χρήση εικόνας

en: Delivery URL
el_GR: URL Παράδοσης

en: Webhook updated successfully.
el_GR: Το webhook ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Webhook created successfully.
el_GR: Το webhook δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Thanks :)
el_GR: Ευχαριστούμε :)

en: Thank you for selling with WooCommerce.
el_GR: Σας ευχαριστούμε που πουλάτε με το WooCommerce.

en: The file does not exist, please try again.
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει, παρακαλούμε, δοκιμάστε ξανά.

en: The CSV is invalid.
el_GR: Το CSV δεν είναι έγκυρο.

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
el_GR: Γεια σας! Μεταφορτώστε ένα αρχείο CSV που περιέχει φορολογικούς συντελεστές για να εισάγετε τα περιεχόμενά του στο κατάστημά σας. Επιλέξτε ένα αρχείο .csv προς μεταφόρτωση, έπειτα πατήστε "Μεταφόρτωση αρχείου και εισαγωγή".

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
el_GR: Πριν μπορέσετε να μεταφορτώσετε το αρχείο εισαγωγής σας, θα πρέπει να επιδιορθώσετε το ακόλουθο σφάλμα:

en: OR enter path to file:
el_GR: Ή εισάγετε την διαδρομή προς το αρχείο:

en: Delimiter
el_GR: Διαχωριστικό

en: Sorry, there has been an error.
el_GR: Λυπούμαστε, παρουσιάστηκε ένα σφάλμα.

en: Value of the coupon.
el_GR: Αξία του κουπονιού.

en: Allow free shipping
el_GR: Να επιτρέπεται η δωρεάν αποστολή

en: Minimum spend
el_GR: Ελάχιστο ποσό κατανάλωσης

en: No minimum
el_GR: Χωρίς ελάχιστο ποσό

en: Maximum spend
el_GR: Μέγιστο ποσό κατανάλωσης

en: No maximum
el_GR: Χωρίς μέγιστο ποσό

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το κουτάκι αν το κουπόνι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συνδυασμό με άλλα κουπόνια.

en: Exclude sale items
el_GR: Εξαίρεση των προϊόντων σε προσφορά

en: Search for a product&hellip;
el_GR: Αναζήτηση ενός προϊόντος&hellip;

en: Product categories
el_GR: Κατηγορίες προϊόντων

en: Any category
el_GR: Οποιαδήποτε κατηγορία

en: No categories
el_GR: Καμία κατηγορία

en: No restrictions
el_GR: Κανένας περιορισμός

en: How many times this coupon can be used before it is void.
el_GR: Πόσες φορές μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το κουπόνι πριν ακυρωθεί.

en: Limit usage to X items
el_GR: Περιορισμός χρήσης σε X προϊόντα

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
el_GR: Ο μέγιστος αριθμός των μεμονωμένων προϊόντων στα οποία μπορεί να εφαρμοστεί αυτό το κουπόνι όταν χρησιμοποιείτε τις εκπτώσεις προϊόντων. Αφήστε κενό για να εφαρμοστεί σε όλα τα προϊόντα που πληρούν τις προϋποθέσεις στο καλάθι.

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
el_GR: Ο κωδικός του κουπονιού υπάρχει ήδη - οι πελάτες θα χρησιμοποιήσουν το τελευταίο κουπόνι με αυτόν τον κωδικό.

en: Regenerate download permissions
el_GR: Επαναδημιουργία των δικαιωμάτων μεταφόρτωσης

en: Load billing address
el_GR: Φόρτωση της διεύθυνσης χρέωσης

en: No billing address set.
el_GR: Δεν ορίστηκε καμία διεύθυνση χρέωσης.

en: Transaction ID
el_GR: ID Συναλλαγής

en: Load shipping address
el_GR: Φόρτωση της διεύθυνσης αποστολής

en: No shipping address set.
el_GR: Δεν ορίστηκε καμία διεύθυνση αποστολής.

en: Search for a downloadable product&hellip;
el_GR: Αναζήτηση ενός μεταφορτώσιμου προϊόντος&hellip;

note: translators: $1: Date created, $2 Time created
en: added on %1$s at %2$s
el_GR: προστέθηκε στις %1$s στις %2$s

note: translators: %s: plugin author translators: %s: note author translators: %s: Comment author.
en: by %s
el_GR: από τον/την %s

en: There are no notes yet.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία σημείωση ακόμη.

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
el_GR: Προσθέστε μία σημείωση για δική σας αναφορά, ή προσθέστε μία σημείωση πελάτη (ο χρήστης θα ειδοποιηθεί).

en: Note to customer
el_GR: Σημείωση σε πελάτη

en: Product Type
el_GR: Τύπος Προϊόντος

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
el_GR: Τα μεταφορτώσιμα προϊόντα δίνουν πρόσβαση σε ένα αρχείο με την αγορά.

en: Inventory
el_GR: Αποθήκη

en: Linked Products
el_GR: Συνδεδεμένα Προϊόντα

en: Product URL
el_GR: URL Προϊόντος

en: Enter the external URL to the product.
el_GR: Εισάγετε το εξωτερικό URL του προϊόντος.

en: Button text
el_GR: Κείμενο κουμπιού

[ctx: placeholder]
en: Buy product
el_GR: Αγορά προϊόντος

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
el_GR: Αυτό το κείμενο θα εμφανιστεί στο κουμπί που συνδέεται με το εξωτερικό προϊόν.

en: Sale price dates
el_GR: Ημερομηνίες τιμής προσφοράς

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
el_GR: Έως&hellip;

en: Downloadable files
el_GR: Μεταφορτώσιμα αρχεία

en: This is the name of the download shown to the customer.
el_GR: Αυτό είναι το όνομα της μεταφόρτωσης που εμφανίζεται στον πελάτη.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
el_GR: Αυτό είναι το URL ή η απόλυτη διαδρομή στο αρχείο στο οποίο θα αποκτήσουν πρόσβαση οι πελάτες. Τα URLs που εισάγονται εδώ θα πρέπει να είναι ήδη κωδικοποιημένα.

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστο

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
el_GR: Αφήστε κενό για απεριόριστες επαναμεταφορτώσεις.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
el_GR: Εισάγετε τον αριθμό των ημερών πριν λήξει ένας σύνδεσμος μεταφόρτωσης, ή αφήστε κενό.

en: Taxable
el_GR: Φορολογήσιμο

en: Shipping only
el_GR: Μόνο η αποστολή

[ctx: Tax status]
en: None
el_GR: Κανένας

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
el_GR: Καθορίστε αν όλο το προϊόν είναι φορολογήσιμο ή όχι, ή μόνο το κόστος αποστολής του.

en: Standard
el_GR: Βασικός

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
el_GR: Επιλέξτε μία κατηγορία φόρου για αυτό το προϊόν. Οι κατηγορίες φόρου χρησιμοποιούνται για την εφαρμογή διαφορετικών φορολογικών συντελεστών σε συγκεκριμένους τύπους προϊόντων.

en: Stock Keeping Unit
el_GR: Κωδικός Προϊόντος

en: Manage stock?
el_GR: Διαχείριση του αποθέματος;

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
el_GR: Ποσότητα αποθέματος. Αν αυτό είναι ένα μεταβλητό προϊόν αυτή η τιμή θα χρησιμοποιηθεί για τον έλεγχο του αποθέματος για όλες τις παραλλαγές, εκτός και αν καθορίσετε το απόθεμα σε επίπεδο παραλλαγής.

en: Allow backorders?
el_GR: Να επιτρέπονται οι λίστες αναμονής;

en: Do not allow
el_GR: Να μην επιτρέπονται

en: Allow, but notify customer
el_GR: Να επιτρέπονται, αλλά να ενημερώνεται ο πελάτης

en: Docs
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
el_GR: Οι όροι των ιδιοτήτων μπορούν να ανατεθούν στα προϊόντα και στις παραλλαγές.<br/><br/><b>Σημείωση</b>: Η διαγραφή ενός όρου θα τον αφαιρέσει από όλα τα προϊόντα και τις παραλλαγές στις οποίες έχει ανατεθεί. Η επαναδημιουργία ενός όρου δεν θα τον αναθέσει αυτόματα ξανά στα προϊόντα.

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
el_GR: Ο κωδικός προϊόντος είναι ένα μοναδικό αναγνωριστικό για κάθε μεμονωμένο προϊόν ή υπηρεσία που μπορεί να αγοραστεί.

en: Stock qty
el_GR: Ποσότητα αποθέματος

en: Grant access
el_GR: Εκχώρηση πρόσβασης

en: Customer provided note
el_GR: Σημείωση πελάτη

en: Shipping details
el_GR: Στοιχεία αποστολής

en: Billing details
el_GR: Στοιχεία χρέωσης

en: Customer ID.
el_GR: ID πελάτη.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
el_GR: Πόσες φορές μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το κουπόνι από ένα μεμονωμένο χρήστη. Χρησιμοποιεί το email χρέωσης για τους επισκέπτες, και το ID χρήστη για τους συνδεδεμένους χρήστες.

note: translators: %s: URL to free shipping document.
en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
el_GR: Επιλέξτε αυτό το κουτί αν το κουπόνι παρέχει δωρεάν αποστολή. Μία  <a href="%s" target="_blank">μέθοδος δωρεάν αποστολής</a> πρέπει να είναι ενεργοποιημένη στη ζώνη αποστολής σας και να έχει οριστεί να απαιτεί "ένα έγκυρο κουπόνι δωρεάν αποστολής" (δείτε τη ρύθμιση "Απαιτεί Δωρεάν Αποστολή").

en: Usage limits
el_GR: Όρια χρήσης

en: Usage restriction
el_GR: Περιορισμός χρήσης

en: Import tax rates
el_GR: Εισαγωγή φορολογικών συντελεστών

en: View tax rates
el_GR: Εμφάνιση φορολογικών συντελεστών

en: Search webhooks
el_GR: Αναζήτηση στα webhooks

en: Add webhook
el_GR: Προσθήκη webhook

note: translators: %d: count
en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
el_GR[0]: %d webhook διαγράφηκε οριστικά.
el_GR[1]: %d webhooks διαγράφηκαν οριστικά.

en: Move to Trash
el_GR: Μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης

note: translators: %d: amount of expired transients
en: %d transients rows cleared
el_GR: Έγινε εκκαθάριση %d σειρών παροδικών μεταβολών

en: Product transients cleared
el_GR: Έγινε εκκαθάριση παροδικών μεταβολών προϊόντων

en: Cash on delivery
el_GR: Αντικαταβολή

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
el_GR: Εδώ μπορείτε να διαχειριστείτε τις κατηγορίες προϊόντος του καταστήματός σας. Για να αλλάξετε τη σειρά των κατηγοριών στον ιστότοπο, μπορείτε να τις σύρετε και να τις αφήσετε για να τις ταξινομήσετε. Για να δείτε περισσότερες κατηγορίες, πατήστε στο σύνδεσμο "επιλογές οθόνης" στην πάνω δεξιά πλευρά αυτής της σελίδας.

en: Customer notes about the order
el_GR: Σημειώσεις πελάτη σχετικά με την παραγγελία

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
el_GR: Τα εικονικά προϊόντα είναι άυλα και δεν αποστέλλονται.

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το κουτάκι αν το κουπόνι δε θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί σε προϊόντα σε προσφορά. Τα κουπόνια ανά προϊόν θα λειτουργήσουν μόνο αν το προϊόν δεν βρίσκεται σε προσφορά. Τα κουπόνια ανά καλάθι θα λειτουργήσουν μόνο αν δεν υπάρχει κανένα προϊόν σε προσφορά στο καλάθι.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
el_GR: Αυτό το πεδίο σας επιτρέπει να ορίσετε το ελάχιστο ποσό (υποσύνολο) που απαιτείται για χρήση αυτού του κουπονιού.

en: Next step
el_GR: Επόμενο βήμα

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
el_GR: Αυτό το πεδίο σας επιτρέπει να ρυθμίσετε το μέγιστο ποσό (υποσύνολο) που επιτρέπεται κατά την χρήση του κουπονιού.

en: You do not have permission to edit Webhooks
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για να επεξεργαστείτε τα Webhooks

en: You do not have permission to update Webhooks
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για να ενημερώστε Webhooks

en: Order Date
el_GR: Ημερομηνία παραγγελίας

en: Order Status
el_GR: Κατάσταση παραγγελίας

en: Phone
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου

note: translators: %s: number of orders
en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Προσχέδιο <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Προσχέδια <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %1$s: callback string, %2$s: error message
en: There was an error calling %1$s: %2$s
el_GR: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την κλήση %1$s: %2$s

en: Empty Trash
el_GR: Αδειάστε τον κάδο απορριμμάτων

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα κάνει εκκαθάριση ΟΛΩΝ των ληγμένων παροδικών μεταβολών (transients) από το WordPress.

en: Expired transients
el_GR: Ληγμένες παροδικές μεταβολές (transients)

en: Address | Addresses
el_GR[0]: Διεύθυνση
el_GR[1]: Διευθύνσεις

en: Individual use only
el_GR: Αποκλειστικά μεμονωμένη χρήση

en: Delete WooCommerce tax rates
el_GR: Διαγραφή των φορολογικών συντελεστών του WooCommerce

en: Standard product
el_GR: Βασικό προϊόν

en: Product Categories
el_GR: Κατηγορίες Προϊόντων

en: Product updated.
el_GR: Το προϊόν ενημερώθηκε.

en: Product saved.
el_GR: Το προϊόν αποθηκεύτηκε.

en: Order updated.
el_GR: Η παραγγελία ενημερώθηκε.

en: Order saved.
el_GR: Η παραγγελία αποθηκεύτηκε.

en: Coupon saved.
el_GR: Το κουπόνι αποθηκεύτηκε.

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Stock
el_GR: Απόθεμα

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Code
el_GR: Κωδικός

en: Coupon type
el_GR: Τύπος κουπονιού

en: Expiry date
el_GR: Ημερομηνία λήξης

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Virtual
el_GR: Εικονικό

en: Yes
el_GR: Ναι

en: No
el_GR: Όχι

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Guest
el_GR: Επισκέπτης

en: Grouped product
el_GR: Ομαδοποιημένο προϊόν

en: Simple product
el_GR: Απλό προϊόν

en: Product name
el_GR: Όνομα προϊόντος

en: Coupon code
el_GR: Κωδικός κουπονιού

en: Catalog
el_GR: Κατάλογος

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Hidden
el_GR: Κρυφό

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: First name
el_GR: Όνομα

en: Last name
el_GR: Επίθετο

en: City
el_GR: Πόλη

en: Orders
el_GR: Παραγγελίες

en: Sales by product
el_GR: Πωλήσεις ανά προϊόν

en: Sales by category
el_GR: Πωλήσεις ανά κατηγορία

en: Customers
el_GR: Πελάτες

en: Taxes
el_GR: Φόροι

en: Taxes by code
el_GR: Φόροι ανά κωδικό

en: Your settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας έχουν αποθηκευτεί.

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Select none
el_GR: Καμία επιλογή

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Right
el_GR: Δεξιά

[ctx: Page title]
en: Shop
el_GR: Κατάστημα

[ctx: Page title]
en: Cart
el_GR: Καλάθι

en: Billing
el_GR: Χρέωση

en: Payments
el_GR: Πληρωμές

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
el_GR[0]: %s κουπόνι ενημερώθηκε.
el_GR[1]: %s κουπόνια ενημερώθηκαν.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
el_GR[0]: %s κουπόνι δεν ενημερώθηκε, κάποιος το επεξεργάζεται.
el_GR[1]: %s κουπόνια δεν ενημερώθηκαν, κάποιος τα επεξεργάζεται.

note: translators: %s: product count
en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
el_GR[0]: %s προϊόν δεν ενημερώθηκε, κάποιος το επεξεργάζεται.
el_GR[1]: %s προϊόντα δεν ενημερώθηκαν, κάποιος τα επεξεργάζεται.

note: translators: %s: order count
en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
el_GR[0]: %s παραγγελία δεν ενημερώθηκε, κάποιος την επεξεργάζεται.
el_GR[1]: %s παραγγελίες δεν ενημερώθηκαν, κάποιος τις επεξεργάζεται.

en: Continue
el_GR: Συνέχεια

en: Choose a currency&hellip;
el_GR: Επιλέξτε ένα νόμισμα&hellip;

en: Custom field updated.
el_GR: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Custom field deleted.
el_GR: Το προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφηκε.

en: M j, Y @ G:i
el_GR: j M, Y @ G:i

en: Order submitted.
el_GR: Η παραγγελία υποβλήθηκε.

en: Order draft updated.
el_GR: Το προσχέδιο της παραγγελίας ενημερώθηκε.

en: Coupon updated.
el_GR: Το κουπόνι ενημερώθηκε.

en: Coupon submitted.
el_GR: Το κουπόνι υποβλήθηκε.

en: Coupon draft updated.
el_GR: Το προσχέδιο του κουπονιού ενημερώθηκε.

note: translators: %s: product count
en: %s product updated. | %s products updated.
el_GR[0]: %s προϊόν ενημερώθηκε.
el_GR[1]: %s προϊόντα ενημερώθηκαν.

note: translators: %s: product count
en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
el_GR[0]: %s προϊόν διαγράφηκε μόνιμα.
el_GR[1]: %s προϊόντα διαγράφηκαν μόνιμα.

note: translators: %s: product count
en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
el_GR[0]: %s προϊόν μετακινήθηκε στον Κάδο Ανακύκλωσης.
el_GR[1]: %s προϊόντα μετακινήθηκαν στον Κάδο Ανακύκλωσης.

note: translators: %s: order count
en: %s order updated. | %s orders updated.
el_GR[0]: %s παραγγελία ενημερώθηκε.
el_GR[1]: %s παραγγελίες ενημερώθηκαν.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
el_GR[0]: %s παραγγελία διαγράφηκε οριστικά.
el_GR[1]: %s παραγγελίες διαγράφηκαν οριστικά.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
el_GR[0]: %s παραγγελία μετακινήθηκε στον Κάδο Ανακύκλωσης.
el_GR[1]: %s παραγγελίες μετακινήθηκαν στον Κάδο Ανακύκλωσης.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
el_GR[0]: Έγινε επαναφορά %s παραγγελίας από τον Κάδο Ανακύκλωσης.
el_GR[1]: Έγινε επαναφορά %s παραγγελιών από τον Κάδο Ανακύκλωσης.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
el_GR[0]: %s κουπόνι διαγράφηκε με επιτυχία.
el_GR[1]: %s κουπόνια διαγράφηκαν με επιτυχία.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
el_GR[0]: %s κουπόνι μεταφέρθηκε στον Κάδο Ανακύκλωσης.
el_GR[1]: %s κουπόνια μεταφέρθηκαν στον Κάδο Ανακύκλωσης.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
el_GR[0]: Έγινε επαναφορά %s κουπονιού από τον Κάδο Ανακύκλωσης.
el_GR[1]: Έγινε επαναφορά %s κουπονιών από τον Κάδο Ανακύκλωσης.

en: Product IDs
el_GR: IDs προϊόντων

en: Usage / Limit
el_GR: Χρήση / Όριο

en: Ship to
el_GR: Αποστολή προς

en: Downloadable
el_GR: Μεταφορτώσιμο

en: Toggle featured
el_GR: Εναλλαγή προτεινόμενου

en: Trash
el_GR: Κάδος Ανακύκλωσης

en: View
el_GR: Εμφάνιση

note: translators: Review date format. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: Y/m/d
el_GR: d/m/Y

en: Complete
el_GR: Ολοκληρωμένη

en: Order status changed by bulk edit:
el_GR: Η κατάσταση των παραγγελιών άλλαξε με μαζική επεξεργασία:

en: External/Affiliate product
el_GR: Εξωτερικό/Θυγατρικό προϊόν

en: Show all types
el_GR: Εμφάνιση όλων των τύπων

en: Search for a customer&hellip;
el_GR: Αναζήτηση ενός πελάτη&hellip;

en: Description (optional)
el_GR: Περιγραφή (προαιρετική)

en: Catalog visibility:
el_GR: Ορατότητα καταλόγου:

en: State/County
el_GR: Πολιτεία/Κομητεία

en: Sales by date
el_GR: Πωλήσεις ανά ημερομηνία

en: Coupons by date
el_GR: Κουπόνια ανά ημερομηνία

en: Low in stock
el_GR: Χαμηλό σε απόθεμα

en: Taxes by date
el_GR: Φόροι ανά ημερομηνία

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
el_GR: Οι αλλαγές που κάνατε θα χαθούν αν πλοηγηθείτε μακριά από αυτή τη σελίδα.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αυτού του μεγέθους εικόνας έχουν απενεργοποιηθεί επειδή οι τιμές του αντικαθίστανται από ένα φίλτρο.

en: Select a page&hellip;
el_GR: Επιλέξτε μία σελίδα&hellip;

en: Ready!
el_GR: Έτοιμοι!

en: Not right now
el_GR: Όχι ακόμη

[ctx: Page title]
en: Checkout
el_GR: Ταμείο

en: Skip this step
el_GR: Παράληψη αυτού του βήματος

en: Where is your store based?
el_GR: Που βρίσκεται η βάση του καταστήματός σας;

en: Left with space
el_GR: Αριστερά με κενό

en: Right with space
el_GR: Δεξιά με κενό

en: PayPal email address
el_GR: Διεύθυνση email στο PayPal

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
el_GR: WooCommerce &rsaquo; Οδηγός Εγκατάστασης

en: SKU
el_GR: Κωδικός προϊόντος

en: Variable product
el_GR: Μεταβλητό προϊόν

[ctx: Page title]
en: My account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

en: Let's go!
el_GR: Πάμε!

en: Page setup
el_GR: Ρύθμιση σελίδας

en: Hard crop?
el_GR: Περικοπή;

en: Customer list
el_GR: Λίστα πελατών

en: Customers vs. guests
el_GR: Πελάτες έναντι επισκεπτών

en: Order notes
el_GR: Σημειώσεις παραγγελίας

note: translators: %s: product url
en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
el_GR: Το προσχέδιο του προϊόντος ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση προϊόντος</a>

note: translators: %s: product url
en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
el_GR: Το προϊόν υποβλήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση προϊόντος</a>

en: Product description
el_GR: Περιγραφή προϊόντος

en: Currency position.
el_GR: Θέση νομίσματος.

en: Thousand separator.
el_GR: Διαχωριστικό χιλιάδων.

en: Decimal separator.
el_GR: Διαχωριστικό δεκαδικών.

en: Purchase
el_GR: Αγορά

note: translators: 1: date 2: product url
en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
el_GR: Το προϊόν προγραμματίστηκε για: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση προϊόντος</a>

en: Most stocked
el_GR: Με Μεγαλύτερο Απόθεμα

note: translators: %s: product count
en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
el_GR[0]: Έγινε επαναφορά %s προϊόντος από τον Κάδο Ανακύκλωσης.
el_GR[1]: Έγινε επαναφορά %s προϊόντων από τον Κάδο Ανακύκλωσης.

en: Delete permanently
el_GR: Οριστική διαγραφή

en: Processing
el_GR: Σε επεξεργασία

en: State
el_GR: Περιφέρεια

en: State / County or state code
el_GR: Χώρα / Περιοχή ή κωδικός περιοχής

en: Coupon amount
el_GR: Τιμή κουπονιού

en: Delete this review permanently
el_GR: Διαγράψτε οριστικά αυτήν την κριτική

en: Move this review to the Trash
el_GR: Μετακινήστε αυτήν την κριτική στον Κάδο απορριμμάτων

en: Restore this review from the Trash
el_GR: Επαναφέρετε αυτήν την κριτική από τον Κάδο απορριμμάτων

en: Postcode
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Sample
el_GR: Δείγμα

en: kg
el_GR: κ.

en: g
el_GR: γρ.

en: Order | Orders
el_GR[0]: Παραγγελία
el_GR[1]: Παραγγελίες

en: Company
el_GR: Εταιρεία

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Read
el_GR: Ανάγνωση

en: Name
el_GR: Όνομα

note: translators: Remove chip.
en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Terms
el_GR: Όροι

en: Free Shipping
el_GR: Δωρεάν Αποστολή

en: Reports
el_GR: Αναφορές

en: Coupons
el_GR: Κουπόνια

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: For more information:
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες:

en: About WooCommerce
el_GR: Σχετικά με το WooCommerce

en: Rating
el_GR: Αξιολόγηση

en: Product category base
el_GR: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Shop base with category
el_GR: Βάση καταστήματος με κατηγορία

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
el_GR: Η φόρτωση απέτυχε

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
el_GR: Παραγγελίες

en: Free!
el_GR: Δωρεάν!

en: Subtotal:
el_GR: Υποσύνολο:

en: Shipping:
el_GR: Αποστολή:

en: Total:
el_GR: Σύνολο:

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download %d
el_GR: Μεταφόρτωση %d

en: Expiry (MM/YY)
el_GR: Λήξη (ΜΜ/ΕΕ)

en: Add to cart
el_GR: Προσθήκη στο καλάθι

note: translators: %s: stock amount
en: %s in stock
el_GR: %s σε απόθεμα

[ctx: min_price]
en: From:
el_GR: Από:

en: Permissions
el_GR: Δικαιώματα

en: User
el_GR: Χρήστης

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Shipping settings
el_GR: Ρυθμίσεις Αποστολής

en: Revoke
el_GR: Ανάκληση

en: %qty% variations
el_GR: %qty% παραλλαγές

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
el_GR[0]: <strong>%s παραγγελία</strong> σε αναμονή
el_GR[1]: <strong>%s παραγγελίες</strong> σε αναμονή

en: Backordered
el_GR: Σε λίστα αναμονής

en: Discount:
el_GR: Έκπτωση:

note: translators: 1: old order status 2: new order status
en: Order status changed from %1$s to %2$s.
el_GR: Η κατάσταση της παραγγελίας άλλαξε από %1$s σε %2$s.

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: Out of stock
el_GR: Εξαντλημένο

en: In stock
el_GR: Σε απόθεμα

note: translators: %s: stock amount
en: Only %s left in stock
el_GR: Μόνο %s απομένουν σε απόθεμα

note: translators: %s: average rating translators: %s: rating translators: %s: Rating. translators: %s is referring to the average rating value translators: %s is the rating value wrapped in HTML strong tags.
en: Rated %s out of 5
el_GR: Βαθμολογήθηκε με %s από 5

en: View/Edit
el_GR: Εμφάνιση/Επεξεργασία

en: Write
el_GR: Εγγραφή

en: Read/Write
el_GR: Ανάγνωση/Εγγραφή

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
el_GR: Η ενέργεια απέτυχε. Παρακαλούμε, ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία αντιστοιχία

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε 1 ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε %qty% ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
el_GR: Παρακαλούμε, διαγράψτε 1 χαρακτήρα

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
el_GR: Παρακαλούμε, διαγράψτε %qty% χαρακτήρες

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο 1 στοιχείο

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο %qty% στοιχεία

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
el_GR: Γίνεται φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
el_GR: Γίνεται αναζήτηση&hellip;

en: Please enter in country code with two capital letters.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε σε κωδικό χώρας με δύο κεφαλαία γράμματα.

en: Please enter in a value less than the regular price.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε σε μία τιμή μικρότερη της κανονικής τιμής.

en: Enter a value
el_GR: Εισάγετε μία τιμή

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
el_GR: Ταξινόμηση του μενού παραλλαγής (καθορίζει τη θέση στη λίστα των παραλλαγών)

en: Enter a value (fixed or %)
el_GR: Εισάγετε μία τιμή (σταθερή ή %)

en: Choose an image
el_GR: Επιλογή μίας εικόνας

en: Set variation image
el_GR: Ορισμός της εικόνας παραλλαγής

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
el_GR: Ημερομηνία έναρξης της προσφοράς (σε μορφή ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ ή αφήστε κενό)

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
el_GR: Ημερομηνία λήξης της προσφοράς (σε μορφή ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ ή αφήστε κενό)

en: Save changes before changing page?
el_GR: Αποθήκευση των αλλαγών πριν την αλλαγή σελίδας;

en: Select an option&hellip;
el_GR: Κάντε μία επιλογή&hellip;

en: Please select some items.
el_GR: Παρακαλούμε, επιλέξτε μερικά προϊόντα.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγράψετε αυτή την επιστροφή χρημάτων; Δεν είναι δυνατή η αναίρεση αυτής της ενέργειας.

en: Remove this item meta?
el_GR: Αφαίρεση των μεταδεδομένων αυτού του προϊόντος;

en: Click to toggle
el_GR: Πατήστε για εναλλαγή

en: Value(s)
el_GR: Τιμή(ές)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
el_GR: Εισάγετε κάποιο κείμενο, ή μερικές ιδιότητες διαχωρίζοντας τις τιμές με pipe (|).

en: Visible on the product page
el_GR: Ορατό στη σελίδα του προϊόντος

en: Enter a name for the new attribute term:
el_GR: Εισάγετε ένα όνομα για το νέο όρο της ιδιότητας:

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
el_GR: Να αντιγράφονται τα στοιχεία χρέωσης στα στοιχεία αποστολής; Αυτό θα αφαιρέσει οποιοδήποτε στοιχείο αποστολής εισήχθη αυτή τη στιγμή.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
el_GR: Να φορτώνονται τα στοιχεία χρέωσης του πελάτη; Αυτό θα αφαιρέσει οποιοδήποτε στοιχείο χρέωσης εισήχθη αυτή τη στιγμή.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
el_GR: Να φορτώνονται τα στοιχεία αποστολής του πελάτη; Αυτό θα αφαιρέσει οποιοδήποτε στοιχείο αποστολής εισήχθη αυτή τη στιγμή.

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενο

en: No customer selected
el_GR: Δεν επιλέχτηκε κανένας πελάτης

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εκχώρηση πρόσβασης - ο χρήστης μπορεί ήδη να έχει δικαιώματα για αυτό το αρχείο ή το email χρέωσης δεν έχει οριστεί. Βεβαιωθείτε ότι το email χρέωσης έχει οριστεί, και η παραγγελία έχει αποθηκευτεί.

en: You cannot add the same tax rate twice!
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε τον ίδιο φορολογικό συντελεστή δύο φορές!

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
el_GR: Ο σύντομος τίτλος "%s" είναι πολύ μεγάλος (28 χαρακτήρες το μέγιστο). Παρακαλούμε, μικρύνετέ τον.

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
el_GR: Ο σύντομος τίτλος "%s" δεν επιτρέπεται επειδή πρόκειται για έναν δεσμευμένο όρο. Παρακαλούμε, αλλάξτε τον.

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
el_GR: Ο σύντομος τίτλος "%s" είναι ήδη σε χρήση. Παρακαλούμε, αλλάξτε τον.

en: Attribute updated successfully
el_GR: Η ιδιότητα ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Error: non-existing attribute ID.
el_GR: Σφάλμα: ανύπαρκτο ID ιδιότητας.

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
el_GR: Όνομα της ιδιότητας (εμφανίζεται στον ιστότοπο).

en: Slug
el_GR: Σύντομος τίτλος

en: Default sort order
el_GR: Προκαθορισμένη σειρά ταξινόμησης

en: Custom ordering
el_GR: Προσαρμοσμένη ταξινόμηση

en: Name (numeric)
el_GR: Όνομα (αριθμητικό)

en: Term ID
el_GR: ID Όρου

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
el_GR: Καθορίζει τη σειρά ταξινόμησης των όρων στις σελίδες προϊόντων του καταστήματος του ιστότοπου. Αν χρησιμοποιείτε προσαρμοσμένη ταξινόμηση, μπορείτε να σύρετε και να αφήσετε τους όρους σε αυτή την ιδιότητα.

en: Attributes
el_GR: Ιδιότητες

en: Configure terms
el_GR: Ρύθμιση όρων

en: No attributes currently exist.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία ιδιότητα αυτή τη στιγμή.

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
el_GR[0]: <strong>%s προϊόν</strong> σε χαμηλό απόθεμα
el_GR[1]: <strong>%s προϊόντα</strong> σε χαμηλό απόθεμα

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
el_GR[0]: <strong>%s προϊόν</strong> εξαντλημένο
el_GR[1]: <strong>%s προϊόντα</strong> εξαντλημένα

en: There are no product reviews yet.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση προϊόντος ακόμη.

en: Make a duplicate from this product
el_GR: Δημιουργήστε ένα αντίγραφο από αυτό το προϊόν

en: Duplicate
el_GR: Αντιγραφή

en: Copy to a new draft
el_GR: Αντιγραφή σε ένα νέο προσχέδιο

en: No product to duplicate has been supplied!
el_GR: Δεν δόθηκε κανένα προϊόν προς αντιγραφή!

en: PayPal Standard
el_GR: Βασικό PayPal

en: Found a bug?
el_GR: Βρήκατε ένα σφάλμα;

en: Report a bug
el_GR: Αναφορά ενός σφάλματος

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
el_GR: Εισάγετε τους <strong>φορολογικούς συντελεστές</strong> στο κατάστημά σας μέσω ενός αρχείου csv.

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
el_GR: Σημείωση: Τα δικαιώματα για τα προϊόντα παραγγελίας θα εκχωρηθούν αυτόματα όταν η κατάσταση παραγγελίας αλλάξει σε διεκπεραίωση/ολοκληρωμένη.

en: Reviews
el_GR: Αξιολογήσεις

en: Product tag base
el_GR: Βάση ετικέτας προϊόντος

en: Product attribute base
el_GR: Βάση ιδιότητας προϊόντος

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένη τιμή

en: Shop base
el_GR: Βάση καταστήματος

en: MM / YY
el_GR: ΜΜ / ΕΕ

en: Visit Store
el_GR: Επισκεφθείτε το κατάστημα

en: Custom base
el_GR: Προσαρμοσμένη βάση

en: Coupon data
el_GR: Δεδομένα κουπονιού

note: Translators: %s order type name.
en: %s actions
el_GR: %s ενέργειες

en: Downloadable product permissions
el_GR: Δικαιώματα μεταφορτώσιμου προϊόντος

note: Translators: %s order type name.
en: %s notes
el_GR: %s σημειώσεις

en: %s items
el_GR: %s αντικείμενα

note: Translators: %s order type name.
en: %s data
el_GR: %s δεδομένα

en: Product gallery
el_GR: Συλλογή εικόνων προϊόντος

en: Product short description
el_GR: Σύντομη περιγραφή προϊόντος

en: Add to menu
el_GR: Προσθήκη στο μενού

en: WooCommerce endpoints
el_GR: Τελικά σημεία WooCommerce

en: WooCommerce settings
el_GR: Ρυθμίσεις WooCommerce

en: Sales reports
el_GR: Αναφορές πωλήσεων

en: WooCommerce tax rates (CSV)
el_GR: Φορολογικοί συντελεστές WooCommerce (CSV)

en: Official extensions
el_GR: Επίσημες επεκτάσεις

en: WordPress.org project
el_GR: Έργο στο WordPress.org

note: translators: 1: GitHub issues URL 2: GitHub contribution guide URL 3: System status report URL
en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
el_GR: Αν βρείτε ένα σφάλμα στον πυρήνα του WooCommerce, μπορείτε να ανοίξετε ένα θέμα υποστήριξης μέσω των <a href="%1$s">προβλημάτων στο Github</a>. Σιγουρευτείτε ότι διαβάσατε τον <a href="%2$s">οδηγό συνεισφοράς</a> πριν υποβάλετε την αναφορά σας. Για να μας βοηθήσετε να λύσουμε το πρόβλημά σας, παρακαλούμε, να είστε όσο γίνεται περισσότερο περιγραφικοί και συμπεριλάβετε την <a href="%3$s">αναφορά κατάστασης του συστήματός</a> σας.

note: translators: %s: Documentation URL
en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
el_GR: Αν χρειαστείτε βοήθεια ως προς την κατανόηση, τη χρήση, ή την επέκταση του WooCommerce, παρακαλούμε <a href="%s">διαβάστε την τεκμηρίωσή μας</a>. Θα βρείτε όλα τα είδη πόρων συμπεριλαμβανομένων κομματιών κώδικα, οδηγών και πολλά περισσότερα.

en: Local pickup
el_GR: Παραλαβή από το κατάστημα

en: Local delivery
el_GR: Τοπική παράδοση

note: translators: %s: product id
en: Product creation failed, could not find original product: %s
el_GR: Η δημιουργία του προϊόντος απέτυχε, δεν ήταν δυνατή η εύρεση του αρχικού προϊόντος: %s

note: translators: 1: top seller product title 2: top seller quantity
en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
el_GR: Το προϊόν %1$s έκανε τις μεγαλύτερες πωλήσεις αυτόν το μήνα (πούλησε %2$d)

en: WooCommerce status
el_GR: Κατάσταση WooCommerce

en: Add attribute
el_GR: Προσθήκη ιδιότητας

en: Add new attribute
el_GR: Προσθήκη νέας ιδιότητας

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
el_GR: Μοναδικός σύντομος τίτλος/αναφορά της ιδιότητας. Πρέπει να είναι μικρότερος από 28 χαρακτήρες.

en: Edit attribute
el_GR: Επεξεργασία ιδιότητας

en: Search key
el_GR: Αναζήτηση κλειδιού

en: Add key
el_GR: Προσθήκη κλειδιού

en: Revoke API key
el_GR: Ανάκληση κλειδιού API

en: API key
el_GR: Κλειδί API

en: Last access
el_GR: Τελευταία πρόσβαση

en: Consumer key ending in
el_GR: Κλειδί καταναλωτή που λήγει σε

en: Card code
el_GR: Κωδικός κάρτας

en: Card number
el_GR: Αριθμός κάρτας

en: (can be backordered)
el_GR: (επιπλέον μπορεί να ζητηθεί κατόπιν παραγγελίας)

en: Available on backorder
el_GR: Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας

en: Fee
el_GR: Τέλος χρέωσης

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
el_GR: Εισάγετε μία προσαρμοσμένη βάση προς χρήση. Η βάση <strong>πρέπει</strong> να οριστεί αλλιώς το WordPress θα χρησιμοποιήσει την προκαθορισμένη τιμή.

en: WooCommerce Recent Reviews
el_GR: Πρόσφατες Αξιολογήσεις του WooCommerce

en: American Samoa
el_GR: Αμερικανική Σαμόα

en: Puerto Rico
el_GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
el_GR: Πριν ζητήσετε βοήθεια σας προτείνουμε να ελέγξετε τη σελίδα κατάστασης του συστήματος για να εντοπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα με τη ρύθμισή σας.

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
el_GR[0]: <strong>%s παραγγελία</strong> αναμένει επεξεργασία
el_GR[1]: <strong>%s παραγγελίες</strong> αναμένουν επεξεργασία

en: Payment method:
el_GR: Μέθοδος πληρωμής:

en: Order by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
el_GR: Ενεργοποιήστε το αν θέλετε αυτή η ιδιότητα να κρατά ιστορικό προϊόντων στο κατάστημά σας.

en: Enable Archives?
el_GR: Ενεργοποίηση ιστορικού;

en: WooCommerce Tax
el_GR: Φόρος WooCommerce

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε όλες τις παραλλαγές; Δεν είναι δυνατή η αναίρεση.

en: Are you sure you want to remove this variation?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να αφαιρέσετε αυτή την παραλλαγή;

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διεκπεραιώσετε αυτή την επιστροφή χρημάτων; Δεν είναι δυνατή η αναίρεση αυτής της ενέργειας.

en: Last warning, are you sure?
el_GR: Τελευταία προειδοποίηση, είστε σίγουρος;

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη στήλη φόρου; Δεν είναι δυνατή η αναίρεση αυτής της ενέργειας.

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να ανακαλέσετε την πρόσβαση για αυτή τη μεταφόρτωση;

en: Are you sure you want to delete this attribute?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την ιδιότητα;

note: translators: %s: price decimal separator
en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε μια τιμή με ένα νομισματικό δεκαδικό ψηφίο (%s) χωρίς διαχωριστικά χιλιάδων και σύμβολα νομισμάτων.

en: Used for variations
el_GR: Χρησιμοποιείται για παραλλαγές

en: Product data
el_GR: Στοιχεία προϊόντος

en: GitHub project
el_GR: Github project

note: translators: %d: Number of variations
en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
el_GR: Θέλετε να δημιουργήσετε όλες τις παραλλαγές; Αυτό θα δημιουργήσει μία παραλλαγή για κάθε πιθανό συνδυασμό των ιδιοτήτων που είναι ορισμένες ως ιδιότητες παραλλαγής (μέγιστο %d ανά εκτέλεση).

en: 1 variation added
el_GR: Προστέθηκε 1 παραλλαγή

en: Official themes
el_GR: Επίσημα θέματα

en: Product | Products
el_GR[0]: Προϊόν
el_GR[1]: Προϊόντα

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download | Downloads
el_GR[0]: Μεταφόρτωση
el_GR[1]: Μεταφορτώσεις

en: Huíla
el_GR: Χούμλα

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
el_GR: North Khorasan (خراسان جنوبی)

en: Dadra and Nagar Haveli
el_GR: Ντάντρα και Ναγκάρ Χαβέλι

en: Sofia
el_GR: Σόφια

en: Varna
el_GR: Βάρνα

en: Andaman and Nicobar Islands
el_GR: Νήσοι Ανταμάν και Νικομπάρ

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: France
el_GR: Γαλλία

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Albania
el_GR: Αλβανία

en: Angola
el_GR: Αγκόλα

en: Andorra
el_GR: Ανδόρα

en: Algeria
el_GR: Αλγερία

en: Afghanistan
el_GR: Αφγανιστάν

en: Armenia
el_GR: Αρμενία

en: Argentina
el_GR: Αργεντινή

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: Croatia
el_GR: Κροατία

en: China
el_GR: Κίνα

en: Chad
el_GR: Τσαντ

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: Cuba
el_GR: Κούβα

en: Bosnia and Herzegovina
el_GR: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχία

en: Egypt
el_GR: Αίγυπτος

en: Liberia
el_GR: Λιβερία

en: Lesotho
el_GR: Λεσότο

en: Luxembourg
el_GR: Λουξεμβούργο

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Malta
el_GR: Μάλτα

en: Mali
el_GR: Μαλί

en: Nepal
el_GR: Νεπάλ

en: Nigeria
el_GR: Νιγηρία

en: Norway
el_GR: Νορβηγία

en: North Korea
el_GR: Βόρεια Κορέα

en: Portugal
el_GR: Πορτογαλία

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Pakistan
el_GR: Πακιστάν

en: Oman
el_GR: Ομάν

en: Paraguay
el_GR: Παραγουάη

en: Panama
el_GR: Παναμάς

en: Spain
el_GR: Ισπανία

en: Slovenia
el_GR: Σλοβενία

en: Slovakia
el_GR: Σλοβακία

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Sudan
el_GR: Σουδάν

en: Somalia
el_GR: Σομαλία

en: Sierra Leone
el_GR: Σιέρρα Λεόνε

en: Tunisia
el_GR: Τυνησία

en: Syria
el_GR: Συρία

en: Sweden
el_GR: Σουηδία

en: Ukraine
el_GR: Ουκρανία

en: United States (US)
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες (ΗΠΑ)

en: Venezuela
el_GR: Βενεζουέλα

en: Vatican
el_GR: Βατικανό

en: Zambia
el_GR: Ζάμπια

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Netherlands
el_GR: Ολλανδία

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Azerbaijan
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Lebanon
el_GR: Λίβανος

en: Georgia
el_GR: Γεωργία

en: South Georgia/Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία/Νήσοι Σάντουιτς

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: United Arab Emirates
el_GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom (UK)
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο (ΗΒ)

en: Russia
el_GR: Ρωσία

en: Finland
el_GR: Φινλανδία

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Moldova
el_GR: Μολδαβία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Jordan
el_GR: Ιορδανία

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: Central African Republic
el_GR: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Antarctica
el_GR: Ανταρκτική

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: South Korea
el_GR: Νότια Κορέα

en: Taiwan
el_GR: Ταϊβάν

en: Mongolia
el_GR: Μογγολία

en: Vietnam
el_GR: Βιετνάμ

en: Myanmar
el_GR: Μιανμάρ

en: South Sudan
el_GR: Νότιο Σουδάν

en: Morocco
el_GR: Μαρόκο

en: Timor-Leste
el_GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Papua New Guinea
el_GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

en: Cambodia
el_GR: Καμπότζη

en: Maldives
el_GR: Μαλδίβες

en: Seychelles
el_GR: Σεϋχέλλες

en: Brunei
el_GR: Μπρουνέι

en: Micronesia
el_GR: Μικρονησία

en: Solomon Islands
el_GR: Νήσοι Σολομώντα

en: Iran
el_GR: Ιράν

en: Iraq
el_GR: Ιράκ

en: Kazakhstan
el_GR: Καζακστάν

en: Turkmenistan
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Kyrgyzstan
el_GR: Κιργιστάν

en: Uzbekistan
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Tajikistan
el_GR: Τατζικιστάν

en: Bhutan
el_GR: Μπουτάν

en: Laos
el_GR: Λάος

en: Saudi Arabia
el_GR: Σαουδική Αραβία

en: Yemen
el_GR: Υεμένη

en: Belarus
el_GR: Λευκορωσία

en: Bahrain
el_GR: Μπαχρέιν

en: Sri Lanka
el_GR: Σρι Λάνκα

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: Comoros
el_GR: Κομόρες

en: Djibouti
el_GR: Τζιμπουτί

en: Libya
el_GR: Λιβύη

en: Western Sahara
el_GR: Δυτική Σαχάρα

en: Faroe Islands
el_GR: Νήσοι Φερόες

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: Marshall Islands
el_GR: Νήσοι Μάρσαλ

en: Greenland
el_GR: Γροιλανδία

en: Falkland Islands
el_GR: Νήσοι Φώκλαντ

en: Cook Islands
el_GR: Νήσοι Κουκ

en: Cayman Islands
el_GR: Κέιμαν Νήσοι

en: Cocos (Keeling) Islands
el_GR: Νήσοι Κόκος (Κήλινγκ)

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Jamaica
el_GR: Τζαμάικα

en: Barbados
el_GR: Μπαρμπάντος

en: Trinidad and Tobago
el_GR: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Nicaragua
el_GR: Νικαράγουα

en: Belize
el_GR: Μπελίζ

en: Costa Rica
el_GR: Κόστα Ρίκα

en: Peru
el_GR: Περού

en: Uruguay
el_GR: Ουρουγουάη

en: Ecuador
el_GR: Εκουαδόρ

en: Suriname
el_GR: Σουρινάμ

en: Guyana
el_GR: Γουιάνα

en: French Polynesia
el_GR: Γαλλική Πολυνησία

en: French Guiana
el_GR: Γαλλική Γουιάνα

en: French Southern Territories
el_GR: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Saint Martin (French part)
el_GR: Άγιος Μαρτίνος (Γαλλική κτήση)

en: Chile
el_GR: Χιλή

en: Bolivia
el_GR: Βολιβία

en: Bermuda
el_GR: Βερμούδες

en: Haiti
el_GR: Αϊτή

en: Dominican Republic
el_GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Dominica
el_GR: Δομινίκα

en: Guatemala
el_GR: Γουατεμάλα

en: El Salvador
el_GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: Honduras
el_GR: Ονδούρα

en: Grenada
el_GR: Γρενάδα

en: Bahamas
el_GR: Μπαχάμες

en: Saint Lucia
el_GR: Αγία Λουκία

en: Aruba
el_GR: Αρούμπα

en: Turks and Caicos Islands
el_GR: Νήσοι Τερκς και Κέικος

en: Cura&ccedil;ao
el_GR: Κουρακάο

en: Montserrat
el_GR: Μοντσερράτ

en: Serbia
el_GR: Σερβία

en: Montenegro
el_GR: Μαυροβούνιο

en: Lithuania
el_GR: Λιθουανία

en: Latvia
el_GR: Λετονία

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Liechtenstein
el_GR: Λιχτενστάιν

en: San Marino
el_GR: Άγιος Μαρίνος

en: Isle of Man
el_GR: Νήσος του Μαν

en: Gibraltar
el_GR: Γιβραλτάρ

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: Monaco
el_GR: Μονακό

en: Qatar
el_GR: Κατάρ

en: Eritrea
el_GR: Ερυθραία

en: Niger
el_GR: Νίγηρας

en: Mauritania
el_GR: Μαυριτανία

en: Senegal
el_GR: Σενεγάλη

en: Gambia
el_GR: Γκάμπια

en: Rwanda
el_GR: Ρουάντα

en: Burundi
el_GR: Μπουρούντι

en: Zimbabwe
el_GR: Ζιμπάμπουε

en: Cape Verde
el_GR: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Congo (Kinshasa)
el_GR: Κονγκό (Κινσάσα)

en: Congo (Brazzaville)
el_GR: Κονγκό (Μπραζαβίλ)

en: Equatorial Guinea
el_GR: Ισημερινή Γουινέα

en: Guinea
el_GR: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el_GR: Γουινέα-Μπισάου

en: Ghana
el_GR: Γκάνα

en: Togo
el_GR: Τόγκο

en: Benin
el_GR: Μπενίν

en: Burkina Faso
el_GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Ivory Coast
el_GR: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Cameroon
el_GR: Καμερούν

en: Uganda
el_GR: Ουγκάντα

en: Kenya
el_GR: Κένυα

en: Tanzania
el_GR: Τανζανία

en: Mozambique
el_GR: Μοζαμβίκη

en: Madagascar
el_GR: Μαδαγασκάρη

en: Namibia
el_GR: Ναμίμπια

en: Botswana
el_GR: Μποτσουάνα

en: Malawi
el_GR: Μαλάουι

en: Saint Helena
el_GR: Αγία Ελένη

en: Gabon
el_GR: Γκαμπόν

en: Mauritius
el_GR: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el_GR: Μαγιότ

en: Reunion
el_GR: Ρεϋνιόν

en: Ethiopia
el_GR: Αιθιοπία

en: Bangladesh
el_GR: Μπαγκλαντές

en: Nauru
el_GR: Ναουρού

en: Tuvalu
el_GR: Τουβαλού

en: Vanuatu
el_GR: Βανουάτου

en: Tonga
el_GR: Τόνγκα

en: Fiji
el_GR: Φίτζι

en: New Caledonia
el_GR: Νέα Καληδονία

en: Wallis and Futuna
el_GR: Ουαλίς και Φουτουνά

en: Tokelau
el_GR: Τοκελάου

en: Pitcairn
el_GR: Νήσοι Πίτκαιρν

en: Niue
el_GR: Νιούε

en: Kiribati
el_GR: Κιριμπάτι

en: Svalbard and Jan Mayen
el_GR: Σβάλμπαρ και Γιαν Μαγιέν

en: Hong Kong
el_GR: Χονγκ Κονγκ

en: Christmas Island
el_GR: Νήσος των Χριστουγέννων

en: Heard Island and McDonald Islands
el_GR: Χερντ και ΜακΝτόναλντ Νήσοι
